» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
225 / 466
»»

Okapi ::

Tebi pa ne bo težko tega podatka podkrepiti z dejanskimi številkami, ne?

Iz aprila 2019.

Zaradi gripe je v Sloveniji umrlo 160 bolnikov

V ljubljanskem kliničnem centru so imeli doslej 62 smrtnih žrtev zaradi gripe, iz Maribora poročajo o 27 umrlih, v murskosoboški bolnišnici pa je samo v letošnjih prvih treh mesecih umrlo 30 ljudi, lani pa še 18.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

HappyPills ::

Absolutno.
Povprečna ležalna doba pri gripi znaša 5 dni, pri covidu 16 dni.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
https://www.zurnal24.si/zdravje/aktualn...

Mato989 ::

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako kot zaradi pljucnice in gripe ne zapiramo drzave in ne ustvarjamo izrednih razmer tako naj bo s covidom

Tistim, ki so pred 10 dnevi, enim tednom, hodili ven s takšnimi bedarijami, smo lahko očitali recimo pozabljivost. Hudo pozabljivost, sicer, patološko morda, demenco, ali kaj podobnega.

Kdor danes pride ven s takšnim idiotizmom, je naravnost glup (ali pa zloben, ampak, držimo se tiste dobre stare: Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity).

Število hospitaliziranih se je od prejšnjega tedna skoraj podvojilo, število pacientov na respiratorju se je podvojilo...

Tega gripa ne počne. Lahko se gremo skrajni socialni darwinizem, tako kot razni Matoti predlagate, samo vseen se ne pretvarjat, da tole lahko primerjaš z gripo.

Četudi mogoče na dolgi rok v resnici je "le še ena gripa", smo zdaj v situaciji, kjer je imunih zaradi prebolele bolezni (ali cepljenja) izjemno malo. In spet pridemo do tega, kar tupimo že ves čas: problem so resursi ob hitrem širjenju in hitrem polnjenju bolnišnic.


Enostavno resljivo ce mas covid te ne vzamejo v bolnico in doma prebolis...

If he dies, he dies..

Ko se pozdravis se vrnes v civilizacijo.

Poglej, ce ne bi bilo nobenga v skupnosti nad 65 let ne bi bilo skoraj nobene tezave.... Torej druzba sama si je naredila tezavo ker nacrtno podaljsujemo zivljenja populaciji ki postane rizicna z vsakim dodatnim letom.

MI delamo rizicne paciente oz zdravstvo jih dela... Zdaj pa bi morali panicarit ker so ustvarli rizicbe paciente in unicit druzbo zato da zdravstvo se bolj sluzi

Logike ni razen za farmacevtske gigante in lokalne jje

          je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dajte nehat zabijat glavo in sploh razmišljat o nekih ukrepih... treba je enostavno pustit virusu svojo pot in bo izvenel... kot večina oz. vsak do sedaj...


Le kako, da se tega ne domislijo vsi strokovnjaki za epidemije in kužne bolezni skupaj?

Mato989 je izjavil:

Vedno krajši so dnevi, vedno več sivine, vedno bolj nas bi zapirali in na koncu bo več samomorov kot covida... vse da rešimo starce, mladi pa naj umirajo če jim uničujete sanje, go go!


Takih, ki jih že tako blage omejitve, kot smo jih imeli in se še napovedujejo, spravijo do samomora, družba res ne rabi. Mar res predlagaš, da naj zaradi par psihično nestabilnih posameznikov, ki so že sami po sebi nevarni družbi, žrtvujemo precej zdravih ljudi?



Saj so se domislile pa so PC in ne upajo izrect tega kar jaz neobremenjen upam.

Koga od zdravih pa zrtvujemo... Jaz sem bil zdrav in sem ravnokar pri koncu covid19 prebolevanja... V petek bo 14 dni.

Pojedel sem 2 lekadola

Kako to da meni nic ni drugim pa je... Ker so pac preslabotni... Zdravim covid ne naredi kaj dosti ali pa imajo zanic genetiko, fako je zmeraj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Bauc ::

Mato989 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako kot zaradi pljucnice in gripe ne zapiramo drzave in ne ustvarjamo izrednih razmer tako naj bo s covidom

Tistim, ki so pred 10 dnevi, enim tednom, hodili ven s takšnimi bedarijami, smo lahko očitali recimo pozabljivost. Hudo pozabljivost, sicer, patološko morda, demenco, ali kaj podobnega.

Kdor danes pride ven s takšnim idiotizmom, je naravnost glup (ali pa zloben, ampak, držimo se tiste dobre stare: Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity).

Število hospitaliziranih se je od prejšnjega tedna skoraj podvojilo, število pacientov na respiratorju se je podvojilo...

Tega gripa ne počne. Lahko se gremo skrajni socialni darwinizem, tako kot razni Matoti predlagate, samo vseen se ne pretvarjat, da tole lahko primerjaš z gripo.

Četudi mogoče na dolgi rok v resnici je "le še ena gripa", smo zdaj v situaciji, kjer je imunih zaradi prebolele bolezni (ali cepljenja) izjemno malo. In spet pridemo do tega, kar tupimo že ves čas: problem so resursi ob hitrem širjenju in hitrem polnjenju bolnišnic.


Enostavno resljivo ce mas covid te ne vzamejo v bolnico in doma prebolis...

If he dies, he dies..

Ko se pozdravis se vrnes v civilizacijo.

Poglej, ce ne bi bilo nobenga v skupnosti nad 65 let ne bi bilo skoraj nobene tezave.... Torej druzba sama si je naredila tezavo ker nacrtno podaljsujemo zivljenja populaciji ki postane rizicna z vsakim dodatnim letom.

MI delamo rizicne paciente oz zdravstvo jih dela... Zdaj pa bi morali panicarit ker so ustvarli rizicbe paciente in unicit druzbo zato da zdravstvo se bolj sluzi

Logike ni razen za farmacevtske gigante in lokalne jje

          je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dajte nehat zabijat glavo in sploh razmišljat o nekih ukrepih... treba je enostavno pustit virusu svojo pot in bo izvenel... kot večina oz. vsak do sedaj...


Le kako, da se tega ne domislijo vsi strokovnjaki za epidemije in kužne bolezni skupaj?

Mato989 je izjavil:

Vedno krajši so dnevi, vedno več sivine, vedno bolj nas bi zapirali in na koncu bo več samomorov kot covida... vse da rešimo starce, mladi pa naj umirajo če jim uničujete sanje, go go!


Takih, ki jih že tako blage omejitve, kot smo jih imeli in se še napovedujejo, spravijo do samomora, družba res ne rabi. Mar res predlagaš, da naj zaradi par psihično nestabilnih posameznikov, ki so že sami po sebi nevarni družbi, žrtvujemo precej zdravih ljudi?



Saj so se domislile pa so PC in ne upajo izrect tega kar jaz neobremenjen upam.

Koga od zdravih pa zrtvujemo... Jaz sem bil zdrav in sem ravnokar pri koncu covid19 prebolevanja... V petek bo 14 dni.

Pojedel sem 2 lekadola

Kako to da meni nic ni drugim pa je... Ker so pac preslabotni... Zdravim covid ne naredi kaj dosti ali pa imajo zanic genetiko, fako je zmeraj

Ko boš star 65 in po tvoje pri taki starosti ni od tebe več nobene koristi, boš naredil družbi uslugo in končal svoje bedno življenje? A je treba vse stare starše oziroma upokojene starše eliminirat, da boš ti lahko užival svoje posrane hobije? Verjemi mi, da je veliko starostnikov veliko bolj družbeno koristnih od tebe.

Mato989 ::

Bauc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako kot zaradi pljucnice in gripe ne zapiramo drzave in ne ustvarjamo izrednih razmer tako naj bo s covidom

Tistim, ki so pred 10 dnevi, enim tednom, hodili ven s takšnimi bedarijami, smo lahko očitali recimo pozabljivost. Hudo pozabljivost, sicer, patološko morda, demenco, ali kaj podobnega.

Kdor danes pride ven s takšnim idiotizmom, je naravnost glup (ali pa zloben, ampak, držimo se tiste dobre stare: Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity).

Število hospitaliziranih se je od prejšnjega tedna skoraj podvojilo, število pacientov na respiratorju se je podvojilo...

Tega gripa ne počne. Lahko se gremo skrajni socialni darwinizem, tako kot razni Matoti predlagate, samo vseen se ne pretvarjat, da tole lahko primerjaš z gripo.

Četudi mogoče na dolgi rok v resnici je "le še ena gripa", smo zdaj v situaciji, kjer je imunih zaradi prebolele bolezni (ali cepljenja) izjemno malo. In spet pridemo do tega, kar tupimo že ves čas: problem so resursi ob hitrem širjenju in hitrem polnjenju bolnišnic.


Enostavno resljivo ce mas covid te ne vzamejo v bolnico in doma prebolis...

If he dies, he dies..

Ko se pozdravis se vrnes v civilizacijo.

Poglej, ce ne bi bilo nobenga v skupnosti nad 65 let ne bi bilo skoraj nobene tezave.... Torej druzba sama si je naredila tezavo ker nacrtno podaljsujemo zivljenja populaciji ki postane rizicna z vsakim dodatnim letom.

MI delamo rizicne paciente oz zdravstvo jih dela... Zdaj pa bi morali panicarit ker so ustvarli rizicbe paciente in unicit druzbo zato da zdravstvo se bolj sluzi

Logike ni razen za farmacevtske gigante in lokalne jje

          je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dajte nehat zabijat glavo in sploh razmišljat o nekih ukrepih... treba je enostavno pustit virusu svojo pot in bo izvenel... kot večina oz. vsak do sedaj...


Le kako, da se tega ne domislijo vsi strokovnjaki za epidemije in kužne bolezni skupaj?

Mato989 je izjavil:

Vedno krajši so dnevi, vedno več sivine, vedno bolj nas bi zapirali in na koncu bo več samomorov kot covida... vse da rešimo starce, mladi pa naj umirajo če jim uničujete sanje, go go!


Takih, ki jih že tako blage omejitve, kot smo jih imeli in se še napovedujejo, spravijo do samomora, družba res ne rabi. Mar res predlagaš, da naj zaradi par psihično nestabilnih posameznikov, ki so že sami po sebi nevarni družbi, žrtvujemo precej zdravih ljudi?



Saj so se domislile pa so PC in ne upajo izrect tega kar jaz neobremenjen upam.

Koga od zdravih pa zrtvujemo... Jaz sem bil zdrav in sem ravnokar pri koncu covid19 prebolevanja... V petek bo 14 dni.

Pojedel sem 2 lekadola

Kako to da meni nic ni drugim pa je... Ker so pac preslabotni... Zdravim covid ne naredi kaj dosti ali pa imajo zanic genetiko, fako je zmeraj

Ko boš star 65 in po tvoje pri taki starosti ni od tebe več nobene koristi, boš naredil družbi uslugo in končal svoje bedno življenje? A je treba vse stare starše oziroma upokojene starše eliminirat, da boš ti lahko užival svoje posrane hobije? Verjemi mi, da je veliko starostnikov veliko bolj družbeno koristnih od tebe.


Nima veze kolko so druzbeno koristni... Vazno je samo da prebolijo covid brez da delajo stalo ali pa umrejo, tudi sam sem skorajda ze ga brez zapletov....

In ja ce bi vsi tako delali bi bil prvi za in tudi sam po 65tem kolikor zdrzis brez tablet pac zdrzis paliativa in konec ne pa podaljsevanje lajfa nasilno na racun drugih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

HappyPills je izjavil:

Absolutno.
Povprečna ležalna doba pri gripi znaša 5 dni, pri covidu 16 dni.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
https://www.zurnal24.si/zdravje/aktualn...

V mislih sem imel kakšen strokovni članek, ne neko na hitro in na pamet izrečeno cifro.

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

...ne pa podaljsevanje lajfa nasilno na racun drugih.

Alo, pa kaj si ti normalen??? In kakšen račun drugih? Ko grem zdravniku oz. v bolnišnično nego, grem na SVOJ RAČUN... dobro si zapomni. Kar smo pa se kot družba dogovorili, da nismo živali in poskrbimo za vse generacije, solidarnostno vlačujemo v zdravstveno blagajno, kolikor kdor zmore (no ja), črpa pa vsak, kolikor potrebuje... do smrti, podaljašno ali ne.
Če pa se seveda s temi civilizacijskimi normami ne strinjaš, pač se dejansko prostovoljno odreči vsakršni zdravstveni negi / oskrbi.. imaš tudi za to vso pravico.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nevone ::

In ja ce bi vsi tako delali bi bil prvi za in tudi sam po 65tem


Tehološka evolucija bo prehitela biološko, oziroma se bo biološka nanjo prilagodila na način, da bo vedno manj vplivala na možnost preživetja.

Seveda to ni povsem gotovo, ker nam še manjka nekaj ključnih spoznanj, a zaradi tega ni potrebe po propagiranju tega, da z nami obračunava surova narava.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

HappyPills ::

Okapi je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Absolutno.
Povprečna ležalna doba pri gripi znaša 5 dni, pri covidu 16 dni.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
https://www.zurnal24.si/zdravje/aktualn...

V mislih sem imel kakšen strokovni članek, ne neko na hitro in na pamet izrečeno cifro.


Strokovni članek si pa lahko sam najdeš, če ti odgovori vodij oddelkov niso dovolj. Ampak dejstva ostajajo.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

In ja ce bi vsi tako delali bi bil prvi za in tudi sam po 65tem


Tehološka evolucija bo prehitela biološko, oziroma se bo biološka nanjo prilagodila na način, da bo vedno manj vplivala na možnost preživetja.

Seveda to ni povsem gotovo, ker nam še manjka nekaj ključnih spoznanj, a zaradi tega ni potrebe po propagiranju tega, da z nami obračunava surova narava.

o+ nevone


Gre se za to da je vcasih bolje malo manj zivet ampak to kvalitetno kot pa dalj zaradi tehnologije in nesrecno ali nekvalitetno....

In takrat ko pride do tega vprasanja bi zmeraj morali biti na KVALITETI namesto tega pa delamo vse za KVANTITETO in to je napaka.... Kaj je bolje kvalitetna hrana ali kvantitetna, kaj je bolje kvalitetnih 65 let brez tezav ali 100 kot rastlina?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

imagodei ::

Mato989 je izjavil:


Gre se za to da je vcasih bolje malo manj zivet ampak to kvalitetno kot pa dalj zaradi tehnologije in nesrecno ali nekvalitetno....

Ko boš razumel, da je ultimativni sodnik, kaj je kvalitetno življenje, vsak posameznik, boš storil velik korak naprej v razumevanju ljudi in družbe.

Marsikateri 30 in 40 letnik računa s tem, da pri 70 ne bo več mogel igrati košarke ali pa se zaganjati po tenis igrišču za vsako žogico. Morda pa bo lahko še plaval, kolesaril po bolj ravnem terenu z manj in krajšimi vzponi. Marsikdo razume, da pri 75 ne bo več plezal na Triglav, morda pa bo še zmogel vzpon na Rožnik ali pa na Svetega Petra. Nekomu je kvalitetno življenje to, da bo vnukom lahko predal svoje znanje o gobarjenju, delu z lesom, ipd. Marsikdo bi rad videl svoje vnuke diplomirati, doktorirat. Kakemu obnemoglemu, ki po tvoje živi popolnoma nekvalitetno, brezveze troši kisik, je inkontinenten in ga boli celo telo, je morda cilj, da bi dočakal svoje pravnuke končati vsaj osnovno šolo, nadebudno pravnukinjo, perspektivno mlado violinistko, igrati na kakšnem večjem koncertu...

Kdo pa si ti, da boš sodil, kaj je kvalitetno življenje?

Ja, ko bi bil sposoben doumeti to, da je edini in ultimativni sodnik kvalitete svojega življenja vsak posameznik, bi naredil kvantni skok naprej.

A kot sem že nekajkrat izpostavil, te imam resno na sumu, da si sociopat.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Urbano#Desno ::

Ekola šefe JJ je rekel da bo treba nagobčnik met tudi na prostem torej nam bo prihranjeno snemanje in ponovno natikanje. :)):))
Sama dobrota ga je.

chucki ::

na prostem med ljudmi, logicno
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Urbano#Desno ::

chucki je izjavil:

na prostem med ljudmi, logicno


Aha še dobro torej ga če grem s peciklom na golovec ne rabim. Dobr so tole premisl naši borci proti covidu.

Mato989 ::

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Gre se za to da je vcasih bolje malo manj zivet ampak to kvalitetno kot pa dalj zaradi tehnologije in nesrecno ali nekvalitetno....

Ko boš razumel, da je ultimativni sodnik, kaj je kvalitetno življenje, vsak posameznik, boš storil velik korak naprej v razumevanju ljudi in družbe.

Marsikateri 30 in 40 letnik računa s tem, da pri 70 ne bo več mogel igrati košarke ali pa se zaganjati po tenis igrišču za vsako žogico. Morda pa bo lahko še plaval, kolesaril po bolj ravnem terenu z manj in krajšimi vzponi. Marsikdo razume, da pri 75 ne bo več plezal na Triglav, morda pa bo še zmogel vzpon na Rožnik ali pa na Svetega Petra. Nekomu je kvalitetno življenje to, da bo vnukom lahko predal svoje znanje o gobarjenju, delu z lesom, ipd. Marsikdo bi rad videl svoje vnuke diplomirati, doktorirat. Kakemu obnemoglemu, ki po tvoje živi popolnoma nekvalitetno, brezveze troši kisik, je inkontinenten in ga boli celo telo, je morda cilj, da bi dočakal svoje pravnuke končati vsaj osnovno šolo, nadebudno pravnukinjo, perspektivno mlado violinistko, igrati na kakšnem večjem koncertu...

Kdo pa si ti, da boš sodil, kaj je kvalitetno življenje?

Ja, ko bi bil sposoben doumeti to, da je edini in ultimativni sodnik kvalitete svojega življenja vsak posameznik, bi naredil kvantni skok naprej.

A kot sem že nekajkrat izpostavil, te imam resno na sumu, da si sociopat.


Tako je se strinjam in zato ker je to kar si napisal vse res se naj vsak sam odloci kako bo deloval.... Ce hoces se pazi in skrivaj doma ce pa ne pa pojdi zunaj, mi pa zunanjost in druzbo silimo v neko smer in sodimo kot da vsi hocemo to kar bi moral vsak sam odsodit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

imagodei ::

Mato989 je izjavil:

Ce hoces se pazi in skrivaj doma ce pa ne pa pojdi zunaj, mi pa zunanjost in druzbo silimo v neko smer in sodimo kot da vsi hocemo to kar bi moral vsak sam odsodit

Kdo ste vi in v katero "neko" smer silite "zunanjost in družbo"? Vsekakor pa ste v manjšini, velika večina nas je vseeno spoštovala ukrepe ali pa se je vsaj trudila spoštovati ukrepe v preteklosti in je razumela, zakaj je treba nataknit maske, razkuževat roke in vzdrževat socialno razdaljo. Da se zdi, kot da vas je mnogo, je zgolj confimation bias, ker se tule zbira cvetober teoretikov zarot, mešalcev megle, sociopatskih socialnih darwinistov in ljudi, ki ne ločijo med problematično vlado in neproblematičnimi stokovnimi ukrepi za preprečevanje širjenja Covid-19.

Ob vsem jamranju nad vlado Janeza Janše pa vam ga še vedno ni uspelo "odnesti ven" s celotno ekipo; njegov zadnji "dosežek" v zmanjševanju demokracije je zmanjševanje in združevanje števila regulatornih in nadzornih agencij.

Vse, kar ste samooklicani varuhi demokracije (v resnici pa ekscentrični antimaskerji, anticepilci in sploh teoretiki zarot) uspeli doseči je to, da ste tovrstne naslove pregnali iz naslovnic nekam v obskurne kotičke, ker se zdaj pač govori samo še o "rekordih" pri številu okuženih, hospitaliziranih, pacientih na ventilatorjih... Bravo, točno to si je Janez želel.
- Hoc est qui sumus -

Unilseptij ::

imagodei je izjavil:

, velika večina nas je vseeno spoštovala ukrepe ali pa se je vsaj trudila spoštovati ukrepe v preteklosti in je razumela, zakaj je treba nataknit maske, razkuževat roke in vzdrževat socialno razdaljo.


No, s tem se globoko strinjam in ravno zato ne razumem vladnega jamranja, da so krivi ljudje, ki se ne držijo ukrepov, predvsem tistih par pijančkov, ki se ne morejo odpovedati večernemu piru v bližnjem lokalu. Morda pa ukrepi preprosto ne delujejo, ker so napačni... morda maske v resnici ne pomagajo, kot še vedno priznava tudi WHO (https://www.who.int/publications/i/item... ):

Many countries have recommended the use of fabric masks/face coverings for the general public. At the present time, the widespread use of masks by healthy people in the community setting is not yet supported by high quality or direct scientific evidence and there are potential benefits and harms to consider (see below).

Morda bi bil čas, da razmislimo o spremembi strategije... mislim, da je možno storiti tudi kaj več od sprejemanja zmedenih ukrepov in obtoževanja ljudi, da se jih ne držijo. Nič ne slišim o nabavah dodatnih respiratorjev in opreme, organiziranju boljše oskrbe za starejše, ki so dejansko najbolj ogroženi, dodatnimi sredstvi za slovensko skupino, ki razvija cepivo, itd. Ali res ni ničesar več, kar bi lahko storili?

IL_DIAVOLO ::

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

Se le nekaj premika na bolje.

Beli_Zajcek ::

imagodei je izjavil:


Ko boš razumel, da je ultimativni sodnik, kaj je kvalitetno življenje, vsak posameznik, boš storil velik korak naprej v razumevanju ljudi in družbe.

Marsikateri 30 in 40 letnik računa s tem, da pri 70 ne bo več mogel igrati košarke ali pa se zaganjati po tenis igrišču za vsako žogico. Morda pa bo lahko še plaval, kolesaril po bolj ravnem terenu z manj in krajšimi vzponi. Marsikdo razume, da pri 75 ne bo več plezal na Triglav, morda pa bo še zmogel vzpon na Rožnik ali pa na Svetega Petra. Nekomu je kvalitetno življenje to, da bo vnukom lahko predal svoje znanje o gobarjenju, delu z lesom, ipd. Marsikdo bi rad videl svoje vnuke diplomirati, doktorirat. Kakemu obnemoglemu, ki po tvoje živi popolnoma nekvalitetno, brezveze troši kisik, je inkontinenten in ga boli celo telo, je morda cilj, da bi dočakal svoje pravnuke končati vsaj osnovno šolo, nadebudno pravnukinjo, perspektivno mlado violinistko, igrati na kakšnem večjem koncertu...

Kdo pa si ti, da boš sodil, kaj je kvalitetno življenje?

Ja, ko bi bil sposoben doumeti to, da je edini in ultimativni sodnik kvalitete svojega življenja vsak posameznik, bi naredil kvantni skok naprej.

A kot sem že nekajkrat izpostavil, te imam resno na sumu, da si sociopat.


Hmmm. Se pravi, ker resno dvomim v smiselnost večine ukrepov sem sociopat in mi ni mar za starejše. Je pa zabavno, ker se v svojih argumentih streljaš v koleno. Šole bodo spet zaprli, s tem, da zdaj vemo, da določenemu delu mladih to zelo škodi.

Kdo pa si ti, ki otrokom odrekaš pravico do izobrazbe in posledično do dostojnega življenja zato, da lahko peščici ljudem pri koncu njihove življenske poti le-to podaljšamo za nekaj malega časa? Ni vse tako preprosto kot poskušaš prikazati. Nekaterim mladim se zaradi korone dela težko popravljiva, mogoče celo nepopravljiva škoda. Ampak važno je, da jih bodo betežni dedki in babice videli končati šolo mar ne? Aja, nekateri je ne bodo, ker ti zagotavljaš kvalitetno življenje betežnim in pozabljaš na mlade. Na mladih bojda svet stoji. Ampak glede na dostopnost služb, stanovanj, kreditov in sedaj še izobrazbe, bi morali predelati ta pregovor takole: Ne samo, da na mladih svet stoji, po njih močno skače in jih zatira!

MasterTade ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

Se le nekaj premika na bolje.


vau poglej kok je brezposelnih pa kok je delovnih mest. Pa še od teh delovnih mest je polno specifičnih profilov. Še 1/2 jih ne bodo pokrili
Mors omnia aequat

suzej ::

Unilseptij je izjavil:

imagodei je izjavil:

, velika večina nas je vseeno spoštovala ukrepe ali pa se je vsaj trudila spoštovati ukrepe v preteklosti in je razumela, zakaj je treba nataknit maske, razkuževat roke in vzdrževat socialno razdaljo.


No, s tem se globoko strinjam in ravno zato ne razumem vladnega jamranja, da so krivi ljudje, ki se ne držijo ukrepov, predvsem tistih par pijančkov, ki se ne morejo odpovedati večernemu piru v bližnjem lokalu. Morda pa ukrepi preprosto ne delujejo, ker so napačni... morda maske v resnici ne pomagajo, kot še vedno priznava tudi WHO (https://www.who.int/publications/i/item... ):

Many countries have recommended the use of fabric masks/face coverings for the general public. At the present time, the widespread use of masks by healthy people in the community setting is not yet supported by high quality or direct scientific evidence and there are potential benefits and harms to consider (see below).

Morda bi bil čas, da razmislimo o spremembi strategije... mislim, da je možno storiti tudi kaj več od sprejemanja zmedenih ukrepov in obtoževanja ljudi, da se jih ne držijo. Nič ne slišim o nabavah dodatnih respiratorjev in opreme, organiziranju boljše oskrbe za starejše, ki so dejansko najbolj ogroženi, dodatnimi sredstvi za slovensko skupino, ki razvija cepivo, itd. Ali res ni ničesar več, kar bi lahko storili?

Točno tako. Ukrepi očitno ne delujejo. V vseh evropskih državah s podobnimi ukrepi kot jih imamo mi, je situacija zdaj zelo podobna. Torej so ukrepi očitno napačni, ali pa neprimerni za Evropo, kar je ubistvu vseeno. Najbolj noro pa je, da kljub temu da se vidi, da stvar ne funkcionira, se ukrepe samo še stopnjuje.

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

Se le nekaj premika na bolje.

Ah kdor noče delat še vedno ne bo. Pač se bo šlo na isto foro, da če te delodajalec ne vzame obdržiš socialno. Delodajalec te pa itak ne bo vzel, če bo videl da ti ni do dela.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: suzej ()

imagodei ::

Unilseptij je izjavil:

imagodei je izjavil:

, velika večina nas je vseeno spoštovala ukrepe ali pa se je vsaj trudila spoštovati ukrepe v preteklosti in je razumela, zakaj je treba nataknit maske, razkuževat roke in vzdrževat socialno razdaljo.


No, s tem se globoko strinjam in ravno zato ne razumem vladnega jamranja, da so krivi ljudje, ki se ne držijo ukrepov, predvsem tistih par pijančkov, ki se ne morejo odpovedati večernemu piru v bližnjem lokalu. Morda pa ukrepi preprosto ne delujejo, ker so napačni... morda maske v resnici ne pomagajo, kot še vedno priznava tudi WHO (https://www.who.int/publications/i/item... ):

Many countries have recommended the use of fabric masks/face coverings for the general public. At the present time, the widespread use of masks by healthy people in the community setting is not yet supported by high quality or direct scientific evidence and there are potential benefits and harms to consider (see below).

Ne, ta citat ne pravi, da maske ne pomagajo. Zgolj da ni dovolj trdnih dokazov da pomagajo. Ampak v resnici ni treba biti vremenar, da veš, da dežuje. In ni treba biti fizik, ki se ukvarja z aerosoli in modeliranjem propagacije nanodelcev v zraku, da razumeš, da vsaka cunja pred usti vsaj v majhni meri zaustavi izmet aerosola iz ust.

Vsekakor so bile storjene napake, nošnja mask v zaprtih obljudenih prostorih ni ena izmed njih. Definitivno pa se virus ni širil (samo) v trgovinah: folk je prosto posedal v gostinskih lokalih; v času malic med tedni so bile gostilne polne. S prihodom hladnejšega vremena so se ljudje preselili iz teras v gostilne, kjer za mizo niso nosili mask. Ja, wow, res čudno, če bi se potem v gostilnah širil virus.

Nadalje smo penzionistom dovolili brezplačno uporabo javnega prevoza. Res čudno, če bi se na avtobusih in vlakih širil virus.

In tako dalje in tako naprej.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Beli_Zajcek je izjavil:

Hmmm. Se pravi, ker resno dvomim v smiselnost večine ukrepov sem sociopat in mi ni mar za starejše.

To ne, ampak definitivno pa krasno pretepaš slamnatega moža.

Ampak, zanimivo, da v temi Vlada 2020 nihče ne pokomentira tistega dela, ko sem izpostavil kako Vlada Janeza Janše spet uničuje demokratične temelje z ukinjanjem (pardon, združevanjem) regulatornih in nadzornih agencij.

Vsi ste ujeti v pranje možganov, ki ga generirate sami. Janša je ponosen na vas, ker njegovo delo (metanje dimnih bomb) opravljate kar sami.
- Hoc est qui sumus -

Unilseptij ::

@imagodei: Vidim, da si vse zanaliziral... citat pravi, da ni dokaza, da maske pomagajo. Skupaj z očitnim dokazom, da v našem konkretnem primeru res ne pomagajo (kaj dosti), bi lahko zaključil, da je njihova uporaba vsaj nepotrebna, če ne morda celo škodljiva. Da ne bo pomote... WHO (in jaz) govoriva samo o "widespread use of masks by healthy people in the community", torej po domače povsod, kar je natanko naslednji ukrep, ki ga bodo dali ven. V specifičnih javnih prostorih nimam nič proti, predvsem seveda za vse take in drugačne uslužbence, ki prihajajo v stik z veliko ljudmi, pri čemer imajo dejansko možnost maske uporabljati pravilno (menjava dvakrat na dan, nič dotikanja, prestavljanja,...). Splošna populacija tega pač ne more.

jernejl ::

suzej je izjavil:

Točno tako. Ukrepi očitno ne delujejo. V vseh evropskih državah s podobnimi ukrepi kot jih imamo mi, je situacija zdaj zelo podobna.
Ne, tisti tekst ne pravi nič o tem, da karkoli ne deluje. In četudi se stanje poslabšuje, ne pomeni, da ukrepi ne delujejo. Morda zgolj niso dovolj strogi, da bi širjenje virusa ustavili.

imagodei je izjavil:

Ampak, zanimivo, da v temi Vlada 2020 nihče ne pokomentira tistega dela, ko sem izpostavil kako Vlada Janeza Janše spet uničuje demokratične temelje z ukinjanjem (pardon, združevanjem) regulatornih in nadzornih agencij.

Racionalizacija se sliši odlično. Škoda, da se kdo tega ni spomnil že mnogo prej. Upam, da se to nadaljuje še drugod. Javni RTV se je v zadnjem času sicer omenjal, ampak konkretnih ukrepov za zdaj še ni bilo.

Unilseptij je izjavil:

@imagodei: Vidim, da si vse zanaliziral... citat pravi, da ni dokaza, da maske pomagajo. Skupaj z očitnim dokazom, da v našem konkretnem primeru res ne pomagajo (kaj dosti)
Kaj je očiten dokaz, da ne pomagajo kaj dosti? Kakšen znanstveni članek o tem, kolikšen bi bil denimo R0 z in brez tega ukrepa bi lahko ustrezal pojmu "očitnega dokaza". Link?

Unilseptij ::

to, da se število okužb povečuje, je pač najbolj očiten dokaz... in trenutno je rast primerljiva z rastjo v državah, ki niso uvedle mask (https://www.thelocal.se/20201001/what-d... ). Jaz na zadevo gledam praktično, spomladi smo imeli ukrepe, ki so očitno pomagali, pa naj so bili smiselni ali ne. Zdaj pa temu pač ni tako, pri čemer se jaz in ljudje, ki jih poznam, ne obnašamo nič bistveno drugače. Prav tako do danes nisem videl nobene analize, kaj so dejansko najpogostejši viri okužb v Sloveniji oziroma kje in kako se ljudje okužijo.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako kot zaradi pljucnice in gripe ne zapiramo drzave in ne ustvarjamo izrednih razmer tako naj bo s covidom

Tistim, ki so pred 10 dnevi, enim tednom, hodili ven s takšnimi bedarijami, smo lahko očitali recimo pozabljivost. Hudo pozabljivost, sicer, patološko morda, demenco, ali kaj podobnega.

Kdor danes pride ven s takšnim idiotizmom, je naravnost glup (ali pa zloben, ampak, držimo se tiste dobre stare: Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity).

Število hospitaliziranih se je od prejšnjega tedna skoraj podvojilo, število pacientov na respiratorju se je podvojilo...

Tega gripa ne počne. Lahko se gremo skrajni socialni darwinizem, tako kot razni Matoti predlagate, samo vseen se ne pretvarjat, da tole lahko primerjaš z gripo.

Četudi mogoče na dolgi rok v resnici je "le še ena gripa", smo zdaj v situaciji, kjer je imunih zaradi prebolele bolezni (ali cepljenja) izjemno malo. In spet pridemo do tega, kar tupimo že ves čas: problem so resursi ob hitrem širjenju in hitrem polnjenju bolnišnic.


Lah bi pustli eno temo o koroni, ne pa da se zaj tle vlači not tale zadeva, k tle ne spada. To ste si sami skuhali, k ste vse ugasnili.

Smo pisali, ko je bil uvoz koroncev, da bo tole kar zaj tud je. Če smo vedli mi, je tud še kdo, sej so za to hodli v šolo in študiral zadeve o virusih.... Torej smo šli zavestno u to kar nas čaka zdaj.

No sicer je zadeva še mene mal presenetla, ker je zlo agresivna. Po tistem ko smo pričakovali, da bo UV sevanja nardilo svoje, pa ni, je blo za pričakovat še eno negativno presenečenje.

Torej kot sem že napisal, rabimo robusten zdravstveni sistem, lah bi meli 1000 postelj. Je blo pol leta čas. Pol se aktivira študente medicine, vse živo, da to popedenajo.

Po moje bo največji problem intenzivna nega.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Hypathia ::

imagodei je izjavil:



Ampak, zanimivo, da v temi Vlada 2020 nihče ne pokomentira tistega dela, ko sem izpostavil kako Vlada Janeza Janše spet uničuje demokratične temelje z ukinjanjem (pardon, združevanjem) regulatornih in nadzornih agencij.


Morda zato ker tovrstne flance niti niso vredne komentarja. Mimogrede, "ukinjanje" vodi minister za gospodarstvo, ja, prav tisti Počivalšek, ki ga koalicija ustavnega joka vabi v svoje vrste, očitno jih njegova "nedemokratičnost" moti zelo selektivno. Se pa zna s telimi agencijami zgoditi isto kot z razvpitim Zujfom, ki ga je levica v opoziciji popljuvala, v vladi pa potihoma izvajala še naprej, ker je bil glede na razmere pač smiseln.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Unilseptij ::

Ta "projekt" so tako ali tako že umaknili, kolikor vem, zato je škoda besed.

Hypathia ::

Če govoriš o združevanju agencij, so ga ravno danes potrdili, s popravki.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Unilseptij ::

uh, to sem pa res spregledal... torej se vrti naprej. Saj zakon ne bo dobil večine v DZ.

Hypathia ::

Zakaj ne? Kdo je pa proti? Če Desus, bo pa Zmago dal glasove.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

imagodei ::

jernejl je izjavil:

Racionalizacija se sliši odlično. Škoda, da se kdo tega ni spomnil že mnogo prej. Upam, da se to nadaljuje še drugod. Javni RTV se je v zadnjem času sicer omenjal, ampak konkretnih ukrepov za zdaj še ni bilo.

To, da ena od agencij, ki bo prisiljena v "racionalizacijo" ravno preiskuje Vizjaka in morebitno zlorabo notranjih informacij, je seveda naključje? Kot je naključje, da se je zamenjal celoten vrh policije, direktor SURS-a, direktor FURS-a, direktorja urada za pranje denarja (če direktorice NIJZ niti ne izpostavljamo posebej)?
- Hoc est qui sumus -

Hypathia ::

Ne, ni naključje, vlade imajo pravico kadrovati in to vseskozi tudi počno, problematizira se pa v glavnem samo takrat, ko vlada Janša.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Unilseptij ::

Torej, če smo pošteni, popravljen predlog ne odstopa bistveno od tega, kar imamo že zdaj glede imenovanja sveta in uprave. Dejansko je smiselna združitev ATVP in AZN, združitev ostalih je po mojem nemogoča v trenutnih razmerah.

DeeJay ::

Hypathia je izjavil:

Ne, ni naključje, vlade imajo pravico kadrovati in to vseskozi tudi počno, problematizira se pa v glavnem samo takrat, ko vlada Janša.

Seveda imajo, če na mesta dajo strokovne ljudi z izkušnjami, ne pa ljudi brez izkušenj ali stroke, samo za to, da so “njihovi”. S tem pa državi delajo škodo. Fuj fej.

Hypathia ::

Kdo je stroka in kdo ne pa seveda odloči svet FDV modrecev, kajne.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

jernejl ::

imagodei je izjavil:

To, da ena od agencij, ki bo prisiljena v "racionalizacijo" ravno preiskuje Vizjaka in morebitno zlorabo notranjih informacij, je seveda naključje?

Vedno se bo našel nekdo, ki bo ugotovil, da se nekdo drug ravnokar ukvarja z nekom tretjim in da se zato tam ne sme ničesar spreminjati, čeprav sprememba nima nobenega vpliva na tisto, kar je ta prvi našel.
Če bi želeli na karkoli vplivati, bi lahko tudi samo zamenjali vodstvo. Če se problematizirani agenciji priključi še neka druga, to v tem primeru ne more biti noben problem ali razlog za kritiziranje. Razlog je lahko sama zamenjava vodstva, ne pa združevanje agencij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

imagodei ::

Hypathia je izjavil:

Ne, ni naključje, vlade imajo pravico kadrovati in to vseskozi tudi počno, problematizira se pa v glavnem samo takrat, ko vlada Janša.

To niti ni presenetljivo. Če si sposodim misel Ralpha Walda Emersona:
Čim glasneje je govoril o svoji časti, tem hitreje smo šteli svoje žlice.*



* "The louder he talked of his honor, the faster we counted our spoons."
- Hoc est qui sumus -

Telbanc ::

DeeJay je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ne, ni naključje, vlade imajo pravico kadrovati in to vseskozi tudi počno, problematizira se pa v glavnem samo takrat, ko vlada Janša.

Seveda imajo, če na mesta dajo strokovne ljudi z izkušnjami, ne pa ljudi brez izkušenj ali stroke, samo za to, da so “njihovi”. S tem pa državi delajo škodo. Fuj fej.


Ja no, kok je folk strokoven, se vidi po tistem, ko je PM opozoril da po nekaj stanovanjih v MB živi na tisoče ljudi, ki so tam verjetno prijavljeni zato....

Sicer če je zvedu PM je verjetno to nekdo pač pogledal u evidence.


Zanima me, če je še kje takšna situacija. Verjetno ne gre za problem od včeraj. To je "podedovana zadeva".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Unilseptij ::

Trik združevanja je samo v tem, da trenutnim direktorjem in svetom predčasno preneha mandat, ker bo DZ izvolil nove, uganite čigave. Ali je v ozadju res samo ATVP in Vizjak, je pa vprašanje... morda je še kaj večjega kje, pa še čaka, da pride na plano :D.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

Hypathia je izjavil:

Kdo je stroka in kdo ne pa seveda odloči svet FDV modrecev, kajne.


Odločile bodo pretekle delovne izkušnje in strokovnost.
Tej vladi pa to ni pomembno in s tem dela ogromno škodo.
Bolš čistilko za direktorco, važn da voli SDS in jo lahk Twito komandira po svoji volji.

Unilseptij je izjavil:

Trik združevanja je samo v tem, da trenutnim direktorjem in svetom predčasno preneha mandat, ker bo DZ izvolil nove, uganite čigave. Ali je v ozadju res samo ATVP in Vizjak, je pa vprašanje... morda je še kaj večjega kje, pa še čaka, da pride na plano :D.


To je vse boj proti komun... koroni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

jernejl ::

Unilseptij je izjavil:

Trik združevanja je samo v tem, da trenutnim direktorjem in svetom predčasno preneha mandat, ker bo DZ izvolil nove, uganite čigave. Ali je v ozadju res samo ATVP in Vizjak, je pa vprašanje... morda je še kaj večjega kje, pa še čaka, da pride na plano :D.

Ja, najbolje je, da se ne naredi ničesar, ker če se karkoli naredi, obstaja dvom, da je v ozadju neka osebna korist za nekoga pri koritu.
Recimo dodatki za zaposlene v zdravstvu zaradi covida, medtem ko vemo, da je Janševa žena zdravnica. Mar ni to nehigienično, da zdaj tule plačujemo težke milijone zato, da je JJ ženi zrihtal dodatek k plači.
Ali pa forsiranje cepljenja. Kdo ve, koliko so farmacevtski giganti vladnim predstavnikom vtaknili v žep.
Gradnja hidroelektrarne? Groza, Vizjak bo obogatel. Kaj šele, če bi šli gradit še kako dražjo elektrarno, denimo jedrsko.
Zmanjševanje sredstev javni RTV, in to ravno sedaj, ko RTV kritizira vlado? Katastrofa, spet politični interesi, to bi morali narediti tedaj, ko bo RTV vlado hvalila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

imagodei ::

jernejl je izjavil:

Ja, najbolje je, da se ne naredi ničesar, ker če se karkoli naredi, obstaja dvom, da je v ozadju neka osebna korist za nekoga pri koritu.

Ni daleč od resnice. Ljudje na položaju bi se namreč morali vzdržati že ravnanj, ki bi jih javnost zgolj utegnila interpretirat kot koruptivna, nepotistična oziroma kakor koli koristoljubna. To je vrhunec denimo politične ali profesionalne etike. Ko se sodnik izloči iz odločanja o neki zadevi ne samo zato, ker sam meni, da ne bi zmogel biti objektiven, ampak zato, ker s tem odstrani vsak dvom v pristranskost kasnejše razsodbe - ker bi mu nekdo lahko zgolj očital pristranskost, pa čeprav še tako neutemeljeno. Senca dvoma je s tem zasejana.

Ne samo v Sloveniji, tudi drugod padajo standardi tega videza nepristranskosti (OK, pri nas nikoli niso bili preveč visoki). Še nedolgo nazaj bi politiki v starih demokracijah odstopili že samo zaradi suma korupcije; že samo zato, ker so s svojo prisotnostjo v nekem postopku ustvarili videz pristranskosti; danes pa to nima več veze. Zato se niti ne čudim, da ste tako nerazumevajoči do našega (mojega) začudenja nad ravnanjem Janeza Janše.

Dejansko je vse, kar on naredi, pod vprašajem. Vedno, ko se oglasi, vedno ko se v spanju zgane, se nekateri sprašujemo, kakšna agenda je v ozadju. Zato bi tak politik dejansko naredil najboljšo potezo, če bi zapustil politiko. Padlo bi ogromno nekega negativnega naboja, ki je prisoten v družbi, stanje bi se precej normaliziralo.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Unilseptij ::

jernejl je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Trik združevanja je samo v tem, da trenutnim direktorjem in svetom predčasno preneha mandat, ker bo DZ izvolil nove, uganite čigave. Ali je v ozadju res samo ATVP in Vizjak, je pa vprašanje... morda je še kaj večjega kje, pa še čaka, da pride na plano :D.

Ja, najbolje je, da se ne naredi ničesar, ker če se karkoli naredi, obstaja dvom, da je v ozadju neka osebna korist za nekoga pri koritu.
Recimo dodatki za zaposlene v zdravstvu zaradi covida, medtem ko vemo, da je Janševa žena zdravnica. Mar ni to nehigienično, da zdaj tule plačujemo težke milijone zato, da je JJ ženi zrihtal dodatek k plači.
Ali pa forsiranje cepljenja. Kdo ve, koliko so farmacevtski giganti vladnim predstavnikom vtaknili v žep.
Gradnja hidroelektrarne? Groza, Vizjak bo obogatel. Kaj šele, če bi šli gradit še kako dražjo elektrarno, denimo jedrsko.
Zmanjševanje sredstev javni RTV, in to ravno sedaj, ko RTV kritizira vlado? Katastrofa, spet politični interesi, to bi morali narediti tedaj, ko bo RTV vlado hvalila.


V zakonu bi lahko pisalo, da obstoječim direktorjem mandat ne preneha oziroma, da se vzpostavi nek prehodni režim, ki bi dejansko omogočil učinkovito združitev tudi v praksi, ne samo na papirju. Ne vem kako si v sedanjih razmerah pandemije predstavljajo uspešno združitev, če večina dela od doma na daljavo in se ljudje sploh ne poznajo med sabo. Predvsem pa ni jasno, zakaj ravno zdaj, ko pa je res toliko bolj nujnih stvari.... če ne zato, da se poveča zmeda, zmanjša učinkovitost teh organov ter omogoči ribarjenje v kalnem.

jernejl ::

@imagodei:
V bistvu se strinjam, s to razliko, da se jaz o agendi sprašujem tudi pri ostalih politikih, tudi iz ostalih strank, tudi iz tistih, ki so zdaj v opoziciji.
Dvomim, da je med pomembnejšimi politiki (in strankami), ki jih imamo čast vsaj nekaj let spremljati, kaj veliko takih (ali sploh kakšen), pri katerih ne bi že bil zasejan dvom v njihovo poštenost, iskrenost ali sposobnost.

Osebno bi se zato zavzemal za bolj neposredno obliko demokracije po švicarskem modelu, kjer bi se državljani lahko večkrat sproti odločali o posameznih pomembnejših dejanjih vladajočih sil, s tem se nekoliko zmanjša možnost, da lahko cel mandat počnejo vse, kar jim srce poželi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

imagodei ::

Deloma se strinjam - seveda bi ti standardi morali veljati za vsakega politika. Ne strinjam se pa v tem, da se vse politike postavlja na isto uravnilovko kot Janeza Janšo. To enostavno ne gre, človek ima masla na glavi 10x več kot prvi zasledovalec (kdor koli to že je). Ne moreš npr. Židana primerjat z Janšo. Niti enega Zokija ne - enostavno ni nikoli bil dovolj visoko pri koritu, da bi se lahko primerjal z Janšo. (Ne da to pomeni, da Zokija kakor koli opravičujem).

Skratka, odhod Janeza Janše iz politike bi imel bistveno bolj pozitiven učinek na sprostitev negativnega naboja in k širši normalizaciji družbe, kot pa denimo odhod Zokija iz politike. Izven Ljubljane ljudje že zdaj o komaj kdaj pomislimo na Jankovića.
- Hoc est qui sumus -

zmaugy ::

imagodei je izjavil:

Deloma se strinjam - seveda bi ti standardi morali veljati za vsakega politika. Ne strinjam se pa v tem, da se vse politike postavlja na isto uravnilovko kot Janeza Janšo. To enostavno ne gre, človek ima masla na glavi 10x več kot prvi zasledovalec (kdor koli to že je). Ne moreš npr. Židana primerjat z Janšo. Niti enega Zokija ne - enostavno ni nikoli bil dovolj visoko pri koritu, da bi se lahko primerjal z Janšo. (Ne da to pomeni, da Zokija kakor koli opravičujem).

Skratka, odhod Janeza Janše iz politike bi imel bistveno bolj pozitiven učinek na sprostitev negativnega naboja in k širši normalizaciji družbe, kot pa denimo odhod Zokija iz politike. Izven Ljubljane ljudje že zdaj o komaj kdaj pomislimo na Jankovića.


Ampak come next election you will vote/promote Zoki. Ker “kaj če pride gor napačen kuščar?!”
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

luli ::

Ne strinjam se pa v tem, da se vse politike postavlja na isto uravnilovko kot Janeza Janšo

No pa smo zopet tam.

Utk ::

Politiki odidejo ko pridejo boljši, ne pa ko si tega njihovi nasprotniki zaželijo. Se čudite, da na desnici ni boljšega? Jaz se čudim, da ga niti na levici ni. Ja, ima masla na glavi, ampak kot politiku mu ostali pač niso do gležnjev. Kot tudi on ni Drnovšku.
««
225 / 466
»»