» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
92 / 355
»»

Ganon ::

MrStein je izjavil:

V čem je fora z WC papirjem?

Sem videl enega na ulici (pre)prodajat (sicer je zgledalo kot tise večje papirnate brisače).

Očitno je WC papir ključen pri zmagi nad koronavirusom....


PS: V trgovini res že (ajde, delna) panika. Moke zmanjkuje, kvasa baje že včeraj zmanjkalo, soli(???), čebule....

PPS: V Tuš (tavelikem) imajo samo 3 vrste šampona???? (OK, malo več, ampak gre za polico širine 1m; v drugih trgovinah imajo tega za 10 metrov, lastno "ulico", celo v manjših trgovinah)


Virus se prenaša ob tesnih stikih, oni pa se gnetejo po trgovinah, kot da nas bodo jutri napadli vesoljci in se bliža konec sveta. Debili, ni drugega.

NMH ::

14:54
RESPIRATORJI
Poveljnik civilne zaščite Srečko Šestan je povedal, da je trenutno v Sloveniji 168 respiratorjev. UKC Ljubljana je dobil odobritev za nakup 50 novih. So pa respiratorji tudi predmet pomoči Kitajske, pri čemer količina še ni znana.

14:49
"Imamo v Sloveniji na voljo vsa ustrezna zdravila? "Na svetu ni nobenega zdravila, ki bi bilo dokazano učinkovito za zdravljenje te bolezni ali pa priporočeno, nekatera pa so se izkazala na določenih področjih učinkovita. Imamo na voljo vse, kar je ta trenutek na voljo na svetu. Vse, kar se bere, da se uporablja pri najtežjih primerih, imamo v Sloveniji," pravi Matičičeva."

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

genesiss ::

Ima kdo kaj vec informacij o tem kar je izjavil Gantar - da je od 168 respiratorjev prostih le 20?

Motion ::

Morda se bom lotil pospravljat podstrešje če bomo morali ostat doma.

Miha 333 ::

genesiss je izjavil:

Ima kdo kaj vec informacij o tem kar je izjavil Gantar - da je od 168 respiratorjev prostih le 20?

Ja, drži. Ker so ostali že zasedeni s pacienti zaradi drugih vzrokov. Že sedaj so trije na respiratorju zaradi covida (povedali na tiskovni danes). Ni več smešno, ne?

dild0idis ::

WHO Coronavirus update


oz. še nemški link glede Covid-19

Die Verbreitung des Coronavirus
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

qwertyy ::

Še ena katastrofalna polomija je to, da danes folk prosto po prešernu v enormnih količinah gomazi po trgovinah oziroma da to sploh dovolijo.

Pristojni na TVju opozarjajo naj se folk ne druži, naj si umiva roke itd itd medtem ko se na tisoče ljudi masovno gužva po štecunah. Tole bo katastrofa epskih razsežnosti, rezulati pa bodo vidni čez kakšen teden. Upam pa, da se motim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

louser ::

Miha 333 je izjavil:

genesiss je izjavil:

Ima kdo kaj vec informacij o tem kar je izjavil Gantar - da je od 168 respiratorjev prostih le 20?

Ja, drži. Ker so ostali že zasedeni s pacienti zaradi drugih vzrokov. Že sedaj so trije na respiratorju zaradi covida (povedali na tiskovni danes). Ni več smešno, ne?

Enih 20 jih je po domovih pri bolnikih, ki potrebujejo pomoč pri dihanju. Ostali so menda bolj kot ne na pljučnih in intenzivnih.
Tu se je vedno šparal v Sloveniji.

IL_DIAVOLO ::

Zanimivo, testiralo se ne bo vec. Ce si bil v stiku z okuženim, te smatrajo kot okuženega. Tocnih stevilk tako ne bo vec.

scipascapa ::

Zmanjkalo testov ali se jim ne da več?

s1m0n ::

Tocnih stevilk tako ne bo vec.

Bodo pa zato višje... Ni potrebno točnih številk, če bodo te okvirne višje od pozitivno testiranih, če se te smatra kot okužene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

genesiss ::

To je standarden postopek, tudi kitajci so imeli tisti spike na grafu okuzenih, ker so, podobno kot zdaj pri nas, spremenili definicijo okuzenega. Od zdaj se za okuzenega steje tisti ki je bil v stiku in ima simptome (test ni potreben).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

bigbada ::

Potem je ta statistika larifari in bo povzročala še večjo paniko. Ker bodo kar vse šteli zraven. What?

NMH ::

17:33

Razvoj zdravila in cepiv blizu
Borut Štrukelj s fakultete za farmacijo je za TV Slovenija pojasnil, kako napreduje razvoj zdravil oz. cepiv za novi koronavirus oz. bolezen covid-19. Dejal je, da se bolezen zdravi simptomatsko, torej z lajšanjem simptomov. "Na tem področju res napredujemo. Imamo dve učinkoviti, ki kažeta zelo dobre rezultate: 70 let staro zdravilo za malarijo in praktično novo zdravilo za ebolo, je razložil in dodal: "Ta trenutek je razvoj zelo blizu končni uporabi. /.../ Do jeseni bomo skoraj zagotovo imeli zdravilo in tudi cepivo."

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

genesiss ::

Larifari kot vsa statistika. Lahko je uporabna ce jo razumes in znas uporabljati.

sbawe64 ::

Kakšne so kaj vaše napovedi za Slovenijo?

Bo kot drugod po Eu (It, De, Fr, Esp).
Trenutno so najbolj ogroženi starejši od 65 let, takih je 400 k.
Če pride mutacija v stilu španske gripe bo obratno, ogroženi mladi z najbolj delujočim imunskim sistemom.
Smo šele v začetku drugega tedna !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Miha 333 ::

Poskušam tretjič, ker je dvakrat bilo brisano. Tokrat brez lastnih zaključkov. Te si naj ustvari vsak sam. Viri so navedeni.

Gantar: Če bi na Slovenijo projicirali razmere v Italiji, bomo v kratkem potrebovali več kot 200 respiratorjev, medtem ko jih imamo trenutno 168, je od teh prostih za uporabo morda 20 ali 30.

Vir: https://www.sta.si/2738902/gantar-o-kor...


"11 okuženih je hospitaliziranih na ljubljanski infekcijski kliniki, eden potrebuje dodatek kisika. Na intenzivni enoti so štirje, eden ni zaradi okužbe, danes zapušča intenzivno enoto, trije ostajajo, potrebujejo umetno predihavanje, vodja je opozoril, da gre za življenje ogrožujoče stanje," je povedala Mojca Matičič z infekcijske klinike UKC Ljubljana.

Vir: https://www.zurnal24.si/zdravje/v-zivo-...

StarMafijec ::

Koliko ljudi pa mora običajno zaradi gripe iti na respirator?

Telbanc ::

https://www.worldometers.info/coronavir...

Italija danes 250 mrtvih.

Vsaka ura šteje.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Ganon ::

Miha 333 je izjavil:

Na intenzivni enoti so štirje, eden ni zaradi okužbe, danes zapušča intenzivno enoto, trije ostajajo, potrebujejo umetno predihavanje, vodja je opozoril, da gre za življenje ogrožujoče stanje," je povedala Mojca Matičič z infekcijske klinike UKC Ljubljana.


Nič o starosti teh okuženih, seveda tudi ne o njihovem splošnem zdravstvenem stanju ...

bedarija ::

ma glup je narod. slovaška zaprla šole in vse da zaščiti folk in kaj te naredijo? razumejo to kot dodatne počitnice in gredo an veliko smučat. isto so anredil italijani in isto bodo slovenci anredil. tako polnega parka kot je bil včeraj še nisem videl. komi čakam naslednji teden ko bo sonce in bo ves anrod zunaj ker imajo "dopust".

mirzad ::

Ganon je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Na intenzivni enoti so štirje, eden ni zaradi okužbe, danes zapušča intenzivno enoto, trije ostajajo, potrebujejo umetno predihavanje, vodja je opozoril, da gre za življenje ogrožujoče stanje," je povedala Mojca Matičič z infekcijske klinike UKC Ljubljana.


Nič o starosti teh okuženih, seveda tudi ne o njihovem splošnem zdravstvenem stanju ...

Jaz sem nekje videl (mogoče tuki? izbrisan post?), da so vsi 4 nad 60. Ta, ki odhaja, ni bil na intenzivni zaradi corone, ampak je mel neko poškodbo. Od treh, ki ostajajo, je pa en nad 80 iz doma starejših občanov. Ni pa to preverjeno.

LeQuack ::

Po razglasitvi epidemije, zaprtju šol in pozivih, naj ostanemo doma, so se mnogi podali v trgovske centre.
https://www.zurnal24.si/slovenija/polic...



Kako najhitreje razširiš virus? Greš se gužvat v trgovine in potem virus odneseš še domov in ga še tam raztrosiš.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

VaeVictis ::

Kolega poslal slike iz Švice, folk tudi zelo aktivno nakupuje.

Skoraj vse izropano v trgovinah!

bigbada ::

1 mesec bom igrice nabijal na PCju doma pa filme gledal. Kaj hočeš boljšega. Ne razumem ljudi, ko sedaj v teh razmerah silijo ven.

LeQuack ::

bigbada je izjavil:

1 mesec bom igrice nabijal na PCju doma pa filme gledal. Kaj hočeš boljšega. Ne razumem ljudi, ko sedaj v teh razmerah silijo ven.


Kako pa misliš da se je virus tako hitro razširil npr. v Italiji.
Quack !

NMH ::

hmm..

bigbada ::

Kaj pomeni CFR?

bigbada je izjavil:

Kaj hočeš boljšega. Ne razumem ljudi, ko sedaj v teh razmerah silijo ven.

Verjetno tega ne razumeš niti v mirnih časih.


Jaz sem pač bolj introvert in geek. Rad kdaj zaigram kako igro pa pogledam film. Nisem rad v gužvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Baja ::

TheKekec ::

bigbada je izjavil:

Kaj pomeni CFR?

bigbada je izjavil:

Kaj hočeš boljšega. Ne razumem ljudi, ko sedaj v teh razmerah silijo ven.

Verjetno tega ne razumeš niti v mirnih časih.


Jaz sem pač bolj introvert in geek. Rad kdaj zaigram kako igro pa pogledam film. Nisem rad v gužvi.



Case fatality rate @ Wikipedia

IL_DIAVOLO ::

Vazelin zdaj si bil po televiziji.

#100kilmoke

Vazelin ::

Jaz se počutim kar malo retarda. Sem zadnje tedne grindal zalogo. a danes se podam popoldne v trgovski center, da nabavim še nekaj hrane za mamo, da ne bo hodila naokoli. Opazno več interakcije z ljudmi kot včeraj npr. Bi bilo treba it res 15 min pred zaprtjem tja.Ironično, da sem ravno danes morda kaj fasal. Si pa kar mislim, kako polno je bilo v prime urah
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

imagodei ::

Vazelin je izjavil:

Jaz se počutim kar malo retarda.

As you should. Ustvarjate paniko in samoizpolnjujočo se prerokbo. V divje nakupe in predvsem v polne trgovine vlečete tudi tiste, ki s(m)o vseskozi govorili, da je to neumnost.
- Hoc est qui sumus -

zmaugy ::

wajdujc je izjavil:

Angleži se spuščajo v to kot kaki bugchaserji: https://www.theguardian.com/world/2020/...

ne bodo zaprli šol ali trgovin in omejevali velikih prireditev, naj se ljudje pripravijo na izgubo svojcev


Tole je totalno bolan in psihopatski pristop. Me ne čudi glede na tistega blond psihota, ki je PM.
Po mojem bo to katastrofa za njihovo moralo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Urbano#Desno ::

Vazelin je izjavil:

Jaz se počutim kar malo retarda. Sem zadnje tedne grindal zalogo. a danes se podam popoldne v trgovski center, da nabavim še nekaj hrane za mamo, da ne bo hodila naokoli. Opazno več interakcije z ljudmi kot včeraj npr. Bi bilo treba it res 15 min pred zaprtjem tja.Ironično, da sem ravno danes morda kaj fasal. Si pa kar mislim, kako polno je bilo v prime urah



A moko, makarone in wc papir so še imeli?:)

Vazelin ::

Vse je bilo razen pakiranega mesa, kjer je zanimiv pristop. Prazne police s pakiranim mesom so napolnili z narezki (pršut in to).

imagodei je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz se počutim kar malo retarda.

As you should. Ustvarjate paniko in samoizpolnjujočo se prerokbo. V divje nakupe in predvsem v polne trgovine vlečete tudi tiste, ki s(m)o vseskozi govorili, da je to neumnost.

Ne, samo uro sem falil. Moral bi iti malo pred zaprtjem. Vsekakor ne maram, da mat hodi naokoli, da pride do nekaj hrane. Zato sem jaz nekaj nabavil da jutri nesem nekaj vreč
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Urbano#Desno ::

Kakšno olajšanje. Jutri navsezgodaj evre spremenim v trdo valuto konverve tune, moka,cuker in seveda rolice wc papirja za celo garažo.

Vazelin ::

Mi je pa misterij naslednje: zakaj bi nekdo po trgovini hodil z masko povešeno od ust dol. Zakaj bi torej imel masko, če jo ne nosiš
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kixs ::

Naj naredijo orenk ali pa nic. Zdaj se z mojo dogovarjava kdo bo kdaj ostal doma, da cuva otroke...

Telbanc ::

imagodei je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz se počutim kar malo retarda.

As you should. Ustvarjate paniko in samoizpolnjujočo se prerokbo. V divje nakupe in predvsem v polne trgovine vlečete tudi tiste, ki s(m)o vseskozi govorili, da je to neumnost.


Jaz sem tud nabavu prej.

Zato da se mi ne bo treba drenjat. In sem mel prav, sem vedu da bo štala.

Zdej smo pa mi krivi, ker smo neprilagodljivi in mislimo z svojimi možgani.

In namesto, da bi ljudi pravočasno opozorili kaj se bliža in jih spodbudili v nakupe osnovnih stvari. Se zdaj vali krivda na njih.

Če dam za primerjavo....Črna gora zapira osnovne šole, pa nima nobenega okuženega.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

mirzad ::

kixs je izjavil:

Naj naredijo orenk ali pa nic. Zdaj se z mojo dogovarjava kdo bo kdaj ostal doma, da cuva otroke...

Damo starejše od 60 in kronične bolnike nekam na varno, ostali se namerno izpostavimo majhni količini virusa (Kitajci so opazili, da če si izpostavljen večji količini virusa je bolj verjetno da boš resno bolan), čez par tednov je vsega konec.

HappyPills ::

Pa dajte no zganjat paniko. To je zdele naval nasleden tedense bodo dobile stvari. Mogoče za instagram punce glih ne bodo vse zelenjavce na voljo a drugo bo. Goveje meso piščančje tega pridelamo več kot dovolj prav tako žita, jajc. Zdele se vsi drenate v pondelk bodo pa prazne štacune.

IL_DIAVOLO ::

Na srečo kupujem stvari, ki jih noben drug ne. Večina folka namreč živi precej nezdravo.

gruntfürmich ::

Vazelin je izjavil:

Jaz se počutim kar malo retarda. Sem zadnje tedne grindal zalogo...
res se lahko. namesto da bi ta čas uzel za hujšanje in brezplačne ulične obroke če bo prišlo do štale, ter denar varčeval za padajoči bitcoin, boš zdaj ostal reven in še bolj debel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

K0l1br1 ::

Sem bil sedaj v Hoferju, Lidlu in Mercatorju. V mercatorju je nekaj opaziti pri polici z moko, pri ostalih dveh prazne police s sadjem, zelenjavo, mlečnimi izdelki, salamami, siri, mesom....

kuall ::

Najbolj bedna stvar se mi zdi nakupovanje hrane na zalogo. Samo okužiš se ko se greš gužvat.

roCkY ::

K0l1br1 je izjavil:

Sem bil sedaj v Hoferju, Lidlu in Mercatorju. V mercatorju je nekaj opaziti pri polici z moko, pri ostalih dveh prazne police s sadjem, zelenjavo, mlečnimi izdelki, salamami, siri, mesom....

Zelo pametno. V tri štacune si šel virus trosit oz. iskat.... ...

K0l1br1 ::

Trosit. Jaz ne iščem. So pa bile pretežno prazne. Polne so bile takrat, ko mene ni bilo tam.

Motion ::

Tonin pravi da v lj nebo karantene. Meh,....

Vazelin ::

Motion je izjavil:

Tonin pravi da v lj nebo karantene. Meh,....

saj je povsod vse prazno lol. ne rabiš karantene.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
««
92 / 355
»»