» »

Računalnik dovolj zmogljiv,a vseeno se pojavlja random freezanje(spykes)

Računalnik dovolj zmogljiv,a vseeno se pojavlja random freezanje(spykes)

loveJDM ::

Imam računalnik z Ryzen 5,8GB RAM ter SSDjem 240GB v grobem.

Občasno se pojavljajo lagg spyki,tak za pol sekundice zaštekata zvok ter slika,kar najbolj opazim med igro(COD WW2),ampak opazi se tudi zunaj igre.

Če vklopim monitoring med igro kadar se največ dogaja,še vseeno ostaja neuporabljanega skoraj 1GB rama,GPU usage pa je 2000MB in-game.

CPU usage je 50%,temperature so max dobrih 65(CPU GPU)

Skrakta lagg-a,ampak samo zadnji mesec dni,pred tem je delalo vse normalno na boljših nastavitvah.Najbolj me jezi ker vem, da ne bi smelo laggat če so vs ekomponente enake pa je prej lep čas delalo vnulo,hkrati pa se lagg pojavlja tudi na spletu ne samo med igro,torej komp ni prešvoh?

Še ima kdo idejo kaj probat?A je mogoče windows update zjebal kaj?Driverji so up to date.

Hvala za kakršnokoli pomoč vnaprej.

Alec999 ::

Kater model SSDja?

Clone ::

Samo ugibam. Po Windows updateu so šli driverji v nič. Še enkrat namesti Intel RST driverje ali kaj od AMDja in bo ok. Taki naključni lag spikei so se pojavljali pri meni po updateu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

Morientes ::

Imam isti problem.

Včasih začnem v Skype-u nekaj pisati in se črke z zamudo prikažejo. Med kako igro zna bit tut tipkovnica neodzivna na presledke, dokler comp ne premelje nekaj očitno. Za par sekund ga zmede, pol je pa en čas v redu. Sumim Windowse, ker tega na prejšnih winsih ni delalo. Zna bit pa tut disk, ker sem istočasno menjal iz EVO 840 SSD 120GB na Kingston A400 240GB.
Predno naredim zamenjavo diskov, bom probal še enkrat cel sistem ponovno na frišno postavit.

bobby ::

Pejt na drp.su stran, pober dol klienta, naj ti precekira gonilnike, naredi update in porocaj. Ampak pazi, da bos delal v Advanced mode, ne da bos klientu pustil, da ti dela, kar si zeli.
Potem pa porocaj o spremembah.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelo visoka poraba CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
716752 (5501) krneki0001
»

Po update-u težave z grafično

Oddelek: Pomoč in nasveti
471788 (974) Seljak

Več podobnih tem