» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
273 / 355
»»

Kapitan Jack ::

Avstrija je dala Portugal na rdeco listo, medtem je na Nizozemske ta na zeleni listi. Torej tu se ze vidi propad EU, kjer nimajo enotnega dogovora.

fikus_ ::

Vsaka država na lahko svoja pravila igre. Dokler z vsemi igralci ravna enako, ni problema.

zasekaroza ::

https://www.24ur.com/novice/tujina/na-h...

A bo Kacin kaj pokomentiral

zobnik ::

A kdor ima covid ima tud povišano tempeaturo al če ni povišane temperature je tudi lahko covid ali ne.

RockyS ::

covid-19 je lahko tudi brez vročine, predvsem pri mladih. Ampak ponavadi je z vročino.

zasekaroza je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/tujina/na-h...

A bo Kacin kaj pokomentiral


Nič ni to, to pomeni, da dovolijo opero na prostem in ne Zrče party (sarkazem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

FoxKnox ::

https://www.24ur.com/novice/tujina/vuci...

Torej, če bi več testirali bi imeli definitivno večje število okuženih in posledično več ljudi v izolaciji.
AMPAK ali bi imeli tudi več uradno obolelih ? Verjetno, ker se že zdaj ne testira vseh z znaki okužbe.
Ali bi imeli več hospitaliziranih ?
NE, ker kdor rabi hospitalizacijo je itak vsaj enkrat predhodno testiran.
Ali bi imeli več umrlih ? NE, bi pa morda za katerega bil vpisan drug vzrok smrti.
In za konec :Kakšen smisel ima testiranje potencialno okuženih, če se dnevno,tedensko, mesečno bistveno ne spreminja število ljudi, ki potrebuje bolnišnično zdravljenje , umre pa itak vsak zaradi covida in ne s covidom.
Po številkah sodeč ima 90 % okuženih blage ali nikakršne simptome in tudi v bolnico sprejmejo kakšnega zgolj preventivno, zaradi predhodne indikacije in za številko.
Pa ne mi omenjat Bergama, Španije , Zda, Brazilije, ker če niste bili tam in videli na lastne oči ne šteje.Saj menda znate računati procente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

zasekaroza ::

zobnik je izjavil:

A kdor ima covid ima tud povišano tempeaturo al če ni povišane temperature je tudi lahko covid ali ne.

Viruse lahko trosiš okoli že dan ali dva pred pojavom simptomov.

no comment ::

edit: got it...

Zgodovina sprememb…

;-) ::

zobnik je izjavil:

A kdor ima covid ima tud povišano tempeaturo al če ni povišane temperature je tudi lahko covid ali ne.

Dobro vprasanje. 90% folka sploh neve da ga ima, torej vrjetno nimajo niti vročine ;)

dexterboy ::

Glede na to, kje vse sem bil zadnje mesece in kaj vse sem dal skozi moje roke, bi po vseh pisanjih javnih medijev MORAL dobiti Covid. Pa ga nisem. Kje je tukaj kavelj 22? Pa tudi, če sem ga imel in prebolel, kako to, da NIHČE v moji bližini ni zbolel ali pa se okužil? In ne, nisem suhec. Imam 3 cifre v kg.
Vse tole je meni ZELO sumljivo. In kolikor se pogovarjam z ostalimi, si veliko ljudi postavlja podobna vprašanja. Ja, tudi suhci ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FoxKnox ::

dexterboy je izjavil:

Glede na to, kje vse sem bil zadnje mesece in kaj vse sem dal skozi moje roke, bi po vseh pisanjih javnih medijev MORAL dobiti Covid. Pa ga nisem. Kje je tukaj kavelj 22? Pa tudi, če sem ga imel in prebolel, kako to, da NIHČE v moji bližini ni zbolel ali pa se okužil? In ne, nisem suhec. Imam 3 cifre v kg.
Vse tole je meni ZELO sumljivo. In kolikor se pogovarjam z ostalimi, si veliko ljudi postavlja podobna vprašanja. Ja, tudi suhci ;)


Covid 19 ne obstaja, obstaja samo v naših glavah. Vcepili so nam v možgane idejo o obstoju virusa kot način nadzora nad ljudmi. Pri cca 30 % procentih jim je to uspelo in te ljudje celo zbolevajo, kar pa je samo avtoimuna reakcija, ki jo sprožijo naši możgani zaradi prepričanja v nevarnost okužbe. Poleg tega taki ljudje slepo sledijo navodilom vlade inupoštevajo vse prepovedi, nosijo maske na odprtem, se ne družijo, so socialno distancirani in čakajo v vrsti za cepivo. Zanimiv družbeno socialni eksperiment.
Na nas ostalih pa temelji uspešnost eksperimenta, torej kaj čakamo

J.McLane ::

Meni je več kot očitno to, da je potek bolezni močno odvisen od imunskega sistema posameznika. Če se tu gremo statistiko ni nič čudnega, da so se žarišča z več smrtmi dogajala pozimi in spomladi, ko je statistično imunski sistem splošne populacije v ku***.

Poletje je čas da se spočijemo in malo razpustimo, enostavno zato ker nam poletje to omogoča. Na jesen bo pa spet potreben en dokaz tipa Bergamo, da se bo zares pokazalo ali virus slabi, ali pa moja teorija drži. Ampak tudi če drži, morda obstaja enostavna rešitev - zdrava prehrana in tisto kar nam da sonce - Vitamin D. Jasno to ne bo rešilo vsakega, lahko pa zmanjša statistiko na nivo ene navadne gripe.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

;-) ::

V Istri je panika folk bezi domov. Panika je nastala tud na Rabu, jutri picimo domov z prvim trajektom..

J.McLane ::

Kakšna panika in zakaj greš domov ti, jaz pa ostajam v južni Dalmaciji? Po tvojih besedah korona itak sploh ne obstaja.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Slopek ::

;-) je izjavil:

V Istri je panika folk bezi domov. Panika je nastala tud na Rabu, jutri picimo domov z prvim trajektom..

Sam v Isti panike ne opazim in v soboto grem domov, ker morem malo v sluzbo, potem pa takoj nazaj. Folka je ta teden na plaži bistveno več kot prejšnji teden, da bi pa kdo bežal, pa tudi nisem videl.

GupeM ::

@J.McLane: sonce nam nič ne da. Vitamin D ustvarja telo samo. Zato vitamin D v resnici sploh ni vitamin, ampak hormon :) je pa res, da telo rabi sončno svetlobo, da ga lahko proizvaja.

Pozimi pa vitamina D ne moreš dovolj proizvesti, ker je sončna svetloba prešibka, predvsem pa so dnevi prekratki.

zobnik ::

Poleg Covida je lahko še en kup virusov...mene je prejšnji teden nekaj napadlo mišice bolele in sem sam ležal pa kuhal me, kot da bi an štedilniku sedel...slabotnost, ....

aja pa brat isto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

RockyS ::

;-) je izjavil:

V Istri je panika folk bezi domov. Panika je nastala tud na Rabu, jutri picimo domov z prvim trajektom..


Zakaj panika in bežite, če pa virus ne obstaja oz. vsi pravite, da ni bau bau? Česa se bojite? Virusa? Ostanite doli in uživajte v tem poletju brez gneče, kaj vam pa se lahko zgodi...
Res si nisem mislil, da boš ti prvi stisnil rep med noge in pobegnil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

;-) ::

Aja zarad virusa mislite...ne baje da bo Aneta menjala destinacijo :)) zdaj bezijo z istre ko jo spustijo gre na rab.

RockyS ::

Zakaj pa potem greš na prvi trajekt, če ne zaradi virusa? Vsaj tako si napisal.

Badwolff ::

Zelo hecno trolanje tole :D

RockyS ::

Cel čas je bil smajli pogumen in govoril kontra virusu in ostalim "beliverjem", ki bi sprejemali takšne ali drugačne ukrepe, sedaj pa gre na prvi trajekt. Zakaj, če pa nič ni? Epic fail.

Ampak druga, kot lame izgovora, kako mora domov rože zaliti tako ali tako ni za pričakovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

CoolBits ::

Mogoče da ne bi blo potrebno ostat v kakšni karanteni?

;-) ::

Kje sem napisal zarad virusa, jaz grem zarad anete :) mah saj vseeno dopust je mimo, slo je mirno skozi v Banjolu je bilo malo folka, zadnje tri dni se je napolnilo. Kamp je bil poln od zacetka lastniki apartmajev pa so kr v krizi imajo po vecini vsak drug termin free.

RockyS ::

CoolBits je izjavil:

Mogoče da ne bi blo potrebno ostat v kakšni karanteni?

Kaki karanteni? Folk piše kako je na Hrvaškem vse prazno, ni okužb, ni mask... zakaj bi bila karantenta, razen če lažejo, da se sami boljše počutijo in je Istra nabita in zaražena? Pa da pobegneš s prvim trajektom je malo bosa a prej pa glavni na ulici, kako je vse fake, laž, nwo pa ne vem kaj še vse. Pol pa rep med noge in na prvi trajekt.

;-) je izjavil:

Kje sem napisal zarad virusa, jaz grem zarad anete :) mah saj vseeno dopust je mimo, slo je mirno skozi v Banjolu je bilo malo folka, zadnje tri dni se je napolnilo. Kamp je bil poln od zacetka lastniki apartmajev pa so kr v krizi imajo po vecini vsak drug termin free.


Itak, samo da si zdrav :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

CoolBits ::

Kaj veš kaj se politika še spomni, lahko jutri uvedejo karanteno. To sploh ne odloča stroka.

Badwolff ::

Hrvati so daleč od rdeče liste. Pod 300 ta teden, danes bo nizka številka.

;-) ::

Bosancev pa je polno na hrvaskem, a niso na neki rdeci listi

stara mama ::

Ded se je samo hotel pohvalit, da kot pravi slovencelj, mu je višek poletja dopust na hrvaškem!
Revež

Slopek ::

stara mama je izjavil:

Ded se je samo hotel pohvalit, da kot pravi slovencelj, mu je višek poletja dopust na hrvaškem!
Revež

Revež si ti, ki tako ocenjuje ljudi.

RockyS ::

;-) je izjavil:

Bosancev pa je polno na hrvaskem, a niso na neki rdeci listi


Zdaj ko si se vrnil iz Hrvaške pa samo slabe novice šibaš.

In ja so na rdeči listi, za njih veljajo podobna pravila kot za zabave in koncerte na hrvaškem. Torej negativen test, brez simptomov, brez okuženih v bližini itd..

stara mama ::

Slopek je izjavil:


Revež si ti, ki tako ocenjuje ljudi.

Ta človek ma že dolgo svoje izpade na tem forumu, ti si pa še proti nama pravi mladič, zato si ti še največji revež.

Slopek ::

stara mama je izjavil:

Slopek je izjavil:


Revež si ti, ki tako ocenjuje ljudi.

Ta človek ma že dolgo svoje izpade na tem forumu, ti si pa še proti nama pravi mladič, zato si ti še največji revež.

Seveda sem, saj sem ob prijavi na tem forumu, ravno dopolnil 12 let in seveda je bila to moja prva prijava. Pa še iz cro obale ti tole pišem, kar vse samo še podkrepi tvojo tezo an? Pismo si revež ke v betico. Pa nehaj ocenjevat ljudi, raje naredi inventuro pri sebi.

Badwolff ::

Badwolff je izjavil:

Hrvati so daleč od rdeče liste. Pod 300 ta teden, danes bo nizka številka.


Vseen ne bo nizka, Zagreb in Vukovar sta pokvarila nizke številke ostalih.

Smrekar1 ::

Badwolff je izjavil:

Hrvati so daleč od rdeče liste. Pod 300 ta teden, danes bo nizka številka.


Trumpova strategija zatiranja virusa.

Če ne testiraš ga tudi ne najdeš.

stara mama ::

Slopek je izjavil:

Pa še iz cro obale ti tole pišem, kar vse samo še podkrepi tvojo tezo an? Pismo si revež ke v betico. Pa nehaj ocenjevat ljudi, raje naredi inventuro pri sebi.

Nimam kaj ocenjevat niti se volje ukvarjat s 17-letniki, ki še niso niti prišli dlje od hrvaške, kaj šele iz tega kontinenta.

;-) ::

Jaz lahko vrhunec zivljenja dozivim doma, ne rabim ne na hrvasko ne na bali :) se mi pa smilis ce ti nemores. Pr proti 45 pr stari mami tezko.

Slopek ::

stara mama je izjavil:

Slopek je izjavil:

Pa še iz cro obale ti tole pišem, kar vse samo še podkrepi tvojo tezo an? Pismo si revež ke v betico. Pa nehaj ocenjevat ljudi, raje naredi inventuro pri sebi.

Nimam kaj ocenjevat niti se volje ukvarjat s 17-letniki, ki še niso niti prišli dlje od hrvaške, kaj šele iz tega kontinenta.

Ampak, ker si butec se ukvarjas. Ocenjujes pac na osnovi denarja, saj tisti lahko potuje an. Sam sem se odlocil drugace in letujem na svojem, kadar mi le čas in po novem politika to dopusca. Taki kot si ti, pa bolje, da bi ostali kar na drugem kontinentu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

stara mama ::

Slopek je izjavil:

Ampak, ker si butec se ukvarjas. Ocenjujes pac na osnovi denarja, saj tisti lahko potuje an. Sam sem se odlocil drugace in letujem na svojem, kadar mi le čas in po novem politika to dopusca. Taki kot si ti, pa bolje, da bi ostali kar na drugem kontinentu ;)

Pol ne morem tebe zajebavat, ker ni bil povsod dober internet (če sploh)

VaeVictis ::



Hahahaha....
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

zasekaroza ::

https://www.24ur.com/novice/korona/epid...

Banda nam spet grozi. Temu je treba narediti konec.

Samuel ::

zasekaroza je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/epid...
Banda nam spet grozi. Temu je treba narediti konec.


Vir okužb so zabave, zaradi tega bo potrebno zaprt trgovine. Čist zares.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

zasekaroza ::

Če bi se dejansko šlo za okužbe, bi morale biti trgovine odprte čim več, da je ob vsakem trenutku čim manj ljudi not.

Samuel ::

zasekaroza je izjavil:

Če bi se dejansko šlo za okužbe, bi morale biti trgovine odprte čim več, da je ob vsakem trenutku čim manj ljudi not.


Pravilno!

PS: Ta IJS raziskava je tak bull, da kar glava boli. 35 dni, da se število podvoji. GET REAL. Testiranje niti ne najde vseh, ki so okuženi, poleg tega je treba razumet, da gre med sabo povezane primere, ki jih omejiš s karantenami.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

energetik ::

Tako je.
Kakšna eksponentna rast, a imajo kaj stika z realnostjo?

Za zadnje 3 tedne oz. cel julij, se lahko skozi potegne takale eksponentna krivulja.
Je eksponentna, ampak padajoča...R2 pa superiornih 0,016 :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

J.McLane ::

Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Okapi ::

Prav podlo je, kako oblast z ministrom na čelu krivdo za situacijo v DSO Hrastnik prelaga na vodstvo doma, sami pa ne ukrenejo praktično ničesar koristnga.

Povsem jasno je (že 4+ mesecev), da v takšnih zaprtih prostorih, kjer je veliko ljudi na kupu, okužb preprosto ne moreš preprečiti, če ti prostori niso načrtno narejeni za takšne namene.

S tem, da okuženih takoj ne preselijo na nek drug kraj, zavestno ogrožajo vse tiste, ki tam še niso okuženi. Upam, da bo končno kdo tožil ministra in še koga, za takšno zavestno ogrožanje življenj.

sbawe64 ::

Uradni list o aplikaciji, ki bo prostovoljno obvezna, kar jeznano tudi kot Hojs-Schrödinger-jev paradoks.
https://www.uradni-list.si/novice/pogle...


Veljavne pravne podlage za kaznovanje ljudi zaradi nenošenja ali napačnega nošenja maske ni!
https://www.rtvslo.si/kolumne/veljavne-...

Ukrepi, po katerih se je zgledovala Slovenija, niso bili ustavni
https://www.zurnal24.si/slovenija/ukrep...

Kaj dela Slo ustavno sodišče ??
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

hator ::

"Die Zahl der in Spanien an Covid-19 gestorbenen Menschen könnte nach Recherchen der Zeitung ,,El Pais" deutlich höher als in den amtlichen Statistiken sein. Das Blatt berichtet, es habe alle regionalen Fälle von bestätigten und vermuteten Todesfällen durch eine Infektion mit dem Coronavirus ausgewertet. Demnach seien 44.868 Patienten an dem Virus gestorben. Nach amtlicher Zählung gibt es 28.432 Todesfälle."

Časopisu El Pais so izračunali bistveno večjo smrtnost v Španiji. Po kakšnem ključu sam bog ve.8-O Je pa res, da je Španija na začetku imela veliko dnevno smrtnost. Potem pa kr naenkrat samo 1,2. smrti na dan in to kljub novim okužbam. Očitno so začeli mutit.

https://www.krone.at/2199390

          ::

Samuel je izjavil:

zasekaroza je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/epid...
Banda nam spet grozi. Temu je treba narediti konec.


Vir okužb so zabave, zaradi tega bo potrebno zaprt trgovine. Čist zares.


Morajo biti pa divje zabave v domovih za ostarele.
««
273 / 355
»»