» »

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
10 / 40
»»

Barakuda1 ::

gruntfürmich je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

To je preprosto civilizacijski dosežek človeške vrste, ki nenazadnje človeka loči od živali.
skos nekaj vlačiš v debato civilizacijski dosežek, ampak civilizacijski dosežek je dejansko sorazmeren z BDP-jem. to dejansko je civilizacija.
nižji kot je BDP, manj je človeško življenje vredno.


Eeeee...končno si pokazal svoj prvi obraz.
Bogatejši kot si, prej te bomo reševali.
Starost, bolezen, onemoglost ni merilo, pač pa koliko si boagat.
Da prevedem na slovenski jezik (ki ga menda ne znam in ne razumem)
Reševali bomo samo bogate. Revni naj pa pocrkajo. Itak bi slej al prej, ker revšina itak ni drugega kot umiranje na obroke.

bljak ;(

res se sprašujem, kakšni starši so vzgajali te psihopatske osebnosti.

showsover ::

Ja, Nodi, staro je, tako ti je to, to je v resnici prvi film, ki ga imam v zavesti.
Gledam pa filmov kar nekaj, predvsem na sluzbeni poti.
Ampak... zdaj...
Samo remote work.
Menda bo Severna Karolina podaljsala pogodbo, ampak tole moram sele videt.

showsover ::

Nodi, ce bi bil blizje, v bistvu ni vazno kje si, bi ti dal en pivo ali pa kaj bolj mocnega...
Meni si zelo fajn, ker tako, ne prevec intenzivno, tezis, res.
Iskreno, ne mislim slabo, po mojem, bi zdaj pasalo, da tule na terasi recemo kaksno o zivljenju, denarju, zenskah, virusu...

showsover ::

No, ne tako resno, glej, Barakuda...
Oj, recimo tako...
Če se tole corona dobro izteče, naredimo en slo-tech piknik...
Koliko nas je... Ene 20 am aktivnih (+jype)? Pa če vsak poje in spije za ene 25 eur...
Ajd, jurja... Evo, to, če se res ne bo dalo drugače naredit, jaz sponzoriram.

kuglvinkl ::

Nodija sem dal mal na hladno. Enačenje levičarja s Hitlerjem pomeni da je nekaj hudo narobe s posameznikom, vsaj cooling off mu bomo omogočili.

PS: me je Andrej Prehitel.
Your focus determines your reallity

lexios ::

Meiniken je izjavil:

Mater me tole spominja na film I, Robot. Robot je izračunal, da ima nekaj let stara punčka procentualno zelo nizke šanse preživetja, zato je rešil moškega, ki jih je imel vsaj 20%. Robot ni upošteval čustev in se je zanašal na algoritem.
Če bi blo to danes bi pustil tistega 80 letnika umret in bi rešil 30 letnika.

"Ampak to ni humano!"... Kaj nej? Vseh ne morš rešit. 80 letnik bi tko al pa drugače že moral bit pripravljen na smrt vsaj psihično, medtem ko se relativno zdravemu 30 letniku še sanja ne, da je to zanj že lahko konec.

Hočem bit bolj nevtralen ampak neko odločitev bomo vseen moral sprejet. Resursov nimamo neomejeno. Samo upamo lahko, da gospodarsto ne trpi zamanj. V nasprotnem primeru je bila to le izguba časa.

Povprečna življenska doba je tko al pa drugače že zlo napihnjena. Živijo tisti, ki bi najverjetneje šli na oni svet že desetletje nazaj ampak so zaradi kemije še vedno z nami. V nekaterih primerih je to "na srečo", v drugih pa "na žalost".

Kar se sicer trenutno dogaja je reševanje ogroženih (uglavnem starejših). Mogoče če v preteklosti nebi ljudi filali s tolk kemije mogoče tale covid-19 niti nebi izgledal tako slabo (kar pač tudi toliko starih ljudi nebi bilo).

Scenarijev ki se lahko odvije je dokaj veliko, v vsakem primeru pa se uglavnem rešuje ljudi, ki so svojo življensko dobo že dali skozi. Posledice bodo pa trpele mlajše generacije.



Že ves čas poslušamo to nabijanje kako bodo posledice trpele mlajše generacije pa kako bi 80 letniki umirali čez pol leta, pa da je to Darwin, evolucija itd itd. Let's get things straight! Sem mlajši od 40, krizo 2008 je najbolj občutila tudi moja generacija. In dejmo bit pošteni - to kar se gre Mato ni nič drugega kot populizem!

Kakšna je bila prihodnost mladih leta 2000? Marsikaj se je po osamosvojitvi že pokradlo in kasneje še več, razlika med lopovi, revnimi in socialno šibkimi je vedno večja vse od socializma dalje ko smo bili vsi približno "enaki"; ampak očitno 20-letni mulci mislite, da je bilo življenje mladih v jugoslovanskih časih hiperinfacije zabavno? Se komu morda zdi, da so leta 1940 mladi imeli lepo prihodnost? Ej, Mato, ker skoz nekaj nabijaš o starosti, a se ti morda zdi, da je bilo mladim med 1960 in 1970 postlano tako kot je bilo predvidevam tebi? Nabijaš, da mladi nimajo prihodnosti! Dej mi iskreno povej kakšno prihodnost bi pa imeli, če pustimo 50 milijonov ljudi umret in se pretvarjamo, da se ni zgodilo nič, ker je gospodarstvo bolj pomembno od življenja ljudi? Prekarno delo za 600 k. eurov mesečno? Al maš mogoče vsaj k. 900 eurov mesečno?

Razvajeni in poneumljeni ste iz leta v leto bolj! V tej krizi bodo med prvimi umirali tudi neumni, sebični in razvajeni; ne zgolj starejši! Algoritem, ki šanse preživetja izračuna izključno glede na starost si lahko nekam vtaknete!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Barakuda1 ::

kuglvinkl je izjavil:

Nodija sem dal mal na hladno. Enačenje levičarja s Hitlerjem pomeni da je nekaj hudo narobe s posameznikom, vsaj cooling off mu bomo omogočili.

PS: me je Andrej Prehitel.


Sam, da ne bo napačnih tolmačenj (ker je nodi tisto neumnost replicarl meni)

Jaz nisem ne levičar, ne desničar.
Če me je že potrebno kam popredalčkat, se bom sam.
Imam se za humanista.

gruntfürmich ::

Barakuda1 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

To je preprosto civilizacijski dosežek človeške vrste, ki nenazadnje človeka loči od živali.
skos nekaj vlačiš v debato civilizacijski dosežek, ampak civilizacijski dosežek je dejansko sorazmeren z BDP-jem. to dejansko je civilizacija.
nižji kot je BDP, manj je človeško življenje vredno.


Eeeee...končno si pokazal svoj prvi obraz.
Bogatejši kot si, prej te bomo reševali.
Starost, bolezen, onemoglost ni merilo, pač pa koliko si boagat.
Da prevedem na slovenski jezik (ki ga menda ne znam in ne razumem)
Reševali bomo samo bogate. Revni naj pa pocrkajo. Itak bi slej al prej, ker revšina itak ni drugega kot umiranje na obroke.

bljak ;(

res se sprašujem, kakšni starši so vzgajali te psihopatske osebnosti.

čisto napačno razumeš zapisano, in se lažno izdajaš za humanista.
naj ti plastično razložim...
učasih ni bilo ne zdravnikov ne znanja kako podaljšat življenje ali oskrbovati, zato je človek živel pač tako dolgo dokler je lahko jedel, imel zobe...
potem so prišli zdravniki, in njih je bilo potrebno plačati; torej znova kako bogata je bila družba, toliko si je lahko privoščila zdravniške oskrbe in podaljšanje življenje ter skrbi za najšibkejše.
potem smo recimo danes, kjer je blaginja in denar za normalno zdravniško oskrbo in oskrbo starejših in šibkejših ter sodobno opremljene bolnice, a še vedno vse to pogojuje naš BDP koliko ga bomo lahko namenili za te stvari; v sloveniji bolj malo.
da še bolj podrobno razložim: v sloveniji smo še vedno prerevni da bi zdravili najdražje zadeve (kris ipd extreme), ter še vedno prerevni da bi si skrajšali čakalne dobe za 'nujne' operacije. skratka človeško življenje je DIREKTNO povezano z BDP-jem, koliko ga bomo in ga lahko namenimo za t.i. bolne.
in če recimo nazadujemo v BDP-ju, to pomeni manj negovalk za ostarele, daljše čakalne vrste za 'nujne' operacije, manj ekzotičnih operacije... in vse to rezultira k nižanju zdravstvenega standarda in posledično nižanju življenske dobe.

torej za tvojim humanizmom se skrivajo absolutne številke, in če tebi niso mar, ker si pač humanist za razliko od nas psihopatov, so pa sigurno mar tistim ki na nujne operacije čakajo po par let, in zdaj ko bo padla skupna blaginja, bodo čakali pač še malo dlje...

toliko o tvojem humanizmu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sbawe64 ::

kuglvinkl je izjavil:

Lej tega pizduna Madžarskega:

Hungary to consider bill that would allow Orbán to rule by decree

https://www.theguardian.com/world/2020/...

Saj v demokratični, svobodni, obljubljeni, vsem za vzor ZDA imajo patriot act na sceni od 11/2001.
Problem ?

gruntfürmich je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Se strinjam, dejmo tiste, ki bodo imeli največ izgube kr pobit. Pa še vse une, k so in bodo ostali brez služb. Bo najmanj izgub.

v vsakem primeru jih boste pobili. ali zaradi depresije, ali zaradi slabe medicinske oskrbe, zaradi živciranja...
ampak ok, lažni humanizem je to kar v teh težkih časih najbolj potrebujemo!

Se bodo kar sami ob vsem tem životarjenju !

Miki N ::

Trenutno folk ne hodi niti na nujne preglede, onkologija, krvni pregledi in še in še - vse z znanimi statističnimi izidi... v bistvu imamo že zdaj kup ljudi, ki so že mrtvi - samo še vedo ne.

Seveda, oni ne bodo nikoli šteti med žrtve koronce, sploh če umrejo malce kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Okapi ::

Barakuda1 je izjavil:


Citiram del Žižkovega intervjuja:
"Na primer: staro pravilo etike v vojnah je, da se po bitki najprej pomaga najtežje ranjenim, čeprav to ni racionalno s stališča optimalnega preživetja. Brutalno biološko racionalno bi bilo, da najprej pomagamo lažje ranjenim, ki jih boš zagotovo lahko rešil, ne se ukvarjati s težko ranjenimi, ki bodo v vsakem primeru umrli. "

A si morda ti in tebi podobni domišljaš/te, da ste večje intelektualne kapacitete od Žižka?
No, Žižek je tu brcnil v temo. Temu se medicinsko reče triaža. Zdravnik ranjence najprej razvrsti v eno od treh kategorij, ki bi jim po domače lahko rekli brezupni, kritični in vsi drugi. Oceni, kateri so takšni, ki jim tudi takojšnji poseg najverjetneje ne bi rešil življenja, in ti so odpisani. Potem se lotijo kritičnih, se pravi tistih, pri katerih je upanje, da bodo preživeli. Ko so ti oskrbljeni, še enkrat pogledajo, če je mogoče med brezupnimi kakšen, ki bi vseeno mogoče lahko preživel. In potem pridejo na vrsto vsi z manjšimi poškodbami.

Miki N ::

Žižek naj se drži svoje filozofije - od vojne medicine pa naj se drži čimdalj stran. Valda, najbolj "logično" je oskrbeti tiste z najlažjimi ranami - si prej frej! Se mu vidi, da je v javnem sektorju "gor rasel". :D

Meiniken ::

FormerUser je izjavil:

@meiniken

Še vedno ti ni jasno, da če se virusu pusti prosta pot in sistem kolapsira, se kaj kmalu lahko tudi ti znajdeš med tistimi, ki se jih bo manj splačalo reševat. Vzemite to pandemijo kot blagoslov, ker je samo generalka, iz katere se lahko naučimo kako izboljšati sistem, da se bo lahko spoprijel z nevarnejšo stvarjo, ki še pride.


Kdo je kaj rekel o prosti poti virusa? Valda se ogroženi skupini (oz. naj bo to v vednost vsem) da direktivo, da naj ostanejo notri in ne družijo z drugimi.

Če se bom še jaz znašel med tistimi, ki jih ni vredno reševat je potem praktično že cel svet v qurcu.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Meiniken ::

lexios je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Mater me tole spominja na film I, Robot. Robot je izračunal, da ima nekaj let stara punčka procentualno zelo nizke šanse preživetja, zato je rešil moškega, ki jih je imel vsaj 20%. Robot ni upošteval čustev in se je zanašal na algoritem.
Če bi blo to danes bi pustil tistega 80 letnika umret in bi rešil 30 letnika.

"Ampak to ni humano!"... Kaj nej? Vseh ne morš rešit. 80 letnik bi tko al pa drugače že moral bit pripravljen na smrt vsaj psihično, medtem ko se relativno zdravemu 30 letniku še sanja ne, da je to zanj že lahko konec.

Hočem bit bolj nevtralen ampak neko odločitev bomo vseen moral sprejet. Resursov nimamo neomejeno. Samo upamo lahko, da gospodarsto ne trpi zamanj. V nasprotnem primeru je bila to le izguba časa.

Povprečna življenska doba je tko al pa drugače že zlo napihnjena. Živijo tisti, ki bi najverjetneje šli na oni svet že desetletje nazaj ampak so zaradi kemije še vedno z nami. V nekaterih primerih je to "na srečo", v drugih pa "na žalost".

Kar se sicer trenutno dogaja je reševanje ogroženih (uglavnem starejših). Mogoče če v preteklosti nebi ljudi filali s tolk kemije mogoče tale covid-19 niti nebi izgledal tako slabo (kar pač tudi toliko starih ljudi nebi bilo).

Scenarijev ki se lahko odvije je dokaj veliko, v vsakem primeru pa se uglavnem rešuje ljudi, ki so svojo življensko dobo že dali skozi. Posledice bodo pa trpele mlajše generacije.



Že ves čas poslušamo to nabijanje kako bodo posledice trpele mlajše generacije pa kako bi 80 letniki umirali čez pol leta, pa da je to Darwin, evolucija itd itd. Let's get things straight! Sem mlajši od 40, krizo 2008 je najbolj občutila tudi moja generacija. In dejmo bit pošteni - to kar se gre Mato ni nič drugega kot populizem!

Kakšna je bila prihodnost mladih leta 2000? Marsikaj se je po osamosvojitvi že pokradlo in kasneje še več, razlika med lopovi, revnimi in socialno šibkimi je vedno večja vse od socializma dalje ko smo bili vsi približno "enaki"; ampak očitno 20-letni mulci mislite, da je bilo življenje mladih v jugoslovanskih časih hiperinfacije zabavno? Se komu morda zdi, da so leta 1940 mladi imeli lepo prihodnost? Ej, Mato, ker skoz nekaj nabijaš o starosti, a se ti morda zdi, da je bilo mladim med 1960 in 1970 postlano tako kot je bilo predvidevam tebi? Nabijaš, da mladi nimajo prihodnosti! Dej mi iskreno povej kakšno prihodnost bi pa imeli, če pustimo 50 milijonov ljudi umret in se pretvarjamo, da se ni zgodilo nič, ker je gospodarstvo bolj pomembno od življenja ljudi? Prekarno delo za 600 k. eurov mesečno? Al maš mogoče vsaj k. 900 eurov mesečno?

Razvajeni in poneumljeni ste iz leta v leto bolj! V tej krizi bodo med prvimi umirali tudi neumni, sebični in razvajeni; ne zgolj starejši! Algoritem, ki šanse preživetja izračuna izključno glede na starost si lahko nekam vtaknete!


Smiri se branko.

In kako bi se ti lotil reševanja problema? Boš vso potrebno zdravniško opremo iz riti potegnil?

Nisem rekel, da mladi nimajo prihodnosti. Rekel sem le, da se skuša reševat ljudi, ki bodo najverjetneje v nekaj letih tko al pa drugače šli na drugi svet. Posledice bodo pa nosile mlajše generacije (torej vse pod njimi).

Kakšno prihodnost bi imeli, če jih pustimo 50 milijonov umret? Kolk jih dnevno umira po celem svetu pa nihče še prdne ne, a zdej se je en virus pojavil in ljudje skačejo v luft.

Ali cilj opravičuje sredstva?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:


Citiram del Žižkovega intervjuja:
"Na primer: staro pravilo etike v vojnah je, da se po bitki najprej pomaga najtežje ranjenim, čeprav to ni racionalno s stališča optimalnega preživetja. Brutalno biološko racionalno bi bilo, da najprej pomagamo lažje ranjenim, ki jih boš zagotovo lahko rešil, ne se ukvarjati s težko ranjenimi, ki bodo v vsakem primeru umrli. "

A si morda ti in tebi podobni domišljaš/te, da ste večje intelektualne kapacitete od Žižka?
No, Žižek je tu brcnil v temo. Temu se medicinsko reče triaža. Zdravnik ranjence najprej razvrsti v eno od treh kategorij, ki bi jim po domače lahko rekli brezupni, kritični in vsi drugi. Oceni, kateri so takšni, ki jim tudi takojšnji poseg najverjetneje ne bi rešil življenja, in ti so odpisani. Potem se lotijo kritičnih, se pravi tistih, pri katerih je upanje, da bodo preživeli. Ko so ti oskrbljeni, še enkrat pogledajo, če je mogoče med brezupnimi kakšen, ki bi vseeno mogoče lahko preživel. In potem pridejo na vrsto vsi z manjšimi poškodbami.


???

sory ...in kaj si ti zdaj povedal drugače kot Žožek?

Okapi ::

Preberi še enrkat, mogoče malo bolj pazljivo tokrat. Žižek je napisal, da se ukvarjajo z najtežje ranjenimi, ki bi v vsakem primeru umrli. S takimi se NE ukvarjajo.

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:

Preberi še enrkat, mogoče malo bolj pazljivo tokrat. Žižek je napisal, da se ukvarjajo z najtežje ranjenimi, ki bi v vsakem primeru umrli. S takimi se NE ukvarjajo.


o.k.
vidim na kaj ciljaš.
se strinjam, mal je dvosmiselno, bolje nedosledno.
Če bi namreč stavek končal s pristavkom "ki bi v vsakem primeru umrli, če se jim ne bi pomagalo", bi blo bolj smiselno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

starboi ::

Medtem ko se naši politiki in državljani lotevajo pandemije z prepucavanjem preko twitterja in kar je še huje jamranjem in teženjem z levimi in desnimi na forumih, so italijani ubrali bolj praktično pot :

https://www.liveleak.com/view?t=Cxexv_1...

LeQuack ::

starboi je izjavil:

Medtem ko se naši politiki in državljani lotevajo pandemije z prepucavanjem preko twitterja in kar je še huje jamranjem in teženjem z levimi in desnimi na forumih, so italijani ubrali bolj praktično pot :

https://www.liveleak.com/view?t=Cxexv_1...


Ja tudi s helikopterji jih podijo
Quack !

kuglvinkl ::

Barakuda1 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Nodija sem dal mal na hladno. Enačenje levičarja s Hitlerjem pomeni da je nekaj hudo narobe s posameznikom, vsaj cooling off mu bomo omogočili.

PS: me je Andrej Prehitel.


Sam, da ne bo napačnih tolmačenj (ker je nodi tisto neumnost replicarl meni)

Jaz nisem ne levičar, ne desničar.
Če me je že potrebno kam popredalčkat, se bom sam.
Imam se za humanista.


Prijatelj, če mi najdeš desničarkega humanista, umaknem izjavo. Do takrat ti pa srce bije na levi v mojih očeh.
Your focus determines your reallity

Mato989 ::

lexios je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Mater me tole spominja na film I, Robot. Robot je izračunal, da ima nekaj let stara punčka procentualno zelo nizke šanse preživetja, zato je rešil moškega, ki jih je imel vsaj 20%. Robot ni upošteval čustev in se je zanašal na algoritem.
Če bi blo to danes bi pustil tistega 80 letnika umret in bi rešil 30 letnika.

"Ampak to ni humano!"... Kaj nej? Vseh ne morš rešit. 80 letnik bi tko al pa drugače že moral bit pripravljen na smrt vsaj psihično, medtem ko se relativno zdravemu 30 letniku še sanja ne, da je to zanj že lahko konec.

Hočem bit bolj nevtralen ampak neko odločitev bomo vseen moral sprejet. Resursov nimamo neomejeno. Samo upamo lahko, da gospodarsto ne trpi zamanj. V nasprotnem primeru je bila to le izguba časa.

Povprečna življenska doba je tko al pa drugače že zlo napihnjena. Živijo tisti, ki bi najverjetneje šli na oni svet že desetletje nazaj ampak so zaradi kemije še vedno z nami. V nekaterih primerih je to "na srečo", v drugih pa "na žalost".

Kar se sicer trenutno dogaja je reševanje ogroženih (uglavnem starejših). Mogoče če v preteklosti nebi ljudi filali s tolk kemije mogoče tale covid-19 niti nebi izgledal tako slabo (kar pač tudi toliko starih ljudi nebi bilo).

Scenarijev ki se lahko odvije je dokaj veliko, v vsakem primeru pa se uglavnem rešuje ljudi, ki so svojo življensko dobo že dali skozi. Posledice bodo pa trpele mlajše generacije.



Že ves čas poslušamo to nabijanje kako bodo posledice trpele mlajše generacije pa kako bi 80 letniki umirali čez pol leta, pa da je to Darwin, evolucija itd itd. Let's get things straight! Sem mlajši od 40, krizo 2008 je najbolj občutila tudi moja generacija. In dejmo bit pošteni - to kar se gre Mato ni nič drugega kot populizem!

Kakšna je bila prihodnost mladih leta 2000? Marsikaj se je po osamosvojitvi že pokradlo in kasneje še več, razlika med lopovi, revnimi in socialno šibkimi je vedno večja vse od socializma dalje ko smo bili vsi približno "enaki"; ampak očitno 20-letni mulci mislite, da je bilo življenje mladih v jugoslovanskih časih hiperinfacije zabavno? Se komu morda zdi, da so leta 1940 mladi imeli lepo prihodnost? Ej, Mato, ker skoz nekaj nabijaš o starosti, a se ti morda zdi, da je bilo mladim med 1960 in 1970 postlano tako kot je bilo predvidevam tebi? Nabijaš, da mladi nimajo prihodnosti! Dej mi iskreno povej kakšno prihodnost bi pa imeli, če pustimo 50 milijonov ljudi umret in se pretvarjamo, da se ni zgodilo nič, ker je gospodarstvo bolj pomembno od življenja ljudi? Prekarno delo za 600 k. eurov mesečno? Al maš mogoče vsaj k. 900 eurov mesečno?

Razvajeni in poneumljeni ste iz leta v leto bolj! V tej krizi bodo med prvimi umirali tudi neumni, sebični in razvajeni; ne zgolj starejši! Algoritem, ki šanse preživetja izračuna izključno glede na starost si lahko nekam vtaknete!



Poglej, ti lahko verjameš ali ne, ampak NIČ ni težjega, kot iskat šiht brez izkušenj (odmislimo zdaj VIP in res specialne poklice)... Oziroma da se popravim, nič ni težjega kot iskat šiht brez izkušenj, razen če ga za povrh iščeš še v krizi... Če si ti prišel na trg dela leta 2000, si do 2008 oz 2009 lahko nabral že vrsto let izkušenj in imaš takoj prednost pred "svežimi"

Ne vem kako zabavno je bilo v hiperinflaciji, vem pa da je fotrov bratranec odplačal kredit za "pičkin dim" in dobil skoraj gratis stanovanje na račun tega.... vem tudi da je drug fotrov bratranec kupil po jazbinškovem zakonu stanovanje, ki je danes vredno cca. faktor 25x v LJ... btw, lani ga je prodal za 250k ko je šel v penzijo in se preselil... za njega je dal vrednost enega avta se je izrazil...

Itd... takih bonbončkov naše generacije niso dobivale...

Barakuda1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Preberi še enrkat, mogoče malo bolj pazljivo tokrat. Žižek je napisal, da se ukvarjajo z najtežje ranjenimi, ki bi v vsakem primeru umrli. S takimi se NE ukvarjajo.


o.k.
vidim na kaj ciljaš.
se strinjam, mal je dvosmiselno, bolje nedosledno.
Če bi namreč stavek končal s pristavkom "ki bi v vsakem primeru umrli, če se jim ne bi pomagalo", bi blo bolj smiselno


Kako je zdaj, če pa Žižek ima zmeraj prav in je nezmotljiv... ker on je ja Žižek...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

lexios ::

Meiniken je izjavil:



In kako bi se ti lotil reševanja problema? Boš vso potrebno zdravniško opremo iz riti potegnil?

Nisem rekel, da mladi nimajo prihodnosti. Rekel sem le, da se skuša reševat ljudi, ki bodo najverjetneje v nekaj letih tko al pa drugače šli na drugi svet. Posledice bodo pa nosile mlajše generacije (torej vse pod njimi).

Kakšno prihodnost bi imeli, če jih pustimo 50 milijonov umret? Kolk jih dnevno umira po celem svetu pa nihče še prdne ne, a zdej se je en virus pojavil in ljudje skačejo v luft.

Ali cilj opravičuje sredstva?


Težava je v tem, da mladi niso imeli prihodnosti že sedaj! Pa nam gre baje dobro? Pravi Mato! Za večino to pomeni prekarno delo za 700-900+ euro mesečne plače, od tega je polovica najemnina...

Kako bi se jst lotu problema? Enostavna rešitev že obstaja, vendar vam ni všeč. Kolektivna izolacija za 1 mesec! Nič stikov, nič trgovnie, nikamor! :)

Mato989 ::

lexios je izjavil:

Meiniken je izjavil:



In kako bi se ti lotil reševanja problema? Boš vso potrebno zdravniško opremo iz riti potegnil?

Nisem rekel, da mladi nimajo prihodnosti. Rekel sem le, da se skuša reševat ljudi, ki bodo najverjetneje v nekaj letih tko al pa drugače šli na drugi svet. Posledice bodo pa nosile mlajše generacije (torej vse pod njimi).

Kakšno prihodnost bi imeli, če jih pustimo 50 milijonov umret? Kolk jih dnevno umira po celem svetu pa nihče še prdne ne, a zdej se je en virus pojavil in ljudje skačejo v luft.

Ali cilj opravičuje sredstva?


Težava je v tem, da mladi niso imeli prihodnosti že sedaj! Pa nam gre baje dobro? Pravi Mato! Za večino to pomeni prekarno delo za 700-900+ euro mesečne plače, od tega je polovica najemnina...




Odkar sem prišel na trg dela v letu 2011 še nam ni šlo tako dobro kot lani, in v oziru plač, končno so začeli dvigovat plače, in regres neobdavčen, in končno smo prišli lani do točke ko je tudi večina navadne raje, lahko delodajalca odjebala in šla delat drugam brez večjih težav ipd...

Kako bi se jst lotu problema? Enostavna rešitev že obstaja, vendar vam ni všeč. Kolektivna izolacija za 1 mesec! Nič stikov, nič trgovnie, nikamor! :)


In kaj je plan B če to ne uspe? Izolacija 3 mesece? pol leta, 2 leti, cel lajf? Nihče NE GARANTIRA da po tem ne bi ponovno nastala pandemija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lexios ::

Itd... takih bonbončkov naše generacije niso dobivale...


Vem! Naša tudi ne. Odgovornost za to nosi politika, ne starci in javno zdravstvo.

Odkar sem prišel na trg dela v letu 2011 še nam ni šlo tako dobro kot lani, in v oziru plač, končno so začeli dvigovat plače, in regres neobdavčen, in končno smo prišli lani do točke ko je tudi večina navadne raje, lahko delodajalca odjebala in šla delat drugam brez večjih težav ipd...


Mato, glede ekonomije se strinjam. Ni pa ta "drobiž" od plače vreden življenj.

In kaj je plan B če to ne uspe? Izolacija 3 mesece? pol leta, 2 leti, cel lajf? Nihče NE GARANTIRA da po tem ne bi ponovno nastala pandemija...


Vprašanje je blo kako bi se jst lotu problema. 1 mesec je dovolj! Pustiš zaprte meje, in dezinfekcija/karantena za tovor in pošto... A ne govorimo o "samokaranteni"! >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Mato989 ::

Mato, glede ekonomije se strinjam. Ni pa ta "drobiž" od plače vreden življenj.


Ni, ampak je pa 10x bolj vreden kot pa tega zdaj... če mi nekdo reče da moram živet od danes naprej tako kot zadnjih 14 dni, rečem FUCK COVID19 in vse stare in vse...

Kako je že dejal Benjamin Franklin

"Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."


Vprašanje je blo kako bi se jst lotu problema. 1 mesec je dovolj! Pustiš zaprte meje, in dezinfekcija/karantena za tovor in pošto... A ne govorimo o "samokaranteni"! >:D


Kako veš, upa to kdo 100% garantirat, da če smo vsi od jutri 1 mesec v PRAVI karanteni, da covid 19 več ne bo? Kaj pa če izgubimo 1 mesec lajfa, pa pride oktobra covid20? Kaj ponovimo 1 mesečno vajo, a mislite da bomo 2x na leto ob času sezone okužb dihal itd. zaprti po 1 mesec v karanteni?

Ni problem tvoja "rešitev" problem je ker ne vemo če je dejanska rešitev za dalj časa... aka. žnj let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

lexios ::



Kako veš, upa to kdo 100% garantirat, da če smo vsi od jutri 1 mesec v PRAVI karanteni, da covid 19 več ne bo? Kaj pa če izgubimo 1 mesec lajfa, pa pride oktobra covid20? Kaj ponovimo 1 mesečno vajo, a mislite da bomo 2x na leto ob času sezone okužb dihal itd. zaprti po 1 mesec v karanteni?

Ni problem tvoja "rešitev" problem je ker ne vemo če je dejanska rešitev za dalj časa... aka. žnj let...


Naslednje leto bo cepivo. V teoriji, če cela EU uvede 100% karanteno in se zapre vse - ampak to pomeni res vse in se vsi striktno držimo 1 mesec "zapora" - ki ni nujno doma, temveč tudi na delovnem mestu, kjer je to potrebno (ustrezno kompenzirano) ostanejo edini problem, ki ga je potrebno nadzorovat do razvoja cepiva meje in tovor... Za par izjem, kot je npr. zdravstveno osebje in terenske ekipe, ki prevažajo bolne in skrbijo za varnost, ali dostavljajo hrano npr., rešiš s testiranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Mato989 ::

lexios je izjavil:



Kako veš, upa to kdo 100% garantirat, da če smo vsi od jutri 1 mesec v PRAVI karanteni, da covid 19 več ne bo? Kaj pa če izgubimo 1 mesec lajfa, pa pride oktobra covid20? Kaj ponovimo 1 mesečno vajo, a mislite da bomo 2x na leto ob času sezone okužb dihal itd. zaprti po 1 mesec v karanteni?

Ni problem tvoja "rešitev" problem je ker ne vemo če je dejanska rešitev za dalj časa... aka. žnj let...


Naslednje leto bo cepivo. V teoriji, če cela EU uvede 100% karanteno in se zapre vse - ampak to pomeni res vse in se vsi striktno držimo 1 mesec "zapora" - ki ni nujno doma, temveč tudi na delovnem mestu, kjer je to potrebno (ustrezno kompenzirano) ostanejo edini problem, ki ga je potrebno nadzorovat do razvoja cepiva meje in tovor... Za par izjem, kot je npr. zdravstveno osebje in terenske ekipe, ki prevažajo bolne in skrbijo za varnost, ali dostavljajo hrano npr., rešiš s testiranjem.


Jaampak mene zanima kaj pa potem... ko bo drugo leto covid20? Ponovimo vajo vsako leto forever? Saj veš kaj mislim, v teoriji ne? To ni neka VZDRŽNA pot... Mi mormo naredit sistem tak, da funkcionira tudi če pridejo bolezni, ipd... ne moremo kar shut down stisnit za 1 mesec na 90% ekonomije in vsega, to ni zdravo okolje za podjetja in nič.

Predstavljaj si, da, kot pravim, pride vsako leto sars-cov n+1 a se ti zdi vzdržen model vsako leto za 1 mesec izvajat popoln shut down držav?

Tako kot ne zapiramo držav ker vsako leto umre na deset tisoče otrok v Afriki, tako kot ne zapiramo držav ker kosi Malarija, roji kobilic, izbruhi vulkanov, tsunamiji, gripa... še med vojno enih zadev in lokalov niso zapirali pa so padale BOMBE...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Meiniken ::

lexios je izjavil:

Meiniken je izjavil:



In kako bi se ti lotil reševanja problema? Boš vso potrebno zdravniško opremo iz riti potegnil?

Nisem rekel, da mladi nimajo prihodnosti. Rekel sem le, da se skuša reševat ljudi, ki bodo najverjetneje v nekaj letih tko al pa drugače šli na drugi svet. Posledice bodo pa nosile mlajše generacije (torej vse pod njimi).

Kakšno prihodnost bi imeli, če jih pustimo 50 milijonov umret? Kolk jih dnevno umira po celem svetu pa nihče še prdne ne, a zdej se je en virus pojavil in ljudje skačejo v luft.

Ali cilj opravičuje sredstva?


Težava je v tem, da mladi niso imeli prihodnosti že sedaj! Pa nam gre baje dobro? Pravi Mato! Za večino to pomeni prekarno delo za 700-900+ euro mesečne plače, od tega je polovica najemnina...

Kako bi se jst lotu problema? Enostavna rešitev že obstaja, vendar vam ni všeč. Kolektivna izolacija za 1 mesec! Nič stikov, nič trgovnie, nikamor! :)


Sej jst bi tud z veseljem svet ustavu ampak se ta še naprej vrti. In kako si predstavljaš, da bo nekdo, ki komaj preživi mesec kar tko od extra preživel še en mesec izolacije brez prihodka? 1 mesec brez štacune je pa tud kar huda. Nekateri nimajo samo svoje riti za nafutrat ampak še kakšno zraven.

Pričakovat bi moral najhujši scenarij - vsi smo okuženi. Al bomo taki delal al pa se sprijaznil z usodo in vsi kolektivno šli rakom žvižgat.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Fritz ::

Mato989 je izjavil:

lexios je izjavil:



Kako veš, upa to kdo 100% garantirat, da če smo vsi od jutri 1 mesec v PRAVI karanteni, da covid 19 več ne bo? Kaj pa če izgubimo 1 mesec lajfa, pa pride oktobra covid20? Kaj ponovimo 1 mesečno vajo, a mislite da bomo 2x na leto ob času sezone okužb dihal itd. zaprti po 1 mesec v karanteni?

Ni problem tvoja "rešitev" problem je ker ne vemo če je dejanska rešitev za dalj časa... aka. žnj let...


Naslednje leto bo cepivo. V teoriji, če cela EU uvede 100% karanteno in se zapre vse - ampak to pomeni res vse in se vsi striktno držimo 1 mesec "zapora" - ki ni nujno doma, temveč tudi na delovnem mestu, kjer je to potrebno (ustrezno kompenzirano) ostanejo edini problem, ki ga je potrebno nadzorovat do razvoja cepiva meje in tovor... Za par izjem, kot je npr. zdravstveno osebje in terenske ekipe, ki prevažajo bolne in skrbijo za varnost, ali dostavljajo hrano npr., rešiš s testiranjem.


Jaampak mene zanima kaj pa potem... ko bo drugo leto covid20? Ponovimo vajo vsako leto forever? Saj veš kaj mislim, v teoriji ne? To ni neka VZDRŽNA pot... Mi mormo naredit sistem tak, da funkcionira tudi če pridejo bolezni, ipd... ne moremo kar shut down stisnit za 1 mesec na 90% ekonomije in vsega, to ni zdravo okolje za podjetja in nič.

Predstavljaj si, da, kot pravim, pride vsako leto sars-cov n+1 a se ti zdi vzdržen model vsako leto za 1 mesec izvajat popoln shut down držav?

Tako kot ne zapiramo držav ker vsako leto umre na deset tisoče otrok v Afriki, tako kot ne zapiramo držav ker kosi Malarija, roji kobilic, izbruhi vulkanov, tsunamiji, gripa... še med vojno enih zadev in lokalov niso zapirali pa so padale BOMBE...

Reveža, ki si niti službe ne zna poiskati se odvleče za vogal in se mu podari milostni šus. Da ne troši resursov družbe in ne odžira kisika komu koristnejšemu. Enako velja za vse sociopate in darwiniste.

Zakaj? Ker se meni tako zdi prav.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

lexios ::

Mato989 je izjavil:

lexios je izjavil:



Kako veš, upa to kdo 100% garantirat, da če smo vsi od jutri 1 mesec v PRAVI karanteni, da covid 19 več ne bo? Kaj pa če izgubimo 1 mesec lajfa, pa pride oktobra covid20? Kaj ponovimo 1 mesečno vajo, a mislite da bomo 2x na leto ob času sezone okužb dihal itd. zaprti po 1 mesec v karanteni?

Ni problem tvoja "rešitev" problem je ker ne vemo če je dejanska rešitev za dalj časa... aka. žnj let...


Naslednje leto bo cepivo. V teoriji, če cela EU uvede 100% karanteno in se zapre vse - ampak to pomeni res vse in se vsi striktno držimo 1 mesec "zapora" - ki ni nujno doma, temveč tudi na delovnem mestu, kjer je to potrebno (ustrezno kompenzirano) ostanejo edini problem, ki ga je potrebno nadzorovat do razvoja cepiva meje in tovor... Za par izjem, kot je npr. zdravstveno osebje in terenske ekipe, ki prevažajo bolne in skrbijo za varnost, ali dostavljajo hrano npr., rešiš s testiranjem.


Jaampak mene zanima kaj pa potem... ko bo drugo leto covid20? Ponovimo vajo vsako leto forever? Saj veš kaj mislim, v teoriji ne? To ni neka VZDRŽNA pot... Mi mormo naredit sistem tak, da funkcionira tudi če pridejo bolezni, ipd... ne moremo kar shut down stisnit za 1 mesec na 90% ekonomije in vsega, to ni zdravo okolje za podjetja in nič.

Predstavljaj si, da, kot pravim, pride vsako leto sars-cov n+1 a se ti zdi vzdržen model vsako leto za 1 mesec izvajat popoln shut down držav?

Tako kot ne zapiramo držav ker vsako leto umre na deset tisoče otrok v Afriki, tako kot ne zapiramo držav ker kosi Malarija, roji kobilic, izbruhi vulkanov, tsunamiji, gripa... še med vojno enih zadev in lokalov niso zapirali pa so padale BOMBE...


Verjetnost, da virus mutira se večja, ko je okužen večji delež populacije. Nism iz foha, ampak, če je npr. Covid-19 mutacija gripe (antigenic shift), je verjetnost da naslednje leto zmutira v nek nov virus nizka. To se tudi lepo pokaže v praksi tako, da ni vsako leto pandemij kot so bile npr prašičja gripa, španska gripa, sars etc! Navadna gripa sicer hitreje "mutira" kot ta nov tip virusa (predvidevam da zato ker je prisotna v večjem delu populacije že dlje časa in vsako sezono), ampak so odstopanja od prejšnje mutacije manjša (antigenic drift) - zato maš vsako leto "prilagajanje cepiva", ni pa to tak problem kot razvoj popolnoma novega cepiva, pa tudi za imunski sistem ne.

V teoriji je torej tudi za mlajše bolje, da se širjenje virusa čimprej ustavi, ker si takšne "gripe" ali nove mutacije novega virusa v hujšo obliko (z večjim % smrtnosti), najbrž nihče ne želi vsako sezono ali vsakih 5 let.

extra preživel še en mesec izolacije brez prihodka? 1 mesec brez štacune je pa tud kar huda. Nekateri nimajo samo svoje riti za nafutrat ampak še kakšno zraven.


Zato pa imamo samokaranteno in pozive, da se čim bolj na minimum omeji stike in izhod (ker sicer gredo ljudje v večjem številu rekreirat ali pa na kavo k sosedu). Virus se ne širi z vetrom ali vodo; temveč z dotikom okuženih ljudi in predmetov, dihanjem v sogovornika, kihanjem, čihanjem... Večina ljudi lahko virus prenaša ne da bi vedela, da je okužena. Očitno pa je to problem ljudem, ki jih b.k. dopovedat - zgled Italija. Po novem imajo total lockdown, zaprli so vse razen trgovin, pošt in bank. Mularija bi pa organizirala zabave! In če ljudem ne moreš dopovedat, da budalijo, lahko kljub "samokaranteni" in lockdownu zgolj podaljšujejo čas trajanja gospodarske krize in število mrtvih. Zgled da se širjenje lahko omeji - Japonska, Koreja, Singapur, Kitajska... Gospodarstvo že dela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

mirzad ::

Meiniken je izjavil:


Pričakovat bi moral najhujši scenarij - vsi smo okuženi. Al bomo taki delal al pa se sprijaznil z usodo in vsi kolektivno šli rakom žvižgat.

Da smo vsi okuženi ni najhujši scenarij, ampak precej dober scenarij. V tem primeru ne rabimo nobene izolacije, nič. Pač zdaj bi vsi zboleli, čez par tednov bi bilo pa konec.

Najhujši scenarij (ta ki se bo zgodil) je to da se bojo te karantene oziroma izolacije vlekle in vlekle..

lexios ::

Najhujši scenarij (ta ki se bo zgodil) je to da se bojo te karantene oziroma izolacije vlekle in vlekle..


To je odvisno le od nas/vas! Če zapremo meje (kar smo)...

Mato989 ::

Verjetnost, da virus mutira se večja, ko je okužen večji delež populacije. Nism iz foha, ampak, če je npr. Covid-19 mutacija gripe (antigenic shift), je verjetnost da naslednje leto zmutira v nek nov virus nizka. To se tudi lepo pokaže v praksi tako, da ni vsako leto pandemij kot so bile npr prašičja gripa, španska gripa, sars etc! Navadna gripa sicer hitreje "mutira" kot ta nov tip virusa (predvidevam da zato ker je prisotna v večjem delu populacije že dlje časa in vsako sezono), ampak so odstopanja od prejšnje mutacije manjša (antigenic drift) - zato maš vsako leto "prilagajanje cepiva", ni pa to tak problem kot razvoj popolnoma novega cepiva.


Ja ampak jaz ti govorim v teoriji oz. nek hipotetičen scenarij... kaj če mi recimo nardimo lockdown države 1 mesec... in pol oktobra se zgodi podoben izbruh sars cov(n+1) ali Covid20... kaj je tvoja rešitev? SPET lockdown države ali kar celega Sveta za 1 mesec?

Ker "tvoja" rešitev za mene ni rešitev če se ponavlja v višjih frekvencah (recimo 1-2x letno) Hkrati pa niti če zdaj zapremo dol vse za 1 mesec, ne moremo 100% garantirat, da ne bo po 1 mesecu izbruhnil Covid19 spet na nekomu in ker ne bomo takoj zaznali bo spet ponovitev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mirzad ::

lexios je izjavil:

Najhujši scenarij (ta ki se bo zgodil) je to da se bojo te karantene oziroma izolacije vlekle in vlekle..


To je odvisno le od nas/vas! Če zapremo meje (kar smo)...

Jst sm doma, ampak se mi zdi da tako ne bo šlo več. Bo od tega več škode kot od virusa.

lexios ::

Ker "tvoja" rešitev za mene ni rešitev če se ponavlja v višjih frekvencah (recimo 1-2x letno) Hkrati pa niti če zdaj zapremo dol vse za 1 mesec, ne moremo 100% garantirat, da ne bo po 1 mesecu izbruhnil Covid19 spet na nekomu in ker ne bomo takoj zaznali bo spet ponovitev...


Point tega lockdowna je, da se širjenje začasno omeji, do te mere, da lahko potem družba funkcionira dalje, z ukrepi kot so zaprte meje, omejeni stiki, samokarantena starejših. Na ta način porazdeliš novo okužene čez daljši rok in rešiš več življenj. Se strinjam, da rešitev ni dobro premišljena, je pa kar je. Kitajci so stopnjo širjenja s temi ukrepi (in tudi z bolj spornimi - tracking) znižali za 100x! Že nekaj dni nimajo novih potrjenih primerov. Na daljši rok me osebno bolj skrbi človeška narava kot sam virus. Tudi če cepiva ne bo (bo!), bomo počasi vsi precepljeni, brez nepotrebnih žrtev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Mato989 ::

lexios je izjavil:

Ker "tvoja" rešitev za mene ni rešitev če se ponavlja v višjih frekvencah (recimo 1-2x letno) Hkrati pa niti če zdaj zapremo dol vse za 1 mesec, ne moremo 100% garantirat, da ne bo po 1 mesecu izbruhnil Covid19 spet na nekomu in ker ne bomo takoj zaznali bo spet ponovitev...


Point tega lockdowna je, da se širjenje začasno omeji, do te mere, da lahko potem družba funkcionira dalje, z ukrepi kot so zaprte meje, omejeni stiki, samokarantena starejših. Na ta način porazdeliš novo okužene čez daljši rok in rešiš več življenj. Se strinjam, da rešitev ni dobro premišljena, je pa kar je. Kitajci so stopnjo širjenja s temi ukrepi (in tudi z bolj spornimi - tracking) znižali za 100x! Že nekaj dni nimajo novih potrjenih primerov. Na daljši rok me osebno bolj skrbi človeška narava kot sam virus. Tudi če cepiva ne bo (bo!), bomo počasi vsi precepljeni, brez nepotrebnih žrtev.



Katere se pa potrebne zrtve tega virusa? Nikogar ne zanima da bi se zaradi virusa morda pobilo med sabo toliko parov ker bodo v karanteni, ali pa samomor nardilo toliko in toliko ljudi v stiskah ali zaradi osebnih stecajev... Nikogar od vas ne zanimajo zrtve ki se bodo pokazale cez cas zaradi hiper panike pa anksioznosti pa sekiranja skratka vidite samo mrtve danes... Ki so ze itak skoraj mrtvi glede na podatke iz italije o povprecnih starosti mrtvih

Jaz se na kitajske podatke ne bi zanasal prevec... Vsaj ne glede na to da kitajcki mislijo da imajo 0 okuzenih med 1.5 milijardo ljudi ampak ok

Kot pravim smo zelo ozkogledni celo nekateri virologi po eu so preseneceni nad panicnim odzivom glede na podatke...

Je nekdo zalimal nekje na forumu... Se zmeraj mi pa nisi odgovoril kaj naj nardimo ce pride oktobra covid20... Nov 1 mesecni lockdown
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Tema je namenjena ,.... predvsem omejevanju svobode.


Kaj ko bi ugasnili internet po vsem svetu, za en teden?
A misliš da bi se znašli?

Sem že te dni večkrat slišala ali prebrala, da introvertom ni hudega.
Pa ne vem, če ne bi znoreli prvi, če se internet ugasne.8-)
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

el_bahattee ::

Mato989 je izjavil:

Katere se pa potrebne zrtve tega virusa? Nikogar ne zanima da bi se zaradi virusa morda pobilo med sabo toliko parov ker bodo v karanteni, ali pa samomor nardilo toliko in toliko ljudi v stiskah ali zaradi osebnih stecajev... Nikogar od vas ne zanimajo zrtve ki se bodo pokazale cez cas zaradi hiper panike pa anksioznosti pa sekiranja skratka vidite samo mrtve danes... Ki so ze itak skoraj mrtvi glede na podatke iz italije o povprecnih starosti mrtvih

Če se res kakšni pari pobijejo med sabo samo zato, ker so v skupaj karanteni, bi se verjetno slejkoprej pobili tudi sicer, takim ni pomoči. Ne gre zato, da nas ne bi brigale razne stiske ljudi. Gre se pač za to, da nihče noče zloma zdravstvenega sistema, to je na tej točki najbolj pomembno. Če bi ti gorela hiša, bi jo šel najprej gasit, ali bi razmišljaj v smeri: če zdaj pogasim, lahko nov požar spet izbruhne čez par mesecev, se pravi to ni rešitev ?
Come to my center, you enter the winter.

call_cry-pto ::

Mene zelo preseneca, da se vsem karantena zdi cisto normalna za zadevo, ki ima smrtnost verjetno nekje na nivoju navadne gripe. Presenecen kaj je clovestvo vse pripravljeno upostevat ce se jim to naroci, brez kaksrnih koli ugovorov ali protestov.

Barakuda1 ::

mirzad je izjavil:

Meiniken je izjavil:


Pričakovat bi moral najhujši scenarij - vsi smo okuženi. Al bomo taki delal al pa se sprijaznil z usodo in vsi kolektivno šli rakom žvižgat.

Da smo vsi okuženi ni najhujši scenarij, ampak precej dober scenarij. V tem primeru ne rabimo nobene izolacije, nič. Pač zdaj bi vsi zboleli, čez par tednov bi bilo pa konec.

Najhujši scenarij (ta ki se bo zgodil) je to da se bojo te karantene oziroma izolacije vlekle in vlekle..


bravo ...genijalno.
In koliko točno bi bilo mrtvih?;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Mato989 ::

el_bahattee je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Katere se pa potrebne zrtve tega virusa? Nikogar ne zanima da bi se zaradi virusa morda pobilo med sabo toliko parov ker bodo v karanteni, ali pa samomor nardilo toliko in toliko ljudi v stiskah ali zaradi osebnih stecajev... Nikogar od vas ne zanimajo zrtve ki se bodo pokazale cez cas zaradi hiper panike pa anksioznosti pa sekiranja skratka vidite samo mrtve danes... Ki so ze itak skoraj mrtvi glede na podatke iz italije o povprecnih starosti mrtvih

Če se res kakšni pari pobijejo med sabo samo zato, ker so v skupaj karanteni, bi se verjetno slejkoprej pobili tudi sicer, takim ni pomoči. Ne gre zato, da nas ne bi brigale razne stiske ljudi. Gre se pač za to, da nihče noče zloma zdravstvenega sistema, to je na tej točki najbolj pomembno. Če bi ti gorela hiša, bi jo šel najprej gasit, ali bi razmišljaj v smeri: če zdaj pogasim, lahko nov požar spet izbruhne čez par mesecev, se pravi to ni rešitev ?


Evo tu sem te cakal... Enako kot si napisal s pari glede pobijanja je vecinoma tudi z osebami ki umrejo zaradi covid19...

Vecina ki jih umre bi v naslednjih letih itak umrla tu pa tam pa kak ne...

Enako kot s pari ki bi se zdaj pobili ampak ce ne bi bilo karantene kao pa se mogoce ker ne bi sploh kdo pa kasneje...

Btw ce nehamo zdravit ljudi za covid19 preprecimo zlom zdravstva... Torej tezave ni... Najmocnejsi prezivijo in sistem ostane nezlomljen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Barakuda1 ::

Počasi bom pričel (deloma - povdarjam, deloma) podpirati ideje Mato989 in njegovih somišljenikov.

Zmeraj bolj se nagibam k temu, da se tem "upom prihodnosti" omogoči, da čimveč in čim bolj pogosto hodijo na razne žurke v zaprtih prostorih, z najmanj 50 udeleženci, in uživajo (po principu - bolje en dan lev, kot 100 sni ovca), zjutraj pa se vrnejo k svojim staršem, jih ljubeče objamejo in poljubijo, ter se jim zahvalijo za tako nesebično vzgojo.
Spotoma obiščejo še obe stari mami in stara očeta, če so še živi, obiščejo še punco (če je tudi ona vzgojena tako kot oni), potem čez dan malce "sanjajo" kako nesrečna generacijo so, ker jim starci odžirajo prihodnost, zvečer pa vse ponovijo.

No, to naj tko počno ves čas karantene in to intenzivno.

Edini pogoj, ki ga morajo spoštovati je to, da se tudi pod razno ne približujejo nikomur, ki ne deli njihovega mnenja.

Če to kršijo, pa jih čaka takošnja prisilna popolna izolacija (recimo v Postojnski jami (itak je trenutno zaprta)

Tako bodo s svojim vzgledom pokazali, kako prav imajo in kako jim res gre zaupati našo prihodnost.

No, a ste za takšno rešitev >:D

FormerUser ::

Ja, to bi bila lahko rešitev za razvajene snežinkice, ki težko preživljajo samoizolacijo.


mirzad ::

call_cry-pto je izjavil:

Mene zelo preseneca, da se vsem karantena zdi cisto normalna za zadevo, ki ima smrtnost verjetno nekje na nivoju navadne gripe. Presenecen kaj je clovestvo vse pripravljeno upostevat ce se jim to naroci, brez kaksrnih koli ugovorov ali protestov.

Mene je tudi šokiralo kako so kar od enkrat čez noč vsi podprli ustavitev cele države. Kako je sploh možno, da noben od medijev ne zagovarja stališča, da to ni najboljša rešitev?

Vazelin ::

mirzad je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Mene zelo preseneca, da se vsem karantena zdi cisto normalna za zadevo, ki ima smrtnost verjetno nekje na nivoju navadne gripe. Presenecen kaj je clovestvo vse pripravljeno upostevat ce se jim to naroci, brez kaksrnih koli ugovorov ali protestov.

Mene je tudi šokiralo kako so kar od enkrat čez noč vsi podprli ustavitev cele države. Kako je sploh možno, da noben od medijev ne zagovarja stališča, da to ni najboljša rešitev?

Dajmo nehat s temi pravljicami, da je smrtnost na nivoju navadne gripe lol. Je par 10x večja.

Nekaj medijev in blogov (vključno z unim ljubiteljem namiznega fuzbala JPD) počasi že nekako oglašuje tezo, da se bo treba odločit med karanteno za vsako ceno in gospodarskim opustošenjem. Tudi Trump je danes nekaj twitnil v to smer.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Barakuda1 ::

mirzad je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Mene zelo preseneca, da se vsem karantena zdi cisto normalna za zadevo, ki ima smrtnost verjetno nekje na nivoju navadne gripe. Presenecen kaj je clovestvo vse pripravljeno upostevat ce se jim to naroci, brez kaksrnih koli ugovorov ali protestov.

Mene je tudi šokiralo kako so kar od enkrat čez noč vsi podprli ustavitev cele države. Kako je sploh možno, da noben od medijev ne zagovarja stališča, da to ni najboljša rešitev?


Zato, ker to preprosto ni res.
A sploh veš koliko ljudi še zmeraj hodi na delo, zato da lahko ti tukaj trobezljaš neumnosti.
To, če so zaprti razni gostinski lokali, še ne pomeni, da se bo sesulo gospodarstvo.
Razumem sicer, da je s tem prizadet vaš hedonistični egoizem, ampak, sej vam ponujam drugo alternativo.
A ste jo pripravljeni sprejet?

Vazelin ::

Barakuda: trgovine in storitve predstavljajo velik del BDPja
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

mirzad ::

Barakuda1 je izjavil:

mirzad je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Mene zelo preseneca, da se vsem karantena zdi cisto normalna za zadevo, ki ima smrtnost verjetno nekje na nivoju navadne gripe. Presenecen kaj je clovestvo vse pripravljeno upostevat ce se jim to naroci, brez kaksrnih koli ugovorov ali protestov.

Mene je tudi šokiralo kako so kar od enkrat čez noč vsi podprli ustavitev cele države. Kako je sploh možno, da noben od medijev ne zagovarja stališča, da to ni najboljša rešitev?


Zato, ker to preprosto ni res.
A sploh veš koliko ljudi še zmeraj hodi na delo, zato da lahko ti tukaj trobezljaš neumnosti.
To, če so zaprti razni gostinski lokali, še ne pomeni, da se bo sesulo gospodarstvo.
Razumem sicer, da je s tem prizadet vaš hedonistični egoizem, ampak, sej vam ponujam drugo alternativo.
A ste jo pripravljeni sprejet?

A egoizem je, da nočemo policijske države?

Barakuda1 ::

Vazelin je izjavil:

Barakuda: trgovine in storitve predstavljajo velik del BDPja


Ja, saj. Ampak, kolikor je meni znano, obratujejo.
In ne boš vrjel. V njih so delajo trgovke, pa skladiščniki, pa komercialisti, pa šoferji in še in še.
Država torej vendarle ni povsem zaprla in ustavila vseh dejavnosti.
Morda ne veš. Gradbinci delajo na polno.
Komunalci tudi itd.

mirzad je izjavil:


A egoizem je, da nočemo policijske države?



Pa sej ti ponujam drugo alternativo, sam očitno ti ni všeč.
mal me spominjaš na tisto dečvo, ki bi se sicer rada je***, pa ostal nedolžna.
E, obojega ne moreš imet ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

mirzad ::

dečvo, ki bi se sicer rada je***, pa ostal nedolžna.
E, obojega ne moreš imet

Analni seks reši ta problem.

Jst bi ogroženim omogočil izolacijo..
««
10 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120612 (10870) WizzardOfOZ

Protiustavnost ukrepov vlade (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38131730 (27688) Smrekar1

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663102459 (75469) BigWhale

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36941959 (26746) AndrejO

Več podobnih tem