» »

Kitajski koronavirus še ni velik problem

darkolord ::

Vazelin je izjavil:

A ni steklina 100% smrtnost? Do tega trenutka sem tako mislil. A ni ravno par ljudi na svetu preživelo ugriz stekle živali v vsej zgodovini? Skratka kakšen promil
Ne, cepivo je 100% učinkovito, če je dano pravočasno (po ugrizu, ampak preden se pojavijo simptomi). Brez cepiva je smrtnost praktično 100%.

Vazelin ::

ja in kaj je potem to
Zdravljenje

Steklina se praktično vedno konča s smrtjo. V vsej zgodovini spremljanja bolezni je opisanih samo nekaj primerov, da so bolniki preživeli. Za zdravljenje stekline ni zdravila, zato so vsa prizadevanja usmerjena v preprečevanje.


https://www.nijz.si/sl/steklina

torej če te nekaj steklega ugrizne in greš takoj do zdravnika je kaj, 100% možnost preživetja?? hmm
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

zmaugy ::

Če te ne ugrizne glih v vratno arterijo...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

še en velik +1 da treniram v fitnessu in ne v šumi:D poleg klopov lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

2dark ::

Vazelin je izjavil:

še en velik +1 da treniram v fitnessu in ne v šumi:D poleg klopov lol



Treniraš, da hitreje tečeš od steklega psa, lisice, netopirja :)

jype ::

zmaugy je izjavil:

"stik z netopirjem"
To se sliši narobe. Ljudje, ki so redno v stiku z netopirji, se ne hodijo cepit, dokler jih kaj ne ugrizne.

Vazelin ::

Kakšna je dejanska šansa, da random joe doe naleti na netopirja?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

"stik z netopirjem"
To se sliši narobe. Ljudje, ki so redno v stiku z netopirji, se ne hodijo cepit, dokler jih kaj ne ugrizne.


Vidim, da si prebral citirano.

Postavlja se vprašanje, kako so lahko zapustili območje v karanteni? A je to skorumpiranost kitajskih uradnikov, ki bi zamižali za pravo ceno ali je bilo mižanje na komando?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

Medtem hrvaška epidemiologinja:

" Ko smo epidemiologinjo vprašali, kako komentira informacijo, da naj bi bil kužen prenašalec novega virusa, četudi ne kaže znakov obolenja, pa je odgovorila, da so to le pisanja medijev in da se bodo oni odzvali na to, ko bo takšna informacija prišla s strani Svetovne zdravstvene organizacije. "Neumno je po nepotrebnem ustvarjati paniko," je dejala"

https://www.rtvslo.si/svet/kitajske-obl...

Medtem je zunaj raziskava, kjer se izkaže ravno to dejstvo: Kužni so tudi bolniki, ki ne kažejo simptomov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Reycis ::

Update: 2799 okuženih, 80 mrtvih.

zmaugy ::

Praskalec je izjavil:

Se samo meni zdi da 3% smrtnost (če se izkaže, da je res takšna) sploh ni majhna? Še posebej, ko upoštevaš koliko dela je vloženega v človeško življenje - koliko vloženega truda in energije za nič.


Pri španski gripi je bila umrljivost pod 5 %...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Daliborg ::

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps...

Evo stran kjer ga sledijo, ni pa najbolj natančna glede na komentarje so tudi v hochiminu okuženi pa ga ni na seznamu. Posledično je možnost da je še več okuženih pa ne vemo. Skače pa število potrjenih okužb strmo navzgor, glede na to da je bilo v soboto zjutraj le okoli 1300 potrjenih, trenutno pa že 2794.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

feryz ::

https://www.nature.com/news/inside-the-...

To poznate, najbrž. Ampak seveda je zgolj naključje. Da se v Wuhanu igrajo z virusom SARS-a. Ki je, BTW, korona virus.
Netopirji in take žvali so krivi.

fikus_ ::

Samo nekaj bi popravil v novici.

Namesto: "Prehlad traja sedem dni, ali ob zdravljenju sedem dni."

Bi bilo prav: Prehlad traja sedem dni, ali ob zdravljenju samo en teden. :D

tikitoki ::

zmaugy je izjavil:

Medtem je te dni avtobus kitajskih turistov iz Wuhana prišel iz Milana skozi Slovenijo in nadaljeval pot na Hrvaško in BIH:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/fot...


MA ravno skozi Milano.

Vazelin je izjavil:

sorry jype, samo tiste kitajske tržnice so definicija smeti. meni je čudno, da kakšni virusi niso na dnevnem redu tam


Ce si ti omejen pri heani, pusti drugi, da Probaj se kaj druge a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

kuglvinkl je izjavil:

JaVonTech je izjavil:

Hvala avtorju za odlično spisan članek, zelo je zanimiv.

Tiste kitajske tržnice meni samo pokažejo kako trdoživ je človek, da vse tisto preživi z mogoče nekaj driske. Vseeno se mi gabi princip in tam nikoli ne bi mogel jesti, verjamem pa da oni v tem ne vidijo takega problema.


V resnici je tam čist simple jesti. Pokažeš s prstom sliko (vse je namreč v slikah), v zameno daš denar, najdeš stol (tak umazan plastičen je običajno, al pa pločnik - pazi da se ne usedeš na svež pljunek, starega namreč ne prepoznaš, ker je tolk umazan) in poješ. Če je res hudo sumljivo, pač rukneš coca colo čez da vse razžre in to je to. V Aziji nikol nisem imel driske, za Bežigradom pač.

Se pa zadeve žgejo z nenormalno vročino, tko da po mojem tist vse potamani.

Pa cept se je fino it pred Azijo. Tist z injekcijo, ne 15g Vitamina A ali C/dan.


Zakaj zavajas? Ni vse v slikah in Tud iz slike ne ves kaj tocno si narocil.

Vazelin ::

Ko človek to bere se razume tako, da sedaj samo še manjka, da oboleli skačejo po eni nogi in imamo prizore iz filma World War Z
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Bwaze6 ::

Zanimivo, kako zdaj zahodni mediji pozivajo, naj zaupamo poročilom uradnih kitajskih kanalov, potem ko so začele krožiti nepreverjene novice o cirka 100.000 obolelih v samem Wuhanu, veliko več smrtnih primerih od uradnih številk, posnetki ljudi, ki se sesedajo sredi ulic, posnetki obupanih domnevnih zdravniških delavcev, ki tožijo nad grozljivimi razmerami...

O bolezni sicer nimam pojma, ampak taisti mediji so pred nedavnim jasno opozarjali, kako popolna kontrola nad informacijami vlada na Kitajskem - prav nobeden od medijev tam ni poročal o mirnih demonstracijah v Hong Kongu, le kasneje ob izbruhu vandalizma so začeli situacijo prikazovati kot nasilne proteste nezadovoljne in zločinske peščice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Vazelin ::


Coronavirus: China premier Li Keqiang visits Wuhan as death toll hits 80 - live updates

me prav zanima ja, kako je premier obiskal Wuhan. Razen če so mu zagrozili s strelskim vodom
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mr.B ::

Bwaze6 je izjavil:

Zanimivo, kako zdaj zahodni mediji pozivajo, naj zaupamo poročilom uradnih kitajskih kanalov, potem ko so začele krožiti nepreverjene novice o cirka 100.000 obolelih v samem Wuhanu, veliko več smrtnih primerih od uradnih številk, posnetki ljudi, ki se sesedajo sredi ulic, posnetki obupanih domnevnih zdravniških delavcev, ki tožijo nad grozljivimi razmerami...

O bolezni sicer nimam pojma, ampak taisti mediji so pred nedavnim jasno opozarjali, kako popolna kontrola nad informacijami vlada na Kitajskem - prav nobeden od medijev tam ni poročal o mirnih demonstracijah v Hong Kongu, le kasneje ob izbruhu vandalizma so začeli situacijo prikazovati kot nasilne proteste nezadovoljne in zločinske peščice.

Ta vikend so v Bagdatu lepo protestiral proti ameriöanom da se spopkajo, nekaj jih je clo umerlo. Si kaj bral na prvi strani ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

VaeVictis ::

Vprašanje tega virusa je samo odstotek smrtonosnosti in kako velika možnost je, da se okužiš.

Problem je samo v tem, da pravilnih podatkov o tem še nekaj časa ne bomo vedeli!

facepalm ::

Dandanes je vedno tezje prefiltrirati podatke. Kaj je res, kaj ne. Eni po nepotrebnem delajo paniko, drugi cakamo na verodostojen vir podatkov (oz kar verjamemo, da je verodostojen). V tem primeru mi je zanimivo, da (nasi) mediji NE delajo iz muhe slona kakor imajo v navadi. Pustimo casu cas, v najslabsem primeru, bomo resnico izvedeli prepozno.

Se pa bojim, da bo nekoc prislo do "resne" situacije in ljudje ne bomo reagirali, ker ne bomo verjeli "fake novicam".

T-h-o-r ::

Malo boste pokašljali, pa bo. Malo kurje župe pa malo ingverjevega čaja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zmaugy ::

" The number of people infected by the Wuhan coronavirus could potentially double every six days in the absence of a major intervention by public health authorities, according to Professor Gabriel Leung, chair of public health medicine at University of Hong Kong (HKU)."

https://edition.cnn.com/asia/live-news/...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Virus je že izoliran. Koliko traja še na zdravilo?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kow ::

vostok_1 je izjavil:

Poglej relativno. Od 3 razredov srednje šole, 3 dijaki bodo umrli.


Ne drzi. Smrtnost med dijaki je veliko nizja. Mladi ljudje ne umrejo kar tako.

Mr.B ::

Kej novega, 81 mrtvih pri cca 1.4 Mijarde populacije.
Bi rekel dober experiment, da so to naredili in podaljüali Kitajsko novo leto.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

otago ::



Serpentza pravi malce drugace, kakor je uradna zgodba Pekinga. Kar mi dojemamo kot hiter ukrep, ni bil. Prebivalstvo Wuhana je bilo obvesceno, da bo mesto zaprto v karantani, dobili so 2-8 urno opozorilo. Vmes je nekaj 100.000 ljudi ze zapustilo mesto/provinco.

Sp3m ::

Če je res tako hudo, kakor pravijo določeni viri, se bo hitro zvedelo in je Kitajska dobesedno "fu***", pa nekaj tednov kasneje tudi ves svet!

Če pa ni tako hudo, je pa vsa bojazen brezveze.

Pika na i ::

@Matej, na Wikiju je posodobljen Ro pravijo , 3 - 5.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

antonija ::

Prehlad traja sedem dni, ali ob zdravljenju sedem dni.
Tukaj je pa napaka. Prehlad traja 1 teden, ob zdravljenju pa 7 dni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

antonija ::

Add: Nihce ne dela panike (preberite novico, ne poslusat 24ur), delajo pa na tem, da omejijo sirjenje dokler ne bo jasna smrtnost in okuzljivost. Pa kaksen plan ali dva za primer sirse okuzbe bo tud treba spisat. Ziher je ziher.
Tudi za gripo H5N1 (pticja gripa) se je "delala panika" (v rumenem tisku), ker virusa nismo dovolj dobro poznali. Letos je ta sev baje eden glavnih sevov gripe ki krozijo po nasi kokoski, pa ni nekih karanten in masovnih dezinfekcij javnih prostorov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Cash ::

Vazelin je izjavil:

Kakšna je dejanska šansa, da random joe doe naleti na netopirja?


Jaz sem letos poleti zvečer odprl balkonska vrata v stanovanju v dnevni in šel v spalnico po neke stvari...ko sem prišel na hodnik, me je skoraj sezulo od (straha, presenečenja ipd), ker sem zagledal netopirja, ki zbezljan divja po dnevi. Spizdil sem nazaj v spalnico in studiral par minut, kaj narest...ko sem odprl vrata, je še vedno divjal po dnevni. Nato sem ugasnil luč na hodniku in 10 min počival in študiral v spalnici, kaj za vraga naj naredim. No, ko sem ponovno pogledal, ga ni bilo več. Z obilico straha sem šel do dnevne in ugotavljal, če kje visi z glavo navzdol :))

Heisenberg ::

Tole ratuje kar resna zadeva.
Mongolija je zaprla mejo s Kitajsko.
Neuradna poročanja (medicinske sestre) govorijo o številki preko 100.000 okuženih.

...
"teorije zarote"
-poleg Ground Zero je Stage 4 labotorij, ki ima najbolj smrtonosne viruse na zalogi
-Bill Gates ima patent, Event 201, .. pogooglaj

HappyPills ::

Objavili so prve rezultate: Približno polovica mlajših od 50 let jih pristane na intenzivki. Manj kot 1/3 teh je imela druge zdravstvene težave, kar pomeni, da hudo zbolevajo zdravi mladi ljudje. Smrtnost je 15%.
Obolevajo predvsem moški, skoraj 80%.
Virus se je zaćel že 1.12 in ne 31.12. Začetek očitno ni na tržnici ampak nekje drugje.

Vir: The Lancet -> drugi največji medicinski časnik na svetu. Oz kot pravi wiki: It is among the world's oldest, most prestigious, and best known general medical journals.

https://www.thelancet.com/journals/lanc...

Facebook dev ::

We report the epidemiological, clinical, laboratory, and radiological characteristics, treatment, and clinical outcomes of 41 laboratory-confirmed cases infected with 2019-nCoV. 27 (66%) of 41 patients had a history of direct exposure to the Huanan seafood market. The median age of patients was 49.0 years (IQR 41.0-58.0), and 13 (32%) patients had underlying disease. All patients had pneumonia. A third of patients were admitted to intensive care units, and six died. High concentrations of cytokines were recorded in plasma of critically ill patients infected with 2019-nCoV.

Tole si jaz prevajam drugače kot ti :D

Pika na i ::

Facebook dev je izjavil:

We report the epidemiological, clinical, laboratory, and radiological characteristics, treatment, and clinical outcomes of 41 laboratory-confirmed cases infected with 2019-nCoV. 27 (66%) of 41 patients had a history of direct exposure to the Huanan seafood market. The median age of patients was 49.0 years (IQR 41.0-58.0), and 13 (32%) patients had underlying disease. All patients had pneumonia. A third of patients were admitted to intensive care units, and six died. High concentrations of cytokines were recorded in plasma of critically ill patients infected with 2019-nCoV.

Tole si jaz prevajam drugače kot ti :D

Sva že dva.

Sicer pa 2820 primerov okužbe in 81 smrti. A lahko iz tega izpelješ smrtnost.
In nehaš histerijo zganjat na 41ih primerih, @jureflux.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()

Reycis ::

Update
4295 okuženih
106 mrtvih

Še eno vprašanje za tiste, ki pravijo, da ni nobenega problema (ker pri nas jih vsako zimo umre več od gripe naprimer) : pri kakšni številki se začne panika?

Mr.B ::

Reycis je izjavil:

Update
4295 okuženih
106 mrtvih

Še eno vprašanje za tiste, ki pravijo, da ni nobenega problema (ker pri nas jih vsako zimo umre več od gripe naprimer) : pri kakšni številki se začne panika?

Ti pomagam

1400000000 / 4295 / 106
140000000 / 430 / 11
14000000 / 43 / 1
1400000 / 4 / 0,1 - Tu nekje je slovenija

umrljivost za gripo slovenija
1400000 / 50000 / 100
14000000 / 500000 / 1000
140000000 / 5000000 / 10000
1400000000 / 50000000 / 100000 - zaokrozeno kitajska
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vazelin ::

Reycis je izjavil:

Update
4295 okuženih
106 mrtvih

Še eno vprašanje za tiste, ki pravijo, da ni nobenega problema (ker pri nas jih vsako zimo umre več od gripe naprimer) : pri kakšni številki se začne panika?

Meni se zdi 4000 okuženih na mestu kjer živi desetine milijonov zdi malo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Facebook dev ::

Se mi zdi, da nekaterim tu ni jasno, kaj je to eksponentna rast in eksponentna funkcija.

Torej ce je recimo danes 5k okuzenih in se nic ne ukrepa, jih bo cez en teden 60k. In se bo spet reklo, da ni nic takega in bo naslednji teden 1mio. In ce se bo spet reklo, ah to ni se nic, bo naslednji teden okuzenih 300m ljudi. Nekje bo treba postavit mejo.

In seveda pri takih izbruhih je treba ukrepat takoj in zatret virus v kali in ne zacet zadeve resevat, ko je okuzenega pol sveta ali pa govort "samo 3% smrtnost, to ni nic takega, Hitler je v 6 letih pobil 6 milijonov judov pa ni bilo take panike".

Ampak ja, kar bodite kavc znanstveniki, super vam gre!

Mr.B ::

Facebook dev je izjavil:

Se mi zdi, da nekaterim tu ni jasno, kaj je to eksponentna rast in eksponentna funkcija.

Torej ce je recimo danes 5k okuzenih in se nic ne ukrepa, jih bo cez en teden 60k. In se bo spet reklo, da ni nic takega in bo naslednji teden 1mio. In ce se bo spet reklo, ah to ni se nic, bo naslednji teden okuzenih 300m ljudi. Nekje bo treba postavit mejo.

In seveda pri takih izbruhih je treba ukrepat takoj in zatret virus v kali in ne zacet zadeve resevat, ko je okuzenega pol sveta ali pa govort "samo 3% smrtnost, to ni nic takega, Hitler je v 6 letih pobil 6 milijonov judov pa ni bilo take panike".

Ampak ja, kar bodite kavc znanstveniki, super vam gre!

Pa sej maš gor številke... najdi exponentno funkcijo.... Verjetno se bo vedelo čez kakšen mesec, kolikšno je razmerje ukuženih vs smrti.... Trenutno je ta številka vzorcev premajhna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vazelin ::

Zadeva je sicer nevarna vendar ni tako huda. Mediji ljubijo paniko pa prodajajo oglase. Ne bi se čudil če bomo na 24ur videli oglas za Corona pivo ob teh člankih
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Facebook dev ::

Nic se ni za bat. Dokler ni vsaj 100k okuzenih in 5k mrtvih. Tole ni niti na nivojju nase gripe.

DeeJay ::

Facebook dev je izjavil:

Nic se ni za bat. Dokler ni vsaj 100k okuzenih in 5k mrtvih. Tole ni niti na nivojju nase gripe.

Po trenutni rasti bo to v roku 1 tedna - 10 dni. Se boš pol bal?
Pomojem bodo trgovine kmal prazne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

nodrim ::

V HongKongu sem pristal 9. januarja in zdaj smo v Shenzhenu od 12. naprej ... najtežje od vsega skupaj je ravno filtriranje informacij o številu okuženih in mrtvih ter o lastnostih virusa. Shenzhen, ki je drugače mesto z velikim številom prebivalcev, je zdaj po občutku skoraj prazen. To je predvsem posledica novega leta, ker se ogromen del populacije vrne v domače kraje.

Od ukrepov oblasti smo do sedaj deležni samo obveznega nošenja mask na ulicah in preverjanja telesne temperature na pri vsakem vstopu na metro. Čez vikend smo bili v bližnjem turističnem mestecu Dapeng, ki je bil enako skoraj popolnoma prazen. Tukaj so včeraj (ponedeljek) zaprli tudi lokalne znamenitosti, stara utrdba in velik tempelj. V nedeljo smo si utrdbo še normalno ogledali. Po ulicah se vsake toliko zapelje patrulja na električnem kolesu in opozarja vsakogar, ki še ne nosi maske.

Ljudje povečini normalno nadaljujejo vsakodnevne stvari, več manjših trgovin in restavracij je zaprtih (čeprav je tudi to običajna posledica zmanjšanja števila prebivalstva zaradi novoletnih premikov). Zaenkrat so trgovine še normalno založene in dostava na dom prav tako obratuje (pitna voda in hrana). Opazno je, da nekateri nakupujejo večje količine, kot je videti običajno, ampak vseeno ni nekega posebnega navala v trgovinah.

Načeloma ne paničarimo, se pa izogibamo večjih množic in nepotrebnih izhodov na ulice. Umivanje in razkuževanje rok ter redna menjava mask, ki so v trgovinah trenutno večinoma razprodane, kakor tudi gel za razkuževanje rok, čeprav se še nismo podali v resno iskanje.

To je to zaenkrat, največja težava, kot sem že omenil, je pridobivanje verodostojnih informacij, tako da se recimo ravnamo, kot da so resnične številke okuženih in mrtvih višje od objavljenih, ampak to ne spremeni skoraj ničesar. Do pitne vode in hrane še vedno lahko pridemo samo prek trgovin, tržnic in restavracij. Let iz Kitajske v Indonezijo imamo v nedeljo. Kako bo z izhodom iz države in vstopom v drugo državo za zdaj še ni jasno.

s55ma ::

Izpoved medicinske sestre:


Pa še nekaj realnih razmer, kjer se ljudje kar sredi pločnika zgrudijo:


Ne vem pa koliko so zanesljive informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s55ma ()

HappyPills ::

Rusija zaprla meje...

pegasus ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poteka diagnostika koronavirusa

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
156589 (2588) mr_chai
»

Epidemijo koronavirusa prva napovedala umetna inteligenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7516086 (11455) Phantomeye

Več podobnih tem