» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
130 / 355
»»

Nikec3 ::

;-) je izjavil:

Fora je samo to, da je zdaj vec smrti prupisane covidu-19, umrli bi tako al tako kljub vsakemu prehladu.

;-) je izjavil:

Fora je samo to, da je zdaj vec smrti prupisane covidu-19, umrli bi tako al tako ob vsakemu prehladu.

A zato jim je razpadel zdravstveni sistem? A zato vojska odvaža trupla? A zato vozijo trupla drugam, ker jih ne uspevajo dovolj hitro zažigati?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

musicfreak ::

in medtem v sloveniji tole

https://www.instagram.com/p/B-AI0RdFX0S...

???

kriza, ta kreten pa tole objavi...

NMH ::

Nikec3 je izjavil:

A zato jim je razpadel zdravstveni sistem?


Pa jim je?

WizzardOfOZ ::

dstr17_ je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Skrivajo ali ne, tega nihče tukaj zagotovo ne ve. Vemo pa da ogromno ljudi, tako pri nas kot v Italiji, izolacije ne jemlje resno.
Od kje ti to, da se ljudje ne držijo izolacije? Ljubljana je prazna, v parkih so samo posamezni sprehajalci.


Mogoče center. Zdele sem peljal psa na sprehod po obrobju ljubljane. Mularija z avti se zbira povsod koder je vsaj malo strehce in se tam spodaj stiskajo, da ne bodo mokri od dežja.

PrimoZ_ ::

WizzardOfOZ je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Skrivajo ali ne, tega nihče tukaj zagotovo ne ve. Vemo pa da ogromno ljudi, tako pri nas kot v Italiji, izolacije ne jemlje resno.
Od kje ti to, da se ljudje ne držijo izolacije? Ljubljana je prazna, v parkih so samo posamezni sprehajalci.


Mogoče center. Zdele sem peljal psa na sprehod po obrobju ljubljane. Mularija z avti se zbira povsod koder je vsaj malo strehce in se tam spodaj stiskajo, da ne bodo mokri od dežja.


Okolica Kranja, ljudi zunaj kot da nekaj zastonj dajejo. Pa to ne posamezno ali v krogu ožje družine.
Za dodaten bonus hodi skupinica čez celo cesto, da jih niti obvozit ne moreš v primerni varnostni razdelji. Na koncu sm si na telefon naštimal posnetek kašljanja, ki sem ga predvajal ko sem se bližal taki skupini >:D

morosito ::

;-) je izjavil:

morosito je izjavil:

Nekateri so začeli proizvajati maske iz slinčkov za zobozdravstvo. Proivajalci trdijo da je material isti za izdelovanje zaščitnih kirurških mask..

v Trstu naj bi jih izdelovali cca 300-400 dnevno dobrodelno..

Javljajo se iz vecjih mest po vsej drzavi.

Začela jih je sicer gospa iz posnetka ki so dobili vsi ispiracijo...

https://www.facebook.com/ttvteveretv/vi...

Naenkrat pa ni vec ffp3 ok, bo ze kar maska iz slincka.


Ma ves kaj..tudi te maske ki prihajajo pa so cene obupne,,.jaz sem pri kolegu ki dela na sanolabor gledal jim nek nemski dobavitelj zaracunava po 20€ brez ddv skatlo...a ta nemec nek kitajec in maske nikoli slisal za ime.
Maske prve lighe v eu so Chemil in Euronda, so sultanke, comfit, barrier..vse ostalo je larifari brez CE.

RedDrake ::

Včeraj sem šel na "vikend" na dolenjskem, in sem se vrnil par ur nazaj. Malo naselje z okoli 900 ljudmi v občini z manj kot 3000 prebivalci. Ceste IZUMRTE. Danes sem cel dan obdeloval vrt (hiša s konkretno parcelo mi stoji dobesedno sredi naselja) in je šlo mimo na topel sončen dan 5 ljudi. Običajna sobota in takšne razmere in videl bi vsaj 50 ljudi v istem času, s tem da bi videl večino večkrat. Druženja, zbiranja nikjer nič. Sprehodi družin (ko sem šel sam na sprehod), IZJEMNO dosledni pri spoštovanju pravil - oče z otrokom, ali mama z otrokoma. Nikoli cela familija. Vsi ostali zunaj po eden. Za razliko, če se sprehodim mimo parka ob Žalah v LJ (par 100m od moje hiše), so gruče povsod, ljudje ga "čilajo", mularija hodi okoli v skupinicah po 3-4-5, ipd ...
Zaradi takih kretenov bo na koncu meni vzeta možnost razpolaganja z mojo nepremičnino (prepoved prehajanja mej občin). Čeprav v naselju kjer imam vikend ne poznam nikogar tako dobro, da bi se z njim družil in hodim tja eksluzivno zato da obdelujem tistih mojih 50 kvadratov vrta in da vzdržujem hišo. Ergo, verjetnost da koga okužim je tam nekje 0,00000001%. Ampak nahebal bom jaz, mularija v LJ bo pa še vedno na skritih kotičkih skupaj zabijala čas ...
Včasih me ma, da bi šel full vigilante mode. Tist moder pas na belmu kimonu mi že marsikaj omogoča ...

zmaugy ::

Ljubljančani. "Kaj nam pa morejo!" Pa ni bila Ljubljana zmer taka...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dstr17_ ::

Za razliko, če se sprehodim mimo parka ob Žalah v LJ (par 100m od moje hiše), so gruče povsod, ljudje ga "čilajo", mularija hodi okoli v skupinicah po 3-4-5, ipd ...
Mogoče so iz skupnega gospodinjstva, tega ne veš. Ampak ok, recimo da niso. Koliko je takih v celi populaciji? Jih je res toliko, da je razlika glede števila okuženih?

RedDrake ::

Vsekakor, večinoma so skupine očitne družine (starši + potomci). Ampak občasno pa vidiš 4 starejše na kupu, pa 3 mulce na videz enake starosti, pa dva parčka na videz enake starosti, ipd ...

Problem ni toliko v tem, koliko se bo zaradi tega virus širil - vpliv je relativno zanemarljiv (v primerjavi s službami), ampak oblastniki bodo trdili, da to JE problem, in bodo pojačali omejtive in začeli meni krajšati svobodo, povsem po nepotrebnem.
Dejstvo je, da če bi se vsi držali trenutnih ukrepov, potem oblast ne bi imela razloga, da jih stopnjuje (v smislu gibanja v javnosti). A je zdaj bolj jasno?

Telbanc ::

zmaugy je izjavil:

Ljubljančani. "Kaj nam pa morejo!" Pa ni bila Ljubljana zmer tko zabita...


Ne gre za to da so ljudje zabiti. Ne zavedajo se nevarnosti. Nekoliko so "krivi" tud mediji, ki poudarjajo, da umirajo starejši.

Italijani so isto počeli. Zdaj jim je žal, ko je prepozno. Torej na vrsti so novi ukrepi.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Nikec3 ::

NMH je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

A zato jim je razpadel zdravstveni sistem?


Pa jim je?

Vpoklicali so upokojene zdravnike, študente, obolele za koronavirusom pa zdravijo tudi zobozdravniki. Ti povej meni, če jim je razpadel sistem.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

FormerUser ::

Gotovo je že kdo objavil, a nič ne de, če se dobre novice večkrat ponovijo: Prvi prototipi slovenskega respiratorja so že zadihali https://oe.finance.si/8959535/Prvi-prot...

#koronajunaki
#yeswecan

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

Dejstvo je, da če bi se vsi držali trenutnih ukrepov, potem oblast ne bi imela razloga, da jih stopnjuje (v smislu gibanja v javnosti). A je zdaj bolj jasno?
Ja, razumem kaj misliš, ampak to je potem problem oblasti, da te primere uporablja kot izgovor za stopnjevanje ukrepov. Na drugi strani bi mladim rekel nekaj v tem smislu: 'ali bi lahko živeli s tem, da okužite svoje bližnje, mamo, očeta, dedka, babico, ki lahko zaradi tega umre?'

Če jim nihče tega ne skomunicira ne bodo razumeli, da je tukaj problem, če se zgodi jih bo pa zaznamovalo za celo življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

RedDrake ::

FormerUser je izjavil:

Gotovo je že kdo objavil, a nič ne de, če se dobre novice večkrat ponovijo: Prvi prototipi slovenskega respiratorja so že zadihali https://oe.finance.si/8959535/Prvi-prot...

#koronajunaki
#yeswecan


Naša ekipa ga bo morda že imela ready-to-go do petka. Je pa to _IZJEMNO_ zahtevno in trenutno nas par dela tudi čez vikend.
Gratis, jasno ...
So pa nekateri ključni deli relativno problematični, tako da vsaj mi delamo okoli tega in gremo na pristop, ki ga uveljavljeni respiratorji ne uporabljajo ...

harvey ::

morosito je izjavil:



Ma ves kaj..tudi te maske ki prihajajo pa so cene obupne,,.jaz sem pri kolegu ki dela na sanolabor gledal jim nek nemski dobavitelj zaracunava po 20€ brez ddv skatlo...a ta nemec nek kitajec in maske nikoli slisal za ime.
Maske prve lighe v eu so Chemil in Euronda, so sultanke, comfit, barrier..vse ostalo je larifari brez CE.

Eni se bolj enostavno, projekt je vzniknil v Honk Kongu. CE certifikata žal ni ni, je pa zagotovjena do 80% učinkovitost kirurških mask kot navajajo, solidno, da se ne pojaš v iskanju za izginulimi maskami
https://www.scmp.com/news/hong-kong/hea...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

korenje3 ::

Maske so zato da se zaščiti druge, ne da zaščitiš sebe.

Preprečujejo razpršitev vodnih kapljic, ko odpiraš usta.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

FormerUser ::

RedDrake je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Gotovo je že kdo objavil, a nič ne de, če se dobre novice večkrat ponovijo: Prvi prototipi slovenskega respiratorja so že zadihali https://oe.finance.si/8959535/Prvi-prot...

#koronajunaki
#yeswecan


Naša ekipa ga bo morda že imela ready-to-go do petka. Je pa to _IZJEMNO_ zahtevno in trenutno nas par dela tudi čez vikend.
Gratis, jasno ...
So pa nekateri ključni deli relativno problematični, tako da vsaj mi delamo okoli tega in gremo na pristop, ki ga uveljavljeni respiratorji ne uporabljajo ...

Respect, upam, da takšni ljudje po koncu krize prejmejo državno odlikovanje in tudi denarno nagrado. Keep up with the good work.

Barakuda1 ::

FormerUser je izjavil:

RedDrake je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Gotovo je že kdo objavil, a nič ne de, če se dobre novice večkrat ponovijo: Prvi prototipi slovenskega respiratorja so že zadihali https://oe.finance.si/8959535/Prvi-prot...

#koronajunaki
#yeswecan


Naša ekipa ga bo morda že imela ready-to-go do petka. Je pa to _IZJEMNO_ zahtevno in trenutno nas par dela tudi čez vikend.
Gratis, jasno ...
So pa nekateri ključni deli relativno problematični, tako da vsaj mi delamo okoli tega in gremo na pristop, ki ga uveljavljeni respiratorji ne uporabljajo ...

Respect, upam, da takšni ljudje po koncu krize prejmejo državno odlikovanje in tudi denarno nagrado. Keep up with the good work.


Respect tudi z moje strani :)

Choc ::

@RedDrake vse pohvale! Ko se vse to konča morate biti nagrajeni!

Sestavne dele / materijal se da dobiti?

;-) ::

Nikec3 je izjavil:

NMH je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

A zato jim je razpadel zdravstveni sistem?


Pa jim je?

Vpoklicali so upokojene zdravnike, študente, obolele za koronavirusom pa zdravijo tudi zobozdravniki. Ti povej meni, če jim je razpadel sistem.

Nam bo razpadel sistem zaradi nedela. Po odprti operaciji mozganov so tiscali folk cez par dni domov, pol zdravstva je doma (referencne, zdravniki druzinske medicine), dodatke pa bodo dobili vsi. Bolnišnice so prazne, zdravstveni domovi isto zarad enega "razreda" obolelih razdeljenih po celi Sloveniji.

zmaugy ::

Telbanc je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ljubljančani. "Kaj nam pa morejo!" Pa ni bila Ljubljana zmer tko zabita...


Ne gre za to da so ljudje zabiti. Ne zavedajo se nevarnosti. Nekoliko so "krivi" tud mediji, ki poudarjajo, da umirajo starejši.

Italijani so isto počeli. Zdaj jim je žal, ko je prepozno. Torej na vrsti so novi ukrepi.


To, kar je opisal Red Drake, je kmetavzarstvo v izložbi.

;-) je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

NMH je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

A zato jim je razpadel zdravstveni sistem?


Pa jim je?

Vpoklicali so upokojene zdravnike, študente, obolele za koronavirusom pa zdravijo tudi zobozdravniki. Ti povej meni, če jim je razpadel sistem.

Nam bo razpadel sistem zaradi nedela. Po odprti operaciji mozganov so tiscali folk cez par dni domov, pol zdravstva je doma (referencne, zdravniki druzinske medicine), dodatke pa bodo dobili vsi. Bolnišnice so prazne, zdravstveni domovi isto zarad enega "razreda" obolelih razdeljenih po celi Sloveniji.


A ti si eden izmed tistih, ki hodijo naokrog v skupinah in kršijo karanteno?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

V Italiji pravijo, da je to, kar se tam dogaja, apokalipsa:

https://www.24ur.com/novice/tujina/spor...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Telbanc ::

zmaugy je izjavil:

V Italiji pravijo, da je to, kar se tam dogaja, apokalipsa:

https://www.24ur.com/novice/tujina/spor...


https://www.srbijadanas.com/vesti/drust...

"Naša projekcija je bila da mora da traje 6 nedelja, a da se posle toga postupno gasi, jenjava. Međutim, u Italiji dolazi do eskalacije tad, što znači da virus ima potencijal koji prevazilazi sva dosadašnja očekivanja. Sa velikom nadom smo očekivali toplo vreme, više od 20 stepeni, i ultravioleteno zračenje što onemogućava virusu da ostaje u spoljnoj sredini - dodao je Kon."

Virus ima velik potencial. To vidi, kako raste tudi število okužnih ob naši meji z Italijo (Trst, Videm, Gorica, vse gre gor), zelo narašča pa tudi Milano, ki gre po poti Bergama in Rim.

Mislim da Italija tega ne bo zmogla.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Pac-Man ::

Pametni termometri kažejo, da je v ZDA več žarišč z deležem ljudi s povišano temperaturo višjim od pričakovanega. Najhuje je na Floridi.

https://twitter.com/kit_delgadoMD/statu...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Anney ::

Na Floridi imjo spring break, tam bi tudi sam imel povišano temperaturo.

Drugače pa ja, žalostno obdobje pandemije, verjetno bo tega vedno več.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

s1m0n ::

Govora je o 3% višje od pričakovanega povprečja za Florido, drugje je pod 1%

Anney ::

Amerika je šele začela in dodobra zamujajo s ukrepi, zna biti nova italija z žariččem na floridi (spring break), kjer pa bodo vsi odleteli domov, ko bo konec. Potem pa se začne. Italija pa kot zgleda, bo slej kot prej omagala, tukaj zgleda ni pomoči. Biti ali ne biti. Groza.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mahoni ::

Anney je izjavil:

Amerika je šele začela in dodobra zamujajo s ukrepi, zna biti nova italija z žariččem na floridi (spring break), kjer pa bodo vsi odleteli domov, ko bo konec. Potem pa se začne. Italija pa kot zgleda, bo slej kot prej omagala, tukaj zgleda ni pomoči. Biti ali ne biti. Groza.

Receno je, da bo jutri peak po statistiki, kar mocno dvomim.

Italija bo "0" v primerjavi s tem kar se pride.

Anney ::

Na katere države računaš?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Telbanc ::

Anney je izjavil:

Amerika je šele začela in dodobra zamujajo s ukrepi, zna biti nova italija z žariččem na floridi (spring break), kjer pa bodo vsi odleteli domov, ko bo konec. Potem pa se začne. Italija pa kot zgleda, bo slej kot prej omagala, tukaj zgleda ni pomoči. Biti ali ne biti. Groza.


https://rs-lat.sputniknews.com/rusija/2...

"„U dogovoru sa italijanskom stranom, vojno-transportni avioni Vazdnušno-kosmičkih snaga Rusije će prebaciti u republiku 8 mobilnih brigada ruskih vojnih stručnjaka-virusologa i lekara, automobilske sisteme za aerosolnu dezinfekciju transporta i teritorije, kao i medicinsku opremu“, navodi se u saopštenju."

V Italijo pride jutri ruska pomoč.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

DarwiN ::

Gotovo ste že to obravnavali, ampak bistvena razlika je med Nemčijo in Italijo.. ~0.3% vs ~8% umrljivost. Hitra pandemija, kjer se zdravstvo sesuje in ljudje umirajo, proti počasni pandemiji, kjer so vsi deležni vrhunske oskrbe in umrejo redki. Še lepo pojasnjena razlika med hitro in počasno pandemijo v video obliki.

Verjetno je safe to say, da smo v Sloveniji dovolj hitro ukrepali in bomo priča počasnemu vzorcu pandemije.. Bomo sploh presegli številko 1000 okuženih?

V Ameriki pa so zadevo čist spolitizirali, ampak tule je ena velika razlika.. V politiki in propagandi imajo alternativna dejstva danes skoraj enako težo kot prava dejstva, medtem pa naravi tule ni niti malo mar za alternativna dejstva, pač pa samo za resnična dejstva, tko da zna bit bloodbath.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

secops ::

DarwiN je izjavil:

Gotovo ste že to obravnavali, ampak bistvena razlika je med Nemčijo in Italijo.. ~0.3% vs ~8% umrljivost. Hitra pandemija, kjer se zdravstvo sesuje in ljudje umirajo, proti počasni pandemiji, kjer so vsi deležni vrhunske oskrbe in umrejo redki. Še lepo pojasnjena razlika med hitro in počasno pandemijo v video obliki.

Verjetno je safe to say, da smo v Sloveniji dovolj hitro ukrepali in bomo priča počasnemu vzorcu pandemije.. Bomo sploh presegli številko 1000 okuženih?

V Ameriki pa so zadevo čist spolitizirali, ampak tule je ena velika razlika.. V politiki in propagandi imajo alternativna dejstva danes skoraj enako težo kot prava dejstva, medtem pa naravi tule ni niti malo mar za alternativna dejstva, pač pa samo za resnična dejstva, tko da zna bit bloodbath.


Dosegli jih bomo točno toliko kot jih bo želela vlada, ki nastave razmere uporablja za obračune s političnimi nasprotniki in utrjevanjem svoje oblasti. Do diktature nam manjka samo še cenzura:
https://www.rtvslo.si/slovenija/dns-in-...
in pa vojska na ulicah.

mahoni ::

Anney je izjavil:

Na katere države računaš?

USA, Spanija, Nemcija...

BlackDeath ::

mahoni je izjavil:

Anney je izjavil:

Na katere države računaš?

USA, Spanija, Nemcija...


Mislis da bo Nemce res tok hudo udarilo? Kaksne ukrepe sploh imajo zaenkrat oziroma kaksen je njihov plan?

Dri3r ::

Telbanc je izjavil:


https://rs-lat.sputniknews.com/rusija/2...

"„U dogovoru sa italijanskom stranom, vojno-transportni avioni Vazdnušno-kosmičkih snaga Rusije će prebaciti u republiku 8 mobilnih brigada ruskih vojnih stručnjaka-virusologa i lekara, automobilske sisteme za aerosolnu dezinfekciju transporta i teritorije, kao i medicinsku opremu“, navodi se u saopštenju."

V Italijo pride jutri ruska pomoč.


Fake news?
dri3r

Anney ::

USA ja, se strinjam, španci mogoče (ne spremljam ukrepov), Nemci pa se ne bodo dali, vsaj upam, da imajo kontrolo. Mislim pa da mi, smo zadnji čas sprejeli ukrepe (res zadnji), lahko bi bilo še mnogo slabše. Sploh če pogledaš čez okno in si še dandanes vidiš sprehajati populacijo 60+, povsod brez zaščite. Mogoče so naveličani, kaj vemo? Mladi pa imamo/imajo zaščito.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

DeeJay ::

Tkole se pa srbi spopadajo z virusom (od 3:35 dalje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Telbanc ::

http://www.demokracija.si/fokus/zdravni...

"Zdravnik Darko Siuka: >>Ljudje se bodo nevarnosti novega koronavirusa začeli zavedati šele, ko bo čez deset do 14 dni umrlo po pet ljudi na dan, čez štiri tedne pa 20 do 40 ljudi na dan - toda takrat bo prepozno!"
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

mahoni ::

Je se kdo tu med nami, ki se naprej misli, da je koronavirus - just a flu?

dstr17_ ::

Inkubacijska doba je tipično 5-6 dni. Te primeri, ki se zdaj pojavljajo, so se okužili konec prejšnjega tedna, preden se je začela omejitev gibanja. Bodoči primeri čez 14+ dni se še niti okužili niso in tudi ne vem kje bi se masovno lahko.

Je se kdo tu med nami, ki se naprej misli, da je koronavirus - just a flu?
Ne, smo pa taki, ki nas skrbi za gospodarstvo.

WizzardOfOZ ::

dstr17_ je izjavil:

Je se kdo tu med nami, ki se naprej misli, da je koronavirus - just a flu?
Ne, smo pa taki, ki nas skrbi za gospodarstvo.


Misliš, da bi bilo bolje, da bi bili vsi v službah? Kaj pa vsi, ki bi umrli zaradi tega, ker bi se okužili? Ti je življenje res tako malo vredno, da bi dopustil da nekje 20% populacije (ali pa še več) umre, zato da boš denar služil?

Naše zdravstvo ni pripravljeno na 500 ljudi naenkrat imeti na intenzivni negi zaradi korona virusa. Kdo bo določal, kdo živi in kdo umre, ko bo treba določit koga priklopit na aparat in koga ne, ker je aparatov premalo? Ti?

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

WizzardOfOZ je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Je se kdo tu med nami, ki se naprej misli, da je koronavirus - just a flu?
Ne, smo pa taki, ki nas skrbi za gospodarstvo.


Misliš, da bi bilo bolje, da bi bili vsi v službah? Kaj pa vsi, ki bi umrli zaradi tega, ker bi se okužili? Ti je življenje res tako malo vredno, da bi dopustil da nekje 20% populacije (ali pa še več) umre, zato da boš denar služil?
Če bi NIJZ opravil svoje delo (glej Južno Korejo), potem ne bi celo gospodarstvo stalo. Vsi bi bili na boljšem.

Naše zdravstvo ni pripravljeno na 500 ljudi naenkrat imeti na intenzivni negi zaradi korona virusa. Kdo bo določal, kdo živi in kdo umre, ko bo treba določit koga priklopit na aparat in koga ne, ker je aparatov premalo? Ti?
V tej situaciji, ko NIJZ ni opravil svojega dela, res ni druge opcije kot začasna omejitev gibanja. Ampak to ne more trajati v nedogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

WizzardOfOZ ::

NIJZ ni opravil svojega dela, nismo koreja in bedaki, ki naj bi bili doma, pa tudi nočejo biti, ker oni pa že lahko okoli hodijo in trosijo virus naokoli.

Dlje časa kot se bo virus trosilo naokoli s tem ko ljudje okoli hodijo, dlje časa bo gospodarstvo stalo. Zato raje začni prepričevat ljudi da naj vsaj 2 tedna ostanejo doma in naj ne trosijo virusa naokoli. Danes je bilo spet ogromno ljudi na obali, ker so šli na izlet (delit virus naokoli).

Ganon ::

Hrvaška ima najmanj testiranih na milijon prebivalcev in preko 200 okuženih. Slabo jim kaže.

MrStein ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Zato raje začni prepričevat ljudi da naj vsaj 2 tedna ostanejo doma

Kaj? Da bi jim kratili svobodo gibanja?
(me preseneča, da ti ni že kdo takoj zabrusil. Saj veš, diktatura pa to.)


Eni preprosto ne razumejo, da Slovenci niso Korejci.
Če nekdo reče ostani doma, bodo naredil ravno diametralno nasprotno. Če bi jim rekli "ite ven", pa bi vsi za inat bili doma.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RedDrake ::

Choc je izjavil:

@RedDrake vse pohvale! Ko se vse to konča morate biti nagrajeni!

Sestavne dele / materijal se da dobiti?


Da se dobiti skoraj vse.
Edino trubina (blower) je problematična, ker ni veliko firm, ki se specializira za to in trenutno bi pol sveta rado kupilo točno te zadevce :) (primer: airfan.fr

V teoriji, če uspeš z neko turbino generirat flow cca 200 L/min s tlakom vsaj 40cm H20 stolpca in jo lahko rampaš na to iz praktično nule v manj kot 1s potem si na konju. Ostalo je off-the-shelf elektronika. Par tlačnih diferencialnih senzorjev in uporna mrežica s čimer meriš volumen pretoka zraka, ter še par tlačnih senzorjev za "nastavljanje" pravih tlakov in kak ventil ali dva.

Zdaj mi gremo na pnevmatski sistem kot alternativa, ampak to bo pomenilo, da bo naš respirator uporaben dobesedno samo za trenutne COVID-19 potrebe - ki potrebujejo CPAP podporo pri dihanju. Zato tudi gledamo bolj "scrap heap challenge" sestavo, da ne bodo sredstva vržena stran.
Tipično drugače ICU respirator stane reda 15k EUR, mi clijamo na ~500 EUR.

Btw, v eni uri sestanka s par UKCLJ dr-ji sem se naučil več o (pravilnem in nepravilnem) delovanju pljuč kot v celi moji šolski karieri ...

WizzardOfOZ ::

MrStein je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Zato raje začni prepričevat ljudi da naj vsaj 2 tedna ostanejo doma

Kaj? Da bi jim kratili svobodo gibanja?
(me preseneča, da ti ni že kdo takoj zabrusil. Saj veš, diktatura pa to.)


Eni preprosto ne razumejo, da Slovenci niso Korejci.
Če nekdo reče ostani doma, bodo naredil ravno diametralno nasprotno. Če bi jim rekli "ite ven", pa bi vsi za inat bili doma.


Potem bo pač trajalo vsaj do septembra. Tisti, ki nočejo biti vsaj 2 tedna doma, brez druženja, bodo pa potem videli resne posledice sesutja gospodarstva o katerih sedaj tako veselo gobcajo.

RedDrake je izjavil:

Edino trubina (blower) je problematična, ker ni veliko firm, ki se specializira za to in trenutno bi pol sveta rado kupilo točno te zadevce :) (primer: airfan.fr


Zakaj nebi teh stvari naprintali s 3D printerji?
V sloveniji je kar nekaj firm, ki imajo 3d skenerje in printerje, pa bi vam bile sposobne skenirat eno napravo in naprintat turbine.

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Zakaj nebi teh stvari naprintali s 3D printerji?
V sloveniji je kar nekaj firm, ki imajo 3d skenerje in printerje, pa bi vam bile sposobne skenirat eno napravo in naprintat turbine.

Afaik se to (poskuša) počne. Jaz delam v eni od skupin, ki išče rešitve. Kot rečeno, v moji ekipi smo izbrali pristop, in to je bilo izbrano že v sredo. Drugi gredo po drugih poteh. Nekako analogija vojnega razvoja (kjer se paralelno išče kako doseči cilj, ni pa specificirana pot). Ampak tudi 3d print je (relativno) počasna stvar, naš plan je laserski razrez materiala in minimalno sestavljanja. velikostni razred manjša časovna zahtevnost za enega (upamo).
Jasno, tudi stvar ne bo medical grade, ampak že na uvodnem sestanku nam je bilo jasno povedano, da je dovolj, da stvar oddela 1000h točno določenega delovanja in smo zmagal. Built to fit.

Samael ::

RedDrake je izjavil:

Jasno, tudi stvar ne bo medical grade, ampak že na uvodnem sestanku nam je bilo jasno povedano, da je dovolj, da stvar oddela 1000h točno določenega delovanja in smo zmagal. Built to fit.


Kakšen pa je povprečen časovni razpon, ko je bolnik priklopljen na to reč? Mislim, koliko oseb v primeru covid-19 v povprečju ta reč skozi spravi v teh 42ih dneh? (zanima me zgolj iz radovednosti, ker nimam predstave, ne poznam teh reči - tudi če bi bila to samo ena oseba, če ta reč reši življenje v času delovanja zgolj eni osebi, je več kot vredno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()
««
130 / 355
»»