» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
208 / 355
»»

nirm ::

seveda lahko epidemija eksplodira. ker 15 ljudi na dan pac ni epidemija. ki je navsezadnje tudi nismo imeli (da bi prisli do cifre nekaj 100 novih na dan).

varnostno distanco se zanemarja ze vsaj 3 tedne po parkih in sprehajaliscih. pa ni novih izbruhov. najvecji problem je ozek prepad med paranojo in brezbriznostjo, ki sta obe skodljivi. sem pa preprican, da bi se z higienskimi ukrepi in previdnostjo precej zajezilo tudi vse naslednje valove, brez nekih brezveznih zapiranj obcin in miljon prepovedi

mile ::

Folk ne jebe vec ukrepov, ker vladni strokovnjaki se vedno vztrajajo z vsemi neumnimi ukrepi, namesto da bi to ze zaceli sproscati.

3p ::

Skratka, deca, šole je konec. Za vedno. Ker epidemija vedno lahko eksplodira. >:D

sbawe64 ::

mirator
Že vseskozi me moti, ker ni podatka iz katerih krogov so novo okuženi.

https://covid-19.sledilnik.org/#/stats
Struktura potrjeno okuženih


mile je izjavil:

Folk ne jebe vec ukrepov, ker vladni strokovnjaki se vedno vztrajajo z vsemi neumnimi ukrepi, namesto da bi to ze zaceli sproscati.

Vlada sploh nima kompetentnih strokovnjakov, temveč samo ovce, ki delajo po nareku vlade.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Badwolff ::

Mogoče je pa ravno to plan. Uradno so omejitve, folk postopoma vedno manj previden, omejitve se v praksi vsak dan rahlo sprostijo in se s tem postopno prekuzujemo.
Ni slab plan.
Pa valda glih pred prazniki ne bodo sproščali gibanja, vsi bi navalili na izlete.

3p ::

sbawe64 je izjavil:

mirator
Že vseskozi me moti, ker ni podatka iz katerih krogov so novo okuženi.

https://covid-19.sledilnik.org/#/stats
Struktura potrjeno okuženih


Boljše kot nič, ni pa dovolj.

Kje so se okužili "ostali"? V trgovini? Na delovnem mestu? Na sprehodu po parku? Med vožnjo po drugi občini?

Ti podatki bi bili osnova smiselnih ukrepov. Oziroma pogreb nesmiselnih. Kar je najbrž razlog, da jih ni.

p6700659Pa valda glih pred prazniki ne bodo sproščali gibanja, vsi bi navalili na izlete.[/st.citat naj bi izjavil:



Ja, in na izletih bi ljudi prepi


Ja, in na izletih bi ljudi prepih pokončal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

rabelj5 ::

Jaz ukrepov v največji možni meri ne spoštujem več. Nima smisla bit kr zaprt, če je možnost smrti pod 0.1%. Kdor je bolj ogrožen oziroma prestrašen lahko ostane doma.

Okapi ::

Oberyn je izjavil:

Okapi je izjavil:

:)) Krek prvi dan v novi službi že trosi bedarije. Pripravite se na pet let ukrepov.>:D

Kako je pa prišel do te nenavadno nizke številke 5 let? Pri trenutnem stanju rasti okuženih je to bolj proti 200 let.

Je vzel srednjo vrednost med 200 let in 90.000 mrtvih iz svoje prejšne "napovedi".>:D

mirator ::

@3p, si me razumel.

Sicer pa virus ne lebdi kar tako nekje v zraku. Vendar vseeno, ker ne vemo s kom in kje se kdo druži, se mi ukrep varne distance ne zdi prekomeren. Apsolutno prekomeren in nerazumen je ukrep zapore občinskih meja.
In če so sedaj novo okuženi samo v kritičnih inštitucijah in če so pod nadzorom, da se ne širijo med populacijo in če so državne meje hermetično zaprte, potem je možnost okužbe res minimalna oz. je ni več. Drugo pa je, če nam vlada določene podatke taji ali dejansko želi vzdrževati delno izredne razmere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

sbawe64 ::

mirator
Drugo pa je, če nam vlada določene podatke taji ali dejansko želi vzdrževati delno izredne razmere.

A bejž no ?
JJ (in njegov način vladanja) poznamo tako dobro kot star denar in dolgo (30 let), on še nikoli ni ničesar prikrival ali celo lagal :)).

btw
Če te vržejo iz komunistične partije Jugoslavije potem moraš biti res "special edition".
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

rabelj5 ::

janša je bil včasih komunist, potem se je videl v ogledalu in je začel verjeti v boga

mirator ::

mirator je izjavil:

@3p, si me razumel.

Sicer pa virus ne lebdi kar tako nekje v zraku. Vendar vseeno, ker ne vemo s kom in kje se kdo druži, se mi ukrep varne distance ne zdi prekomeren. Apsolutno prekomeren in nerazumen je ukrep zapore občinskih meja.
In če so sedaj novo okuženi samo v kritičnih inštitucijah in če so pod nadzorom, da se ne širijo med populacijo in če so državne meje hermetično zaprte, potem je možnost okužbe res minimalna oz. je ni več. Drugo pa je, če nam vlada določene podatke taji ali dejansko želi vzdrževati delno izredne razmere.

Moderatorje prosim, če lahko zadnji stavek mojega posta izbrišete, ker je očitno, glede na odzive, temo nehote zasmetil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

iTrader ::

Oberyn je izjavil:

Okapi je izjavil:

:)) Krek prvi dan v novi službi že trosi bedarije. Pripravite se na pet let ukrepov.>:D

Kako je pa prišel do te nenavadno nizke številke 5 let? Pri trenutnem stanju rasti okuženih je to bolj proti 200 let.

Verjetno v njegovem racunu predpostavlja, da v tem casu bo 1/4 Slovenije naredilo samomor. Kar ni tako absurdna predpostavka.

xx23 ::

Okapi je izjavil:

:)) Krek prvi dan v novi službi že trosi bedarije. Pripravite se na pet let ukrepov.>:D
Na tak način bomo v petih letih prekužili celotno prebivalstvo in imeli relativno malo mrtvih,


Ja, prejšnji mesec so gledali sprehajalce na obali, zdej so očitno na vrsti kresovanja. Če vidijo en ogenj, se omejitev gibanja zaostri na 1 km od doma.

Okapi ::

Krek je tudi na znanstveni način ugotovil, da je za včerajšnji porast iz 7 na 15 okuženih krivo kršenje karantene za Veliko noč.


Dr. Milan Krek ... včerajšnji dvig okužb na 15 pripisuje velikonočnim neupoštevanjem omejitev.

Ne vem, kaj je huje - da človek na odgovornem položaju kvasi takšne bedarije, ali da mu veliko ljudi verjame.

če bo šlo te dni slučajno nazaj na 20-30 primerov na dan, smo gotofi do jeseni.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

rabelj5 ::

vsi so kadili travo, samo milan krek

lambda ::

Okapi je izjavil:

Krek je tudi na znanstveni način ugotovil, da je za včerajšnji porast iz 7 na 15 okuženih krivo kršenje karantene za Veliko noč.

Škoda, da niso znanstveno analizirali še kako sta t.i. razposajena sobota in nedelja, ko se je obiskovalcev okrog jezera in na obali baje kar trlo in so hodili en po drugem, povzročili neverjente poraste. Aja, nista, pravzaprav nasprotno. Ups.

Taki politično nastavljeni pajaci korak za korakom uničujejo še preostanke ugleda strokovnih institucij.

Dpool ::

Zivijo,

Mene zanima (ker ne najdem na nasih medijih info) kako je z opcijami da gres izven obcine z razlogi pomagat starejsim starsem / starim starsem pri opravilih na njivah / okoli hise?
Razumem da velja zakon, kjer ne smemo izven obcine. Ima kdo izkusnje kako je na cestah? Kje lahko najdem podatke koliko kazni je bilo izreceno v tem obdobju?

Jaz imam informacijo samo od enega kolega, ki je sel v AUT (imel je sicer list da lahko gre v sluzbo), a ga noben ni ustavil na 100km poti po avtocesti v Sloveniji. Tudi nazaj ne. Nekaj govoric sem slisal, da so dejavni samo ob dolocenih urah (zjutraj nekaj ur in potem spet zvecer, za vikende pa malce bolj), ampak to so spekulacije.

Obstaja kak morda legalni nacin, da gremo obiskat starse / stare starse? Mogoce ce si lastijo njivo, lahko to kako izrabimo za izgovor?

Hvala.

HappyPills ::

Greš in če te dobijo še opravičiš ter rečeš da boš drugič bolj pazil in da zdaj razumeš kaj sta Pahor in Tonin hotela povedat. Drugače pa ja greš pomagat mami ki jo je fsekal išias.

morosito ::

Dpool je izjavil:

Zivijo,

Mene zanima (ker ne najdem na nasih medijih info) kako je z opcijami da gres izven obcine z razlogi pomagat starejsim starsem / starim starsem pri opravilih na njivah / okoli hise?
Razumem da velja zakon, kjer ne smemo izven obcine. Ima kdo izkusnje kako je na cestah? Kje lahko najdem podatke koliko kazni je bilo izreceno v tem obdobju?

Jaz imam informacijo samo od enega kolega, ki je sel v AUT (imel je sicer list da lahko gre v sluzbo), a ga noben ni ustavil na 100km poti po avtocesti v Sloveniji. Tudi nazaj ne. Nekaj govoric sem slisal, da so dejavni samo ob dolocenih urah (zjutraj nekaj ur in potem spet zvecer, za vikende pa malce bolj), ampak to so spekulacije.

Obstaja kak morda legalni nacin, da gremo obiskat starse / stare starse? Mogoce ce si lastijo njivo, lahko to kako izrabimo za izgovor?

Hvala.


Ma kar tko..jaz recimo hodim v trst ko imam za iskat stvari ki narocam na amazon al ko hodim do trgovine po hrano. Sicer hodim s sluzbenim pa vec kot tako ne zafrkavajo ita policaji. Edino preventivno izpolnim tisti papir ki imajo po zakonu za premike.
Ko pridem nazaj v slo mi samo temp izmerijo in to je to

no comment ::

Okapi je izjavil:


če bo šlo te dni slučajno nazaj na 20-30 primerov na dan, smo gotofi do jeseni.>:D

Pa da ne bo slučajno kdo mislil, da ima Krek v mislih jesen 2020...

blay44 ::

Naši cajtngi in ostalo so zgleda pod blokado.
Tkole zgleda Wuhan.
https://pmd.cdn.turner.com/cnn/big/worl...

Američani trdijo, da apt14 špijunira in krade 100 na uro. Kaj se to dogaja?:(

TineTone ::

blay44 je izjavil:

Naši cajtngi in ostalo so zgleda pod blokado.
Tkole zgleda Wuhan.
https://pmd.cdn.turner.com/cnn/big/worl...

Američani trdijo, da apt14 špijunira in krade 100 na uro. Kaj se to dogaja?:(


Politični eliti in miljarderjem čisto paše če je raja pod totalno kontrolo, USSR, EU, USA... wrongthink izjemno drag prekršek.

Ne dolgo nazaj si vsepovsod poslušal kako ubogi Kitajci nimajo človeških pravic (ker nimajo Googla, BBC, CNN...) :))

rabelj5 ::

https://www.24ur.com/novice/korona/john...

A se še kdo spomni, ko so eni trdili, da je to tako huda bolezen, da bo minilo več mesecev preden se bo lahko vrnil v službo. Če se sploh bo.

boolsheat ::

Avenger je izjavil:

boolsheat je izjavil:


Kako misliš, da so potem pri WHO prišli, do teh številk, če so testirali samo resno obolele? Čez palec ocenili, da je poleg resno obolelih še 81% takih, ki preboli v mili obliki? ;)

Testiranih je bilo ogromno ljudi - contact tracing, testiranje v domovih, testiranje zdravniškega osebja, vsakega, ki ima kak znak - kako pa misliš, koga npr. pri nas še testirajo, ko naredijo 1000+ testov dnevno in je od teh sedaj pozitivnih le nekaj še?


Ne vem kako so pri WHO prišli do teh številk, imaš kje morda vir do študije ali izračunov, jaz podrobnosti nisem našel.

Pri nas je bilo opravljenih 48.179 testiranj, to je 2,4% populacije. Ne vem od kje informacija, da testirajo vsakega, ki ima kak znak, lahko prosim navedeš vir? Kar sem jaz našel je na strani NIJZ:
Testiranje se izvaja pri vseh bolnikih z znaki in simptomi akutne okužbe dihal
. Glede na podatke iz strani WHO, je simptom "akutna okužba dihal" prisoten pri največ 19% obolelih. Skratka, glede na to blagi simptomi pomenijo, da čutiš da se te nekaj loteva, imaš morda malo vročine in nič drugega - če s temi simptomi kličeš zdravnika, te ne bodo testirali, če pa nenadoma oteženo dihaš in ali suho kašljaš, te pa bodo testirali, kar avtomatsko izključi 81% okuženih z blagimi simptomi in res ne vem kako lahko najdejo nekoga okuženega, pa ima samo blage simptome, izračun je torej nemogoč, vsaj ne pri nas - morda v tujini testirajo naključno izbrane.

Mimogrede - v začetku marca do neznano kdaj pa so bili kriteriji za testiranje klinični in epidemiološki, torej, moral si imet težko okužbo dihal IN da si v roku 14 dni pred simptomi pripotoval iz določenih delov sveta, ALI bil v stiku s potrjeno okuženim. Takrat izjemno selektivno, danes pa še vedno daleč od tega, da bi testirali vsepovprek.


Dvomim, da imamo ta podatek, kje natančno zabeležen, žal...
Tu imaš navodila, ki pravijo:
Ali vas skrbi, da ste okuženi?
Če ste zboleli (kašelj, vročina, težko dihanje), prosimo, da:

Ostanete doma in se izogibajte stikom z ljudmi.
Pokličete osebnega zdravnika oz. dežurnega zdravnika v najbližji dežurni ambulanti, če kličete izven delovnega časa vašega zdravnika.
Zdravnik bo potrdil ali ovrgel sum na okužbo. Če bo sum upravičen, vas bo napotil na najbližjo zdravstveno ustanovo - vstopno točko za odvzem brisa.
Do te zdravstvene ustanove se peljite z osebnim avtomobilom in ne z javnim prevozom (vlak, avtobus, taksi). Kašljajte v robec ali rokav. Pred odhodom od doma si umijte roke z vodo in milom.
Zdravnik, ki vam bo vzel bris, bo glede na vaše zdravstveno stanje ocenil, kje boste počakali na rezultate testa.
Po prejemu rezultata vas bo zdravnik obvestil o nadaljnjih ukrepih.

https://www.gov.si/teme/koronavirus/

Dvomim, da zdravnik kaj veliko komplicira v tej fazi predno te pošlje na odvzem brisa?

Drugače pa glede tega:

boolsheat je izjavil:


Pa opravičili so se za manjši kiks (upam, da nimajo preveč takšnih kiksov, ko delajo plane):

Wallensten also corrected figures published in a report by the Public Health Agency on Tuesday, which was almost immediately retracted after a journalist noted incorrect figures in the presentation.

He said that the report had now been corrected, and that the main conclusion remained the same apart from minor changes: it now names April 8th, rather than April 15th, as the date when most people were contagious, and that 26 percent of Stockholmers are expected to have contracted the virus by May 1st.

The main error in the report, that there were around 1,000 times as many people infected by the coronavirus as the number of confirmed cases (1,000 times the number of confirmed cases in Sweden would amount to more than the country's entire population), had happened when a wrong variable was added in when creating the model. The correct figure is an estimation of 75 cases per each confirmed case in Stockholm.


https://www.thelocal.se/20200310/timeli...

Če držijo podatki potem je, če se ne motim: 2152/(17567*75)*100 = 0,16, kar je podobno gripi (smrtnost), to je zelo ok.


Odebeljeni del - tu sem seveda kiksnil, mrtvi danes so seveda posledica stanja iz pred pribl. meseca dni.

Zdaj res, da je ta faktor načeloma samo za Stockholm regijo pa vendar.

Prav bi bilo upoštevati podatek okuženih na dan 25.3 - to je bilo uradno 2448 ljudi (worldometer, trenutno zadnji dan zabeležen je 25.4).

2192/(2448*75)*100 = 1.2%

Toliko je neka realna smrtnost na Švedskem približno, če jim drži ta faktor.

iTrader ::

Kaj je narobe s tvojim prvim izracunom? Stevilo mrtvih si delil s (stevilom uradno okuzenih * 75). A ni ok?
Zdaj si stevilo vseh mrtvih delil s stevilo okuzenih do 25.3. Zakaj to?

no comment ::

Okapi je izjavil:

Krek je tudi na znanstveni način ugotovil, da je za včerajšnji porast iz 7 na 15 okuženih krivo kršenje karantene za Veliko noč.


Dr. Milan Krek ... včerajšnji dvig okužb na 15 pripisuje velikonočnim neupoštevanjem omejitev.

Ne vem, kaj je huje - da človek na odgovornem položaju kvasi takšne bedarije, ali da mu veliko ljudi verjame.

če bo šlo te dni slučajno nazaj na 20-30 primerov na dan, smo gotofi do jeseni.>:D

Žal bodo novinarji danes pozabili povprašat Kreka kako komentira včerajšnjih "dolgočasnih" 8 okužb...

3p ::

Dpool je izjavil:

Mene zanima (ker ne najdem na nasih medijih info) kako je z opcijami da gres izven obcine z razlogi pomagat starejsim starsem / starim starsem pri opravilih na njivah / okoli hise?
Razumem da velja zakon, kjer ne smemo izven obcine. Ima kdo izkusnje kako je na cestah? Kje lahko najdem podatke koliko kazni je bilo izreceno v tem obdobju?

Jaz imam informacijo samo od enega kolega, ki je sel v AUT (imel je sicer list da lahko gre v sluzbo), a ga noben ni ustavil na 100km poti po avtocesti v Sloveniji. Tudi nazaj ne. Nekaj govoric sem slisal, da so dejavni samo ob dolocenih urah (zjutraj nekaj ur in potem spet zvecer, za vikende pa malce bolj), ampak to so spekulacije.

Obstaja kak morda legalni nacin, da gremo obiskat starse / stare starse? Mogoce ce si lastijo njivo, lahko to kako izrabimo za izgovor?


Lahko greš. Več tukaj: https://www.gov.si/novice/2020-04-17-na...

Na 200km poti sem srečal eno ekipo policije, ki je merila hitrost. In to je bilo to.

marS ::

Dpool je izjavil:

Zivijo,

Mene zanima (ker ne najdem na nasih medijih info) kako je z opcijami da gres izven obcine z razlogi pomagat starejsim starsem / starim starsem pri opravilih na njivah / okoli hise?
Razumem da velja zakon, kjer ne smemo izven obcine. Ima kdo izkusnje kako je na cestah? Kje lahko najdem podatke koliko kazni je bilo izreceno v tem obdobju?

Jaz imam informacijo samo od enega kolega, ki je sel v AUT (imel je sicer list da lahko gre v sluzbo), a ga noben ni ustavil na 100km poti po avtocesti v Sloveniji. Tudi nazaj ne. Nekaj govoric sem slisal, da so dejavni samo ob dolocenih urah (zjutraj nekaj ur in potem spet zvecer, za vikende pa malce bolj), ampak to so spekulacije.

Obstaja kak morda legalni nacin, da gremo obiskat starse / stare starse? Mogoce ce si lastijo njivo, lahko to kako izrabimo za izgovor?

Hvala.

Ja obstaja. Sestra je prišla iz LJ, vprašala točno to na policiji in so ji rekli naj ima dokument mame, sem slikal osebno od mame in ji jo poslal in je prišla čez kako uro in pol...itak je ni nihče ustavil...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

boolsheat ::

iTrader je izjavil:

Kaj je narobe s tvojim prvim izracunom? Stevilo mrtvih si delil s (stevilom uradno okuzenih * 75). A ni ok?
Zdaj si stevilo vseh mrtvih delil s stevilo okuzenih do 25.3. Zakaj to?


Ker so mrtvi do včeraj posledica stanja okuženosti približno 1 mesec nazaj. Število mrtvih za današnje stanje bo znano šele čez 4 tedne.

Namreč, približno tako poteka bolezen po okužbi s tem virusom: slab teden, da se sploh pojavijo simptomi in potem še nekje 2, 3 tedne do smrti, odvisno od stanja pacienta. Skratka, nihče ne umre takoj po okužbi.

S tem, da je pred 1 mesecem bil, po moje, bistveno drugačen faktor - manj okuženih pomeni počasnejše širjenje, torej mora biti faktor nižji. Ampak recimo, da je to realen izračun.

iTrader ::

Ok, makes sense

J.McLane ::

rabelj5 je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/john...

A se še kdo spomni, ko so eni trdili, da je to tako huda bolezen, da bo minilo več mesecev preden se bo lahko vrnil v službo. Če se sploh bo.


Bo zanimivo spremljat, če bo kaj spremenil mnenje o tej bolezni...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

infidel ::

Ko se jim vtrga v italijanskem parlamentu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: infidel ()

harvey ::

Ko se jim vtrga v italijanskem parlamentu

Stanje tule na forumu ni daleč od tega v italijanskem parlamentu, samo da nimamo tako sočno prikazano...[:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

xx23 ::

J.McLane je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/john...

A se še kdo spomni, ko so eni trdili, da je to tako huda bolezen, da bo minilo več mesecev preden se bo lahko vrnil v službo. Če se sploh bo.


Bo zanimivo spremljat, če bo kaj spremenil mnenje o tej bolezni...


Poročam v živo iz UK.

Najbolj bizarno v UK je, da vsakič, ko policija izda smernice glede obnašanja, so navodila bolj dvoumna. Tako da mamo tle že tako lockdown, ki je 3x manj resen kot v Sloveniji, pol so pa še navodila čudna, tako da so ljudje v glavnem kr zunaj, vreme sončno že 3 tedne skoz. Wales je medtem zaostril in so tam ukrepi bolj resni kot v Angliji, Škotska pa je napovedala, da bo omilitev ukrepov pri njih počasna in bo trajala vsaj do konca leta. V Angliji bi radi medtem igrali šport čez 3 tedne. Tako da cela zmešnjava, kar se pozna na visokih številkah.

Glede Borisa, v začetku tedna so se je pojavila vprašanja, če je bilo njegovo stanje res za intenzivno ali je bil deležen privilegijev. On to odločno zavrača.

Podobno kot v Sloveniji tudi tu ugotavljajo, da bo zmanjkalo sezonskih delavcev migrantov.

Moram pa reči, da je podpora zdravstvenemu osebju med narodom ogromna, nimaš tle takih izjav v stilu "saj so si sami izbrali ta poklic" kot berem po slovenskih forumih.

Vsekakor pestro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

rabelj5 ::

to s sezonskimi delavci je čisto umetno ustvarjen problem, delavci so, ampak se jim ne pusti delat

hkrati bi se pa sililo druge ljudi v to delo

fikus_ ::

To z manjkom sezonskih delavcev ni umetno ustvarjen problem, ker domači brezposelni niso pripravljeni dela, vsaj za tako nizko plačilo ne.
Kdo pa mislite, da dela v kmetijstvu/zelenjadarstvo v IT in ESP? Begunci za nekaj EUR na dan, zato so lahko cene teh pridelkov tako nizke.

Aquafriend ::

Ce je tisto iz italijanskega parlamenta res, da so lagali o 25.000 mrtvih potem vse pade v vodo. Ker vecina eu je uvajalo ukrepe vecinoma zarad razmer v italiji. Ce se res izkaze za laz bo to ena najvecjih prevar do zdaj.

CoolBits ::

Kar jaz že vedno govorim. Cifre iz Italije so BS, podobno pa prihaja sedaj iz ZDA. Kaj imajo ti dve skupnega?

fikus_ ::

Težava je pri tem, kaj vse so šteli pod smrt zaradi Covid. Pogosto predvsem pri starejših so prisotne še druge bolezni, zaradi katerih Covid zabije se zadnji žebelj v krsto.

3p ::

fikus_ je izjavil:

Težava je pri tem, kaj vse so šteli pod smrt zaradi Covid. Pogosto predvsem pri starejših so prisotne še druge bolezni, zaradi katerih Covid zabije se zadnji žebelj v krsto.


Kar lepo se da videti porast števila smrti. Zdaj, lahko da si tudi žile režejo.

Število izgubljenih let, kar je nekdo predlagal za metriko, je sicer relativno nizko, a to je zelo zelo spolzka matrika.

fikus_ ::

Je razumljivo, da je bilo več umrlih, predvsem , ker jih je "presenetilo" in niso bili pripravljeni, glede na to, kako je potekalo.

CoolBits ::

Ni bilo več umrlih kot pretekla leta, saj v tem je problem. Tisti famozni graf, ki kroži je narejen s prirejenimi številkami za prejšnja leta in sicer tako, da za prejšnja leta ne upošteva januarja in februarja ko je bila smrtnost višja kot letos.
Ko se bo pogledalo cifre za celo leto, razlik ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

hator ::

fikus_ je izjavil:

Težava je pri tem, kaj vse so šteli pod smrt zaradi Covid. Pogosto predvsem pri starejših so prisotne še druge bolezni, zaradi katerih Covid zabije se zadnji žebelj v krsto.


Če zraven šteješ povišan krvni tlak, je potem to res.

Še nekaj, veliko vas razlaga o veliko asimptomatskih primerih. To pa posledično zniža smrtnost. Cage je v tem, da se v veliko državah testirajo kontaktne(npr.zboli starček) in najdeš nekaj asimptomatskih!!Določene države imajo smrtnost tudi več kot 10 %.(premalo testiranih). Ko se skupaj upoštveša, je številka blizu 3 %:
Še nekaj, ne moreš imet ogromno asimptomatskih, potem pa 40 letnike na ventilatorju. Tako ne funkcionira medicina. Če predpostaviš, da bi določena genska variacija ščitila, potem bi imel tudi 90 letnike zdrave.

Vem, da je polom za gospodastvo, vem da ste zelo živčni.:'(

GupeM ::

@3p, porast števila smrti je mogoče res videti. Bojo pa zato naslednje pol leta ali eno leto strani z osmrtnicami v cajtngih praktično prazne. 31. decembra 2020 bo skupno število umrlih tam-tam z ostalimi leti.

Porast je pa seveda zato, ker nihče od teh starcev še nikoli ni imel te bolezni. Letošnji sev gripe je mogoče imelo že 50% starcev nekoč. Nekateri so bili cepljeni itd.

Stari ljudje pač umirajo. Tako ali drugače. Nihče ne živi večno.

Odprejo naj jebene vrtce, šole in občine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

3p ::

GupeM je izjavil:

@3p, porast števila smrti je mogoče res videti. Bojo pa zato naslednje pol leta ali eno leto strani z osmrtnicami v cajtngih praktično prazne. 31. decembra 2020 bo skupno število umrlih tam-tam z ostalimi leti


Hehe. Ne, število izgubljenih let je vseeno večje, graf pa se gotovo bo nekoč poravnal, ja.

To bi bilo res, tudi če danes izumremo vsi starejši od 18 let. V naslednjih letih bi bilo zaradi tega manj smrti. Torej se na dolgi rok ne bi nikjer poznalo. Zato so tovrstni argumenti zelo spolzki.

Aquafriend ::

3p je izjavil:

GupeM je izjavil:

@3p, porast števila smrti je mogoče res videti. Bojo pa zato naslednje pol leta ali eno leto strani z osmrtnicami v cajtngih praktično prazne. 31. decembra 2020 bo skupno število umrlih tam-tam z ostalimi leti


Hehe. Ne, število izgubljenih let je vseeno večje, graf pa se gotovo bo nekoč poravnal, ja. Ce bi izumrli vsi nad 18 let bi umrljivost to leto bila visja kot lansko leto. Ampak je podobna kot prejsna leta v istem obdobju.

To bi bilo res, tudi če danes izumremo vsi starejši od 18 let. V naslednjih letih bi bilo zaradi tega manj smrti. Torej se na dolgi rok ne bi nikjer poznalo. Zato so tovrstni argumenti zelo spolzki.


To lahko tudi poves za gripo, da tudi skrajsa zivljenje tistim 650.000 ljudem lansko leto.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

To bi bilo res, tudi če danes izumremo vsi starejši od 18 let. V naslednjih letih bi bilo zaradi tega manj smrti. Torej se na dolgi rok ne bi nikjer poznalo. Zato so tovrstni argumenti zelo spolzki.


Ce izumrejo vsi nad 18 let bi bilo dost visja umrljivost v primerjavi z prejsnimi leti. Ampak umrljivost je podobna s prejsnimi leti. V sloveniji celo nekoliko nizja kot lansko leto v istem obdobju. Celo v domovih za starejse ni nic visja umrljivost.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Aquafriend je izjavil:

Ce je tisto iz italijanskega parlamenta res, da so lagali o 25.000 mrtvih potem vse pade v vodo. Ker vecina eu je uvajalo ukrepe vecinoma zarad razmer v italiji. Ce se res izkaze za laz bo to ena najvecjih prevar do zdaj.


Tu samo dramatično govori o tem kar tako ali tako vemo. Največ ljudi umre starejših, pri 40 ali 50+ pač preprosto nimaš več ljudi brez pridruženih bolezni in padejo tu pod njegovih 96%... Tako, da ne govori nič novega, samo ne razume kaj govori.

Aquafriend je izjavil:


Ce izumrejo vsi nad 18 let bi bilo dost visja umrljivost v primerjavi z prejsnimi leti. Ampak umrljivost je podobna s prejsnimi leti. V sloveniji celo nekoliko nizja kot lansko leto v istem obdobju. Celo v domovih za starejse ni nic visja umrljivost.


Umrljivost je povsod kjer je prišlo do izbruha krepko višja:
https://www.nytimes.com/interactive/202...

BlackDeath ::

SeJ jE sAm GrIpA

Recite virusi kar želite, ampak eni si še vedno ne morete dopovedati, da sploh ni problem smrtnost ampak naše postarano prebivalstvo, ki bi pri našem bogem zdravstvu prehitro zapolnilo vse kapacitete.

Se obnašate kot otroci,...
««
208 / 355
»»