» »

Ima kdo negativne izkušnje z bioresonanco?

Ima kdo negativne izkušnje z bioresonanco?

pirx ::

Pozdravljeni,

vem, da je bioresonanca zelo slabo raziskana in niti ene kredibilne študije ni, ki bo potrdila učinkovitost.

Vseeno, veliko ljudi trdi, da jim je pomagala.

Zanima pa me, ali ima kdo tudi negativne izkušnje? Berem npr., da nekateri izkusijo začasno izboljšanje pri simptomih alergij, nato pa se jim stanje še poslabša ali pa se simptomi preselijo na drugi del telesa (npr. ni več zamašenega nosu, so pa problemi z zatekanjem oči).
  • zaklenilo: zee ()

OracleDev ::

prišparaj denar in ga raje porabi za kaj bolj kvalitetnega, npr. zdravo hrano

2dark ::

pirx je izjavil:

Pozdravljeni,

vem, da je bioresonanca zelo slabo raziskana in niti ene kredibilne študije ni, ki bo potrdila učinkovitost.

Vseeno, veliko ljudi trdi, da jim je pomagala.

Zanima pa me, ali ima kdo tudi negativne izkušnje? Berem npr., da nekateri izkusijo začasno izboljšanje pri simptomih alergij, nato pa se jim stanje še poslabša ali pa se simptomi preselijo na drugi del telesa (npr. ni več zamašenega nosu, so pa problemi z zatekanjem oči).


Slabih nimam. Imam samo pozitivne. Pa ne samo jaz. Jih poznam kar nekaj, ki so z bioresonanco izboljšali zdravje oz. odpravili težave. Simptomi se ne morejo preselit na drugi del telesa, ker z bioresonanco zdravimo točno tisti ogran, ki je prizadet.

OracleDev je izjavil:

prišparaj denar in ga raje porabi za kaj bolj kvalitetnega, npr. zdravo hrano


Ja. zdrava hrana ti bo zagotovo pomagala pri boreliji. še bolje, da se zakoplješ v zemljo, da ona ven potegne bolezni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Pac-Man ::

Denarnica je bolj aero



Koliko ti to pomeni in ali morda povzroči celo placebo efekt, morda s premikom simptomov, pa je drugo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

pirx ::

@OracleDev
Zdravo jemo, še preden je bilo to popularno - že 20+ let. Zdrava hrana ni nujno bio/eko/vegan/whatever, ampak zmernost pri vsem, nesladkane pijače, ne preveč mastna hrana (čeprav, tudi mast je pomembna), čim manj sladkorja na splošno itd. Pa seveda veliko gibanja. Vseeno, to ne pomeni, da ne moreš dobiti alergij.

@belidihur
V bistvu res ni veliko zapisov na to temo, sem pa našel enega na nemškem forumu, kjer je uporabnica opisala isti primer, kot ga ima moja mama. Po bioresonanci so težave za nekaj časa izginile (pomanjkanje zraka, tekoči nos, solzne oči), potem pa se je vse skupaj preselilo na oči. Sedaj ima včasih tako zatečene, da komaj gleda. Tega prej nikoli ni bilo.

Vse to me zanima, ker ima hčerka alergijo na hišno pršico (zelo zamašen nos, ko gre spat), ampak na srečo imamo sedaj stvar pod kontrolo s pomočjo fiziološke raztopine ter 2% hipertonične raztopine. Včasih uporabimo tudi Claritine. Je pa bilo tako hudo, da ji je zvečer med spanjem zastajal dih in ni mogla normalno spat. Na ORL so rekli, da če se bo stvar ponovila, da bodo opravili operacijo žrelnice, čeprav je še skoraj premajhna za to (3 leta). Če bo treba, bo šla na operacijo, ampak zaenkrat je vse v najboljšem redu.

Kljub temu sem začel raziskovati, če bi mogoče bioresonanca lahko pomagala in mnenja so zelo različna, brez nekih kvalitetnih študij, vendar pri vsem me najbolj zanima to, ali dejansko lahko škodi. Danes sem celo prebral, da je eden od izumiteljev bil visoko rangiran scientolog (kjer uporabljajo podobne naprave za "čiščenje"), kar nikakor ni v prid vsemu skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

hojnikb ::

stvar je cist enostavna, ce bi bla to legit medicina, bi ti ga ponudl tudi v zdravstvenem domu.
Tukaj pac gre za kombinacijo nategov, mazacov in placebo efekta. Hence dobre izkusnje nekaterih uporabnikov.
#brezpodpisa

pirx ::

Placebo je res izredno močen, sem pred kratkim gledal eno dobro oddajo na BBC-ju. Na nekatere deluje, na druge ne. Ni pa možno ugotoviti, na koga bo delovalo in na koga ne, ker to ni odvisno od spola, izobrazbe, starosti, inteligence ali česar koli drugega. Zaenkrat poskušajo ugotoviti, kako sploh napovedati, kdo bo imel pozitiven učinek od placeba.

EDIT: V Švici je baje bioresonanca legit in jo plača tudi zavarovalnica. Ampak, kako je prišlo do tega in kakšno je ozadje, pa je druga stvar. Če je Švica, še ne pomeni, da je vse brezmadežno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

2dark ::

pirx je izjavil:



Vse to me zanima, ker ima hčerka alergijo na hišno pršico (zelo zamašen nos, ko gre spat), ampak na srečo imamo sedaj stvar pod kontrolo s pomočjo fiziološke raztopine ter 2% hipertonične raztopine. Včasih uporabimo tudi Claritine. Je pa bilo tako hudo, da ji je zvečer med spanjem zastajal dih in ni mogla normalno spat. Na ORL so rekli, da če se bo stvar ponovila, da bodo opravili operacijo žrelnice, čeprav je še skoraj premajhna za to (3 leta). Če bo treba, bo šla na operacijo, ampak zaenkrat je vse v najboljšem redu.




Imam enake probleme kot tvoja hčerka. Alergijo na pršico in posledično alergijske konjuktivitise, zamašen nos, občasno otekanje okoli oči. Oktobra letos sem začel v alergološki ambulanti z imunoterapijo proti pršicam in upam, da bo zadeva pomagala.

Ne vem ali lahko hčerka pri 3 letih gre na imunoterapijo.


Pravijo, da je zadeva zelo uspešna. Sam nimam kaj za izgubit, ker drugače sem obsojen v navezi z korničnim sindromom suhega očesa na ponavljajoče alergijske konjuktivitise.

zmaugy ::

pirx je izjavil:

@OracleDev
Zdravo jemo, še preden je bilo to popularno - že 20+ let. Zdrava hrana ni nujno bio/eko/vegan/whatever, ampak zmernost pri vsem, nesladkane pijače, ne preveč mastna hrana (čeprav, tudi mast je pomembna), čim manj sladkorja na splošno itd. Pa seveda veliko gibanja. Vseeno, to ne pomeni, da ne moreš dobiti alergij.

@belidihur
V bistvu res ni veliko zapisov na to temo, sem pa našel enega na nemškem forumu, kjer je uporabnica opisala isti primer, kot ga ima moja mama. Po bioresonanci so težave za nekaj časa izginile (pomanjkanje zraka, tekoči nos, solzne oči), potem pa se je vse skupaj preselilo na oči. Sedaj ima včasih tako zatečene, da komaj gleda. Tega prej nikoli ni bilo.

Vse to me zanima, ker ima hčerka alergijo na hišno pršico (zelo zamašen nos, ko gre spat), ampak na srečo imamo sedaj stvar pod kontrolo s pomočjo fiziološke raztopine ter 2% hipertonične raztopine. Včasih uporabimo tudi Claritine. Je pa bilo tako hudo, da ji je zvečer med spanjem zastajal dih in ni mogla normalno spat. Na ORL so rekli, da če se bo stvar ponovila, da bodo opravili operacijo žrelnice, čeprav je še skoraj premajhna za to (3 leta). Če bo treba, bo šla na operacijo, ampak zaenkrat je vse v najboljšem redu.

Kljub temu sem začel raziskovati, če bi mogoče bioresonanca lahko pomagala in mnenja so zelo različna, brez nekih kvalitetnih študij, vendar pri vsem me najbolj zanima to, ali dejansko lahko škodi. Danes sem celo prebral, da je eden od izumiteljev bil visoko rangiran scientolog (kjer uporabljajo podobne naprave za "čiščenje"), kar nikakor ni v prid vsemu skupaj.


Če ima povečano žrelnico, potem ima lahko tudi težave s sluhom. Kar je veliko sranje v teh letih, tudi če težave sčasoma v nekaj letih same minejo in se potem sluh popravi. Vpliva na držo čeljusti in na socializacijo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Dr_M ::

Tukaj pac gre za kombinacijo nategov, mazacov in placebo efekta.


Tudi v uradni medicini je prevec tega. Tako da, je tole kar tam tam nekje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pirx ::

@belidihur

Uspeh imunoterapije tudi ni 100%, je pa zadeva uradno priznana in načeloma so rezultati zelo dobri.

Jaz sem npr. imel alergijo na mačje dlake, ampak, pred leti se je k nam zatekla mala mucka, ki smo jo obdržali. V teh petih letih, ki jih je preživela pri nas (samo zunaj, ne v hiši), me je ozdravila alergije na mačjo dlako. :) Pa sem pred tem imel burne reakcije (srbenje po celem telesu, solzne oči ipd.).

Pri treh letih še ne delajo imunoterapij, tudi testov ne oz. pediater pravi, da je dobro počakati vsaj do petega leta.

Evolve ::

Vse je u glav :D

pirx ::

@zmaugy
Na srečo je sluh dober, celo odličen (preverjeno na ORL). Tudi vnetja ušesa še nikoli ni imela. Je pa res, da ji od samega začetka zelo dobro skrbimo za higieno nosu. Posledice, ki jih prinaša dihanje skozi usta (slaba drža, nerazvita čeljust, razne druge težave) ali slab sluh dobro poznam - zato me vse skupaj toliko bolj skrbi.

zee ::

Bioresonanca je dobra zgolj in samo za praznjenje denarnice. Vse ostalo je placebo.

Temo zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cvetni prah-zdravilo za alergijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117312 (15474) Roadkill
»

Kronično zamašen nos

Oddelek: Loža
249288 (8496) zee
»

Alergija na ... :S

Oddelek: Loža
196499 (5389) galu
»

Zamašen nos (ne pomaga prav nič!) pomoč pls! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6916675 (12757) ;-)
»

Alergija na cvetni prah

Oddelek: Loža
432954 (2308) andper

Več podobnih tem