» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
4 / 355
»»

nevone ::

Zaenkrat kaže, da je bolj kot ne šlo za nepotrebno paniko in da je odziv naredil več škode kot bi je potencialno naredila bolezen.

Take karantene imajo namreč svoje posledice, tudi na življenja ljudi.


Ja, po bitki je lahko biti general, če smo sploh že po bitki. V takšnih primerih karantena ni slaba strategija.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

DrDre95 ::

Skulirajte se fantje, samo prehlad je!

China death toll rises to 106 with first fatality in Beijing

7h ago - China infections rise over 4,500

https://www.theguardian.com/science/liv...

nodrim ::

V HongKongu sem pristal 9. januarja in zdaj smo v Shenzhenu od 12. naprej ... najtežje od vsega skupaj je ravno filtriranje informacij o številu okuženih in mrtvih ter o lastnostih virusa. Shenzhen, ki je drugače mesto z velikim številom prebivalcev, je zdaj po občutku skoraj prazen. To je predvsem posledica novega leta, ker se ogromen del populacije vrne v domače kraje.

Od ukrepov oblasti smo do sedaj deležni samo obveznega nošenja mask na ulicah in preverjanja telesne temperature na pri vsakem vstopu na metro. Čez vikend smo bili v bližnjem turističnem mestecu Dapeng, ki je bil enako skoraj popolnoma prazen. Tukaj so včeraj (ponedeljek) zaprli tudi lokalne znamenitosti, stara utrdba in velik tempelj. V nedeljo smo si utrdbo še normalno ogledali. Po ulicah se vsake toliko zapelje patrulja na električnem kolesu in opozarja vsakogar, ki še ne nosi maske.

Ljudje povečini normalno nadaljujejo vsakodnevne stvari, več manjših trgovin in restavracij je zaprtih (čeprav je tudi to običajna posledica zmanjšanja števila prebivalstva zaradi novoletnih premikov). Zaenkrat so trgovine še normalno založene in dostava na dom prav tako obratuje (pitna voda in hrana). Opazno je, da nekateri nakupujejo večje količine, kot je videti običajno, ampak vseeno ni nekega posebnega navala v trgovinah. Na večini bencinskih postajah so prenehali prodajati goriva, da še dodatno omejijo premikanje posameznikov, ki ga je težje nadzorovati kot javni promet.

Načeloma ne paničarimo, se pa izogibamo večjih množic in nepotrebnih izhodov na ulice. Umivanje in razkuževanje rok ter redna menjava mask, ki so v trgovinah trenutno večinoma razprodane, kakor tudi gel za razkuževanje rok, čeprav se še nismo podali v resno iskanje.

To je to zaenkrat, največja težava, kot sem že omenil, je pridobivanje verodostojnih informacij, tako da se recimo ravnamo, kot da so resnične številke okuženih in mrtvih višje od objavljenih, ampak to ne spremeni skoraj ničesar. Do pitne vode in hrane še vedno lahko pridemo samo prek trgovin, tržnic in restavracij. Let iz Kitajske v Indonezijo imamo v nedeljo. Kako bo z izhodom iz države in vstopom v drugo državo za zdaj še ni jasno.

HappyPills ::

Nodrim, veliko sreče!

DrDre95 ::

nodrim je izjavil:

obveznega nošenja mask na ulicah in preverjanja telesne temperature na pri vsakem vstopu na metro.


Dobi si masko ki pokrije tudi oči in imej pokrito lasišče!
Bolje par dni izgledat butast, kot da imaš (če preživiš) potem večne težave z dihali.

Vazelin ::

nodrim: poročaj dalje:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

DrDre95 ::

Vazelin je izjavil:

nodrim: poročaj dalje:)


Verjetno je že preminul :'(

RIP nodrim 2008-2020

nodrim ::

Hehe, samo doma skuhana večerja, nobenih sprememb do zdaj. ;)

HappyPills ::

Oboleli moški s simptomi novega kronavirusa je potoval prek Ljubljane, poroča spletno Delo.

Master_Yoda ::

A niso simptomi isti kot pri navadni gripi ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Bwaze6 ::

A niso simptomi praktično neločljivi od gripe, če gre za blažjo obliko poteka bolezni?

Vazelin ::

Sedaj vsak ki ima simptome gripe ima corono
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Reycis ::

Ko berem te komentarje se mi zdi, da je idiokracija že prispela. Tukaj, zdaj. Dobršen del soforumašev izbira informacije, ki so jim ustrezajo in na podlagi njih prihaja do takšnih ali drugačnih zaključkov in noben argument jih ne prepriča v nasprotno. Ne vem sicer če je podobno tudi med splošno populacijo ampak, če se razmere iz foruma ekstrapolirajo na celotno populacijo (pomoje ni bistvenega odstopanja) potem imamo kot družba resen problem.

Facebook dev ::

Majk, pa menda ne misliš, da je treba zaradi ene take manjše gripe na Kitajskem sedaj zganjati tako paniko? Skalirano na Slovenijo so to 4 okuženi in 0.1 osebe mrtve lol. Medtem ko gripa jih pobije preko 100, pa noben nič ne piše. /s

Vazelin ::

Vprašanje: jutri imate z osebo iz Vuhana poslovni sestanek. Od sestanka je odvisna ohranitev delovnega mesta. Se boste udeležili sestanka?
1. DA
2. NE
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WizzardOfOZ ::

Da.

novaa ::

da. z masko

Reycis ::

Ne gre se za to ali bo ali ne bo. Problem je, da imaš ljudi, ki so tako prepričani v to, da ne bo nič, da želijo nadaljevat kot, da je vse OK. Po vsej verjetnosti res ne bo nič. Ampak, da takšna masa ljudi tako zlahka ignorira dogodek, ki ima potencial da ubije miljone ali pa morda celo miljarde ljudi je res šokantno. Vlade okoli sveta pa niso nič boljše. Amerika je pred parimi dnevi "evakuirala" svoje ljudi iz območij pod karanteno in zdaj sledijo še ostale države. Res ne vem kaj naj si mislim o temu. Morda pa ima vostok res prav, da treba malo razredčit (človeško) čredo.

jype ::

Vazelin je izjavil:

Vprašanje: jutri imate z osebo iz Vuhana poslovni sestanek. Od sestanka je odvisna ohranitev delovnega mesta. Se boste udeležili sestanka?
1. DA
2. NE
Penzija FTW.

Reycis je izjavil:

Ampak, da takšna masa ljudi tako zlahka ignorira dogodek, ki ima potencial da ubije miljone ali pa morda celo miljarde ljudi je res šokantno.
Daj, pokaži svoje izračune, da ti lahko povemo, kje natanko si storil tako veliko napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Smrekar1 ::

Vazelin je izjavil:

Vprašanje: jutri imate z osebo iz Vuhana poslovni sestanek. Od sestanka je odvisna ohranitev delovnega mesta. Se boste udeležili sestanka?
1. DA
2. NE


Wuhan ima 50 milijonov prebivalcev, od tega jih je ~5000 okuženih. Ajdi, recimo da jih je 50 000.

Verjetnost, da ni okužen, je torej ~99,9%. Verjetnost, da se okužim, je to krat verjetnost prenosa pri takem stiku, ki je neznana a nikakor ne večja od 1. Verjetnost za resne zaplete je nekje 10% tega.

Odgovor je torej jasen: vsekakor se bom udeležil sestanka, ampak bom svoj pogum pogojeval s povišico. Jbg, od nečesa je treba živeti in take priložnosti tudi ne rastejo na drevesih.

HappyPills ::

Zakaj je omemba gripe v kontextu novega virusa bedasta. In zakaj je ta virus bolj resen.

1. R0 gripe je okoli 1.2 R0 Korone pa med 3 in 5
2. Smrtnost gripe je 0.1% Smrtnost Korone trenutno ocenjeno 3%
3. Gripa se prenaša, ko človek že kaže znake okužbe, Korona pa še preden kaže.
4. Za gripo je cepivo. Korona nima cepiva

Sam posebi nisem nek believer v zarote , konec koncev vrjamem v cepiva, okroglo zemljo in znanost na splošno. A zapore mej, milijonske karantene, prisilni dopust mi pač ne zbujajo občutak, da je zadeva čisto banalna.

T-h-o-r ::

Reycis je izjavil:

Ne gre se za to ali bo ali ne bo. Problem je, da imaš ljudi, ki so tako prepričani v to, da ne bo nič, da želijo nadaljevat kot, da je vse OK. Po vsej verjetnosti res ne bo nič. Ampak, da takšna masa ljudi tako zlahka ignorira dogodek, ki ima potencial da ubije miljone ali pa morda celo miljarde ljudi je res šokantno. Vlade okoli sveta pa niso nič boljše. Amerika je pred parimi dnevi "evakuirala" svoje ljudi iz območij pod karanteno in zdaj sledijo še ostale države. Res ne vem kaj naj si mislim o temu. Morda pa ima vostok res prav, da treba malo razredčit (človeško) čredo.

milijarde ljudi bo itak pomrlo, ko bo okoljska feedback zanka udarila in bo jugovzhodna azija neprimerna za gojenje hrane
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

HappyPills ::

Vazelin je izjavil:

Vprašanje: jutri imate z osebo iz Vuhana poslovni sestanek. Od sestanka je odvisna ohranitev delovnega mesta. Se boste udeležili sestanka?
1. DA
2. NE


DA, prek skypa :)

FrRoSt ::

Facebook dev je izjavil:

Majk, pa menda ne misliš, da je treba zaradi ene take manjše gripe na Kitajskem sedaj zganjati tako paniko? Skalirano na Slovenijo so to 4 okuženi in 0.1 osebe mrtve lol. Medtem ko gripa jih pobije preko 100, pa noben nič ne piše. /s

To NI Gripa! ;)

Zaradi gripe se ne sprejema takih ukrepov!! ;)

Razlika med gripo in tem rota-virusom je taka, kot je razlika med prehladom in gripo!! 8-)

Če to povem še drugače!!: Če je smrtnost 3% in če se zadeva Razplamti npr. v Sloveniji, ki ima npr. 600k (z besedo: šestotisoč!) upokojencev, ti to znese skoraj 20 tisoč ljudi!? Drži!? In sem naredil projekcijo samo na upokojence!

Očitno gripa ni tako močna in tako nalezljiva!?

Seveda se to ne bo zgodilo! :) Je pa tako, malce za primerjavo vseeno dobro vedeti in poznati številke …..

Gripa:
Inkubacijska doba
Čas od okužbe do pojava bolezni, je kratka. Bolezenski simptomi in znaki gripe (vročina, nahod, bolečina v žrelu, kašelj) se pojavijo 1-3 dni po okužbi.

Način prenosa
Povzročitelj gripe, virus influence, se prenaša s kužnimi kapljicami in preko površin, ki so onesnažene z izločki dihal obolelega z gripo. Kužne kapljice nastanejo ob kihanju, kašljanju in glasnem govorjenju. Prepotujejo razdaljo največ do enega metra, zato je za prenos virusa influence potreben tesnejši stik z zbolelim, običajno v zaprtem prostoru. Na površinah v posušeni sluzi lahko virus influence preživi več ur. Če se onesnaženih površin dotaknemo s prsti, lahko virus influence zanesemo na sluznice nosu in ust in se okužimo.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nodrim ::

Reycis je izjavil:

Amerika je pred parimi dnevi "evakuirala" svoje ljudi iz območij pod karanteno in zdaj sledijo še ostale države.


Tukaj novice pravijo, da bodo določene države šele poslale svoja letala za prevzem svojih državljanov, ki bodo želeli oditi, ne bo pod prisilo. Te naj bi nato zadržali v lastnih karantenskih objektih za vsaj 14 dni. Naj pa še ne bi začeli s tem.

HappyPills ::

Na Brniku še en potnik z znaki virusa, tokrat je ta priletel iz kitajske. Sam se je javil na dežurno točko, da se ne počuti dobr. So ga pregledal, a očitno ne tudi testiral ter poslal naprej na pot.

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

Na Brniku še en potnik z znaki virusa, tokrat je ta priletel iz kitajske. Sam se je javil na dežurno točko, da se ne počuti dobr. So ga pregledal, a očitno ne tudi testiral ter poslal naprej na pot.


A se niso hvalili, da imajo znanje in vse za to, da lahko diagnosticirajo ta novi virus tudi v Sloveniji? A niso hoteli, da se ne bi Slovenija vpisala na zemljevid kot država, kjer se je to sranje pojavilo in so se naredili Francoze?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

HappyPills ::

Imajo, a problem je da se mora zdravnik za ta test odločit. Tu se očitno kot kaže ni.

zmaugy ::

Zanimivo. Le na kaj je oprl svoje ravnanje? Na dolgoletne izkušnje s prepoznavanjem simptomov tega virusa, ki je prejšnji mesec prvič okužil človeka?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

darkolord ::

Verjetno je odprl anketo na forumu. Zihr najbolj strokovno.

zmaugy ::

Sam bolj verjamem, da v Sloveniji komu ni v interesu biti znan kot država z bolnikom s kitajskim korona virusom. In če je potnik nadaljeval pot naprej... Brigo moja - pređi na drugoga.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

Kaj so vse mozni nacini siritve?
Zrak, voda, hrana, bolj podrobno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

HappyPills ::

Kapljični prenos kot kaže. Torej ne si šerat piva in burekov pa ni glih najboljš da ti dihajo v obraz.

m0LN4r ::

So ze ugotovili, kako dolgo traja od dneva okuzbe do prvih znakov npr. redni kaselj ipd.?

Torej zdaj recimo, nekdo na letaliscu kaslja nonstop 2 metra stran od mene, se moram sekirat?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

HappyPills je izjavil:


Sam posebi nisem nek believer v zarote , konec koncev vrjamem v cepiva, okroglo zemljo in znanost na splošno. A zapore mej, milijonske karantene, prisilni dopust mi pač ne zbujajo občutak, da je zadeva čisto banalna.


S tem se strinjam. Odziv Kitajske vlade je zelo oster.

Me je pa spomnilo na tisti Juzno Korejski film Train to Busan:). Sej vem, tu ni zombijev:).

nodrim ::

Saj to, če je recimo samo kapljični prenos. Je dovolj, če nosiš masko in ne šeraš hrane in pijače? Kako je, če si z okuženim na metroju, na busu, na letalu? V dvigalu? V taksiju, ki ga je pred tem najel okuženi potnik? Itd., itd., itd. ... čiste praktične informacije manjkajo.

Nosite maske, izogibajte se množicam, umivajte si roke. Je to res vse kar je?

Vazelin ::

Me je pa spomnilo na tisti Juzno Korejski film Train to Busan:). Sej vem, tu ni zombijev:).

Mene je tudi spomnilo na oni korejski movie. Except zombies
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

m0LN4r ::

Glede na to, da je virus prakticno globalen, je ze nekaj casa v obtoku in sele zdaj odkrivajo ljudi je to katastrofa.

Torej clovek, ki se je par tednov nazaj na izletu na kitajskem okuzil je verjetno zdaj ze en teden doma in okuzil vse okoli sebe?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vazelin ::

Calm dawn people ffs.
Virus je izlorian. V treh mesecih bo zdravilo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

HappyPills ::

Praktične informacije bi lahko nekako takole dali:
1. Higiena, torej pogosto umivanje rok z milom vsaj 30s. Razkuževat si roke konstatno ter se izogibat dotikanju obraza.
2. Zaščitna maska FFP3 nivo, ter zaščitna očala (skozi oči se namreč tudi okužimo)
3. Izogibanje množicam
4. Higiena

Sej to je isto kot za druge viruse npr gripo itd.

Načeloma mora nekdo nate kihnit al pa si obriše smrku pa prime za kluko pa potem ti primeš za to isto kluko pa si pomaneš uč in si okužen. Zato si moraš nujno razkuževat roke, ko se hodi okoli. Zdej tu očitno se prenaša še preden nekdo kaže znake, tako verjetno nemc iz bavarske se okužu, se je rokoval s kitajko pol pa se dotaknu obraza oz pač šel jest whatever in je blo dovolj.

m0LN4r ::

Povzetek iz bavarske, torej potrdili so, da je tip iz Landkreis Landsberg okuzen in nato sel normalno v sluzbo in imel kontakt z cirka 40 ljudi, ki jih bodo zdaj analizirali.
Analizirali bodo tudi vpletene z druzinskimi clani, kot npr. celotn vrtec kam hodijo otroci.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DeeJay ::

Na japonskem prvi primer okužbe brez obiska kitajske.

nodrim ::

Vazelin je izjavil:

Me je pa spomnilo na tisti Juzno Korejski film Train to Busan:). Sej vem, tu ni zombijev:).

Mene je tudi spomnilo na oni korejski movie. Except zombies


tole že pred par dnevi :D

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

Praktične informacije bi lahko nekako takole dali:
1. Higiena, torej pogosto umivanje rok z milom vsaj 30s. Razkuževat si roke konstatno ter se izogibat dotikanju obraza.
2. Zaščitna maska FFP3 nivo, ter zaščitna očala (skozi oči se namreč tudi okužimo)
3. Izogibanje množicam
4. Higiena

Sej to je isto kot za druge viruse npr gripo itd.

Načeloma mora nekdo nate kihnit al pa si obriše smrku pa prime za kluko pa potem ti primeš za to isto kluko pa si pomaneš uč in si okužen. Zato si moraš nujno razkuževat roke, ko se hodi okoli. Zdej tu očitno se prenaša še preden nekdo kaže znake, tako verjetno nemc iz bavarske se okužu, se je rokoval s kitajko pol pa se dotaknu obraza oz pač šel jest whatever in je blo dovolj.


Ne moreš si cel čas razkuževat rok, ker se ti bo vnela koža. Enako tudi s preveč umivanja. Gre dan ali dva, potem imaš pa vneto kožo. Če si v takšni situaciji je po mojem boljše imeti gor rokavice in si umivati roke skupaj z rokavicami.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

HappyPills ::

DeeJay je izjavil:

Na japonskem prvi primer okužbe brez obiska kitajske.


To ne pomeni, da se je virus kar tko pojavu tam. Zbolel je voznik busa, ki je prevažal kitajske turiste, ki so bili okuženi. Torej gre za prenos oz človeka na človeka. Tako kot npr na Bavarskem.

DeeJay ::

Itak ja. Sam pomeni, da se virus ze siri.

krucymucy ::

DeeJay je izjavil:

Itak ja. Sam pomeni, da se virus ze siri.

Da, od prvega dne dalje in od prvega okuzenega.

Vazelin ::

Čez 4500 obolelih
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

facepalm ::

Vazelin je izjavil:

Čez 4500 obolelih

Ni dosti. Pri nas je verjetno ze okoli 1000 ljudi okuzenih z letosnjo gripo pa nas je doooosti manj.
To stevilko sem ustrelil na podlagi raznih izjav, da je v nekaterih solah veliko odsotnih. Ko je to omenil nebivedu, sem pomislil, da pretirava. Nato sem slisal se podoben info dveh uciteljev iz drugih koncev slovenije.

T-h-o-r ::

Vazelin je izjavil:

Čez 4500 obolelih

Oh noe

Koliko ste bili stari pri SARSU,0?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()
««
4 / 355
»»