» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
201 / 355
»»

borisk ::

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

In kot drugo, tudi pri nas je večina ljudi umrla v domovih starejših občanov, ne da bi videli bolnico.

Kakšen vir za podatek, koliko ljudi je umrlo po domovih upokojencev, bolnišnicah in/ali drugje?


samo za hitrco, sem iz slovenskega wuhana (šmarje pri jelšah). Mrtvi ne ležijo po ulicah, trenutno mrtvih v domu opokojencev je 24. Samo za info, v marcu in aprilu lani je v tem taistem domu umrlo več ljudi kot letos. Soseda dela v tem domu, zjutraj traja menda uro pa pol, da se razkuži, obleče in spet razkluži vse, ko pride domov, ravno tako, eno uro v garaži da vse oblačila razkuži, se stušira, opere cunje iz službe itd. Problem je, da je večina osebja z nižjo izobrazbo, sploh pa ne iz zrdravstvene stroke. Sedaj pa se morajo strežnice in ostalo osebje mučit z postopki, ki so jim tuji, v celjski bolnici pa na infekcijskem oddelku ne vedo kaj bi delali, namesto da bi prišli dol.
Ta druga soseda dela v SB Celje na travmatološkem oddelku, pa je ne pustijo it delat v šmarski dom upokojencev, ker je travma edini oddelek v bolnici, ki je resnično zaseden in delajo 2x več kot ponavadi. Ljudje so doma in zabijajo prste, režejo prste, zlomljene noge, v glavnem kmalu bo več mrtvih od poškodb domačih mojstrov kot pa COVIDa....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Machete ::

borisk je izjavil:

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

In kot drugo, tudi pri nas je večina ljudi umrla v domovih starejših občanov, ne da bi videli bolnico.

Kakšen vir za podatek, koliko ljudi je umrlo po domovih upokojencev, bolnišnicah in/ali drugje?


samo za hitrco, sem iz slovenskega wuhana (šmarje pri jelšah). Mrtvi ne ležijo po ulicah, trenutno mrtvih v domu opokojencev je 24. Samo za info, v marcu in aprilu lani je v tem taistem domu umrlo več ljudi kot letos. Soseda dela v tem domu, zjutraj traja menda uro pa pol, da se razkuži, obleče in spet razkluži vse, ko pride domov, ravno tako, eno uro v garaži da vse oblačila razkuži, se stušira, opere cunje iz službe itd. Problem je, da je večina osebja z nižjo izobrazbo, sploh pa ne iz zrdravstvene stroke. Sedaj pa se morajo strežnice in ostalo osebje mučit z postopki, ki so jim tuji, v celjski bolnici pa na infekcijskem oddelku ne vedo kaj bi delali, namesto da bi prišli dol.
Ta druga soseda dela v SB Celje na travmatološkem oddelku, pa je ne pustijo it delat v šmarski dom upokojencev, ker je travma edini oddelek v bolnici, ki je resnično zaseden in delajo 2x več kot ponavadi. Ljudje so doma in zabijajo prste, režejo prste, zlomljene noge, v glavnem kmalu bo več mrtvih od poškodb domačih mojstrov kot pa COVIDa....


O rly?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

weasel ::

Trenutno vzetih 16 vzorcev: Raziskava

ZaphodBB ::

borisk je izjavil:

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

In kot drugo, tudi pri nas je večina ljudi umrla v domovih starejših občanov, ne da bi videli bolnico.

Kakšen vir za podatek, koliko ljudi je umrlo po domovih upokojencev, bolnišnicah in/ali drugje?


samo za hitrco, sem iz slovenskega wuhana (šmarje pri jelšah). Mrtvi ne ležijo po ulicah, trenutno mrtvih v domu opokojencev je 24. Samo za info, v marcu in aprilu lani je v tem taistem domu umrlo več ljudi kot letos. Soseda dela v tem domu, zjutraj traja menda uro pa pol, da se razkuži, obleče in spet razkluži vse, ko pride domov, ravno tako, eno uro v garaži da vse oblačila razkuži, se stušira, opere cunje iz službe itd. Problem je, da je večina osebja z nižjo izobrazbo, sploh pa ne iz zrdravstvene stroke. Sedaj pa se morajo strežnice in ostalo osebje mučit z postopki, ki so jim tuji, v celjski bolnici pa na infekcijskem oddelku ne vedo kaj bi delali, namesto da bi prišli dol.
Ta druga soseda dela v SB Celje na travmatološkem oddelku, pa je ne pustijo it delat v šmarski dom upokojencev, ker je travma edini oddelek v bolnici, ki je resnično zaseden in delajo 2x več kot ponavadi. Ljudje so doma in zabijajo prste, režejo prste, zlomljene noge, v glavnem kmalu bo več mrtvih od poškodb domačih mojstrov kot pa COVIDa....

To kvečjemu dokazuje, da ukrepi delujejo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thetech ::

borisk je izjavil:

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

In kot drugo, tudi pri nas je večina ljudi umrla v domovih starejših občanov, ne da bi videli bolnico.

Kakšen vir za podatek, koliko ljudi je umrlo po domovih upokojencev, bolnišnicah in/ali drugje?


samo za hitrco, sem iz slovenskega wuhana (šmarje pri jelšah). Mrtvi ne ležijo po ulicah, trenutno mrtvih v domu opokojencev je 24. Samo za info, v marcu in aprilu lani je v tem taistem domu umrlo več ljudi kot letos. Soseda dela v tem domu, zjutraj traja menda uro pa pol, da se razkuži, obleče in spet razkluži vse, ko pride domov, ravno tako, eno uro v garaži da vse oblačila razkuži, se stušira, opere cunje iz službe itd. Problem je, da je večina osebja z nižjo izobrazbo, sploh pa ne iz zrdravstvene stroke. Sedaj pa se morajo strežnice in ostalo osebje mučit z postopki, ki so jim tuji, v celjski bolnici pa na infekcijskem oddelku ne vedo kaj bi delali, namesto da bi prišli dol.
Ta druga soseda dela v SB Celje na travmatološkem oddelku, pa je ne pustijo it delat v šmarski dom upokojencev, ker je travma edini oddelek v bolnici, ki je resnično zaseden in delajo 2x več kot ponavadi. Ljudje so doma in zabijajo prste, režejo prste, zlomljene noge, v glavnem kmalu bo več mrtvih od poškodb domačih mojstrov kot pa COVIDa....

Super, torej ukrepi delujejo!

Sicer pa so se informacije tipa rekla kazala v tej temi običajno brisale.

Machete ::

Se pravi, če privijemo ukrepe še malo bolj, potem lahko dosežemo nesmrtnost?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

49106 ::

Zgelda že tako. Ukrepi delujejo tako dobro, da je manj mrtvih kot pred pandemijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nomo ::

Ti ukrepi so čista zmaga - gripe praktično ni več, manj rakavih oboljenj, še bolezni prostate so izginile - vprašajte urologe!

IL_DIAVOLO ::

https://www.businessinsider.com/coronav...

Ti strici bojo morali nehali pohat.

BlackDeath ::

nomo je izjavil:

Ti ukrepi so čista zmaga - gripe praktično ni več, manj rakavih oboljenj, še bolezni prostate so izginile - vprašajte urologe!


Če pozabiva, da trenutno sploh ni obdobje gripe, se tudi sprašujem, če sploh veš kaj je potrebno za širjenje gripe oziroma kako se širi.

TineTone ::

Fritz je izjavil:

Če pa ukrepov po začetnem clusterfucku sploh ne bi sprejeli, bi imeli danes še slabše rezultate.


Ko bomo davkoplačevalci desetletja odplačevali te ukrepe ki so debelim 90 letnikom omogočile da preživijo do avgusta bo pa dalo odlične rezultate. Saj je moja temeljna človeška pravica da cel svoj obstoj delam samo zato da se pokrije pufe države ki se bori za temeljne človeške pravice ljudi ki so preutrujeni da bi delali in preskočili kak obrok.

Machete ::

Debeli 90 letniki ne obstajajo. (Like there's no leftover crack).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

nomo je izjavil:

Ti ukrepi so čista zmaga - gripe praktično ni več, manj rakavih oboljenj, še bolezni prostate so izginile - vprašajte urologe!

Baje je tudi manj vnetji slepiča. Je pa zato precej več seps, ker ljudje zaradi slepiča ne grejo k zdravniku, ker se jim ne zdi tako nujno. Sepsa pa ima stopnjo smrtnosti nekje okrog 50% give or take. Če ni primerno oz je prepozno zdravljena, seveda. Kar pa se seveda dogaja v tem času tako strahotnega virusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

TineTone ::

Machete je izjavil:

Debeli 90 letniki ne obstajajo. (Like there's no leftover crack).


Madona, priznam da si me dobil pri širjenju fejk newsa o ti mogoči internetni intelektualec :))

rabelj5 ::

GupeM je izjavil:

nomo je izjavil:

Ti ukrepi so čista zmaga - gripe praktično ni več, manj rakavih oboljenj, še bolezni prostate so izginile - vprašajte urologe!

Baje je tudi manj vnetji slepiča. Je pa zato precej več seps, ker ljudje zaradi slepiča ne grejo k zdravniku, ker se jim ne zdi tako nujno. Sepsa pa ima stopnjo smrtnosti nekje okrog 50% give or take. Če ni primerno oz je prepozno zdravljena, seveda. Kar pa se seveda dogaja v tem času tako strahotnega virusa.

Na koncu pa take verjetno štejejo kot mrtve zaradi korone....

boolsheat ::

Soliden intervju s švedskim profesorjem z imenom Johan Giesecke. Gre za človeka, ki je bil predhodnik Andersa Tegnella (ki je trenutno glavni vodja njihove covid strategije) in v bistvu človek, ki je Andersa zaposlil in bil dolgo njegov šef, zdaj sta načeloma v obratni vlogi... Amapk, vsekakor dobimo lep vpogled v njihovo razmišljanje tu.

Povzetki:
- UK policy on lockdown and other European countries are not evidence-based
- The correct policy is to protect the old and the frail only - tu pove, da je Švedska tu na veliko kiksnila...
- This will eventually lead to herd immunity as a "by-product"
- The initial UK response, before the "180 degree U-turn", was better
- The Imperial College paper was "not very good" and he has never seen an unpublished paper have so much policy impact
- The paper was very much too pessimistic
- Any such models are a dubious basis for public policy anyway
- The flattening of the curve is due to the most vulnerable dying first as much as the lockdown
- The results will eventually be similar for all countries
- Covid-19 is a "mild disease" and similar to the flu, and it was the novelty of the disease that scared people.

- The actual fatality rate of Covid-19 is the region of 0.1%
- At least 50% of the population of both the UK and Sweden will be shown to have already had the disease when mass antibody testing becomes available

https://unherd.com/thepost/coming-up-ep...

Malo nelogično vse skupaj. Na začetku pravi, da so se odločili za "evidence-based" strategijo. Pa me zanima kje imajo oz. so imeli dokaze, da zadnje 3 trditve kakorkoli držijo? Tako, deluje kot, da so se šli čisto loterijo. Smrtnost čisto mogoče, da so kiksnili za faktor 10, mogoče celo več... Res me zanima kje so te njihovi dokazi?

TineTone ::

Če ne drugega te sedaj vsaj plačajo če vzameš kak sod nafte :D

Net Change/ % -55.9/-305.97%

ZaphodBB ::

- The correct policy is to protect the old and the frail only - tu pove, da je Švedska tu na veliko kiksnila...

Ja in očitno je strategija vseh, da rečejo: "ups, to ni bil namen".

Veliko slišim to o zaščiti starih in šibkih ampak noben ne pove kako - sploh pa ne v razmerah kjer so skoraj vsi drugi okuženi. Eni bi jih zapirali v "karantenska taborišča" - kar pa je glede na izplen domov za ostarele v bistvu taborišče smrti. Drugi bi jih zapirali v samico, ker pač ko jih jebe.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Fritz ::

TineTone je izjavil:

Fritz je izjavil:

Če pa ukrepov po začetnem clusterfucku sploh ne bi sprejeli, bi imeli danes še slabše rezultate.


Ko bomo davkoplačevalci desetletja odplačevali te ukrepe ki so debelim 90 letnikom omogočile da preživijo do avgusta bo pa dalo odlične rezultate. Saj je moja temeljna človeška pravica da cel svoj obstoj delam samo zato da se pokrije pufe države ki se bori za temeljne človeške pravice ljudi ki so preutrujeni da bi delali in preskočili kak obrok.

Saj verjamem, da je težko živeti s tem, ko si takšen kot pač si.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

TineTone ::

ZaphodBB je izjavil:

ker pač ko jih jebe.


Mladi bomo ponosno žrtvovali svojo prihodnost zato da penzionisti živijo vsaj do 120ega leta brez posledic za svoje odločitve živeti neaktivno življenje pred TVjem s čipsom.

Fritz je izjavil:


Saj verjamem, da je težko živeti s tem, ko si takšen kot pač si.


Res je težko ko nočem žrtvovati sebe na oltarju debeluhov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TineTone ()

ZaphodBB ::

Mladi bomo ponosno žrtvovali svojo prihodnost zato da penzionisti živijo vsaj do 120ega leta brez posledic za svoje odločitve živeti neaktivno življenje pred TVjem s čipsom.

Jaz imam svoje sorodnike rad in sem pripravljen na žrtve. Hecno mi je pa, da tebi podobni tako pogosto jamrate o "atomizaciji in odtujenosti".

Zanimivo to, kajne?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

TineTone ::

ZaphodBB je izjavil:

Hecno mi je pa, da tebi podobni tako pogosto jamrate o "atomizaciji in odtujenosti".

Zanimivo to, kajne?


Ja, jaz sem proti avtomatizaciji, zato da lahko mega korporacije uvozijo neskončno zastonj delovne sile iz afrike :))

A ne znate nič drugega kot čivkati antidrumpf gesla?

ZaphodBB ::

TineTone je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Hecno mi je pa, da tebi podobni tako pogosto jamrate o "atomizaciji in odtujenosti".

Zanimivo to, kajne?


Ja, jaz sem proti avtomatizaciji, zato da lahko mega korporacije uvozijo neskončno zastonj delovne sile iz afrike :))

A ne znate nič drugega kot čivkati antidrumpf gesla?

Oh my god it is retarded.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

TineTone ::

ZaphodBB je izjavil:


Oh my god it is retarded.


Ja, jaz sem umsko omejen ko intelektualci ne znate nič drugega kot ponavljati v naprej spisanih rekov v nedogled :))

gusto ::



Najlepša jutra so zjutraj... in najlepši večeri so zvečer... :D
Have you tried turning it off and on again?

Relanium ::

thetech je izjavil:

borisk je izjavil:

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

In kot drugo, tudi pri nas je večina ljudi umrla v domovih starejših občanov, ne da bi videli bolnico.

Kakšen vir za podatek, koliko ljudi je umrlo po domovih upokojencev, bolnišnicah in/ali drugje?


samo za hitrco, sem iz slovenskega wuhana (šmarje pri jelšah). Mrtvi ne ležijo po ulicah, trenutno mrtvih v domu opokojencev je 24. Samo za info, v marcu in aprilu lani je v tem taistem domu umrlo več ljudi kot letos. Soseda dela v tem domu, zjutraj traja menda uro pa pol, da se razkuži, obleče in spet razkluži vse, ko pride domov, ravno tako, eno uro v garaži da vse oblačila razkuži, se stušira, opere cunje iz službe itd. Problem je, da je večina osebja z nižjo izobrazbo, sploh pa ne iz zrdravstvene stroke. Sedaj pa se morajo strežnice in ostalo osebje mučit z postopki, ki so jim tuji, v celjski bolnici pa na infekcijskem oddelku ne vedo kaj bi delali, namesto da bi prišli dol.
Ta druga soseda dela v SB Celje na travmatološkem oddelku, pa je ne pustijo it delat v šmarski dom upokojencev, ker je travma edini oddelek v bolnici, ki je resnično zaseden in delajo 2x več kot ponavadi. Ljudje so doma in zabijajo prste, režejo prste, zlomljene noge, v glavnem kmalu bo več mrtvih od poškodb domačih mojstrov kot pa COVIDa....

Super, torej ukrepi delujejo!

Sicer pa so se informacije tipa rekla kazala v tej temi običajno brisale.

Sem iz neposredne bližine Šmarja, in imam enake informacije bivšega zaposlenega (kmalu gre v penzijo).
Lani je bilo nadpovprečno več smrti v domu upokojencev. Letos še število ni doseglo lanskega.

Pa tud ko se peljem čez, mrtvi ne ležijo po ulicah.... pravzaprav ko sem odšel par dni nazaj preko Celjske občine, so se tam obnašali vsi dosti bolj strogo kot tu. In ne, ni policijske kontrole vsakih par metrov, jaz je še nisem videl...

rabelj5 ::

Ne gre se za epidemijo koronavirusa, ampak za epidemijo prestrašenih ovc ki jih volkovi peljejo na zakol.

Relanium ::

To jaz trobim že vseskozi, pa vedno se najde kdo, ki to izpodbija. V javnosti če to izjavim me pa že imajo za čudnega.
Kot, da bi živel v skupnosti flat-eartherjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

poweroff ::

Relanium je izjavil:

Lani je bilo nadpovprečno več smrti v domu upokojencev. Letos še število ni doseglo lanskega.

Še dobro da smo konec leta, ane?
sudo poweroff

nomo ::

rabelj5 je izjavil:

Ne gre se za epidemijo koronavirusa, ampak za epidemijo prestrašenih ovc ki jih volkovi peljejo na zakol.


Meni se zdi obnašanje bolj podobno tistemu, ko je nekdo nategnjen pa se prepričuje in išče razloge, da ni tako. Ko ga nekdo opomni, da je to realna možnost čisto ponori ali pa rata totalno defenziven. Taka reakcija je posebno izrazita pri ljudeh, ki se imajo za inteligentne. Stvar ranjenega ponosa. Saj podobne reakcije so tudi, ko gre za nateg pri izdelkih ipd... pogosto nategnjeni kupec rata največji opravičevalec nateguna.

Najtežje bo priznati, da so nas peljali scat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

stara mama ::

poweroff je izjavil:

Relanium je izjavil:

Lani je bilo nadpovprečno več smrti v domu upokojencev. Letos še število ni doseglo lanskega.

Še dobro da smo konec leta, ane?

Dobro, pozabil dodat da v tem obdobju.
Da je vsako leto v tem obdobju največ obolenj je pa menda že jasno, ali ne??
Ekologija™ in Trajnost™

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

Okapi ::

Pred časom sem tule povedal, da večine tistih, ki pri nas umrejo zaradi korone, niso zdravili na intenzivnem oddelku, z respiratorji. In je bilo en kup opranoglavcev, najglasnejša je bila menda Hipatija, da to se pa pri nas že ne dogaja.
No, danes so to končno tudi uradno potrdili.
Doslej so v Sloveniji na intenzivni negi zdravili 65 okuženih oseb. Enajst od njih jih je umrlo. V Sloveniji je doslej umrlo že 77 ljudi, kar pomeni, da jih 66 izmed njih sploh niso intenzivno zdravili. Jaklič je pojasnil, da so bolnike sprejemali po oceni, ali jim bo zdravljenje "zgolj podaljševalo agonijo"


Zdaj bodo slej ko prej prisiljeni končno priznati tudi, koliko od teh 66 umrlih, ki niso bili v intenzivni negi, sploh niso poslali v bolnico, ampak so ostali v domu starejših občanov.

gusto ::

Hahah, kakšne težke izjave in samohvale JJ-a.

https://www.zurnal24.si/slovenija/jansa...

Pred sabo imate zakon, bolje rečeno, zakonski paket, kakršnega doslej v tej dvorani še nikoli ni bilo. Gledano sorazmerno česa podobnega nikoli doslej, do te epidemije, razen mogoče izjemoma v času vojnega stanja, ni obravnaval parlament nobene druge države na svetu

Živimo v drugačnem svetu. Imate na deset tisoče mrtvih po svetu, zelo veliko v naši soseščini. Tudi pri nas imamo že na današnji dan več mrtvih od virusa, kot smo jih imeli v enotah teritorialne obrambe in slovenske policije med osamosvojitveno vojno.

Drugače pa še v članku, da JJ čaka na cepivo, tako da se kar privadite na ketno.:D
Have you tried turning it off and on again?

rabelj5 ::

A mislite da mediji podpihujejo strah po ukazih z vrha ali samo zato ker se strah dobro prodaja?

sbawe64 ::

rabelj5 je izjavil:

A mislite da mediji podpihujejo strah po ukazih z vrha ali samo zato ker se strah dobro prodaja?

Oboje.



https://www.welt.de/wissenschaft/articl...
9 letnik pozitiven na covid-19 v stiku s 172 drugimi, nobenega ni okužil, niti lastne sestre.
2020 is new 1984
Corona World order

sbawe64 ::

Biseri Slo zdravstva
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
Ta vlada in govorec Kacin nujno potrebujejo več mrtvih in več obolelih, sicer bo konec službe in nenadzirane kraje, ki daleč presega milijone od orožja, stotine milijonov od Patrij, zdaj smo pri 6 milijardah!!

Kacin po nalogu JJ in vlade načrtno išče in predstavlja sogovornike, ki pihajo tem vladnim ukrepom na dušo, in tak je tudi tokratni strokovnjak, ki v tem primeru res mlati prazno slamo in nas straši pred veliko smrtnostjo pod njegovimi rokami, ki je do 35x večja kot pri gripi.
Samo to vem, da v bolnico to ne smem!
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

morosito ::

Vir: https://nypost.com/2020/04/19/testicles...

Kaj je to res? Da je razlog da umirajo več moški?

rabelj5 ::

morosito je izjavil:

Vir: https://nypost.com/2020/04/19/testicles...

Kaj je to res? Da je razlog da umirajo več moški?

To je hitro rešljivo s kastracijo. Kar stopi naprej...

boolsheat ::

morosito je izjavil:

Vir: https://nypost.com/2020/04/19/testicles...

Kaj je to res? Da je razlog da umirajo več moški?


Ja, veliko teh ACE2 receptorjev imamo v jajcih... Zaradi tega so tudi nekatere študije, ki sem jih že prilepil, nakazovale na ogromen padec testesterona pri mlajših plodnih moških, ki so preboleli (ali prebolevali, se ne spomnim) covid-19 bolezen. Zaključek je bil, da je nujno potrebno opazovati vpliv na plodnost Oz. Potencialno neplodnost moških, ki prebolijo covid...

Drugače pa zanimiv članek iz nytimes-a:

At least 28,000 more people have died during the coronavirus pandemic over the last month than the official Covid-19 death counts report, a review of mortality data in 11 countries shows -- providing a clearer, if still incomplete, picture of the toll of the crisis.

https://www.nytimes.com/interactive/202...

Auč.

Zgodovina sprememb…

HappyPills ::

Hmm zanimivo na švedski brez ukrepov pa celo -100 glede na povprečje.

boolsheat ::

To je zelo zanimivo ja. Tam je do izbruha prišlo malo z zamikom, zna biti statistika za naslednje mesece malo neprijetna. Upam, da bodo v redu, čeprav glede na tisto, kar sem napisal zgoraj so se očitno šli večjo loterijo kot sem mislil...

sbawe64 je izjavil:

Biseri Slo zdravstva
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
Ta vlada in govorec Kacin nujno potrebujejo več mrtvih in več obolelih, sicer bo konec službe in nenadzirane kraje, ki daleč presega milijone od orožja, stotine milijonov od Patrij, zdaj smo pri 6 milijardah!!

Kacin po nalogu JJ in vlade načrtno išče in predstavlja sogovornike, ki pihajo tem vladnim ukrepom na dušo, in tak je tudi tokratni strokovnjak, ki v tem primeru res mlati prazno slamo in nas straši pred veliko smrtnostjo pod njegovimi rokami, ki je do 35x večja kot pri gripi.
Samo to vem, da v bolnico to ne smem!


In kaj te moti pri tej oceni - 10 do 35kratna smrtnost? Po vsej verjetnosti žal drži ta podatek.
Smrtnost gripe je nekje 0,1 procenta, covid-19 trenutno pa kaže, da nekje 3 procente, ne vem koliko ima WHO trenutno zapisano...

Smrtnost v Nemčiji je med tem ravno nekaj čez 3%.

CoolBits ::

BS! Ne vemo kakšna je smrtnost, ker ne vemo koliko je dejansko okuženih.
Zaenkrat ne kaže kaj več kot od navadne gripe. Kar se pa dela s trenutnimi podatki je pa naravnost neverjetno.

sbawe64 ::

Nekaj preteklih napovedi "strokovnjakov":

https://lockdownsceptics.org/page/2/

1
The CDC's model predicted that 1.4 million people would die from Ebola in Liberia and Sierra Leone five years ago. The final death toll was less than 8,000.

https://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrht...

2
The US Public Health Service predicted that at least 450,000 Americans would be diagnosed with AIDS by the end of 1993. In fact, the number was 17,325.

https://www.washingtonpost.com/archive/...

3
In 2005, Neil Ferguson told the Guardian that up to 200 million people could die from bird flu. "Around 40 million people died in 1918 Spanish flu outbreak," he explained. "There are six times more people on the planet now so you could scale it up to around 200 million people probably." The final death toll from avian flu strain A/H5N1 was 440. (That's 440 people, not 440 million.)

https://www.theguardian.com/world/2005/...

4
In 2002, the same Professor Ferguson predicted that mad cow disease could kill up to 50,000 people. It ended up killing less than 200.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/117...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

boolsheat ::

Ja, seveda so napovedi padle, ker so se sprejeli ukrepi proti tem boleznim. Česa tu ne razumeš?

Kar je pravi čas ugotovljeno je načeloma enostavno pogasiti. Ni neke posebne znanosti tu, malo "kmečke pameti" pa bo. Zakaj načeloma? Problem nastane, ko je nek virus npr. preveč kužen in simptome okuženi pokaže zelo pozno...

CoolBits ::

In kaj če pokaže simptome? Večina niti simptomov nima kaj šele da bi resno zboleli.
A se tudi prehlada tako bojiš?

energetik ::

Kakšna je zdaj metodologija za testiranje pri nas, a niso samo tisti nad 60let?
Ker jaz sem glihkar s testiranja... Pred 1 tednom sem imel 1 dan malo vročine in me je osebna zdr. kar naročila 8-O
Za tiste, ki niste bili - v LJ/Metelkova je drive-in, pripelješ z avtom pod šotor, vzamejo bris, razkužijo ti še kartico in čao. 5min čakanja v avtu in 1min brisa.
Sporočim rezultat :D

rabelj5 ::

boolsheat je izjavil:

To je zelo zanimivo ja. Tam je do izbruha prišlo malo z zamikom, zna biti statistika za naslednje mesece malo neprijetna. Upam, da bodo v redu, čeprav glede na tisto, kar sem napisal zgoraj so se očitno šli večjo loterijo kot sem mislil...

sbawe64 je izjavil:

Biseri Slo zdravstva
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
Ta vlada in govorec Kacin nujno potrebujejo več mrtvih in več obolelih, sicer bo konec službe in nenadzirane kraje, ki daleč presega milijone od orožja, stotine milijonov od Patrij, zdaj smo pri 6 milijardah!!

Kacin po nalogu JJ in vlade načrtno išče in predstavlja sogovornike, ki pihajo tem vladnim ukrepom na dušo, in tak je tudi tokratni strokovnjak, ki v tem primeru res mlati prazno slamo in nas straši pred veliko smrtnostjo pod njegovimi rokami, ki je do 35x večja kot pri gripi.
Samo to vem, da v bolnico to ne smem!


In kaj te moti pri tej oceni - 10 do 35kratna smrtnost? Po vsej verjetnosti žal drži ta podatek.
Smrtnost gripe je nekje 0,1 procenta, covid-19 trenutno pa kaže, da nekje 3 procente, ne vem koliko ima WHO trenutno zapisano...

Smrtnost v Nemčiji je med tem ravno nekaj čez 3%.

smrtnost gripe je bližje 0.01%, korone pa krepko pod 1%...

sbawe64 ::

Pogled iz druge strani - delež neokuženih.

Slab teden stari podatki o neokuženih v različnih državah (od najmanj okužene do najbolj).
Pa si malo prilagodite lasten občutek ogroženosti glede na te podatke.

99.994% neokuženih na Kitajskem
99.979% neokuženih v Južni Koreji
99.974% neokuženih v Avstraliji
99.974% neokuženih na celem svetu
99.91% neokuženih v Iranu
99,936 neokuženih v Sloveniji
99.889% neokuženih na Švedskem
99.858% neokuženih v Veliki Britaniji
99.842% neokuženih v Nemčiji
99.817% neokuženih v ZDA
99.798% neokuženih v Franciji
99.729% neokuženih v Italiji
99.698% neokuženih v Švici
99.633% neokuženih v Španiji

Opazite, kje sta Južna Koreja in Švedska, ki nista imeli obširnih omejevalnih ukrepov?
Pametnemu dovolj!



Okuženih že skoraj 2,5 milijona Zemljanov. Če koga zanima, kakšen je tale odstotek na celotno število prebivalstva. Dobro poslušajte: To je reci in piši 0,04% vseh prebivalcev sveta. Zato predlagam karanteno vse do leta 2030! p.s. Pa kaj nas imajo za butalce?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

boolsheat ::

Uf, strategije omenjenih držav so povsem drugačne, kar malo razišči, meni se ne, da več ponavljati.
««
201 / 355
»»