» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
263 / 355
»»

zasekamroz ::

Mejo s Hrvaško bi morali zapreti in pustit zaprto dokler ne vrnejo naše zemlje. Korona je pa super izgovor. Glede na to, da se ta virus itak koristi za rušenje obstoječe družbe ne vem zakaj ne bi še mi imeli koristi.

IL_DIAVOLO ::

.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

zasekamroz je izjavil:

Zakaj imajo Švedi vse manj mrtvih? Brez kakih omejitev. To je rešitev.


Kako to misliš brez omejitev?
Oni so bolj zaprti kot mi, ker ne morejo zapustiti države, niti drugi ne morejo k njim, ker so meje zaprte. Odpirati se začnejo šele prihodnji teden.

In ja, mej niso zaprli Švedi, ampak sosednje države.

Ampak večina ljudi, ki opeva Švedski model, vključno s ;), to pozabi omeniti.
Tak kot pozabijo omenit, da švedi niti približno niso tako družabni kot recimo mi, kaj šele druge države balkana (in italije). Pozabi na random piknik z 10+ ljudmi, poroke s 150 povabljenimi, abrahame s 50+ povabljenimi itd. Tega tam ni.
Plus dejstvo gostote naseljenosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

zasekamroz ::

RockyS je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Zakaj imajo Švedi vse manj mrtvih? Brez kakih omejitev. To je rešitev.


Kako to misliš brez omejitev?
Oni so bolj zaprti kot mi, ker ne morejo zapustiti države, niti drugi ne morejo k njim, ker so meje zaprte. Odpirati se začnejo šele prihodnji teden.

In ja, mej niso zaprli Švedi, ampak sosednje države.

Ampak večina ljudi, ki opeva Švedski model, vključno s ;), to pozabi omeniti.
Tak kot pozabijo omenit, da švedi niti približno niso tako družabni kot recimo mi, kaj šele druge države balkana (in italije). Pozabi na random piknik z 10+ ljudmi, poroke s 150 povabljenimi, abrahame s 50+ povabljenimi itd. Tega tam ni.
Plus dejstvo gostote naseljenosti

Pusti meje. Not v državi niso zaprti.

Samuel ::

Telbanc je izjavil:


"Potvrđeno je kako je u domu za starije u Hrastniku zaraza potvrđena kod jedne zaposlenice koja je sada u izolaciji, dok se intenzivno testiraju i štićenici i prati se njihovo zdravstveno stanje."

V Hrastniku je šel virus u DOS.


Sprašujem za 12 (DVANAJST) ljudi, ti mi pa limaš enega.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

BuDi79 ::

DarwiN je izjavil:

Hrvati imajo 2x večjo populacijo in trenutno 3-4x več dnevnih okužb.. Nič kaj veliko slabša situacija kot pri nas torej...
matematika ni tvoja močnejša stran.

2x toliko jih je kot nas, 4-5x več okuženih.
Kot bi jih pri nad imeli 60, ne 34.
Danes so prišli na 138+ na 4 milijone prebivalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Telbanc ::

BuDi79 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Hrvati imajo 2x večjo populacijo in trenutno 3-4x več dnevnih okužb.. Nič kaj veliko slabša situacija kot pri nas torej...
matematika ni tvoja močnejša stran.

2x toliko jih je kot nas, 4-5x več okuženih.
Kot bi jih pri nad imeli 60, ne 34.
Danes so prišli na 138+ na 4 milijone prebivalcev.


Hrvati testirajo manj kot mi. Tako da je to še x2.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

IL_DIAVOLO ::

Vsem je jasno, da bi meja morala biti že zdavnaj zaprta glede na statistiko, ampak ker življenje ni samo statistika, ampak tudi politika in kot je omenil @shegevara pomembno ne nagužvati naroda še bolj kot je že.

;-) ::

Telbanc je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Hrvati imajo 2x večjo populacijo in trenutno 3-4x več dnevnih okužb.. Nič kaj veliko slabša situacija kot pri nas torej...
matematika ni tvoja močnejša stran.

2x toliko jih je kot nas, 4-5x več okuženih.
Kot bi jih pri nad imeli 60, ne 34.
Danes so prišli na 138+ na 4 milijone prebivalcev.


Hrvati testirajo manj kot mi. Tako da je to še x2.

Link? Kako mislis krat 2 imas kak vir?

FiReFTW ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vsem je jasno, da bi meja morala biti že zdavnaj zaprta glede na statistiko, ampak ker življenje ni samo statistika, ampak tudi politika in kot je omenil @shegevara pomembno ne nagužvati naroda še bolj kot je že.


Pa o čem govoriš če nismo imeli praktično nobenih primerov, kako bi pa se začel virus pri nas širit če nismo imeli primerov praktično nič? Dokler nismo začeli na veliko odpirati mej, zdaj pa se nam spet povečuje.
Če bi meje ostale zaprte oziroma 14 dnevna karantena potem bi zdaj še naprej imeli praktično nič primerov, in bi lahko bili brez problema nagužvani in se družili in delali kaj nas veseli, zdaj pa mogoče gremo spet v katastrofalno stanje ko bojo začeli omejevat stvari ki jih lahko delamo in kam lahko gremo, kaj je torej bolje za tebe?

Mi od hrvaške nimamo praktično nič, oni imajo ogromno turizma od nas, mene ne briga za njih niti malo.

DarwiN ::

;-) je izjavil:

Link? Kako mislis krat 2 imas kak vir?

Na Worldometru imaš podatek o testiranju na milijon prebivalstva. Hrvati dnevno testirajo 22k ljudi, Slovenci in Srbi na primer 55k.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

;-) ::

Nikjer ne piše nič koliko imajo hrvati realno okuženih...ne najdem prosim za točen link.

Naj bi se zgledovali po nas? Naši govorijo o razpadu zdr.sistema torej raje ne :)

Priznaj da samo trolaš in igraš nekega jasnovidca. Okuženih je toliko kot poročajo.

Ali pa še manj ker lažejo v plus, za v minus nimajo razlogov.

Samuel ::

DarwiN je izjavil:

;-) je izjavil:

Link? Kako mislis krat 2 imas kak vir?

Na Worldometru imaš podatek o testiranju na milijon prebivalstva. Hrvati dnevno testirajo 22k ljudi, Slovenci in Srbi na primer 55k.


Kako moraš bit neumen, da misliš, da v Sloveniji testiramo DNEVNO 22 tisoč ljudi?!?!
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

DarwiN ::

;-), nihče ne govori o okuženih. Jaz sem omenil podatek o testiranjih. Z njim si pa lahk počneš kar hočeš.

@Samuel, mea culpa.. Ne vem od kod se mi je tisti "dnevno" prikradel.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

;-) ::

Da. Z njim delas kaj hoces, ni mi pa jasno kaj si ti naredil z njim. Lp

RockyS ::

;-) je izjavil:

Nikjer ne piše nič koliko imajo hrvati realno okuženih...ne najdem prosim za točen link.

Naj bi se zgledovali po nas? Naši govorijo o razpadu zdr.sistema torej raje ne :)

Priznaj da samo trolaš in igraš nekega jasnovidca. Okuženih je toliko kot poročajo.

Ali pa še manj ker lažejo v plus, za v minus nimajo razlogov.


Več testiraš več boš imel primerov. Za koliko pa je težko vedeti ampak mislim da če bi Hrvaška testirala enako kot mi, procentualno, bi imeli 50% več okuženih.

;-) ::

To seveda ne drži. Mogoče bi bili trije primeri več ker jih izjemno dobro sledijo. Mogoče nič.

Fritz ::

RockyS je izjavil:


Več testiraš več boš imel primerov. Za koliko pa je težko vedeti ampak mislim da če bi Hrvaška testirala enako kot mi, procentualno, bi imeli 50% več okuženih.

Če testiraš več, tudi bolje obvladuješ okužbe in preprečiš njihovo širjenje. V tem je point. Če pa testiraš manj, da bi bila epidemiološka slika videti lepša pa samo podaljšuješ čas do trenutka, ko bodo številke začele strmo naraščati, ker se okuženi veselo sprehajajo okrog in raznašajo okužbo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Telbanc ::

;-) je izjavil:

To seveda ne drži. Mogoče bi bili trije primeri več ker jih izjemno dobro sledijo. Mogoče nič.


Kolk jih dobr sledijo se vidi zadnje dni iz 50 so probezljali na 140 mislim da v treh dneh. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Urbano#Desno ::

Torej vase napovedi kdaj bo kaco rekel da zdaj je pa konec uzivanja in gre hr na shit listo. Jaz pravim v petek veljati pa bo zacelo potem v ponedeljek

;-) ::

1. Avgust.

RockyS ::

Da bi zaprli mejo bi morali imeti cca 1600 aktivnih naslednjih 14 dni. Trenutno so pri cca 1030.

Po drugi strani pa ti zakoni oz pravila niso veljala pri rumenem seznamu tako da vprašanje kako bo.

puginho ::

Urbano#Desno je izjavil:

Torej vase napovedi kdaj bo kaco rekel da zdaj je pa konec uzivanja in gre hr na shit listo. Jaz pravim v petek veljati pa bo zacelo potem v ponedeljek


Bi rad videl tistega ko bo imel jajce da zajebe pol evrope v tranzitu za 0 kritičnih pri nas.

Urbano#Desno ::

Meje ne bodo zaprli samo potrebno bo it v karanteno. Pri trenutnem naraščanju bodo hitro pri 114 okuženih v povprečju na dan za zadnjih 14 dni.

Baje ko ti odredijo karanteno poveš nek naslov kje boš naslednih 14 dni. Pa recimo da rečeš Trstenjakova ulica 8,Lj bo imel stric na meji kaj proti. :D

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Današnja številka 34 je res zaskrbljujoča, je pa to odraz stanja pred 10-14 dnevi, ko strožji ukrepi še niso bili v veljavi, tako da še vedno računam, da se bo stanje umirilo in da bomo iz situacije dobro izšli. Imamo pa to smolo, da smo že drugič v vlogi "vojne krajine", torej na meji močno prizadetih držav. Ukrepi so dovoljšni samo treba jih je spoštovati, ker očitno ne bo šlo samoinciativno, bo treba poostriti nadzor, če ne drugače pa angažirat tiste iz Zavoda za zaposlovanje ali študente.

puginho ::

Urbano#Desno je izjavil:

Meje ne bodo zaprli samo potrebno bo it v karanteno. Pri trenutnem naraščanju bodo hitro pri 114 okuženih v povprečju na dan za zadnjih 14 dni.


Vem da nebo mej zaprtih, vsak tujec bo moral dokazati da je v tranzitu, kdo bo to nadziral? Da ne govorim da sledi kontra udarec hrvatov in smo v začaranem krogu. Hkrati zajebejo 200k slovencev, si niti ne predstavljam vsega gneva, pol pa še jj-jeva aplikacija in imamo srbske proteste. Eni preprosto ne razumete da ne moreš kar tako zapreti mej znotraj eu, sploh pa ne ena mala Slovenija.

FormerUser je izjavil:

Današnja številka 34 je res zaskrbljujoča, je pa to odraz stanja pred 10-14 dnevi, ko strožji ukrepi še niso bili v veljavi, tako da še vedno računam, da se bo stanje umirilo in da bomo iz situacije dobro izšli. Imamo pa to smolo, da smo že drugič v vlogi "vojne krajine", torej na meji močno prizadetih držav. Ukrepi so dovoljšni samo treba jih je spoštovati, ker očitno ne bo šlo samoinciativno, bo treba poostriti nadzor, če ne drugače pa angažirat tiste iz Zavoda za zaposlovanje ali študente.


Daj se ti malo umiri, nikjer ne zganjajo take panike zaradi okužb kot pri nas. Imeli smo več kot dovolj časa se zdravstveno pripravimo. Lockdown lahko pozabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

Urbano#Desno ::

puginho je izjavil:


Vem da nebo mej zaprtih, vsak tujec bo moral dokazati da je v tranzitu, kdo bo to nadziral? Da ne govorim da sledi kontra udarec hrvatov in smo v začaranem krogu. Hkrati zajebejo 200k slovencev, si niti ne predstavljam vsega gneva, pol pa še jj-jeva aplikacija in imamo srbske proteste. Eni preprosto ne razumete da ne moreš kar tako zapreti mej znotraj eu, sploh pa ne ena mala Slovenija.

Bomo videli kaj bo, glede na trend že zelo kmalu. Vlada je sama postavila določena pravila in tudi nikoli niso rekli da bo hr izjema. Rečeno je bilo samo da bo 3 dnevni buffer da folk spizdi domov.

Telbanc ::

;-) je izjavil:

1. Avgust.


Hrvati grejo pod maske v ponedeljek, tako da znajo bit do 1 avgusta že zunej. Nevarnega območja.

Problem postajamo mi.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

;-) ::

Torej karantene in dodatnih ukrepov na mejah proti hrvatom ne bomo imeli :) super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

RockyS ::

Urbano#Desno je izjavil:

puginho je izjavil:


Vem da nebo mej zaprtih, vsak tujec bo moral dokazati da je v tranzitu, kdo bo to nadziral? Da ne govorim da sledi kontra udarec hrvatov in smo v začaranem krogu. Hkrati zajebejo 200k slovencev, si niti ne predstavljam vsega gneva, pol pa še jj-jeva aplikacija in imamo srbske proteste. Eni preprosto ne razumete da ne moreš kar tako zapreti mej znotraj eu, sploh pa ne ena mala Slovenija.

Bomo videli kaj bo, glede na trend že zelo kmalu. Vlada je sama postavila določena pravila in tudi nikoli niso rekli da bo hr izjema. Rečeno je bilo samo da bo 3 dnevni buffer da folk spizdi domov.


Tak kot niso delali izjeme pri umestitvi na rumen seznam?

FormerUser ::

Telbanc je izjavil:


Hrvati grejo pod maske v ponedeljek, tako da znajo bit do 1 avgusta že zunej. Nevarnega območja.

Problem postajamo mi.


Zakaj bi bili mi problem, ki imamo takšne strožje ukrepe že dlje časa? Treba jih je samo dosledno uveljavit.

zasekamroz ::

A je kdo tukaj že imel korono?

;-) ::

Ja en pozna enega ki pozna enega od katerega je prijatelj bil na icu in shujsal 25kg

IL_DIAVOLO ::

Kateri je imel mozgansko kap pred leti.

Ma ne okol govort!

Urbano#Desno ::

RockyS je izjavil:



Tak kot niso delali izjeme pri umestitvi na rumen seznam?

Ja dal so jim ene 3 dni lufta. :D Nekako tako kot napovedujejo za rdečega.

Fritz ::

puginho je izjavil:


Vem da nebo mej zaprtih, vsak tujec bo moral dokazati da je v tranzitu, kdo bo to nadziral?

Zelo enostavno. Na vstopu v državo..v tranzitu ste, tukaj imate obrazec, vpišite po kateri poti greste in kje boste zapustili državo in dodajte številko aktivnega telefona. Moramo vas opozoriti, da navajanje neresničnih podatkov ali izginotje signala med potjo pomeni 3000€ (hipotetično) kazni. Potem samo spremljaš kako se giblje telefon do izhoda iz države.

Problem?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

IL_DIAVOLO ::

Kateri clen v ustavi to doloca? Saj smo v demokraciji ali ne?

Urbano#Desno ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kateri clen v ustavi to doloca? Saj smo v demokraciji ali ne?

Nekako tako sedaj ravnajo če na mejo pride nekdo iz BIH in reče da ide za njmačko, razen sledenju telefonu.

Telbanc ::

FormerUser je izjavil:

Današnja številka 34 je res zaskrbljujoča, je pa to odraz stanja pred 10-14 dnevi, ko strožji ukrepi še niso bili v veljavi, tako da še vedno računam, da se bo stanje umirilo in da bomo iz situacije dobro izšli. Imamo pa to smolo, da smo že drugič v vlogi "vojne krajine", torej na meji močno prizadetih držav. Ukrepi so dovoljšni samo treba jih je spoštovati, ker očitno ne bo šlo samoinciativno, bo treba poostriti nadzor, če ne drugače pa angažirat tiste iz Zavoda za zaposlovanje ali študente.



Torej predlagaš, da protestnike, ki se zbirajo v Ljubljani vsak teden spravijo v red študenti in folk z zavoda?:))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

puginho ::

Fritz je izjavil:

puginho je izjavil:


Vem da nebo mej zaprtih, vsak tujec bo moral dokazati da je v tranzitu, kdo bo to nadziral?

Zelo enostavno. Na vstopu v državo..v tranzitu ste, tukaj imate obrazec, vpišite po kateri poti greste in kje boste zapustili državo in dodajte številko aktivnega telefona. Moramo vas opozoriti, da navajanje neresničnih podatkov ali izginotje signala med potjo pomeni 3000€ (hipotetično) kazni. Potem samo spremljaš kako se giblje telefon do izhoda iz države.

Problem?


Ne res je zelo enostavno, danes so čakalne dobe na mejah samo 3 ure, če bo tak ukrep pa 24h. Eh ni problema, zaračunamo jim lahko še turistično takso za 1 dan.

Fritz ::

puginho je izjavil:


Ne res je zelo enostavno, danes so čakalne dobe na mejah samo 3 ure, če bo tak ukrep pa 24h. Eh ni problema, zaračunamo jim lahko še turistično takso za 1 dan.

Četudi bi bilo tako, meja ne bi zaprli in kolikor se spomnim, je to bilo jedro izpostavljenega problema.

Sicer pa ne govorim na pamet, ker sem skozi točno takšno proceduro šel skozi na hrvaškem, med tranzitom konec aprila. Ker ne vem kaj ti predlagaš, da se kar vse nekontrolirano odpre in naredimo en velik korona-party v Sloveniji ali kaj?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

UganiKdo ::

;-) je izjavil:

Ja en pozna enega ki pozna enega od katerega je prijatelj bil na icu in shujsal 25kg


Normalni, lastno zaznavanhhe in anekdoticni primeri so edino kar je verodostojno v Butalah. Ker popolnona logicno je da obstana vseobsegajoca svetovna zarota, anpak ti sevda poznas posveceno resnico.

Telbanc ::

https://www.telegraf.rs/vesti/hronika/3...


"Umro Stefan Đokić (26) iz Čačka: Pre 9 dana za Telegraf.rs govorio o bratu preminulom od korone"

V Srbiji korona pobira tud mlade.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

dexterboy ::

Fritz je izjavil:

puginho je izjavil:

Ne res je zelo enostavno, danes so čakalne dobe na mejah samo 3 ure, če bo tak ukrep pa 24h. Eh ni problema, zaračunamo jim lahko še turistično takso za 1 dan.
Četudi bi bilo tako, meja ne bi zaprli in kolikor se spomnim, je to bilo jedro izpostavljenega problema. Sicer pa ne govorim na pamet, ker sem skozi točno takšno proceduro šel skozi na hrvaškem, med tranzitom konec aprila. Ker ne vem kaj ti predlagaš, da se kar vse nekontrolirano odpre in naredimo en velik korona-party v Sloveniji ali kaj?

Corona - Swinger Party
Majke mi, da bi tudi Hipatija uletela... pa ne glede na to, ali imela hlače ali kiklo.
:))

Telbanc je izjavil:

https://www.telegraf.rs/vesti/hronika/3... "Umro Stefan Đokić (26) iz Čačka: Pre 9 dana za Telegraf.rs govorio o bratu preminulom od korone" V Srbiji korona pobira tud mlade.

Khm... ko sem odprl spletno stran, sem jo po 10-ih sekundah zaprl. Rumeni tisk? In če je tisto na sliki 26 letnik...?
Preveč rdečih lučk se mi je prižgalo, da bi verjel tej novici. Sorry, ni osebno.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

dexterboy je izjavil:


Khm... ko sem odprl spletno stran, sem jo po 10-ih sekundah zaprl. Rumeni tisk? In če je tisto na sliki 26 letnik...?
Preveč rdečih lučk se mi je prižgalo, da bi verjel tej novici. Sorry, ni osebno.

Se ti lučke pogosto brez razloga prikazujejo? To bi namreč marsikaj razložilo.:D Se ti ne zdi zanimivo da bi pri fejk novici naredili tako elementarno napako kot je napačna slika?

;-) ::

Itak je imel srečo, že na sliki izgleda da ima srčnožilne težave in da bo jutri že hladen. Mogoče je pravzato črnobela slika, vrjetno je koža že sivo zelene barve, ker mu odpovedujejo notranji organi.

Rip

IL_DIAVOLO ::

Istra, hvala ker si 8-)

Fritz ::

Telbanc je izjavil:


"Umro Stefan Đokić (26) iz Čačka: Pre 9 dana za Telegraf.rs govorio o bratu preminulom od korone"

V Srbiji korona pobira tud mlade.

Vsepovsod kjer je veliko okuženih umre določen, sicer zelo nizek procent mlajših. Več kot imaš okuženih, več je takšnih primerov. Nič neobičajnega.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

;-) ::

Nic picim cimprej na morje, zgleda da bo dokaj hitro karantena ob vrnitvi do tega pa mi ni.

Telbanc ::

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zas...

"NACIONALNI stožer civilne zaštite danas je objavio kako je u Hrvatskoj u protekla 24 sata zabilježeno 50 novih slučajeva koronavirusa. Dobre su to vijesti, budući da je u subotu zabilježeno rekordnih 140 slučajeva.

Broj od 50 novozaraženih uvelike se razlikuje od broja koji su tijekom jutra dojavili lokalni stožeri, a koji, kada se zbroje brojevi iz svih stožera, iznosi 85 novozaraženih."

Upam da nimamo tud mi "kake lokalne stožare".

Številke na hrvaškem spet kr neki. Men ni jasno, ampak zgleda da je to nerešljiv problem za hrvate.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

««
263 / 355
»»