» »

1Giga RAMa in "optimizacija" WinXP

1Giga RAMa in "optimizacija" WinXP

Odpadnik ::

Tole me že nekaj časa matra; in sicer, ker je v mašini praktično preveč rama, me zanima če obstajajo kakšni programi oz. tweaki, da bi Winsi kar-se-da veliko programja naložili v ram. Recimo da nebi toliko obremenjeval diska sem mislil, da bi kompleten DivX naložil v ram. Ideja se mi zdi super, samo močno dvomim, da bi bilo to izvedljivo. Potem, kar se tiče raznih programov ki jih pogosto uporabljam in tako naprej. Enostavno imam okoli 700 MB nezasedenega rama med igranjem iger, ki so dokaj požrešne. Imate kakšno idejo, kako koristno porabiti ta "višek" rama in s tem pohitriti WinXP.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

mescaline9 ::

Za film uporabi eno stvarco, ki se ji reče ramdisk, mal poguglaj.

Ta "driver" ti bo iz viška rama (kolikor boš določil) naredil disk. Tako boš mel še recimo E:, ki bo v ramu.

Tja skopiraj fajl od filma in se bo vse vrtelo od tam, boš videl kolk hitro louda zadeve. Še ena fora, sam je bolj za hec kot za res. Instaliraj igro v tisti ramdisk.... ko bi ble tud stvari z diska tko hitre.

Aja, vse na ramdisku z restartom/poweroffom izgine.

Lahko tudi daš pagefile od winsov na ramdisk, zelo dobra opcija.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

pa lahko furaš vinse brez swap fajla

pa ramdisk je kul zadeva

DejaVu ::

najboljse je tak, da si kupis 10gb rama in mas to namesto diska :p

DejaVu ::

mislim da tam ramdisk (v1.3) ne dela nic drugega kot samo pove kolko je free rama in kolko diska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pospešitev računalnika z RAM-Diskom

Oddelek: Strojna oprema
232686 (2083) krneki0001
»

ramdisk + readyboost

Oddelek: Programska oprema
6863 (717) boogie_xlr
»

Vprašanje glede RAMDISKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
173245 (2930) Pyr0Beast
»

Ali lahko namestim 64bitni OS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161734 (1460) c0dehunter
»

Uporaba RAMDisk-a v WindowsXP

Oddelek: Programska oprema
181676 (1424) gumby

Več podobnih tem