» »

Nakup telefona in dodatno zavarovanje

Nakup telefona in dodatno zavarovanje

urosrht ::

Pozdravljeni,
Odlocam se za nakup novega telefona pri a1. Izbiram med Iphone 11 pro max ter note 10+.
V primeru da se odlocim za iphone 11 pro, ki ima smo eno leto garancije, bi ga ob nakupu dodatno zavaroval pri A1 preko njihove zavarovalnice Alianz, kar me pride dodatnih 6€ mesecno.

Zanima me kakšne so vase izkušnje s tem zavarovanjem? Zaenkrat kolikor sem prebral drobni tisk je lahko edini dodatni strošek ce je ocenjena poškodba(pocen ekran, padec v vodo...) posledica lastne napake potrebno doplačilo popravila/menjave 99€.

Hvala za odgovore.

Lonsarg ::

6EUR/mesec je 3000EUR v 40 letih, ni šans da se ti toliko dosti kvarijo zadeve v življenju. Skratka tako zavarovanje je en sam minus za tebe, veliko ceneje je če morebitne poškodbe kriješ sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gagatronix ::

Ce hoces sam sebe nategovat potem kar podpisi to dodatno zavarovanje.

kjut ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

urosrht ::

Lonsarg je izjavil:

6EUR/mesec je 3000EUR v 40 letih, ni šans da se ti toliko dosti kvarijo zadeve v življenju. Skratka tako zavarovanje je en sam minus za tebe, veliko ceneje je če morebitne poškodbe kriješ sam.


Meni se nikakor ne zdi pretirano drago glede na nabavno ceno aparata(1499€), da ga zavarujem za 2 leti =144€. Še vseeno veliko cenejse kot ce bi npr popravilo počenega ekrana ali kaj podobnega v celoti moral kriti sam.

Problem ki sem ga pravkar opazil je pa tudi da A1 preko zavarovalnice zavaruje za max 1200€ vredne telefone. Če kupil Iphone Pro Max 11 256gb, pa je vrednost novega 1500€.
Ima kdo kaksno rešitev?

hojnikb ::

najprej si poglej zgornji link ^^
Potem si pa preveri še drobni tisk teh kvazi garancij.
#brezpodpisa

urosrht ::

hojnikb je izjavil:

najprej si poglej zgornji link ^^
Potem si pa preveri še drobni tisk teh kvazi garancij.


Če prav razumem, apple jamči eno leto pri njihovem servisu. Vse skupaj pa je zaradi EU zakona o varstvu potrošnikov 2 leti od nakupa telefona A1 isto primoran jamciti za garancijo.
To zadevo sem ze bral na jabuk forumih, po pretecenem enem letu od nakupa slovenski operaterji vecinoma stvari ne krijejo vec. Placilo popravila(počen ekran, vlaga..) pa po enem letu pa se zna biti kar visoka saj telefon v enem letu ne zgubi veliko na ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosrht ()

starfotr ::

Ta zavarovanja se navadno ne izplačajo.

St235 ::

urosrht je izjavil:

hojnikb je izjavil:

najprej si poglej zgornji link ^^
Potem si pa preveri še drobni tisk teh kvazi garancij.


Če prav razumem, apple jamči eno leto pri njihovem servisu. Vse skupaj pa je zaradi EU zakona o varstvu potrošnikov 2 leti od nakupa telefona A1 isto primoran jamciti za garancijo.
To zadevo sem ze bral na jabuk forumih, po pretecenem enem letu od nakupa slovenski operaterji vecinoma stvari ne krijejo vec. Placilo popravila(počen ekran, vlaga..) pa po enem letu pa se zna biti kar visoka saj telefon v enem letu ne zgubi veliko na ceni.


Najprej razcisti kaj je dvoletbo jamstvo ki ga predpisuje EU (stvarna napaka) in kaj je garancija.

Zavarovanja se praviloma ne izplacajo in to tudi ni njihov namen. Namen zavarovanja je da monetarno ovrednoti tveganje. Fizicne oseba pa seveda razmisljajo o tem kaj se splaca in kaj ne, ne berejo drobnega tiska in se pustijo skubit "zavarovanjem" potrosnega blaga.

Invictus ::

Najprej vprašajte pod katerimi pogoji lahko uveljavljate zavarovanje in kako je glede nadomestnega aparata.

Tisti prodajalci naložijo svega in svašta, ko pa pride do problema, imajo pa poslovni proces...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

antartide ::

urosrht je izjavil:

Pozdravljeni,
Odlocam se za nakup novega telefona pri a1. Izbiram med Iphone 11 pro max ter note 10+.
V primeru da se odlocim za iphone 11 pro, ki ima smo eno leto garancije, bi ga ob nakupu dodatno zavaroval pri A1 preko njihove zavarovalnice Alianz, kar me pride dodatnih 6EUR mesecno.

Zanima me kakšne so vase izkušnje s tem zavarovanjem? Zaenkrat kolikor sem prebral drobni tisk je lahko edini dodatni strošek ce je ocenjena poškodba(pocen ekran, padec v vodo...) posledica lastne napake potrebno doplačilo popravila/menjave 99EUR.

Hvala za odgovore.

moje izkušnje so dobre.

plačujem že kar nekaj časa zavarovanje na A1, 6EUR kot omenjaš.

Še posebej ga rabim, ker uporabljam telefon brez nobenega ovitka, ne zaščite, stavim na to da mi nikoli ne pade. No in s8+ je šel brez padca, prišel sem na s9+ kateri mi je padel iz kratkih hlač eno poletje. Na ekranu nič, majhna razpoka pa na zadnji strani in v kotu. Dovolj da zbije vrednost kot macola.
Nič, šel sm na A1 kjer mi je priznala zavarovanje in hotla sprejet telefon. Edino ker pol sm ga nujno rabil , ga nisem dal naprej, drugače mi je že rekla da velja v tem primeru in bi mel popravilo brez stroškov.
No pol sem čez kakšen mesec ga prodal in vzel s10+ katerega sm tudi zavaroval, ker spet ga uporabljam brez nobene zaščite, ne stekla ne ovitka ne nič.

Tisti s9+ k sm ga prodal pa je končal pod avtom (da bi ga on mel zavarovanega bi blo nice)

Priporočam zavarovat dražje telefone.

Invictus je izjavil:

Najprej vprašajte pod katerimi pogoji lahko uveljavljate zavarovanje in kako je glede nadomestnega aparata.

Tisti prodajalci naložijo svega in svašta, ko pa pride do problema, imajo pa poslovni proces...

sm že prišel do tega kot zgoraj napisano. Celo iz malomarnosti mi je padel (poletje chill ja) in so mi rekli OK naj ga jim dam da to je krito pod zavarovanjem. a1

Je pa neki takega da če ga totalka uničiš, plačaš vsaj 150EUR ... Neki podobnega? Sm že pozabil. Važno da sm miren če ga kaj poškodujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

louser ::

Pri Applu, kjer nategujejo s ceno originalnih delov, je v bistvo kar solidna kupčija, če si bolj nepazljive narave.

Pri drugih znamkah, ker moram doplačati še svoj delež popravila, se pa načeloma ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

urosrht ::

A1 žal noce naročiti zaradi nakupne vrednosti telefona 1399€, saj zavarujejo za max 1200€.
Mogoce ima kdo kaksno moznost kaj se mi najbol splaca, da podaljsam morda dorekt preko apple care sistema ce bo slo?
Drugace gre isto zavarovati preko revolut aplikacije, vendar sem na spletu zasledil kar mnogo negativnih odzivov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012543 (7719) BCSman
»

Nadstandardne zdravstvene storitve

Oddelek: Loža
103341 (3061) AndrejO
»

Popusti pri nakupu vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6212599 (9369) Mare2
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630449 (27792) Struklio

Več podobnih tem