» »

Nakup rabljenega telefona brez računa.

Nakup rabljenega telefona brez računa.

Nooice ::

Kupujem nov telefon in pri rabljenih nimajo vsi računa. Garancija itak traja le eno leto. Naj vseeno zahtevam račun tudi če je telefon star 1,5 do 2 leti?

Veliko jih ima telefon, original polnilec, slušalke, škatlo, garancijski list...nimajo pa računa. Se mi splača kupit tak telefon?

shadeX ::

Jaz bi se odločal na podlagi tega koliko je zadeva vredna. Npr 500EUR zagotovo ne bi dajal za rabljeno elektroniko, medtem ko bi tam enih 100EUR še reskiral. To je pač stvar interpretacije posameznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

videc ::

S prodajalcem napišeta kupoprodajno pogodbo, kjer definirata, da telefon ni bil ukraden, itd.

Furbo ::

Če je izven garancije ne vem kaj ti pomaga račun.

Jaz si sprintam oglas od zadeve in si ga shranim. Pogodbe se mi zdijo nesmiselne, papir vse prenese.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

mikhaair ::

Zakaj pa ne bi spisal pogodbe s številko osebnega dokumenta prodajalca? Bolje kot pa print oglasa.

Furbo ::

Ker ni vredna nič več, kot print oglasa.

Kako je bolje? Kaj ti prinese pogodba?

Če jo nekdo podpiše potem je stvar itak njegova ali pa se mu fučka, ker ima itak dovolj masla na glavi in mu nihče nima kaj vzeti.

Prodajalca v naprej obvesti, da boš težil s pogodbami, marsikomu potem ni za deal.
Jaz sem že kdaj odšel, ko mi je folk začel težiti za osebno, pa slikanje osebne, podpisovanje pogodb itd.. komu se da dajati vse osebne podatke za en star fon?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

solatko ::

Furbo - Če boš slučajno kupil telefon, ki so ga sinu iz stanovanja odnesli vlomilci na božični večer, pričakj obisk modrih, ker ima sledenje na IMEI. Zato je dobro, če kupuješ vsaj od osebe, od katere imaš vse podatke.
Delo krepa človeka

blackbfm ::

Ce je ukraden ga moras itak vrnit

Pa danes tudi ni noben problem sprintat kvazi "original racun" in ga dat poleg. Tako da ce te bo kdo zelel nategnit te bo.

Furbo ::

solatko je izjavil:

Furbo - Če boš slučajno kupil telefon, ki so ga sinu iz stanovanja odnesli vlomilci na božični večer, pričakj obisk modrih, ker ima sledenje na IMEI. Zato je dobro, če kupuješ vsaj od osebe, od katere imaš vse podatke.

In kaj si boš pomagal z njimi, če je ukraden?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

solatko ::

Furbo - Če te slučajno obišče pravi lastnik, mu boš dal podatke, pa naj se z njim meni, v vsakem primeru boš ob telefon.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega telefona od fizične osebe in pravne posledice

Oddelek: Mobilne tehnologije
263918 (3297) Pesimist
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4914139 (12300) poweroff
»

Bolha - uporabnik "telefonbolha"

Oddelek: Loža
254408 (3259) Bananovec
»

Podaja telefona na Bolhi, kasneje prijavijo da je ukraden

Oddelek: Pomoč in nasveti
164644 (3731) Rok Woot
»

Kako veš da telefon ni ukraden če nimaš papirjev (nokia) se da preverit IMEI?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173574 (3237) ;-)

Več podobnih tem