» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
222 / 466
»»

zmaugy ::

Popisat in kaznovat kršitelje na javnih zborovanjih? Meh ne, ni tega mislil...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Telbanc ::

kuall je izjavil:

Okapi je izjavil:

kritiziramo vlado, ker v pol leta ni storila nič pametnega oziroma koristnega.

Kaj pa bi morala narediti?


Sej ti je napisu, namignu..., "nardit bi morala neki zlo pametnga, ali koristnega", LOL. K to se šika, da vsaka vlada takoj neki takega nardi. Tale Okapi, jih pa ma na zalogi, ane. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Okapi ::

zmaugy je izjavil:

Okapi je izjavil:

A jo kdo zganja? Mi tule kritiziramo vlado, ker v pol leta ni storila nič pametnega oziroma koristnega, in bodo zato naslednji teden že spet zaprli kafiče. Tudi strelišče bo verjetno naslednji teden zaprto, skupaj s fitnesi in telovadnicami za rekreativce.


Pa zakaj bi morala karkoli koristnega narediti, če gre zgolj za prehladek.

PS: A na strelišču so maske gor? Iskreno...


A še kar lažeš s tem prehladkom?;((

Na strelišču so maske notri, zunaj pa ne, je dovolj razdalje med strelskimi mesti.

zmaugy ::

Sem bil nedolgo tega na strelišču, niti ene maske ni bilo gor. Vse v zaprtem prostoru.

PS:Kaj zdaj si za represivne ukrepe proti kršiteljem na korona zabavah ob petkih? Et tu, Okapi?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Okapi ::

Mogoče moraš boljša očala kupit. Niti enkrat nisem napisal, da sem za represivne ukrepe.

Sem zato, da je v bolnicah dovolj prostora za vse, ki potrebujejo bolniško oskrbo. Da bi bila meja za rdeči alarm pri vsaj 500 zasedenih posteljah, ne pri 250.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

Mogoče moraš boljša očala kupit. Niti enkrat nisem napisal, da sem za represivne ukrepe.

Sem zato, da je bolnicah dovolj prostora za vse, ki potrebujejo bolniško oskrbo. Da bi bila meja za rdeči alarm pri vsaj 500 zasedenih posteljah, ne pri 250.


Jaz sem pa za mir na svetu. Kot ti je že nekdo drug napisal, medicinsko osebje se ne štanca v enem tednu, niti v pol leta.
Torej lahko vlada v tem časovoem okviru učinkovito deluje zgolj z ukrepi, ki zmanjšajo širjenje okužb. Kot na primer sankcioniranje kršiteljev na množičnih shodih.
Drugače pa se obrni na vse tiste javne osebnosti, ki so javno pozivale k neupoštevanju ukrepov, tudi zaradi njih imamo tako veliko okužb, ker ta miselnost botruje tudi domačim zabavam z veliko udeleženci.
Vlado lahko po mojem na področju korone kritiziraš zaradi njene politike do hrvaške turistične sezone. Pa ko sem hodil mimo restavracij, ki so bile nabito polne, sem se tudi spraševal, kdo je nor.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Hypathia ::

Včeraj več kot 500 okuženih, do konca meseca bomo že na 1000 ampak poroke, žurke po lovskih kočah, martinovanja, protesti pa seveda morajo biti, veseljaki se ne dajo, kriva bo pa vlada, itak.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Okapi ::

zmaugy je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mogoče moraš boljša očala kupit. Niti enkrat nisem napisal, da sem za represivne ukrepe.

Sem zato, da je bolnicah dovolj prostora za vse, ki potrebujejo bolniško oskrbo. Da bi bila meja za rdeči alarm pri vsaj 500 zasedenih posteljah, ne pri 250.


Jaz sem pa za mir na svetu. Kot ti je že nekdo drug napisal, medicinsko osebje se ne štanca v enem tednu, niti v pol leta.

Saj zaradi mene lahko zagovarjaš bedne izgovore te vlade, jaz ti pa povem, da je pol leta več kot dovolj, da iz nič izobraziš bolničarja, ki bo znal negovati bolnika na navadnem oddelku, in usposobiš medicinsko sestro, da bo znala delati na intenzivnem. Lahko uporabiš tudi kompleten četrti letnik srednje medicinske šole in pol študentov medicine. Samo je pač treba razmišljati za vsaj pol leta vnaprej, in se primerno organizirati.

jernejl ::

Me zanima, kako bi se v opoziciji zgražali, če bi vlada rekla, da namerava v pol leta brezposelne na zavodu izšolati za delo s pacienti v bolnišnicah :))

Še izšolani medicinski kader iz zasebnih ambulant in ustanov so zanje mazači, ki preveč smrdijo, da bi jim lahko v obravnavo poslali bolnike.
Še največja škoda je, da vlada ni bila sposobna vseh razpoložljivih zasebnih kapacitet vključiti že v samem začetku, in je trajalo tako dolgo, da se bo to začelo uresničevati (če se sploh bo).

Seveda pa so za čim več razpoložljivega kadra pomembni tudi ukrepi, ki preprečujejo, da bi se veliko ljudi (kamor zaenkrat spadajo tudi delavci v zdravstvu) okužilo. Ni treba posebej poudarjati, da vlada pri tem ni bila ravno uspešna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

suzej ::

Me zanima, kako bi se v opoziciji zgražali, če bi vlada rekla, da namerava v pol leta brezposelne na zavodu izšolati za delo s pacienti v bolnišnicah

Približno enako kot bi se vlada zgrazala, če bi opozicija predlagala, da v zdravstvu zaposlimo migrante
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

D3m ::

Migrante?

O_o

Kakšno reference pa imajo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

zmaugy ::

Okapi je izjavil:


Saj zaradi mene lahko zagovarjaš bedne izgovore te vlade, jaz ti pa povem, da je pol leta več kot dovolj, da iz nič izobraziš bolničarja, ki bo znal negovati bolnika na navadnem oddelku, in usposobiš medicinsko sestro, da bo znala delati na intenzivnem. Lahko uporabiš tudi kompleten četrti letnik srednje medicinske šole in pol študentov medicine. Samo je pač treba razmišljati za vsaj pol leta vnaprej, in se primerno organizirati.


Ja pa kaj še? Izvedeš splošno mobilizacijo in ljudi prisilno nanovačiš na šnelkurse medicine?
Kakšne vse neumnosti se boš še spomnil? Naj te spomnim, da politična opcija, ki jo kot kaže zagovajaš, COVIDA ne jemlje resno, tudi opciji na oblasti se zdi takšno razmišljanje blizu (sploh če pomisliš, kako vneto leze nekam Trumpu, za katerega je jasno, kaj projicira v javnost na to temo).
In zdaj bi ti v tej atmosferi, kjer opozicija podpihuje sabotiranje protikoronskih ukrepov, neke skupine ljudi prisilil na odločtve v njihovih poklicnih karierah? Se vmešaval v njihove študije?
In vse te “argumente” trosiš kot izgovor, da zagovarjaš nasprotovanje precej enostavnim in ne preveč bolečim začasnim ukrepom socialnega distanciranja in uporabe zaščitnih mask, ki dokazano delujejo? Seveda tudi aplikacije ne bi uporabljal in bi jo s pozivi naj si je ljudje ne naložijo, čim bolj sabotiral. In seveda nisi za to, da se omeji javna zborovanja aka korona partye.
In nato bi jokal, zakaj vlada ni izvedla potrebnega, da se tebi boščku ne zaprejo kafiči, fitnesi, telovadnice in strelišča? Pa iz koga se ti norca delaš?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Okapi ::

Zakaj moraš kar naprej podlo podtikati in lagati? Ker nimaš nobenega drugega argumenta, razen da se slepo uklanjaš trenutni oblasti? Nikjer nisem pisal o nobeni prisilni mobilizaciji.

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

Zakaj moraš kar naprej podlo podtikati in lagati? Ker nimaš nobenega drugega argumenta, razen da se slepo uklanjaš trenutni oblasti? Nikjer nisem pisal o nobeni prisilni mobilizaciji.


“ Lahko uporabiš tudi kompleten četrti letnik srednje medicinske šole in pol študentov medicine.”

A kar lahko jih uporabiš? Kot izvijače in ostalo orodje? Kdo se sekira za njihove poklicne želje in potrebe, ane? Pa kar bolničarje bi usposabljal v pol leta in z njimi nadomeščal medicinske sestre? Ker kdo šmirgla navadne bolnike, ki nimajo COVID, ane? Dejmo njim trgovke, ki smo jih v pol leta na šnelkursu spremenili v medicinske sestre. Vse to rajši kot enostavne ukrepe socialnega distanciranja za eno leto?
Dej nehi prodajat cenene izgovore zato, da lahko brezobzirno sodeluješ v rušenju vlade ne glede na posledice.
Pa ko bi vsaj imeli idejo, načrt in alternativo. Ampak ne, o tem boste razmišljali kasneje, zdaj pa najprej naj sosedu krava crkne, ane?
Najbolj ogabno je pa to, da v resnici itak podcenjuješ ta virus in ti je vseeno, zgolj izkoriščaš priliko in na hrbtih ljudi, ki bojo resno zboleli in morda tudi umrli, teraš neko politično agendo.
In ko bo resno počilo in bojo zares v bolnicah izredne razmere, boš seveda prvi, ki bo udaril po “krivcih”. Samo v svojo smer ne boš pogledal, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

GregiB ::

zmaugy je izjavil:


“ Lahko uporabiš tudi kompleten četrti letnik srednje medicinske šole in pol študentov medicine.”

A kar lahko jih uporabiš? Kot izvijače in ostalo orodje? Kdo se sekira za njihove poklicne želje in potrebe, ane?

Ne razumem takšnegale pisanja... govorimo o hudi zdravstveni krizi, kjer je potrebno mobilizirati vse razpoložljive resurse. Se v vojni tudi sprašuje mobilizirance o poklicnih željah in potrebah? Sej so vendar bodoči medicinci vedeli, kakšno poslanstvo prevzemajo, ko so se odločali o študiju!?
Sicer pa se spomnim, kako si je ta vlada tako zelo prisvajala zasluge, ko smo bili po zdravstveni sliki med najboljšimi, včeraj zvečer pa Jelko ni prevzel nobene odgovornosti za situacijo na vlado ampak v vsak odgovor vrival, da imajo vse evropske države podobne probleme...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zmaugy ::

GregiB je izjavil:

zmaugy je izjavil:


“ Lahko uporabiš tudi kompleten četrti letnik srednje medicinske šole in pol študentov medicine.”

A kar lahko jih uporabiš? Kot izvijače in ostalo orodje? Kdo se sekira za njihove poklicne želje in potrebe, ane?

Ne razumem takšnegale pisanja... govorimo o hudi zdravstveni krizi, kjer je potrebno mobilizirati vse razpoložljive resurse. Se v vojni tudi sprašuje mobilizirance o poklicnih željah in potrebah? Sej so vendar bodoči medicinci vedeli, kakšno poslanstvo prevzemajo, ko so se odločali o študiju!?
Sicer pa se spomnim, kako si je ta vlada tako zelo prisvajala zasluge, ko smo bili po zdravstveni sliki med najboljšimi, včeraj zvečer pa Jelko ni prevzel nobene odgovornosti za situacijo na vlado ampak v vsak odgovor vrival, da imajo vse evropske države podobne probleme...


Jaz pa ne razumem, zakaj se komu zdi bolj smisleno kot upoštevati ukrepe socialnega distanciranja in uporabljanja mask, proti njihovi volji za vedno spremeniti življenja dijakov in študentov medicine.
Zakaj amputirati roko rajši kot pravočasno očistiti rano?
Samo zato, ker se je nekaterim zdelo fino v nasprotju s korona ukrepi organizirati partye, javno kazati svoje nasprotovanje ukrepom s tem, da niso nosili mask ipd. (Fajonka in njeni glupi pozivi proti maskam na primer, Mudendorfar in njegova javna odstranitev maske v parlamentu itd.). Te “pravice” so več vredne od pravic medicinskega osebja? Trop neolikanih razvajencev...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

GregiB ::

zmaugy je izjavil:


Jaz pa ne razumem, zakaj se komu zdi bolj smisleno kot upoštevati ukrepe socialnega distanciranja in uporabljanja mask, proti njihovi volji za vedno spremeniti življenja dijakov in študentov medicine..

Pišeš, kot da če bomo upoštevali vse ukrepe, okužb več ne bo?! Še na Kitajskem ne deluje. Se strinjam s teboj, treba je upoštevati varnostne ukrepe (dokler somsorazmerni), a dvomim, da bo to samo po sebi zadostovalo.... aja... Severno Korejo sem pozabil
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zmaugy ::

GregiB je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Jaz pa ne razumem, zakaj se komu zdi bolj smisleno kot upoštevati ukrepe socialnega distanciranja in uporabljanja mask, proti njihovi volji za vedno spremeniti življenja dijakov in študentov medicine..

Pišeš, kot da če bomo upoštevali vse ukrepe, okužb več ne bo?! Še na Kitajskem ne deluje. Se strinjam s teboj, treba je upoštevati varnostne ukrepe (dokler somsorazmerni), a dvomim, da bo to samo po sebi zadostovalo.... aja... Severno Korejo sem pozabil


Veš na kaj si pozabil? Na Tajvan. Nič hudega, veliko ljudi rado pozabi na Tajvan. Ne bom špekuliral zakaj si ti pozabil na Tajvan.

https://www.worldometers.info/coronavir...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

zmaugy je izjavil:

GregiB je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Jaz pa ne razumem, zakaj se komu zdi bolj smisleno kot upoštevati ukrepe socialnega distanciranja in uporabljanja mask, proti njihovi volji za vedno spremeniti življenja dijakov in študentov medicine..

Pišeš, kot da če bomo upoštevali vse ukrepe, okužb več ne bo?! Še na Kitajskem ne deluje. Se strinjam s teboj, treba je upoštevati varnostne ukrepe (dokler somsorazmerni), a dvomim, da bo to samo po sebi zadostovalo.... aja... Severno Korejo sem pozabil


Veš na kaj si pozabil? Na Tajvan. Nič hudega, veliko ljudi rado pozabi na Tajvan. Ne bom špekuliral zakaj si ti pozabil na Tajvan.

https://www.worldometers.info/coronavir...

Haha, še aplikacije si nihče desno od desne ne naloži, ker te bo potem Janša sledil, ti bi pa rad uvedel Tajvan. Za polulat smešno.

zmaugy ::

Saj vem. Oni bi brez težav uvajali mainland Kitajsko, ob Tajvanu pa jih vse mine...:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

GregiB ::

zmaugy je izjavil:

Veš na kaj si pozabil? Na Tajvan.
Ja, res je... nisem pozabil, nisem pa vedel... Your point?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

GregiB ::

Marca / Aprila je bil argument te vlade, da hvalabogu. da so se spravili skupaj, saj so s svojimi ukrepi uspeli zajeziti širjenje virusa in "italijanski scenarij". Od takrat je minilo > pol leta. Včeraj smo imeli incidenco 33% višjo, kot jo je imela Italija v najhujšem obdobju pomladi (124 - 165), med 38 Evropskimi državami s > 1mio prebivalstva smo na 11 mestu po incidenci, danes se bomo najverjetneje povzpeli na 8. Če bo prišlo spet do zapiranja mej, bo to verjeno preventivni ukrep naših sosedov in ne nas. Hrvati so se zafrkavali, da svojih ne bodo spustili na naša smučišča, ko smo jih pobarvali oranžno, zdaj bodo v to verjetno primorani... Kdo je zdaj odgovoren? Neresni in neodgovorni državljani? Taisti, ki smo bili tu aprila?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zmaugy ::

GregiB je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Veš na kaj si pozabil? Na Tajvan.
Ja, res je... nisem pozabil, nisem pa vedel... Your point?

Očitno se da z ukrepi imeti korona virus pod kontrolo. Ampak je treba izkoristit vse možnosti, tudi aplikacijo.

GregiB je izjavil:

Marca / Aprila je bil argument te vlade, da hvalabogu. da so se spravili skupaj, saj so s svojimi ukrepi uspeli zajeziti širjenje virusa in "italijanski scenarij". Od takrat je minilo > pol leta. Včeraj smo imeli incidenco 33% višjo, kot jo je imela Italija v najhujšem obdobju pomladi (124 - 165), med 38 Evropskimi državami s > 1mio prebivalstva smo na 11 mestu po incidenci, danes se bomo najverjetneje povzpeli na 8. Če bo prišlo spet do zapiranja mej, bo to verjeno preventivni ukrep naših sosedov in ne nas. Hrvati so se zafrkavali, da svojih ne bodo spustili na naša smučišča, ko smo jih pobarvali oranžno, zdaj bodo v to verjetno primorani... Kdo je zdaj odgovoren? Neresni in neodgovorni državljani? Taisti, ki smo bili tu aprila?


Neresni so med drugimi tisti, ki pozivajo javno proti ukrepom za zajezitev širjenja virusa. Recimo tale je zame precej odgovoren:

https://siol.net/novice/slovenija/moder...

Razvajen smrkavc.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Kdo je zdaj odgovoren? Neresni in neodgovorni državljani? Taisti, ki smo bili tu aprila?

Kdo pa drug? Vlada lahko predpiše ukrepe, nabavi maske, ventilatorje in vso sranje, lahko tudi koga kaznuje za kaj, ampak bemu mast, če se ljudje ne držijo tega, ne more vlada pomagat. In vsak zase dobro ve kolk se drži sam in kolk ostali v okolici. Tudi izgovarjanje frizerjev, gostilničarjev in ne vem koga na vejice v zakonih in pravilih nikamor ne vodi. Mislim da bi vsak za svoj posel moral vedet, kako ne okužit stranke in dobit okužbe od stranke. Tudi ko ni bilo korone. Res rabiš Janšo, da ti to pove in predpiše? Tudi če se bi vsi držali, se bi še zmeraj katerkrat zgodilo. Ampak, vseeno smo si sami krivi.

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Kdo je zdaj odgovoren? Neresni in neodgovorni državljani? Taisti, ki smo bili tu aprila?

Kdo pa drug? Vlada lahko predpiše ukrepe, nabavi maske, ventilatorje in vso sranje, lahko tudi koga kaznuje za kaj, ampak bemu mast, če se ljudje ne držijo tega, ne more vlada pomagat. In vsak zase dobro ve kolk se drži sam in kolk ostali v okolici. Tudi izgovarjanje frizerjev, gostilničarjev in ne vem koga na vejice v zakonih in pravilih nikamor ne vodi. Mislim da bi vsak za svoj posel moral vedet, kako ne okužit stranke in dobit okužbe od stranke. Tudi ko ni bilo korone. Res rabiš Janšo, da ti to pove in predpiše? Tudi če se bi vsi držali, se bi še zmeraj katerkrat zgodilo. Ampak, vseeno smo si sami krivi.

Sploh če se javne osebe odkrito sovražno obnašajo do uporabe mask na primer ali pozivajo na javne shode v tem času.

https://siol.net/novice/slovenija/moder...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

lotar123 ::

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Kdo je zdaj odgovoren? Neresni in neodgovorni državljani? Taisti, ki smo bili tu aprila?

Kdo pa drug? Vlada lahko predpiše ukrepe, nabavi maske, ventilatorje in vso sranje, lahko tudi koga kaznuje za kaj, ampak bemu mast, če se ljudje ne držijo tega, ne more vlada pomagat. In vsak zase dobro ve kolk se drži sam in kolk ostali v okolici. Tudi izgovarjanje frizerjev, gostilničarjev in ne vem koga na vejice v zakonih in pravilih nikamor ne vodi. Mislim da bi vsak za svoj posel moral vedet, kako ne okužit stranke in dobit okužbe od stranke. Tudi ko ni bilo korone. Res rabiš Janšo, da ti to pove in predpiše? Tudi če se bi vsi držali, se bi še zmeraj katerkrat zgodilo. Ampak, vseeno smo si sami krivi.

Sploh če se javne osebe odkrito sovražno obnašajo do uporabe mask na primer ali pozivajo na javne shode v tem času.

https://siol.net/novice/slovenija/moder...


Ne najdeš drugega linka da isto popaš že 10 tem :)

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Potem lahko damo še 10% več not, in se še teh 10% več lahko pokrade, ker itak bomo še zmeraj kvečjemu nekje v povprečju?


Za začetek bi bil zadovoljen samo s tem, da se medije povezane s 55-80 splošno sprejme kot lažnivo propagando brez trohice resnice. Ko se jih enkrat spravi na smetišče zgodovine se lahko začnemo pogovarjati katere težave naša država dejansko ima in kateri so izmišljeni. Trenutno niti ne moremo reči, da je korupcija v zdravstvu pri nas nek omembe vreden problem, ker o njej večinoma pišejo viri, za katere sem ravnokar pokazal, da si stvari preprosto izmislijo. V takem okolju ne moremo ugotavljati kaj je res in kaj ne. Najprej moramo odstraniti moteče elemente, šele potem lahko začnemo iskati resnico.

Utk je izjavil:


Kdo pa drug?


Ta vlada je za prvi val okrivila Šarca in za zajezitev prvega vala pripisala zasluge sebi. Celo prelet vojaških letal smo imeli, da smo praznovali zmago. Logično je, da so za popoln poraz pri drugem valu po njihovem lastnem standardu krivi oni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

lotar123 ::

Smrekar1 je izjavil:



Ta vlada je za prvi val okrivila Šarca. Logično je, da so za drugi val po njihovem lastnem standardu krivi oni.


Za drugi val bo pa kriv narod :)

Utk ::

Ta vlada je za prvi val okrivila Šarca in za zajezitev prvega vala pripisala zasluge sebi. Celo prelet vojaških letal smo imeli, da smo praznovali zmago. Logično je, da so za popoln poraz pri drugem valu po njihovem lastnem standardu krivi oni.

Šarce je okrivila za prazna skladišča in za prepozne ukrepe. Če ukrepov sploh ni, se jih ljudje težko sami od sebe držijo. Ampak preciznost ti očitno itak ni vrlina, pa škoda besed o tem...

Za začetek bi bil zadovoljen samo s tem, da se medije povezane s 55-80 splošno sprejme kot lažnivo propagando brez trohice resnice.

Komot. Da bo to rešilo korupcijo v zdravstvu pa malo dvomim. In kam spada Tarča, tudi pod Janševe medije?
Niti ne vem v čem točno se potem ti razlikuješ od Orbana, Lukašenka in podobnih. Medije, ki mi niso všeč, je treba prepovedat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zmaugy ::

lotar123 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Kdo je zdaj odgovoren? Neresni in neodgovorni državljani? Taisti, ki smo bili tu aprila?

Kdo pa drug? Vlada lahko predpiše ukrepe, nabavi maske, ventilatorje in vso sranje, lahko tudi koga kaznuje za kaj, ampak bemu mast, če se ljudje ne držijo tega, ne more vlada pomagat. In vsak zase dobro ve kolk se drži sam in kolk ostali v okolici. Tudi izgovarjanje frizerjev, gostilničarjev in ne vem koga na vejice v zakonih in pravilih nikamor ne vodi. Mislim da bi vsak za svoj posel moral vedet, kako ne okužit stranke in dobit okužbe od stranke. Tudi ko ni bilo korone. Res rabiš Janšo, da ti to pove in predpiše? Tudi če se bi vsi držali, se bi še zmeraj katerkrat zgodilo. Ampak, vseeno smo si sami krivi.

Sploh če se javne osebe odkrito sovražno obnašajo do uporabe mask na primer ali pozivajo na javne shode v tem času.

https://siol.net/novice/slovenija/moder...


Ne najdeš drugega linka da isto popaš že 10 tem :)


Ne vem, kaj si ti gledal, to je drugič da sem nalepil tale link. Kje si ti videl 10 tem?
Lahko pa dam še tega (sem že omenil Fajonko, res je, ampak linka na njen butast oglas pa še nisem dal):

https://siol.net/novice/slovenija/epide...

Tudi meni ni všeč ta vlada, ampak nisem pa se pripravljen kolektivno ustreliti v lastno nogo, da se jo zamenja. Sploh ko vidim, kakšni “specialisti” so v alternativi v pripravljenosti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Urbano#Desno ::

lotar123 je izjavil:


Za drugi val bo pa kriv narod :)


Seveda bo to fini izgovor. V tem primeru pa je dejansko precej resnice v tem, ker dokler se maske nosijo tako na pol (če nosek kuka ven maske efektivno nimaš), se prirejajo zabave, poroke, obletnice bi težko rekli da se ljudje držijo preprostih in neškodljivih ukrepov za zajezitev. Težko pa vlada vsakemu na rit napopa policaja ki bo spremljal ali se držimo priporočil.

No na koncu bomo prišli do tega da edino kar deluje je kitajski način (pendrek in drakonske kazni za tiste ki jih dobijo)

Mato989 ::

Narobe, edino kar je smiselno da pustis virusu prosto pot eno leto trpis pol pa zmanjka rizicnih skupin

In naenkrat ne bo vec panike... Sibki umrejo, mocni prezivimo.

Survival of the fittest, ni to ebola ali crna kuga to je evidentno, torej panike ne bi smelo bit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CoolBits ::

Maske so kot kondom pri masturbaciji, da slučajno kakšna ne zanosi, ko pride kasneje v sobo.

zmaugy ::

Mato989 je izjavil:

Narobe, edino kar je smiselno da pustis virusu prosto pot eno leto trpis pol pa zmanjka rizicnih skupin

In naenkrat ne bo vec panike... Sibki umrejo, mocni prezivimo.

Survival of the fittest, ni to ebola ali crna kuga to je evidentno, torej panike ne bi smelo bit

Ukinimo zdravstvo. “Survival of the fittest”
/s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Šarce je okrivila za prazna skladišča in za prepozne ukrepe.


Jup. In izkazalo se je, da je bilo zalog dovolj (samo ne na inštitucijah, ki niso namenjene za epidemije), z ukrepi je zamudil največ nekaj dni, nikakor ne več kot en teden. Hrvaško se trenutno označuje za "Poletni Ischigl", kot vir glavnine okužb drugega vala po celi Evropi. Na to sem konkretno jaz opozarjal od junija dalje, z ukrepi trenutno zamujamo vsaj dva meseca.

Po standardih te vlade je torej vsaj osemkrat slabša od Šarčeve. Po tem pridemo še do druge točke, da smo marca o obsegu težave vedeli bistveno manj kot oktobra, zato je počasnejši odziv Šarca razumljiv. Ni ga za hvaliti, je pa za razumeti, seveda. Od aprila, najkasneje maja dalje tega izgovora ni več.

Komot. Da bo to rešilo korupcijo v zdravstvu pa malo dvomim.


Trenutno ne morem reči, da korupcija v zdravstvu sploh obstaja in nadalje, če obstaja, da je velik problem. Mogoče je, mogoče ni, ampak glede na kredibilnost virov, ki na to 'opozarjajo' in njihovo dolgo zgodovino laganja sploh ne morem reči kaj je res in kaj ne. Ko se to reši lahko ugotavljamo ali je to problem ali privid.

In kam spada Tarča, tudi pod 55-80 medije?


Tarčo proizvaja RTV Slovenija, ki je tarča neštetih kritik vlade. Ukiniti jim hočejo vire finaciranja, o tem lapajo praktično ves čas, odkar so na oblasti so se stvari zaostrile. Dokaži, da v Tarči korupcije v zdravstvu niso nerealno napihnili, da bi ohranili svojo finančno prihodnost.

Niti ne vem v čem točno se potem ti razlikuješ od Orbana, Lukašenka in podobnih. Medije, ki mi niso všeč, je treba prepovedat...


Nisem rekel, da jih je treba prepovedati. Lahko še vedno obstajajo, toda njihovi članki, prispevki in argumenti ne sodijo v nobeno debato, noben argument in nobeno presojo, nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Utk ::

S korupcijo v zdravstvu so začele težit Finance. Kaj točno pa pričakuješ, da se bo nekdo javil, da je dal podkupino ali jo dobil? Oh wait, tudi to se je zgodilo. Pa še ne pomaga.

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Narobe, edino kar je smiselno da pustis virusu prosto pot eno leto trpis pol pa zmanjka rizicnih skupin

In naenkrat ne bo vec panike... Sibki umrejo, mocni prezivimo.

Survival of the fittest, ni to ebola ali crna kuga to je evidentno, torej panike ne bi smelo bit

Ukinimo zdravstvo. “Survival of the fittest”
/s


Tako kot zaradi pljucnice in gripe ne zapiramo drzave in ne ustvarjamo izrednih razmer tako naj bo s covidom

Zaradi raka nimamo tiskovnih konferenc kacina pa umre doooosti vec ljudi zaradi raka itd...

Kaj tocno hocete, psihiranje naroda in vojno zmaugy? Folku se bo zmesalo zaradi nerealnih ukrepov napram mrtvih.... Smrtnost je nizja kot pri vseh kuga like boleznih pa je vseeno porinjena njim ob bok...

Kaksna je smrtnost pri kugi in eboli mi povej kako lahko prinerjamo covid z tema dvema?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pirat ::

Mato989 je izjavil:

Narobe, edino kar je smiselno da pustis virusu prosto pot eno leto trpis pol pa zmanjka rizicnih skupin

In naenkrat ne bo vec panike... Sibki umrejo, mocni prezivimo.

Survival of the fittest, ni to ebola ali crna kuga to je evidentno, torej panike ne bi smelo bit

Ja pa kako boš ti uboga para preživel, če pa s svojo plačo še za zobarja ne boš imel?
Da tebe prepustimo samemu sebi boš v roku treh mesecev bos, strgan in s kariesom beračil.
Saj se že celo življenje šlepaš na javnih financah in javnem zdravstvu.
"Survival of the fittest" - madona, tebe bi že glivice na nohtih ugonobile!

Urbano#Desno ::

pirat je izjavil:


Ja pa kako boš ti uboga para preživel, če pa s svojo plačo še za zobarja ne boš imel?
Da tebe prepustimo samemu sebi boš v roku treh mesecev bos, strgan in s kariesom beračil.
Saj se že celo življenje šlepaš na javnih financah in javnem zdravstvu.
"Survival of the fittest" - madona, tebe bi že glivice na nohtih ugonobile!


On bi preživetje najmočnejšega uporabil samo tam kjer ve da bi mu zneslo. :)) Pri ostalih zadevah pa mu mora pomagati država.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:

Kaj točno pa pričakuješ, da se bo nekdo javil, da je dal podkupino ali jo dobil?


Konkretno pričakujem, da se najprej reši korupcijo v medijih. Ko glavni vir informacij ne bodo več propagandisti, ki pišejo po nareku stranke 55-80 lahko začnemo ugotavljati kaj v državi je problem in kaj ni. Saj ne rečem, korupcija v zdravstvu morda je problem in ta problem morda res je vredno in potrebno rešiti. Ali to drži ali en ne morem soditi, ker so lažnivi propagandisti popolnoma zameglili vprašanje in se lahko tudi pogovarjamo o konstruktih brez realne osnove. Če drži to slednje potem bomo 'korupcijo v zdravstvu' več kot adekvatno rešili tako, da rešimo korupcijo v medijih. Če je to realen problem bomo potem vsaj vedeli kaj je res in kaj ne in se ga lotili kakor je to pač potrebno.

Razumeš? Dobro. Izpostavil bi še en problem korupcije v zdravstvu.

Namreč iluzorno je, da bo korupcijo v zdravstvu kdaj rešila stranka, ki je v prvem mesecu oblasti pokradla več kot 100 milijonov evrov javnega denarja, ki plačuje maske iz prtička in dveh gumic za 80 centov po kosu (super domač izdelek!), kjer je najprimernejši uvoznik zaščitnega materiala uvoznik šolskih potrebščin (mama ministra dela v upravi podjetja) in nam ventilatorje zagotavlja podjetje specializirano za genetske analize (direktor podjetja je dober prijatelj poglavarja stranke) in ki kupi več ventilatorjev kot imamo osebja zanje in se s tem še hvali.

Najprej je potrebno prečistiti korupcijo v medijih in korupcijo v politiki. Dokler je tako kot je z mediji ne moremo vedeti ali korupcija v zdravstvu je problem ali ne. Nadalje, dokler je tako kot je imamo pred sabo tudi bistveno večji problem kot je problem korupcije v zdravstvu sploh teoretično lahko velik.

Utk ::

Ko glavni vir informacij ne bodo več propagandisti,

Če je zate glavni vir informacij Nova24, se zamisli nad sabo. Ni zarad tega treba ne vem kaj vzganjat, samo nad sabo se zamisli.
In še zmeraj ne vem kako bi to rešilo korupcijo v zdravstvu. Da je ni, je pa pač laž. Je, dokazi so, črno na belem, priče so, samo obsodi se ne skoraj nikogar.
A mediji zapirajo zdravnike? Samo odvračaš pozornost od pomembnega k nepomembnemu. Kaj mene briga kaj piše nek privat cajtng? Briga me pa kam gre mojih kar nekaj 100 evrov mesečno. In zakaj moram zobarja dvakrat plačevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

D3m ::

Tako kot zaradi pljucnice in gripe ne zapiramo drzave in ne ustvarjamo izrednih razmer tako naj bo s covidom


Za pljučnico obstaja antibiotik za gripa pa cepivo.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Urbano#Desno je izjavil:

pirat je izjavil:


Ja pa kako boš ti uboga para preživel, če pa s svojo plačo še za zobarja ne boš imel?
Da tebe prepustimo samemu sebi boš v roku treh mesecev bos, strgan in s kariesom beračil.
Saj se že celo življenje šlepaš na javnih financah in javnem zdravstvu.
"Survival of the fittest" - madona, tebe bi že glivice na nohtih ugonobile!


On bi preživetje najmočnejšega uporabil samo tam kjer ve da bi mu zneslo. :)) Pri ostalih zadevah pa mu mora pomagati država.



Drzava smo mi ne neka tretja entiteta... Sicer pa kje pomaga drzava, zdaj nam bi se oskrbo ki jo placujemo zaprli da starcki ne bi umrli
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Urbano#Desno ::

Mato989 je izjavil:


Drzava smo mi ne neka tretja entiteta... Sicer pa kje pomaga drzava, zdaj nam bi se oskrbo ki jo placujemo zaprli da starcki ne bi umrli



Glede na nivo tvojega pisanja bi sklepal da si neto prejemnik iz proračuna in bi posledično tenko piskal če te ne bi močnejši posredno vzdrževali. :D
Staršem si že predlagal evtanazijo da te ne bosta bremenila?

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Če je zate glavni vir informacij Nova24, se zamisli nad sabo.


Saj ni. So pa oni in njim podobni mediji tako zapolnili medijski prostor, da ne vem več kaj je res in kaj ne. To je prva stvar, ki jo je treba rešiti.

In še zmeraj ne vem kako bi to rešilo korupcijo v zdravstvu. Da je ni, je pa pač laž.


Morda. Osebno ne vem, ker je preveč virov, ki o tem pišejo, znanih fakenewserjev in je mogoče vse laž.

Kaj mene briga kaj piše nek privat cajtng? Briga me pa kam gre mojih kar nekaj 100 evrov mesečno.


Če te zaradi tvojih 100 evrov mesečno skrbi zato, ker je nek privat cajteng napisal, da niso smotrno porabili, se je smiselno najprej vprašati ali ta cajteng piše resnico ali ne. Če se je zlagal se namreč sekiraš za brezveze. Kompleksno, vem.

In zakaj moram zobarja dvakrat plačevat.


Saj ti ga ni treba, samo če hočeš boljšo storitev od najcenejše moraš to pač plačati. Pri večini zdravstva to ni velik problem, zobje imajo pač svojo specifiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Utk ::

Če te zaradi tvojih 100 evrov mesečno skrbi zato, ker je nek privat cajteng napisal, da niso smotrno porabili, se je smiselno najprej vprašati ali ta cajteng piše resnico ali ne. Če se je zlagal se namreč sekiraš za brezveze. Kompleksno, vem.

To pišejo Finance, RTV, Delo, Siol (še pred Janšo), itd. Za Mladino in Novo24 pa ne vem, to mi pa ti povej, ker očitno v glavnem te spremljaš.
Tudi par zdravnikov se je izpostavilo in dalo intervju vsakemu, ki je hotel.

Saj ti ga ni treba, samo če hočeš boljšo storitev od najcenejše moraš to pač plačati. Pri večini zdravstva to ni velik problem, zobje imajo pač svojo specifiko.

Ne, tudi za isto, ne boljšo, moram plačat dvakrat. Če hočem to v roku enega leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

showsover ::

pirat je izjavil:

Ja pa kako boš ti uboga para preživel, če pa s svojo plačo še za zobarja ne boš imel?

To je zdaj namenoma napihnjeno; zavarovanja imaš vedno in povsod, tudi v osovraženih ZDA. Če to ne bi držalo, bi države z nejavnim zdravstvom imele strašno visoko revščino in umrljivost, tudi ne bi bile ciljne (pač pa prehodne) pri preseljevanjih, zanimive primerjave, sploh primerjava z našo soseščino in splošno umestitvijo.

zmaugy ::

Mato989 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Narobe, edino kar je smiselno da pustis virusu prosto pot eno leto trpis pol pa zmanjka rizicnih skupin

In naenkrat ne bo vec panike... Sibki umrejo, mocni prezivimo.

Survival of the fittest, ni to ebola ali crna kuga to je evidentno, torej panike ne bi smelo bit

Ukinimo zdravstvo. “Survival of the fittest”
/s


Tako kot zaradi pljucnice in gripe ne zapiramo drzave in ne ustvarjamo izrednih razmer tako naj bo s covidom

Zaradi raka nimamo tiskovnih konferenc kacina pa umre doooosti vec ljudi zaradi raka itd...

Kaj tocno hocete, psihiranje naroda in vojno zmaugy? Folku se bo zmesalo zaradi nerealnih ukrepov napram mrtvih.... Smrtnost je nizja kot pri vseh kuga like boleznih pa je vseeno porinjena njim ob bok...

Kaksna je smrtnost pri kugi in eboli mi povej kako lahko prinerjamo covid z tema dvema?


Bodi načelen. Če je “survival of the fittest” je “survival of the fittest”. Ne se mi zdaj tukaj nekaj izmotavat.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


To pišejo Finance, RTV, Delo, Siol (še pred PTTM), itd.


Konkretno Siol so leta 2012 tako predrugačili, da ni več kredibilen vir politično dvomljivih vprašanj.

Tudi par zdravnikov se je izpostavilo in dalo intervju vsakemu, ki je hotel.


Ljudje za politične usluge naredijo marsikaj. Dokaži, da ni šlo za to.


Članstvo v 55-80 nima nobene povezave s kandidaturo za predsednico Zdravniške zbornice.

Utk ::

Ljudje za politične usluge naredijo marsikaj. Dokaži, da ni šlo za to.

Ja, tudi pustijo stvari v predalih za 5 let. Kaj imam jaz za dokazovat? Dokazi so pri tožilcih in na sodišču. Ki ni sposobno naredit sodbe, takšne ali drugačne, pred zastaranjem. Ampak problem so mediji.
Kreten, kaj ti naj drujga rečem.
««
222 / 466
»»