» »

SSD diski: SATA3 VS PCIE

SSD diski: SATA3 VS PCIE

SlyCrespo ::

Zanima me kateri SSD disk se bolj splača kupit, oziroma kateri so hitrejši? Navadni na SATA3 ali tisti na PCIE vodilu?

meho7 ::



pa primerjava s cheapo ssdjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

SlyCrespo ::

Torej so M.2 NVME diski tisti na PCI vodilu, če prav razumem ?

FireSnake ::

Tako.
Jaz sem kupil 2TB M.2 disk in je zadeva občutno hitrejša, kot je bilo na navadnem SSDju.

Še dodaten plus: za M.2 disk ne rabiš vlačiti kabla in napajanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Han ::

Rabiš pa ustrezno M.2 režo na plati ali PCIe kartico, kamor vtakneš M.2 SSD...

FireSnake ::

Res je.
Hvala, da si me opomnil: jaz sem imel M.2 režo na način, da se zadeva skrije pod hladilnik na matični in disk sploh ni viden.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Han ::

Poleg tega se lahko hitri NVMe močno segrejejo, zato jih je priporočljivo "pokrit" s pasivnim hladilnikom...

https://www.aliexpress.com/item/4000071...

tikitoki ::

Ce si pogledal video z benchmarki, si ugoyovil, da ni velike razlike.

mzakelj ::

Men se NVMe samsung 1tb greje na okrog 70stopinj pri velikem prenosu podatkov. Drugače je tam okrog 60. Če crkne se ne sekiram itak nimam razen steama gor nič takega. Ok profili za 3d printer, samo to je še na drugi lokaciji ...

d3m1g0d ::

Iskreno povedano, nisem razen pri igrah občutil resne razlike napram satačem, je pa res, da mora bit SSD dobre kvalitete. Imam pa Samsung 960 PRO 256GB in 850 EVO 500GB.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

klinker ::

tikitoki je izjavil:

Ce si pogledal video z benchmarki, si ugoyovil, da ni velike razlike.


Fora je da se tudi pozna, pa tudi corruptane fajle imas lahko ali cel SSD faila. Druga fora je pa ta, da NANDu pasejo visoke temperature oz. zacne na prenizkih celo degradirat, medtem ko kontrolerju pa ne in ta, ko se pregreje zacne failat.
Treba je pac vzpostavit neko optimalno temperaturo pri nvme, katera se pase NANDu in ne skodi kontrolerju, tako da bi jst malo pzu pred prekomernim hlajenjem nvme SSDjev.
Naceloma pri platah z M2 slotom na prednji strani ni tezav, ker je vedno nek airflow, se pa zna zadeva konkretno segrevat na platah, ki imajo M2 slot na hrbtni strani, saj je tam zelo zelo slabo zracenje in tam obstaja moznost pregrevanja kontrolerja.

FireSnake ::

Tole glede temperatur je pa zanimivo.
Moj se stika s hadilnikom (PRIME X470-PRO), ampak tam gori je eno čudno lepilo in ne verjamem, da tista zadeva zadovoljivo hladi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in M.2 ssd kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
363609 (1828) Fsegula62
»

Kateri M.2 disk za matično ASUS PRIME B350-PLUS, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, AM4 ATX

Oddelek: Kaj kupiti
121045 (686) bf4ed
»

Navaden ssd disk kot prenosni disk

Oddelek: Strojna oprema
252946 (1818) hojnikb
»

X58 PCI-e boot

Oddelek: Strojna oprema
403061 (2532) Ahim
»

m.2 Adapter 2x SSD Samsung 950 v RAID 0

Oddelek: Strojna oprema
427793 (6986) klinker

Več podobnih tem