» »

Sušilni stroj se izklaplja

Sušilni stroj se izklaplja

srus ::

V pralnici imamo drugega ob drugem pralni in Elektroluxov sušilni stroj. Z pralnim ni problemov, sušilni pa se sredi cikla občasno naključno izklopi. Po precej gnjavaže z mojstri smo ugotovili krivca - električna napeljava. Nekaj s kvaliteto elektrike stroju ne ustreza, samo ne vem kaj. Pomagalo je da smo stroj prestavili v drugo nadstropje, samo to ne more biti dolgoročna rešitev.

V hiši ostali porabniki delujejo brezhibno, samo s tem sušilcem so težave. Dovod v hišo je trifazen, v pralnici pa so kabli v stenah že precej stari. Sicer pa utripanja luči ni zaznati.

Imate kakšne ideje kaj pogledati, kaj narediti? Je imel kdo podobne težave z Elektroluxom? Od opreme imam na voljo žal le multimeter. Bi najprej povprašal tu na forumu preden zagnjavim svojega dobavitelja elektrike, ali začel razbijati stene.

Utk ::

Če v drugem štuku stroj dela (no, pa tudi če ne bi), ne gnjavi dobavitelja elektrike letos, ker so najbrž že imeli novoletno zabavo, raje prišparaj za naslednjo, da se bojo imeli čemu smejat.

starfotr ::

Naroči meritve, merilcev inštalacij je kar nekaj v Sloveniji.

Po opravljenih meritvah in pregledu, bo naredil zapisnik oz. poročilo. Nato ti izbran elektičar sanira zadeve in nato se po posegu še enkrat opravi meritve.

Jaz bi rekel, da imaš nekje slab spoj. Lahko je to v dozi, lahko v vtičnici, lahko v omarici... Lahko ti prekinja faza, lahko nula. To je pa to, drugih vzrokov in drugih rešitev ni.

srus ::

Hvala za nasvete, sem pač škrti Gorenjec in sem iskal kakšno poceni in hitro varianto.

FrRoSt ::

srus je izjavil:

Hvala za nasvete, sem pač škrti Gorenjec in sem iskal kakšno poceni in hitro varianto.

To ti lahko pogleda vsak, ki se malo spozna na elektriko! ;)

Morda ti pade tok, ko se vklopi kakšna druga (močna) naprava..... slab stik, ...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Furbo ::

srus je izjavil:

Hvala za nasvete, sem pač škrti Gorenjec in sem iskal kakšno poceni in hitro varianto.

Podaljšek iz prvega v drugo nadstropje. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mirator ::

Najprej vklopi pralni stroj(PS) v vtičnico za sušilni stroj(SS) in obratno. Če bosta oba normalno delala, potem je lahko napaka v priključnem kablu SS, sicer je napaka nekje v tokokrogu SS. Odvij varovalko in odvijači vtičnico v kateri očisti in popravi kontakte. Lahko tudi malo pošpricaš z wd-jem. Naslednji slab kontakt je lahko v kakšni razdelilni dozi in nazadnje v razdelilniku. Ampak to je že delo za električarja. Lahko ti zaupam, da nesreče prav ljubijo škrte Gorenjce.

starfotr ::

WD? Ti to resno? Najslabši možen sprej pri elektriki.

mirator ::

Ja resno, čeprav imaš prav.

#000000 ::

Jest imam občutek da imaš zaprto okno ko sušiš, ter stroj preblizu stene, posledično pride do pregrevanja grelcev in se zadeva ustavi, kar je normalno.

Odpri okno in štartaj sušilnik, če ne bo ustavil procesa je to to, lahko pa je enostavno prepoln muck ali pa kak filter zabit.

DeeCoy ::

mirator je izjavil:

Najprej vklopi pralni stroj(PS) v vtičnico za sušilni stroj(SS) in obratno. Če bosta oba normalno delala, potem je lahko napaka v priključnem kablu SS, sicer je napaka nekje v tokokrogu SS. Odvij varovalko in odvijači vtičnico v kateri očisti in popravi kontakte. Lahko tudi malo pošpricaš z wd-jem. Naslednji slab kontakt je lahko v kakšni razdelilni dozi in nazadnje v razdelilniku. Ampak to je že delo za električarja. Lahko ti zaupam, da nesreče prav ljubijo škrte Gorenjce.

WD? Resno?
Prosim, odstrani se iz tem o štromu preden koga "nenamerno" ubiješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

mirator ::

No pa malo pojasni, kaj se bo zgodilo, če boš vijačne priključke na vtičnici pošrical z WD40?
Sicer pa lahko prebereš moj odgovor @starfotru.

DeeCoy ::

mirator je izjavil:

No pa malo pojasni, kaj se bo zgodilo, če boš vijačne priključke na vtičnici pošrical z WD40?
Sicer pa lahko prebereš moj odgovor @starfotru.

WD sam po sebi ni prevoden oz je zelo slabo prevoden. Tako da stik v tem primeru poslabšaš. Če je stik slab in varovanje ni pravilno dimenzionirano pa se začnejo stvari topiti. Prav tako se ne posuši ampak za sabo pusti masten sloj, spet slabo. Če že, se čisti s kakim brake cleanerjem.. Ali s seveda namenskim sprejem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

mirator ::

Jaz sem ti postavil vprašanje, glede na tvojo pobalinsko zahtevo. Sicer se s tvojim pojasnilom delno strinjam, vendar se da o tem debatirati. Ti imaš pač svoje izkušje jaz pa svoje in pri meni se ni še nikoli zgodilo kaj slabega. Govoriva pa o fiksnih priključkih, ne o gibljivih kontaktih. Od nikogar pa ne zahtevam, da se z mano strinja.

zmaugy ::

srus je izjavil:

Hvala za nasvete, sem pač škrti Gorenjec in sem iskal kakšno poceni in hitro varianto.


Poceni in hitra varianta je podaljšek iz vtičnice iz drugega prostora do sušilca.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektrika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712036 (3359) Ganon
»

Pralni ali sušilni stroj prebija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395919 (5174) gumby
»

sušilni stroj na pralni stroj?

Oddelek: Loža
132607 (1795) dxx
»

Kateri pralno sušilni stroj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7839830 (34167) MasterSPi
»

Poraba el. energije medtem ko so naprave izklopljene (OFF,standby)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152195 (1938) SplitCookie

Več podobnih tem