» »

Evropi zmanjkalo naslovov IPv4

1 2
3
»

jype ::

c3p0 je izjavil:

In ti boš kdaj kaj demantiral, ali s puhlicami smetil še naprej?
Jaz ne čakam, IPv6 uporabljam že odkar ga lahko.

Za razliko od nesposobnih, ki čakate na druge.

c3p0 ::

Uporabljal sem ga preko tunela, ko ga še noben ISP ni ponujal, hmm, v zgodnjih 00's? Ampak ti gotovo veš boljše, enako kot za vse drugo.

poweroff ::

Hurricane Electric? ;)
sudo poweroff

BigWhale ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Počasi razumeš poanto?


Se vedno nisi razlozil kako uporaba https-ja zmanjsuje mojo zasebnost.

Tvoja poanta: 'zato k ti google tlaci cookije na tvoj racunalnik je cist vseen a imas https al ne' je neumna. Google se trudi folku dopovedat, da naj uporabljajo varnostne pasove, ti se pa deres, da ljudje umirajo v letalskih nesrecah. :)

IPv6 googlu ne otezuje nicesar, se vedno bodo lahko delali tako kot delajo sedaj.

jype ::

c3p0 je izjavil:

Uporabljal sem ga preko tunela, ko ga še noben ISP ni ponujal, hmm, v zgodnjih 00's? Ampak ti gotovo veš boljše, enako kot za vse drugo.
Tako je, jaz se spoznam na vse. Oba ponudnika tunelov iz tistih časov sta bila ključna za izobraževanje prve generacije ljudi, ki so razumeli ipv6.

Sam sem razočaran, da je oportunističen ipsec postal neobvezen del ipv6 standarda, ampak ti gotovo veš boljše, enako kot za vse drugo.

BigWhale je izjavil:

IPv6 googlu ne otezuje nicesar, se vedno bodo lahko delali tako kot delajo sedaj.
Močno lajša, pravzaprav, odvisno od tega, kako so reči implementirane pri odjemalcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

jype je izjavil:

BigWhale je izjavil:

IPv6 googlu ne otezuje nicesar, se vedno bodo lahko delali tako kot delajo sedaj.
Močno lajša, pravzaprav, odvisno od tega, kako so reči implementirane pri odjemalcih.


Ja sej to. Zdej ti bodo lahko na vikendu kazal reklame za kosilnice, doma pa reklame za serviserje dvigal. :>

starfotr ::

Mene pa zanima, če se IPv6 res ne izplača, saj vse dela na IPv4 in je to samo dodaten strošek, kako to, da ga velike kapitalistične firme uvajajo v svoje sisteme ali imajo že uvedenega? Zakaj zapravljajo denar in si delajo dodatne stroške?

jype ::

starfotr je izjavil:

Zakaj zapravljajo denar in si delajo dodatne stroške?
Zato, ker je IPv4 naslovnega prostora bistveno premalo.

starfotr ::

Meni je to jasno, tudi samo uporabljam v6, samo zanimajo me odgovori tistih, ki tega ne razumejo in nočejo razumet.

Gapi ::

poweroff je izjavil:

Hurricane Electric? ;)

In bili so še sixxs in gogo6 znan kot freenet6.
No person is rich enough,to buy back his past.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še Severni Ameriki zmanjkalo naslovov IPv4

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3912834 (9105) Bakunin
»

Tudi ameriški ARIN skoraj brez naslovov IPv4

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4320917 (11515) Gapi
»

RIPE razdeljuje zadnje evropske naslove IPv4

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3812157 (9872) JesusChrist
»

Živahno trgovanje s preostalimi naslovi IPv4

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
216838 (5364) MrStein
»

Vsak hip razdeljeni zadnji naslovi IPv4

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2610828 (8832) MrStein

Več podobnih tem