» »

Sapphire Nitro+ RX 480 8 GB OC šteka - memory clock problem

Sapphire Nitro+ RX 480 8 GB OC šteka - memory clock problem

Šmorn ::

Pri grafični kartici Sapphire Nitro+ RX 480 8 GB OC mi igre in Youtube 4k 60fps filmi na približno 3 do 5 sekund šteknejo. Kolikor sem gledal takrat pade memory clock iz 2000 MHz na 300 MHz ali obratno, se dvigne iz 300 na 2000. Gonilniki so zadnji, ves power saving in podobne nastavitve grafične kartice in računalnika so onemogočene. Temperatura pride do 70°C pri največji obremenitvi. Napajalnik sem že probal drug, pa ni nič drugače. Grafično imam že več let, samo nisem igral iger ali gledal Youtube v 4k, pa se mi ni nič zdelo narobe. Procesor je FX 8350.

Han ::

Predvidevam, da imaš na plati zadnji BIOS in da ne zaleže niti sveža namestitev sistema ali šoferjev (DDU odstrani vso staro zalego). Kontaktiraj Sapphire podporo... Na TechPowerUp portalu sta shranjena dva biosa.

Šmorn ::

Ja, vse imam posodobljeno in na novo nameščeno. Se zafrkavam že kak mesec. Gledam po komplet seriji grafičnih RX 4xx in RX 5xx, pa imajo nekateri podobne probleme, samo njihove rešitve ne pomagajo.

Han ::

Jaz z RX 580 Nitro+ 8GB nimam nobenih težav na Z370 Gigabyte plati in i5-9600K.

freesty ::

Probaj ugasnit/prizgat hardware acceleration v nastavitvah brskalnika.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

lockaj frekvence memorya v afterburnerju. ce jih zaklenes, morejo tam ostat.
#brezpodpisa

Šmorn ::

Sem se igral z nastavitvami v Afterburnerju in v Radeon Software. V igrah ni več problema, zdaj drži memory clock na 2000 MHz in ne šteka več. To, da stalno dela ventilator, me ne moti, ker imam PC v drugi sobi. Za 4k 60 fps HRD na Youtube imam pa na žalost prešvoh procesor, ker gre na 95 % CPU usage. Sem nekako upal, da bo AMDjev hybrid decoding dovolj za gladko predvajanje.

bobby ::

dolpotegni https://www.hwinfo.com/download/
zaženi kot sensors only
potem pa poišči Memory errors (čisto spodaj)
Zaženi karkoli kjer opažaš problem, pa kasneje poglej, koliko, če sploh, zazna kaj napak.

sekundarno, Če imaš na kartici pri napajalnem konektorju kakšno stikalo, prestavi ga in potem poglej, če je kaj drugače.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Šmorn ::

Memory errorjev ni. Samo kot zanimivost, v Edgeu dela 4k 60 fps HDR Youtube bolje, ampak še vedno ne dovolj dobro. Zgleda da bo res FX 8350 za v smeti. Ga ne morem naviti niti na 4.4 GHz, gre samo avtomatski turbo do 4.2.

hojnikb ::

za youtube si snami H264ify dodatek, pa bo bolje.
#brezpodpisa

Riff ::

probaj še drug brsklalnik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTX 970 Lag v novih igrah (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
586241 (4897) gddr85
»

Navijanje SLI 970

Oddelek: Navijanje
334550 (3486) mateii
»

Navijanje 7850 dual-x oc (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
538264 (7424) Blue3D

Več podobnih tem