» »

Razmišljam o nakupu novega prenosnika

Razmišljam o nakupu novega prenosnika

bhfg ::

Totalen noob za računalnike. Slišal sem dobre stvari o Thinkpadih. Računalnik potrebujem samo za delo, brskanje po spletu, tipakenje dokumentov, grafe. Rabim nekaj kar je zanesljivo in bo dolgo zdržalo brez komplikacij. Glede na research se mi zdi tale model najboljši iztržek glede na ceno. Mogoče je malo prestar za 2020? Komentarji in predlogi zelo dobrodošli.

https://isistemi.si/si/prenosniki/27703...

bhfg ::

Se splača nadgradit RAM na 8 GB in SSD disk 512 GB kar bi stalo dodatnih 211€?

k--p ::

Rabljeni oz obnovljeni (refurbished) Thinkpadi serije T,X,W so super price/performance, ampak navadeni nima SSD diska, kar je no-go v 2020 (ena od ključnih zadev, po katerih se pozna hitrost delovanja).

EDIT: za zgornjega, ki je nov, se izplača nadgraditi (vsaj SSD, lahko prides ceneje skozi z manjšim 256 in uporabljaš po potrebi zunanji disk)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

bhfg ::

k--p je izjavil:

Rabljeni oz obnovljeni (refurbished) Thinkpadi serije T,X,W so super price/performance, ampak navadeni nima SSD diska, kar je no-go v 2020 (ena od ključnih zadev, po katerih se pozna hitrost delovanja).

EDIT: za zgornjega, ki je nov, se izplača nadgraditi (vsaj SSD, lahko prides ceneje skozi z manjšim 256 in uporabljaš po potrebi zunanji disk)


SSD 512 GB + 8 GB RAM? To je to kar oni ponujajo na strani.

Iz tega kar sem bral velik ljudi tudi spremeni CPU na i7 3632 qm. Doda klasično tipkovnico thinkpada, doda 1600 x 900 zaslon, wifi (za katerega je potrebno moddat bios).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bhfg ()

floyd1 ::

Jaz sem nabavil T450s za 320 eur pred pol leta. 8 GB ram, 256 ssd. V primerjavi z zgornjim - 2 generaciji novejši procesor, hlajenje skoraj neslišno, IPS full HD ekran, osvetljena tipkovnica, ac wl mrežna. Ampak procesor žal NI nadgradljiv, je pa zelo tanek, lahek comp. Bil pa je pol leta še v podaljšani garanciji, lepo ohranjen (razen touchpada). Zelo zadovoljen.

LeQuack ::

Ker Intel zadnjih 10 let ni kaj izboljšal svojih CPU-jev so zato starejši model še vedno lahko aktualni. Prednost novejših so predvsem boljši ekrani, SDD-ji, Displayport/Thunderbolt porti itd.
Quack !

bhfg ::

Se splača naročite 512 GB SSD pri njih za 112€ ali naj kupim recimo tega iz mimovrste in zamenjam sam? https://www.mimovrste.com/ssd-diski/goo...

hojnikb ::

za 350e, kolker bi te stala stvar z ssdjem, lahko dobis ze novo stvar.

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

evo. pa imas novo stvar z garancijo, dobrim cpujem in ssdjem out of the box.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Miha 333 ::

hojnikb je izjavil:

za 350e, kolker bi te stala stvar z ssdjem, lahko dobis ze novo stvar.

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

evo. pa imas novo stvar z garancijo, dobrim cpujem in ssdjem out of the box.

V kvaliteti izdelave in vzdržljivosti med tem in Thinkpadom ni primerjave. Tole je vstopni model, Thinkpad T,X pa je robusten poslovni prenosnik. Tukaj še tipkovnice ne moreš menjati (oz. zelo težko), ker je zataljena na ohišje... odsvetujem.

Sam uporabljam Thinkpad X230, v pisarni z docking station in 2 monitorjema. Imam 8 GB RAM in SSD, zadeva se obnese super. Kupil pa sem rabljenega pred 1 letom za 220 €. Docking station ca. 15 € na ebayu. Mislim, da še najmanj kaki 2 leti ne bom menjal.

hojnikb ::

je pa se vedno argument za novga hpja. Prvic imas fabrisko garancijo (kar lahko podaljsas na 3 leta afaik) torej te BK ce kj crkne.

drgic pa, star thinkpad je glihtako ticking bomb. 8 let star prenosnik pac nemore bit 100% zanesljiv, kot je bil nov. Pol je se vprasljiva baterija, neslovenska tipkovnica (za gravuro hocejo 20e), driver support itd.

Ce bo stvar ticala 99% na mizi, kot vecina consumer prenosnikov, potem res nima smisla kupovat rabljenih thinkpadov in nadgrajevat, ce s tem prides na ceno novega. Ajde ne recem, ce kupujes v rangu 100e, kjer novih ni.

Also, HP je 15" in 1080p, kar je itk minimum v 2020.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Miha 333 ::

Imamo točno te HPje v firmi, pa se že pri intenzivnejšem pisarniškem delu (več programov, izračuni, ...) pregrevajo in zmrzujejo. Pri enem je crknil ekran po 3 mesecih. Garancijsko popravilo je trajalo mesec. Če že Hp, potem vsaj ProBook serijo.

S Thinkpadi nisem še imel problemov, pa sem imel prej tudi že X201 in T540p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
404217 (343) matobeli
»

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
261763 (1255) T-Mac
»

NAKUP PRENOSNIKA (LAPTOPA) do cca.400 Eur

Oddelek: Kaj kupiti
132060 (1427) scipascapa
»

Prenosni računalnik za študij strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
468306 (6978) Barbarpapa2
»

210€ i5 laptop renew & refurbish (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547254 (5436) dxx

Več podobnih tem