» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
249 / 355
»»

Argica ::

Srbija itd...nore cifre.

zasekamroz ::

Argica je izjavil:

Srbija itd...nore cifre.

Ampak mejo bomo pa odprli.

https://www.24ur.com/novice/korona/v-sr...

Zakaj smo bili zaprti za par mesecev, da bomo zdaj spet uvozili virus?

Dejansko je bil švedski pristop najboljši in so se powers that be odločili da se ga uporabi povsod. Samo je bilo najprej treba ustvarit paniko, da bo folk bolj pripravljen sprejet represijo.

Urbano#Desno ::

Argica je izjavil:

Srbija itd...nore cifre.

Eu jih je pa danes dala na zeleno listo. :O

BlackDeath ::

Svedska konec dneva sicer ni bila nic na boljsem (financno) kot tisti, ki so zapirali bolj dosledno.

Finest ::

Danes kao 15 novih, potem takem bo treba masko uporabljat, v žepu jo mam vedno, full vroče postaja v njej, ker je z nekih čudnih materialov narejena. Drugih imam razen 3kotne rute

fujtajksel ::

BlackDeath je izjavil:

Svedska konec dneva sicer ni bila nic na boljsem (financno) kot tisti, ki so zapirali bolj dosledno.


Ker je trgovinsko vseeno vezana na države, kjer je usekala recesija zaradi protikoronskih ukrepov.

zasekamroz ::

BlackDeath je izjavil:

Svedska konec dneva sicer ni bila nic na boljsem (financno) kot tisti, ki so zapirali bolj dosledno.

Sej mi pa nebomo na boljšem kar se tiče smrti. Samo v par domov za starejše pride (kar je, ko/če se virus razširi spet po državi, samo vprašanje časa) in smo tam.

Lonsarg ::

Švedska ni bila na boljšem ampak švedska bo na boljšem naslednjih 12 mesecev ko bodo imeli normalno življenje mi bomo pa napsihirani in pod konstantnimi ukrepi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zasekamroz ::

Lonsarg je izjavil:

Šwedska ni bila na boljšem ampak šwedska bo na boljšem naslednjih 12 mesecev ko bodo imeli normalno življenje mi bomo pa napsihirani in pod konstantnimi ukrepi.

Tukaj se pa strinjam. Čeprav imam občutek da za 12 mesecev kakih hudih ukrepov ni več dovolj podpore med ljudmi niti denarja v proračunu.

MrStein ::

Dag je izjavil:


Ne morem verjet, da se strinjam z Jelinčičem, ampak ja, folk je glup.

Da je folk glup, ni mnenje Jelinčiča, ampak dejstvo.
(tako da se lahko pomiriš, ne strinjaš se z njim, ampak z dejstvi; da je J. rekel isto, je zgolj slučajnost ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Finest je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Finest je izjavil:

Na Vrhniki v Mercator center, tehnična roba v 1 nadstropju te trgovke spodijo ven....če nimaš maske. Kdo za vraga so te ženske, naj pa dajo odpoved pa naj gredo na kmete plet plevel, ne pa grenit življenje drugim.


Taksne cepce, k si ti, bi bilo potrebno ornk oglobiti.


Namerno to počel sam da se skregal s to trgovsko golaznijo. Kdo za vraga so to zaeni kete*ni da ti bodo diktiral


Idiot or Troll.

MrStein ::

BlackDeath je izjavil:

Meni se pa zdi, da so ravno oni govorili, da je ravno zaradi inkubacijske dobe obvezna 14 dnevna karantena. Vem, da je bilo nekaj ljudi na onem letalu iz Španije, kjer je bil tudi Dragič, par ljdudi prvo negativnih, potem pa pozitivni čez nekaj dni. In če je meni kot lajku to lahko jasno, zakaj ne bi bilo to samoumevno ljudem, ki so vsak dan v temu?

Kovačeva kobila je bosa...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zasekamroz ::

Virus je bil že novembra v Braziliji - https://www.medrxiv.org/content/10.1101...

Epidemija v eventu 201 se ravno tako začne v Braziliji - https://www.centerforhealthsecurity.org...

Vse je samo naključje :))

MrStein ::

Urbano#Desno je izjavil:

Argica je izjavil:

Srbija itd...nore cifre.

Eu jih je pa danes dala na zeleno listo. :O

Ja, ziher imajo Srbi dokumente o evropski trgovini z orožjem in jih s tem držijo za jajca. Vsaj tako eni tule pravijo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Urbano#Desno ::

MrStein je izjavil:


Ja, ziher imajo Srbi dokumente o evropski trgovini z orožjem in jih s tem držijo za jajca. Vsaj tako eni tule pravijo...


Itak Ursula je 20 let nazaj v modercu švercala metke:D

zasekamroz ::

zakaj smo bili sploh zaprti par mesecev, če bomo zdaj itak šli lepo na švedski način? a je bilo to res nujno

Finest ::

tikitoki je izjavil:

Finest je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Finest je izjavil:

Na Vrhniki v Mercator center, tehnična roba v 1 nadstropju te trgovke spodijo ven....če nimaš maske. Kdo za vraga so te ženske, naj pa dajo odpoved pa naj gredo na kmete plet plevel, ne pa grenit življenje drugim.


Taksne cepce, k si ti, bi bilo potrebno ornk oglobiti.


Namerno to počel sam da se skregal s to trgovsko golaznijo. Kdo za vraga so to zaeni kete*ni da ti bodo diktiral


Idiot or Troll.


Napiši si na čel ovca

hator ::

Američani so pokupil skoraj vso zalogo edino učinkovitega (?) zdravila Remdesivirja..
https://www.24ur.com/novice/korona/najp...

Okapi ::

Paragrafarska farsa s karanteno.
Odločbo o karanteni dobiš pismeno. Čas za dvig uradnega pisma imaš 15 dni, kot v vseh upravnih postopkih. Dokler ga ne dvigneš, te ne morejo kaznovati, če karanteno kršiš, ko pismo dvigneš, je pa karantene že konec.:))

Kakšen je sploh lahko nadzor nad ljudmi v karanteni?

Težava pri nas je tudi nadzor nad osebami, ki jim je odrejena karantena. Vladni govornik Jelko Kacin je na tiskovni konferenci vlade dejal, da je "nedostojno in nesprejemljivo, da je opravljenih samo 14 nadzorov inšpekcijskih organov zdravstvene inšpekcije, potem ko imamo na tisoče karantenskih odločb. Kdor koli je za to odgovoren, pač mora prevzeti svojo odgovornost. Jaz bi jo že."

A minister Gantar na te besede odgovarja: "Vladni govornik očitno ne razume postopka." Karantenske odločbe se namreč vročajo po upravnem postopku, kar bo zakonsko urejeno šele s predlaganim četrtim protikoronskim svežnjem zakonov. "To pomeni, da lahko nekdo odločbo dvigne tudi ob koncu karantene ali pa je sploh ne dvigne. Torej zdravstveni inšpektorat v tem primeru ne more reagirati in je popolnoma nemočen."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tikitoki ::

hator je izjavil:

američani so pokupil skoraj vso zalogo edino učinkovitega (? ) zdravila remdesivirja..
https://www.24ur.com/novice/korona/najp...


kolikor vem imas poceni zdravilo, ki zmanjsa moznost smrti za 33%. sem preprican, da tudi zniza trajanje hospitalizacije.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

Urbano#Desno ::

tikitoki je izjavil:


Kolikor vem imas poceni zdravilo, ki zmanjsa moznost smrti za 33%. Sem preprican, da tudi zniza trajanje hospitalizacije.


A ne za 33.3%? :)) Misliš tisto kar Trump preventivno jemlje? :)

Okapi je izjavil:

Paragrafarska farsa s karanteno.
Odločbo o karanteni dobiš pismeno. Čas za dvig uradnega pisma imaš 15 dni, kot v vseh upravnih postopkih. Dokler ga ne dvigneš, te ne morejo kaznovati, če karanteno kršiš, ko pismo dvigneš, je pa karantene že konec.:))




Banana republik.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Evo sem rekel da bo burleska.

Najprej ropotajo da bodo zaprli mejo s Hrvaško, če presežejo mejo okužb.
Ko pride do tega se pa userjejo, meje pustijo odprte, ker: "so se posvetovali s Hrvati in pridobili dodatne podatke".

Keri klovni.

Pa nisem za zapiranje meja, sam smejem se tej dvoličnosti.

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Paragrafarska farsa s karanteno.
Odločbo o karanteni dobiš pismeno. Čas za dvig uradnega pisma imaš 15 dni, kot v vseh upravnih postopkih. Dokler ga ne dvigneš, te ne morejo kaznovati, če karanteno kršiš, ko pismo dvigneš, je pa karantene že konec.:))

Kakšen je sploh lahko nadzor nad ljudmi v karanteni?

Težava pri nas je tudi nadzor nad osebami, ki jim je odrejena karantena. Vladni govornik Jelko Kacin je na tiskovni konferenci vlade dejal, da je "nedostojno in nesprejemljivo, da je opravljenih samo 14 nadzorov inšpekcijskih organov zdravstvene inšpekcije, potem ko imamo na tisoče karantenskih odločb. Kdor koli je za to odgovoren, pač mora prevzeti svojo odgovornost. Jaz bi jo že."

A minister Gantar na te besede odgovarja: "Vladni govornik očitno ne razume postopka." Karantenske odločbe se namreč vročajo po upravnem postopku, kar bo zakonsko urejeno šele s predlaganim četrtim protikoronskim svežnjem zakonov. "To pomeni, da lahko nekdo odločbo dvigne tudi ob koncu karantene ali pa je sploh ne dvigne. Torej zdravstveni inšpektorat v tem primeru ne more reagirati in je popolnoma nemočen."


Od profesionalnega zmikavta uradnim odločbam bi pričakoval, da vsaj za karanteno poskrbi, da njegova taktika ne bo delovala. Očitno ni sposoben niti tega. Če bo šlo tako dalje bo jeseni mandat končal brez ene same pozitivne ocene v redovalnici.

Svojevrsten dosežek, ni kaj.

l0g1t3ch je izjavil:

Evo sem rekel da bo burleska.

Najprej ropotajo da bodo zaprli mejo s Hrvaško, če presežejo mejo okužb.
Ko pride do tega se pa userjejo, meje pustijo odprte, ker: "so se posvetovali s Hrvati in pridobili dodatne podatke".


Še naprej je - hrvaška stran o dodatnih podatkih in zagotovilih ne ve ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Telbanc ::

l0g1t3ch je izjavil:

Evo sem rekel da bo burleska.

Najprej ropotajo da bodo zaprli mejo s Hrvaško, če presežejo mejo okužb.
Ko pride do tega se pa userjejo, meje pustijo odprte, ker: "so se posvetovali s Hrvati in pridobili dodatne podatke".

Keri klovni.

Pa nisem za zapiranje meja, sam smejem se tej dvoličnosti.


Kam boš dal 150.000 ljudi na slovensko obalo?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Master_Yoda ::

Pac ne bo sel folk 1 leto na morje. Saj poletni dopust na morju ni temeljna clovekova pravica, in nebo noben crknil ce ne bo eno leto sel.
Dovie'andi se tovya sagain.

l0g1t3ch ::

Smrekar1 je izjavil:


l0g1t3ch je izjavil:

Evo sem rekel da bo burleska.

Najprej ropotajo da bodo zaprli mejo s Hrvaško, če presežejo mejo okužb.
Ko pride do tega se pa userjejo, meje pustijo odprte, ker: "so se posvetovali s Hrvati in pridobili dodatne podatke".


Še naprej je - hrvaška stran o dodatnih podatkih in zagotovilih ne ve ničesar.


To je pa sploh češnjica na vrhu smetane :)
In potem nekateri še vedno jemljejo resno te klovne.

qwertyy ::

Enostavno ne bom razumel logike zaprtja mej ali odredbe karantene ob vrnitvi v Slovenijo. Gledam kako se po Portorožu ljudje gnetejo in hodijo en čez drugega, medtem ko na HR obali praktično ni ljudi niti večjih žarišč. Ne razumem, kako lahko velja enako pravilo za nekoga, ki se vrača v SLO iz Zagreba in enako za nekoga, ki se vrača iz Rovinja, kjer ima svoj čoln in se vsak dan odpelje kamor mu srce poželi ali pa je cel dan sredi morja, kjer mu družbo delajo samo ribe.

l0g1t3ch ::

Telbanc je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Evo sem rekel da bo burleska.

Najprej ropotajo da bodo zaprli mejo s Hrvaško, če presežejo mejo okužb.
Ko pride do tega se pa userjejo, meje pustijo odprte, ker: "so se posvetovali s Hrvati in pridobili dodatne podatke".

Keri klovni.

Pa nisem za zapiranje meja, sam smejem se tej dvoličnosti.


Kam boš dal 150.000 ljudi na slovensko obalo?


Jaz nisem proti dopustovanju na Hrvaški obali, osebno grem z veseljem na morje na razne otoke in tudi še nisem imel problemov, da bi zviška gledali name (kot jih imajo domnevno nekateri).
Vse napisano se je nanašalo na našo dvolično vlado, če sprejemaš neke ukrepe in se repenčiš z njimi se jih potem tudi drži.

Sploh pa dopust na morju ni osnovna človekova potreba. Jaz letos še nisem bil in mogoče tudi ne bom na morju, pa ne bom umrl zaradi tega in tudi otroci ne.

Slopek ::

Master_Yoda je izjavil:

Pac ne bo sel folk 1 leto na morje. Saj poletni dopust na morju ni temeljna clovekova pravica, in nebo noben crknil ce ne bo eno leto sel.

a ti mi boš pa kratil te temljne človekove pravice, z izbiro lokacije? kaj te briga, kje bom preživel dopust.

moji otroci bodo pa na morju skoraj 2 meseca...res sta lahko nesrečna, božca mala
pa o kakšnih človekovih potrebah vsi govorite? a ste bolani? kaj te briga kaj in kje počnem nekaj, kar ni proti zakonito. to je moja pravica!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Paragrafarska farsa s karanteno.
Odločbo o karanteni dobiš pismeno. Čas za dvig uradnega pisma imaš 15 dni, kot v vseh upravnih postopkih. Dokler ga ne dvigneš, te ne morejo kaznovati, če karanteno kršiš, ko pismo dvigneš, je pa karantene že konec.:))

Kakšen je sploh lahko nadzor nad ljudmi v karanteni?

Težava pri nas je tudi nadzor nad osebami, ki jim je odrejena karantena. Vladni govornik Jelko Kacin je na tiskovni konferenci vlade dejal, da je "nedostojno in nesprejemljivo, da je opravljenih samo 14 nadzorov inšpekcijskih organov zdravstvene inšpekcije, potem ko imamo na tisoče karantenskih odločb. Kdor koli je za to odgovoren, pač mora prevzeti svojo odgovornost. Jaz bi jo že."

A minister Gantar na te besede odgovarja: "Vladni govornik očitno ne razume postopka." Karantenske odločbe se namreč vročajo po upravnem postopku, kar bo zakonsko urejeno šele s predlaganim četrtim protikoronskim svežnjem zakonov. "To pomeni, da lahko nekdo odločbo dvigne tudi ob koncu karantene ali pa je sploh ne dvigne. Torej zdravstveni inšpektorat v tem primeru ne more reagirati in je popolnoma nemočen."

Valda ima vsak ZD telefonske št. svojih pacientov?! Ko so obveščali paciente, ki so bili v določenem obdobju na urgenci so praktično vse obvestili prek telefona.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Slopek ::

qwertyy je izjavil:

Enostavno ne bom razumel logike zaprtja mej ali odredbe karantene ob vrnitvi v Slovenijo. Gledam kako se po Portorožu ljudje gnetejo in hodijo en čez drugega, medtem ko na HR obali praktično ni ljudi niti večjih žarišč. Ne razumem, kako lahko velja enako pravilo za nekoga, ki se vrača v SLO iz Zagreba in enako za nekoga, ki se vrača iz Rovinja, kjer ima svoj čoln in se vsak dan odpelje kamor mu srce poželi ali pa je cel dan sredi morja, kjer mu družbo delajo samo ribe.

nekaterim ni do morja, prestrašeni so in zdaj govorijo, da ni osnovna potreba da greš na morje, pa bi najraje prepovedali dopustovanje na obali, vsaj za eno leto...kakšni b.b.i!!!

Smrekar1 ::

Vajenc je izjavil:


Valda ima vsak ZD telefonske št. svojih pacientov?! Ko so obveščali paciente, ki so bili v določenem obdobju na urgenci so praktično vse obvestili prek telefona.


Problem je v tem, da je karantenska odločba veljavna in se jo da nadzirati šele ko jo prevzameš. PTTM bi o tem vedel kar dosti povedati.

IL_DIAVOLO ::

Te ze tezko pričakujejo, zdaj ko so odprli mejo z bosno. Vso srečo na fronti 8-)

zasekamroz ::

Prav polepšali ste mi dan s tem trikom okoli karanten. Prej me je bilo strah da me zdravega zaprejo, ker bom slučajno v stiku z okuženo osebo. Zdaj pa 8-)

Filip8 ::

https://www.facebook.com/kingsgymsevnic... mislim da se več ne bo ustavlo in nas čaka prekuževanje

Okapi ::

Smrekar1 je izjavil:

Od profesionalnega zmikavta uradnim odločbam bi pričakoval, da vsaj za karanteno poskrbi, da njegova taktika ne bo delovala.
Verjetno ga skrbi, da se ne bi potem naslednja vlada spomnila, da bi lahko to veljalo za vse podobne pisemske pošiljke, ne samo karantenske.>:D

Vajenc je izjavil:


Valda ima vsak ZD telefonske št. svojih pacientov?! Ko so obveščali paciente, ki so bili v določenem obdobju na urgenci so praktično vse obvestili prek telefona.

Saj so vsem povedali, ampak to ni uradno, ne morejo na osnovi ustnega obvestila zdravnika, in to samo po telefonu, človeka kaznovati, če se navodila ne drži. Mora biti izdana uradna odločba, pismeno, in ti moraš zanjo vedeti, se pravi prevzeti pismo, šele potem lahko inšpektorji ali policija ukrepa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Machete ::

qwertyy je izjavil:

Enostavno ne bom razumel logike zaprtja mej ali odredbe karantene ob vrnitvi v Slovenijo. Gledam kako se po Portorožu ljudje gnetejo in hodijo en čez drugega, medtem ko na HR obali praktično ni ljudi niti večjih žarišč. Ne razumem, kako lahko velja enako pravilo za nekoga, ki se vrača v SLO iz Zagreba in enako za nekoga, ki se vrača iz Rovinja, kjer ima svoj čoln in se vsak dan odpelje kamor mu srce poželi ali pa je cel dan sredi morja, kjer mu družbo delajo samo ribe.


Ker je težko neke odloke ali zakonodajo pisati za vsakega Janeza in njegove dnevne rutine posebaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Master_Yoda ::

Slopek je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Pac ne bo sel folk 1 leto na morje. Saj poletni dopust na morju ni temeljna clovekova pravica, in nebo noben crknil ce ne bo eno leto sel.

a ti mi boš pa kratil te temljne človekove pravice, z izbiro lokacije? kaj te briga, kje bom preživel dopust.

moji otroci bodo pa na morju skoraj 2 meseca...res sta lahko nesrečna, božca mala
pa o kakšnih človekovih potrebah vsi govorite? a ste bolani? kaj te briga kaj in kje počnem nekaj, kar ni proti zakonito. to je moja pravica!


Kaj sem rekel da kdo ne sme iti ? Idi kam ti pase. Ampak ce je v tistih krajih veliko okuzenih po vrnitvi domov pocakaj 14 dni v izolaciji da slucajno drugih ne okuzis. Tvoje pravice se koncajo tam, kjer se moje zacnejo.
Kako dolgo pa bosta tvoji fuktrofeji na morju pa me ne zanima.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

zasekamroz ::

Biti zdrav ni osnovna človekova pravica

Master_Yoda ::

Aha potem ce ima tvoj potencialni partner HIV, ti ne rabi povedati preden izmenjata telesne tekocine ? Podobno tukaj le v malo bolj blazni obliki.
Dovie'andi se tovya sagain.

zasekamroz ::

Master_Yoda je izjavil:

Aha potem ce ima tvoj potencialni partner HIV, ti ne rabi povedati preden izmenjata telesne tekocine ? Podobno tukaj le v malo bolj blazni obliki.

Če ne ve, ne.

Pa primerjava ni smiselna. Hiv je veliko bolj nevaren.

In kljub temu ljudi s hivom ne zapremo.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

To imas pa prav, ampak ta cona 14 dni da se vidi ce imas je zelo tecna in medtem lahko okuzis pol slovenije. Je pa res da so tako ali tako spet nazaj prinesli.
Dovie'andi se tovya sagain.

Machete ::

zasekamroz je izjavil:


Pa primerjava ni smiselna. Hiv je veliko bolj nevaren.
In kljub temu ljudi s hivom ne zapremo.


So pa kazensko odgovorni za svoja dejanja. (* vezano na postopanje glede tega, da so okuženi jasno).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

zasekamroz ::

Machete je izjavil:

zasekamroz je izjavil:


Pa primerjava ni smiselna. Hiv je veliko bolj nevaren.
In kljub temu ljudi s hivom ne zapremo.


So pa kazensko odgovorni za svoja dejanja.

Če ne vejo da so okuženi, ne.

IL_DIAVOLO ::

Glede na vso paniko, ki jo zganjajo, res ne razumem zakaj so meje se kar odprte, sploh s hrvasko.

zasekamroz ::

Dejansko se it testirat je zelo sebično. Ne bodo zaprli samo tebe, ampak vse tvoje stike. Nimaš pravice narediti tega.

Master_Yoda ::

Dober bait, moram priznati :)).
Dovie'andi se tovya sagain.

hormilo ::

Zakaj se nikjer ne poroca kako uspesno je zdravljenje s krvno plazmo v kliniki v Mantovi?
Glavni pulmolog tam trdi da corono izbrisejo v par urah!? Ce to drzi potem vec ne rabimo dvomit o temu komu je to v interesu in zakaj.

Master_Yoda ::

Mogoce zato (ce je seveda to kar si napisal res ampak dvomim) ker bi se krvna banka izpraznila in bi umiral folk ki potrebuje operacije in jih ne bi mogli izvesti zato da lahko opravis svoj vsakoletni trek na morje ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

zasekamroz ::

hormilo je izjavil:

Zakaj se nikjer ne poroca kako uspesno je zdravljenje s krvno plazmo v kliniki v Mantovi?
Glavni pulmolog tam trdi da corono izbrisejo v par urah!? Ce to drzi potem vec ne rabimo dvomit o temu komu je to v interesu in zakaj.

Kje boš dobil toliko plazme?
««
249 / 355
»»