» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
125 / 355
»»

HappyPills ::

Veliko se testira.

imagodei ::

Super. Še en mesec, pa lahko ukrepe odpravimo - z izjemo zapore mejnih prehodov - in bomo oaza brez virusa sredi Evrope.
- Hoc est qui sumus -

zmaugy ::

drvo je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/skupi...

Človeši egoizem ne pozna meja. Ljudje se dan in noč trudijo, da bi jih spravili domov, ti pa gledajo samo za svojo rit.


Tole je pa noro. Letalska karta jim je bila predraga in bojo počakali na bolj ugodno varianto?
Ne moreš verjet. Take se pusti tam, kjer so in se jih ne rešuje več.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

LightBit ::

Telbanc je izjavil:

https://www.worldometers.info/coronavir...

Slovenia: 341 +22

22 novih danes. Če v nekaj dneh ne bo velikega porasta, potem je potrebno zdržat še 14 dni z karanteno potem bi lahko šlo dol.

Torej 21 otrok in mariborski podžupan od 1433 testiranih.
Zveni predobro da bi bilo res, ampak upajmo da je stanje tako dobro kot ga nakazujejo testi.

Ganon ::

Imam občutek, da sprejeti ukrepi delujejo zelo dobro. In prav je, da se testira toliko ljudi. Hrvati so naredili samo 1400 testov in imajo 113 pozitivnih. Bravo, Slovenija.

qwertyy ::

LightBit je izjavil:

Telbanc je izjavil:

https://www.worldometers.info/coronavir...

Slovenia: 341 +22

22 novih danes. Če v nekaj dneh ne bo velikega porasta, potem je potrebno zdržat še 14 dni z karanteno potem bi lahko šlo dol.

Torej 21 otrok in mariborski podžupan od 1433 testiranih.
Zveni predobro da bi bilo res, ampak upajmo da je stanje tako dobro kot ga nakazujejo testi.


"Do danes imamo 21 otrok, okuženih s COVID19."

To pomeni od začetka do danes, ne pa to da je bilo danes 21 otrok pozitivnih.

Drugače pa, če je baza ljudi, ki jih testirajo kolikor toliko raznolika (ne da testirajo samo zdravstvene delavce ipd.) sem kar impresioniran. Dejstvo je, da ukrepi v določeni meri pomagajo, saj je danes 1 teden od "poka", pa vseeno še ne gremo po poti Italije. Držim pesti, da nam uspe.:)

LightBit ::

qwertyy je izjavil:

"Do danes imamo 21 otrok, okuženih s COVID19."

To pomeni od začetka do danes, ne pa to da je bilo danes 21 otrok pozitivnih.

Sem se zasral.
RTVSLO: "Okuženih 21 otrok, nihče ne potrebuje hospitalizacije"

3p ::

qwertyy je izjavil:

Drugače pa, če je baza ljudi, ki jih testirajo kolikor toliko raznolika (ne da testirajo samo zdravstvene delavce ipd.) sem kar impresioniran. Dejstvo je, da ukrepi v določeni meri pomagajo, saj je danes 1 teden od "poka", pa vseeno še ne gremo po poti Italije. Držim pesti, da nam uspe.:)


Poka? Ja, čez par dni bo komaj teoretično viden učinek zaprtja šol, ipd. V petek je bil še shopping frenzy.

qwertyy ::

3p je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Drugače pa, če je baza ljudi, ki jih testirajo kolikor toliko raznolika (ne da testirajo samo zdravstvene delavce ipd.) sem kar impresioniran. Dejstvo je, da ukrepi v določeni meri pomagajo, saj je danes 1 teden od "poka", pa vseeno še ne gremo po poti Italije. Držim pesti, da nam uspe.:)


Poka? Ja, čez par dni bo komaj teoretično viden učinek zaprtja šol, ipd. V petek je bil še shopping frenzy.


Saj pravim, pred 1 tednom se je na tisoče ljudi svaljkalo po trgovinah in sem pričakoval, da se bomo danes že na pol utapljali.

NMH ::

Ganon je izjavil:

Imam občutek, da sprejeti ukrepi delujejo zelo dobro. In prav je, da se testira toliko ljudi. Hrvati so naredili samo 1400 testov in imajo 113 pozitivnih. Bravo, Slovenija.


Hrvati ne testirajo folka v karanteni. Eden jim je ravno zaradi tega guznu.

dj cotto ::

zmaugy je izjavil:

@dj cotto:

Ne rabiš 100% učinkovitosti, da zmanjšaš obremenitev sistema. Če vse skupaj skombiniraš z omejitvami gibanja, bo delovalo.

Drugače pa si poglej HIV: virus se prilagaja zdravilom, ampak koktejli antiretrovirusnih zdravil ga uspejo držat pod kontrolo, ker se očitno težko prilagaja, če se ga lotimo z več strani. Če ne bi targetiral ravno imunskega sistema, bi bil že zdavnaj preteklost.

Na ad hominem se pa ne bom spuščal...


Daj si še enkrat preberi, o čem si pisal in potem še moje odgovore. Počasi, vzemi si čas, da boš razumel. Hint: govora je bilo o mutacijah, ne o obremenitvi sistema. Obremenitev sistema se sicer pogosto pojavi ob napačnem spopadanju s problemom. Pravilnih načinov je lahko več. Hint: Singapur, J. Koreja, Japonska, no lockdown.

Ne boš šel ad hominem? Kdor uporablja možgane, kje ste junaki, vi in vam podobni... Facepalm. So bole moje besede kaj hujše? Ali le resnica boli?
Joke is on you, pal.

zmaugy ::

dj cotto je izjavil:

zmaugy je izjavil:

@dj cotto:

Ne rabiš 100% učinkovitosti, da zmanjšaš obremenitev sistema. Če vse skupaj skombiniraš z omejitvami gibanja, bo delovalo.

Drugače pa si poglej HIV: virus se prilagaja zdravilom, ampak koktejli antiretrovirusnih zdravil ga uspejo držat pod kontrolo, ker se očitno težko prilagaja, če se ga lotimo z več strani. Če ne bi targetiral ravno imunskega sistema, bi bil že zdavnaj preteklost.

Na ad hominem se pa ne bom spuščal...


Daj si še enkrat preberi, o čem si pisal in potem še moje odgovore. Počasi, vzemi si čas, da boš razumel. Hint: govora je bilo o mutacijah, ne o obremenitvi sistema. Obremenitev sistema se sicer pogosto pojavi ob napačnem spopadanju s problemom. Pravilnih načinov je lahko več. Hint: Singapur, J. Koreja, Japonska, no lockdown.

Ne boš šel ad hominem? Kdor uporablja možgane, kje ste junaki, vi in vam podobni... Facepalm. So bole moje besede kaj hujše? Ali le resnica boli?
Joke is on you, pal.


Prvo je preprečitev hitrega širjenja in hitro zdravljenje za to, da ne pride do preobremenitve sistema.
Za to ne potrebuješ 100 % učinkovitosti terapije, zgolj toliko, da povečaš pretočnost.
Drugo - glede mutacij sem ti dal primer HIVa. Ko so kot terapijo uvedli koktajle antiretrovirusnih zdravil, se je bolezen spremenila iz smrtne obsodbe (ker se je virus z mutacijami izogibal delovanju posameznih zdravil) v obvladljivo kronično bolezen, kjer je življenska doba precej bližje običajni, ker virusu mutiranje ne pomaga bistveno pri izogibanju učinkom zdravil, ki jih je več hkrati. Kot rečeno, če HIV ne bi napadal imunskega sistema, bi ga trenutni koktejli izkoreninili.
Kot HIV je tudi koronavirus mlad virus, ki je preskočil na človeka iz živali. Ne verjamem, da se bo odzival bistveno drugače kot HIV, le da na srečo njegova tarča niso celice imunskega sistema.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mahoni ::

Ce so oni bli 8 tednov v karanteni, potem se nam res slabo pise...
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ispo...

Torej kdo tu koga zavaja. Karantena bo trajala vse do konca leta, najmanj.

billy ::

Dve cvetki?

Hojs:
Pojasnil je tudi, da naj se pari, ki ne živijo v skupnem gospodinjstvu, ne sprehajajo skupaj.

Torej sexajo lahko v sobi, sprehajajo pa se skupaj ne?

Kako je z odhodi na vikend v drugo občino? Zaenkrat gibanje še ni omejeno zgolj na eno občino lahko pa se že kmalu zgodi sprememba.

Kmalu še bo prepovedan dostop do lastnine?

zmaugy ::

billy je izjavil:

Dve cvetki?

Hojs:
Pojasnil je tudi, da naj se pari, ki ne živijo v skupnem gospodinjstvu, ne sprehajajo skupaj.

Torej sexajo lahko v sobi, sprehajajo pa se skupaj ne?

Kako je z odhodi na vikend v drugo občino? Zaenkrat gibanje še ni omejeno zgolj na eno občino lahko pa se že kmalu zgodi sprememba.

Kmalu še bo prepovedan dostop do lastnine?


A ni logično? Ljudje, ki ne živijo skupaj, naj se v času epidemije oddaljijo na distanco, da ne bojo prenašali bolezni iz svojih krogov na druge kroge.
A ti bi Hojs moral še narisati?

Kaj je, a je vse narobe, kar ta vlada naredi? Potem bi bil zadovoljen verjetno zgolj če bi naredila nič - kot prejšnja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

billy ::

To mi je jasno, ampak pari se družijo intimno, kjer je prenos virusa veliko bolj verjeten, kot pri sprehodu.

Čakam na nasvet vlade oz celo odlok, da pari, ki ne živijo skupaj, ne smejo imeti intimnega življenja.

NMH ::

mahoni je izjavil:

Ce so oni bli 8 tednov v karanteni, potem se nam res slabo pise...
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ispo...

Torej kdo tu koga zavaja. Karantena bo trajala vse do konca leta, najmanj.


V Italiji čist mogoče, ja. Ampak prej kaže, da se bodo Itailjani prekužili v 2-3 mesecih (hint: izjemen delež okuženih v testirancih) z recimo 30-50k mrtvih tja do junija.

Ampak mi nismo Wuhan in nismo del Italije.

zmaugy ::

billy je izjavil:

To mi je jasno, ampak pari se družijo intimno, kjer je prenos virusa veliko bolj verjeten, kot pri sprehodu.

Čakam na nasvet vlade oz celo odlok, da pari, ki ne živijo skupaj, ne smejo imeti intimnega življenja.


No logično razmisli in si odgovori. A v času karantene je pametno za ljudi, ki živijo vsak v svojem družinskem krogu, da imajo neke intimne odnose?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

billy ::

haha, dejansko to podpiraš?

s7nf ::

zmaugy je izjavil:

billy je izjavil:

To mi je jasno, ampak pari se družijo intimno, kjer je prenos virusa veliko bolj verjeten, kot pri sprehodu.

Čakam na nasvet vlade oz celo odlok, da pari, ki ne živijo skupaj, ne smejo imeti intimnega življenja.


No logično razmisli in si odgovori. A v času karantene je pametno za ljudi, ki živijo vsak v svojem družinskem krogu, da imajo neke intimne odnose?

a ti si resen ali je meni sarcasm detektor crknil?

zmaugy ::

billy je izjavil:

haha, dejansko to podpiraš?

Ma dej nehi s kulturnim bojem. Podle taktike opozicije s fake news nastopi (“vlada hoče vojsko na ulicah” in podobne bedastoče), a bojo kmalu na voljo podtikanja z RKC v povezavi z vlado?
Brezvezno pljuvanje.
Edino, kar si zasluži, da se spljuva, je povišanje plač.

s7nf je izjavil:

zmaugy je izjavil:

billy je izjavil:

To mi je jasno, ampak pari se družijo intimno, kjer je prenos virusa veliko bolj verjeten, kot pri sprehodu.

Čakam na nasvet vlade oz celo odlok, da pari, ki ne živijo skupaj, ne smejo imeti intimnega življenja.


No logično razmisli in si odgovori. A v času karantene je pametno za ljudi, ki živijo vsak v svojem družinskem krogu, da imajo neke intimne odnose?

a ti si resen ali je meni sarcasm detektor crknil?

Ma ne, odprimo diskače in se družimo vsevprek. Dost mamo RKC zatiranja in morale! /s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

billy ::

Mene pa plače ne motijo, naj dobijo ljudje, ki delajo več, tudi več plačano.

Moti me destrukcija družbe, sociale in gospodarstva. Če ne bi imeli CZ in prostovoljcev...

zmaugy ::

billy je izjavil:

Mene pa plače ne motijo, naj dobijo ljudje, ki delajo več, tudi več plačano.

Moti me destrukcija družbe, sociale in gospodarstva. Če ne bi imeli CZ in prostovoljcev...

Meni se pa zdi nesprejemljivo, da si prvem tednu, ko gre vsem za nohte, povišajo plače. To je ekvivalent temu, da bi proizvajalci razkužil in mask dvignili cene za 200 %.
Po drugi strani pa folk trepeta za svojo ekonomsko prihodnost. Neprimerno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

billy ::

Zato ravno morajo tisti, ki so pri koritu, toliko več delat, da najdejo rešitve tudi za ekonomsko prihodnost.

zmaugy ::

billy je izjavil:

Zato ravno morajo tisti, ki so pri koritu, toliko več delat, da najdejo rešitve tudi za ekonomsko prihodnost.


Položaj v vladi ni kruhoborska funkcija. Kdor je v vladi samo zaradi plače, ta naj spizdi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

VaeVictis ::

billy je izjavil:

Mene pa plače ne motijo, naj dobijo ljudje, ki delajo več, tudi več plačano.

Moti me destrukcija družbe, sociale in gospodarstva. Če ne bi imeli CZ in prostovoljcev...


Imeli smo dve možnosti:

1. Načrtno okužimo prebivalstvo in kar bo, pač bo, določeni bodo umrli, določeni bodo imeli posledice, določeni bodo preživeli asiptomatsko, ...

2. Karantena in popona izolacija vseh, prvo bomo naredili soft karanteno in če jo ljudje ne bodo upoštevali bomo zaostrili karanteno.

Odločili so se za številko 2.

Sedaj jokati o destrukciji družbe, sociale, pomanjkanje druženja, čedalje hujše prepovedi je pa brez veze.

Če se situacija izboljša in zdravstvenih preprek ne bo več in se določenih cenzur ne umakne, bomo pa težili na polno in kritizirali vse po spisku ter protestirali!

HappyPills ::

billy je izjavil:

Zato ravno morajo tisti, ki so pri koritu, toliko več delat, da najdejo rešitve tudi za ekonomsko prihodnost.


Ja plačevanje neobstoječih mask je kar konkretno delo.

mahoni ::

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: yayo ()

zmaugy ::

Moram pa priznati, da kljub temu, da so užgali to idiotsko potezo s plačami, imam še vedno rajši to vlado v teh razmerah kot prejšnjo.
Ker dejansko delajo.

mahoni je izjavil:

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.


A res? Zakaj ne rajši 15 let? A zase boš pa kljub vsemu poskrbel, ane?

PS: Saj res, zakaj si nabavil maske?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

HappyPills ::

mahoni je izjavil:

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.


Kar pogumno se pojdi prekužit. Navijam zate!

mahoni ::

zmaugy je izjavil:

Moram pa priznati, da kljub temu, da so užgali to idiotsko potezo s plačami, imam še vedno rajši to vlado v teh razmerah kot prejšnjo.
Ker dejansko delajo.

mahoni je izjavil:

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.


A res? Zakaj ne rajši 15 let? A zase boš pa kljub vsemu poskrbel, ane?


Ne vidis dlje od nosa. No sej bos kmalu videl, tako kot vsi tisti, ki so govorili "it is just a flu"...

Slej ko prej bomo prisli na tocko 1, ker tocka 2 bo postala nevzdrzna za vse.

Po izracunu, ce jih od 70% okuzenih na celem svetu ima neke tezave - pa grem na 15%, pa da vsi umrejo je to samo 820mil vseh ljudi na svetu, kar je 0 v primerjavi kaj bo sledilo kmalu, ce se karantena podaljsa na 3 ali vec mesecev.

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

mahoni je izjavil:

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.


Kar pogumno se pojdi prekužit. Navijam zate!


Good point. Tip je nabavil 500 mask, ampak ostali se naj pa prekužimo. Bi rekel, da ne verjame ravno v to, kar pridiga...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

facepalm ::

mahoni je izjavil:

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.


Zakaj omejitev? Zdravstvene ustanove zapret za vse, ne glede na starost in bolezen/poskodbo. Zakaj bi neprevidnega motorista resili, okuzenega s covid19 pa ne? Ali pa tebe, ko bi te sosed oropal in ti razbil glavo? Vsi smo enaki, naj Darwin naredi svoje.

mahoni ::

zmaugy je izjavil:

HappyPills je izjavil:

mahoni je izjavil:

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.


Kar pogumno se pojdi prekužit. Navijam zate!


Good point. Tip je nabavil 500 mask, ampak ostali se naj pa prekužimo. Bi rekel, da ne verjame ravno v to, kar pridiga...

Karkoli napises, tocka 2 ne bo vzdrljiva. Se ga slisimo cez 3 mesece. Zdej bom naredil screenshot kot dokaz in ti ga posljem. Najbrz bova se oba ziva, razen ce si en starec cez 75 in si najbrz ze tako ali tako na pol mrtev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: yayo ()

WizzardOfOZ ::

billy je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu ljudje samo jamrajo. Pejte ven na sonce, da dobite D vitamin. Pejte na dolg sprehod sami, da boste ojačali mišice, razmišljajte o čem lepem, da vam ne bodo neumnoti hodile po glavi.
(jaz bi pa ne morem, delam)


Enako, glede dela. Sicer grem vsako uro na čik, ker ni šefov, se skrivajo :)


Mene šefi ne vidijo, ker delam od doma, samo lovimo roke in je dela ogromno.

zmaugy ::

mahoni je izjavil:

zmaugy je izjavil:

HappyPills je izjavil:

mahoni je izjavil:

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.


Kar pogumno se pojdi prekužit. Navijam zate!


Good point. Tip je nabavil 500 mask, ampak ostali se naj pa prekužimo. Bi rekel, da ne verjame ravno v to, kar pridiga...

Karkoli napises, tocka 2 ne bo vzdrljiva. Se ga slisimo cez 3 mesece. Zdej bom naredil screenshot kot dokaz in ti ga posljem. Najbrz bova se oba ziva, razen ce si en starec cez 75 in si najbrz ze tako ali tako na pol mrtev.


Pred enim mesecem sem tukaj napisal, da naj se nabavi remdesivir, klorokin etc. Danes so tisti, ki so se takrat zajebavali, tiho kot miške o tem.
Če smo tako zabiti, da ne bomo naredili tega in se bomo obsodili na dolge mesece karantene, potem nam ni pomoči.

Ja slovenska farmacevtska industrija, tebe gledam!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

poweroff ::

zmaugy je izjavil:

Kaj je, a je vse narobe, kar ta vlada naredi? Potem bi bil zadovoljen verjetno zgolj če bi naredila nič - kot prejšnja.

Zakaj lažeš?

Prejšnja vlada je naredila nekaj ukrepov. Sicer premalo, ni pa res, da ni naredila nič.
sudo poweroff

zmaugy ::

poweroff je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kaj je, a je vse narobe, kar ta vlada naredi? Potem bi bil zadovoljen verjetno zgolj če bi naredila nič - kot prejšnja.

Zakaj lažeš?

Prejšnja vlada je naredila nekaj ukrepov. Sicer premalo, ni pa res, da ni naredila nič.

Manj kot ta vlada v enem dnevu. Pa še to zgolj zato, ker ji je nova vlada dihala za ovratnik.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

lexios ::

Skor nič? :)

Sj ok:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Ampak, djmo počakat na izraz solidarnosti sedaj mi - začelo se je obetajoče, na nemški meji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

poweroff ::

zmaugy je izjavil:

poweroff je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kaj je, a je vse narobe, kar ta vlada naredi? Potem bi bil zadovoljen verjetno zgolj če bi naredila nič - kot prejšnja.

Zakaj lažeš?

Prejšnja vlada je naredila nekaj ukrepov. Sicer premalo, ni pa res, da ni naredila nič.

Manj kot ta vlada v enem dnevu.

Spet laži.

Če se gremo tako, potem lahko rečem, da je ta vlada namesto, da bi se ukvarjala z virusom sebi povečevala plače in na tviterju kritizirala novinarje. Za to so imeli čas... Pa da so si uzurpirali proračun in da delajo korake v smeri zapiranja parlamenta.

Ampak to je seveda zlonamerno prikazovanje stanja. Tako kot je zlonamerno laganje, da prejšnja vlada ni naredila nič.
sudo poweroff

Baja ::

mahoni je izjavil:

zmaugy je izjavil:

HappyPills je izjavil:

mahoni je izjavil:

Jaz sem takoj za tocko 1.

Pustit da se folk okuzi. 85% itak potece v obliki prehlada. Ce kdo hujse zboli ga pac zdraviti pod pogojem, da ni starejsi od 45let. Vsi ostali pa naj se lepo znajdejo. Zaradi par procentov umrlih starckov, so spravili cel svet na kolena in bo cel svet imel tezave. Pred kratkim sem drugace razmisljal, ampak tile ukrepi so pol luleka vredni in ne bodo prinesli nicesar in ce ne bodo zeleli totalni propad civilizacije, bodo itak morali slej ko prej poseci po tocki 1.


Kar pogumno se pojdi prekužit. Navijam zate!


Good point. Tip je nabavil 500 mask, ampak ostali se naj pa prekužimo. Bi rekel, da ne verjame ravno v to, kar pridiga...

Karkoli napises, tocka 2 ne bo vzdrljiva. Se ga slisimo cez 3 mesece. Zdej bom naredil screenshot kot dokaz in ti ga posljem. Najbrz bova se oba ziva, razen ce si en starec cez 75 in si najbrz ze tako ali tako na pol mrtev.


mahoni, ti si idiot. upam, da do toce 1 ne pride, če pa pride, pa upam da si razbiješ glavo in te pustijo crknit (ker bo 45 letni covid bolnik mel vec sans za prezivetje kot ti).

poweroff ::

Pa tole:

https://siol.net/novice/slovenija/drust...

Društvo novinarjev Slovenije (DNS) ostro protestira proti napovedani spremembi načina komuniciranja vlade z mediji, ki njihovim predstavnikom ne bo več omogočala prisotnosti na izjavah. "Popolni suspenz novinarjev je nevarna stvar. Zastavljanje vprašanj nosilcem oblasti je ključno za nadzor in demokracijo ter je osnovna naloga novinarjev," so opozorili v DNS.


Razumem, da je krizna situacija. Ampak tole so prvi koraki stran od demokracije.
sudo poweroff

lexios ::

Matthai, dejmo se vzdržat političnih obračunavanj. Bodimo raje veseli, da še obstaja upanje, da nas po strelu v koleno z maskami, ne čaka iranski scenarij s prikrivanjem in zanikanjem! Virus se je začel po Sloveniji širiti najman par tednov prej kot je to razvidno iz uradne statistike - le kot vzrok smrti je bla zabeležena pljučnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Telbanc ::

poweroff je izjavil:

Pa tole:

https://siol.net/novice/slovenija/drust...

Društvo novinarjev Slovenije (DNS) ostro protestira proti napovedani spremembi načina komuniciranja vlade z mediji, ki njihovim predstavnikom ne bo več omogočala prisotnosti na izjavah. "Popolni suspenz novinarjev je nevarna stvar. Zastavljanje vprašanj nosilcem oblasti je ključno za nadzor in demokracijo ter je osnovna naloga novinarjev," so opozorili v DNS.


Razumem, da je krizna situacija. Ampak tole so prvi koraki stran od demokracije.


Z novimi obrazi je za lep čas konec. Kdaj se je zganila prejšnja vlada, koliko so bila polna skladišča zaščitne opreme, vse je nekako znano.

lexios je izjavil:

Matthai, dejmo se vzdržat političnih obračunavanj. Bodimo raje veseli, da še obstaja upanje, da nas po strelu v koleno z maskami, ne čaka iranski scenarij s prikrivanjem in zanikanjem! Virus se je začel po Sloveniji širiti najman par tednov prej kot je to razvidno iz uradne statistike - le kot vzrok smrti je bla zabeležena pljučnica.


Tako je bilo zgleda povsod, ali še huje. V naslednjih 14 dneh bo vse jasno kam gremo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

dj cotto ::

drvo je izjavil:


Verjetno so to ljudje, ki so poklicali za pomoč in se v zadnjem trenutku odločili da ne grejo. Bi rekel, da nihče nikogar ne klicari v naprej, oziroma ne sili, da mora domov, če sam za to ne zaprosi.Torej je država za njihovo dobrobit trošila čas in resurse ti pa so jim v zadnjem trenutku porinili prst v danko in s tem morda drugim, ki so morali počakati onemogočili priložnost, da se vrnejo domov prej. Polek tega je država izpadla neresno.


Verjetno. Lahko, da ja, lahko da ne. Vnaprejšnje obsojanje ni ravno korektno.
Sicer se pa eni še spomnimo "reševanja" Slovencev iz Egipta pred nekaj leti proti njihovi volji. Sem spoznal enega od njih.

VaeVictis je izjavil:


Imeli smo dve možnosti:

1. Načrtno okužimo prebivalstvo in kar bo, pač bo, določeni bodo umrli, določeni bodo imeli posledice, določeni bodo preživeli asiptomatsko, ...

2. Karantena in popona izolacija vseh, prvo bomo naredili soft karanteno in če jo ljudje ne bodo upoštevali bomo zaostrili karanteno.

Odločili so se za številko 2.



Imeli smo vsekakor več možnosti, odločili pa smo se za postopno samoizolacijo z zaostrovanjem ukrepov. Polovičarstvo torej. Prošnje in priporočila redko kdaj prinesejo dober rezultat.
O karanteni pa sploh ni bilo govora, razen tukaj na forumu. Soft karantena ne obstaja.
Karantena bi prišla v poštev za vse, ki so na začetku prihajali v Slovenijo in/ali takojšnja karantena ogroženih kategorij oseb.

zmaugy je izjavil:


Za to ne potrebuješ 100 % učinkovitosti terapije, zgolj toliko, da povečaš pretočnost.


Nisem citiral vse.
Prosim te, da slediš debati in ne pišeš nekaj v tri dni. Samo smetiš temo, potem pa še jaz, tepec, ko ti odgovarjam.

Še enkrat, malo bolj počasi: Govoril si o mutacijah virusa, na kar sem ti jaz odgovarjal. Ne duha, ne sluha ni bilo o učinkovitosti terapij.

Barakuda1 ::

poweroff je izjavil:

Pa tole:

https://siol.net/novice/slovenija/drust...

Društvo novinarjev Slovenije (DNS) ostro protestira proti napovedani spremembi načina komuniciranja vlade z mediji, ki njihovim predstavnikom ne bo več omogočala prisotnosti na izjavah. "Popolni suspenz novinarjev je nevarna stvar. Zastavljanje vprašanj nosilcem oblasti je ključno za nadzor in demokracijo ter je osnovna naloga novinarjev," so opozorili v DNS.


Razumem, da je krizna situacija. Ampak tole so prvi koraki stran od demokracije.


Na žalost, se povsem strinjam. Smo le še korak tudi do formalne ukinitve :'(

NMH ::

mahoni je izjavil:


Po izracunu, ce jih od 70% okuzenih na celem svetu ima neke tezave - pa grem na 15%, pa da vsi umrejo je to samo 820mil vseh ljudi na svetu, kar je 0 v primerjavi kaj bo sledilo kmalu, ce se karantena podaljsa na 3 ali vec mesecev.


torej 820mil ljudi je 0, koliko je potem 7500mil na tem svetu? 8-O

mahoni, a so ti že spet zdravila popustila

Barakuda1 je izjavil:

Na žalost, se povsem strinjam. Smo le še korak tudi do formalne ukinitve :'(


:| in take poka moderator tega foruma... barakuda.. a si vsaj kaj plačan za tole moderatorstvo, ki se ga greš tukaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

Fritz ::

EU in epidemija:

"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

poweroff ::

lexios je izjavil:

Matthai, dejmo se vzdržat političnih obračunavanj.

No, pa se dajmo!

Samo pokazati sem hotel zmaugyu et company kam pridemo, če začnemo zganjati politikantstvo.

Mimogrede, kar se tiče zaščitnih mask... ja poslali smo jih kot pomoč Kitajski. Ampak zdaj nam Kitajska pomoč vrača. Solidarnost se je kot izgleda izplačala.

In ja, to je poslala prejšnja vlada.

Da se razumemo. O Serpentinšku nimam najboljšega mnenja. Samo ne mi prodajat zgodbic, kako Šarplaninac ni naredil nič, Janša je pa rešitelj sveta.8-)
sudo poweroff

dj cotto ::

zmaugy je izjavil:


Pred enim mesecem sem tukaj napisal, da naj se nabavi remdesivir, klorokin etc. Danes so tisti, ki so se takrat zajebavali, tiho kot miške o tem.


No, no, že zgoraj sem ti predlagal malo skromnosti. Trkati se po prsih glede ene izjave, za katero je spet bila možnost samo 50-50 (črno-belo, se spomniš), ne da bi poznal stranske učinke tega zdravila in ki zaenkrat ni nikjer odobreno je BS. Če je tako prosto dobavljiv in dostopen na trgu, ni vrag, da si imel dosti časa, da ga nabaviš in bi sedaj lahko že bajno služil. Če te že vsi strokovnjaki v tej državi niso upoštevali.

P.S.: mogoče pa so te in je tisti varovani konvoj skozi Ljubljano vozil remdesivir? :)
««
125 / 355
»»