» »

Gorivo

Gorivo

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

kow ::

Ne mores si kar izmislit fake podatke...

kow ::

Glugy ::

Na severovzhodu province Xinjiang so našli okoli 100 milijonov ton veliko nahajališče nafte.
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

Kako pomembnih je teh 100 milijonov ton v primerjavi z drugimi nahajališči?

koyotee ::

Tistih 100mil je pljunek v morje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kow ::

Za 1 teden globalne porabe. Ni malo, ni pa veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Rekorno tedensko povecanje zalog surove nafte v ZDA. 19 milijonov sodckov. OPEC je imo sklenil slab dogovor - 10 milijonov sodckov je premalo.

svecka ::

Cena bo v torek tam tam po mojih pričakovanjih. Lahko se bo malenkost dvignila zaradi trošarin, ki jih je naša vlada povečala. Dvotedensko povprečje nafte pred spremembo cene je bilo 28,72 EUR na sodček za britanski brent. Trenutna povprečna cena do danes je 31,43 EUR na sodček.

kow ::

1 teden nazaj si pisal (in zk_eu), da se bo cena nafte rasla. Imo so to pobozne zelje naftasev.

Cena bencina se bo verjetno dolgo gibala okoli 1e. Manj ne bo, ker bo vlada dvigovala trosarine. V vsakem primeru bodo konec maja vsi rezervoarji napolnjeni blizu roba.
Bodo pa nepolne (ameriske in verjetno tudi kitajske) strateske rezerve pripomogle omejiti se vecji padec cen. Slovenci se letos prav gotovo ne rabimo obremenjevati KDAJ bomo polnili,
razen ce si res velik porabnik in se vsak cent pozna.

Popoln kolaps cen, hehe. Zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Pac-Man ::

Če v ZDA vzameš sod nafte z dobavo v maju ti PLAČAJO slabih 38$. Nafta je gratis.

https://twitter.com/business/status/125...
WTI crude oil for May delivery fell more than 100% to settle at negative $37.63 per barrel

https://twitter.com/NumbersMuncher/stat...
Ni skladiščnih kapacitet in se želijo znebit prihodnjih dobav.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

kow ::

Ja, placajo ti ze. Samo ti pa placas tanker in transport. In to ornk. V resnici bodo sluzili lastniki tankerjev...

-valvoline- ::

Kurilno olje v zda 23-24 us centov:
https://markets.businessinsider.com/com...

bluefish ::

kow je izjavil:

Ja, placajo ti ze. Samo ti pa placas tanker in transport. In to ornk. V resnici bodo sluzili lastniki tankerjev...
Ti služijo že sedaj samo s skladiščenjem nafte: https://www.theguardian.com/business/20...

Charter rates for giant vessels that can be used to store oil have more than doubled in the last month to reach highs of $350,000 (£280,000) a day as traders scramble to find space for crude that cannot be sold on to refineries.

hojnikb ::

Se da kje pri nas oz naši bližini dobit E85 oz. kakšne večje etanolne mešance ?
#brezpodpisa

Pac-Man ::

kow je izjavil:


Borzne mučke. Razlaga:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/z-za...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

starfotr ::

hojnikb je izjavil:

Se da kje pri nas oz naši bližini dobit E85 oz. kakšne večje etanolne mešance ?


Ne seri z etanolom, ker je zanič. 100 % gasoline je zakon.

hojnikb ::

gasoline je zakon, dokler nisi knock/compression limited. Pa seveda hlajenje.
Potem je pa etanol zakon.
#brezpodpisa

sbawe64 ::

hojnikb
RC scena (modelarji) ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

hojnikb ::

not really, but close.
#brezpodpisa

kow ::

Pac-Man je izjavil:

kow je izjavil:


Borzne mučke. Razlaga:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/z-za...


Vzrok je, da se kapacitete naglo polnijo, zaradi "muck" oz. trga lahko kvecjemu bolj zaniha, ni pa to vzrok.

starfotr ::

Hojnik, namen uporabe?

Mr.B ::

korenje3 je izjavil:

itak. američani črpajo rekordno količino nafte pri tem pa lobirajo saudijcem da zmanjšajo količine. zarad pretekih odločitev so rusi morali zmanjšat količino načrpane nafte medtem ko američani prosto črpajo

https://www.macrotrends.net/2562/us-cru...
ko bos uredil dejstva pa komentiraj oslarije, ki jih pises.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hojnikb ::

starfotr je izjavil:

Hojnik, namen uporabe?

zracno hlajen 2 takter. Z visanjem kompresije in dvigovanjem obratov rata problem gretja in klenkanja. Kar se pa seveda da resit z visjekotanskim bencinom. Etanol ima pa tudi fine hladilne lastnosti, ker gori pocasneje. S tega razloga je tut zelo popularen onkraj luze za modificirane motorje.

Ampak koker gledam, tega na pumpi ne dobis nikjer.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

korenje3 ::

Kupiš cel tanker nafte, ti plačajo toliko kot je vreden tanker in kupiš še tanker.

Mr.B je izjavil:

korenje3 je izjavil:

itak. američani črpajo rekordno količino nafte pri tem pa lobirajo saudijcem da zmanjšajo količine. zarad pretekih odločitev so rusi morali zmanjšat količino načrpane nafte medtem ko američani prosto črpajo

https://www.macrotrends.net/2562/us-cru...
ko bos uredil dejstva pa komentiraj oslarije, ki jih pises.


Kaj še lastnega grafa ne znaš prebrati? seveda bomo sedaj pikolovski pa gledal zadnjo minuto?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

kow ::

Anekdote nas ne zanimajo. Jaz se nikjer nisem tako drago placal bencina kot v Avstriji (preko 1.5e na l, avtocesta). Nisem imel veliko casa in sem tankal.

Ales ::

kow je izjavil:

Anekdote nas ne zanimajo. Jaz se nikjer nisem tako drago placal bencina kot v Avstriji (preko 1.5e na l, avtocesta). Nisem imel veliko casa in sem tankal.

Tvoja anekdota je še manj zanimiva. Njegova je vsaj relevantna, tale pa samo smešna ali žalostna, kakor vzameš. >:D

Dejstvo je, da Avstrijci redno plačujejo gorivo ceneje, kot mi.

Groot ::

kow je izjavil:

Anekdote nas ne zanimajo. Jaz se nikjer nisem tako drago placal bencina kot v Avstriji (preko 1.5e na l, avtocesta). Nisem imel veliko casa in sem tankal.


Niso anekdote. Saj je splošno znano da je bencin v Avstriji v zadnjem času cenejši kot v Sloveniji. Je pa res da to ne drži ob avtocestah (tam so cene krepko navite) in na posameznih večjih črpalkah v večjih mestih. Potrebno je pač malce pogledati in poiskati kakšno manjšo črpalko.

Gagarin ::

Če danes kupiš sod nafte z dobavo v maju ti plačajo 9 dolarjev (May futures), tako da fantje kar v "nakup".

kow ::

Ales je izjavil:

Dejstvo je, da Avstrijci redno plačujejo gorivo ceneje, kot mi.


To ni dejstvo dokler ne prilozis podatkov za (vsaj) zadnjih 10 let. Dejstvo je tudi, da imajo trenutno Avstrijci (relativno) vecji drzavni dolg od Slovenije itd.
Trosarine na gorivo so pomemben priliv v drzavne blagajne in jih nima smisla interpretirati v izolaciji. V resnici med drzava ni nekih resnih razlik in imamo zelo podoben ekonomski sistem.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ales je izjavil:

Dejstvo je, da Avstrijci redno plačujejo gorivo ceneje, kot mi.


To ni dejstvo dokler ne prilozis podatkov za (vsaj) zadnjih 10 let. Dejstvo je tudi, da imajo trenutno Avstrijci (relativno) vecji drzavni dolg od Slovenije itd.
Trosarine na gorivo so pomemben priliv v drzavne blagajne in jih nima smisla interpretirati v izolaciji. V resnici med drzava ni nekih resnih razlik in imamo zelo podoben ekonomski sistem.

Kaj 0.899€za liter je za Avstrijo drago.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WizzardOfOZ ::

Nekje 10 let že tankam v avstriji (razen zdaj zaradi karantene, ampak se tudi ne vozim, tako da nimam porabe).
In ja ves ta čas imajo bencin cenejši. Največ kar sem doživel, je bilo 31 centov pri litru bencina razlike, najmanj 2 centa. Imajo pa v povprečju nekje vsaj 12 centov cenejši bencin.

Tankam pa vedno povhen tank in 3 kante po 20 litrov (okoli 120 litrov vse skupaj) in pri 31 centih razlike na liter, je bil to kar konkreten prihranek.

Mr.B ::

Ko pridejo obiski iz lsovenije, vedno tankajo v Avstriji. Ne vem, verjetno je Avstrijsko gorivo boljše, če ne zaradi tega ker je cenejše ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Razlika je torej povprecno 12 centov na liter. Ce letno pokuris 1000l je to 120e. Ni to nek resen denar, sploh ker se moras se okoli vozit, torej je v resnici bolj 100e + izgubljeni cas.

WizzardOfOZ ::

Ker v avstriji kupujem tudi hrano in obleke ter obutev, pa zraven še tankam, ko grem nazaj proti sloveniji.

Mr.B
Jaz lahko rečem, da na začetku sem primerjal naš bencin in njihov, pa je bila opazna razlika v mirnosti in glasnosti motorja. Na avstrijski bencin je motor deloval bolj mirno in tišje. Sedaj ko ne tankam več tukaj (ali pa samo par litrov, da lahko pridem do avstrije), niti ne vem kako se avto obnaša na naše gorivo. Ko sem ga kupil, sem ga natankal, da sem prišel do avstrije z njim, potem pa nisem več tankal našega goriva.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Avstrija 1,087 EUR 1,245 EUR 1,060 EUR 21. 4. 2020
Slovenija 1,000 EUR 1,130 EUR 1,000 EUR 7. 4. 2020
Ne vem?
Magic

Mr.B ::

kow je izjavil:

Razlika je torej povprecno 12 centov na liter. Ce letno pokuris 1000l je to 120e. Ni to nek resen denar, sploh ker se moras se okoli vozit, torej je v resnici bolj 100e + izgubljeni cas.

Da danes, drugaöe je ta razlika, no poglej kako leto nazaj, poglej kakih 10 let nazaj.. Da se pozna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

-valvoline- ::

Magic1 je izjavil:

Avstrija 1,087 EUR 1,245 EUR 1,060 EUR 21. 4. 2020
Slovenija 1,000 EUR 1,130 EUR 1,000 EUR 7. 4. 2020
Ne vem?

Vecina podatkov velja za AC, je pa res da je cena v AT na AC tudi do 20% visja primerjano lokalnim.

Groot ::

Magic1 je izjavil:

Avstrija 1,087 EUR 1,245 EUR 1,060 EUR 21. 4. 2020
Slovenija 1,000 EUR 1,130 EUR 1,000 EUR 7. 4. 2020
Ne vem?


A je res težko pogledat par postov višje kjer je link do aktualnih cen v Avstriji? Res mi je smešno da nekateri prav ne verjamete, da je v Avstriji že res lep čas cenejši bencin/dizel

WizzardOfOZ ::

Magic1 je izjavil:

Avstrija 1,087 EUR 1,245 EUR 1,060 EUR 21. 4. 2020
Slovenija 1,000 EUR 1,130 EUR 1,000 EUR 7. 4. 2020
Ne vem?


Te cene, ki si jih pripel so iz avtocest. Na avtocestah so cene tudi po 20% višje, kot v naseljih.

kamiKaZaA ::

Magic1 je izjavil:

Avstrija 1,087 EUR 1,245 EUR 1,060 EUR 21. 4. 2020
Slovenija 1,000 EUR 1,130 EUR 1,000 EUR 7. 4. 2020
Ne vem?

Vir za to črpalko prosim?

Namreč v Avstriji se za vse črpalke da preko interneta preveriti ceno. Cena pa se dnevno spreminja večkrat. Najdražje je v času po službi. Najceneje je med službo. Sam tankam na Shell-u v Spielfeldu (Šentilj), vendar zdaj zaradi karantene nemorem. Mi je pa kolega povedal, da je prejšnji teden tankal Dizel po €0,89/liter.

Cena na Shell pumpi Spielfeld ob 17.25:
bencin: €0,98 / liter
dizel: €0,98 / liter
Vir: https://tankbillig.in/index.php?long=15...

Shell je ena izmed najdražjih pump. Razlike med pumpami so nekje 3-4 cente na liter. Zdaj (ob 17.30h) je tudi najdražja tarifa. Klikni link jutri med 10h - 13h in boš videl, da je še nižja cena od te.

Groot ::

kamiKaZaA je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Avstrija 1,087 EUR 1,245 EUR 1,060 EUR 21. 4. 2020
Slovenija 1,000 EUR 1,130 EUR 1,000 EUR 7. 4. 2020
Ne vem?

Vir za to črpalko prosim?


Glede na obliko zapisa sem precej prepričan da je tole iz AMZS strani, katera pa vprašanje kje pobira podatke. Sem se tudi sam že spraševal večkrat zakaj prikazujejo takšno ceno. V vsakem primeru cena ni realna in je vedno pametno preveriti na spletu cene po posameznih črpalkah.

kow ::

Junijska terminska za brent tudi kolapsira, pod 20$. Drzava bo cez 2 tedna lahko trosarine povecala na rekordno raven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

koyotee ::

Nekje je treba dobit noter milijarde, ki jih bomo zmetali zaradi corone. Vsekakor bolje kot splosen dvig ddv.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mr.B ::

Tezko bo dvig dvd. Lahko samo dvig monopolnih storitev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kamiKaZaA ::

kamiKaZaA je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Avstrija 1,087 EUR 1,245 EUR 1,060 EUR 21. 4. 2020
Slovenija 1,000 EUR 1,130 EUR 1,000 EUR 7. 4. 2020
Ne vem?

Vir za to črpalko prosim?

Namreč v Avstriji se za vse črpalke da preko interneta preveriti ceno. Cena pa se dnevno spreminja večkrat. Najdražje je v času po službi. Najceneje je med službo. Sam tankam na Shell-u v Spielfeldu (Šentilj), vendar zdaj zaradi karantene nemorem. Mi je pa kolega povedal, da je prejšnji teden tankal Dizel po €0,89/liter.

Cena na Shell pumpi Spielfeld ob 17.25:
bencin: €0,98 / liter
dizel: €0,98 / liter
Vir: https://tankbillig.in/index.php?long=15...

Shell je ena izmed najdražjih pump. Razlike med pumpami so nekje 3-4 cente na liter. Zdaj (ob 17.30h) je tudi najdražja tarifa. Klikni link jutri med 10h - 13h in boš videl, da je še nižja cena od te.


Do 13h je bilo najceneje za dizel €0,97 / liter.

In tu je sedaj dokaz, da je gorivo v Avstriji cenejšo (čeprav le par centov) kot pri nas. Sem pa to gledal za Shell pumpo, katera je med najdražjimi, drugje bi se še našlo za par centov ceneje. Ampak jaz tako ali tako v Avstriji izberem vedno Shell zaradi kakovosti.

koyotee ::

Ja itak, ker za ostale pumpe nafto rafinira mercator ane :)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kamiKaZaA ::

koyotee je izjavil:

Ja itak, ker za ostale pumpe nafto rafinira mercator ane :)):)):))

???

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Avstrija 1,087 EUR 1,245 EUR 1,060 EUR 21. 4. 2020
Slovenija 1,000 EUR 1,130 EUR 1,000 EUR 7. 4. 2020
Ne vem?

Vir za to črpalko prosim?

Namreč v Avstriji se za vse črpalke da preko interneta preveriti ceno. Cena pa se dnevno spreminja večkrat. Najdražje je v času po službi. Najceneje je med službo. Sam tankam na Shell-u v Spielfeldu (Šentilj), vendar zdaj zaradi karantene nemorem. Mi je pa kolega povedal, da je prejšnji teden tankal Dizel po €0,89/liter.

Cena na Shell pumpi Spielfeld ob 17.25:
bencin: €0,98 / liter
dizel: €0,98 / liter
Vir: https://tankbillig.in/index.php?long=15...

Shell je ena izmed najdražjih pump. Razlike med pumpami so nekje 3-4 cente na liter. Zdaj (ob 17.30h) je tudi najdražja tarifa. Klikni link jutri med 10h - 13h in boš videl, da je še nižja cena od te.


Do 13h je bilo najceneje za dizel €0,97 / liter.

In tu je sedaj dokaz, da je gorivo v Avstriji cenejšo (čeprav le par centov) kot pri nas. Sem pa to gledal za Shell pumpo, katera je med najdražjimi, drugje bi se še našlo za par centov ceneje. Ampak jaz tako ali tako v Avstriji izberem vedno Shell zaradi kakovosti.


TI POMAGAM :
Tole je avtrijski arhiv cene benzina in Dizla od 2013 po dnevih do 2020
Sedaj pa poiüöi isto za Slovenijo... Potem pa utrujaj.. koliko troüarin itd pride na benzin tu in tam , etc...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ales ::

kamiKaZaA je izjavil:

Do 13h je bilo najceneje za dizel €0,97 / liter.

In tu je sedaj dokaz, da je gorivo v Avstriji cenejšo (čeprav le par centov) kot pri nas. Sem pa to gledal za Shell pumpo, katera je med najdražjimi, drugje bi se še našlo za par centov ceneje. Ampak jaz tako ali tako v Avstriji izberem vedno Shell zaradi kakovosti.


To gledaš kar drago pumpo, po moje brez razloga. Se mi še ni zgodilo, da bi naletel na opazno nekvalitetno gorivo v AT, seveda pa nisem delal pravih testov, le tankal... Najceneje v Avstriji je menda danes bil dizel 0.829 €, ampak tega ne boš kar tako našel. Tam okoli 0,90 € ali kak cent čez bi se skoraj v vsakem mestu dalo dobiti brez da bi sploh kaj dosti zavijal kam.

Zih pa najdeš tudi kakega genija, ki bo na avtocesti tankal za 1,599 € >:D

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:


TI POMAGAM :
Tole je avtrijski arhiv cene benzina in Dizla od 2013 po dnevih do 2020
Sedaj pa poiüöi isto za Slovenijo... Potem pa utrujaj.. koliko troüarin itd pride na benzin tu in tam , etc...

Utrujam? Nekdo iz riti potegne podatke, da je v Avstriji dražje gorivo kot pri nas. Ga prosim za vir. Hkrati pa sam dam vir, kjer sem dokazal, da so njegovi podatki napačni. Sedaj še drugi pišejo, da se da dobiti še ceneje (@Ales). Se strinjam z njim. In kdo si sedaj ti @Mr.B, da bom jaz tebi neke statistike delal? Kaj ti niso dovolj ti podatki, da je gorivo cenejše v Avstriji, ker imajo nižje trošarine na gorivo kot Slovenija, ker tako ali tako vsi nabavljajo po zelo podobni dobavni ceni.

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mr.B je izjavil:


TI POMAGAM :
Tole je avtrijski arhiv cene benzina in Dizla od 2013 po dnevih do 2020
Sedaj pa poiüöi isto za Slovenijo... Potem pa utrujaj.. koliko troüarin itd pride na benzin tu in tam , etc...

Utrujam? Nekdo iz riti potegne podatke, da je v Avstriji dražje gorivo kot pri nas. Ga prosim za vir. Hkrati pa sam dam vir, kjer sem dokazal, da so njegovi podatki napačni. Sedaj še drugi pišejo, da se da dobiti še ceneje (@Ales). Se strinjam z njim. In kdo si sedaj ti @Mr.B, da bom jaz tebi neke statistike delal? Kaj ti niso dovolj ti podatki, da je gorivo cenejše v Avstriji, ker imajo nižje trošarine na gorivo kot Slovenija, ker tako ali tako vsi nabavljajo po zelo podobni dobavni ceni.

Podatki so javni, če ti ni všeč da je bencin v Avstriji zadnjih 5 let in še pred tem, cenejši kot v sloveniji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin - spremembe cen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11418716 (9318) FoxKnox
»

Ali bi se Slovenec s svojim vozilom v Avstriji res vozil ceneje?

Oddelek: Na cesti
306839 (5656) FTad
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319107 (12702) krneki0001

Več podobnih tem