» »

House of the Dragon (TV serija)

House of the Dragon (TV serija)

««
4 / 11
»»

meho7 ::

Showrunner For Game of Thrones Spin-Off House Of The Dragon Says House Velaryon Race-Swapped To Avoid Putting "Another Bunch Of White People On The Screen"

Speaking to this decision during a recent interview with Entertainment Weekly, Condal explained that House Velaryon was explicitly race-swapped because "It was very important for Miguel [Sapochnik] and I to create a show that was not another bunch of white people on the screen."

"We wanted to find a way to put diversity in the show, but we didn't want to do it in a way that felt like it was an afterthought or, worse, tokenism," he added.


:))

Kayzon ::

haha :))

oo7 ::

Prva epizoda mi je bila kar dobra razen nekaterih igralcev, ki tja ne pašejo ;((

Kurzweil ::

joze67 ::

meho7 je izjavil:

"We wanted to find a way to put diversity in the show, but we didn't want to do it in a way that felt like it was an afterthought or, worse, tokenism," he added.
Ker mora to razlagat, že pomeni, da mu/jima je spodletelo.

Pithlit ::

Številke govorijo drugače. Pa to da bomo dobili drugo sezono tudi.

Rasisteki pa v jok in na drevo.
Life is as complicated as we make it...

meho7 ::

Pithlit je izjavil:

Številke govorijo drugače. Pa to da bomo dobili drugo sezono tudi.

Rasisteki pa v jok in na drevo.

Lahko bi posneli kravo, ki serje drek pod oznako GoT prequel/sequel pa bi bile se vedno neverjetne stevilke. Samo malo se spomni kaksen fenomen je bila 1. sezona 10 let nazaj. Logicno, da bo folk sedaj gledal vse kar spada v ta universum pa ni vazno, ce je kvalitetno ali ne.

maticb492 ::

Average at best, edini zanimiv karakter (in igralec) je do zdaj bil Daemon Targaryen.

Pa GOT je bil dober ker je rušil klišeje, tu jih je pa v prvi epizodi par... od une "ženska, ki bi lahko bila kraljica, ampak ni bla zato ker je ženska" do "mlada ženska, ki hoče bit vojak (moški), ampak ji fotr ne pusti"... like come on, videno že 100x, dajte si neki novega zmislit.

Upam da bojo to vse obrnili na glavo in pobili do 3 episode polovico trenutnega casta heheheh :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Pithlit ::

En črnc v seriji: "woke sranje! Spreminjajo za brezveze!"

Punca ne more bit kraljica: "dejte neki no ga zamislit no!"

Nč vm ni prou. Pustimo stat da imate 0 potrpljenja pa da niste nč prebral
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

cias ::

Pithlit je izjavil:

En črnc v seriji: "woke sranje! Spreminjajo za brezveze!"

Punca ne more bit kraljica: "dejte neki no ga zamislit no!"

Nč vm ni prou. Pustimo stat da imate 0 potrpljenja pa da niste nč prebral


Serija je tak zeeeeeeeh, da je niti 20 crncev ne naredi zanimive. Kot vsaka serija ki ji je najbolj pomembna barva in spol pisklov na ekranu.

Sicer pa ne vem kaj čivkaš tle, raje se pojdi boriti v temo s slovenskim Epsteinom. Kaj ti je boj za dobiček holiwuda bolj pomemben od boja za zrtev posilstva?

BaTeMaN ::

Drugi del je še boljši :) Vas počakam :)
Zdaj bo šele val kritik... ha ha ha
less then zero

maticb492 ::

Pithlit je izjavil:

En črnc v seriji: "woke sranje! Spreminjajo za brezveze!"

Punca ne more bit kraljica: "dejte neki no ga zamislit no!"

Nč vm ni prou. Pustimo stat da imate 0 potrpljenja pa da niste nč prebral



A ne smem napisat da je povprčena serija?

Un črnc pa itak retardirano zgleda med vsemi ostalimi z belo lasuljo. Ampak sem se hotel zadržat komentarja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

AmokRun ::

Ne more biti povprečna serija, če je že napovedana druga sezona. Po Pithlit kriterijih je to 10/10, super uspešna serija.:D

Outcast ::

Ok, veliko hypea je zaradi GOT predvsem...ne vem če bi jo jst osebno gledal brez 'predhodnika'.

Mogoče pa postane nad-povprečna, ni pa tistega pravega filinga hehe...

bluefish ::

maticb492 je izjavil:

Pa GOT je bil dober ker je rušil klišeje, tu jih je pa v prvi epizodi par... od une "ženska, ki bi lahko bila kraljica, ampak ni bla zato ker je ženska" do "mlada ženska, ki hoče bit vojak (moški), ampak ji fotr ne pusti"... like come on, videno že 100x, dajte si neki novega zmislit.
Nisem gledal serije in je niti ne nameravam, ker je bilo že branje knjige mučno. Je pa to bolj ko ne opis knjige - kronologija oz. mestoma en dolgočasen almanah.

Molzenje franšize dokler še gre.

oo7 ::

Pithlit je izjavil:

Številke govorijo drugače. Pa to da bomo dobili drugo sezono tudi.

Rasisteki pa v jok in na drevo.



Seveda številke govorijo svoje, ko je GOT izšel leta 2011 je imel HBO 28 mio naročnikov in TV serija je bila nova. Sedaj v letu 2022 ima HBO 76 mio naročnikov in HOTD jadra na uspehu GOT.

Za drugo sezono se je vedelo še preden je TV serija izšla. Imajo namen posneti 3-4 sezone in potem je možen nov spin-off z drugim Targaryenom v drugem časovnem obdobju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Lion29 ::

Snow se ze snema
bo pa verjetno tudi serija o princesi Nymeriji... se vedno nic potrjeno

tu je se nekaj na to temo... ne vem koliko od tega je res.


SPOILERS AHEAD

Kar se tice druge epizode:

  • me se vedno moti ta mild haze... kot da nebi color grade-ali serije...

  • Moti me, da so ta potovanja med tolko oddaljenimi kraji tolko hitra... (ze prakrat omenjeno v GOT - sploh v zadnjih sezonah).

  • Moti me, da je tukaj skoraj vse klisejsko... nic nepricakovanega... Kako se je kralj odlocil za Alicent in ne Laeno, in da se je Corlys povezal z Daemonom... zelo predvidljivo... za razliko od GOT kjer so Little finger in Varys precej dobro skrivali svoje namere

  • Zmaji so meni super narejeni

  • Milly Alcoc kot Rhaenyra se mi zdi da igra super

  • Se vedno se mi zdi zelo dober pace in muzika in na splosno scenografija



da vidimo kako se nadaljuje... zame se vedno vrhunsko
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

maticb492 ::

Lion29 je izjavil:


Kar se tice druge epizode:

Moti me, da je tukaj skoraj vse klisejsko... nic nepricakovanega... Kako se je kralj odlocil za Alicent in ne Laeno, in da se je Corlys povezal z Daemonom... zelo predvidljivo...

da vidimo kako se nadaljuje... zame se vedno vrhunsko



Kako ti je lahko klišejsko in predvidljivo ampak vrhunsko :D

Drugače se strinjam, sem ravno pogledal na lunch-breaku prej, solidna povprečna epizoda spet, zaenkrat je bilo dogajanje dokaj pričakovano, še ono poroko sem hitro uganil kaj se bo zgodilo, preden se je zgodilo.

Problem je da je GOT obrnil klišeje malo na glavo, ampak fora je da tudi če zdaj isto naredijo, ne bo več isti efekt, razen če nekdo ni gledal GOT in začne z to serijo.

Solidno , ampak še vedno 5/ 10 povprečno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Lion29 ::

maticb492 je izjavil:

Lion29 je izjavil:


Kar se tice druge epizode:

Moti me, da je tukaj skoraj vse klisejsko... nic nepricakovanega... Kako se je kralj odlocil za Alicent in ne Laeno, in da se je Corlys povezal z Daemonom... zelo predvidljivo...

da vidimo kako se nadaljuje... zame se vedno vrhunsko



Kako ti je lahko klišejsko in predvidljivo ampak vrhunsko :D


pac to da me moti nekaj stvari se ne pomeni, da ni vrhunsko... tezko imenujem boljso serijo trenutno na zaslonih ... pravzaprav ne morem. bomo vidli kako bo z LOTR
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mato989 ::

Lion29 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Lion29 je izjavil:


Kar se tice druge epizode:

Moti me, da je tukaj skoraj vse klisejsko... nic nepricakovanega... Kako se je kralj odlocil za Alicent in ne Laeno, in da se je Corlys povezal z Daemonom... zelo predvidljivo...

da vidimo kako se nadaljuje... zame se vedno vrhunsko



Kako ti je lahko klišejsko in predvidljivo ampak vrhunsko :D


pac to da me moti nekaj stvari se ne pomeni, da ni vrhunsko... tezko imenujem boljso serijo trenutno na zaslonih ... pravzaprav ne morem. bomo vidli kako bo z LOTR


To da je HOD najboljša samo pomeni da je nivo serij močno padel.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Master_Yoda ::

Mah, ta odlocitev kralja o njegovi novi zeni je bila vidna na 1000 kilometrov, ampak ker sem sucker za zmaje in badass zenske mi je tista scena ko je Rhaenyra prijadrala na Dragonstone in dobila jajce nazaj, epizodo naredila dobro. Pac sucker :)). Pa Milly Alcock se mi zdi da je zelo vredu v vlogi RHaenyre.

P.S. Vsec mi je tudi ko se med sabo pogovarjajo v valyrscini (oz. kako se ze temu jeziku rece).
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Master_Yoda je izjavil:

Vsec mi je tudi ko se med sabo pogovarjajo v valyrscini (oz. kako se ze temu jeziku rece).

Samo podnapisi bi lahko bili malo večji.;)

Morison ::

oo7 je izjavil:

Prva epizoda mi je bila kar dobra razen nekaterih igralcev, ki tja ne pašejo ;((

Se nočeš izpostavljat in se delaš lepega, da se ne bi komu zameril;) Povej kar misliš!

tilen03 ::

Morison je izjavil:

oo7 je izjavil:

Prva epizoda mi je bila kar dobra razen nekaterih igralcev, ki tja ne pašejo ;((

Se nočeš izpostavljat in se delaš lepega, da se ne bi komu zameril;) Povej kar misliš!

Ima isto mnenje kot ti.

Sicer pa, serija zaenkrat v redu. Sploh v primerjavi s skropucalom, kar je bil GoT zadnji dve sezoni. Se pa ne čudim ob nerealni oceni serije. Konec koncev je najboljše ocenjena epizoda GoTa "Battle of the Bastards", ena izmed najslabših in neumnih epizod v celotni seriji

Se vedno spomnim na to sceno, lepo razloži

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Morison ::

tilen03 je izjavil:

Morison je izjavil:

oo7 je izjavil:

Prva epizoda mi je bila kar dobra razen nekaterih igralcev, ki tja ne pašejo ;((

Se nočeš izpostavljat in se delaš lepega, da se ne bi komu zameril;) Povej kar misliš!

Ima isto mnenje kot ti.


Ja samo nima jajc se izpostavit.

Drugi del, no ja na malo višjem nivoju kot prvi.
Toda, še vedno istega mnenja, da določene face ne pašejo not. Igra sploh ni slaba toda, pač niso face za to sceno.
Prva, ki ne paše not je Milly Alcoc kot Rhaenyra. Tudi Daemona se ne morem navadit, čeprav ni najslabši. Veliko slabša izbira je bila Viserys, Otto, da o Corlysu sploh ne govorim.
Scenografija pa sploh ni na nivoju GOTa. Vse nekaj umetno, brez tiste globine. Kot bi bilo vse snemano v studiu, preveč očitno računalniško.
Pač se bom mučil naprej. Itak v tem žandru ni neke izbire.

maticb492 ::

Igralci so glih prav, tak kot je ta meme:

https://d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net/s...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

oo7 ::

Morison je izjavil:

oo7 je izjavil:

Prva epizoda mi je bila kar dobra razen nekaterih igralcev, ki tja ne pašejo ;((

Se nočeš izpostavljat in se delaš lepega, da se ne bi komu zameril;) Povej kar misliš!



Kaj naj povem ?

LeQuack ::

Kje so pa white walkers?
Quack !

BaTeMaN ::

LeQuack je izjavil:

Kje so pa white walkers?


The White Walkers were first created by the Children of the Forest as a way to battle the First Men, which was over 8,000 years before both House of the Dragon and Game of Thrones’ timelines. After breaking away from the Children, the White Walkers influenced the longest winter in history, The Long Night, at which time they descended upon Westeros and attacked the living. Westeros ultimately won the battle, and pushed the White Walkers deep into the North before creating the Wall to keep them out. After remaining hidden beyond the Wall for thousands of years, the White Walkers returned in 298 AC, culminating in the Battle of Winterfell which saw the defeat of the Night King, White Walkers, and wights.

Considering it’s still another 150-200 years before the White Walkers officially return, House of the Dragon will not feature the ancient magical creatures as villains or characters. However, they’re apt to still be mentioned in passing during House of the Dragon, as the White Walkers remained legendary figures whose story – whether believed or not – would be passed down for generations.

https://screenrant.com/are-white-walker...
less then zero

Skyman ::

Mal sneek peak

oo7 ::

Spet daljši skoki v času glede na napovednik.

cyberwarfare ::

BaTeMaN je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kje so pa white walkers?


The White Walkers were first created by the Children of the Forest as a way to battle the First Men, which was over 8,000 years before both House of the Dragon and Game of Thrones’ timelines. After breaking away from the Children, the White Walkers influenced the longest winter in history, The Long Night, at which time they descended upon Westeros and attacked the living. Westeros ultimately won the battle, and pushed the White Walkers deep into the North before creating the Wall to keep them out. After remaining hidden beyond the Wall for thousands of years, the White Walkers returned in 298 AC, culminating in the Battle of Winterfell which saw the defeat of the Night King, White Walkers, and wights.

Considering it’s still another 150-200 years before the White Walkers officially return, House of the Dragon will not feature the ancient magical creatures as villains or characters. However, they’re apt to still be mentioned in passing during House of the Dragon, as the White Walkers remained legendary figures whose story – whether believed or not – would be passed down for generations.

https://screenrant.com/are-white-walker...


bla bla bla ... važno da jih potem lastnoročno premaga ena OP smrklja...

oo7 ::

Mah ja z White Walkerji so strašili 8 sezon potem pa so jih za šalo premagali že na severu ;(( White Walkerji bi morali priti vsaj, do Kings Landinga.

the_monster ::

mah je, naredili bi lahko 100x boljše kot so, itak vemo da je bil polom, škoda zdej spet segrevat....

BaTeMaN ::

@cyberwarfare
To ima ful veze z mojim odgovorom na vprašanje. Hvala.
Zabavni ste res posamezniki, ki na vprašanje; koliko je ura, odgovarjate z naprimer; ponoči bo tema.... kolk je Arya OP v knjigah je druga zgodba. TV pa žal.. kako preživi, ko jo Waif zabode v trebuh, pade v reko al nekam... ne vidim, kje je korist od biti "no one", pri vseh njenih skilih nisem vedel, da je tudi "auto healing" ena od skilov anyway. Sicer vedno, ko vidim LIGHT WEIGHT vs HEAVY WEIGHT ali female vs male; da o human vs SUPE :) ne govorim, nekako zadeve izgubijo smisel. Še v UFC imajo ženske kategorije na slabih 4-5kg tule, pa Brienne > Hound sledi ARYA = BRIENNE glede na sparing ... a čmo res debatirat o smiselnosti tega... kolk ima SKILL vs RAW power je bilo čudovito demonstrirano pri red viper vs the mountain (don`t play with your food)

@007
Po 4 sezoni TV "adaptacije" je zaradi ne preveč dobrih idej Davida Benioffom in D. B. Weiss začelo nastajati, kar je pač nastalo v zadnjih 4ih sezonah. Ne mešat prosim s prvimi 4imi, ker nivo pade iz dela v del, kljub super igralski zasedbi, fotografiji, scenografiji, kostumografiji... je kupček "Abandoned Plotlines" le exponentno rastel. Ko jima je bila ponujena Star Wars saga, se jima je gladko požvižgalo za GoT in hitro lahko pogooglaš, kdaj sta začela zaključevat zgodbo, ki bi lahko trajala še par sezon na nekem kulturnem razvijanju zgodbe.

Ampak... House of the Dragon je so far so good :) pozabmo GoT
less then zero

Kurzweil ::

@BaTeMaN,
ja, iskati neke realne vzporednice v fantasy seriji, res nima smisla, kot si že napisal. Tudi sam ne bi rad preveč pogreval GOT, pa vendarle, še danes boli srce, kako se je serija odvila, če je jasno, bila prvih 4-5 sezon, vsaj kar se mene tiče - fantastična. In na koncu je tudi mene najbolj žrlo, če uporabim kar tvojo posrečeno besedno zvezo "Abandoned Plotlines", toliko eventov, charaterjev, nekih "plot nastavkov" je bilo preprosto pozabljenih... toliko bi se še lahko razvijalo, če bi seveda obstaja književna predloga, materiala še za vsaj nekaj sezon, da bi se razvilo, kot se mora do konca. Dejansko smo se o nekih plotih, twistih, teorijah pogovarjali na pijačah, potem pa... preprosto nič... škoda.

Se strinjam z @007, v svetu GOT je toliko govora o severu (prek zida), kakšen doom čaka človeštvo in nečloveštvo... tu pritiče seveda pobitega polj Westerosa, praktično celoten kontinent... plague, death, misery, hunger... torej kakšna sezona čistega sufferja... klanja... temačnosti... in razvoja dogodkov, ko se dejansko vse te hiše na koncu skupaj tresejo, da res komaj preživijo... da ne rečem zbežijo na Essos. Tako pa se stvar ustavi že pri Winterfellu... čudno, smešno, povsem zgrešeno. Toliko napihovanja, kakšna katastrofa prihaja, na koncu pa... eh... če bi bila serija speljana do konca, kot se reče oz. napisane knjige do konca, kot se reče... bi bila to verjetno ena najboljših serij ever.

Sicer pa kar se HOTD tiče... jaz sem se nekako navadil na vse slabe odločitve, od castinga dalje... stvar ima malce "žmaha" po dobrih sezonah GOT.. sicer daleč od tega... ampak v svetu fantasy žanra, je tako malo materiala, da bom tole res z veseljem pogledal... niti ni tako slabo... se delajo povsem solidni nastavki...

Rad pa preberem tvoje komentarje BaTeMaN, ker imaš očitno res dober insight oz. si očitno prebral vse... in veselje je to brat, sploh razne konstruktivne komentarje, ki so dejansko vezani na vsebino. Če pa praviš, da se zaenkrat v seriji HOTD še dobro držijo premise iz izvirnika, pa sem še toliko bolj vesel in upam, da tako tudi ostane - knjige bom tudi prebral, ko bo čas.

Res se mi ne da več brat o tem, kako je nekaterim serija odlična, nekaterim pa grozna... ne da se mi brati o raznih woke popadkih... kakšno frizuro ima Corlys in katere polti je... ja izgleda smešno, ampak da se vam da toliko se obadat z njim... probajte stvar gledat kot celoto, overall premiso... se mi na trenutke zdi, da nekateri, ki povzdigujejo glas, da ne rečem žalijo druge, serije sploh ne gledajo...

Mimogrede, znana sta naslova 3. in 4. epizode... za 3. epizodo je to "Second of His Name", za 4. epizodo pa "King of the Narrow Sea"... malce za razmišljat in ugibat, kaj ti naslovi insinuirajo... za tiste, ki seveda niso brali knjig.

oo7 ::

Prvotno je George RR Martin hotel 13 sezon TV serije GOT.

Game of Thrones author George R.R. Martin revealed that he wanted HBO to make up to 13 seasons of the hit fantasy show.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

LeQuack ::

oo7 je izjavil:

Prvotno je George RR Martin hotel 13 sezon TV serije GOT.

Game of Thrones author George R.R. Martin revealed that he wanted HBO to make up to 13 seasons of the hit fantasy show.


Če lahko The Walking Dead imajo 11 sezon, pa dejansko sploh ni nobene zgodbe, potem je to čist realno.
Quack !

Kurzweil ::

Mene ne bi motilo 20 sezon, če bi bil nivo... in seveda vse izpeljano do konca, kot se spodobi.

cias ::

Ne vem no, Breaking Bad je ena redkih serij z več sezonami ki ne postane negledljiva. Razen zadnji del. Pa Stargate.

Kurzweil ::

Koliko je to več sezon? Tolk da lahko razmišljam dalje...

cias ::

7+?

GupeM ::

cias je izjavil:

Ne vem no, Breaking Bad je ena redkih serij z več sezonami ki ne postane negledljiva. Razen zadnji del. Pa Stargate.

Stargate? Stargate postane dokaj negledljiv po 6. sezoni. Če že ne negledljiv, pa vsaj ponavljajoč in dolgočasen. Od devete sezone naprej pa sploh ...

cias ::

GupeM je izjavil:


Stargate? Stargate postane dokaj negledljiv po 6. sezoni. Če že ne negledljiv, pa vsaj ponavljajoč in dolgočasen. Od devete sezone naprej pa sploh ...


Dosti subjektivno, meni je Stargate všeč in ga lahko gledam, še objektivno slabe.

Kurzweil ::

Saj 20 sezon je bilo pretiravanje... dejansko je bilo pri GOT toliko materiala, da ne bi bilo dolgočasno.

Serij, ki bi imele 7+ sezon je precej malo, vsaj teh AAA naslovov... zdej če grem nekje v okvir BB, ki si ga že ravno omenil... meni je bilo kar nekaj serij, ki so imele 5+ sezon, pa mi niti slučajno niso bile dolgočasne... recimo Sopranovi, Boardwalk Empire, The Wire... prve sezone Fargo so bile odlične, ne vem kako je zdej... bojda je Better Call Saul tudi proper, malce drugače kot BB, malce manj tempa in suspenza, ampak ima svoj čar... nisem še sicer pogledal do konca, ampak imam občutek, da bi znal The Expanse tut biti dober... več kot 7 sezon pa imajo po veliki večini te klasične TV serije, ko so epizode krajše od 50-60min... kar niti ne jemljem kot resne oz. AAA serije.

Svet GOT je tako kompleksen in ima toliko nastavkov, da bi lahko gladko speljal 20 sezon... znan time span tega sveta je res dolg... dejansko bi lahko o vsaki hiši posnel posebej serijo... pa vse od začetka, zakaj so nastali WW... kako so ljudje prevladali, Valyria... do znanega... pa še naprej bi se dalo razvijat. Kot rečeno, če bi bilo na nivoju... kot nek LOTR al pa Star Wars... materiala preveč... dejansko če bi bile knjige končane s strani Martina... oz. če ne bi Weiss in Benioff čarala po svoje, bi bili priča temu, da se stvar gotovo ne bi vlekla... svet ogromen, zgodovina ogromna, nekih plot linov, characterjev, legend,...

Lion29 ::

cias je izjavil:

7+?


BB ima 5 sezon!

SE tudi strinjam z GupeM ... SG-1 psotane precej manj gledljiva po 6. sezoni... ko Daniel JAckson gre proc za neki casa in potem pa Jack O'Neil... ce nebi dodali Atlantisa vmes.. pa se manj...
Tudi ne mores primerjat GOT pa SG-1... v smislu kvalitete. V vecini sg-1 na plecih nosi RDA.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

cias ::

BB + BCS

brett ::

Včeraj pogledal oba predvajana dela in moram reči, da sem + presenečen, ker sem imel nizka pričakovanja glede na zaključek GoT. Sicer je zame za stopnico in pol nižji rang napram prvim petim sezonam GoT (scenarij, igra), a nimam kakšnih zamer. Čisto gledljivo, in če bo res pet sezon za ta izsek zgodovine družine Targeryen, potem bodo kar razvlekli, čeprav je časovnica Plesa zmajev, če se ne motim, cca 20 let. In je tole zaenkrat uvod uvoda.
Edino to bi "komentiral", da so liki res veliko bolj enoplastni in linearni. In glede na zgodovino Zahodnjega, ki je opisana, se ne bodo bistveno spreminjali, le zavezništva in pakti se menjujejo glede na to kam veter piha 8-).
Od igralcev sta me zaenkrat najbolj prepričala ravno stric in nečakinja. Nasprotno pa me igralec kralja (Paddy) najbolj razočaral (iste grimase otožnosti, melanholije, itd.), ostali pa zlata sredina.

Sploh me ne moti črni Valirijec, LGBT je pa itak prisotna že v knjigah Martina. In mi je čisto ok, kul. V nasprotju z RoP LoTR, ki je posilstvo Tolkienovega sveta; vsaj po do sedaj videnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

p0f ::

cias je izjavil:

Serija je tak zeeeeeeeh


Se strinjam. Dejansko se nic ne zgodi.

Kurzweil je izjavil:

House of the Dragon Renewed: HBO's Game of Thrones Prequel Gets Season 2


Ma ja, malo nakladajo, da bi dvignili gledanost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

brett ::

Kot sem napisal: tole je uvod uvoda. Dejansko se dogaja na polno kot Rhaenyra odraste. Če bo pet sezon, to pomeni 3-5 sezona. Več raje ne bi pisal zaradi spoiler-jev. Po zgodovini Zahodnjega pa je to precej krvavo in kataklizmično obdobje. Morda je bilo primerljivo surovo edino za vladavine Maegorja I. in njegovega večnega boja z Vero.

p0f je izjavil:

cias je izjavil:

Serija je tak zeeeeeeeh


Se strinjam. Dejansko se nic ne zgodi.

Kurzweil je izjavil:

House of the Dragon Renewed: HBO's Game of Thrones Prequel Gets Season 2


Ma ja, malo nakladajo, da bi dvignili gledanost.
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Wheel of Time (Tv serija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9919841 (1071) oo7
»

Igra prestolov zmagovalec torrenta 2013, Iron Maiden niso priredili koncerta za pirat

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2711835 (9429) GamerBoy

Več podobnih tem