» »

Corrupted files - omrežje ne dela prav?

Corrupted files - omrežje ne dela prav?

Zvitor ::

Pozdravljeni,

zadnje čase, mogoče kakšen mesec, imam težave s tem da so zdownloadane datoteke pogosto pokvarjene. To se ne zgodi vedno, ampak pogosto - kar mi še bolj otežuje troubleshooting.

Sedaj sem stestiral ta problem na več različnih računalnikih (fizičnih mašinah), ASUS, Lenovo, HP in tudi v VM, nima veze. OS Windws 7 in Windows 10, nima veze. Browserjih IE, FF, Chrome, nima veze. Z AV Avast, Defender, ESET, tudi nima veze. Prišel sem do zaključka, da je lahko krivo le še moje domače omrežje.

Omrežje - torej moj router (Cisco/Linksys E2500 - gor imam Tomato FW) ali moj "modem" (ZTE MF283+ s SIM kartico, interface javlja da bo spomin kmalu poln SMS sporočil, ki pa jih ne morem izbrisati saj interface zamrzne ko skušam dostopati do SMS-ov) ali pa moj ISP (Hofer - HoT internet). Tak sistem omrežja sicer uporabljam že malo manj kot dve leti, do sedaj brez težav (vključno s Tomato FW routerja in nezmožnostjo dostopanja do SMS-ov v web interfaceu "modema", tako je bilo že od začetka ko sem ga prvič priklopil).

Ko sem vse zgoraj omenjene računalnike priklopil na drugo omrežje (prijateljev WiFi, z drugačnim usmerjavalnikom in pri drugem ISP) težav s pokvarjenimi datotekami ni bilo več. Tudi po dolgotrajnem testiranju. Priklopim nazaj na moje omrežje (preko WiFi ali preko UTP kabla, vseeno) - problem spet prisoten.

Naj omenim še to da pri downloadanju izgleda kot da se datoteka prehitro prenese, kot bi prenos prehiteval dejansko zmožno hitrost dostopa (ali pa se mi le dozdeva, ampak mislim da je dejansko prehitro). Pokvarjene oz. krouptane datoteke kažejo v Windows isto velikost a se jih ne da zagnati, ali javijo napako podpisa ali pač koruptan file, če jih dam na VirusTotal tudi pokaže drugače kot če dan pravilno preneseno datoteko gor.

Kje/kako naj začnem reševati težavo, v čem je najverjetneje problem?
  • spremenilo: Zvitor ()

MrStein ::

Zvitor je izjavil:


Omrežje - torej moj router (Cisco/Linksys E2500 - gor imam Tomato FW) ali moj "modem" (ZTE MF283+ s SIM kartico, interface javlja da bo spomin kmalu poln SMS sporočil, ki pa jih ne morem izbrisati saj interface zamrzne ko skušam dostopati do SMS-ov) ali pa moj ISP (Hofer - HoT internet).

To imaš računalnik priklopljen na Cisco E2500, ki je potem priklopljen na ZTE MF283+ ?
Potem probaj PC priklopit direktno na ZTE.
Lahko tudi Cisco-ta odneseš nekam, kjer sicer dela in ga tam priklopiš, nanj pa PC in probaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zvitor ::

Tako je. Sem priklopil PC direktno na ZTE in problem ostaja. Cisco E2500 torej ni problem. Hvala.

Ostaneta še ZTE in HoT. Ali pa mogoče še kak X element?

Zvitor ::

Naredil še ponastavitev (defaults) znotraj interfacea ZTE, na novo vse nastavil, testiral in - še vedno so prenesene datoteke pokvarjene. :(

Reset to defaults žal tudi ni izbrisal prejetih SMS-ov iz naprave. Tako izgleda ko grem na meni SMS - nalaga in se ne premakne nikamor:



Saj verjetno ni nabit SMS predalnik kriv za tole korupcijo datotek... Kaj lahko še probam?

crniangeo ::

Firmware?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zvitor ::

Latest.

Baja ::

daj kartico v telefon pa zbriši smse.

Zvitor ::

Na screenshotu se vidi da so SMS-i shranjeni v napravi, ne na SIM-u (če pogledaš meni na levi). 95 SMS-ov, na SIM jih gre lahko le 32.

rabelj5 ::

kaj se zgodi če daš v modem sim kartico od drugega operaterja oziroma če probaš svoj sim v drugem modemu?

nsa_ag3nt ::

ZTE je imho krivec.
Poskusi z drugim napajalnikom zanj.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Zvitor ::

Zamenjal napajalnik, problem ostaja.

Ima kdo za posodit LTE napravo za test? XD

Zvitor ::

Evo, dal še SIM ven iz ZTE, v telefon, ni nič SMS-ov gor. Sem se pa prijavil v interface ZTE brez SIM noter in uspel priti v meni SMS ter pobrisati vse SMS-e z ZTE-ja.

Potem dal SIM kartico nazaj, internet dela, ampak problem s pokvarjenimi datotekami je še vedno prisoten.

Moram dobiti nekje en drugi LTE "modem/router" za test...

rabelj5 ::

za začetek lahko uporabiš telefon kot modem za test

Daniel ::

Zanimiva težava, kot, da ne dela preverjanje napak pri prenosu in potem kar vse skupaj shrani, čeprav je datoteka pokvarjena. Moral bi poskusiti še z gledanjem kakšnega livestreama, če se v videu pojavljajo artefakti ali morda celo meče ven.

link_up ::

si poizkusil lockat na 3G? Taksen primer je pa res sila redek oz. skoraj nemogoc. Lahko dobis nadomestni modem za potestirat?
In and Out

Spock83 ::

Če preveriš IP imaš od hoferja?

Zvitor ::

IP je od A1 (Hofer uporablja A1 omrežje). S tem da v LTE modemu vidim en drug IP (100.67.neki.neki), ki je "IANA-RESERVED...".

V ponedeljek, upam, dobim en drugi LTE modem in probam s tistim rešit to čudo od problema.

crniangeo ::

Zakaj ne preveriš s tetheringom?
Usb/wifi
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zvitor ::

Ker ima telefon režo za nano SIM, LTE modem pa za navadno SIM in če jo "razdrobim" ven, SIM kartica ne bo več kompaktna kot prej.

Kakorkoli, šel sem v drugo mesto in tam priklopil svojo kartico v en drug LTE modem - delovalo je tako kot mora.

Potem sem svoj LTE modem odnesel v drugo mesto, s svojo HoT SIM kartico - in delovalo je tako kot mora.

Kot sem se vrnil nazaj v domči kraj - spet ni delovalo v redu. Potem sem se zapeljal samo 10 km stran do kolega - in spet je delovalo v redu.

Torej mora biti neka fora nastavitve glede lokacije (bazne postaje?). Ampak, kar je čudno, telefon imam pri A1 in ko vklopim hotspot ter dostopam na internet na tej isti "problematični lokaciji" preko telefona (preko A1), težav s korupcijo datotek ni. HoT pa uporablja A1 omrežje - tako da mi je še manj jasno.

Glede na te nove informacije - ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bila težava?

HoT sem že obvestil in čakam na odgovor...

Zvitor ::

HoT mi posreduje informacije A1 tehnikov, ki pravijo da moja težava nima veze z lokacijo. Danes sem šel par km stran, do kolega in ponovno testiral, pol ure downloadal isto datoteko, preko iste SIM kartice, istega LTE modema, istega laptopa, celo istega UTP kabla. Vsakič je prišla v redu.

Šel domov, priklopil spet vso isto opremo, že prvi download datoteke corrupted, drugi isto, tretji OK, četrti spet corrupted.

HoT mi je 3x odpisal isto. Kaj mi sploh še preostane?

Daniel ::

In če daš svojo A1 kartico v modem?

link_up ::

Zvitor je izjavil:

Ker ima telefon režo za nano SIM, LTE modem pa za navadno SIM in če jo "razdrobim" ven, SIM kartica ne bo več kompaktna kot prej.

Kakorkoli, šel sem v drugo mesto in tam priklopil svojo kartico v en drug LTE modem - delovalo je tako kot mora.

Potem sem svoj LTE modem odnesel v drugo mesto, s svojo HoT SIM kartico - in delovalo je tako kot mora.

Kot sem se vrnil nazaj v domči kraj - spet ni delovalo v redu. Potem sem se zapeljal samo 10 km stran do kolega - in spet je delovalo v redu.

Torej mora biti neka fora nastavitve glede lokacije (bazne postaje?). Ampak, kar je čudno, telefon imam pri A1 in ko vklopim hotspot ter dostopam na internet na tej isti "problematični lokaciji" preko telefona (preko A1), težav s korupcijo datotek ni. HoT pa uporablja A1 omrežje - tako da mi je še manj jasno.

Glede na te nove informacije - ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bila težava?

HoT sem že obvestil in čakam na odgovor...


Menjaj modem, ker ocitno ima lokalna bts-ka tezave z njim.
In and Out

Zvitor ::

Daniel je izjavil:

In če daš svojo A1 kartico v modem?


Sem končno probal še to. Kartico s telefona (A1) sem dal v LTE modem in - zadeva deluje BP. Testiral dolgo časa, niti en file ni bil corrupted.

Potem zamenjal in vstavil nazaj HoT SIM kartico - in takoj dobil corrupted files.

V LTE modemu oz. napravi se je, ko sem vstavil A1 SIM kartico iz svojega telefona, izpisalo tole: "DC-HSPA+ - Si.mobil"

Ko sem dal nazaj Hofer SIM kartico, ki jo uporabljam le za internet, pa tole: "LTE - HoT" Tudi WAN IP je različen ko zamenjam SIM kartico.

Kaj sklepate po teh novih inforamcijah? Naj kupim novo HoT SIM kartico? Naj mi zaklenejo hitrost na 3G? Naj zamenjam ponudnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zvitor ()

nsa_ag3nt ::

Testiraj z novo hot kartico.
Stane 2 eur ?

Če se stanje ponovi si našel neko redko nekompatibilnost med zte modemom in hot sim karticami.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Daniel ::

Najprej testiraj z drugo SIM kartico. Hitrost lahko na 3G najbrž zakleneš tudi v vmesniku modema.

nsa_ag3nt ::

Daniel
Najprej testiraj z drugo SIM kartico.

https://slo-tech.com/forum/t754626/p651...
Je testiral in tam dela bp.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

WhiteAngel ::

Corrupted files? Iz kje pa vlečeš dol datoteke? Če prek https, potem ni variante, da so pokvarjene, razen če ti je nekdo pohekal komp in certifikate in izvaja MITM.

CoolBits ::

Težava je nekje med HOT sim kartico in domačim oddajnikom očitno.
V vseh drugih primerih ti deluje normalno po opisih.

Hot najverjetneje izvaja kakšne omejitve na tvojo sim in na tvoji bazni postaji.

WhiteAngel ::

Ali mogoče samo povezava dol pade in datoteke niso do konca prenešene?

Zvitor ::

Bom res nabavil novo HoT SIM kartico. Škoda, ker ne morem prenesti stanja... Upam, da bo to rešilo problem.

rabelj5 ::

če nova kartica reši problem a ne bi bilo možno prodat staro in tako 'rešit' nekaj stanja?

Zvitor ::

Epilog (vsaj upam). Mislil sem kupit novo SIM kartico sedaj, ko mi poteče dobroimetje na stari. In za šalo še enkrat poizkusil z downloadom datoteke. Deluje. Datoteka ni koruptana. Poizkusil še 1x. In spet in spet in spet... Vse OK, vse deluje. Karkoli je bilo, težave (vsaj zaenkrat) ni več in ne bom kupil nove SIM kartice. LP.

Zvitor ::

Update: danes pa spet problemi. xD

Torej ni epiloga, kupim novo SIM čez nekaj dni in lahko samo še držim pesti... Adijo pamet.

Zvitor ::

Kupil danes novo SIM kartico, vse vzpostavil na novo in - PROBLEM OSTAJA.

Hofer in A1 pravita da je vse v redu na njihovi strani (večkrat vprašal, večkrat dobil isti odgovor).

Sem obupal, lahko samo še zamenjam lokacijo (stanovanje) ali pa ISP (pondunika).

Hvala vsem za pomoč. LP

nsa_ag3nt ::

Ostane samo še ZTE kot možen krivec.

Če daš hot simko v pametni telefon z lte in vzpostaviš hotspot povezavo do pcja, kjer nekaj DL, kakšen je rezultat ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Zvitor ::

ZTE je na drugi lokaciji delal brez težav. Polge tega SIM kartice nočem dajat v telefon, ker jo moram razstavit na nano in potem ne bo več kompaktna. Zadeva je kar se mene tiče končana. Predvidevam da je krivec oddajnik na moji lokaciji in to je to. Zaenkrat bom pustil vse kot je in če me bo preveč morilo s corrupted downlaodi bom pač zamenjal ISP oz. način povezave na internet.

Daniel ::

Razstavljanje in sestavljanje kartice pa res ni nekaj posebnega.

Zvitor ::

Saj imaš prav. In ko sem odpisoval nsa_ag3ntu sem se takoj spomnil da imam še aktivno staro SIM kartico s HoT dobroimetjem. Dal sem jo v telefon, vklopil "hotspot" in - DELUJE BREZ TEŽAV.

Torej je problem res kombinacija moj ZTE + oddajnik na moji lokaciji? Treba bo zamenjati ZTE-ja z drugim LTE modemom...? Kje bi dobil kaj poceni in OK?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649732 (12060) V-i-p
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013394 (5590) crypto0
»

Izpad mobilnega interneta

Oddelek: Mobilne tehnologije
444183 (2518) VelkBla
»

Simjacker attack

Oddelek: Mobilne tehnologije
193876 (2245) poweroff

Več podobnih tem