» »

RAM HP Elite 8100 cmt

RAM HP Elite 8100 cmt

Mahagonij ::

Ali lahko v HP Elite 8100 cmt vtaknem DDR3 1600Mhz rame? V navodilih piše, da podpora 1333Mhz. Ali bojo rami pač delovali z 1333 ali sploh ne?

PC: https://support.hp.com/us-en/product/hp...

RAMi: http://www8.hp.com/emea_middle_east/en/...

MIHAc27 ::

http://www.crucial.com/usa/en/compatibl...

Tukaj pravijo, da so kompatibilni. Po moje bodo tudi delali, a kot rečeno na 1333Mhz

Mahagonij ::

Tnx,

Kaj DDR3L? Bi ti delovali s to plato?

https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...

MIHAc27 ::

Zelo verjetno ja. Rami z L-jom so 1.35V brez pa 1.5. Ampak L lahko vtakneš tudi tam, kjer je delalo samo DDR3 medtem ko obratno včasih ne gre. Sam bi vseeno probal dobiti enak ram (torej samo DDR3 1.5V). Več šans da bo vse ok.

Mahagonij ::

Tnx bom vzel kar navadne DDR3.

Mahagonij ::

Glihkar notri vtaknil 4x KVR13N9S8/4, ki naj bi po vseh specifikacija pasali notri. ddr3 1333mhz. BIOS jih zazna, računalnik pa na random zmrzuje. Probal, sem dat vse štiri not, samo dva ali pa samo enega. Vedno ista zgodba. Naredil sem CMOS reset ter updatal BIOS. Ima kdo kakšno info katerim RAM naročit, da bo deloval OK v tej mašini. Pogoj je, da je 16GB ter, da ga je možno naročit v SLO, zaradi garancije.

Mesar ::

Zamrzuje? Pol imaš hin rame. Če ti workstation ne sprejme ramov ti niti preko POSTa nebo prišo.
Your turn to burn!

Mahagonij ::

Dvomim, da bi bili vsi štirje hin. Sicer sem jih itak že vrnil, tako da zdaj iščem neke druge, ki bi delovali v tej mašini. Najraje bi dobil take z 16x256mb čipi. Vse, ki sem jih našel do sedaj so 8x512 in po zapisih na drugih forumih, bi to lahko bila težava.

Mesar ::

lahko je samo en hin pa ti dlea probleme če maš no vse 4 nabasane
Your turn to burn!

Mahagonij ::

Mahagonij je izjavil:

Glihkar notri vtaknil 4x KVR13N9S8/4, ki naj bi po vseh specifikacija pasali notri. ddr3 1333mhz. BIOS jih zazna, računalnik pa na random zmrzuje. Probal, sem dat vse štiri not, samo dva ali pa samo enega. Vedno ista zgodba. Naredil sem CMOS reset ter updatal BIOS. Ima kdo kakšno info katerim RAM naročit, da bo deloval OK v tej mašini. Pogoj je, da je 16GB ter, da ga je možno naročit v SLO, zaradi garancije.

mat xxl ::

Za zaje.... primere se obrni na ANNI iz Trzina, tam imajo liste kompatibilnih v nulo nulo, za kar je jasno garancija, so pa žal nekoliko dražji, kot sicer.....

Čeprav po izkušnjah Hp ji niso preveč izbirčni glede memorij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

krneki0001 ::

A imaš 32 ali 64 bitne windows 10? Zelo verjetno imaš 32 bitne, pa ni bilo z ramom nič narobe, ampak ...

desni gumb na windows ikono v levem spodnjem kotu in potem klikni na System in poglej ali je 32 ali 64 biten sistem

išči pa rame:
UPC - 0849005045704
kingston - KTH9600B/4G
crucial - CT2347054
offtek - FT512MLK64V3N
HP - VH638AA

Tudi kingston KVR13N9S8/4 bi morali delovat na tvoji plati.

Zgodovina sprememb…

Mahagonij ::

OS je FreeNAS 11. Tako, da je 64bit.

Tnx za linke od RAMov. Grem googlat :)

krneki0001 ::

Za freenas je zaželjen ECC ram, če ga imaš več kot 8GB. Ima slučajno kaj takega vklopljeno, da proba delovat s tvojim ramom kot z ECC in se zato sistem sesuva?

Probaj dobiti kje DELL R210 II server. Prodajajo se okol 110 do 120€, notri je pa proc xeon E3-1220, 8GB ECC rama in 2x 500gb HDD na raid kontrolerju, pa napajalnik je 200W. Taka zadeva je za freenas full uporabna, ker ima ob največji obremenitvi max 120W porabe cela mašina.

Mahagonij ::

Bom za enkrat raje reskiral možnost slabih podatkov ter imel mašino brez ecc. rack serverji so preglasni za stanovanje :)

krneki0001 ::

R210 II ne. Prva generacija je ubijala z glasnostjo, druga pa je konkretno tiha, če ni pod obremenitvijo. Govorim iz prve roke, jo imam pod mizo, delujočo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača nadgradnja starega prenosnika?

Oddelek: Strojna oprema
222895 (2215) stara mama
»

Ne zazna DDR3 rame...

Oddelek: Strojna oprema
18911 (744) krisspace
»

Low budget matična, procesor in RAM

Oddelek: Kaj kupiti
6762 (587) opeter
»

Gaming računalnik, nasvet.

Oddelek: Kaj kupiti
173111 (2489) dogo
»

Nakup računalnika po komponentih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778875 (7019) cholt45

Več podobnih tem