» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
109 / 355
»»

imagodei ::

[Michael] je izjavil:

imagodei je izjavil:


Si videl projekcije? Če nočemo preobremenit zdravstvenega sistema, moramo samoizolacijo (na primerljivi ravni kot sedaj, raje še odtenek ali dva hujši!) furat še 18 mesecev.


Sem videl.
Sem se zamislil in kljub vsemu ostajam optimist, ker se mi zdi to najboljši izbor, nisem pa naiven optimist.
Ubistvu se vlada odloča med:
1) zdržimo v samoizolaciji 18 mesecev, da bo čim manj starejših na hitro umrlo, ekonomsko - družbeni sistem propade.
ali
2) zdržimo samo še 11 dni (čas za premislek) in potem gremo naprej, ker vsi potrebujemo denar, večina starejših okuženih umre.

Zanimivo, je, kajne...? Kako težko se odpovemo udobju in razkošju, pa sploh temu ultrakapitalističnemu stilu življenja, ki nas prepričuje, da moramo ustvarjat, delat, zaslužit, trošit, kupovat non-stop. In kako hitro začnemo razmišljat o tem, da je morda vseeno, če stara mama in pradedek rikneta, glavno da kapitalizem preživi...?

Ali pa, če bi mogoče zresetirali števce? Pa drug drugemu odpisali dolgove?

Države zdržijo več let vojne; celo več držav v regiji zdrži več let vojne - pa nekako funkcionirajo. Čeprav je nezaposlenost morda ekstremna, BDP v riti, življenje pa ohromljeno.
- Hoc est qui sumus -

zmaugy ::

[Michael] je izjavil:

imagodei je izjavil:


Si videl projekcije? Če nočemo preobremenit zdravstvenega sistema, moramo samoizolacijo (na primerljivi ravni kot sedaj, raje še odtenek ali dva hujši!) furat še 18 mesecev.


Sem videl.
Sem se zamislil in kljub vsemu ostajam optimist, ker se mi zdi to najboljši izbor, nisem pa naiven optimist.
Ubistvu se vlada odloča med:
1) zdržimo v samoizolaciji 18 mesecev, da bo čim manj starejših na hitro umrlo, ekonomsko - družbeni sistem propade.
ali
2) zdržimo samo še 11 dni (čas za premislek) in potem gremo naprej, ker vsi potrebujemo denar, večina starejših okuženih umre.

Mogoče! pa se umes domislimo česa...morala mora ostati na nekem nivoju, ker pesimizem in predaja vemo kam pelje.


Stvar je precej simpl - do konca Aprila bo gotovih precej študij zdravil. Računam da bomo imeli več kot eno terapevtsko možnost, upam da že prej kot do konca Aprila.
Takoj ko bo na voljo že zgolj samo ena možnost zdravljenja/drastičnega zmanjšanja smrtnosti, bo situacija sledila in bomo hitro šli nazaj v normalo. Seveda s posledicami epidemije do takrat.
Cepivo bo zaradi narave razvoja cepiv na voljo kasneje od zdravil. Je pa kljub temu prav, da se razvije, ker tole bi znalo biti nekaj, kar nas bo spremljalo malo dlje.
Hvala Kitajska...;(
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Jernej88_ ::

Naša firma bo delala na zalogo. Imamo materiala za mesec dni. Izvažamo večinoma za tujino (Francija, Nemčija, nekaj malega Avstrija). Delavce kateri imajo nekaj več dopusta so poslali na prisilni dopust (med njimi sem tudi jaz).
No more Slovenia!

blackbfm ::

2) zdržimo samo še 11 dni (čas za premislek) in potem gremo naprej, ker vsi potrebujemo denar, večina starejših okuženih umre.


Ta čas za premislek je samo nežno uvajanje v totalni lockdown. Wuhan je zaprt ze od januarja. Kdor misli da bo po dveh tednih "vse po starem" se mu hudo blede.

Takoj ko bo na voljo že zgolj samo ena možnost zdravljenja/drastičnega zmanjšanja smrtnosti, bo situacija sledila in bomo hitro šli nazaj v normalo.


Virus mutira in smo spet na zacetku ali pa še na slabsem..

billy ::

Čredna imunost bo slej ko prej prišla do izraza. Naj narava naredi svoje, imamo čudovit mehanizem za borbo proti virusu - lasten imunski sistem.
Na srečo je ta virus zelo blag oz skoraj brez posledic za zdravega človeka, dvomim da lahko mutira v takšni meri, da bi tudi zdravim povzročil sranje.

NMH ::

imagodei je izjavil:


Zanimivo, je, kajne...? Kako težko se odpovemo udobju in razkošju, pa sploh temu ultrakapitalističnemu stilu življenja, ki nas prepričuje, da moramo ustvarjat, delat, zaslužit, trošit, kupovat non-stop. In kako hitro začnemo razmišljat o tem, da je morda vseeno, če stara mama in pradedek rikneta, glavno da kapitalizem preživi...?


Da te hitro prekinem v teh tvojih nebulozah. Če folk ne bo delal, ne bo tudi penzij in sociale. Old people dead anyway.

blackbfm je izjavil:


Virus mutira in smo spet na zacetku ali pa še na slabsem..


Nisi ravno na tekočem. Zmaugy ne govori o nekem cepivu, ki bi bilo učinkovito za vse podtipe tega virusa ampak o zdravilih, ki jih že imamo. Remdesivir, ki je čisto novo zdravilo za ebolo, se kot kaže zelo dobro izkaže proti tej koroni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Luk as ()

NMH ::

blackbfm je izjavil:

Ta čas za premislek je samo nežno uvajanje v totalni lockdown. Wuhan je zaprt ze od januarja. Kdor misli da bo po dveh tednih "vse po starem" se mu hudo blede.


In zakaj primerjaš Slovenijo z Wuhanom????
Kaj se dogaja z drugimi kitajskimi mesti, kjer so tudi našli tisoče okuženih s korono?

Dobre ideje iz Srbije:
Srbija je uvedla policijsko uro. Srbski predsednik Aleksandar Vučić je dejal, da jim z dozdajšnjimi ukrepi ni uspelo disciplinirati prebivalstva, zato uvajajo še strožje ukrepe.

Policijska ura velja med 20. uro in 5. uro zjutraj. Še posebna pravila so uvedli za starejše. Od srede po 10. uri je starejšim od 65 let, ki živijo v mestih, strogo prepovedano gibanje po mestu. Na podeželju in mestih z do 5000 prebivalci velja enako za starejše od 70 let, poroča B92.

Za starejše bodo posebej, kot je napovedal Vučić, v nedeljo med 4. in 7. uro, ko ne bo na ulicah nikogar, odprli trgovine z živili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

bozicje ::



Severna Italija onesnazen zrak pred coronavirusom in po coronavirus karanteni

imagodei ::

NMH je izjavil:

imagodei je izjavil:


Zanimivo, je, kajne...? Kako težko se odpovemo udobju in razkošju, pa sploh temu ultrakapitalističnemu stilu življenja, ki nas prepričuje, da moramo ustvarjat, delat, zaslužit, trošit, kupovat non-stop. In kako hitro začnemo razmišljat o tem, da je morda vseeno, če stara mama in pradedek rikneta, glavno da kapitalizem preživi...?


Da te hitro prekinem v teh tvojih nebulozah.

Razjahaj iz svojega visokega konja. Precenjuješ svoje inpute. Tudi brez njih nam gre prav dobro.
- Hoc est qui sumus -

NMH ::

imagodei je izjavil:


Razjahaj iz svojega visokega konja. Precenjuješ svoje inpute. Tudi brez njih nam gre prav dobro.


Daj malo to razloži, zakaj gre (zdaj še) dobro in kako bo šlo dobro čez 18 mesecev??

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Luk as ()

imagodei ::

Kje pa sem kaj takega napisal?
- Hoc est qui sumus -

WarpedGone ::

kdor je to zmožen kapirat, že kapira.
In obratno.

ena histerija zamenjala drugo...
Zbogom in hvala za vse ribe

imagodei ::

Teme kot so tale razkrivajo vso bedo nesposobnosti komuniciranja, namenskega podtikanja (samo da boostate svoj ego) ter funkcionalne in splošne nepismenosti povprečnega slo-techovca.

Tole sem napisal včeraj ob 23:45:19
V tem času bo množica manjših podjetij propadla. Država ti (tebi in še milijonu drugih) plače ne more zalagat 18 mesecev.

Po vsej verjetnosti bo že prej na voljo cepivo - zato pravim 1 leto. Pa tudi 1 leto je dolgo obdobje za večino podjetij. Na koncu ne bo problem to, da v trgovinah ne bi bilo živil, ampak da ljudje ne bodo imeli denarja za nakup.


Ampak, carry on, kar potvarjaj in podtikaj.
- Hoc est qui sumus -

LightBit ::

yayo je izjavil:

Trst in Gorica: karabinjerji in policija kaznujejo joggerje, odbojkaše, sprehajalce s psi in celo par ljudi, ki so se šli kopat na Barkovlje. Smo pri nas bolj odgovorni?

In kaj je tukaj narobe? Zakaj jih kaznuje?

[Michael] ::

imagodei je izjavil:


Zanimivo, je, kajne...? Kako težko se odpovemo udobju in razkošju, pa sploh temu ultrakapitalističnemu stilu življenja, ki nas prepričuje, da moramo ustvarjat, delat, zaslužit, trošit, kupovat non-stop. In kako hitro začnemo razmišljat o tem, da je morda vseeno, če stara mama in pradedek rikneta, glavno da kapitalizem preživi...?

Ali pa, če bi mogoče zresetirali števce? Pa drug drugemu odpisali dolgove?

Države zdržijo več let vojne; celo več držav v regiji zdrži več let vojne - pa nekako funkcionirajo. Čeprav je nezaposlenost morda ekstremna, BDP v riti, življenje pa ohromljeno.


Seveda je zanimivo, ker se dogaja nekaj "novega", nekaj česar nismo vajeni.
Zanimivo je tudi kako negativno razmišljaš, ultrakapitalizem, kupovat non-stop itd.
V isti sapi pa ne omeniš, da potrebujemo denar tudi za osnovne (nujne) dobrine, voda, hrana, streha nad glavo in podobno, denar sam po sebi je samo papir, v dig. obliki pa samo št. in zato je nujno, da ohranjamo nek sistem, ker drugače bo po mojem mnenju več mrtvih zaradi ne delovanje sistema kot zaradi virusa samega.
Da je morda vseeno, če stara mama in stari ata umreta so tvoje besede.
Ni vseeno, kljub temu pa vemo, da se enkrat umre in da to ni izbira ampak nuja, ki se ji ni mogoče izogniti.
Ni toliko, da preživi kapitalizem kot, da preživimo in živimo naprej vsi ostali.
Kapitalizem obstaja zaradi ljudi in ne obratno, torej ga je možno spremeniti.

To sem tudi že jaz razmišljal kako bi bilo, če odpišemo vse dolgove in začnemo znova.
Pa ne samo dolgove, sodne procese, zamere in očitke.
To bi bil mnogo lepši svet in vse kaže, da do sprememb bo prišlo neizbežno.

mikhaair ::

V Italiji ne kaznujejo ljudi, ki se gredo rekreairat. Zato jih je pa precej postalo tekačev nenadoma. :) Pa pse si sposojajo, da jih še sosedje sprehajajo itd. Ne smeš pa iti iz svoje občine.
Prijatelj gre vsak dan malo kolesarit, je dovoljeno. Gre raje po stranskih poteh, da mu ne bi Policija kaj komplicirala.
Sem mu rekel, da naj pride do ograja, mu dam malo svežih špargljev, pa je rekel, da raje ne, ker vseeno se najdejo kakšni preveč zavzeti carabinierji in policaji. :)

zmaugy ::

blackbfm je izjavil:

2) zdržimo samo še 11 dni (čas za premislek) in potem gremo naprej, ker vsi potrebujemo denar, večina starejših okuženih umre.


Ta čas za premislek je samo nežno uvajanje v totalni lockdown. Wuhan je zaprt ze od januarja. Kdor misli da bo po dveh tednih "vse po starem" se mu hudo blede.

Takoj ko bo na voljo že zgolj samo ena možnost zdravljenja/drastičnega zmanjšanja smrtnosti, bo situacija sledila in bomo hitro šli nazaj v normalo.


Virus mutira in smo spet na zacetku ali pa še na slabsem..


Virus mutira in to je problem cepiv in manj zdravil. Tudi HIV mutira pa se ga s koktejli antivirusnih zdravil drži pod kontrolo, s tem da je cilj tega virusa drug in bo z njim opravil imunski sistem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

PreviousUser ::

bozicje je izjavil:



Severna Italija onesnazen zrak pred coronavirusom in po coronavirus karanteni


Tudi nad Slovenijo je videti precej manj onesnaženosti, lepo. Čeprav je treba verjetno tudi upoštevati, da se je januarja precej bolj ogrevalo kot zdaj.

showsover ::

Ja, no, saj 500-700 let je res kar spodobna doba za kaksen druzbeno-ekonomski sistem.
Kasnejse variacije so se izkazale za precej manj stabilne.
Ce torej realno gledamo, lahko pricakujemo fevdalizem, ki bo zapakiran kot kitajski komunizem.
Koncno je uspelo, le teorija se strasno razlikuje od prakse.
Taksne malenkost vas naj ne motijo.

Buggy ::


To sem tudi že jaz razmišljal kako bi bilo, če odpišemo vse dolgove in začnemo znova. Pa ne samo dolgove, sodne procese, zamere in očitke. To bi bil mnogo lepši svet in vse kaže, da do sprememb bo prišlo neizbežno.


Tipicno razmisljanje nove generacije, ki misli da njihove odlocitve in dejanja ne nosijo nobenih posledic za njih in druge. Ce se bo izslo dobro je ok, da bi pa pred svojo odlocitvijo pomislil in se pripravili tudi na scenarij, ce se stvari zalomijo pa ne.
To je popolnoma neodgovorno( se spomnite CHF kreditov) in tako pismeuhovstvo se gres lahko v igrici, ko se respawnas in je vedno vse spet od zacetka, resno se pa tako v zivljenju ne lotevas stvari.
Pa se nekaj me moti, zakaj se zdej zganja paniko o nekem gospodarskem zlomi neslutenih razseznosti. Jaz sedaj delam od doma se vec kot pa prej, ko sem hodil na lokacijo. JA! Izpad dohodka za dolocene dejavnosti bo, ne pa tak kot se hoce prikazat in se joka v medijih.
Ce ne bo planiranih dobickov in letnih nagrad za management in lastnike pa res ne bo tako hudo. Ce firme ne bodo mogli ali znali obdrzat pri zivljenju teh par tednov ali mesecev, potem pac prav da grejo pod ruso...se bo pa nekdo bolj prilagodljiv obdrzal...a ni to ravno bistvo vasega turbokapitalizma, ker ga tako zagovarjate kot svetinjo?

LightBit ::

LightBit je izjavil:

Massacra je izjavil:

A je Švica spremenila način testiranja (v skladu s včerajšnjimi priporočili WHO)?

Katastrofalen porast okuženih imajo v 1 dnevu (+319). So že na 1 mestu na milion prebivalcev!

Na strani je očitno napaka in za Italijo (tudi za ene druge) ne kaže vrednosti, ki je sicer večja.
Sem jim poslal. Bomo videli kaj bodo rekli.

Izgleda so zrihtali. Italija je sedaj peta, prvi je San Marino.

jypeepyj ::

A lahko kdo pojasni še vedno veliko (čarter?) letov IZ nemčije v turistična središča, predvsem TUI fly? Letijo v hurgado, sharm, marsalam itd. A so nori al vejo nekaj kar mi ne vemo?

PreviousUser ::

jypeepyj je izjavil:

A lahko kdo pojasni še vedno veliko (čarter?) letov IZ nemčije v turistična središča, predvsem TUI fly? Letijo v hurgado, sharm, marsalam itd. A so nori al vejo nekaj kar mi ne vemo?


Koliko jih je pa v teh turističnih središčih okuženih?

LightBit ::

PreviousUser je izjavil:

jypeepyj je izjavil:

A lahko kdo pojasni še vedno veliko (čarter?) letov IZ nemčije v turistična središča, predvsem TUI fly? Letijo v hurgado, sharm, marsalam itd. A so nori al vejo nekaj kar mi ne vemo?


Koliko jih je pa v teh turističnih središčih okuženih?

Saj ravno zato, ne bi smeli leteti tja.
Evakuacija?

Urbano#Desno ::

LightBit je izjavil:


Saj ravno zato, ne bi smeli leteti tja.
Evakuacija?


Sej ne padajo bombe. Evakuiraš se lahko v stanovanje kjer si sam z družino in ni potrebe za pot v Egipt.

J.McLane ::

A je včeraj kdo spremljal prispevek o Japonski na POP TV? Po mojem daleč najbolj "odporen" narod na take vrsto pandemije, praktično pol vseh primerov predstavlja samo tista križarka, ostalo imajo vse pod kontrolo. Če je kakšno območje primerno za Olimpijske igre je to sigurno Japonska, upam da jim z določenimi ukrepi to tudi uspe, da pokažejo svetu kaj se da.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

GupeM ::

Ne vem, ali je že bilo kje objavljeno, ampak tale članek je pa zanimiv za prebrat in pogledat. Govori pa o širjenju simuliranega virusa, ki povzroča bolezen simulitis. Primerja različne načine, kako zajeziti širjenje oz. kako zravnati krivuljo.

https://www.washingtonpost.com/graphics...

c3p0 ::

Ekstremno čisti, pedantni, seveda tudi poslušni. Pri nas pa vsak drug grizlja nohte, prsti so vedno pri ustih, nosu, očesih. Primer kulture:

billy ::

Gledam novice pa nikjer ne zasledim nič v smislu "pomoč delavcem"? Samo gospodarstvu.

Se kaj govori okoli tegA? folk je na čakanju, na "prisilnih" dopustih, etc...nihče ne razmišlja kaj bodo 15.4., ko bodo prišle položnice, plača pa bo občutno nižja? Se kaj razmišlja, da bodo banke "preskočile" obroke, ipd?

Tatankas ::

Na eni izmed konferenc včeraj so rekli da delajo na tem. Trenutna prioriteta so zaščitna sredstva, nato sledijo ukrepi za gospodarstvo. Plače se plačujejo za nazaj, tako da še je čas do aprila, da se to uredi. Verjemi da razmišljajo o tem. Nenazadnje se državni proračun iz katerega se financirajo (tudi zaščitna sredstva) polni iz gospodarstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tatankas ()

Urbano#Desno ::

billy je izjavil:

Gledam novice pa nikjer ne zasledim nič v smislu "pomoč delavcem"? Samo gospodarstvu.

Se kaj govori okoli tegA? folk je na čakanju, na "prisilnih" dopustih, etc...nihče ne razmišlja kaj bodo 15.4., ko bodo prišle položnice, plača pa bo občutno nižja? Se kaj razmišlja, da bodo banke "preskočile" obroke, ipd?


A morda kdo razmišlja da je pametno imeti prihrankov za nekaj mesecev (optimalno je ene 2 leti) življenja? Al sem samo jaz tak čudak?

billy ::

Samo ti si lahko privoščiš, imaš pa polno ljudi, ki živijo iz meseca v mesec.

IL_DIAVOLO ::

Marsikdo je v hudih kreditih za naslednjih 20 let.

Qcube ::

Urbano#Desno je izjavil:


A morda kdo razmišlja da je pametno imeti prihrankov za nekaj mesecev (optimalno je ene 2 leti) življenja? Al sem samo jaz tak čudak?

A kdo razmišlja če bodo začeli metati helikopterski denar bo ta razvrednoten in tisti ki so pridno stiskali zobe in nekaj prihranili bodo na koncu lahko na slabšem kot tisti ki jih je brigalo za vse in vzemali kredit za vse.

Bwaze6 ::

Pri nas nehamo delati v petek. Nima smisla izdelovat opremo za gostinstvo in turizem, če jo ne misli nihče plačati, zdaj tudi pred meseci izstavljenih računov ne plačuje nihče.

Na kakšen način bomo na čakanju - dopust, kaj drugega, pa še ne vemo.

AndrejO ::

Ta tema ni namenjena splošnem izobraževanju o ekonomiji. Objave so bodisi vezane na temo ali pa bodo izbrisane.
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

hurikhan ::

Se sploh da še kje kupiti izopropanol (razkužil itak ni več možno dobiti)?
Kolikor gledam po netu je vse razprodano?

WizzardOfOZ ::

Kliči v Kimi d.o.o. če so odprti. Tam filajo razkužila, tako da jih boš sigurno dobil.
https://www.kimi.si/

hator ::

https://www.zurnal24.si/svet/svica-nas-...

Mimogrede naš sistem je včasih že v normalnih razmerah na robu zmogljivosti.

zk_eu ::

billy je izjavil:

Gledam novice pa nikjer ne zasledim nič v smislu "pomoč delavcem"? Samo gospodarstvu.

Se kaj govori okoli tegA? folk je na čakanju, na "prisilnih" dopustih, etc...nihče ne razmišlja kaj bodo 15.4., ko bodo prišle položnice, plača pa bo občutno nižja? Se kaj razmišlja, da bodo banke "preskočile" obroke, ipd?


Em, mogoče zato, ker če se ne bo pomagalo gospodarstvu, bo še več brezposelnosti? Drug od drugega smo odvisni, v grobem pa je ta pomoč delavcem, ki jo opisuješ, socialna pomoč (izredna ali redna).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

wajdujc ::

Italijanska distribucija obolelih po starosti:

https://imgur.com/a/92IjQnk

casi totali = skupni primeri
deceduti = umrli
tasso di letalita = smrtnost

je precej očitno da dober del populacije mora biti okužen in popolnoma asimptomatičen

WizzardOfOZ je izjavil:

Kliči v Kimi d.o.o. če so odprti. Tam filajo razkužila, tako da jih boš sigurno dobil.
https://www.kimi.si/

Kimi ima zaprto prodajalno https://www.kimi.si/prodajalna-kimi/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

jest10 ::

50-75% je popolnoma asimptomatskih

še s prevodom

Če to drži, bomo veliko hitreje vsi prekuženi

pero50 ::

Okuženi*

jest10 ::

Prekuženi. Ti asimptomaski, ki jih noben ne povoha s testerji, bodo lepo poskrbeli za čredno imunost.
Jasno pa pozročajo tudi nove okužbe dokler ne prebolijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

billy ::

zk_eu je izjavil:

billy je izjavil:

Gledam novice pa nikjer ne zasledim nič v smislu "pomoč delavcem"? Samo gospodarstvu.

Se kaj govori okoli tegA? folk je na čakanju, na "prisilnih" dopustih, etc...nihče ne razmišlja kaj bodo 15.4., ko bodo prišle položnice, plača pa bo občutno nižja? Se kaj razmišlja, da bodo banke "preskočile" obroke, ipd?


Em, mogoče zato, ker če se ne bo pomagalo gospodarstvu, bo še več brezposelnosti? Drug od drugega smo odvisni, v grobem pa je ta pomoč delavcem, ki jo opisuješ, socialna pomoč (izredna ali redna).


Ne mislim tako, kot si dojel.

Pač me zanima zakaj se govori samo v smeri pomoči gospodarstva in ne ljudem. Kot se je zaprlo gostilne, bi se lahko tudi bankam ukazalo, da naj prekočijo kak obrok ali dva.

WarpedGone ::

Medtem ko praktično ves neChina svet cilja žlico v rit, se China pobira.
Upa kdo stavit, da bo škoda izven kitajske neprimerno večja kot znotraj?

Tole zna bit moment, ko bo kitajska stopila na prvo mesto kot velesila št.1.
Amerika in komplet evropa pa bosta ponosni nosilki labele banana-republika.

P.S.
Kako in zakaj hudiča se zdravstveni sistem kitajske ni sesul?
Naš se pa menda bo?
Še en nag cesar?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

mirzad ::

WarpedGone je izjavil:

Medtem ko praktično ves neChina svet cilja žlico v rit, se China pobira.
Upa kdo stavit, da bo škoda izven kitajske neprimerno večja kot znotraj?

Tole zna bit moment, ko bo kitajska stopila na prvo mesto kot velesila št.1.
Amerika in komplet evropa pa bosta ponosni nosilki labele banana-republika.

P.S.
Kako in zakaj hudiča se zdravstveni sistem kitajske ni sesul?
Naš se pa menda bo?
Še en nag cesar?

Že vidim nove teorije zarote (oziroma okrepitev starih), da so Kitajci zanalašč naredili in spustili ta virus, da škodijo zda in evropi..

jest10 je izjavil:

50-75% je popolnoma asimptomatskih

še s prevodom

Če to drži, bomo veliko hitreje vsi prekuženi

Super, čim prej tem bolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

GupeM ::

Kako nov virus vpliva na ocene appov v play store:

https://www.androidpolice.com/2020/03/1...

hator ::

Kitajska je obdržala epidemijo na širšem območju Wuhana, nikakor pa ne po celi Kitajski. Italiji se je začelo v severnih deželah in ni bila prizadeta cela Italija. Slovenija bo bolj ko ne cela.
Lahko ti povem bolj kot ne iz prve roke, da je slovensko zdravstvo tako podhranjeno, da glave peče. Od premalo osebja, zelo staro osebje do premalo opreme. Že v normalnih razmerah včasih iščejo zdravniki znotraj bolnišnice na katero intenzivno ga lahko sploh premestijo (npr, internistična, nevrokirurška,..). Praktično večkrat na leto so zdravniki opozarjali pristojne, da manjka to, da manjka ono.
V Italiji je malo večja smrtnost med starimi kot sicer(Kitajska), ker starejših niso mogli priklopit na ventilatorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

phantom ::

WarpedGone je izjavil:

Medtem ko praktično ves neChina svet cilja žlico v rit, se China pobira.
Upa kdo stavit, da bo škoda izven kitajske neprimerno večja kot znotraj?

Tole zna bit moment, ko bo kitajska stopila na prvo mesto kot velesila št.1.
Amerika in komplet evropa pa bosta ponosni nosilki labele banana-republika.

P.S.
Kako in zakaj hudiča se zdravstveni sistem kitajske ni sesul?
Naš se pa menda bo?
Še en nag cesar?

Zahod je ŽE bolj prizadet kot Kitajska. Pa smo še v eksponentni rasti bolj ali manj ...
~
~
:wq
««
109 / 355
»»