» »

Prevara preko spleta z dediščino

Prevara preko spleta z dediščino

hp98 ::

Raziskujem prevare preko spleta in me zanima, kaj poskušajo goljufi pri znani prevari z dediščino (imaš isti priimek kot ...in želim da prejmeš...)? Zbirajo osebne podatke za krajo identitete?

T743 ::

Potegniti denar od tebe jasno...
Princip je enak, čaka te ogromna vsota, samo najprej moraš nakazati sredstva za stroške dviga ipd na določen naslov/račun. No ko nakažeš se lahko potem samo obrišeš pod nosom.
Stane jih ne nič, četudi nasede le kakšen promil, je +.

hp98 ::

Torej sploh ne gre za to, da zbirajo osebne podatke? V 1. dopisu napišejo, da jim javiš svoj naslov, telefon...

T743 ::

In kaj je v drugem? :D

hp98 ::

Ne vem, morda zahtevajo kaj kot si napisal. Nimam konkretnega primera, sprašujem na splošno. Če bi imel, bi dal fake podatke, pa čakal na odgovor.

Phantomeye ::

preveri spletno stran varninainternetu.si, na youtubu imaš polno case-studies ala folk, ki zeza prevarante.ž

matobeli ::

www.419eater.com je ena izmed originalnih scam hunter strani, priporočam branje zgodb.

TheBlueOne ::

Praviloma zelijo, da jim placas recimo 500€, da lahko potem nakazejo 1 mio€. Imas kar nekaj vidoev na YT, kjer jih zafrkavajo.

3p ::

jeropero ::

Eh stara zgodba..

Čaka te milijon od nekega strica iz amerike. Vse je tvoje, samo pokazat moraš, da si ti res "hp98". Za dokaz, plačaš 50eur njihovem notarju, da potrdijo.. ampak ni panike, itak dobiš milijone. Potem pa morajo samo odpret račun v ameriki, da gre zapuščina tam, pa potem na tvoj račun.. 200eur. Potem je treba dokumentacijo uredit, 500eur. Potem je treba samo še carinske obrazce, 500eur. Potem se zaplete pri overjanju, rabiš doplačat še en check, 1000eur. Počasi več in več, dokler te ne pocuzajo do konca.

Phantomeye ::

jeropero je izjavil:

Eh stara zgodba..

Čaka te milijon od nekega strica iz amerike. Vse je tvoje, samo pokazat moraš, da si ti res "hp98". Za dokaz, plačaš 50eur njihovem notarju, da potrdijo.. ampak ni panike, itak dobiš milijone. Potem pa morajo samo odpret račun v ameriki, da gre zapuščina tam, pa potem na tvoj račun.. 200eur. Potem je treba dokumentacijo uredit, 500eur. Potem je treba samo še carinske obrazce, 500eur. Potem se zaplete pri overjanju, rabiš doplačat še en check, 1000eur. Počasi več in več, dokler te ne pocuzajo do konca.


Meni je všeč pristop - seštevanje fee-jev. Ni važno v katerem koraku (razen v prvem) tarča reče "zdej je pa dost". Vse je bolje kot nič.

          ::

En tipček je pred leti tako spušil okoli 30 jurjev.

Phantomeye ::

          je izjavil:

En tipček je pred leti tako spušil okoli 30 jurjev.


jst sem pri 15 letih dobil tak email, in sem dejansko verjel (to je toliko časa nazaj, da smo bili na vasi med prvimi z internetom). Sem poslal mail z vprašanjem, kaj moram naredit / poslat. Nisem dobil odgovora :(

Utk ::

Nekateri so šli tako daleč da so naredili fejk spletno banko kjer v resnici vidiš denar na svojem računu. Seveda amatersko narejeno, ampak bedaki, ki pridejo to tu, tega itak ne opazijo.

zavajon ::

          je izjavil:

En tipček je pred leti tako spušil okoli 30 jurjev.

Davek na neumnost pač.
Znesek niti ni tako visok, tolikšen davek na neumnost plačujejoajo tudi tisti, ki kupujejo SUV-e.

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

Nekateri so šli tako daleč da so naredili fejk spletno banko kjer v resnici vidiš denar na svojem računu. Seveda amatersko narejeno, ampak bedaki, ki pridejo to tu, tega itak ne opazijo.


Jaz sem enkrat postavil phishing stran za MSN messenger. potem sem pa zbral skupaj vse e-maile, ki so bili v tistih verižnih sporočilih in 1000 ljudem poslal e-mail za neko super duper dodatek za messenger (pošiljanje SMS sporočil). Odzvalo se je ene 200 ljudi, od tega jih je ene 100 dalo geslo, od tega je bilo ene 50 gesel pravih.

tko da se iste metode da pomoje tudi reverse na napadalca obrnit.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova kopalnice

Oddelek: Loža
355484 (1092) edi123
»

Zagotavljanje nadomestnih delov

Oddelek: Pomoč in nasveti
144241 (3507) Yossarian
»

Adsense in dohodnina

Oddelek: Izdelava spletišč
287540 (4620) urli
»

Rabljena grafična in artefakti

Oddelek: Strojna oprema
385899 (4932) miraldi
»

Koliko bi računali?

Oddelek: Izdelava spletišč
384061 (3183) DiTi

Več podobnih tem