» »

Kako najbolj učinkovito napredovati od Wordpress programerja do Front-end developerja?

Kako najbolj učinkovito napredovati od Wordpress programerja do Front-end developerja?

Kasual ::

Pozdravljeni,

Najprej nekaj o sebi, da dobite vpogled v mojo težavo. Torej sem Wordpress freelancer, posla je dovolj oz, včasih še preveč, torej nikakor ni težava v denarju in iskanju posla. Mojim leadom je sicer dovolj, da jim vzpostavim Wordpress spletno stran oz. WooCommerce trgovino, saj bo to zahtevalo manj delovnih ur in posledično manj denarja za uspešno zaključen projekt.

Opažam pa problem, ko stroški skokovito narastejo, čim hočejo neke additional rešitve, za katere potem iščemo plugine, katerih licence za slovenske stranke sploh niso poceni. Uspe mi sicer predelati oz. dopolniti obstoječe theme funkcije in plugine, a mislim da je skrajni čas, da se posvetim pravemu developmentu. Zavedam se, da Wordpress v veliki meri sestoji iz PHP-ja, torej se moram definitivno podučiti tudi o tem jeziku, kar sem že začel, za naprej pa me zanima glede front-enda, saj vem, da lahko strankam prinesem dodatno vrednost z front-end dizajnom in ne samo predelavo obstoječih wordpress tem.

Zanima me, kakšen proces mi priporočate oz. kako se naj lotim te zadeve? Zaenkrat načrtujem samoizobraževanje o JavaScriptu, ki je tako ali tako osnova, moje vprašanje pa je, o katerem frameworku in nadaljnem znanju o web developmentu naj razmišljam potem, da lahko svoj freelancing business uspešno scaleam in privabim kvalitetnejše stranke?

Hvala že vnaprej za vaša priporočila.

FrRoSt ::

Tole je manj kot polovico napisanega in povedanega v slovenščini! 8-)

1. zadeve se z raznimi dodatki in premnogimi variantami vedno krepko podražijo ...

2. gre ti dobro, posla ne manjka, fedra dovolj, rad bi pa kvalitetnejše stranke!? Tudi v prihodnje...

3. Zanima te torej prihodnost web developmenta za dobre stranke!? 8-)

Korect!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Kasual ::

Načeloma nekako tako ja, se mi je že zgodilo da sem mogel projekte v višini višjih 4-mestnih in 5-mestnih številk "izpustiti", ker so zahtevali določen del projekta narejen po meri, za kar pa je moje znanje zaenkrat preslabo.

Verjamem, da bi z naprednejšim znanjem o web developmentu torej lažje filtriral in izbiral kvalitetnejše stranke, ker najbrž se vsi zavedamo da poceni stranke ponavadi s sabo prinesejo največ problemov in stresa.

Ahim ::

1. varianta - outsourcaj tisti del, ki je narejen po moeri oz. projekt izvedi v sodelovanju z drugimi. To ima veliko prednost v tem, da lahko ponudis prakticno karkoli, kar se da kupiti/najeti.

2. varianta - izberi en poln stack, prakticno z nicemer ne mores zgresiti, sploh ce gres po kriteriju popularnosti. Vsak berac svojo malho hvali, tako a nima smisla da ti povem kaj se meni zdi najbolj smiselno (vedno so 2-3 izbire na vrhu popularnosti in vse so priblizno enako dobre).

FrRoSt ::

Kasual je izjavil:

Načeloma nekako tako ja, se mi je že zgodilo da sem mogel projekte v višini višjih 4-mestnih in 5-mestnih številk "izpustiti", ker so zahtevali določen del projekta narejen po meri, za kar pa je moje znanje zaenkrat preslabo.

Verjamem, da bi z naprednejšim znanjem o web developmentu torej lažje filtriral in izbiral kvalitetnejše stranke, ker najbrž se vsi zavedamo da poceni stranke ponavadi s sabo prinesejo največ problemov in stresa.

Morda bi bilo najbolj pametno, poleg tega, da se želiš izobraževat, za take projekte povežeš s kakšnim drugim freelancerjem… Vsaj za začetek. Verjetno ti vsi ne bodo odgovarjali, ampak s kakšnim se boš pa morda ujel...

Tako se boš lahko učil in napredoval obenem....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mr_chai ::

1. Nadaljuj z delom v Wordpressu.
2. Loti se stvari od vzadaj, se pravi pozabi na Wordpress in spoznaj tehnologije, ki poganjajo internet.
- začni tukaj https://wizardzines.com/, preberi si Networking osnove in kako deluje HTTP, Osnove Linux command line (če še ne znaš)
- izberi nek programski jezik. Verjetno boš izbral PHP, ker bi rad še naprej delal v PHP, nauči se ga dobro, imaš morje resursov online.
- Samo z uporabo jezika naredi mali HTTP server, ki bo znal servirat kakšno statično stran. Vse to brez framewrokov, uporabi samo low level knjižnice. Poženeš ga lokalno.
- poveži se na ta server z brskalnikom in preko cmd-ja z curl
- naštudiraj si osnove o relacjskih bazah, osnove sql jezika
- naj se ta serverček, ki si ga spisal poveže na lastno bazo in izvede poizvedbo, da ti vrne nazaj rezultate iz baze, ki jih potem izpišeš v htmlju
- preberi si o sql injectionu, popravi kodo da ne bo sistem več ranljiv na ta napad
- nauči se bash scripting
3. Izberi popularen web framework za tvoj jezik
- naredi simple crud aplikacijo
- nauči se HTML & CSS
- nauči se javascript
- nauči se React

4. Pelji psa na sprehod.

5. Počisti školjko za sabo.

6. Pojej avokado za zajtrk.

MasterKiD ::

Na glavno vprašanje je odgovor odvisno, preko katere strani pridobivaš stranke?

Namreč če veliko dobiš že za namestitev Wordpress, namestitev teme in par pluginov se ti morda ne splača iti v tisti zahtevnejši del.

Namreč obstaja spletna mesta, kjer si prijavljen kot freelancer, recimo na Toptal in tam je sigurno potrebno znati več kot osnovne stvari z Wordpressom.

Čist odvisno od portala (ker je odvisno kakšne vrste stranke imajo oziroma na kak način oglašujejo in podobno). Na to temo bi se dalo ogromno napisati.

Zgodovina sprememb…

Kasual ::

Hvala za vaše odgovore, čisto slučajno sem včeraj naletel na https://roadmap.sh/frontend, se s tem načinom učenja strinjate ali imate kakšne pripombe?

Posla ne dobivam preko freelancer portalov ampak preko networkinga in partnerskega sodelovanja kot podizvajalec določenim agencijam

Ahim ::

Kasual je izjavil:

Hvala za vaše odgovore, čisto slučajno sem včeraj naletel na https://roadmap.sh/frontend, se s tem načinom učenja strinjate ali imate kakšne pripombe?

Posla ne dobivam preko freelancer portalov ampak preko networkinga in partnerskega sodelovanja kot podizvajalec določenim agencijam

Meni je nekoliko bizarno, da bi se zgornjo polovico tega diagrama ucil "na suho" (npr. vse, kar je razvejano iz Javascripta na tej sliki) preden izberes nek framework, razen ce bi bila to shema ucnega programa v neki soli, kjer moras v vsakem primeru priti cez vso snov/izpite, da se steje, da si jo opravil. Ce se ucis sam, je fino vso tisto teorijo, katero predstavlja velik del diagrama zgoraj, sproti preizkusiti tudi v praksi.

Ja, ce gres po tem vrstnem redu, se bos definitivno naucil najboljse, samo trajalo bo najbrz leta, "tla pod nogami" (= tehnologija) pa se ti bodo v tem casu najbrz izmaknila ... Ne bi pa ilo nobene skode, ce bi danasnji instant-programerji res vlozili toliko casa v svoje znanje, kot so ga prejsnje generacije (par desetletij).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plača Junior Full Stacked Web Developerja + UI/UX Design (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5513048 (10632) secops
»

PYTHON VS PHP

Oddelek: Programiranje
151655 (1087) Stari89
»

Kaj mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5410510 (7557) Kayzon
»

Od dizajna do programiranja spletne strani

Oddelek: Programiranje
356790 (4214) Arey
»

Učenje PHP?

Oddelek: Programiranje
161823 (1314) brodul

Več podobnih tem