» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
274 / 355
»»

;-) ::

zasekaroza ::

Nalepi cel članek..

Oberyn ::

Glede te aplikacije spet ne razumem stvari ravno najbolje (od marca naprej sicer ne razumem absolutno ničesar, ampak ajde...). V zadnjem predlogu naj bi bila obvezna za določen sloj ljudi, vendar pod pogojem, da imajo telefon, ki lahko tako aplikacijo poganja. Če nimajo takega telefona, ni več obvezna. Phihopatove mokre sanje so seveda, da ... ok, pustimo zdaj to zaenkrat. Torej če nekdo ne bo želel namestiti te obvezne aplikacije, bo nenadoma "imel" telefon, ki je ne more poganjati. Ali pa nenadoma sploh ne bo imel telefona. Saj ga ni dolžan imeti. Kaj zdaj? Ali se bo v naslednjem predlogu morda znašel spisek modelov telefonov, ki jih bo državljan obvezno dolžan imeti? Ker sicer je ta sedanja obveznost prostovoljna.

poweroff ::

Precej boljši je tale predlog: https://telefoncek.si/2020/07/14/predlo...

Namestitev bi tukaj potekala na službene telefone funkcionarjev! :))
sudo poweroff

zasekaroza ::

Comandante ::

zasekaroza je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/varu...

So maske res obvezne

A varnostni pas v avtu nosis primarno zato ker je obvezno, ali morda zato ker razumes osnovnosolsko fiziko? :)

;-) ::

Jaz ga uporabljam ko koga vozim, ko sem sam me fizika ne zanima.

zasekaroza ::

Comandante je izjavil:

zasekaroza je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/varu...

So maske res obvezne

A varnostni pas v avtu nosis primarno zato ker je obvezno, ali morda zato ker razumes osnovnosolsko fiziko? :)

Jaz je ne nosim ker bi bilo obvezno

hator ::

"Brazil's President Jair Bolsonaro has been accused of "crimes against humanity" for the second time in The Hague's International Criminal Court over his handling of the COVID-19 outbreak.

In a complaint filed on Sunday, the Brazilian Union Network UNISaúde, which represents tens of thousands of health workers in the country, accused Bolsonaro of "serious and deadly failures" in his leadership on tackling the pandemic.

Bolsonaro's "negligent and irresponsible actions," UNISaúde reportedly said, have "contributed to more than 80,000 deaths," leading to a loss of life that the coalition said amounted to "genocide."


https://www.newsweek.com/brazils-bolson...

zasekamroz ::

a kitajcem se bo tudi sodilo ker so okužili cel svet?

hormilo ::

Zakaj se brise take stvari...skupina zdravnikov iz cela amerike z imeni in priimki, ki je upala javno pred belo hiso na tiskovni konferemci spregovorit, da stvari niso take kot nam jih razlagajo...???
https://www.breitbart.com/tech/2020/07/...

RockyS ::

Uh, sedaj bo marsikdo (ponovno) razočaran, ker so širili fake news

https://www.24ur.com/novice/korona/ne-d...

hormilo je izjavil:

Zakaj se brise take stvari...skupina zdravnikov iz cela amerike z imeni in priimki, ki je upala javno pred belo hiso na tiskovni konferemci spregovorit, da stvari niso take kot nam jih razlagajo...???
https://www.breitbart.com/tech/2020/07/...


Sej pa so razčistili zakaj so ga odstranili. Kaj bi še rad? Pa tudi ti širiš fake news, ker niso bili pred belo hišo ampak pred Capitol Hill. Ampak te razumem, saj bi slovenskenovice dale enak naslov.
Yes, we removed it for sharing false information about cures and treatments for COVID-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

hormilo ::

Mam obcutek da si ti bral samo text...kaj ce bi se mogoce poslusal kaj imajo doktorji, ki delajo na terenu za povedat.?

RockyS ::

Kateri doktorji iz terena? Kaj oni počnejo s covid-19 na terenu? Dajejo podporo pulmologom,epidemiologom in ostalim zdravnikom, ki so specializirani za virusna obolenja oz. vsaj pljučne težave?

Dr. Robert C. Hamilton, M.D. has been a general pediatrician
Dr. Jeffrey Barke is a Board Certified primary care physician
Dr. Scott Barbour is the founder and owner of Barbour Orthopaedics & Spine
Dr. Simone Gold, MD, JD, FABEM, is a board certified emergency physician
Dr. Kirstin Held is a board-certified ophthalmologist and ophthalmic surgeon
Dr. Ladapo, MD, PhD, is a physician
Dr. McDonald trained in both adult and child & adolescent psychiatry
Dr. James Todaro received his medical degree from Columbia University College of Physicians and Surgeons in New York. He then completed his ophthalmology residency
Dr. Clarke is a board-certified neurologist.

Ti bi verjetno še zobozdravniku dovolil da ti raka zdravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

CoolBits ::

Zdej pa nastej se tiste, ki govorijo da je cov2 hud virus.

hator ::

hormilo je izjavil:

Zakaj se brise take stvari...skupina zdravnikov iz cela amerike z imeni in priimki, ki je upala javno pred belo hiso na tiskovni konferemci spregovorit, da stvari niso take kot nam jih razlagajo...???
https://www.breitbart.com/tech/2020/07/...

Facebook has removed a video posted by Breitbart News earlier today, which was the top-performing Facebook post in the world Monday afternoon, of a press conference in D.C. held by the group America’s Frontline Doctors and organized and sponsored by the Tea Party Patriots. The press conference featured Rep. Ralph Norman (R-SC) and frontline doctors sharing their views and opinions on coronavirus and the medical response to the pandemic. YouTube (which is owned by Google) and Twitter subsequently removed footage of the press conference as well.

Najprej poglej kdo so čajankarji. :D

zasekaroza ::

Da take stvari brišejo smrdi. Če ne bi bilo v njih nekaj resnice, ne bi brisali.

MrStein ::

državljanka, ki se ni strinjala s ponovno uvedbo obveznega nošenja mask v zaprtih prostorih, ki je začela znova veljati 25. junija. Zatrjevala je, da za ukrep ni podlage, ker niso bile (znova) razglašene izredne razmere oziroma epidemija. Ukrep je ocenila za nesorazmeren poseg v ustavno zagotovljene človekove pravice in temeljne svoboščine.


Smo mislili (vsaj jaz), da take imajo samo v ZDA.

Vir: https://www.rtvslo.si/slovenija/varuh-n...
(komentarji novice tudi ne razočarajo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Okapi ::

V zakonu o nalezljivih boleznih korona seveda ni omenjena, ker je zakon izpred nekaj let. Ampak da bi se vedelo, katere določbe iz tega zakona pridejo sedaj v poštev (recimo glede karantene, osamitve in podobno), je vlada sprejela sklep:

1. člen

Pri nalezljivi bolezni COVID-19 se uporabijo ukrepi, ki jih Zakon o nalezljivih boleznih (Uradni list RS, št. 33/06 - uradno prečiščeno besedilo in 49/20 - ZIUZEOP) določa za kugo ali virusno hemoragično mrzlico [ebola]...


Ko domovi starejših občanov od vlade zahtevajo, da spoštuje ta zakon (ki pravi, da je treba okužene osamiti v za to namenjenih zdravstvenih ustanovah), pa Beovičeva pove:
Način prenosa covida-19 ni tak, da bi bila hospitalizacija obvezna sama po sebi, kot bi bila na primer pri eboli


Se pravi, ko je treba omejevati ljudi, je po vladnem mnenju korona kot kuga ali ebola, ko bi morala vlada glede tega kaj narediti, pa kar naenkrat koroni ni tako huda.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

zasekaroza ::

A mi lahko nekdo razloži zakaj se pri nas ne sme družiti 11 ljudi, lahko pa gre teh istih 11 ljudi na Hrvaško v nočni klub s še 200 drugimi ljudmi?

https://www.24ur.com/novice/korona/slov...

Yossarian ::

zasekaroza je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži zakaj se pri nas ne sme družiti 11 ljudi, lahko pa gre teh istih 11 ljudi na Hrvaško v nočni klub s še 200 drugimi ljudmi?

https://www.24ur.com/novice/korona/slov...

bom poskušal jaz (če res ne veš): kar se tiče tega, da se 11 ljudi ne sme družit (10 pa lahko), je po mojem mnenju nekje treba potegnit mejo. Če bi jih namreč postavili pri 11 (in bi torej 12 bilo nedovoljeno), bi se pa našel nek drug zasekaroz in bi vprašal, zakaj pa ni meja pri 12; in tako dalje. Očitno so pač dohtarji ocenili, da je 10 primeren mejnik (in jaz jim dam prav).

Res je, da tistih 11 lahko gre na Hrvaško v nočni klub s še 200 drugimi ljudmi, vendar pa na Hrvaško naša vlada pač nima vpliva (saj to ti je menda jasno). Država ne more vplivat na to, če se nekdo neodgovorno obnaša v tujini. Na koncu članka je pa NIJZ še obrazložil, zakaj ne priporočajo skupinskih zabav. Manjše kot so skupine, manjša je verjetnost okužb oz. morebitni okuženi bo okužil manj ljudi.

Tako na kratko, vendar naj pripomnim, da sem jaz čisti laik in si tako pač razlagam stvari.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

DoktorM ::

Yossarian je izjavil:

zasekaroza je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži zakaj se pri nas ne sme družiti 11 ljudi, lahko pa gre teh istih 11 ljudi na Hrvaško v nočni klub s še 200 drugimi ljudmi?

https://www.24ur.com/novice/korona/slov...

bom poskušal jaz (če res ne veš): kar se tiče tega, da se 11 ljudi ne sme družit (10 pa lahko), je po mojem mnenju nekje treba potegnit mejo. Če bi jih namreč postavili pri 11 (in bi torej 12 bilo nedovoljeno), bi se pa našel nek drug zasekaroz in bi vprašal, zakaj pa ni meja pri 12; in tako dalje. Očitno so pač dohtarji ocenili, da je 10 primeren mejnik (in jaz jim dam prav).

Res je, da tistih 11 lahko gre na Hrvaško v nočni klub s še 200 drugimi ljudmi, vendar pa na Hrvaško naša vlada pač nima vpliva (saj to ti je menda jasno). Država ne more vplivat na to, če se nekdo neodgovorno obnaša v tujini. Na koncu članka je pa NIJZ še obrazložil, zakaj ne priporočajo skupinskih zabav. Manjše kot so skupine, manjša je verjetnost okužb oz. morebitni okuženi bo okužil manj ljudi.

Tako na kratko, vendar naj pripomnim, da sem jaz čisti laik in si tako pač razlagam stvari.


Popolnoma se strinjam, AMPAK, lahko pa država z uvidevnostjo do nas ki v Sloveniji moramo sprejemat drakonske ukrepe druženja, ZAPRE mejo s Hrvaško in uvede obvezno 14 dnevno karanteno za vse ki se vračajo (to pa lahko!) ampak noče, tu je težava vsega tega...

Država ima vse politične vzvode da to prepreči ampak ne, raje pušča okužbe od zunaj namesto da bi bili zaprti in bi imeli kot Novozelandci že tekme z gledalci... tu je težava!

Badwolff ::

Za kolk časa?

zasekaroza ::

Yossarian je izjavil:

zasekaroza je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži zakaj se pri nas ne sme družiti 11 ljudi, lahko pa gre teh istih 11 ljudi na Hrvaško v nočni klub s še 200 drugimi ljudmi?

https://www.24ur.com/novice/korona/slov...

bom poskušal jaz (če res ne veš): kar se tiče tega, da se 11 ljudi ne sme družit (10 pa lahko), je po mojem mnenju nekje treba potegnit mejo. Če bi jih namreč postavili pri 11 (in bi torej 12 bilo nedovoljeno), bi se pa našel nek drug zasekaroz in bi vprašal, zakaj pa ni meja pri 12; in tako dalje. Očitno so pač dohtarji ocenili, da je 10 primeren mejnik (in jaz jim dam prav).

Res je, da tistih 11 lahko gre na Hrvaško v nočni klub s še 200 drugimi ljudmi, vendar pa na Hrvaško naša vlada pač nima vpliva (saj to ti je menda jasno). Država ne more vplivat na to, če se nekdo neodgovorno obnaša v tujini. Na koncu članka je pa NIJZ še obrazložil, zakaj ne priporočajo skupinskih zabav. Manjše kot so skupine, manjša je verjetnost okužb oz. morebitni okuženi bo okužil manj ljudi.

Tako na kratko, vendar naj pripomnim, da sem jaz čisti laik in si tako pač razlagam stvari.

Normalno. Lahko bi bila meja tudi 9, 11, 14.. nekdo bi rekel, zakaj ni za 1 več. To sploh ni problem.

Ampak, če je ta omejitev upravičena, potem je treba zapret mejo s Hrvaško oziroma uvest 14 dnevno karanteno za vse, ki se vračajo od tam. Dokler Hrvati ne uvedejo tudi pri sebi podobnih omejitev.

Če pa imajo Hrvati prav in zabave v nočni klubih in druženje par 100 ljudi ne predstavljajo prevelikega tveganja, pa je treba to omejitev pri nas odpravit.

Oboje hkrati ni smiselno.

DoktorM ::

Badwolff je izjavil:

Za kolk časa?


Dokler bodo znotraj države neprimerljive omejitve napram sosednjim državam ali dokler nobena država ne bo brez novih Corona obolelih ALI pa dokler EU ne sproducira enoten odziv... your choice...

Ampak nekaj najbolj perverznega je slovenskim državljanom NE DOVOLJEVAT zbiranja nad 10 ljudi in žuranja, hkrati pa pustit odprte meje (do katerih ima država možnost zaprtja, za razliko od dejstva da ne more zapret diskačev na Hrvaški) in gledat kako slovenci pokajo na Hrvaško žurat in potem domov brez karantene.

Badwolff ::

DoktorM je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Za kolk časa?


Dokler bodo znotraj države neprimerljive omejitve napram sosednjim državam ali dokler nobena država ne bo brez novih Corona obolelih ALI pa dokler EU ne sproducira enoten odziv... your choice...

Ampak nekaj najbolj perverznega je slovenskim državljanom NE DOVOLJEVAT zbiranja nad 10 ljudi in žuranja, hkrati pa pustit odprte meje (do katerih ima država možnost zaprtja, za razliko od dejstva da ne more zapret diskačev na Hrvaški) in gledat kako slovenci pokajo na Hrvaško žurat in potem domov brez karantene.


Se pravi do nadaljnjega? Mogoče za vedno?

Ob tem, da imamo trenutno čisto povsem obvladljivo situaciji.

DoktorM ::

Badwolff je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Za kolk časa?


Dokler bodo znotraj države neprimerljive omejitve napram sosednjim državam ali dokler nobena država ne bo brez novih Corona obolelih ALI pa dokler EU ne sproducira enoten odziv... your choice...

Ampak nekaj najbolj perverznega je slovenskim državljanom NE DOVOLJEVAT zbiranja nad 10 ljudi in žuranja, hkrati pa pustit odprte meje (do katerih ima država možnost zaprtja, za razliko od dejstva da ne more zapret diskačev na Hrvaški) in gledat kako slovenci pokajo na Hrvaško žurat in potem domov brez karantene.


Se pravi do nadaljnjega? Mogoče za vedno?

Ob tem, da imamo trenutno čisto povsem obvladljivo situaciji.


Saj to je glih neumno se ti ne zdi?

Trenutno država defakto govori:

"Veš dragi državljan, zaradi tvojega zdravja se vas ne sme družit več kot 10 v parku, ali pa v diskoteki, lahko pa, če imaš denar sedeš v avto in se brez ovir odpelješ na Hrvaško in žuraš tam v grupah po 500 in prideš nazaj brez ovir"

Ne bi bilo bolj fer da bi država prepovedala prehode meje, in znotraj sprostila čimveč ali vse?

zasekaroza ::

Se pravi do nadaljnjega? Mogoče za vedno?

Ob tem, da imamo trenutno čisto povsem obvladljivo situaciji.

Se pravi nočni klub na Pagu je bolj varen od piknika v Sloveniji?

Badwolff ::

1,828 new cases and 2 new deaths in Spain. 'Total Cases' is the sum of total cases detected by PRC and antibodies tests

Kaj so tele španske številke pravzaprav? Testirajo kot sicer + delajo antibody teste? Komu? Zakaj? Kapo to prevedemo v število dejansko zboleli?

poweroff ::

zasekaroza je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/varu...

So maske res obvezne



Mene bolj zanima, če uporabe maske ne bo mogoče sankcionirati.

Se pravi, če bom od sedaj lahko okrog (na banko, pošto,...) hodil z masko. In bo to moja pravica. Ker - za zdravje gre.
sudo poweroff

zasekaroza ::

Se pravi, če bom od sedaj lahko okrog (na banko, pošto,...) hodil z masko. In bo to moja pravica. Ker - za zdravje gre.

Še vedno te lahko pač ne spustijo not

St235 ::

DoktorM je izjavil:

Badwolff je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Za kolk časa?


Dokler bodo znotraj države neprimerljive omejitve napram sosednjim državam ali dokler nobena država ne bo brez novih Corona obolelih ALI pa dokler EU ne sproducira enoten odziv... your choice...

Ampak nekaj najbolj perverznega je slovenskim državljanom NE DOVOLJEVAT zbiranja nad 10 ljudi in žuranja, hkrati pa pustit odprte meje (do katerih ima država možnost zaprtja, za razliko od dejstva da ne more zapret diskačev na Hrvaški) in gledat kako slovenci pokajo na Hrvaško žurat in potem domov brez karantene.


Se pravi do nadaljnjega? Mogoče za vedno?

Ob tem, da imamo trenutno čisto povsem obvladljivo situaciji.


Saj to je glih neumno se ti ne zdi?

Trenutno država defakto govori:

"Veš dragi državljan, zaradi tvojega zdravja se vas ne sme družit več kot 10 v parku, ali pa v diskoteki, lahko pa, če imaš denar sedeš v avto in se brez ovir odpelješ na Hrvaško in žuraš tam v grupah po 500 in prideš nazaj brez ovir"

Ne bi bilo bolj fer da bi država prepovedala prehode meje, in znotraj sprostila čimveč ali vse?

Ravno tega drzava ne more naredit (zapret meje za svoje drzavljane), vse kar lahko naredi je uvede karanteni, kar pa se dela. Frekvenca in trajanje pa se prilagaja dejanski situaciji ma terenu. Ustavno sodisce je bilo jasno da morajo bit sprejeti ukrepi, ki posegajo v temeljne pravice drzavljanov sorazmerne in skladne s tveganji.

DoktorM ::

St235 je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Badwolff je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Za kolk časa?


Dokler bodo znotraj države neprimerljive omejitve napram sosednjim državam ali dokler nobena država ne bo brez novih Corona obolelih ALI pa dokler EU ne sproducira enoten odziv... your choice...

Ampak nekaj najbolj perverznega je slovenskim državljanom NE DOVOLJEVAT zbiranja nad 10 ljudi in žuranja, hkrati pa pustit odprte meje (do katerih ima država možnost zaprtja, za razliko od dejstva da ne more zapret diskačev na Hrvaški) in gledat kako slovenci pokajo na Hrvaško žurat in potem domov brez karantene.


Se pravi do nadaljnjega? Mogoče za vedno?

Ob tem, da imamo trenutno čisto povsem obvladljivo situaciji.


Saj to je glih neumno se ti ne zdi?

Trenutno država defakto govori:

"Veš dragi državljan, zaradi tvojega zdravja se vas ne sme družit več kot 10 v parku, ali pa v diskoteki, lahko pa, če imaš denar sedeš v avto in se brez ovir odpelješ na Hrvaško in žuraš tam v grupah po 500 in prideš nazaj brez ovir"

Ne bi bilo bolj fer da bi država prepovedala prehode meje, in znotraj sprostila čimveč ali vse?

Ravno tega drzava ne more naredit (zapret meje za svoje drzavljane), vse kar lahko naredi je uvede karanteni, kar pa se dela. Frekvenca in trajanje pa se prilagaja dejanski situaciji ma terenu. Ustavno sodisce je bilo jasno da morajo bit sprejeti ukrepi, ki posegajo v temeljne pravice drzavljanov sorazmerne in skladne s tveganji.


Jah se ne dela, ker več kot očitno lahko grem na Hrvaško žurat brez karantene, medtem pa doma moj kolega ne sme v diskača... Iz vseh držav kjer so omejitve manj rigorozne kot naše bi morala bit obvezna 14 dnevna karantena, to bi bilo edino smiselno... vse ostalo je jebanje folka v glavo.

sbawe64 ::

Prepoved zbiranja (na prostem) je zaradi Janševe paranoje, boji se protestov.
Drugače se "socialno distanciranje" v zaporu/taborišču imenuje samica.Tega si nihče pri zdravi pameti ne želi.

Vse bolj se mi dozdeva, da bo trenutno stanje (adijo pamet vlade) počasi postalo trajno, aka povsod neko jebanje ljudi v glavo (vsaj za one, ki še znajo misliti s svojo glavo in niso padli v histerijo mehiškega piva).


Laži in zavajanja ministra Hojsa in Jelka Kacina glede porok in zabav
https://www.zurnal24.si/slovenija/lazi-...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

https://www.zurnal24.si/slovenija/beovi...
"Negativen test ne pomeni, da niste okuženi, ampak da tisti hip ne izločate virusa. Negativen test vam lahko da lažno upanje, da niste okuženi, greste na zabavo, kjer izločate virus in okužite druge.

Kaj dela ta ženska na čelu protikoronske skupine ?? Ali je sedaj samo nevede priznala, da so pcr testi vredni pol žlice hladne vode ?


Po Hojs-Schrödinger paradoksu smo sedaj dobili še en nov, Beovič-Schrödinger paradoks.


btw,
prepoved zbiranja (na prostem) je recimo po Evropi postala glavna preokupacija policije, z isto vnemo kot so nekoč talibani v Afganistanu težili prebivalcem
https://www.reuters.com/article/us-heal...
https://www.spiegel.de/psychologie/coro...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

dexterboy ::

Čudim se in se hkrati ne morem načuditi, kako je vladam v MANJ KOT POL LETA uspelo PREVZGOJITI prebivalce v pohlevne OWČKE, ki ubogajo na vsako besedo... ???
Tisočletja smo preživeli, sedaj nas pa en Covid seka kot za stavo?
Na milijone mrtvih? Trupla ne morejo sproti odvažati? Ne približuj se mi na manj kot 2 metra?
To je res zmagovita receptura; samo naženeš ljudem strah v kosti in se vsi userjejo na polno...
Jao Jao Jao, kaj šele bo... bo zgleda res treba iti na vas, stran od ljudi. Pa ne zato, da bi preprečil okužbo s Covidom. Ampak zato, da preprečim okužbo možganskega virusa...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Yossarian ::

dexterboy je izjavil:

Čudim se in se hkrati ne morem načuditi, kako je vladam v MANJ KOT POL LETA uspelo PREVZGOJITI prebivalce v pohlevne OWČKE, ki ubogajo na vsako besedo... ???
Tisočletja smo preživeli, sedaj nas pa en Covid seka kot za stavo?


Kaj misliš, da če bi v srednjem veku v času epidemij vedeli, kaj povzroča kugo, da takrat ne bi reagirali enako kot zdaj? Ker niso vedeli, kaj povzroča bolezen, so pač imeli toliko mrtvih. Sedaj pa jih s tem znanjem, ki ga imamo, lahko preprečimo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

zasekamroz ::

Yossarian je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Čudim se in se hkrati ne morem načuditi, kako je vladam v MANJ KOT POL LETA uspelo PREVZGOJITI prebivalce v pohlevne OWČKE, ki ubogajo na vsako besedo... ???
Tisočletja smo preživeli, sedaj nas pa en Covid seka kot za stavo?


Kaj misliš, da če bi v srednjem veku v času epidemij vedeli, kaj povzroča kugo, da takrat ne bi reagirali enako kot zdaj? Ker niso vedeli, kaj povzroča bolezen, so pač imeli toliko mrtvih. Sedaj pa jih s tem znanjem, ki ga imamo, lahko preprečimo.

sej za en kup ukrepov dejansko ne vemo kako vplivajo na širjenje korone

recimo za šole se še vedno strokovnjaki ne strinjajo kako pomembne so pri širjenju

Yossarian ::

zasekamroz je izjavil:

sej za en kup ukrepov dejansko ne vemo kako vplivajo na širjenje korone

recimo za šole se še vedno strokovnjaki ne strinjajo kako pomembne so pri širjenju


To drži in sedaj imajo strokovnjaki na voljo:

- odprejo vse šole v celoti vsem in tvegajo:
a) da otroci (šole) niso kužni in ne bo nobenih težav
b) da so otroci (šole) isto kužni, v šoli se bodo okužili in prinesli bolezen domov (nadaljevanje si lahko predstavljaš)
- uporabijo ostale variante, o katerih baje razmišljajo: pouk na daljavo, izmenični pouk... in vsaj malo zmanjšajo vpliv koronevirusa

Sedaj se pa postavi v vlogo strokovnjaka, ki ne ve točno, kako šola vpliva na širjenje okužbe, mora pa presodit in svetovat vladi, kaj je najboljše za celotno Slovenijo in za svojo odločitev tudi odgovarja (če ima vsaj malo morale, predvsem samemu sebi in svojim bližnjim).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

hator ::

Otroci v prvih razredih OŠ verjetno najmanj prenašajo COVID. Večji problem je kaj narediti z zadnjo triado OŠ, srednjo šolo, faxi.

zasekaroza ::

Yossarian je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

sej za en kup ukrepov dejansko ne vemo kako vplivajo na širjenje korone

recimo za šole se še vedno strokovnjaki ne strinjajo kako pomembne so pri širjenju


To drži in sedaj imajo strokovnjaki na voljo:

- odprejo vse šole v celoti vsem in tvegajo:
a) da otroci (šole) niso kužni in ne bo nobenih težav
b) da so otroci (šole) isto kužni, v šoli se bodo okužili in prinesli bolezen domov (nadaljevanje si lahko predstavljaš)
- uporabijo ostale variante, o katerih baje razmišljajo: pouk na daljavo, izmenični pouk... in vsaj malo zmanjšajo vpliv koronevirusa

Sedaj se pa postavi v vlogo strokovnjaka, ki ne ve točno, kako šola vpliva na širjenje okužbe, mora pa presodit in svetovat vladi, kaj je najboljše za celotno Slovenijo in za svojo odločitev tudi odgovarja (če ima vsaj malo morale, predvsem samemu sebi in svojim bližnjim).

Odpreš nekaj šol in vidiš a je v tistih krajih zaradi tega več okuženih/bolanih.

Yossarian ::

zasekaroza je izjavil:

Odpreš nekaj šol in vidiš a je v tistih krajih zaradi tega več okuženih/bolanih.


Tudi to je ena od rešitev, morda celo razmišljajo o njej.

Sedaj si pa predstavljaj tisto strokovno skupino, ko razne interesne skupine (šolstvo, kulturniki, gospodarstvo... pa še mi na forumih pridamo svoj lonček) pritiskajo na njih in jih pljuvajo in imajo za nesposobne in jim očitajo nepoznavanje problematike ipd. Vsak se bori za svoje področje, za svoj košček kruha in vidi samo sebe, ta strokovna skupina pa mora razmišljat o vseh prebivalcih, tudi o tistih, ki so najbolj ranljivi; verjetno so tudi zato nekateri njihovi ukrepi nam nesmiselni, jaz pa verjamem (morda sem naiven), da vedo kaj delajo. Gotovo so kje naredili napako, ampak generalno gledano pa so deležni vsega mojega zaupanja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

poweroff ::

zasekaroza je izjavil:

Se pravi, če bom od sedaj lahko okrog (na banko, pošto,...) hodil z masko. In bo to moja pravica. Ker - za zdravje gre.

Še vedno te lahko pač ne spustijo not

S tem kršijo moje pravice.

Kaj če sem recimo prebolel levkemijo (ali kdo mojih bližnjih), in obstajajo zdravstveni razlogi, da imam masko?

A invalida z berglami tudi ne spustijo v banko, ker bi lahko koga s palico udaril?
sudo poweroff

RockyS ::

Mi citiraš člen, ki ti daje pravico da lahko POD SVOJIMI pogoji vstopiš v prostor, ki je v privatni lasti? Torej da ne spoštuješ pravil trgovine ali banke. Eni res mislite, da ste od boga poslani.

Primerjava z invalidom je nizka. Lahko bi primerjal z burkami, ženske se morajo na banki odkriti. Enako velja za letališča. Pa so celo življenje zakrite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

GupeM ::

Invalidi imajo potrdilo, da so invalidi. Zmeni se, da ti dajo zdravniško potrdilo, da lahko z masko hodiš na banko.

VaeVictis ::

poweroff je izjavil:

Precej boljši je tale predlog: https://telefoncek.si/2020/07/14/predlo...

Namestitev bi tukaj potekala na službene telefone funkcionarjev! :))


Sam veš, da je ta aplikacija samo navadno provociranje in da efekta od nje ne bi bilo nič!

Pa to je bilo že v drugi temi predebatirano!


RockyS je izjavil:

Uh, sedaj bo marsikdo (ponovno) razočaran, ker so širili fake news

https://www.24ur.com/novice/korona/ne-d...

hormilo je izjavil:

Zakaj se brise take stvari...skupina zdravnikov iz cela amerike z imeni in priimki, ki je upala javno pred belo hiso na tiskovni konferemci spregovorit, da stvari niso take kot nam jih razlagajo...???
https://www.breitbart.com/tech/2020/07/...


Sej pa so razčistili zakaj so ga odstranili. Kaj bi še rad? Pa tudi ti širiš fake news, ker niso bili pred belo hišo ampak pred Capitol Hill. Ampak te razumem, saj bi slovenskenovice dale enak naslov.
Yes, we removed it for sharing false information about cures and treatments for COVID-19.


Ne niso razčistili, dali so izgovor, da ker se mnenja teh doktorjev ne skladajo z uradno WHO doktrino in so izbrisali video.

Pa večji problem je v tem, da tole ni bila tiskovna konferenca doktorjev, ampak republikanskega senatorja Ralph Norman-a, kar pomeni, da so se ti spletni velikani direketno odločili, da se začenejo vtikati v volitve, ki se bližajo!

Zanimivo, pa toliko smo poslušali ves čas o Rusija, Rusija, vmešavanje Rusije v volitve, boste tudi tako aktivni in jezni, ko se Facebook, Alphabet ipd. vmešavajo v volitve!?

Bi človek mislil, da svoboda govora nekaj velja, pa očitno ne, še celo tukaj imamo težko zagovornike demokracije in svobode govora, dokler se to očita pravim ljudem, ko se pa njihovim nasprotnikom niso več tako glasni!

Pa tudi kako zanesljiv je WHO pri svojih dognanjih, glede celotne Covid-19 pandemije, so tudi že bili lepljeni linki tukaj!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

no comment ::

VaeVictis je izjavil:


Pa večji problem je v tem, da tole ni bila tiskovna konferenca doktorjev, ampak republikanskega senatorja Ralph Norman-a...

Zakaj potem mediji Resnice jamrajo, da je big tech cenzuriral doktorje?

VaeVictis ::

no comment je izjavil:

VaeVictis je izjavil:


Pa večji problem je v tem, da tole ni bila tiskovna konferenca doktorjev, ampak republikanskega senatorja Ralph Norman-a...

Zakaj potem mediji Resnice jamrajo, da je big tech cenzuriral doktorje?


Ne poznam tega izraza, kaj naj bi bili mediji Resnice?
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

no comment ::

Tisti, ki najdejo Resnico v Knjigi, verjetno.

Fox, Bretibart alkvaže...

GargaSmrk ::

hormilo je izjavil:

Zakaj se brise take stvari...skupina zdravnikov iz cela amerike z imeni in priimki, ki je upala javno pred belo hiso na tiskovni konferemci spregovorit, da stvari niso take kot nam jih razlagajo...???
https://www.breitbart.com/tech/2020/07/...


Zato ker faliran študent, ki so mu starši dali denar da si je kupil lasten OS in mu je potem fotr uredil da ga je prodal IBMu, fura projekt da reši človeštvo pred gotovo pogubo. Bilij ve kaj je dobro za nas, zraven bo še malo pomočil kljunček, zasluženo, ko bojo govedo gnali na obvezno cepljenje.
««
274 / 355
»»