» »

4 ure na bolniški, 4 ure dela, določila?

4 ure na bolniški, 4 ure dela, določila?

Sheteentz ::

Koliko časa lahko traja zaposlitev, kjer delavec normalno dela 4 ure, ostale 4 ure je pa na bolniški in za te 4 ure prejema znesek, ki je enak 80% plače? Delavna doba se mu seveda šteje v celoti, regres ima tudi poln, skratka luštno se ima. So tle kakšne omejitve ali si lahko kar lagano sportski do penzije na takšni bolnški? Še posebej me zanima kako je s tem, če imaš potrdilo od psihiatra, da si nezmožen za opravljanje dela v celotnih 8 urah. Se lahko taka zaposlitev kar vleče in vleče? Človek bi pričakoval, da se bo delavec v roku par let nekako normaliziral. Da ne omenjamo, da ima ta delavec odlične odnose z neposrednim nadrejenim, tako da tukaj ne more it za nek mobing ali kaj podobnega, ki bi otežkočal pogoje dela.

Machete ::

V sloveniji se še običajen zvin gležnja, po katerem čez 5 dni normalno hodiš, vleče 3 mesece, tako, da gotovo je možno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TOP ::

Dokler, dobi potrdilo od doktorja, potem lahko tako dela, do penzije in dokler služba to njemu dovoljuje, ko bodo rekli mi v službi nimamo dela, za takega človeka bo konec. zato pa se liže nadrejenim, ker dobro ve, da ga lahko pošljejo tud domov. mislim d aje delovna doba za 4 ure ne za 8, ker ni invalidsko 4 ure, ampak bolovanje.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

PunkDude ::

Zakaj se pa brigaš za druge in ne zase? Tipično slovensko.

fikus_ ::

"Mislim d aje delovna doba za 4 ure ne za 8,ker ni invalidsko 4 ure,ampak bolovanje."

Če je 4 ure bolniške, delovna doba normalno teče, če pa 4 ure invalidske p. , je pa podobno.

Sheteentz ::

PunkDude je izjavil:

Zakaj se pa brigaš za druge in ne zase? Tipično slovensko.

Dejansko se brigam zase, za svoje plačevanje pripevkov v blagajno zdravstvenega zavarovanja, iz katerega, tako sumim, nekateri pridobivajo finančno korist, samo zato, ker so zlizani s šefi in doktorji, ki pišejo opravičila.

Razmišljam o organu, kateremu bi incognito prijavil takšno prakso.

PunkDude ::

Tako majhna država pa tako veliko drekačev. Žalostno.

Zarfot ::

Kdor se znajde, se znajde. Saj lahko sam isto narediš OP. Ali si mnenja, da bi bilo lizanje v rit preveč dela?

Invictus ::

Res lepo za delodajalca, sploh zasebnika.

Ko bo treba odpuščati, bodo taki na neki pol bolniški lepo leteli ven. Ajde, v državni službi to lahko traja dlje, ampak tam si pa najbrž deležen drugih pritiskov...

Sicer pa ne vem, kako boš pretental komisijo za bolniške, ki še bolj bolanim nočejo le tega podaljševati, kaj šele nekomu, ki lahko dela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Kje ti živiš? Bolniške talajo za šalo in to v nedogled.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

https://publications.europa.eu/en/publi...


https://www.eurofound.europa.eu/publica...


https://svetkapitala.delo.si/ikonomija/...
Kje je Slovenija?
Leta 2015 je bila v Sloveniji stopnja bolniškega staleža nižja kot v Belgiji, na Švedskem, Češkem, Slovaškem (nad pet odstotki) ter višja kot v državah, kjer znaša med 3,0 in 3,5 odstotka (Avstrija, Nemčija, Velika Britanija, Francija). Slovenija je nekje vmes, primerljiva z Madžarsko, Nizozemsko, Španijo idr. (med 3,5 in 4,0 odstotka). Zaradi odsotnosti uradnih podatkov so navedeni podatki iz posrednih virov in so zato manj zanesljivi. Kljub temu pa na ZZZS opozarjajo, da je v vseh evropskih državah razen v Bolgariji in Sloveniji bolniški stalež omejen na največ eno leto. Na dan 31. 12. 2015 je bilo namreč v Sloveniji 4589 ljudi, katerih bolniški stalež je bil daljši od enega leta. Prav to bi po mnenju ZZZS država morala zakonsko odpraviti in uvesti večje sankcije za zavarovance, ki zlorabljajo bolniški stalež, podjetja pa bi morala več aktivnosti nameniti za promocijo zdravja na delovnem mestu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sheteentz ::

PunkDude je izjavil:

Tako majhna država pa tako veliko drekačev. Žalostno.

Zarfot je izjavil:

Kdor se znajde, se znajde. Saj lahko sam isto narediš OP. Ali si mnenja, da bi bilo lizanje v rit preveč dela?


Vama je torej popolnoma vseeno, da nekateri izkoriščajo sistem za lastno okoriščanje? Neverjetno.

Zarfot ::

Seveda, da mi ni vseeno. Ampak ali ni povsod tako, da se najdejo posamezniki, ki bodo izkoriščali? Ne živimo v utopiji.
Poleg tega, če se njemu da lizat v rit in hodit k zdravnikom, blagor njemu. Meni osebno, se namreč ne bi dalo in bi raj v miru delal.

anketar ::

veš kolk je tega v js? ni čudn, da jamrjajo da nimajo kadra, pride zdrav človk, da dela 8 ur, ugotovi pa da dela še za par drugih (zdravstveni sektor), čez mejo majo pa te stvari zrihtane

Phantomeye ::

Sheteentz je izjavil:

Koliko časa lahko traja zaposlitev, kjer delavec normalno dela 4 ure, ostale 4 ure je pa na bolniški in za te 4 ure prejema znesek, ki je enak 80% plače? Delavna doba se mu seveda šteje v celoti, regres ima tudi poln, skratka luštno se ima. So tle kakšne omejitve ali si lahko kar lagano sportski do penzije na takšni bolnški? Še posebej me zanima kako je s tem, če imaš potrdilo od psihiatra, da si nezmožen za opravljanje dela v celotnih 8 urah. Se lahko taka zaposlitev kar vleče in vleče? Človek bi pričakoval, da se bo delavec v roku par let nekako normaliziral. Da ne omenjamo, da ima ta delavec odlične odnose z neposrednim nadrejenim, tako da tukaj ne more it za nek mobing ali kaj podobnega, ki bi otežkočal pogoje dela.


Kako dobro poznaš njegovo zdravstveno stanje? Da lahko presojaš ali je "zaslužno" na polovičnem delovnem času?

Moj stric, preden so ga invalidsko opokojili je delal polovični delovni čas. Človek ima hudo shizofrenijo, bipolarno motnjo, in je na koktejlu tablet.

ZELO dvomim, da bi on svoje stanje opisal kot "Luštno". Plača ni vse ...

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Sheteentz je izjavil:

Vama je torej popolnoma vseeno, da nekateri izkoriščajo sistem za lastno okoriščanje? Neverjetno.

Na podlagi omejenih podatkov, ki jih imas ti niti zdravnik ne bi znal oceniti ali oseba to izkorisca ali ne. Poleg tega pa ti niti zdravnik nisi.

Skratka gre za tvoje mnenje, ki nima povezave z realnostjo. Svetujem, da se raje osredotocis na svoje probleme in delas na tem.

Scorpy84 ::

Machete je izjavil:

Kje ti živiš? Bolniške talajo za šalo in to v nedogled.


To ni res, osebni zdravniki ze, zzzs pa komplicira da glava boli. Pri meni so opravili art. operacijo, kjer so ugotovili, da koleno ni ok in bo treba opraviti rekonstrukcijo in sem na cakalnem seznamu, pa so me kljub temu hoteli poslati na polni del. cas, kjer sem veliko na nogah. Ko sem dobil mnenje drugega zdravnika, so le popustili, pa ceprav me cakajo dve operacije za isto koleno. Ampak ce mi koleno kljub temu otece in nisem sposoben stati na nogo, mi ne dajo zacasne polne bolniske in sem zaradi tega koristil dopust, oziroma pisali drugo bolezen da dobis sploh. Ker vsakic so zeleli da grem do mnenja ortopeda, kjer lahko samoplacnisko gres do njega, ce zelis takoj status kolena, ki si ga tako zelijo. Prav tako sem dobil inf. v sluzbi, kjer nas je ogromno zaposlenih, da letos zavracajo bolniske po tekocem traku.

Op. ce zelis invalidsko delati, ti ne bo pomagalo samo mnenje zdravnika, zdravnik more predloziti papirje, kjer te bo komisija na zzzs ocenila in dala status.

Ivana3 ::

Phantomeye :: danes, 12:39:19
Kako dobro poznaš njegovo zdravstveno stanje? Da lahko presojaš ali je "zaslužno" na polovičnem delovnem času?
Moj stric, preden so ga invalidsko opokojili je delal polovični delovni čas. Človek ima hudo shizofrenijo, bipolarno motnjo, in je na koktejlu tablet.
ZELO dvomim, da bi on svoje stanje opisal kot "Luštno". Plača ni vse ...


Me je šokiral pogrom nekorektnih komentarjev do OP.

Ali mogoče poznate statistične podatke o naraščanju duševnih motenj v svetu oz. SLO ???????
V porastu je tudi stres v službi - vsakodnevni stres zaradi slabih odnosov na delovnem mestu je znašal pred dvema letoma 10 odstotkov, sedaj se je skoraj podvojil.

Iz uvodnih obsojajočih komentarjev sklepam, da ste to povečini moški. Ampak, veste kaj govorijo statistični podatki za moške? Ko teče pogovor na temo duševnega zdravja, predvsem na osebni ravni, večini jim "jezik zamrzne oz. zarijejo glavo v pesek" in raje gredo za šank ..., ne pa k zdravniku in na bolovanje. Kaj šele, da bi delali 4 ure in imeli 4 ure bolovanje.

Phantomeye ::

Ivana3 je izjavil:

Phantomeye :: danes, 12:39:19
Kako dobro poznaš njegovo zdravstveno stanje? Da lahko presojaš ali je "zaslužno" na polovičnem delovnem času?
Moj stric, preden so ga invalidsko opokojili je delal polovični delovni čas. Človek ima hudo shizofrenijo, bipolarno motnjo, in je na koktejlu tablet.
ZELO dvomim, da bi on svoje stanje opisal kot "Luštno". Plača ni vse ...


Me je šokiral pogrom nekorektnih komentarjev do OP.

Ali mogoče poznate statistične podatke o naraščanju duševnih motenj v svetu oz. SLO ???????
V porastu je tudi stres v službi - vsakodnevni stres zaradi slabih odnosov na delovnem mestu je znašal pred dvema letoma 10 odstotkov, sedaj se je skoraj podvojil.

Iz uvodnih obsojajočih komentarjev sklepam, da ste to povečini moški. Ampak, veste kaj govorijo statistični podatki za moške? Ko teče pogovor na temo duševnega zdravja, predvsem na osebni ravni, večini jim "jezik zamrzne oz. zarijejo glavo v pesek" in raje gredo za šank ..., ne pa k zdravniku in na bolovanje. Kaj šele, da bi delali 4 ure in imeli 4 ure bolovanje.



Sej ne vem ali je to "napad" na moj komentar ali strinjanje.

Ivana3 ::

Vsekakor strinjanje.

drvo ::

Kaj te briga, če je nekdo na bolniški. Sam sem bil na bolniški malce več kot leto in po tem času še 6 mesecev na 4 urnem delovniku. Razlog,zakaj sem na bolniški,se po recimo 3-4 mesecih več ni videl, zgledal sem popolnoma normalno, kljub temu, da sem bil hudo bolan. Tudi vključevanje na delo po taki odsotnosti je bilo težko in tudi 4 urni delovnik mi je, zaradi predhodnega zdravljenja, povzročal težave, pa se to na zunaj ni videlo. Zdravnik me je predlagal za invalidsko komisijo, pa se za to nisem odločil, pa bi se lahko, pa sem na zunaj zgledal zdrav. Verjamem, da marsikdo bolniško izkorišča, samo to je njegova stvar in ni na meni(ali tebi), da bi se zgražal, ker ne veš, kakšne težave lahko ima. Ko te enkrat zadene bolezen se ti življenje popolnoma spremeni in, če imaš srečo, da se pozdraviš(sem imel to srečo) gledaš na stvari precej drugače kot pred boleznijo.

Machete ::

Danes so ljudje pod stresom že če kaka sponka drugačne barve. Vse je stresno. Samo kak mini problem in že so izgoreli.. Prvakinje so pa ženski kolektivi, kjer je delo nemogoče, same zamere, klevetanje in obiranje za hrbtom. Ne nisem šovinist, to potrjujejo same ženske in jasno je iz aviona.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Ivana3 ::

Da.
Ampak, tako na hitro nekoga postaviti na vislice?

Torej nekdo, ki je na zunaj ok (lepega videza, nasmejan ...) in se čuti v sebi "razvalino", ta blefira in ga je treba na "križ pribiti". In to v 21. st?? Če pa nekdo blefira in ti si 100%, potem pa ga prijavi. Obstajajo delovne inšpekcije, razne detektivske službe, al kako se jim že reče.

10. oktober je bil Dan duševnega zdravja. V medijih se je o teh podatkih veliko pisalo. Problem je, ker o tem ne govori minister za zdravje oz. politika. V družbi obstaja huda stigma. Socialna omrežja so veliko doprinesla k zmanjšanju te stigme. Obstaja tudi velika samostigma.

hator ::

Raje se brigi za svoje življenje, kot pa druge v drek tiščiš.

Zdaj direkten odgovor: Določene duševne bolezni so kronične in potekajo do konc življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

Ivana3 ::

Machete :: danes, 13:48:53
.... Prvakinje so pa ženski kolektivi, kjer je delo nemogoče, same zamere, klevetanje in obiranje za hrbtom. Ne nisem šovinist, to potrjujejo same ženske in jasno je iz aviona.


Se 100% strinjam.

DolLoad ::

Leta 2017 je samomorilni količnik v Sloveniji (število umrlih zaradi samomora na 100.000 prebivalcev)
znašal 19,89 (31,87 za moške in 8,08 za ženske).


Link

Povprečje za Moške v Evropi je 24.7 (Wiki)

Bolje večkrat na bolniško kot na štrik.

OP-ju bi namesto nevoščljvosti priporočal, naj ramisli kako bi pomagal sodelavcu, ki je v stiski.

M-XXXX ::

To ni res, osebni zdravniki ze, zzzs pa komplicira da glava boli. Pri meni so opravili art. operacijo, kjer so ugotovili, da koleno ni ok in bo treba opraviti rekonstrukcijo in sem na cakalnem seznamu, pa so me kljub temu hoteli poslati na polni del. cas, kjer sem veliko na nogah. Ko sem dobil mnenje drugega zdravnika, so le popustili, pa ceprav me cakajo dve operacije za isto koleno. Ampak ce mi koleno kljub temu otece in nisem sposoben stati na nogo, mi ne dajo zacasne polne bolniske in sem zaradi tega koristil dopust, oziroma pisali drugo bolezen da dobis sploh. Ker vsakic so zeleli da grem do mnenja ortopeda, kjer lahko samoplacnisko gres do njega, ce zelis takoj status kolena, ki si ga tako zelijo. Prav tako sem dobil inf. v sluzbi, kjer nas je ogromno zaposlenih, da letos zavracajo bolniske po tekocem traku.

In kako delodajalec zavrne bolniško :)?

Ivana3 ::

Nekateri pa povedo, da invalidske zavračajo po tekočem traku.
Je bil pa v medijih podatek, da se je v zadnjih letih povečalo št. tistih, ki so dlje časa (leto ali več) na bolovanju.

louser ::

DolLoad je izjavil:

Leta 2017 je samomorilni količnik v Sloveniji (število umrlih zaradi samomora na 100.000 prebivalcev)
znašal 19,89 (31,87 za moške in 8,08 za ženske).


Link

Povprečje za Moške v Evropi je 24.7 (Wiki)

Bolje večkrat na bolniško kot na štrik.

OP-ju bi namesto nevoščljvosti priporočal, naj ramisli kako bi pomagal sodelavcu, ki je v stiski.


Točno tako.
Sam sem imel predpisano bolniško za zviti gleženj dva do tri tedne. Po nekaj dneh sem šel delat. Res je tudi, da sem se zadeval s predpisanimi tabletami in prekoračil dozo za 200%, ampak v redu. Nikomur ni šlo v nos, ker sem prej prišel nazaj.
Če bi pa iz nepojasnjenih vzrokov šel na bolniško, bi pa se vsula gora invalidskih komentarjev, kot jih je podal OP.

Ivana3 je izjavil:

Nekateri pa povedo, da invalidske zavračajo po tekočem traku.
Je bil pa v medijih podatek, da se je v zadnjih letih povečalo št. tistih, ki so dlje časa (leto ali več) na bolovanju.

Za kar so krivi delodajalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Smrekar1 ::

Sheteentz je izjavil:

Koliko časa lahko traja zaposlitev, kjer delavec normalno dela 4 ure, ostale 4 ure je pa na bolniški in za te 4 ure prejema znesek, ki je enak 80% plače? Delavna doba se mu seveda šteje v celoti, regres ima tudi poln, skratka luštno se ima. So tle kakšne omejitve ali si lahko kar lagano sportski do penzije na takšni bolnški? Še posebej me zanima kako je s tem, če imaš potrdilo od psihiatra, da si nezmožen za opravljanje dela v celotnih 8 urah. Se lahko taka zaposlitev kar vleče in vleče? Človek bi pričakoval, da se bo delavec v roku par let nekako normaliziral. Da ne omenjamo, da ima ta delavec odlične odnose z neposrednim nadrejenim, tako da tukaj ne more it za nek mobing ali kaj podobnega, ki bi otežkočal pogoje dela.


Kakšne zakonske omejitve ni, ampak delavec bo periodično imel komisije, kjer bodo ocenjevali njegovo sposobnost za delo. Tu ne gre za potrdilo psihiatra, temveč oceno komisije o zmožnosti za delo. Ocene so lahko mesečne, lahko so redkejše, odvisno od stanja.

Glede na opisano sicer menim, da gre za invalidsko upokojitev za 4 ure. Do penzije bo tako, s tem da je invalidska pokojnina kaj borna in ima zakonsko zapovedan odhod v pokoj čim za to izpolnjuje pogoje.

Ivana3 ::

Vzrok za porast duševnih težav je v tem času kompleksen. V zadnjih dveh letih pa se strokovnjaki v SLO oglašajo predvsem v povezavi z izgorelostjo na delovnem mestu.
Jaz mislim, da delodajalec, ki ima v kolektivu slabe odnose, je neosveščen in neozaveščen, ker prej kot slej tudi sam doživi kolaps, če ne zdravstvenega, pa kakšen drug.
Z užitkom berem o kolektivih, kjer so odnosi na prvem mestu. Če si ustvarjalen, potem v takem okolju uživaš in si za delodajalca produktiven.

Na eni strani je invalidska pok. zelo nizka, po drugi strani pa je bil na vladi predlog, da daljših bolniških ne bi več upoštevali oz. plačali, tako nekako

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ivana3 ()

Sheteentz ::

Smrekar1 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Koliko časa lahko traja zaposlitev, kjer delavec normalno dela 4 ure, ostale 4 ure je pa na bolniški in za te 4 ure prejema znesek, ki je enak 80% plače? Delavna doba se mu seveda šteje v celoti, regres ima tudi poln, skratka luštno se ima. So tle kakšne omejitve ali si lahko kar lagano sportski do penzije na takšni bolnški? Še posebej me zanima kako je s tem, če imaš potrdilo od psihiatra, da si nezmožen za opravljanje dela v celotnih 8 urah. Se lahko taka zaposlitev kar vleče in vleče? Človek bi pričakoval, da se bo delavec v roku par let nekako normaliziral. Da ne omenjamo, da ima ta delavec odlične odnose z neposrednim nadrejenim, tako da tukaj ne more it za nek mobing ali kaj podobnega, ki bi otežkočal pogoje dela.


Kakšne zakonske omejitve ni, ampak delavec bo periodično imel komisije, kjer bodo ocenjevali njegovo sposobnost za delo. Tu ne gre za potrdilo psihiatra, temveč oceno komisije o zmožnosti za delo. Ocene so lahko mesečne, lahko so redkejše, odvisno od stanja.

Glede na opisano sicer menim, da gre za invalidsko upokojitev za 4 ure. Do penzije bo tako, s tem da je invalidska pokojnina kaj borna in ima zakonsko zapovedan odhod v pokoj čim za to izpolnjuje pogoje.

Ta komisija je sestavljena posebej za vsak primer oziroma za skupino bolezni, ali gre za komisijo, ki obravnava cel spekter bolezni? Težko si predstavljam, da bi komisija ortopedskih strokovnjakov presojala izgorelost na delovnem mestu (kar je v primeru v naši službi težko verjetno, glede na obseg dela tozadevne osebe in mojstrstvo manipulacije nadrejenih) depresijo, ali druge duševne bolezni. In na osnovi česa ta komisija presoja, kaj so njeni vhodni podatki? Če gre zgolj za pogovor si namreč predstavljam veliko manevrirnega prostora za izigravanje sistema.

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Res lepo za delodajalca, sploh zasebnika.

Ko bo treba odpuščati, bodo taki na neki pol bolniški lepo leteli ven. Ajde, v državni službi to lahko traja dlje, ampak tam si pa najbrž deležen drugih pritiskov...

Sicer pa ne vem, kako boš pretental komisijo za bolniške, ki še bolj bolanim nočejo le tega podaljševati, kaj šele nekomu, ki lahko dela...

Ne, ta zdravi bodo leteli ven, nekoga na bolniški ne moreš odpustiti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

Sheteentz je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Koliko časa lahko traja zaposlitev, kjer delavec normalno dela 4 ure, ostale 4 ure je pa na bolniški in za te 4 ure prejema znesek, ki je enak 80% plače? Delavna doba se mu seveda šteje v celoti, regres ima tudi poln, skratka luštno se ima. So tle kakšne omejitve ali si lahko kar lagano sportski do penzije na takšni bolnški? Še posebej me zanima kako je s tem, če imaš potrdilo od psihiatra, da si nezmožen za opravljanje dela v celotnih 8 urah. Se lahko taka zaposlitev kar vleče in vleče? Človek bi pričakoval, da se bo delavec v roku par let nekako normaliziral. Da ne omenjamo, da ima ta delavec odlične odnose z neposrednim nadrejenim, tako da tukaj ne more it za nek mobing ali kaj podobnega, ki bi otežkočal pogoje dela.


Kakšne zakonske omejitve ni, ampak delavec bo periodično imel komisije, kjer bodo ocenjevali njegovo sposobnost za delo. Tu ne gre za potrdilo psihiatra, temveč oceno komisije o zmožnosti za delo. Ocene so lahko mesečne, lahko so redkejše, odvisno od stanja.

Glede na opisano sicer menim, da gre za invalidsko upokojitev za 4 ure. Do penzije bo tako, s tem da je invalidska pokojnina kaj borna in ima zakonsko zapovedan odhod v pokoj čim za to izpolnjuje pogoje.

Ta komisija je sestavljena posebej za vsak primer oziroma za skupino bolezni, ali gre za komisijo, ki obravnava cel spekter bolezni? Težko si predstavljam, da bi komisija ortopedskih strokovnjakov presojala izgorelost na delovnem mestu (kar je v primeru v naši službi težko verjetno, glede na obseg dela tozadevne osebe in mojstrstvo manipulacije nadrejenih) depresijo, ali druge duševne bolezni. In na osnovi česa ta komisija presoja, kaj so njeni vhodni podatki? Če gre zgolj za pogovor si namreč predstavljam veliko manevrirnega prostora za izigravanje sistema.


Če bi obstajala neka stalna "does-it-all" komisija, zakaj bi bila sestavljena iz izključno "ortopedskih strokovnjakov". Malo razmisli o svojih besedah.

solatko ::

V komisijah 1.stopnje, sta dva specialista splošne medicine in pravnik, v komisiji 2. stopnje pa je vsaj en zdravnik specialist s področja bolezni (ortoped, urolog, onkolog, psihiater,....), to je za zdravniške in invalidske komisije.

Obsojat sodelavca, ki je na bolniških, je najbolj pritlehno, saj ima vsak človek svoje probleme, zaradi katerih upravičeno ali včasih lažno, uporablja zdravstveni sistem, ker se z delodajalci, normalno ne da komunicirat, tako da so zdravniki edina institucija, ki še delno ščiti zaposlene pred popolnim izkoriščanjem in potem odpustitvijo, ko človek ni za nikamor več.

Pri nas namreč poklicnih oboljenj zdravstvene komisije, praktično ne ugotavljajo, pa če tudi je očitno, da je človek zbolel zaradi nevarnega dela, neustrzne drže na delovnem mestu, preobremenitev hrbtenice in okončin,....... celo azbestoza je rabila kar nekaj let borb s sistemom, da je postala poklicno oboljenje.
Delo krepa človeka

Ivana3 ::

Sheteentz :: danes, 14:32:34
....Če gre zgolj za pogovor si namreč predstavljam veliko manevrirnega prostora za izigravanje sistema. ...


Tako:
Psihiatrija, psihologija itd so znanosti.
Delajo po določenih principih, metodah. Strokovnjaki izdajo izvide za posameznika in kolikor so meni povedali ljudje, ki so se zagovarjali pred komisijo za invalidsko, ta izda "izvedeniško mnenje". Vse je na podlagi dejstev. So mi pa rekli, da je pred komisijo izprašan tudi delodajalec.

Psihiatrija in ostale znanosti, niso klepet v gostilni.Res pa je, da je možno, da kak posameznik pred komisijo zaigra. Takega je potrebno prijaviti, ker v nasprotnem primeru, vrže sum še na ostale.

Sheteentz ::

Ivana3 je izjavil:

Sheteentz :: danes, 14:32:34
....Če gre zgolj za pogovor si namreč predstavljam veliko manevrirnega prostora za izigravanje sistema. ...


Tako:
Psihiatrija, psihologija itd so znanosti.
Delajo po določenih principih, metodah. Strokovnjaki izdajo izvide za posameznika in kolikor so meni povedali ljudje, ki so se zagovarjali pred komisijo za invalidsko, ta izda "izvedeniško mnenje". Vse je na podlagi dejstev. So mi pa rekli, da je pred komisijo izprašan tudi delodajalec.

Psihiatrija in ostale znanosti, niso klepet v gostilni.Res pa je, da je možno, da kak posameznik pred komisijo zaigra. Takega je potrebno prijaviti, ker v nasprotnem primeru, vrže sum še na ostale.

Ampak potemtakem bi moralo biti delodajalcu naloženo, da mora v primeru poklicne izgorelosti (zaradi katere "trpi" ta oseba) to osebo razbremeniti, oziroma ji naložiti tolikšno količino dela, ki je primerljivo z ostalimi sodelavci. Vemo namreč, da je ta oseba toliko časa hodila od psihiatra do psihiatra, dokler ni našla nekoga, ki ga je prepričala, da trpi za poklicno izgorelostjo. Ta diagnoza dejansko žali vse ostale v kolektivu, saj bi v tem primeru vsi mi ostali morali že parkrat pregoret. Pa recimo, da gre res za poklicno izgorelost. Po nekem času rehabilitacije bi se pričakovalo, da ta oseba ozdravi do stopnje normale in lahko znova opravlja delo, ki je primerljivo vsem nam.

Torej je možno, da je človek zaradi poklicne izgorelosti do penzije na režimu 4+4, šefu je vseeno, mi se pa samo sprašujemo kaj hudiča se dogaja? Ti govoriš o prijavi, kateremu organu? Še nekaj, je lahko tudi depresija podlaga za tak režim zaposlitve.

Mavrik ::

Tko čisto realno - če se je šef strinjal s tem, zakaj točno tebe to briga? Oz. kaj se imaš vtikati v zdravje drugih in zakaj točno misliš da imaš vsa potrebna dejstva?
The truth is rarely pure and never simple.

gdjv ::

Sheteentz je izjavil:

Koliko časa lahko traja zaposlitev, kjer delavec normalno dela 4 ure, ostale 4 ure je pa na bolniški in za te 4 ure prejema znesek, ki je enak 80% plače? Delavna doba se mu seveda šteje v celoti, regres ima tudi poln, skratka luštno se ima. So tle kakšne omejitve ali si lahko kar lagano sportski do penzije na takšni bolnški? Še posebej me zanima kako je s tem, če imaš potrdilo od psihiatra, da si nezmožen za opravljanje dela v celotnih 8 urah. Se lahko taka zaposlitev kar vleče in vleče? Človek bi pričakoval, da se bo delavec v roku par let nekako normaliziral. Da ne omenjamo, da ima ta delavec odlične odnose z neposrednim nadrejenim, tako da tukaj ne more it za nek mobing ali kaj podobnega, ki bi otežkočal pogoje dela.


Omejitev ni, je pa vse posledica prakse ZPIZ-a, ki delavcem zelo nerad priznava (delno) invalidsko upokojitev, tj. sposobnost za delo v skrajšanem delovnem času 4 ure dnevno. Enaka odgovornost gre na ZZZS, saj se pogosto dogaja, da delavci 4 ure delajo in so 4 ure v bolniški (imenovani zdravnik pa poda predlog za podaljšanje v polnem delovnem času). Ker niso zmožni delati niti 4 ure, slediti slej ko prej "polna" bolniška in tako naprej. Osebni zdravnik poda predlog za oceno invalidnosti, ZPIZ sprejme stališče, da delavec ni trajno nezmožen, in imamo začaran krog, ki lahko traja leta in leta.

O osebkih, t.i. namišljenih bolnikih, pa ne bi zgubljal besed, ker teh niso vredni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdjv ()

solatko ::

Sheteentz - Veš tako živciranje zaradi drugih, posledično prinese podobne simptome, pazi, da ne bo v nekaj letih, nek drug sodelavec, podobno spraševal zate!

Če si trenutno brez zdravstvenih problemov, se potrudi, da bo tako tudi ostalo. Živciraj se za stvari, ki so odvisne izključno od tebe, kar zdravstveno stanje in delo sodelavcev ni, poskrbi, da bo tvoj prispevek narejen kvalitetno in dovolj hitro, za ostale pa se ne brigaj v tem smislu. Lahko pa skupaj spijete kavico, pokadite cigaret,...... morda boš celo v nekem času izvedel, kaj določene sodelavce muči.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Scorpy84 ::

M-XXXX je izjavil:


In kako delodajalec zavrne bolniško :)?


Zzzs zavraca, nadrajeni so mi samo to informacijo posredovali, da se zadnje case ogromno zavraca s strani zzzs,da je jasno.

Phantomeye ::

Sheteentz je izjavil:

Ivana3 je izjavil:

Sheteentz :: danes, 14:32:34
....Če gre zgolj za pogovor si namreč predstavljam veliko manevrirnega prostora za izigravanje sistema. ...


Tako:
Psihiatrija, psihologija itd so znanosti.
Delajo po določenih principih, metodah. Strokovnjaki izdajo izvide za posameznika in kolikor so meni povedali ljudje, ki so se zagovarjali pred komisijo za invalidsko, ta izda "izvedeniško mnenje". Vse je na podlagi dejstev. So mi pa rekli, da je pred komisijo izprašan tudi delodajalec.

Psihiatrija in ostale znanosti, niso klepet v gostilni.Res pa je, da je možno, da kak posameznik pred komisijo zaigra. Takega je potrebno prijaviti, ker v nasprotnem primeru, vrže sum še na ostale.

Ampak potemtakem bi moralo biti delodajalcu naloženo, da mora v primeru poklicne izgorelosti (zaradi katere "trpi" ta oseba) to osebo razbremeniti, oziroma ji naložiti tolikšno količino dela, ki je primerljivo z ostalimi sodelavci. Vemo namreč, da je ta oseba toliko časa hodila od psihiatra do psihiatra, dokler ni našla nekoga, ki ga je prepričala, da trpi za poklicno izgorelostjo. Ta diagnoza dejansko žali vse ostale v kolektivu, saj bi v tem primeru vsi mi ostali morali že parkrat pregoret. Pa recimo, da gre res za poklicno izgorelost. Po nekem času rehabilitacije bi se pričakovalo, da ta oseba ozdravi do stopnje normale in lahko znova opravlja delo, ki je primerljivo vsem nam.

Torej je možno, da je človek zaradi poklicne izgorelosti do penzije na režimu 4+4, šefu je vseeno, mi se pa samo sprašujemo kaj hudiča se dogaja? Ti govoriš o prijavi, kateremu organu? Še nekaj, je lahko tudi depresija podlaga za tak režim zaposlitve.


Ne obnašaj se kot otrok. Ali njegova bolniška vpliva na tvoje delo in plačo? Če je tako, povej šefu, da si preobremenjen.

solatko ::

Scorpy84 - Po tvoje zavrača bolniški stalež, ki ga določi lečeči zdravnik?
Boš dal kak link do te neumnosti, ki so jo izrekel.
Se dogaja, da zdravniška komisija ne dovoli podaljšanja in pošle še neozdravljenega pacienta na delo, da bi pa kar apriori zavračali bolniško,....
Delo krepa človeka

val46 ::

Scorpy84 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


In kako delodajalec zavrne bolniško :)?


Zzzs zavraca, nadrajeni so mi samo to informacijo posredovali, da se zadnje case ogromno zavraca s strani zzzs,da je jasno.


Pa v kaki službi ti delaš??? Če ti ležeči zdravnik da bolniški stalež in listino ki to potrjujejo, nima ZZZS kaj zavračat. Še manj pa tvoj delodajalec. To je pomoje bolj finta tvojih nadrejenih, da s tem vršijo pritisk na vas zaposlene, da niti ne bi hodili okrog zdravnikov, če te res "pol ne manjka". Če pa maš kak pisni dokaz do te trditve, je tvoje podjetje zrelo za kako inšpekcijo.

LukiYo ::

Živi in pusti živeti!

Scorpy84 ::

val46 je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


In kako delodajalec zavrne bolniško :)?


Zzzs zavraca, nadrajeni so mi samo to informacijo posredovali, da se zadnje case ogromno zavraca s strani zzzs,da je jasno.


Pa v kaki službi ti delaš??? Če ti ležeči zdravnik da bolniški stalež in listino ki to potrjujejo, nima ZZZS kaj zavračat. Še manj pa tvoj delodajalec. To je pomoje bolj finta tvojih nadrejenih, da s tem vršijo pritisk na vas zaposlene, da niti ne bi hodili okrog zdravnikov, če te res "pol ne manjka". Če pa maš kak pisni dokaz do te trditve, je tvoje podjetje zrelo za kako inšpekcijo.


Jaz govorim o bolniski po 30ih dneh, sej se tukaj cel cas pogovarjamo o dolgorocni bolniski in ne do 30 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

val46 ::

Ja, če je pa tako...pol mu nobeno prilizovanje nadrejenemu ne more pomagat, da bi pa tista inšpekcija oz.zdravniki v komisiji bila isto "podplačana" oz.mu podaljševala bolniški stalež, pa malo dvomim oz.ne verjamem. Se pravi da najbrž mora res bit nekaj hudo narobe s tem tvojim sodelovcem in na tvojem mestu bi pustil to pri miru in se raje osredotočil na svoje delo. Da bi pa se s prilizovanjem šefom obdržal na delovnem mestu je lari fari, ker dokler je na take vrste bolniške, ga v sloveniji itak nobeno podjetje ne more in sme dati stran. Edino da ga premaknejo na kako drugo delovno mesto(beri lažje in enostavnejše), kar ti bo pa pomoje po tvojem pisanju, še bolj hodilo v nos. Tako da...delaj in se brigaj zase, da ne zboliš še ti na živcih. Če te pa to tolk moti, pa začni iskat drugo delovno sredino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odločba ZZZS (bolniška)

Oddelek: Loža
3414918 (2800) GupeM
»

bolniška odsotnost - vprašanje...

Oddelek: Loža
476922 (4555) korenje3
»

raba bolniške? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910625 (8693) damirj79
»

Odgovor komisije za bolnisko po 30-tih dneh

Oddelek: Loža
1512842 (12061) Dimnik
»

Delo med bolniško

Oddelek: Loža
347803 (6328) jusv

Več podobnih tem