» »

Kaj pripada starejsemu gospodu ki je bolan in v domu iz zdravstvenega nasega zavarovanja?

Kaj pripada starejsemu gospodu ki je bolan in v domu iz zdravstvenega nasega zavarovanja?

T-Mac ::

Pozdravljeni,

zanima me kaj pripada gospodu ki je star 86 let in je v domu na Hrvaskem z rakom iz nasega zdravstvenega zavarovanja ki je zavarovan. Potrebuje plenice in se kaj... Ima kdo kake izkusnje?

Hvala za informacije

ToniT ::

Problem je v tem, da mora iti k svojemu osebnemu zdravniku v Slovenijo. Plenice mu pripadajo in jih mu "predpiše" osebni zdravnik. Če rabi še kaj drugega, mu bo to uredil osebni zdravnik.

nsa_ag3nt ::

Dodatno zdravstveno zavarovanje ima ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

T-Mac ::

Je upokojenec. Vrjetno ima, ker je bil 1 mesec v UKC-ju in mu je vse krilo. Osebnega zdravnika sem ze kontaktiral za zdravila da mu jih bom peljal kjer prebiva. Plenice in ostalo bom pa potem vprasal osebno zdravnico in hvala za info

Pika na i ::

Ne pozabi ga povprašat (osebnega zdravnika) za dodatek za pomoč in postrežbo.

Gagatronix ::

Pika na i je izjavil:

Ne pozabi ga povprašat (osebnega zdravnika) za dodatek za pomoč in postrežbo.


To ureja ZPIZ in je treba oddati vlogo, razresitev le-te pa traja kak mesec ker so na ZPIZ bizgeci zaposleni.

Pika na i ::

Gagatronix je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Ne pozabi ga povprašat (osebnega zdravnika) za dodatek za pomoč in postrežbo.


To ureja ZPIZ in je treba oddati vlogo, razresitev le-te pa traja kak mesec ker so na ZPIZ bizgeci zaposleni.

Vlogo lahko odda tudi os. zdravnik.

Gagatronix ::

Se vedno ne spremeni dejstva, da se pri ZPIZ-u nacakas za vsako tako zadevo. Jaz sem za pokojno mati vlozil na zacetku paliativne oskrbe, odlocbo sem dobil odobreno pa 2 tedna preden je umrla.

T-Mac ::

Hvala se enkrat za informacije. Imam pa se eno vprasanje. Ker je stric nepokreten bi rabil nekoga da podpisuje zanjga brez da ima skrbnika sem slisal da neki zakon o zdravstvu to dovoljuje samo zdj ne vem kdo je to, mogoce brat ker starsev nima niti zene niti otrok?

Pika na i ::

Kaj bi to zanj podpisoval?

T-Mac ::

Vse dokumente ker je v domu na Hrvaskem da uredim zavarovanje v tujini, za denarno pomoc, ce bi moral imeti hujsi poseg da podpisemo, ker baje to doloca nek zakon ce je clovek ze tok slab in ni treba biti skrbnik. Kje bi lahko nasel ta zakon da lahko podpisujem da preberem kfo je lahko. Zene nima niti otrok, ima brata necakinjo.

Pika na i ::

Žal te ne razumem prav dobro.
Kako je pa gospod prišel v dom? Nekdo se je zmenil za odhod v dom, se je sam?
Je še poslovno sposoben? Se da komunicirat z njim? Morda potrebuješ samo pooblastilo?
Stopi na Center za socialno delo in jim razloži kaj bi rad.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937822 (9662) jocoj
»

Status invalida na zavodu za zaposlovanje

Oddelek: Loža
294675 (3768) MIHAc27
»

Posredovanje zdravniškega kartona drugemu zdravniku zaradi pregleda pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619893 (17500) dope1337
»

Nasvet glede financiranja

Oddelek: Loža
438819 (7492) Mr_Globus
»

Zdravnik za prijatelja!

Oddelek: Loža
255646 (4089) Tr0n

Več podobnih tem