» »

Poraba ir panela

Poraba ir panela

simnov ::

Mi zna kdo izračunati če bi ta ir panel https://www.mimovrste.com/ir-paneli-gre... 24ur na dan deloval na maximum koliko bi porabilo elektrike v evrih

vuego ::

13,2 kwh/dan. 0,12€/kwh, torej ranga 50€ na mesec

Highlag ::

(550w*24h*31dni/1000)*0,12€/KWh=49,1€ na mesec

Če je cena elektrike drugačna bo znesek drugačen...
Never trust a computer you can't throw out a window

mat xxl ::

Skratka izredno slab način ogrevanja, navkljub silnim reklamam......

Dolgoročno veliko bolje eno solidno klima napravo nabaviti poleti vas hladi pozimi pa greje realno vsaj 2 x ceneje, kot tak grelec v podrobnostih pa ob zunanji temp. 10 st C tudi do 5,5 x ceneje, ob zunanji temp. - 15 st C pa lahko celo nekaj dražje, kot gornji panel , vendar take temp. so redke...

bedarija ::

IR panel je bolj ko talno gretje. da maš v kopalnici in vklopiš po ptorebi.

telexdell ::

mat xxl je izjavil:

... ob zunanji temp. - 15 st C pa lahko celo nekaj dražje, kot gornji panel , vendar take temp. so redke...

Mi lahko zaupaš kako si prišel do te ugotovitve? Kam ti gre razlika energije med električnim grelcem in klimo?

Moja klima deluje do -20°C in ima tudi pri tej temperaturi COP precej višji kot 1- torej porabi precej manj kot električni grelec/IR panel.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

;-) ::

Sam sem gledal ta ir panel v mercatorju. Ce ga vseeno zelis kupit ga idi v merkator pogledat in si bos premislil. Panel je kot iz papirja, kar krusi se vstran. Moznosti stropne montaze prakticno ni.

Jaz iscem panel za v kopalnico nad tusom, ker imamo valk in tus in pod nkega nismo naredili talnega gretja in je nesramno hladno za stopit noter...

Drugace celo hiso grejemo na talno gretje, v vsakem stuku svoja klima, v osrednjem prostoru kamin, v kopalnici nad vrati imamo grelec na elektriko zarad otroka da pojacamo temp. V prehodnih obdobjih...ampak za hladna tla ob vstropu v tus mi kaj drugega ne pade na pamet.

Tegale pa zal nebi upal montirat nad tus ker ze izgleda kot da bo razpadel.

K0l1br1 ::

Odpri malo toplo vodo predenj stopiš pod tuš. Najceneje in učinkovito.

;-) ::

To delamo zdaj za malega, za naju itak ni problem. In deluje, ni pa nobl.

K0l1br1 ::

Mali se itak nima kaj sekirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električno talno ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217566 (8291) Alfonz0
»

Ogrevanje majhnega stanovanja z IR paneli

Oddelek: Loža
3116001 (14547) vostok_1
»

Nakup električnega radiatorja

Oddelek: Loža
112946 (2720) Magic1
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615777 (13567) T_F_7
»

Infrardeče ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9936554 (21277) energetik

Več podobnih tem