» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
94 / 355
»»

Lonsarg ::

Dobro dal sem samo primer enega izmed ukrepov (ki je relevanten skoraj toliko kot izolacija, na šiht namreč vsaj 33% populacije še vedno mora hoditi, najbrž več.

louser ::

Ne pravim, da to, kar trdiš, ni smiselno. Da ne bo kdo narobe razumel.
Ampak ranljivi folk je ranljiv čez celo leto, ne enkrat na deset krat n let, ko gre za pandemijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Lonsarg ::

Pri gripi ni smiselno cepit celotne populacije, to je primer nesorazmernostnega ukrepa. Je pa smiselno da se cepijo tisti ki se družijo redno s starejšimi bližnjimi in tisti ki delajo s starimi (zdravstveni delavci).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

louser ::

Mare2 ::

mojsterleo je izjavil:

Nato se je name spravil še delodajalec, češ da z busom ne morem prihajati drugače me bo dal na prisilni dopust. Zanima me ali delodajalec to lahko naredi ali je to sploh dopustno.
Bral sem poslanico varuha človekovih pravic, da gre v tem primeru za kršitev človekovih pravic zaradi stigmatizacije posameznika zaradi predsodkov, strahu in napačnih predstav.


Sploh ne veš, zakaj Kitajci špricajo in razkužujejo ceste, objekte, zgradbe, avtobuse itd.

Oni (Kitajci) že vejo zakaj, naši odgovorni pa še ne vedo.

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

49106 ::

Lonsarg je izjavil:

Pri gripi ni smiselno cepit celotne populacije, to je primer nesorazmernostnega ukrepa. Je pa smiselno da se cepijo tisti ki se družijo redno s starejšimi bližnjimi in tisti ki delajo s starimi (zdravstveni delavci).



louser je izjavil:

Precepljenost pada
https://www.abczdravja.si/ostalo/proble...


Logično, da pada.

Za primerjavo: v Veliki Britaniji je bilo lani cepljenih 70 odstotkov zdravstvenih delavcev, pri nas pa manj kot 14 odstotkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

louser ::

Pa imamo še en problem. Marsikateremu dostojno plačo prinesejo dodatki. Se te loti bolezen, gre folk delat.
Ker če ne bo šel, bo na koncu meseca premalo evričev na TRRju.
Delodajalci pa tako početje z nagradami brez bolniške odsotnosti še nagrajujejo.

Trije problemi: - premalo keša v zdravstvu
- zastarelo šolstvo
- izkoriščanje delodajalcev

;-) ::

Žiiiga je izjavil:

15. aprila veliko majhnih firm ne bo uspelo izplačat plač/bolniških/dopustov/čakanja, sploh tiste, ki od danes ne delajo več.

Taki tak skoda da po svetu hodiju. Twiter je poln s.p jev ki bi ze radi imelinfinancne inekcije ko pa preveris osebe pa par sto komadov dela nohte in podaljsuje obrvi :) vecina ima s.p. odprt par mesecev, niso davcni zavezanci in izdajo par racunov na mesec

mahoni ::

Mare2 je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Nato se je name spravil še delodajalec, češ da z busom ne morem prihajati drugače me bo dal na prisilni dopust. Zanima me ali delodajalec to lahko naredi ali je to sploh dopustno.
Bral sem poslanico varuha človekovih pravic, da gre v tem primeru za kršitev človekovih pravic zaradi stigmatizacije posameznika zaradi predsodkov, strahu in napačnih predstav.


Sploh ne veš, zakaj Kitajci špricajo in razkužujejo ceste, objekte, zgradbe, avtobuse itd.

Oni (Kitajci) že vejo zakaj, naši odgovorni pa še ne vedo.


Pri nas v Evropi bo najprej karantena 3-4 tedne. Bojo vidl, da ni kaj prevec pomagalo, sele takrat bodo mogoce sli full dezinfekcijo.

Choc ::

Kako ne bo pomagala? Ne bo navala na zdravstvo! Cilj je, da se obremenitev zdravstva razprši na daljše obdobje ...

imagodei ::

mahoni je izjavil:

...

torej smo fuc-ed beyond wildest imagination?
religije so vendarle imele prav?
ah, jeb-ga, so be it.

Odvisno, a bomo zmožni spremeniti življenjski stil. V zadnjih 20 letih smo doživeli 3 nove izbruhe koronavirusov, nekaj izbruhov Ebol, kar je poleg ostalih dejavnikov tudi posledica gostote prebivalstva, povezanosti sveta, količine letalskih prevozov, kulture potrošništva in psihologije, ki v ozadju aktivno nabija, da bomo srečni samo, če bomo potovali, na veliko zapravljali, kupovali vedno nove stvari... In ideologij, ki nas učijo, da smo individualisti, odgovorni samo sami zase, za svojo srečo in da je treba nenazadnje na šihtu stisnit zobe, pa pregurat tisti prehlad: včasih te je gripa prisilila v posteljo, danes poješ 2 tableti psevdoefedrina (Cold-3) na vsake štiri ure in če gripica ni prehuda, se da zgurat tisti teden na šihtu. Antibiotiki in zdravstvo na sploh pa itak rešijo vse ostalo - ane.

Preskoki virusov med živalmi in človekom se verjetno dogajajo stalno - samo da se virus ne prime, ni dovolj prilagojen, pa hitro odmre. Ali ga pokonča imunski sistem, ali pa umre skupaj z gostiteljem, preden mu uspe toliko mutirat, da bi lahko uspešno okuževal druge ljudi. Sem ter tja bo novim virusom uspelo - to je matematika. Nikakor ni rečeno, da je to najhujši virus tega stoletja. In na tale način, kot se gremo družbo sedaj, se nam pač ne piše dobro.

Skratka, morda nam bo enkrat svanulo, da divji in neobrzdani kapitalizem, neoliberalizem in podobne ideologije, ki so orientirane zgolj v kratkoročne gospodarske cilje, gospodarsko rast za vsako ceno - niso OK in sploh niso dolgoročno vzdržne. Ne samo koronavirusi, imamo tudi druge nevarnosti, ki nas enako zlahka potisnejo v težke krize. Morda celo vojne, lakoto, množično umiranje. Podnebne spremembe so realnost, pa se nekako ne zmenimo zanje - kao, ne gre drugače (očitno gre: pol sveta je v lock-down mode zaradi koronavirusa, pa še vedno živimo). Naš ustaljeni način življenja lahko divje spremeni že ena "majhna" skala iz vesolja.

Pred nekaj leti je malo zakašljal en vulkanček na Islandiji, pa se je ustavil zračni promet na severni polobli. Po drugi strani imajo ZDA Yellowstone, ki v povprečju izbruhne enkrat vsakih 600.000 let - zdaj pa je že kakih 50.000 let pozen. Realnost je taka, da lahko izbruhne čez 50.000 let, čez 100 let ali pa jutri. Ko se bo to zgodilo, ZDA ne bodo več obstajale, preostali svet bo šel pa v kameno dobo.

Za take primere neobrzdani kapitalizem, ki gleda samo na naslednje četrtletje, nima nobenega contingency plana. Mogoče je za Yellowstone sploh nesmiselno karkoli planirat, ker trenutno nimamo tehnoloških zmožnosti, da bi o rešitvah tega sploh lahko razmišljali, kaj šele implementirali; ampak tudi za 100x manjše katastrofe nima kapitalizem pametnega odgovora. Finančni marketi in gospodarstveniki samo preštevajo, kakšno izgubo bodo imeli.



No, tale virus je verjetno ene 10x prešvoh, da bi ljudi premaknil v razmišljanju. Tako da, čez par mesecev gremo naprej po ustaljeni poti.
- Hoc est qui sumus -

Telbanc ::

hator je izjavil:

Zelo težko bo nakupit respiratorje.
https://www.finance.si/8959056/Respirat...


Pa ne gre po načelo kdo prej pride dobi!

Leta so zdravniki opozarjali, da jih imajo premalo.


Zato se bo šlo z drugimi ukrepi in to zelo hitro.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Jure14 ::

mojsterleo je izjavil:

Nato se je name spravil še delodajalec, češ da z busom ne morem prihajati drugače me bo dal na prisilni dopust. Zanima me ali delodajalec to lahko naredi ali je to sploh dopustno.

Prinesi šefu predračun od kake taxi službe za 2 vožnji na dan za nasledje tri tedne. Pa naj plača. Pa ne boš prihajal z busom.

louser ::

Pa tistim, ki niso privilegirani.

Mimgrede tega dobiš, če imaš respiratorne bolezni in imaš srečo, da se te usmilijo.

philips respironics trilogy 100

louser ::

Nič bat, po trgovinah, ki imajo te dni malce več obiska, imajo vsi delavci take nizkotne pogodbe.

Massacra ::

Twit ene zdravnice:

"Zgrožena. Ves čas trobimo o pomanjkanju varovalne opreme. In potem si frajerji za fotoseanso nadenejo sveže FFP3 maske. Naše sestre pa delajo triažo bolnikov v navadni maski, brez vizirjev, plaščev, kaj šele FFP3 maske!"

Res ni mask za zdravstvene delavce?

mikhaair ::

Mene je tista fotka tudi posedla. Pa ne vem še od česa, smeha, soka, začudenja, zagrizenosti?

louser ::

louser je izjavil:

Nič bat, po trgovinah, ki imajo te dni malce več obiska, imajo vsi delavci take nizkotne pogodbe.

Pa negovalci po domovih za starejše istotako.

PreviousUser ::

Kako to, da za posledicami tega virusa umirajo predvsem moški? V Italiji je 75% žrtev moških.

https://www.24ur.com/novice/tujina/koro...

bedarija ::

ne najdem pa podatka kakšna je porazdelitev okuženih. mogoče je več moških okuženih.

popravek najdu: 60% moških 40% žensk, torej že samo zarad tega ne more bit 50/50

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

Okapi ::

Maske niso koristne, a ne?>:D

TheKekec ::

Uradna vladna spletna stran na temo COVID-19:

https://www.gov.si/teme/koronavirus/

Barakuda1 ::

Higiena in razkuževanje so skoraj primarni princip zaščite.

Katera razkužila se klasično uporabljajo, je sicer znano, mena pa zanima,

ali je učinkovit tudi 3% vodikov peroksid

hvala za vaš odgovor in mnenje

poweroff ::

Barakuda1 je izjavil:

Higiena in razkuževanje so skoraj primarni princip zaščite.

Katera razkužila se klasično uporabljajo, je sicer znano, mena pa zanima,

ali je učinkovit tudi 3% vodikov peroksid

hvala za vaš odgovor in mnenje

Načeloma ja, ampak vseeno ti priporočam, da uporabiš WHO priporočeno mešanico po "mojem" postopku: https://telefoncek.si/2020/03/03/izdela...

H2O2 je precej močan antioksidant, več kot s 3% ne delat, pa tudi ta je problematičen ob dolgotrajni uporabi.

Jaz recimo H2O2 v svojo mešanico nisem dal. Mislim, da je bolj učinkovit proti sporam, proti katerim alkohol sicer ne deluje.
sudo poweroff

mirzad ::

poweroff je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

Higiena in razkuževanje so skoraj primarni princip zaščite.

Katera razkužila se klasično uporabljajo, je sicer znano, mena pa zanima,

ali je učinkovit tudi 3% vodikov peroksid

hvala za vaš odgovor in mnenje

Načeloma ja, ampak vseeno ti priporočam, da uporabiš WHO priporočeno mešanico po "mojem" postopku: https://telefoncek.si/2020/03/03/izdela...

H2O2 je precej močan antioksidant, več kot s 3% ne delat, pa tudi ta je problematičen ob dolgotrajni uporabi.

Jaz recimo H2O2 v svojo mešanico nisem dal. Mislim, da je bolj učinkovit proti sporam, proti katerim alkohol sicer ne deluje.

H2O2 je oksidant ne pa antioksidant

Massacra ::

Virus vstopa v telo skozi ACE2 receptorje, katerih zelo velika količina je na površini pljuč in žilic.

Še več ACE2 r2ceptorjev imajo kadilci, zato so tudi bolj obremenjeni s to boleznijo.

Kadilcev je koliko, 3x več moških?
(to je en od razlogov morda)

gregork ::

A metanol ("cvet", prvi, neuporaben del pri kuhanju šnopsa) je tudi ok za razkuževanje predmetov?

poweroff ::

mirzad je izjavil:

H2O2 je oksidant ne pa antioksidant

Ja, zatipk.
sudo poweroff

s1m0n ::

Mediji pa so tudi prestrašili prebivalstvo.
Nekateri si niti ne upajo na svež zrak...
Pri nas je zunaj popolnoma prazno, nikogar nikjer...

louser ::

Mimogrede
Med respiratorji in ventilatorji obstaja razlika, ki je neumni mediji ne poznajo.

https://www.askdifference.com/respirato...

Respirator stane tam od par centov do sto eur, ventilator pa od par k eur do 10, 15 k eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

bigbada ::

Pač se zamrzne vse za en mesec. Nihče ne bo konec, če ne bo prejel plače en mesec.
Folk je neumen, namesto da bi bil doma poseduje po kafičih pa tržnicah.

ixod ::

bigbada je izjavil:

Pač se zamrzne vse za en mesec. Nihče ne bo konec, če ne bo prejel plače en mesec.

če imaš našpanan kredit do minimalne plače, imaš, če drugega ne, vsaj sitnosti z modelovanjem pri kreditorju, da ti zamakne obveznost

Miha 333 ::

Njemačka i Italija povećale su proizvodnju respiratora u svojim državama kako bi odgovorile na vrhunac pandemije koji tek treba uslijediti.

Prema Reutersu, Njemačka je naručila 10 tisuća respiratora, dok ih je Italija naručila 5 tisuća.

Jedan respirator košta 17 tisuća dolara.


Vir: https://www.index.hr/vijesti/clanak/bro...

Poveljnik civilne zaščite Srečko Šestan pa je povedal, da imamo v državi trenutno 168 ventilatorjev, kupili jih še bomo 50.

Vir: https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

Če bi na Slovenijo projicirali razmere v Italiji, bomo v kratkem potrebovali več kot 200 respiratorjev, medtem ko jih imamo trenutno 168, od teh je za uporabo prostih morda 20 ali 30.

Vir: https://siol.net/novice/slovenija/bodoc...

Anney ::

Kitajska državna novičarska agencija Xinhua poroča, da je podjetju iz Hefeija uspelo razviti hitri test za novi koronavirus, po katerem je izvid znan že v 15 minutah. Novi testerji, ki potrebujejo odvzem krvi iz prsta, bodo že v kratkem na trgu.


V domu starejših v Metliki okuženih sedem stanovalcev in pet zaposlenih


Vir: RTV SLO
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

jypeepyj ::

Žarišče v Metliki je bilo res nepotrebno in je fronta čisto za brezeveze tam odprta.
5 zaposlenih pa 7 varovancev? To je as good as da majo vsi. Zaprt prostor po cele dneve skupaj ... Najrbž celoten dom okužen.
Nina Pirnat njiz včeraj dejala da ne bojo več updejdal številk. Domneva je, če si bil v tesnem stiku s potrjeno okuženim imaš tudi ti.

Da pa na novo vlado se usuva kritika zaradi mask je pa totalen nonsens. Je ta vlada že prvi večer kriva da ni mask pri zdravstvenih delavcih? So oni korono spustili sem? Trudijo se po svojih močeh in znanjih v izrednih razmerah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jypeepyj ()

IL_DIAVOLO ::

V šmarju naj bi bilo več kot 50(!) okuženih.

https://www.delo.si/novice/slovenija/me...

Massacra ::

jypeepyj je izjavil:

Žarišče v Metliki je bilo res nepotrebno in je fronta čisto za brezeveze tam odprta.
5 zaposlenih pa 7 varovancev? To je as good as da majo vsi. Zaprt prostor po cele dneve skupaj ... Najrbž celoten dom okužen.
Nina Pirnat njiz včeraj dejala da ne bojo več updejdal številk. Domneva je, če si bil v tesnem stiku s potrjeno okuženim imaš tudi ti.

Da pa na novo vlado se usuva kritika zaradi mask je pa totalen nonsens. Je ta vlada že prvi večer kriva da ni mask pri zdravstvenih delavcih? So oni korono spustili sem? Trudijo se po svojih močeh in znanjih v izrednih razmerah.


Kako ne bodo? Morajo jih updejtati.
Kolikor vem, ne bodo več toliko testirali ampak na osnovi matematičnega modela (dosedanji porast v 1 dnevu) predvidili število okuženih (če tudi jih ne bodo testirali).

Updejtati številke pa morajo!

mirzad ::

ixod je izjavil:

bigbada je izjavil:

Pač se zamrzne vse za en mesec. Nihče ne bo konec, če ne bo prejel plače en mesec.

če imaš našpanan kredit do minimalne plače, imaš, če drugega ne, vsaj sitnosti z modelovanjem pri kreditorju, da ti zamakne obveznost

če se zamrzne vse, se zamrznejo tudi odplačila kreditov, položnice, ...

jypeepyj je izjavil:


Da pa na novo vlado se usuva kritika zaradi mask je pa totalen nonsens. Je ta vlada že prvi večer kriva da ni mask pri zdravstvenih delavcih? So oni korono spustili sem? Trudijo se po svojih močeh in znanjih v izrednih razmerah.

ne seveda ni kriva, ampak tepci so se šli slikat z maskami in zdaj naj kar požrejo kritike

ixod ::

mirzad je izjavil:

če se zamrzne vse, se zamrznejo tudi odplačila kreditov, položnice, ...

čas se ne zamrzne, me prav zanima, kako se bodo položnice zamrznile :)
elektrika, voda, zavarovanje, prispevki, akontacija...

;-) ::

ixod je izjavil:

mirzad je izjavil:

če se zamrzne vse, se zamrznejo tudi odplačila kreditov, položnice, ...

čas se ne zamrzne, me prav zanima, kako se bodo položnice zamrznile :)
elektrika, voda, zavarovanje, prispevki, akontacija...

Pri živ. Zavarovanjih-nalozbenih samo upaj da se ne zamrzne, ker je prakticno razprodaja na trgih.

NMH ::

št. testov: 5369
št. pozitivnih: 181

https://www.nijz.si/sl/pojav-novega-kor...

181/5369 = 3.3% kar je zelo zelo nizko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

AndrejO ::

AndrejO je premaknil sporočila v Moški vs. ženski imunski sistem.

mirzad ::

ixod je izjavil:

mirzad je izjavil:

če se zamrzne vse, se zamrznejo tudi odplačila kreditov, položnice, ...

čas se ne zamrzne, me prav zanima, kako se bodo položnice zamrznile :)
elektrika, voda, zavarovanje, prispevki, akontacija...

pač tako se odločimo in se zamrzne... za nlb se je našel denar, se bo pa še zato

Anney ::

Situacija glede novih okužb po zdravstvenih regijah do 11. ure: Celje: 27 (včeraj 21), Koper: 8 (včeraj 5), Kranj : 7 (včeraj 2), Ljubljana: 75 (včeraj 65), Maribor: 13 (včeraj 9), Murska sobota: 5 (včeraj 5), Novo mesto: 39 (včeraj 31), Nova Gorica : 3 (včeraj 2), Ravne na koroškem: 1 (včeraj še nič), tuji državljan: 2
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ixod ::

mirzad je izjavil:

pač tako se odločimo in se zamrzne... za nlb se je našel denar, se bo pa še zato

nič se ne bo tako odločalo v primeru fiksnih stroškov, sicer pa, slovenci imamo 25 mrd depozitov na bančnih računih.
in zdaj ti pač ne boš plačal obrokov kreditov? kreditor bo pa gledal v zrak in ti odpisal, po možnosti preko hiperinflacije?
tebi je to 'se pač tako odločimo, da ustavimo čas'? in povezane potrebe?
moram dodati kaj posebnega?
res upam, da ne veš, kaj govoriš.

brbr21 ::

Mogoče samo meni ne gre.... tezko razumem ukrepe, kot so zmanjšanje obsega javnega prevoza (LPP, Maribor, Kranj) in skrajšanja delovnega časa trgovin.

Ljudje bodo vseeno uporabljali javni prevoz kar pomeni,da bo število potnikov na enem avtobusu večje, kot bi bilo sicer oz, če bi celo povečali število avtobusov. Včeraj sem bil po sili razmer na pošti in sem bil pozitivno presenečen, ko so jasno objavili navodila po posamičnem vstopanju, držanju razdalje najmanj 1,5m ter očitno porabljeni ogromni količini razkužil (vonj je bil na robu vzdržnosti). Na drugi strani pa v trgovskih centrih raja nabasana in en čez drugega za zadnjo konzervo fižola. Krajši delovni čas bo samo povečal gostoto.

Raje bi uvedli obvezno razkuževanje javnih prevoznih sredstev in obvezna razdalja med posameznimi potniki. Enako v trgovinah... posamičen vstop, omejeno število sočasnih nakupovalcev, razkuževanje... Če ne gre drugače (gospodarski interes...dodatni stroški) pa z dekretom države. Se mi zdi, da bo nekajdnevna nakupovalna panika precej pokvarila sliko v naslednjih dneh.

mirzad ::

brbr21 je izjavil:

Mogoče samo meni ne gre.... tezko razumem ukrepe, kot so zmanjšanje obsega javnega prevoza (LPP, Maribor, Kranj) in skrajšanja delovnega časa trgovin.

Ljudje bodo vseeno uporabljali javni prevoz kar pomeni,da bo število potnikov na enem avtobusu večje, kot bi bilo sicer oz, če bi celo povečali število avtobusov. Včeraj sem bil po sili razmer na pošti in sem bil pozitivno presenečen, ko so jasno objavili navodila po posamičnem vstopanju, držanju razdalje najmanj 1,5m ter očitno porabljeni ogromni količini razkužil (vonj je bil na robu vzdržnosti). Na drugi strani pa v trgovskih centrih raja nabasana in en čez drugega za zadnjo konzervo fižola. Krajši delovni čas bo samo povečal gostoto.

Raje bi uvedli obvezno razkuževanje javnih prevoznih sredstev in obvezna razdalja med posameznimi potniki. Enako v trgovinah... posamičen vstop, omejeno število sočasnih nakupovalcev, razkuževanje... Če ne gre drugače (gospodarski interes...dodatni stroški) pa z dekretom države. Se mi zdi, da bo nekajdnevna nakupovalna panika precej pokvarila sliko v naslednjih dneh.

Za javni prevoz bi lahko še povečali število avtobusov, da bi bila lahko med vožnjo čim večja razdalja med ljudmi.

ixod je izjavil:

mirzad je izjavil:

pač tako se odločimo in se zamrzne... za nlb se je našel denar, se bo pa še zato

nič se ne bo tako odločalo v primeru fiksnih stroškov, sicer pa, slovenci imamo 25 mrd depozitov na bančnih računih.
in zdaj ti pač ne boš plačal obrokov kreditov? kreditor bo pa gledal v zrak in ti odpisal, po možnosti preko hiperinflacije?
tebi je to 'se pač tako odločimo, da ustavimo čas'? in povezane potrebe?
moram dodati kaj posebnega?
res upam, da ne veš, kaj govoriš.

Sej nebo ostal brez ničesar. Če ima nekdo za odplačat kredit prvega aprila, maja in junija, bo pač odplačal maja, junija in julija (oziroma junija, julija in avgusta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

ixod ::

mirzad je izjavil:

Sej nebo ostal brez ničesar. Če ima nekdo za odplačat kredit prvega aprila, maja in junija, bo pač odplačal maja, junija in julija (oziroma junija, julija in avgusta).

mislim, da cisto dobro razumem, kaj zelis povedati, so pa nekatere stvari neodlozljive (ce niso posebej dogovorjeno s kreditorjem ali upnikom nasploh) in nekaterih stvari pac ne mores zamrzniti, vsaj ne na veliki skali in za dalj casa. in en mesec je ze obdobje, ko ljudje vcasih komaj povezejo, sploh, ko zakreditirani. zate mogoce ni problem, tudi za marsikoga najbrz ni (25 mrd depozitov!), ni pa to univerzalno.

NMH ::



cca 18% starih nad 60 let.

qwertyy ::

Sepravi z novo vlado ne bo več tiskovnih konferenc, vse novice se bodo zbirali na enem mestu (se pravi cenzura), podatkov o novo okuženih ne bo več. Še 2 dni nazaj se je govorilo, da bo v vrtcih za otroke tistih, ki bodo morali delati poskrbljeno, danes pa tip pravi, da bodo iskali prostovoljce oziroma študente. Sicer je pa tako zdolgočasen, da sem skoraj zaspal. In zdaj bomo vsak dan poslušali njegovo filozofiranje namesto realnih tiskovnih konferenc.

Samo še to se nam je manjkalo...
««
94 / 355
»»