» »

Tiskarji - Grafičarji

Tiskarji - Grafičarji

1
2
»

ali3n ::

Na bbt maš DELL UltraSharp U2413f Premier Color za 174 €.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

djabi ::

-valvoline- je izjavil:

Knjiznicarka 2k neto ne dela nic, ti svicas in se zastrupljas v plinsko komoro v 3 izmenah za 1k. Slovenistanski vsakdajnik.


Če si že tako zaničevalno pisal o zaposlenih v knjižnici ...

Pa ti sploh veš, koliko bakterij in gob lahko fašeš? Koliko ljudi uporablja/lista knjige/revije?
Ljudje kašljajo, kihajo, teče jim iz nosu, berejo na stranišču, pri jedi, pri kuhanju ipd.
https://siol.net/trendi/kultura/kokain-...
https://www.sciencenewsforstudents.org/...
https://pubs.ciphi.ca/doi/full/10.5864/...

Isto velja za fizični denar.
Sicer so se s tem problemom ukvarjali že v začetku 20. stoletja.
https://jamanetwork.com/journals/jama/a...

Superboyy ::

Sem diplomiral iz faksa, kjer je primarni namen zaposlitev v tiskarni (NTF-OT, grafika).

Dobiš osnove razumevanja procesov, ampak večinoma smo bili vsi tam z namenom ukvarjanja z dizajnom, ne tiskom. Samo ene par jih je šlo dejansko v tisk.

Malo neumno, da rineš na področje, ki se krči že desetletja. Ne moreš začeti lastnega biznisa brez milijonskih investicij in dolgoletnih izkušenj. Se pravi delaš za eno ustaljenih firm, kjer garaš za "ok" plačo.

Zakaj bi šel v to, če lahko programiraš, dizajniraš, projektiraš od doma z računalnikom za jurja eur, za naročnika iz tujine za 3x boljši denar? Pa še sam od sebe si odvisen in delaš kolikor ti paše.

Eno je, če si to doštudiral v 90ih in si zdaj ujet v sistemu, ampak zakaj bi šli mladi v to?

Tudi gradbeni delavci so zelo iskan kader, ker so mlajše generacije preveč pametne, da bi si za minimalca polomile telo, medtem ko se gazda vozi okoli z novim bmwjem.

edit: na tvoj komentar, da je poklic razvrednoten - ni razvrednoten poklic ampak končni produkt. Velika večina tiskanih stvari s katerimi imaš opravka so reklame, ki ti jih poštar tlači v nabiralnik.

Koledarji so brezveze in se delajo samo iz navade, predvsem za gasilce.

Razen redkih izjem je večina tiskarskih izdelkov samo za v smeti/peč.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

V Slo je nujno potrebno dolocit kateri so *deficitarni* poklici. Place v teh branzah zakonsko dvignit na najmanj 2x minimalca, da ne bo konstantni serifovski dumping uvoz suznjev iz tujine, izkoriscanje sistema, socijale in placevanja pod mizo. V Avstriji vsaka gospodarska panoga ima drugacno minimalno placo. Razlike v minimalcih so tudi preko 50% med razlicnimi poklici. To kar se danes v slovenistanu dogaja z placami tehnikov je prava mizerija in sramota, sploh ce se place primerjajo z preplacanimi lenuhi v JS ter JU.

Zgodovina sprememb…

VeganCyclist ::

V vecji stajerski tiskarni majo tiskarji minimalca, ampak dobijo kr neki dodatka. (tako pravi sorodnik zaposlen tam). Sam sm pa delal v dveh vecjih gorenskih tiskarnah, pa so ble place tiskarjev okol povprecne bruto slovenske place. Tisti k so mel vec so bli tiskarniske legende in polbogovi. Pomozni tiskarji majo brez izjeme minimalca. Naceloma so place v tisku dobre, sploh ce obvladas posel, je pa treba vedit, da pogoji dela niso lih idealni. Verjetno edn bl bad sihtov poleg rudarja. Konstanten stres, ker se skos use mudi, stik s kemikalijam, hrup, troizmensko delo,...

Tisk123 ::

Zivijo,
Sem tiskar v podjetju, kjer 99% tiskamo za farmacijo, torej minimalna odstopanja v barvi sicer so sankcije... imamo kar nekaj problemov z barvami, zdaj me zanima katerega proizvajalca tiskarskih barv priporocate? Ali je saphira precenjena? Zdaj imamo flintove barve in hartmannove, dolocene so okej, pri orange 021, reflex in 072 blue pa se ustavi...

kiFni ::

Tisk123 je izjavil:

Zivijo,
Sem tiskar v podjetju, kjer 99% tiskamo za farmacijo, torej minimalna odstopanja v barvi sicer so sankcije... imamo kar nekaj problemov z barvami, zdaj me zanima katerega proizvajalca tiskarskih barv priporocate? Ali je saphira precenjena? Zdaj imamo flintove barve in hartmannove, dolocene so okej, pri orange 021, reflex in 072 blue pa se ustavi...

Huber majo dobro delto ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

kiFni ::

Tisk123 je izjavil:

Zivijo,
Sem tiskar v podjetju, kjer 99% tiskamo za farmacijo, torej minimalna odstopanja v barvi sicer so sankcije... imamo kar nekaj problemov z barvami, zdaj me zanima katerega proizvajalca tiskarskih barv priporocate? Ali je saphira precenjena? Zdaj imamo flintove barve in hartmannove, dolocene so okej, pri orange 021, reflex in 072 blue pa se ustavi...

A ste rešil problem z barvami?

Tisk123 ::

Problematicne barve ( 072 blue, reflex blue, orange 021) smo narocili pri Saphiri (anicolor barve) in so se zaenkrat obnesle... ob dobri nastavitvi stroja ni bojazni za emulgiranje, obnesejo se tudi pri visji hitrosti tiska ?

kiFni ::

Na kakšnih mašinah vi to tiskate? Pri meni nikol problemov na različnih mašinah. wtf?
valarji in višerji nastavlji navodilih.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LibreOffice vs InDesign

Oddelek: Pomoč in nasveti
141876 (1284) opeter
»

Tisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
5990 (913) mailer
»

Tisk vinskih etiket - barvni?

Oddelek: Kaj kupiti
143335 (3003) blackbfm
»

Zastonj knjiga: Linux na namizju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13325872 (20830) Brane2
»

Grafična priprava za tisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
334306 (3879) Matev

Več podobnih tem