» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
57 / 355
»»

;-) ::

Zdravstvu se je spipalo :)

Vedno do zdaj ko je tamali kaj zbolel smo poklicali pediatrinjo in cez par dni sli po bol.list. Zdaj poklicemo prvi dan ostane doma zarad vrocine jutri more k zdravniku nujno. Povem da je vrjetno prehlad ker je zunaj letal pa po vodi skakal...ni vazno tja more prit. Recem pol pa nic raje damo dopust, me pomiri da itak samo bolani so tam, vse ostalo (sistematske preglede) so odpovedali. Ja super!

Telbanc ::

DeeJay je izjavil:

Mene od vsega skrbijo najbl te podatki (Italija): Among the 1,835 active cases, 908 (49%) are hospitalized, 166 of which (representing 9% of active cases) are in intensive care.
Kje bomo pri nam ves ta folk zdravli? Vem, da so neke postle zdej našli in rihtajo prostore, sam to je še vedno čist premal. Ko bo dnevno 100+ ljudi rabl bolniško oskrbo, kam jih bomo dal? Jih bomo vozil v eno od hal na gospodarcu? To so lahko v postli tud po par tednov. A mamo dovolj naprav za kritične primere? Osebje?
Nisem paničen ali kej podobnega, sam resno me zanimajo naše kapacitete in zmožnosti za tak naval, ki se po vsej verjetnosti, glede na druge države, bo zgodil.


Da spomnim še enkrat, ne tako nazaj....No, Perci nam je povedal svojo mnenje. Perci je moderator na tem forumu.

perci:: 24. feb 2020,


"Je pa dejstvo, da če se zgodi epidemija, bo velika večina prebolevala zadevo doma in ne v poljskih vojaških bolnišnicah."
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

bedarija ::

sem bil prejšni teden v zdravstevenem domu. takoj pri vhodu sedi sestra ki te prosi da si razkužiš roke in te vpraša če imaš vročino in če kej kašlaš. če pritrdiš dobiš masko, drugače te samo spustijo mimo. tako da sem zelo zadovoljen, da kljub nobenemu potrjenemu primeru, že izvajajo ukrepe, ki zmanjšajo širitev v najbolj nalezljivih območjih

perci ::

Telbanc je izjavil:



Da spomnim še enkrat, ne tako nazaj....No, Perci nam je povedal svojo mnenje. Perci je moderator na tem forumu.

perci:: 24. feb 2020,


"Je pa dejstvo, da če se zgodi epidemija, bo velika večina prebolevala zadevo doma in ne v poljskih vojaških bolnišnicah."

To si že večkrat citiral kot pokvarjena vinilka. Se s kakšnim delom citirane izjave ne strinjaš?

ynos6600 ::

;-) je izjavil:

Zdravstvu se je spipalo :)

Vedno do zdaj ko je tamali kaj zbolel smo poklicali pediatrinjo in cez par dni sli po bol.list. Zdaj poklicemo prvi dan ostane doma zarad vrocine jutri more k zdravniku nujno. Povem da je vrjetno prehlad ker je zunaj letal pa po vodi skakal...ni vazno tja more prit. Recem pol pa nic raje damo dopust, me pomiri da itak samo bolani so tam, vse ostalo (sistematske preglede) so odpovedali. Ja super!


Tukaj pa zdravstvo nima veze. Je bolj pediatrinja čudna. Naša pediatrinja je ta teden lepo rekla naj ostanemo doma, ne rabimo nič hodit, razen če po 3,4 dneh vročina ne pade ali pride do kakih zapletov. Enako kot vedno.

zmaugy ::

" Several nations that have seen cases are putting in place measures to limit the virus' spread: closing schools, encouraging remote work and canceling or scaling back public events, just to name a few."

https://edition.cnn.com/2020/03/03/asia...

Pri nas je vse normalno. Uslužbenka na SŽ si oblizne prste, da loči liste papirja in ti poda karto. Šole delujejo normalno, javne prireditve niso odpovedane, vse po starem. Mi smo imuni.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Master_Yoda ::

Ja, kaj ne ves da je treba se povecati presezek v proracunu.
Dovie'andi se tovya sagain.

boolsheat ::

Madžari:

The body coordinating response to the Covid-19 outbreak said that so far, 131 samples have been tested in laboratories, with all testing negative.

https://hungarytoday.hu/hungary-entry-p...

boolsheat ::

Vietnam updated its restrictions today and they now state that "all travellers entering Vietnam from China, South Korea, Italy, and Iran must carry out medical declarations and 14-day medical quarantine before entering the country."

https://www.forbes.com/sites/csylt/2020...

HappyPills ::

Dr. Matt McCarthy, a staff physician at New York-Presbyterian:

"I'm here to tell you, right now, at one of the busiest hospitals in the country, I don't have [a rapid diagnostic test] at my finger tips." "I still have to make my case, plead to test people. This is not good. We know that there are 88 cases in the United States. There are going to be hundreds by middle of week. There's going to be thousands by next week. And this is a testing issue."

"In New York State, the person who tested positive is only the 32nd test we've done in this state," he said. "That is a national scandal. [...] They're testing 10,000 a day in some countries and we can't get this off the ground," McCarthy said. "I'm a practitioner on the firing line, and I don't have the tools to properly care for patients today."

https://www.cnbc.com/2020/03/02/coronav...

Haha isti problem ms kot Un stric včeraj pri nas. Ni testov ni epidemije.

Medtem kolega ki dela v Googlu na Irskem povedal da so dobili navodilo da vsi delajo od doma.

boolsheat je izjavil:

Madžari:

The body coordinating response to the Covid-19 outbreak said that so far, 131 samples have been tested in laboratories, with all testing negative.

https://hungarytoday.hu/hungary-entry-p...

Wow 131 te Tut svicajo :)

Zgodovina sprememb…

St235 ::

mahoni je izjavil:

secops je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ne razumem teh cudnih karanten.
Clovek npr. pride v hotel, cez par dni se javi v svoji maticni drzavi s simptomi, maticna drzava obvesti oblasti v drzavi, kjer je gostoval. Ta poslje v karanteno samo ozji krog ljudi v karanteno, kao tiste, ki naj bi imeli direkten kontakt z zaposlenimi. Kaj pa je z drugimi zaposlenimi, ki niso imeli direkten kontakt s stranko, a imeli so ga s svojimi sodelavci.

Res ne stekam tega.

Tocno to se je tle zgodilo v Avstriji https://www.krone.at/2108769

Kako bodo nasi ravnali se sprasujem.


Kaj bi pa ti naredil? Če zajezitev virusa ni uspela v državi, kjer imajo diktaturo, potem nam tudi v evropi ne bo uspelo.


Nic ne bi naredil. Ne stekam poante neke na pol karantene. Baje druzine od teh lahko normalno zivijo zivljenje naprej.


poanta karanten v omejenem obsegu, samoizolacije in podobno je v tem, da se upočasni širitev virusa. S tem se doseže, da ne pride do preobremenitve zdravstvenega sistema.

Dejstvo je , da je verjetnost okužbe s tem virusom tako visoka, da razen izjemno drastičnih ukrepov dejansko ni možno povsem ustaviti širitve. Drastični ukrepi pa pomenijo dolgoročno bistveno večjo škodo (pa ne govorim samo o gospodarski škodi, preden bo kak debil začel doživljat orgazme o ceni mobitelov) za družbo kot celoto. Kot že rečeno tudi zarad igripe letno umre toliko in toliko ljudi, pa zato z 1. septembrom vseeno ne zapiramo mej in uvajamo karantene. Pri korona virusu ni nič drugače.

Lahko pa se vsak sam vpraša kako dolgo bo delovalo na primer zdravstvo, če zapremo meje in ustavimo kompletno proizvodnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ZaphodBB ::

Telbanc je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Mene od vsega skrbijo najbl te podatki (Italija): Among the 1,835 active cases, 908 (49%) are hospitalized, 166 of which (representing 9% of active cases) are in intensive care.
Kje bomo pri nam ves ta folk zdravli? Vem, da so neke postle zdej našli in rihtajo prostore, sam to je še vedno čist premal. Ko bo dnevno 100+ ljudi rabl bolniško oskrbo, kam jih bomo dal? Jih bomo vozil v eno od hal na gospodarcu? To so lahko v postli tud po par tednov. A mamo dovolj naprav za kritične primere? Osebje?
Nisem paničen ali kej podobnega, sam resno me zanimajo naše kapacitete in zmožnosti za tak naval, ki se po vsej verjetnosti, glede na druge države, bo zgodil.


Da spomnim še enkrat, ne tako nazaj....No, Perci nam je povedal svojo mnenje. Perci je moderator na tem forumu.

perci:: 24. feb 2020,


"Je pa dejstvo, da če se zgodi epidemija, bo velika večina prebolevala zadevo doma in ne v poljskih vojaških bolnišnicah."

Perci ima prav. Italija ima še 10x toliko primerov, ki niso zabeleženi in prebolevajo asimptomatsko oz. s simptomi gripe.

Lahko pa se vsak sam vpraša kako dolgo bo delovalo na primer zdravstvo, če zapremo meje in ustavimo kompletno proizvodnjo.

Pod zaprte meje vsaj jaz razumem omejevanje dejavnosti kot je turizem in pojačano kontrolo od kje ljudje prihajajo in kam grejo.

Ne pa totalne izolacije.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

St235 ::

ZaphodBB je izjavil:

Telbanc je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Mene od vsega skrbijo najbl te podatki (Italija): Among the 1,835 active cases, 908 (49%) are hospitalized, 166 of which (representing 9% of active cases) are in intensive care.
Kje bomo pri nam ves ta folk zdravli? Vem, da so neke postle zdej našli in rihtajo prostore, sam to je še vedno čist premal. Ko bo dnevno 100+ ljudi rabl bolniško oskrbo, kam jih bomo dal? Jih bomo vozil v eno od hal na gospodarcu? To so lahko v postli tud po par tednov. A mamo dovolj naprav za kritične primere? Osebje?
Nisem paničen ali kej podobnega, sam resno me zanimajo naše kapacitete in zmožnosti za tak naval, ki se po vsej verjetnosti, glede na druge države, bo zgodil.


Da spomnim še enkrat, ne tako nazaj....No, Perci nam je povedal svojo mnenje. Perci je moderator na tem forumu.

perci:: 24. feb 2020,


"Je pa dejstvo, da če se zgodi epidemija, bo velika večina prebolevala zadevo doma in ne v poljskih vojaških bolnišnicah."

Perci ima prav. Italija ima še 10x toliko primerov, ki niso zabeleženi in prebolevajo asimptomatsko oz. s simptomi gripe.

Lahko pa se vsak sam vpraša kako dolgo bo delovalo na primer zdravstvo, če zapremo meje in ustavimo kompletno proizvodnjo.

Pod zaprte meje vsaj jaz razumem omejevanje dejavnosti kot je turizem in pojačano kontrolo od kje ljudje prihajajo in kam grejo.

Ne pa totalne izolacije.


samo to pa ni 100% učinkovito. In smo spet na začetku. Dejstvo je, da je treba najt ravnotežje med ukrepi za omejevanje širjenja okužbe (misli, da ni tukaj nikogar, ki bi realno verjel, da je mogoče s čarobno paličico povsem ustaviti širitev virusa) in škodo, ki jo ti ukrepi povzročajo družbi (hit za debile: še vedno ne govorimo o ceni mobilnih telefonov).

milion dolar question pa je seveda kje je ravnotežje med tema dvema aspektoma. Zaenkrat se kaže, da na strani tistih, ki se nagibajo k bussiness as usual (pa ne govorim tukaj o denial, ampak o spotštovanju osnovnih protokol, ki veljajo za gripo in prehlad) ob spremljanju situacije. Ali se bo izkazalo, da je to prileplalo v situacijo, kjer bo jutri 500.000 okuženih in 100.000 mertih bomo kmalu videli. IMO je odgovor da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pac-Man ::

En nerd z ekipo trdi, da bo v zvezni državi Washington kmalu štala. Pomladanske temperature so po mojem mnenju wildcard.

Genetic analysis suggests coronavirus infections double every six days, spreading to hundreds

An evolutionary analysis based on the genome sequences of COVID-19 coronavirus samples taken from patients in the Seattle area suggests that the number of infections doubles roughly every six days, which translates into hundreds of infections over the course of the past six weeks.

...

But the analysis laid out in a series of tweets from Trevor Bedford, a researcher at Seattle’s Fred Hutchinson Cancer Research Center who specializes in the study of viral dynamics, concludes that many more people are likely to be part of a chain of infections leading from the first patient in the U.S. to be diagnosed with the virus. Some probably passed along the virus even though they didn’t know they were infected — a phenomenon known as “cryptic transmission.”

...

“There will be more in the whole state,” Bedford wrote. He said he suspected that the Seattle area’s current coronavirus situation is similar to what the situation was in Wuhan around Jan. 1, when the spread of the infection was beginning to pick up steam. “Three weeks later, Wuhan had thousands of infections and was put in large-scale lockdown,” Bedford wrote today in a blog post that supplemented his tweets.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

DeeJay ::

Telbanc je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Mene od vsega skrbijo najbl te podatki (Italija): Among the 1,835 active cases, 908 (49%) are hospitalized, 166 of which (representing 9% of active cases) are in intensive care.
Kje bomo pri nam ves ta folk zdravli? Vem, da so neke postle zdej našli in rihtajo prostore, sam to je še vedno čist premal. Ko bo dnevno 100+ ljudi rabl bolniško oskrbo, kam jih bomo dal? Jih bomo vozil v eno od hal na gospodarcu? To so lahko v postli tud po par tednov. A mamo dovolj naprav za kritične primere? Osebje?
Nisem paničen ali kej podobnega, sam resno me zanimajo naše kapacitete in zmožnosti za tak naval, ki se po vsej verjetnosti, glede na druge države, bo zgodil.


Da spomnim še enkrat, ne tako nazaj....No, Perci nam je povedal svojo mnenje. Perci je moderator na tem forumu.

perci:: 24. feb 2020,


"Je pa dejstvo, da če se zgodi epidemija, bo velika večina prebolevala zadevo doma in ne v poljskih vojaških bolnišnicah."


Ok, večina jih bo prebolevala doma, razumem.
Glede na podatke Južne koreje, ki testirajo vse povrsti, jih je včeraj čakalo na hospitalizacijo več kot 1500, ne vem pa kolk jih je že hospitaliziranih (nism našel). Sam očitno oni vsakega z virusom hospitalizirajo, neglede na resnost.

boolsheat ::

Kitajsko novo leto in drastično ukrepi so jih rešili zaenkrat. Tako, da bo verjetno povsod kjer ne bo takega odziva, slabše.

3p ::

DeeJay je izjavil:

Glede na podatke Južne koreje, ki testirajo vse povrsti, jih je včeraj čakalo na hospitalizacijo več kot 1500, ne vem pa kolk jih je že hospitaliziranih (nism našel). Sam očitno oni vsakega z virusom hospitalizirajo, neglede na resnost.


Kaj bi naj pomenilo testiranje "vseh po vrsti"? Kdo so to "vsi"? Vir?

zmaugy ::

Pac-Man je izjavil:

En nerd z ekipo trdi, da bo v zvezni državi Washington kmalu štala. Pomladanske temperature so po mojem mnenju wildcard.

Genetic analysis suggests coronavirus infections double every six days, spreading to hundreds

An evolutionary analysis based on the genome sequences of COVID-19 coronavirus samples taken from patients in the Seattle area suggests that the number of infections doubles roughly every six days, which translates into hundreds of infections over the course of the past six weeks.

...

But the analysis laid out in a series of tweets from Trevor Bedford, a researcher at Seattle’s Fred Hutchinson Cancer Research Center who specializes in the study of viral dynamics, concludes that many more people are likely to be part of a chain of infections leading from the first patient in the U.S. to be diagnosed with the virus. Some probably passed along the virus even though they didn’t know they were infected — a phenomenon known as “cryptic transmission.”

...

“There will be more in the whole state,” Bedford wrote. He said he suspected that the Seattle area’s current coronavirus situation is similar to what the situation was in Wuhan around Jan. 1, when the spread of the infection was beginning to pick up steam. “Three weeks later, Wuhan had thousands of infections and was put in large-scale lockdown,” Bedford wrote today in a blog post that supplemented his tweets.


Potem bo pa za Američane treba uvesti travel ban, ker pri nas še nimamo okužbe.../s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Okapi ::


Skratka na zahodu ne zivimo dlje zaradi tega, ker bi si umivali roke (oz. ima vsaj bistveno manjsi faktor, kot ostale zadeve).

Še več, ker si preveč umivamo roke in vsevprek dezinficiramo naše domove, je čedalje več alergij, astme, avtoimunskih bolezni in ostalih posledic dejstva, da naš imunski sistem premalo "trenira".

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

perci ::

DeeJay je izjavil:

Telbanc je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Mene od vsega skrbijo najbl te podatki (Italija): Among the 1,835 active cases, 908 (49%) are hospitalized, 166 of which (representing 9% of active cases) are in intensive care.
Kje bomo pri nam ves ta folk zdravli? Vem, da so neke postle zdej našli in rihtajo prostore, sam to je še vedno čist premal. Ko bo dnevno 100+ ljudi rabl bolniško oskrbo, kam jih bomo dal? Jih bomo vozil v eno od hal na gospodarcu? To so lahko v postli tud po par tednov. A mamo dovolj naprav za kritične primere? Osebje?
Nisem paničen ali kej podobnega, sam resno me zanimajo naše kapacitete in zmožnosti za tak naval, ki se po vsej verjetnosti, glede na druge države, bo zgodil.


Da spomnim še enkrat, ne tako nazaj....No, Perci nam je povedal svojo mnenje. Perci je moderator na tem forumu.

perci:: 24. feb 2020,


"Je pa dejstvo, da če se zgodi epidemija, bo velika večina prebolevala zadevo doma in ne v poljskih vojaških bolnišnicah."


Ok, večina jih bo prebolevala doma, razumem.
Glede na podatke Južne koreje, ki testirajo vse povrsti, jih je včeraj čakalo na hospitalizacijo več kot 1500, ne vem pa kolk jih je že hospitaliziranih (nism našel). Sam očitno oni vsakega z virusom hospitalizirajo, neglede na resnost.


V JK se ni masovnega izbruha in ga glede na njihovo ukrepanje tudi ne bo. Masovni izbruh je zame okužba 10% prebivalstva, kar v JK pomeni 5 milijonov. Tega niso s hospitalizacijo v sanjah zmozni postimat.

ZaphodBB ::


samo to pa ni 100% učinkovito. In smo spet na začetku. Dejstvo je, da je treba najt ravnotežje med ukrepi za omejevanje širjenja okužbe (misli, da ni tukaj nikogar, ki bi realno verjel, da je mogoče s čarobno paličico povsem ustaviti širitev virusa) in škodo, ki jo ti ukrepi povzročajo družbi (hit za debile: še vedno ne govorimo o ceni mobilnih telefonov).

milion dolar question pa je seveda kje je ravnotežje med tema dvema aspektoma. Zaenkrat se kaže, da na strani tistih, ki se nagibajo k bussiness as usual (pa ne govorim tukaj o denial, ampak o spotštovanju osnovnih protokol, ki veljajo za gripo in prehlad) ob spremljanju situacije. Ali se bo izkazalo, da je to prileplalo v situacijo, kjer bo jutri 500.000 okuženih in 100.000 mertih bomo kmalu videli. IMO je odgovor da ne.

Seveda. Kar se mene tiče je dirka do otoplitve, ki bo najbolj zamejila širjenje, do naslednje sezone bomo pa že (upajmo) že imeli cepivo ali pa bo zadeva postala asimptomatična.

Kitajska je tukaj kar se mene tiče primer slabe prakse skoz in skoz. Prej so preterali v eno stran, potem pa v drugo. In to bodo ustrezno plačali.

Jaz sem mulca vzel iz vrtca, ker ga lahko. V trgovino hodimo kar se da redko. Ker lahko. Na javne prireditve do nadaljnjega ne bom hodil. Ker lahko. Delam od doma že skoraj 10 let. Ker lahko. S seboj nosim stekleničko razkužila in si razkužujem roke, po prijemanju predmetov v javnosti. Ker lahko. Ne rokujem se z ljudmi. Ker lahko.

A mislim, da me bo to rešilo okužbe? Nikakor ne.

Si pa kupujem čas. In upam, da bom s svojim početjem družini prihranil eno muko, če se le da.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

perci ::

No zdaj vsaj vemo, kaj je masovni izbruh ... wait, zame je pa, ko je okuženih 100% prebivalstva - torej v preteklosti sploh še ni bilo nobenega masovnega izbruha.


Ti nisi relevanten.

Sicer pa lahko mojo definicijo zmanjšaš na 1%, pa si se vedno na 500.000.

Vsekakor par tisoč ljudi v 50 milijonski državi ni masovni izbruh.

ZdravkoRiba ::

perci je izjavil:

No zdaj vsaj vemo, kaj je masovni izbruh ... wait, zame je pa, ko je okuženih 100% prebivalstva - torej v preteklosti sploh še ni bilo nobenega masovnega izbruha.


Ti nisi relevanten.

Sicer pa lahko mojo definicijo zmanjšaš na 1%, pa si se vedno na 500.000.

Vsekakor par tisoč ljudi v 50 milijonski državi ni masovni izbruh.


Joooj, kako ne razumete ... a moram res označit s tagi, kdaj gre za sarkazem? Seveda nisem relevanten, zato pa sem pribil 100% - tudi 10% citiranega uporabnika ni relevantnih. That's the point.

HappyPills ::

Potencialna situacija, ki se nam zaradi malomarnosti lahko zgodi je, da bo pri nas prepozno odkrito žarišče in da bodo kar naše sosede za vse nas uvedle karanteno. Sam sej mamo komisarja za naravne nesreče tko da ni panike. BTW tako so se mu smejal zdaj pa najbolj pomemben resor v EU :D.

St235 ::

Pri vsem tem jokanju pa dejansko število testov na milion prebivalcev ni tako drastični nizko. Izstopa seveda južna koreja.

HappyPills je izjavil:

Potencialna situacija, ki se nam zaradi malomarnosti lahko zgodi je, da bo pri nas prepozno odkrito žarišče in da bodo kar naše sosede za vse nas uvedle karanteno. Sam sej mamo komisarja za naravne nesreče tko da ni panike. BTW tako so se mu smejal zdaj pa najbolj pomemben resor v EU :D.


A tako kot v Italiji, kjer imamo sosednje države vojsko na mejah in se resno pogovarjamo ali bi se zadeve lotil z napalmom ali kar jederskim orožjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

lisaac ::

Meni se zdi zanimivo kako življenje v Sloveniji sedaj poteka nemoteno, kljub temu da se večina zaveda da virus pač je že tu. In potem če bo / ko bo prišla novica PRVI URADNI PRIMER KORONEVIRUSA V SLOVENIJI ..bo pa vse v luftu.

ZdravkoRiba ::

lisaac je izjavil:

Meni se zdi zanimivo kako življenje v Sloveniji sedaj poteka nemoteno, kljub temu da se večina zaveda da virus pač je že tu. In potem če bo / ko bo prišla novica PRVI URADNI PRIMER KORONEVIRUSA V SLOVENIJI ..bo pa vse v luftu.


Ali je potekalo nemoteno tudi pred mesecem dni, ko je razsajala gripa?

HappyPills ::

St235 je izjavil:

Pri vsem tem jokanju pa dejansko število testov na milion prebivalcev ni tako drastični nizko. Izstopa seveda južna koreja.

HappyPills je izjavil:

Potencialna situacija, ki se nam zaradi malomarnosti lahko zgodi je, da bo pri nas prepozno odkrito žarišče in da bodo kar naše sosede za vse nas uvedle karanteno. Sam sej mamo komisarja za naravne nesreče tko da ni panike. BTW tako so se mu smejal zdaj pa najbolj pomemben resor v EU :D.


A tako kot v Italiji, kjer imamo sosednje države vojsko na mejah in se resno pogovarjamo ali bi se zadeve lotil z napalmom ali kar jederskim orožjem?


True, edino kar je razlika je da je Italija pač Italija, Slovenija pe je kmet na šahovnici.

lisaac ::

ZdravkoRiba je izjavil:

lisaac je izjavil:

Meni se zdi zanimivo kako življenje v Sloveniji sedaj poteka nemoteno, kljub temu da se večina zaveda da virus pač je že tu. In potem če bo / ko bo prišla novica PRVI URADNI PRIMER KORONEVIRUSA V SLOVENIJI ..bo pa vse v luftu.


Ali je potekalo nemoteno tudi pred mesecem dni, ko je razsajala gripa?


Nič posebnega, sezona gripe kot sezona gripe ..

NMH ::

lisaac je izjavil:

Meni se zdi zanimivo kako življenje v Sloveniji sedaj poteka nemoteno, kljub temu da se večina zaveda da virus pač je že tu. In potem če bo / ko bo prišla novica PRVI URADNI PRIMER KORONEVIRUSA V SLOVENIJI ..bo pa vse v luftu.


bla bla bla bla

Jaz funkcioniram že nekaj tednov, kot da je vsak okužen okoli mene. In nisem edini.

ZdravkoRiba ::

lisaac je izjavil:

ZdravkoRiba je izjavil:

lisaac je izjavil:

Meni se zdi zanimivo kako življenje v Sloveniji sedaj poteka nemoteno, kljub temu da se večina zaveda da virus pač je že tu. In potem če bo / ko bo prišla novica PRVI URADNI PRIMER KORONEVIRUSA V SLOVENIJI ..bo pa vse v luftu.


Ali je potekalo nemoteno tudi pred mesecem dni, ko je razsajala gripa?


Nič posebnega, sezona gripe kot sezona gripe ..


Točno tako!
Isto bi lahko normalno potekalo vse, če začnemo malo več testirati, tistih nekaj 10 okuženih, ki so že med nami (špekulacija), pošljemo na Obalo na plačan dopust za 3 tedne. Ko se pojavijo novi okuženi, gredo v karanteno, itak bodo hoteli zdaj bolj prazni. ;) Življenje pa teče dalje. Res pa je lepo mirno tudi globoko v pesku, kamor sedaj tiščimo glave.

lisaac ::

Nevem kje si bil lani, predlani, predpred lani..pa 10 let nazaj ko so bile raznovrstne viroze/gripe na pohodu, dandanes pa tud omembe vredne niso.
Vsak se naj drži higiene v sezoni gripe in izven sezone gripe. To je pa tud vse kar lahko narediš ti, naredim jaz ..

3p ::

ZdravkoRiba je izjavil:

Točno tako!
Isto bi lahko normalno potekalo vse, če začnemo malo več testirati, tistih nekaj 10 okuženih, ki so že med nami (špekulacija), pošljemo na Obalo na plačan dopust za 3 tedne. Ko se pojavijo novi okuženi, gredo v karanteno, itak bodo hoteli zdaj bolj prazni. ;) Življenje pa teče dalje. Res pa je lepo mirno tudi globoko v pesku, kamor sedaj tiščimo glave.


Še enkrat. Kaj vas tako frapira testiranje? Da, bilo bi super, če bi vsak vtaknil taco na senzor svojega telefona (beri: medicinskega trikorderja iz Star Treka) in bi na ekranu zasvetilo rdeče ali zeleno. To bi naredili vsak dan. Rdeče bi poslali v karanteno. Na mejah pa isti test.

V praksi je to nemogoče. Še Kitajci bi pri svojih kapacitetah lahko potestirali celo Slovenijo v približno 10 dnevih. Od česar ne bi bilo posebne koristi.

Če bi potestirali 100000 ljudi in bi med njimi našli to deseterico, bi lahko predvidevali, da jih je še ~190, ki jih nismo našli in širijo okužbo naprej.

ZdravkoRiba ::

3p je izjavil:

Še enkrat. Kaj vas tako frapira testiranje? Da, bilo bi super, če bi vsak vtaknil taco na senzor svojega telefona (beri: medicinskega trikorderja iz Star Treka) in bi na ekranu zasvetilo rdeče ali zeleno. To bi naredili vsak dan. Rdeče bi poslali v karanteno. Na mejah pa isti test.

V praksi je to nemogoče. Še Kitajci bi pri svojih kapacitetah lahko potestirali celo Slovenijo v približno 10 dnevih. Od česar ne bi bilo posebne koristi.

Če bi potestirali 100000 ljudi in bi med njimi našli to deseterico, bi lahko predvidevali, da jih je še ~190, ki jih nismo našli in širijo okužbo naprej.


Sporoči Kitajcem, da to ni v redu ideja. Da je na vsakega, ki imel pozitiven test, še 19x toliko okuženih, ki niso bili testirani. In da se jim zato eksponentno povečuje število primerov iz dneva v dan.

3p ::

ZdravkoRiba je izjavil:

Sporoči Kitajcem, da to ni v redu ideja. Da je na vsakega, ki imel pozitiven test, še 19x toliko okuženih, ki niso bili testirani. In da se jim zato eksponentno povečuje število primerov iz dneva v dan.


Oni so testirali na območju okužb. V Sloveniji pa je to območje kje točno?

HappyPills ::

3p je izjavil:

ZdravkoRiba je izjavil:

Točno tako!
Isto bi lahko normalno potekalo vse, če začnemo malo več testirati, tistih nekaj 10 okuženih, ki so že med nami (špekulacija), pošljemo na Obalo na plačan dopust za 3 tedne. Ko se pojavijo novi okuženi, gredo v karanteno, itak bodo hoteli zdaj bolj prazni. ;) Življenje pa teče dalje. Res pa je lepo mirno tudi globoko v pesku, kamor sedaj tiščimo glave.


Še enkrat. Kaj vas tako frapira testiranje? Da, bilo bi super, če bi vsak vtaknil taco na senzor svojega telefona (beri: medicinskega trikorderja iz Star Treka) in bi na ekranu zasvetilo rdeče ali zeleno. To bi naredili vsak dan. Rdeče bi poslali v karanteno. Na mejah pa isti test.

V praksi je to nemogoče. Še Kitajci bi pri svojih kapacitetah lahko potestirali celo Slovenijo v približno 10 dnevih. Od česar ne bi bilo posebne koristi.

Če bi potestirali 100000 ljudi in bi med njimi našli to deseterico, bi lahko predvidevali, da jih je še ~190, ki jih nismo našli in širijo okužbo naprej.


Nisi dojel. Vbistvu bi želeli samo, da testirajo vse, ki kažejo znake gripe (vročina, kašelj itd.) oz. imajo morda celo pljučnico in zdaj pazi!, niso nujno, bili na kitajskem ali bili v Italiji TER imeli stika z bolno osebo. Zdaj je namreč to pogoj, obisk delžele IN stik z bolno osebo.

To je to.

ZdravkoRiba ::

3p je izjavil:

ZdravkoRiba je izjavil:

Sporoči Kitajcem, da to ni v redu ideja. Da je na vsakega, ki imel pozitiven test, še 19x toliko okuženih, ki niso bili testirani. In da se jim zato eksponentno povečuje število primerov iz dneva v dan.


Oni so testirali na območju okužb. V Sloveniji pa je to območje kje točno?


Ne testiraš območja ampak ljudi in glede na našo majhnost smo mi po veliksti kot širše predmestje Wuhana, po naseljenosti pa kot mestni predel. Lokacije za testiranje so objavljene in dostopne vsakomur v max. 1 uri. Torej je to območje cela država.

Pri nas so za testiranje po mojem ključni ljudje, ki sami zase vedo, da so bili na območju okužb ali so imeli stik z ljudmi, ki so bili na območju okužb. Trenutno so k "akciji" povabljeni samo tisti, ki so bili morda okuženi IN imajo hujše (!!) simptome bolezni (torej ne samo smrkanje).

Zgodovina sprememb…

NMH ::

HappyPills je izjavil:


Nisi dojel. Vbistvu bi želeli samo, da testirajo vse, ki kažejo znake gripe (vročina, kašelj itd.) oz. imajo morda celo pljučnico in zdaj pazi!, niso nujno, bili na kitajskem ali bili v Italiji TER imeli stika z bolno osebo. Zdaj je namreč to pogoj, obisk delžele IN stik z bolno osebo.

To je to.


No ja. Testirali so najhujše primere z 38+C vročino, ki so bili na teh območjih. Do včeraj nihče izmed njih ni imel COVID-19.

ZdravkoRiba ::

NMH je izjavil:

HappyPills je izjavil:


Nisi dojel. Vbistvu bi želeli samo, da testirajo vse, ki kažejo znake gripe (vročina, kašelj itd.) oz. imajo morda celo pljučnico in zdaj pazi!, niso nujno, bili na kitajskem ali bili v Italiji TER imeli stika z bolno osebo. Zdaj je namreč to pogoj, obisk delžele IN stik z bolno osebo.

To je to.


No ja. Testirali so najhujše primere z 38+C vročino, ki so bili na teh območjih. Do včeraj nihče izmed njih ni imel COVID-19.


Ja saj to je bistvo - k testiranju je povabljenih tistih nekaj % okuženih (s katerimkoli virusom), ki zbolijo. Ampak to ne bo preprečilo širjenja okužbe.

Bwaze6 ::

Italy reports drop in new coronavirus cases

Italy has reported its first dip in new cases from the coronavirus outbreak.

On Monday, Italian authorities said there were 258 new cases of the virus - a 16% increase on the previous day.

The head of Italy's Civil Protection Authority, Angelo Borrelli, said the figure was "comforting" after new cases spiked by 50% on Sunday.

Monday's increase brings the total number of coronavirus cases in the country to 1,835. Of those, 52 have died and 149 have recovered.

Half of all confirmed coronavirus patients in the country have mild conditions and have been told to stay at home, according to Italian news agency Ansa.

Some 40% are in hospital and only 10% are in intensive care, Ansa reported.

NMH ::

https://twitter.com/vladaRS/status/1234...
Do 12. ure v Sloveniji nimamo potrjene okužbe s koronavirusom. Število testiranj: 268.

Phantomeye ::

največji problem pri koroni je, da en človek okuži v povprečju 3.

Drugi problem je pa "community spread". Eno je, če si bil v kritičnih območjih ali pa v stiku z nekom, ki je bil v kritičnih območjih.

Problem je, če zboliš, čeprav ne ustreza ne prvi ali drugi kriterij.

HappyPills ::

Torej so jih testirali 13 od včeraj. Rigorozno. Za Gripo so jih verjetno testirali vsaj 10x tolko.

NMH ::

ZdravkoRiba je izjavil:

Ja saj to je bistvo - k testiranju je povabljenih tistih nekaj % okuženih (s katerimkoli virusom), ki zbolijo. Ampak to ne bo preprečilo širjenja okužbe.


Statistično gledano bi se nekdo s COVIDom že moral pojavit, saj številka že spet ni tako nizka. Od izbruha v Italiji je minilo že vsaj 10 dni, počasi bi se morali simptomi začet pojavljat tudi pri izjemah (pri večini se pojavi COVID od 2-7 dni od okužbe).

HappyPills je izjavil:

Torej so jih testirali 13 od včeraj. Rigorozno. Za Gripo so jih verjetno testirali vsaj 10x tolko.


Pa saj če greš se testrirat, ti vzamejo večkrat kri in te testirajo za vse možno. Ne verjamem da so testirali samo za eno gripo, za drugo pa ne. To je bedarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

HappyPills ::

Res je simptomi se sigurno pojavljajo in taki ljudje se sigurno javljajo vendar padejo skozi sito, saj ne ustrezajo pogojem. Morda so bili v Italiji vendar NISO bili v stiku z okuženo osebo. Ali pa so bili v stiku z okuženo osebo IN NISO bili v Italiji. Tako bo ostalo tudi do nadaljnega (čeprav so včeraj obljublali korekcijo, do te očitno ni prišlo), dokler se ne bo začel skok s prihodi težko bolnih. To bo glede na inkubacijo ter razvoj bolezni nekje 5-10 dni.

NMH je izjavil:

ZdravkoRiba je izjavil:

Ja saj to je bistvo - k testiranju je povabljenih tistih nekaj % okuženih (s katerimkoli virusom), ki zbolijo. Ampak to ne bo preprečilo širjenja okužbe.


Statistično gledano bi se nekdo s COVIDom že moral pojavit, saj številka že spet ni tako nizka. Od izbruha v Italiji je minilo že vsaj 10 dni, počasi bi se morali simptomi začet pojavljat tudi pri izjemah (pri večini se pojavi COVID od 2-7 dni od okužbe).

HappyPills je izjavil:

Torej so jih testirali 13 od včeraj. Rigorozno. Za Gripo so jih verjetno testirali vsaj 10x tolko.


Pa saj če greš se testrirat, ti vzamejo večkrat kri in te testirajo za vse možno. Ne verjamem da so testirali samo za eno gripo, za drugo pa ne. To je bedarija.


Res je, bedarije, ki jo je včeraj potrdil dr. Petrovec iz mikrobiološkega inštituta poglej si včerajšnji intervju z njim, link je kšno stran nazaj. Mislim da je rekel, da približno 10x več testov za gripo opravijo trenutno.

Zgodovina sprememb…

NMH ::

HappyPills je izjavil:

Res je simptomi se sigurno pojavljajo in taki ljudje se sigurno javljajo vendar padejo skozi sito, saj ne ustrezajo pogojem. Morda so bili v Italiji vendar NISO bili v stiku z okuženo osebo. Ali pa so bili v stiku z okuženo osebo IN NISO bili v Italiji.


:|
ej, tudi pri tistih, ki so vsem pogojem ustrezali, niso nikogar našli... vsi ostali (kdo pa bi lahko preverjal posameznika, kje je bil in kaj je počel.. pač pravi, da je bil v Italiji in da ustreza vsem pogojem) imajo predsem manjše možnosti okužbe.

3p ::

ZdravkoRiba je izjavil:

Ne testiraš območja ampak ljudi in glede na našo majhnost smo mi po veliksti kot širše predmestje Wuhana, po naseljenosti pa kot mestni predel. Lokacije za testiranje so objavljene in dostopne vsakomur v max. 1 uri. Torej je to območje cela država.

Pri nas so za testiranje po mojem ključni ljudje, ki sami zase vedo, da so bili na območju okužb ali so imeli stik z ljudmi, ki so bili na območju okužb. Trenutno so k "akciji" povabljeni samo tisti, ki so bili morda okuženi IN imajo hujše (!!) simptome bolezni (torej ne samo smrkanje).


Da, po številu prebivalcev nas je občutno manj, področje pa je večje. Na voljo imamo manj medicinskih ekip in testov kot Kitajci, ki jih lahko testirajo tedensko malo manj, kot nas je vseh Slovencev.

Imamo 0 znanih obolelih. Koliko ljudi, po kakšnem kriteriju, bi torej ti testiral dnevno in kaj predvidevaš, da bi s tem dosegel?

Koliko potencialno okuženih misliš, da bi se udeležilo testiranja? (Pazi: cepljenja proti gripi se nas letno udeleži okoli 7%, pa koristi udeležencu cepljenja in njegovi družini.)

Odgovor je, da bi s hudimi napori mogoče uspeli tedensko testirati nekaj odstotkov prebivalstva. Koristnost tega pa bi bila boljša kot nič, pa daleč od znatne. V glavnem le pomirjanje naroda. Žal.

HappyPills ::

No še vedno obstaja pač možnost, da se virus k nam ni razširil. Bo zanimivo pogledat report od NIJZ glede raspitornih bolezni v preteklem tednu, če gre graf spet gor. Kot zanimivost so v prejšnem tednu opravili 5423 testiranj za druge viruse.

Okapi ::

Očitno bo treba razpisati nagrado za prvi primerek v Sloveniji.:D

HappyPills ::

BTW ne pozabit ista situacija je bila v IT in sedaj na Nizozemskem, kjer je okuženi bil celo nezaščiten cel teden na intenzivni negi zaradi pljučnice.
One of the new patients, a middle-aged woman, was being treated in intensive care for a lung infection at the Beatrix hospital in Gorichem. Officials only realised she had coronavirus after she was transferred to the Erasmus Medical Centre in Rotterdam on February 28.

https://www.dutchnews.nl/news/2020/03/d...

Zgodovina sprememb…

««
57 / 355
»»