» »

Težave z zvokom na stacionarnem računalniku prosim za pomoč

Težave z zvokom na stacionarnem računalniku prosim za pomoč

nakumad ::

Zdravo. Imam težavo z zvokom na stacionarnem računalniku. Torej najprej sem imel slušalke vklopljene od zadaj ( jack 3,5mm odprtina) in mi je počasi začel pešati zvok. Vsak teden je bilo slabše. Počasi več ni bilo zvoka in sem moral malo premakniti konektor od slušalk (zadaj kjer so priključene).Pa je nekaj časa zvok delal pa spet ne, potem je po kakšnih 2 mesecih nastala čista tišina. Čisto crknil zvok. Sem mislil da so krive slušalke zato sem probal z še tremi različnimi slušalkami in zvoka ni bilo. Nato sem uporabil te iste začetne slišalke in jih priključil v jack 3.5mm na sprednji strani računalniškega ohišja in se je zvok deloval normalno. Tako je bilo kakšno slabo leto, nato so se začele enake težave kot sem jih opisal zgoraj. Vse enako in nato je crknil zvok še iz te sprednje strani. Sedaj mi ne dela noben vhdod več (jack 3.5mm) . Kupil sem usb zvočno kartico na mimovrste za 7 eur , katera ima tudi jack 3.5mm vhod in prek nje zvok dela, vendar je katastrofalen. Če pa povežem računalnik preko hdmi kabla na televizijo in predvajam zvok preko televizije dela normalno in je zvok kvaliteten kot mora biti. Kaj bi bila lahko težava in kako naj jo odpravim? Ali se da zamenjati te vhode 3.5mm za nove in kje bi jih dobil? hvala za odgovore ! Lp Rok

Han ::

Za začetek bi lahko napisal, katero plato ali zvočno kartico imaš...

TheBlueOne ::

Kupi zunanji DAC. Bo boljsi zvok, verjetno nic sumov in naceloma ne zastarajo.

https://www.amazon.de/FX-Optical-Coaxia...

Zna biti, da ti je sla zvocna. Preko HDMI zvok skoraj sigurno gre digitalno 3.5, pa so analogni.

Šmorn ::

Odpri ohišje, vzemi spajkalnik in zamenjaj jack na sprednji strani, bo lažje kot ciniti konektorje na matični plošči. Če ti ni važno kako izgleda lahko naciniš direktno na kabel. Tole bi znalo biti vsaj približn ok: https://www.ic-elect.si/vticnica-3-5-st...

nakumad ::

ok hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava TV z zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
133003 (2245) rogerg
»

Priklop 2.1 zvočnikov (jack) na novejši TV (brez jacka)

Oddelek: Zvok in slika
264591 (4273) LooK
»

LCD Samsung priklop slušalk

Oddelek: Zvok in slika
132433 (2280) ann
»

Kateri kabel

Oddelek: Zvok in slika
193086 (2713) axee
»

PC na Receiver

Oddelek: Zvok in slika
93281 (1793) RazzorX

Več podobnih tem