» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
264 / 355
»»

zasekamroz ::

Hrvati imajo zelo dobro rešeno. Turistično sezono.

Urbano#Desno ::

Telbanc je izjavil:


Upam da nimamo tud mi "kake lokalne stožare".

Mah bi rekel da naši kar fer poročajo.

Telbanc je izjavil:


Številke na hrvaškem spet kr neki. Men ni jasno, ampak zgleda da je to nerešljiv problem za hrvate.


Hrvati tega problema ne morejo rešiti brez da sprejmejo hudo nepriljubljene ukrepe, ker jim je kot kaže stvar ušla izpod nadzora. Ukrepov pa nočejo sprejeti ker potem jim gre turistična sezona še bolj v k..... Zna biti da bodo skrivali dokler bodo lahko torej do trenutka ko se jim začnejo brutalno polniti bolnice podobno kot se sedaj dogaja v ZDA.

dexterboy ::

Če to še ni bilo omenjeno;
https://www.imdb.com/title/tt1258189/
Poglejte si, je tudi na travniku ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

dexterboy je izjavil:

Če to še ni bilo omenjeno;
https://www.imdb.com/title/tt1258189/
Poglejte si, je tudi na travniku ;)

Scenarij za pandemijo2 ki jo gatesov billy trenutno kuha v kitajskem wet marketu. :))

;-) ::

Aja mi imamo lahko pol manjse cifre hrvatje pač ne, packi.

Mislim mi smo packi nevoščljivi :)

dexterboy ::

Women eat lunch in a social-distancing greenhouse dining pod in the former parking lot of the Lady Byrd Cafe in Los Angeles, California, U.S., on July 7;


In folk še uživa v tem? ZA BRUHAT!!!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

zasekamroz ::

Raje ostanem doma, lol

Badwolff ::

Še sreča, da ni obvezno prit.

slo_kelnar ::

hrvate pred sodisce v haag zaradi splosne nevarnosti friziranja podatkov covid okuzb. Kje si zdaj, hr_natakar??

85 lokalnih stozera (wtf to sploh pomen stozera kaksna beseda lol), pa novo odkritih 33 primerov pri 277 opravljenih testih, skupaj uvozenih primerov minus novi primeri minus uvozeni minus iz rdecih obmocij (ti itak ne stejejo) je nov prirat 11 dnevnih okuzenih. Bolj frizirajo ciifre kot enron racunovodstvo.

Smrekar1 ::

slo_kelnar je izjavil:

hrvate pred sodisce v haag zaradi splosne nevarnosti friziranja podatkov covid okuzb. Kje si zdaj, hr_natakar??

85 lokalnih stozera (wtf to sploh pomen stozera kaksna beseda lol), pa novo odkritih 33 primerov pri 277 opravljenih testih, skupaj uvozenih primerov minus novi primeri minus uvozeni minus iz rdecih obmocij (ti itak ne stejejo) je nov prirat 11 dnevnih okuzenih. Bolj frizirajo ciifre kot enron racunovodstvo.


Glede na to, da so že več kot teden dni nad priporočenimi 5% ali manj pozitivnih testov, bi jih bilo nujno obravnavati kot nevarno državo. V roku tedna dni bodo na 10%, ko je državo potrebno zapreti.

IL_DIAVOLO ::

Zapiranja ne bo več, ker folk se je navadil ukrepov. Prej to se ni bilo mozno.

energetik ::

Smrekar1 je izjavil:

slo_kelnar je izjavil:

hrvate pred sodisce v haag zaradi splosne nevarnosti friziranja podatkov covid okuzb. Kje si zdaj, hr_natakar??

85 lokalnih stozera (wtf to sploh pomen stozera kaksna beseda lol), pa novo odkritih 33 primerov pri 277 opravljenih testih, skupaj uvozenih primerov minus novi primeri minus uvozeni minus iz rdecih obmocij (ti itak ne stejejo) je nov prirat 11 dnevnih okuzenih. Bolj frizirajo ciifre kot enron racunovodstvo.


Glede na to, da so že več kot teden dni nad priporočenimi 5% ali manj pozitivnih testov, bi jih bilo nujno obravnavati kot nevarno državo. V roku tedna dni bodo na 10%, ko je državo potrebno zapreti.

Mogoče pa samo tako izjemno testirajo, da zajamejo ravno vse okužene :D

IL_DIAVOLO ::

Včeraj sem poslusal, da je bilo(pazi zdaj) nekaj primerov ki so ze bili okuzeni, pa jim je nekako uspelo se ponovno okuzit.

RockyS ::

Nič novega, zato je tudi smešno poslušati floskule o prekuženosti.

dexterboy je izjavil:

Women eat lunch in a social-distancing greenhouse dining pod in the former parking lot of the Lady Byrd Cafe in Los Angeles, California, U.S., on July 7;


In folk še uživa v tem? ZA BRUHAT!!!


Nič novega, pri nam si to imel že par let nazaj, s tem da je to veljajo za oh in sploh izkušnjo, sedaj pa je za bruhat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

BlackDeath ::

https://siol.net/novice/svet/kdaj-bo-hr...

Evo, Siol že naredil analizo kdaj bi lahko šla hrvaška na rdeč seznam. Če imajo do 19.7 po 150 okužb na dan bodo dobili rdečo luč.

Smrekar1 ::

BlackDeath je izjavil:

https://siol.net/novice/svet/kdaj-bo-hr...

Evo, Siol že naredil analizo kdaj bi lahko šla hrvaška na rdeč seznam. Če imajo do 19.7 po 150 okužb na dan bodo dobili rdečo luč.


Za rdeči seznam so zreli že sedaj, saj prikrivajo število okuženih z nizkim številom testov in selektivnim opuščanjem testiranja.

"Neprijetna poročila imamo iz ene od bolnišnic na obali, da se ne testira vseh tistih, ki naj bi se jih testiralo. Tisti, ki so kazali znake bolezni, so se umaknili domov v samoizolacijo in niso bili testirani, kar lahko pripomore k temu, da je število pozitivnih nižje"

A kaj, ko je za PTTM politični zaveznik vreden več od življenj, zdravja in dobrobiti državljanov, ki naj bi jih zastopal.

GregiB ::

Ve kter kako je s tem po Evropi... npr. baltske republike... Vse tri imajo mejo za "rumen" seznam 15 incidenc na 100K prebivalstva v zadnjih 14 dnevih. Če želiš na road-trip tja, moraš čez Nemčijo, saj so Čehi rumeni. Zdaj pa hipotetično... Greš do Estonije in si tam par dni. Medtem Avstrija prebije prag 15/100K. Pojaviš se na ES/LA in te Latvijski carinik vpraša, kako si prišel do Estonije... Kako reagira, ko mu poveš, da si prečkal... Avstrijo?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

slo_kelnar ::

Kaj so to ene blesarije, ce bo do 19.7. to potem sledi ono. V zadnjem tednu kroati niso nikoli naredil vec kot 500-600 testov na dan, ce ti naredis 390 testov pa imas 51 okuzenih je to alarmanten procent. Pri nas imamo 1200-1500 testov/dan in okoli 15-20 okuzenih kar je 1%!

digitalcek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Včeraj sem poslusal, da je bilo(pazi zdaj) nekaj primerov ki so ze bili okuzeni, pa jim je nekako uspelo se ponovno okuzit.


Včasih (še v Jugoslaviji) je krožil tale vic:

"Ziher je ziher, je rekla nuna in nataknila kondom na svečo".

Dodajam: In kljub tej potezi - zanosila...

IL_DIAVOLO ::

Ce mi drzava vrne denar, lahko zapre mejo.

Baja ::

IMAMO 53 pozitivne nove osobe, ukupno 3775 pozitivnih. Prosječna dob je 47,4 godine. U posljednja 24 sata 204 testiranja. Postotak pozitivnih je 4,01 posto


kaj to hrvati za eno matematiko uporabjajo?!? 53 od 204 je ~25%

Urbano#Desno ::

Baja je izjavil:

IMAMO 53 pozitivne nove osobe, ukupno 3775 pozitivnih. Prosječna dob je 47,4 godine. U posljednja 24 sata 204 testiranja. Postotak pozitivnih je 4,01 posto


kaj to hrvati za eno matematiko uporabjajo?!? 53 od 204 je ~25%


Jao Jao 25%.
So pa majstri zadanejo 1/4 medtem ko naši samo 1/30 :)).

stara mama ::

Kaj se sploh sekirate, dejstvo je, da je 57,2% statistike izmišljene, 39,5% pa prilagojene :)
Ekologija™ in Trajnost™

slo_kelnar ::

204 testiranja? Wow, cis prevec tam do 50 testov na dan je dovolj! Pomoje so pretiraval ta dan, malo smanjite braca hrvata.

Baja ::

sem ugotovil od kje jim 4je procenti. do zdaj so naredili 93k testov, tako da ti 4je procenti se nanasajo na 3775 pozitivnih od 93k.

pa nije loše, imamo samo četiri posto, WHO kaže da je sve ispot pet posto odlično

IL_DIAVOLO ::

Kako si sploh pomislil, da Hrvati lazejo.

hator ::

Zelo pomembna ugotovitev glede COVID-19. Imunost pri prebolelih je zelo kratka + težave pri učinkovitosti cepiva(zelo kratek čas).
https://www.theguardian.com/world/2020/...

Baja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kako si sploh pomislil, da Hrvati lazejo.


nisem, zato me je zanimalo kje so dobili 4%

BlackDeath ::

hator je izjavil:

Zelo pomembna ugotovitev glede COVID-19. Imunost pri prebolelih je zelo kratka + težave pri učinkovitosti cepiva(zelo kratek čas).
https://www.theguardian.com/world/2020/...


Hvala, Kitajska.

HappyPills ::

Pač bo treba več doz in boosterji kot za klopni meningitis npr ali pa tetanus.

puginho ::

Urbano#Desno je izjavil:

Baja je izjavil:

IMAMO 53 pozitivne nove osobe, ukupno 3775 pozitivnih. Prosječna dob je 47,4 godine. U posljednja 24 sata 204 testiranja. Postotak pozitivnih je 4,01 posto


kaj to hrvati za eno matematiko uporabjajo?!? 53 od 204 je ~25%


Jao Jao 25%.
So pa majstri zadanejo 1/4 medtem ko naši samo 1/30 :)).


Kaj si nor?! Daj gremo se skrit, ti še upaš sploh pisat? Korona je pred vrati!!!

Samuel ::

hator je izjavil:

Zelo pomembna ugotovitev glede COVID-19. Imunost pri prebolelih je zelo kratka + težave pri učinkovitosti cepiva(zelo kratek čas).
https://www.theguardian.com/world/2020/...


Pač še ena študija, ki ni vredna nič.
Mene bolj zanimajo študije, ki vlečejo zaključek, da je virus nastal umetno.

slo_kelnar je izjavil:

204 testiranja? Wow, cis prevec tam do 50 testov na dan je dovolj! Pomoje so pretiraval ta dan, malo smanjite braca hrvata.


604 testiranj so naredili, ne 204.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

sbawe64 ::

Razpis za covid app:
https://www.gov.si/novice/2020-07-12-mi...

Rok trajanja razpisa: 3 dni.

zasekamroz ::

hator je izjavil:

Zelo pomembna ugotovitev glede COVID-19. Imunost pri prebolelih je zelo kratka + težave pri učinkovitosti cepiva(zelo kratek čas).
https://www.theguardian.com/world/2020/...

Zakaj ne najdejo 1000 prostovoljcev ki so marca preboleli covid19 in vsakemu dajo 1 milijon evrov in jih še enkrat izpostavijo virusu. Pa da vidimo kaj se zgodi.

Verjetno ne upajo, da se ne poruši narativa.

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

sbawe64 je izjavil:

Razpis za covid app:
https://www.gov.si/novice/2020-07-12-mi...
Rok trajanja razpisa: 3 dni.

Rok za kompletno izvedbo do namestitve v produkcijsko okolje: 17 dni.
Bistvo specifikacije: "specifikacije so okvirne glede na naročnikovo razumevanje v času priprave specifikacij".
Biser od specifikacije.

Telbanc ::

Samuel je izjavil:

hator je izjavil:

Zelo pomembna ugotovitev glede COVID-19. Imunost pri prebolelih je zelo kratka + težave pri učinkovitosti cepiva(zelo kratek čas).
https://www.theguardian.com/world/2020/...


Pač še ena študija, ki ni vredna nič.
Mene bolj zanimajo študije, ki vlečejo zaključek, da je virus nastal umetno.

slo_kelnar je izjavil:

204 testiranja? Wow, cis prevec tam do 50 testov na dan je dovolj! Pomoje so pretiraval ta dan, malo smanjite braca hrvata.


604 testiranj so naredili, ne 204.



https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/32...

"Od poslednjeg izveštaja juče u 15 časova do danas testirano je 6.915 osoba. Na respiratorim je 154 osoba, najviše do sada."

Recimo Srbov je enkrat več in so naredili 10x več testov. Če poenostavimo. Tko da si lah mislimo, marsikaj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

UganiKdo ::

Samuel je izjavil:

hator je izjavil:

Zelo pomembna ugotovitev glede COVID-19. Imunost pri prebolelih je zelo kratka + težave pri učinkovitosti cepiva(zelo kratek čas).
https://www.theguardian.com/world/2020/...


Pač še ena študija, ki ni vredna nič.
Mene bolj zanimajo študije, ki vlečejo zaključek, da je virus nastal umetno.



Mene bistveno bolj zanima verodostojnost posameznih študij. Če se že v naprej odločiš kakšna mora bit ugotovitev, potem so študije izguba časa.

604 testiranj so naredili, ne 204.

Tudi 50 od 604 ni 4%.

Samuel ::

UganiKdo je izjavil:


Mene bistveno bolj zanima verodostojnost posameznih študij. Če se že v naprej odločiš kakšna mora bit ugotovitev, potem so študije izguba časa.


Mene marsikaj zanima, ampak tega dejansko nihče še ne ve. Odvisno je tudi od različnih sevov, ter dovzetnosti posameznikov. Vemo samo to, da je okuženih dejansko neprimerno več od uradnih cifer. Za ZDA pravjo, da jih je bilo do junija okuženih od 50 do 100 miljonov.

Tudi 50 od 604 ni 4%.


So ti gor napisali, kako so prišli do cca 4%.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Matejjjjj ::

Samuel je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


Mene bistveno bolj zanima verodostojnost posameznih študij. Če se že v naprej odločiš kakšna mora bit ugotovitev, potem so študije izguba časa.


Mene marsikaj zanima, ampak tega dejansko nihče še ne ve. Odvisno je tudi od različnih sevov, ter dovzetnosti posameznikov. Vemo samo to, da je okuženih dejansko neprimerno več od uradnih cifer. Za ZDA pravjo, da jih je bilo do junija okuženih od 50 do 100 miljonov.

Tudi 50 od 604 ni 4%.


So ti gor napisali, kako so prišli do cca 4%.


100 mil... to so želje, ni pa realnost. tretjina populacije pa samo 100k mrtvih. sanjala svinja kukuruz. get real

Zorro ::

Covid-19 in neandertalski geni.


Dr. Zeberg knew that other Neanderthal genes that are common today even help us fight viruses. When modern humans expanded into Asia and Europe, they may have encountered new viruses against which Neanderthals had already evolved defenses. We have held onto those genes ever since.

Dr. Zeberg looked at Chromosome 3 in an online database of Neanderthal genomes. He found that the version that raises people’s risk of severe Covid-19 is the same version found in a Neanderthal who lived in Croatia 50,000 years ago. “I texted Svante immediately,” Dr. Zeberg said in an interview, referring to Dr. Paabo.


Študija

The major genetic risk factor for severe COVID-19 is inherited from Neandertals

The genetic variants which are associated with severe COVID-19 on chromosome 3 (chr3: 45,859,651-45,909,024, hg19) are all in high linkage disequilibrium (LD), i.e. they are all strongly associated with each other in the population (r2>0.99), and span 49.4 thousand bases (kb) (Fig. 1B)...

Among the individuals in the 1000 Genome Project, the Neanderthal-derived risk haplotypes is almost completely absent in Africa, consistent with that gene flow from Neandertals into African populations was limited and probably indirect (Chen et al. 2020). The Neandertal haplotype occurs in South Asia at a frequency of 30%, in Europa at 8%, among admixed Americans at 4% and at lower frequencies in East Asia. The highest frequency occurs in Bangladesh, where more than half the population (63%) carries at least one copy of the Neandertal risk variant and 13% is homozygous for the variant. The Neandertal variant may thus be a substantial contributor to COVID-19 risk in certain populations.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

BBB ::

Kje se lahko testiram, ali sem čistokrven zamorec ali neandertalsko-zamorski mešanček?

Izgleda, da je bilo na Neandertalcih nekaj seksapilnega ali pa je že takrat alkohol delal čudeže. Pa to je bilo samo okoli 3000 generacij nazaj.

Samuel ::

Matejjjjj je izjavil:

100 mil... to so želje, ni pa realnost. tretjina populacije pa samo 100k mrtvih. sanjala svinja kukuruz. get real


YOU get real!

Scientists hail 'stunning' results that show areas of New York may have reached 68 percent immunity
https://news.yahoo.com/scientists-hail-...

Lauc: Mi nismo bili daleko od Bergama, imali smo 100.000 zaraženih
https://www.index.hr/vijesti/clanak/lau...

+ poglej si cifre v ZDA:
https://www.worldometers.info/coronavir...

New York/New Jersey imata zadnje čase izjemno malo novih okuženih.
Po drugi strani Florida (ki je prej imela malo okuženih) v katero so prenesli okužbo od drugod izjemno visoko število. Smrtnost v Floridi je zelo nizka, ker njihov guverner ne zapira okuženih v DSOje, kakor sta to počela Demokrata v NY in NJ.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Smrekar1 ::

Samuel je izjavil:

Matejjjjj je izjavil:

100 mil... to so želje, ni pa realnost. tretjina populacije pa samo 100k mrtvih. sanjala svinja kukuruz. get real


YOU get real!

Scientists hail 'stunning' results that show areas of New York may have reached 68 percent immunity
https://news.yahoo.com/scientists-hail-...


Pokaži študijo, kjer so določili potreben titer teles, da ne moreš biti okužen. Potem pokaži kakšne titre protiteles so imeli vključeni v to študijo.

Če ne moreš narediti enega ali drugega si dokazal, da ne veš o čem govoriš.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101...

Samuel ::

oh, Smrekar je prišel v "službo". HAHA

V glavnem, okuženih je BISTVENO več, kot pa kažejo uradne cifre.
To ti kaže VSAKA študija, ki se ubada s to tematiko.

Ob tem tempu, ki se ga gredo v ZDA, bo število dnevno okuženih začelo drastično padat v avgustu ali najkasneje v septembru.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Smrekar1 ::

Samuel je izjavil:


Ob tem tempu, ki se ga gredo v ZDA, bo število dnevno okuženih začelo drastično padat v avgustu ali najkasneje v septembru.


Ob predpostavki, da je zgoraj citirana študija napačna, mogoče. Mi najdeš študijo, ki kaže na dolgoživost protiteles proti SARS-CoV-2?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Samuel ::

Smrekar1 je izjavil:

Samuel je izjavil:


Ob tem tempu, ki se ga gredo v ZDA, bo število dnevno okuženih začelo drastično padat v avgustu ali najkasneje v septembru.


Ob predpostavki, da je zgoraj citirana študija napačna, mogoče. Mi najdeš študijo, ki kaže na dolgoživost protiteles proti SARS-CoV-2?


In kdo bi lahko imel kakšno relevantno študijo o tem, če pa virus razsaja od marca/aprila!? WTF, popij prvo kavo in se zbudi, potem pa pridi komentirat.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Smrekar1 ::

Samuel je izjavil:


In kdo bi lahko imel kakšno relevantno študijo o tem, če pa virus razsaja od marca/aprila!?


A se ti zdi?

Na čem torej sloni zaključek, da bodo ZDA dosegle čredno imunost? Na drogah?

Samuel ::

Smrekar1 je izjavil:

Na drogah?


Na podlagi common sensa. Tega, česar ti nimaš.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Smrekar1 ::

Samuel je izjavil:


Na podlagi common sensa.


Perianalni vir torej. Saj se mi je zdelo.

Samuel ::

Smrekar1 je izjavil:

Perianalni vir torej. Saj se mi je zdelo.


Tebi se marsikaj zdi, pa na koncu ni nič res.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.
««
264 / 355
»»