» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
308 / 355
»»

UganiKdo ::

Ne vem, to je tvoje področje. Tako kot laganje.

Slopek ::

UganiKdo je izjavil:

Ne vem, to je tvoje področje. Tako kot laganje.

ne, ne,,,fb je tvoja domena, prav tako kot podtikanje...nikoli nisem lagal, ti LAŽNIVEC, ki niti Tesle ne priznava...teslo

UganiKdo ::

ROFL, tri laži v enem postu. Seveda si lagal in podtikal in si tudi sam priznal. Da svoje infomacije dobivaš na FB pa je jasno po dveh postih. Ravno tako o Tesli z moje strani ni bil besede.

Pač enkrat lažnjivec, vedno lažnjivec. A nisi dva posta višje točno to izpostavljal? Ker ena kura na Twiterju laže o tem da ima aplikacijo na IOS, je očitno vse okrog aplikacije zlagano. Samo apliciram tvojo logiko, na tvoje laži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Žiiiga ::

Pot calling the kettle black.

Slopek ::

UganiKdo je izjavil:

ROFL, tri laži v enem postu. Seveda si lagal in podtikal in si tudi sam priznal. Da svoje infomacije dobivaš na FB pa je jasno po dveh postih. Ravno tako o Tesli z moje strani ni bil besede.

Pač enkrat lažnjivec, vedno lažnjivec. A nisi dva posta višje točno to izpostavljal? Ker ena kura na Twiterju laže o tem da ima aplikacijo na IOS, je očitno vse okrog aplikacije zlagano. Samo apliciram tvojo logiko, na tvoje laži.

daj poišči dokaze, za svoja podtikanja. Lažnivec. Ne, o Tesli ne, pač pa o njegovem delu. In to 100let after. Ti na delo, jaz pa k prijetnejšim opravilom, kot pa debata z lažnivcem iz fb...pa zelo si pogumen, skrit takole za monitorjem in tipkovnico...res si prepričan vase in svojo nevidnost, da tako lažeš in napadaš ljudi, kot nek anonimnež na internetih...le pazi, ti lažnivec... resnica in pravica, ti bo kmalu za petami ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

dexterboy ::

Okapi je izjavil:

Sem precej prepričan, da bo najprej udarilo po kafičih. V prvi fazi bodo lahko odprti samo še "vrtovi", tako kot je bilo nekaj časa maja. Če se bo stanje še slabšalo, jih bodo pa čisto zaprli. Na Trubarjevi, kamor hodim, so v petek vsi lokali imeli inšpekcijo, in je bilo treba razmikati mize na poldrugi meter razdalje.

Če je to Trubarjeva v ZokiGradu, je celo mogoče, da sedim za sosednjo mizo... :))

Slopek je izjavil:

Sicer sem 2x20 pa še skoraj pol, vseeno pa pogrešam dogajanje. Predvsem teater in koncerte. Opažam pa, da se folku jebe za kultuto, ki se več ne dogaja. Tudi komentarji so bolj v stilu: kva jamrajo, delat nej grejo, itd. 21dni karantene te pa res malo poblesavi in verjetno ti je ql, sam da prideš ven, pa če imaš potem masko gor all the time, sam da ne bi spet haus aresta fasal. Jeba je le, da v maski ni rešitev ;)

Torej sva nekje ista generacija... ampak še vedno nimava za burek proti @Uganjevalcu :'(

Dodaek; sem folku že nekajkrat razlagal, kaj vse za seboj potegne na primer ena dvorana Stožice, ko ni več koncertov in športnih prireditev; ljudje ne kupijo kart, taxi ne vozi ljudi, hrana in pijača ni prodana, torej je potrebno manj bencina, ni potrebno imeti ljudi v kuhinjah, postrežbi, varovanju... kje so šele štromarju, lučkarji, komentatorji...
Sedaj dvorana sameva in če potegnemo vzporednico, da bajta brez gospodarja in živeža v njej propada...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Danes izvedel eno koristno informacijo. Če dobiš kazen za nenošenje maske je tukaj vzorec pritožbe. Spremeniš samo tisto kar je z rdečo napisano.

PDF link vzorca pritožbe:
http://www.elis-center.com/VZOREC%20PRI...

Zelo pomembno: Ob tem ljudi opozarja še, naj nikoli ne podpisujejo plačilnih nalogov, če se z njimi ne strinjajo. "Podpis zelo oteži zadevo, saj ste s pooblaščeno uradno osebo podpisali pogodbo, da se strinjate s kaznijo ... Sicer pa: No contract, no case (ni pogodbe, ni primera, op. a.)!" še dodaja.

harvey ::

kamiKaZaA je izjavil:

Danes izvedel eno koristno informacijo. Če dobiš kazen za nenošenje maske je tukaj vzorec pritožbe. Spremeniš samo tisto kar je z rdečo napisano.

PDF link vzorca pritožbe:
http://www.elis-center.com/VZOREC%20PRI...

Zelo pomembno: Ob tem ljudi opozarja še, naj nikoli ne podpisujejo plačilnih nalogov, če se z njimi ne strinjajo. "Podpis zelo oteži zadevo, saj ste s pooblaščeno uradno osebo podpisali pogodbo, da se strinjate s kaznijo ... Sicer pa: No contract, no case (ni pogodbe, ni primera, op. a.)!" še dodaja.

Savina Atai style na višjem nivoju, očka. Pa kje se ti koronabedaki jemljejo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dexterboy ::

No contract, no case.
No body, no murder... prosto ko pasulj ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Savina Atai style na višjem nivoju, očka. Pa kje se ti koronabedaki jemljejo.
Sem moral vprašati medmrežje, kdo ali kaj je to-ta Savina Atai...
Faaak, kok sem se pa nasmejal. Ves Covid odgnal stran!
:) :D :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kamiKaZaA ::

harvey je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Danes izvedel eno koristno informacijo. Če dobiš kazen za nenošenje maske je tukaj vzorec pritožbe. Spremeniš samo tisto kar je z rdečo napisano.

PDF link vzorca pritožbe:
http://www.elis-center.com/VZOREC%20PRI...

Zelo pomembno: Ob tem ljudi opozarja še, naj nikoli ne podpisujejo plačilnih nalogov, če se z njimi ne strinjajo. "Podpis zelo oteži zadevo, saj ste s pooblaščeno uradno osebo podpisali pogodbo, da se strinjate s kaznijo ... Sicer pa: No contract, no case (ni pogodbe, ni primera, op. a.)!" še dodaja.

Savina Atai style na višjem nivoju, očka. Pa kje se ti koronabedaki jemljejo.

Lahko se norčuješ kolikor hočeš. Meni bo ta lepo napisana pritožba mogoče kdaj prav prišla. Drugače pa že od prej vem, da nič ne podpišem in da takoj grem zahtevati sodno varstvo, ter sledi napisana pritožba zoper kazni. Te globe še nihče ni plačal, kateri se je pravi čas pritožil (zahteval sodno varstvo in ni podpisal globe izdane s strani policista).

Drugače pa, mi ki smo proti ukrepom, nas je okoli 98%. Za ukrepe, za zapiranje v občine, za nedruženje, za nošenje mask,... pa vas je le okoli 2%. V manjšini ste. In večina ni bila nikoli bedak. Toliko v vednost.

nomo ::

Saj v bistvu ne veš več ali želijo delati paniko ali "deeskalirati" situacijo.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Poklukar pa je ob tem poudaril, da bolniki s covidom-19 v UKC-ju Ljubljana predstavljajo manj kot odstotek hospitaliziranih v tej največji slovenski bolnišnici.


Stvar je taka, da nekritični COVID bolniki praktično ne zahtevajo neke posebne oskrbe (ker še ne obstaja neka posebna terapija, saj pri nas)- se pravi rabiš zelo malo osebja, ki se pa res morajo iti tisto Korona maškarado s skafandri. Ampak nobenega posebnega razloga, da bi to predstavljalo neko posebno obremenitev - če lahko kontroliramo strašni korona virus v štacunah z maskami ni vrag, da se ga da še v eni bolnišnici z našimi korona-astronavti ! Pa ne pozabiti zapirati vrata oddelka!



In totalno NORO je zapirati infekcijsko kliniko za druge bolnike.. če ne kar kriminalno. Kaj se je zgodilo z raznimi standardi ko bi morali na infekcijski neko "shendlati" praktično dve epidemije hkrati (ok, dva sezonska izbruha)? Resno, če je to ROB ZMOGLJIVOSTI.. potem smo ga itak nasankali v vsakem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

dexterboy ::

Naraščanje števila hospitaliziranih bolnikov s covidom-19 prav tako zavira delo na kliniki za ginekologijo in kliniki za kirurgijo. "Če se bo trend nadaljeval, bomo spet prisiljeni preiti na način dela, kot je bil v času epidemije," so v ponedeljek na družbenem omrežju Facebook zapisali v kliničnem centru.
Đizs... Fejs je KREDIBILEN VIR INFORMACIJ?
Adijo pamet... kje je zdej un asteroid, da trešči v Zemljo?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Yossarian ::

Potrebujem eno pomoč. Od jutri do nekje konca septembra bi rad spremljal stanje v Franciji in Italiji v smislu prehajanja mej. Torej, če bo nekdo odšel npr naslednji teden v južno Francijo, bi rad vedel, kaj se bo dogajalo z njim najprej pri vstopu v Francijo in čez nekaj dni pri vstopu v Italijo in seveda potem v Slovenijo. Potrebujem kak verodostojen link.

Če si kupi npr. karto za Flixbus iz Toulusea v Ljubljano, kakšne so obveznosti Flixbusa, da spravi potnike tja, kamor je plačana karta.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

antireal ::

Torej. Dobil sem obvestilo da mora hčerka ostati v karanteni ker je bila neka učiteljiva pozitivna na virus. Koliko % plače mi torej pripada na dan, ko moram biti z njo v karanteni? Kako to sploh pri delodajalcu uveljavljam?

Hvala.

Žiiiga ::

Pokliči pediatra, povej da ima mala vročino in naj ti odpre nego.

imagodei ::

dway je izjavil:

Kaj je narobe s Tanzanijo? Bos ti dal kaksen vir ali moramo verjet organizaciji WHO, ki jo je celo Trump skenslal? Sej je ze bil link, da so testi za covid neprimerni. Vir je iz mainstream medija, tako da ne morete rect, da ni kredibilno.

Jasno, da bomo normalni ljudje verjeli strokovnjakom iz WHO-ja, četudi se kdaj pa kdaj zmotijo.

Tako kot bomo projektiranje mostu ali nebotičnika zaupali strokovnjakom arhitektom in statikom, četudi se sem ter tja pripeti, da se kakšna zgradba zruši. Ne bomo pa projektiranja mostu ali nebotičnika zaupali sosedovi Micki, ki je ravno slučajno "curakala" pri gradnji hiše, pa zato menda "ve", da je treba v mešanico za beton dati 3-4 lopate peska na eno lopato cementa.

Enako bomo pilotiranje Boeinga 747 prepustili strokovnjaku pilotu, čeprav poredko kak pilot tudi stori katastrofično napako, katere posledica je smrt vseh potnikov na letalu. Ne bomo pa pilotiranja prepustili sosedovemu Franclju, ki ob popoldnevih na vrtu spušča svoj kvadkopter.


In to, da je Trumpl nekaj skenslal, ni noben podatek. Gre za bedaka, ki je Američanom prek javnih občil svetoval pitje strupenih kemikalij za zdravljenje koronavirusa. Gre za kretena, ki je resno spraševal, če cepivo proti gripi zares čisto nič ne pomaga proti koronavirusu. On pač ni nek faktor. "Celo Trump" je skenslal WHO? Komu mar - kdo drug je pa še v tej eminentni družbi držav, ki so skenslale WHO?


Tole sprenevedanje, da je vsakdo z dostopom do interneta lahko strokovnjak na vseh področjih, je preseglo vse meje. Ne, tovrstna klobasanja pač niso enakovredna strokovnim argumentom.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

darkolord je izjavil:

Slopek je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ukrepi so pač common sense, nepovezano s tem, kdo jih predpiše.

če se jih tisti, ki jih predpiše ne drži, poleg tega pa spada še v rizično skupino je slediti tem ukazom bolj nonsense.
Če nekdo v vladi reče "umivajte si roke" in potem vidiš, da je pujs in jé z umazanimi rokami, si jih boš nehal umivati?

Točno tako.

Torej: ne le, da so ukrepi common sense, nepovezano s tem, kdo jih predpiše; ukrepi so common sense tudi nepovezano s tem, kdo jih spoštuje.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Slopek je izjavil:

ne stari...roke sem si umival že prej...nisem kot ti, ki zato potrebuje neko uzakonitev...eni ste packi, drugi nismo

Nošnja mask pri nas ni uzakonjena, kot vem. Oziroma najmanj kar je, ni zakonske podlage za to, da te kaznujejo. Če bi bila, bi tudi ti še kako nosil masko.

Še enkrat: Covid19 se na nek način pač širi. Danes je že kar jasno, da se širi kapljično. Pri zadrževanju sline in sluzi iz nosa vsakršna bariera pred usti/nosom zagotovo pomaga. Kot pomaga tudi ohranjanje razdalje, razkuževanje rok (in površin).

Lahko ugotavljamo v kolikšni meri to pomaga, ne pa, ali pomaga. In lahko ugotavljamo, ali je to, da masko prostovoljno nosiš tam, kjer se zbira in zamenja veliko ljudi, res tako neznosen poseg v naše svoboščine, da morebitne koristi tega ne odtehtajo, ali pa se vendarle da stisnit zobe in si nadeti masko, ko greš v trgovino.
- Hoc est qui sumus -

rusilec ::

Imagodei je pač romantik, ki še ne vidi bitke elite za prevlado nad plebsi.

zasekaroza ::

In kako je common sense da če imam ladjo grem lahko na Hrvaško brez karantene, če je nimam pa ne? Pa da prireditev na Brezjah je lahko in to brez mask, kako druga ne cerkvena pa ne? Da si otroci v šoli ne smejo posojat svinčnika, lahko pa po šoli skupaj jejo čips? Da Pompeo (s spremstvom) lahko pride iz ZDA brez karantene in so potem v zaprtem prostoru skupaj z našimi politiki brez mask, delavec ki gre v Bosno obiskat družino mora pa v karanteno? Da se Kacin javlja iz svoje vile na Hrvaški, kako je Hrvaška nevarna država?

Da mojster Krek, ko ga novinarji vprašajo o pravilih, reče da jih ne pozna? Da mi Beovićeva (al je bla Logarjeva?) na televiziji v večerni obleki z nekega zasebnega druženja razlaga, da se je treba zasebnih druženj izogibat?

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

zasekaroza je izjavil:

imagodei je izjavil:

zasekaroza je izjavil:

Koliko okužb pa dejansko izhaja iz tega?

Saj ti razumeš, kako se širijo nalezljive bolezni?

Lahko se pogovarjamo, a maske koristijo ali ne, ampak dejstvo je, da se virusi na nek način morajo širiti od človeka do človeka. Nekje pač se okužiš.

Vprašanje je čisto na mestu. Če iz neke dejavnosti prihaja majhen delež okužb, iz druge pa velik, se je smiselno posvetit najprej drugi.

Kateri drugi dejavnosti bi se pa ti posvetil?
- Hoc est qui sumus -

zasekaroza ::

Tisti pri kateri prihaja do največjega deleža okužb in resno bolnih ljudi.

kamiKaZaA ::

zasekaroza je izjavil:

Da mi Beovićeva (al je bla Logarjeva?) na televiziji v večerni obleki z nekega zasebnega druženja razlaga, da se je treba zasebnih druženj izogibat?

To je bila Logarjeva. Danes sem se tudi jaz razpisal o tem. Pa noben na tej zabavi ni držal 1,5 meter varnostne razdalje.
Slika:

lolipop2 ::

A obstaja kje seznam, katere države so Slovenijo uvrstile na rdeči seznam, če so jo?

3p ::

kamiKaZaA je izjavil:


Drugače pa, mi ki smo proti ukrepom, nas je okoli 98%. Za ukrepe, za zapiranje v občine, za nedruženje, za nošenje mask,... pa vas je le okoli 2%. V manjšini ste. In večina ni bila nikoli bedak. Toliko v vednost.


Zato ker ste brez sposobnosti koncentracije, kot razvajeni otroci. Ko smo bili zaprti v občine, in smo se eni temu čudili, je preko dve tretjine naroda zahtevalo strožje ukrepe, verjetno pripoved odhoda izpod lastne postelje.
Zdaj ste se malo namočili v morju in nj bilo veliko primerov, sploh hudih, vam je naenkrat strašno breme nošenje mask in vzdrževanje čistih rok.
Ko bo zvilo koga vam blizu, boste pa spet cepetali, da je nekdo (drug) kriv in zahtevali nevemkakevse nesmisle.

Kaj dosti itak ne moremo narediti. Malo zdrave pameti, krpa preko ksihta, milo... To je skoraj to.

kamiKaZaA ::

lolipop2 je izjavil:

A obstaja kje seznam, katere države so Slovenijo uvrstile na rdeči seznam, če so jo?

Avstrija še ne. Danes sem šel v shoping (živila) po službi. Na meji dva policista pri vstopu v Avstrijo. Samo pomahal je. Niti ustavit se mi ni bilo potrebno. Dizel 8 centov cenejši kot v Sloveniji (Shellova pumpa takoj preko meje). Bencin pa samo 1 cent cenejši.

Telbanc ::

kamiKaZaA je izjavil:

harvey je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Danes izvedel eno koristno informacijo. Če dobiš kazen za nenošenje maske je tukaj vzorec pritožbe. Spremeniš samo tisto kar je z rdečo napisano.

PDF link vzorca pritožbe:
http://www.elis-center.com/VZOREC%20PRI...

Zelo pomembno: Ob tem ljudi opozarja še, naj nikoli ne podpisujejo plačilnih nalogov, če se z njimi ne strinjajo. "Podpis zelo oteži zadevo, saj ste s pooblaščeno uradno osebo podpisali pogodbo, da se strinjate s kaznijo ... Sicer pa: No contract, no case (ni pogodbe, ni primera, op. a.)!" še dodaja.

Savina Atai style na višjem nivoju, očka. Pa kje se ti koronabedaki jemljejo.

Lahko se norčuješ kolikor hočeš. Meni bo ta lepo napisana pritožba mogoče kdaj prav prišla. Drugače pa že od prej vem, da nič ne podpišem in da takoj grem zahtevati sodno varstvo, ter sledi napisana pritožba zoper kazni. Te globe še nihče ni plačal, kateri se je pravi čas pritožil (zahteval sodno varstvo in ni podpisal globe izdane s strani policista).

Drugače pa, mi ki smo proti ukrepom, nas je okoli 98%. Za ukrepe, za zapiranje v občine, za nedruženje, za nošenje mask,... pa vas je le okoli 2%. V manjšini ste. In večina ni bila nikoli bedak. Toliko v vednost.


Večina je bila že večkrat v zgodovini "bedak"...Lah začnemo z nacistično Nemčijo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kamiKaZaA ::

3p je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Drugače pa, mi ki smo proti ukrepom, nas je okoli 98%. Za ukrepe, za zapiranje v občine, za nedruženje, za nošenje mask,... pa vas je le okoli 2%. V manjšini ste. In večina ni bila nikoli bedak. Toliko v vednost.

..., vam je naenkrat strašno breme nošenje mask in vzdrževanje čistih rok.

Roke sem si in si bom vedno umival, ni potrebno za to zakona/ukrepa sprejeti s strani vlade. Za osebno higieno zelo dobro skrbim. Od kod tebi, da je meni breme vzdrževanje čistih rok? ;((

Maske pa odkar je v javnost prišlo, da te ne morejo kaznovati oz. da s pritožbo ti ni potrebno kazni plačati, pa je več ne nosim.

imagodei ::

rusilec je izjavil:

Imagodei je pač romantik, ki še ne vidi bitke elite za prevlado nad plebsi.

:\ Smešno. V bistvu si romantik ti, ki misliš, da kje sploh poteka bitka elite za prevlado nad plebsom. Bitka je že davno izgubljena.

zasekaroza je izjavil:

In kako je common sense da če imam ladjo grem lahko na Hrvaško brez karantene, če je nimam pa ne? Pa da prireditev na Brezjah je lahko in to brez mask, kako druga ne cerkvena pa ne? Da si otroci v šoli ne smejo posojat svinčnika, lahko pa po šoli skupaj jejo čips? Da Pompeo (s spremstvom) lahko pride iz ZDA brez karantene in so potem v zaprtem prostoru skupaj z našimi politiki brez mask, delavec ki gre v Bosno obiskat družino mora pa v karanteno? Da se Kacin javlja iz svoje vile na Hrvaški, kako je Hrvaška nevarna država?

Da mojster Krek, ko ga novinarji vprašajo o pravilih, reče da jih ne pozna? Da mi Beovićeva (al je bla Logarjeva?) na televiziji v večerni obleki z nekega zasebnega druženja razlaga, da se je treba zasebnih druženj izogibat?

Vse, kar si naštel, je popolnoma zgrešeno. Kaj je common sense se zato, ker veljaki ne upoštevajo lastnih nasvetov, ne spremeni. Kdor se rizično obnaša, je pač v večji nevarnosti, da stakne virus. Tudi veljaki.

Koronavirus so imeli npr nekateri svetovni politiki in druge znane osebnosti: od britanskega premierja Johnsona, princa Charlesa, žene kanadskega premierja Trudeauja, Dimitrija Peskova; pa do Dwayna Johnsona, Roberta Pattinsona, Toma Hanksa, Usaina Bolta, Kevina Duranta... Ne vem, meni se ne zdijo imuni. Al kaj si želel povedat?

zasekaroza je izjavil:

Tisti pri kateri prihaja do največjega deleža okužb in resno bolnih ljudi.

In katera je ta? Res se pustiš prosit. ;((
- Hoc est qui sumus -

kamiKaZaA ::

Telbanc je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Drugače pa, mi ki smo proti ukrepom, nas je okoli 98%. Za ukrepe, za zapiranje v občine, za nedruženje, za nošenje mask,... pa vas je le okoli 2%. V manjšini ste. In večina ni bila nikoli bedak. Toliko v vednost.


Večina je bila že večkrat v zgodovini "bedak"...Lah začnemo z nacistično Nemčijo.

Dejstvo je, da vas je manj (tisti, ki ste za nošenje mask, za obvezne aplikacije, za čipiranje ljudi,...), cvilite pa kot, da ste v večini. To je bil moj point. Pa ne da se mi več z vami ukvarjat, ker nebomo prišli do konca. Sem napisal vse kar sem mislil. Vidim pa, da dokler nebo zružlo po celem Svetu proti tej eliti, da tako dolgo nebo mira. Spet si bomo morali svobodo izboriti, kot so si jo že ničkolikokrat naši predniki. In nas je 99%, vas kimavcev z Elito vred pa samo 1%. In tu je vseeno kdo je bedak in kdo pameten, ker na koncu se bo tehtnica prevesila na stran z večjo maso. Samo naj se še igrajo razne igrice ti bogataši in naj provocirajo navadne ljudi s svojimi ukrepi... >:D

darkolord ::

kamiKaZaA je izjavil:

Drugače pa, mi ki smo proti ukrepom, nas je okoli 98%. Za ukrepe, za zapiranje v občine, za nedruženje, za nošenje mask,... pa vas je le okoli 2%. V manjšini ste. In večina ni bila nikoli bedak. Toliko v vednost.


Yes yes how yes no. (Da da, kako da ne)

 vir: 24ur.com

vir: 24ur.com



 vir: 24ur.com

vir: 24ur.com

imagodei ::

zasekaroza je izjavil:

darkolord je izjavil:

Slopek je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ukrepi so pač common sense, nepovezano s tem, kdo jih predpiše.

če se jih tisti, ki jih predpiše ne drži, poleg tega pa spada še v rizično skupino je slediti tem ukazom bolj nonsense.
Če nekdo v vladi reče "umivajte si roke" in potem vidiš, da je pujs in jé z umazanimi rokami, si jih boš nehal umivati?

Če mi alkoholik s steklenico vodke v roki reče, da ne smem pri večerji popiti piva, mu bom rekel naj se briga zase.

Škoda je le, da je tvoja oznaka "alkoholik" za strokovnjake epidemiološke in infektološke stroke povsem arbitrarno domišljena. Če se pač ti odločiš in jih na podlagi nekih osebnih preferenc primerjaš z alkoholiki in nošnjo mask s pitjem piva, to dejansko ne pove ničesar o realni sliki.

Je pa takšno postfaktično nabijanje trenutno precej moderno in pada na plodna tla pri ljudeh, ki imajo (prosto po Vodebu) nepredelane infantilne travme povezane z dojemanjem avtoritete.
- Hoc est qui sumus -

crucial ::

kamiKaZaA je izjavil:

3p je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Drugače pa, mi ki smo proti ukrepom, nas je okoli 98%. Za ukrepe, za zapiranje v občine, za nedruženje, za nošenje mask,... pa vas je le okoli 2%. V manjšini ste. In večina ni bila nikoli bedak. Toliko v vednost.

..., vam je naenkrat strašno breme nošenje mask in vzdrževanje čistih rok.

Roke sem si in si bom vedno umival, ni potrebno za to zakona/ukrepa sprejeti s strani vlade. Za osebno higieno zelo dobro skrbim. Od kod tebi, da je meni breme vzdrževanje čistih rok? ;((

Maske pa odkar je v javnost prišlo, da te ne morejo kaznovati oz. da s pritožbo ti ni potrebno kazni plačati, pa je več ne nosim.

Jaz je ne nosim sploh. Pa ni do zdaj bilo še nikjer večjega problema. V Hoferju me je le enkrat prodajalka opozorila, da bi jo moral imeti in sem se lepo opravičil, da jo bom naslednjič imel. Navadno prodajalke pogledajo stran, ker se jim ne da težiti. Se tudi zgodi, da jo še kdo sname, ko me vidi brez.

kamiKaZaA ::

imagodei je izjavil:


Koronavirus so imeli npr nekateri svetovni politiki in druge znane osebnosti: od britanskega premierja Johnsona, princa Charlesa, žene kanadskega premierja Trudeauja, Dimitrija Peskova; pa do Dwayna Johnsona, Roberta Pattinsona, Toma Hanksa, Usaina Bolta, Kevina Duranta... Ne vem, meni se ne zdijo imuni. Al kaj si želel povedat?

In koliko od teh politikov, kraljevih družin, bogatašev, elite,... katere si omenil je umrlo?

Nič. Vidiš sploh ni tak bav-bav ta COVID. Je v isti kategoriji kot kakšen drugi virus prehlada, kjer če imaš kakšne kronične bolezni, imaš tudi poslabšan imunski sistem in potencialno se ti lahko zdravljenje zakomplicira. In če sem zadnjih 30+ let živel normalno, ko je bila sezona gripe. Brez mask, brez aplikacij za sledenje, bolnice so bile zaprte v tistem času za obiske, prav tako domovi za ostarele, mi ni jasno zakaj leta 2020 dodatni strogi ukrepi, če pa je vse isto kot je bilo zadnjih 50+ let???

Kdo je tu nor? Tisti, ki ne premore logičnega razmišljanja in namesto njega razmišljajo mediji in politiki, ter lepo vse vzame kar mu le-ti servirajo. Takšne ljudi imajo politiki najraje. In takšne tudi najraje strižejo.

darkolord je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Drugače pa, mi ki smo proti ukrepom, nas je okoli 98%. Za ukrepe, za zapiranje v občine, za nedruženje, za nošenje mask,... pa vas je le okoli 2%. V manjšini ste. In večina ni bila nikoli bedak. Toliko v vednost.


Yes yes how yes no. (Da da, kako da ne)

 vir: 24ur.com

vir: 24ur.com



 vir: 24ur.com

vir: 24ur.com



:)):)):))
Uuuuuuuuuuu še ena ovca, ki misli, da se nobena anketa ne da ponarediti. Pa na tak način, ko se lažejo ravno perejo možgane in na tak način se ustvarja javno mnenje za tiste, kateri nimajo logičnega razmišljanja in vzamejo vse kar jim mediji s politiki servirajo. Ravno o tem sem malo višje pisal.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

In vse to počnejo samo za tistih borih 1%?

imagodei ::

kamiKaZaA je izjavil:

imagodei je izjavil:


Koronavirus so imeli npr nekateri svetovni politiki in druge znane osebnosti: od britanskega premierja Johnsona, princa Charlesa, žene kanadskega premierja Trudeauja, Dimitrija Peskova; pa do Dwayna Johnsona, Roberta Pattinsona, Toma Hanksa, Usaina Bolta, Kevina Duranta... Ne vem, meni se ne zdijo imuni. Al kaj si želel povedat?

In koliko od teh politikov, kraljevih družin, bogatašev, elite,... katere si omenil je umrlo?

Smrt ni edini možni zaplet po okužbi s koronavirusom. Se strinjam, da dokončnih sklepov še ne moremo vleči, ampak nakazujejo se zelo resne korelacije z nekaterimi težavami. In res je, da ima zaplete po okužbi le majhen delež obolelih. Pa vendar ... Iz prvega linka, ki sem ga našel:

COVID-19 symptoms can sometimes persist for months. The virus can damage the lungs, heart and brain, which increases the risk of long-term health problems.

...

Older people and people with many serious medical conditions are the most likely to experience lingering COVID-19 symptoms. The most common signs and symptoms that linger over time include:

Fatigue
Cough
Shortness of breath
Headache
Joint pain

...

Organs that may be affected by COVID-19 include:

Heart. Imaging tests taken months after recovery from COVID-19 have shown lasting damage to the heart muscle, even in people who experienced only mild COVID-19 symptoms. This may increase the risk of heart failure or other heart complications in the future.
Lungs. The type of pneumonia often associated with COVID-19 can cause long-standing damage to the tiny air sacs (alveoli) in the lungs. The resulting scar tissue can lead to long-term breathing problems.
Brain. Even in young people, COVID-19 can cause strokes, seizures and Guillain-Barre syndrome — a condition that causes temporary paralysis. COVID-19 may also increase the risk of developing Parkinson's disease and Alzheimer's disease.



kamiKaZaA je izjavil:

Nič. Vidiš sploh ni tak bav-bav ta COVID. Je v isti kategoriji kot kakšen drugi virus prehlada, kjer če imaš kakšne kronične bolezni, imaš tudi poslabšan imunski sistem in potencialno se ti lahko zdravljenje zakomplicira.

Če ti tule pišeš, kaj si želiš da bi koronavirus bil, to še ne pove nič o tem, kaj koronavirus dejansko je.
- Hoc est qui sumus -

kamiKaZaA ::

darkolord je izjavil:

In vse to počnejo samo za tistih borih 1%?

Ja dobro jutro. Danes je vse na Svetu podrejeno za tisti 1% ljudi. Vsi zakoni, vsi davki, vse jim gre na roko,... In en revež procentualno plača višji procent davkov, kot pa en bogataš v zgornji polovici 1% ljudi. In zakoni veljajo samo za spodnjih 99% ljudi. Tisti 1% najbogatejših pa lahko izigrava zakone, davke in še marsikaj drugega, pa nebodo zato kaznovani.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Na vrhu so torej ovce, "ki nimajo logičnega razmišljanja in vzamejo vse kar jim mediji s politiki servirajo"? In te ovce lahko izgiravajo zakone, davke itd.

Svašta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

zasekaroza ::

imagodei je izjavil:


zasekaroza je izjavil:

In kako je common sense da če imam ladjo grem lahko na Hrvaško brez karantene, če je nimam pa ne? Pa da prireditev na Brezjah je lahko in to brez mask, kako druga ne cerkvena pa ne? Da si otroci v šoli ne smejo posojat svinčnika, lahko pa po šoli skupaj jejo čips? Da Pompeo (s spremstvom) lahko pride iz ZDA brez karantene in so potem v zaprtem prostoru skupaj z našimi politiki brez mask, delavec ki gre v Bosno obiskat družino mora pa v karanteno? Da se Kacin javlja iz svoje vile na Hrvaški, kako je Hrvaška nevarna država?

Da mojster Krek, ko ga novinarji vprašajo o pravilih, reče da jih ne pozna? Da mi Beovićeva (al je bla Logarjeva?) na televiziji v večerni obleki z nekega zasebnega druženja razlaga, da se je treba zasebnih druženj izogibat?

Vse, kar si naštel, je popolnoma zgrešeno. Kaj je common sense se zato, ker veljaki ne upoštevajo lastnih nasvetov, ne spremeni. Kdor se rizično obnaša, je pač v večji nevarnosti, da stakne virus. Tudi veljaki.

Koronavirus so imeli npr nekateri svetovni politiki in druge znane osebnosti: od britanskega premierja Johnsona, princa Charlesa, žene kanadskega premierja Trudeauja, Dimitrija Peskova; pa do Dwayna Johnsona, Roberta Pattinsona, Toma Hanksa, Usaina Bolta, Kevina Duranta... Ne vem, meni se ne zdijo imuni. Al kaj si želel povedat?

če se politiki, ki nam zapovedujejo ta pravila ne bojijo, da bodo zaradi kršenja pravil resno zboleli, zakaj bi se moral jaz? glede na to da jih je večina nekje 2x starejših od mene


zasekaroza je izjavil:

Tisti pri kateri prihaja do največjega deleža okužb in resno bolnih ljudi.

In katera je ta? Res se pustiš prosit. ;((

to lahko povejo epidemiologi z nijz, ki se ukvarjajo s sledenjem stikov okuženih

ena taka stvar so recimo domovi za starejše, kjer bi lahko dali, da zaposleni tam pred službo gredo za teden dni v karanteno, potem negativen test, potem 2 tedna službe, prost teden in tako naprej. tako vnosov preko osebja ne bi bilo nič, se pravi tudi okuženih stanovalcev ne bi bilo. lahko bi se tudi dalo oskrbovance v hotele v manjših skupinah, da če že pride do okužbe se ne more razširit po celem domu. ampak očitno ni interesa za kaj takega, kar ni presenetljivo, glede na to da starostniki po domovih itak že od nekdaj ležijo po en dan v umazanih plenicah.

kamiKaZaA ::

darkolord je izjavil:

Na vrhu so torej ovce, "ki nimajo logičnega razmišljanja in vzamejo vse kar jim mediji s politiki servirajo"?

Na vrhu je elita, to je 1% ljudi. Potem je 99% ostalih ljudi. In od teh 99% ljudi je 1% ovc, katere nimajo logičnega razmišlanja in vzamejo vse zdravo za gotovo kar jim mediji in politiki servirajo. Ko pa bo popenilo 98% ljudi, zaradi vse teh zatiranj in kradenja svobode, pa se bo zgodovina ponovila, ko je grad gorel in grof bežal, le da bo tokrat vila gorela in elita bežala v svoje bunkerje, katere pa bomo na koncu zabetonirali in elita bo do konca svojih dni srečno živela za štirimi stenami. Ostali ljudje pa srečno, v miru, ljubezni in svobodi na Zemlji.

MrStein ::

Slopek je izjavil:

Balžic, ne vem kakšne namišljene prijatelje imaš. Baje. Te osebe nisem nikoli niti omenil. Niti v blodnjah ne. Ampak, če se ti pa kaj prikazuje, pa.....saj veš, tablete pomagajo.

Kolega, malo bolj slediti temi, pa bo šlo. Se zgodi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zasekaroza ::

kamiKaZaA je izjavil:

darkolord je izjavil:

Na vrhu so torej ovce, "ki nimajo logičnega razmišljanja in vzamejo vse kar jim mediji s politiki servirajo"?

Na vrhu je elita, to je 1% ljudi. Potem je 99% ostalih ljudi. In od teh 99% ljudi je 1% ovc, katere nimajo logičnega razmišlanja in vzamejo vse zdravo za gotovo kar jim mediji in politiki servirajo. Ko pa bo popenilo 98% ljudi, zaradi vse teh zatiranj in kradenja svobode, pa se bo zgodovina ponovila, ko je grad gorel in grof bežal, le da bo tokrat vila gorela in elita bežala v svoje bunkerje, katere pa bomo na koncu zabetonirali in elita bo do konca svojih dni srečno živela za štirimi stenami. Ostali ljudje pa srečno, v miru, ljubezni in svobodi na Zemlji.

sliši se dobro, upam da bo kmalu res tako

dway ::

Nekoc so ljudje slepo verjeli predstavnikom religije, danes pa svetovni organizaciji, vladam in medijem. Podkupljeni znanosti. Nic se ni spremenilo, le vera v religijo je nadomescena v vero v kapitalisticno kontrolirano znanost, ki se jo da narocat, ce imas dovolj natiskanega denarja iz nic.

imagodei ::

zasekaroza je izjavil:

če se politiki, ki nam zapovedujejo ta pravila ne bojijo, da bodo zaradi kršenja pravil resno zboleli, zakaj bi se moral jaz? glede na to da jih je večina nekje 2x starejših od mene

Zato ker politiki niso strokovnjaki. Trumpl je Američanom javno svetoval, naj pijejo strup, da se bodo pozdravili! Tega ne počne oseba, ki ima vsaj približno 100 pik. Tega ne počne oseba, ki se zaveda, da bi morala tudi sama spoštovat navodila strokovnjakov.

Politiki so večji del ravno tako neuki, celo butasti, kar se tiče epidemiologije, virologije, infektologije itd. kot mi, navadna raja. No, nekateri so še dosti bolj butasti (kot že omenjeni Trumpl).

Še enkrat, če se Trumpl (ali pa Berlusconi, Bolsonaro, Vučić, Orban ali Janša) ne boji, da bi zaradi koronavirusa resno zbolel, to ne pove nič o koronavirusu. Pove pa veliko o neukosti Trumpla.
- Hoc est qui sumus -

dway ::

Ce zelis strokovnost si poglej francoskega nobelovca za viruse Luc Montagnier, ki pravi, da je covid umetno narjen. Vec razlicnih znanstvenikov je pod pritiskom mednarodnih organizacij umaknilo znanstvene dokaze o covid 19. V kaksnem svetu zivimo, ce se ne sme objavljat dokaze?

kamiKaZaA ::

zasekaroza je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

darkolord je izjavil:

Na vrhu so torej ovce, "ki nimajo logičnega razmišljanja in vzamejo vse kar jim mediji s politiki servirajo"?

Na vrhu je elita, to je 1% ljudi. Potem je 99% ostalih ljudi. In od teh 99% ljudi je 1% ovc, katere nimajo logičnega razmišlanja in vzamejo vse zdravo za gotovo kar jim mediji in politiki servirajo. Ko pa bo popenilo 98% ljudi, zaradi vse teh zatiranj in kradenja svobode, pa se bo zgodovina ponovila, ko je grad gorel in grof bežal, le da bo tokrat vila gorela in elita bežala v svoje bunkerje, katere pa bomo na koncu zabetonirali in elita bo do konca svojih dni srečno živela za štirimi stenami. Ostali ljudje pa srečno, v miru, ljubezni in svobodi na Zemlji.

sliši se dobro, upam da bo kmalu res tako

Bo, bo. Razlog: zgodovina se ponavlja, ker se iz nje nismo nič naučili. Zgodovinsko gledano je vedno prišlo do krvave revolucije, ko se je srednji sloj uničil. In trenutno se srednji sloj zelo uničuje in bo kmalu uničen. Takrat pa bo tudi spokalo. Namen elite pa je, da so samo oni na vrhu vsi ostali pa totalni reveži. In oni tudi delajo v tej smeri. In skozi zgodovino, je vedno prišlo do upora in še nobenemu ni uspelo, da bi ostal na vrhu, ko so na dnu sami reveži.

Mogoče pa bo tokrat uspelo eliti? Nas bo začipirala in takrat bo tudi konec za vsak potencialen upor. Tudi to opcijo dopuščam.

Torej slej kot prej se bo zgodil en od dveh scenarijev. Ali upor ali pa totalno suženjstvo brez možnosti upora. In vsi ti današnji ukrepi so v smeri, da se uvede totalen nadzor in totalno kontrolirano-čipirano nadzorovano na vsakem koraku suženjstvo. Po domače New World Order.

737 ::

imagodei je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

imagodei je izjavil:


Koronavirus so imeli npr nekateri svetovni politiki in druge znane osebnosti: od britanskega premierja Johnsona, princa Charlesa, žene kanadskega premierja Trudeauja, Dimitrija Peskova; pa do Dwayna Johnsona, Roberta Pattinsona, Toma Hanksa, Usaina Bolta, Kevina Duranta... Ne vem, meni se ne zdijo imuni. Al kaj si želel povedat?

In koliko od teh politikov, kraljevih družin, bogatašev, elite,... katere si omenil je umrlo?

Smrt ni edini možni zaplet po okužbi s koronavirusom. Se strinjam, da dokončnih sklepov še ne moremo vleči, ampak nakazujejo se zelo resne korelacije z nekaterimi težavami. In res je, da ima zaplete po okužbi le majhen delež obolelih. Pa vendar ... Iz prvega linka, ki sem ga našel:

COVID-19 symptoms can sometimes persist for months. The virus can damage the lungs, heart and brain, which increases the risk of long-term health problems.

...

Older people and people with many serious medical conditions are the most likely to experience lingering COVID-19 symptoms. The most common signs and symptoms that linger over time include:

Fatigue
Cough
Shortness of breath
Headache
Joint pain

...

Organs that may be affected by COVID-19 include:

Heart. Imaging tests taken months after recovery from COVID-19 have shown lasting damage to the heart muscle, even in people who experienced only mild COVID-19 symptoms. This may increase the risk of heart failure or other heart complications in the future.
Lungs. The type of pneumonia often associated with COVID-19 can cause long-standing damage to the tiny air sacs (alveoli) in the lungs. The resulting scar tissue can lead to long-term breathing problems.
Brain. Even in young people, COVID-19 can cause strokes, seizures and Guillain-Barre syndrome — a condition that causes temporary paralysis. COVID-19 may also increase the risk of developing Parkinson's disease and Alzheimer's disease.



kamiKaZaA je izjavil:

Nič. Vidiš sploh ni tak bav-bav ta COVID. Je v isti kategoriji kot kakšen drugi virus prehlada, kjer če imaš kakšne kronične bolezni, imaš tudi poslabšan imunski sistem in potencialno se ti lahko zdravljenje zakomplicira.

Če ti tule pišeš, kaj si želiš da bi koronavirus bil, to še ne pove nič o tem, kaj koronavirus dejansko je.

Vsa virusna obolenja lahko pustijo posledice. Ta kitajski virus naj bi bil proti ostalim še kar nedolžen.

MrStein ::

kamiKaZaA je izjavil:

In od teh 99% ljudi je 1% ovc, katere nimajo logičnega razmišlanja in vzamejo vse zdravo za gotovo kar jim mediji in politiki servirajo.

Tu si se vsaj za velikostni razred zmotil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kamiKaZaA ::

737 je izjavil:


Vsa virusna obolenja lahko pustijo posledice. Ta kitajski virus naj bi bil proti ostalim še kar nedolžen.

Veš, eni kot kaže bi najaraje, da doler bo en sam virus na Zemlji, da gremo vsi v bunkerje živet, kjer bi vsak imel svojo celico in nobenih stikov 50+ let. Pač bedaki, ki že danes živijo, da se podružijo 1x na pol leta za 5 minut z neko osebo. Ostalo pa samevajo za štirimi stenami in jim sedaj ti ukrepi še kako pašejo, ker ob teh ukrepih bomo vsi še samo za štirimi stenami, dokler vsi virusi ne izginejo.
««
308 / 355
»»