» »

Brezšlauf vs brezšlauf mašilo v zračnici

Brezšlauf vs brezšlauf mašilo v zračnici

Cange ::

Dolga zgodba na kratko: Bicikel s čim manj servisiranja. Pumpanje gum 1x na mesec se mi zdi odveč in iščem enostavno rešitev.
Zanima me če to mašilo deluje tudi v zračnici, in pa če je zračnica potem samo za 1x uporabo?

§|\| /\ |<E ::

tekočina je za brez zračnice, strdi se v dveh tednih nato moraš ven pobrat in nalit novo noter.

poldy_nwx ::

Cange je izjavil:


Zanima me če to mašilo deluje tudi v zračnici, in pa če je zračnica potem samo za 1x uporabo?


Deluje.
Če že res hočeš prišparat: Da, da se flikat :D:D

Cange ::

Bral sem, da nekateri pumpajo 1x letno, če se da bi najraje dal to zadevo v zračnico, pri brezšlauf se mi zdi kompliciran postopek.
Katero mašilo, da bo vsaj za 4x? Zračnica 2x in potem še eventuelno brezšlauf 2x če prvo ne bo delovalo.

Cange ::

Zadeva deluje, dva meseca zaporedno je v zračnicah enak tlak. Po prvem mesecu s tekočino v zračnici sem opazil da je bil padec tlaka manjši kot prej. Verjetno bi postopek pohitril s pogostim premikanjem kolesa, toliko da bi se tekočina večkrat oprijela zračnice.

marvin42 ::

Če resno kolesarite, se ne pumpa 1x na mesec, ampak pred vsako vožnjo.
Mostly Harmless

Cange ::

Ni performance bicikl, gre za prevozno sredstvo, vizualen pregled pred vožnjo je dovolj + mesčna kontrola tlaka. Delam na nobl faktorju ;).

makucv ::

Tubeless sistem preizkušeno deluje. Zelo popularen je na MTB kolesih. Jaz imam tesnilno mleko več kot leto dni v zračnicah. In ga po potrebi samo dolijem. Menjam ga ob menjavi gume.
Nekateri ga uporabljajo tudi na cestnih kolesih.
Namen je sicer zaščita proti defektu pri predrtju plašča, ne pa zaščita pred občasnim pupmanjem gum.
Zračnice, polnjene s tesnilnim mlekom so zelo težke in po mojem niso smiselne.

Cange ::

~60ml mašila za 28" 2.00. Piše da je za 2 leti, kaj je stranski efekt in namen pa itak zavisi od namena :).

DOOM_er ::

furam tubeless na MTBju že ene 5, 6 let, če misliš pumpat manj kot enkrat na mesec, mleko ni zate. Če imaš super duper spoj med gumo in feltno ti bo spuščalo minimalno, nikakor pa ne tako malo da se ti ne bo treba več ukvarjati s tem. Bolje kakšne kvalitetne zračnice, ali pa polna guma, samo tisto je težko kot sam satan.
Robots will steal your job. But that's OK

Cange ::

Mleko v zračnico = nič več pumpanja ;). Kaj to misliš s kvalitetno zračnico?

DOOM_er ::

mleka ne daš v zračnico, ampak imaš gumo direktno na feltni brez zračnice. Vse zračnice malo pa po malo spuščajo, še nisem našel take ki bi držala neomejeno dolgo, kvalitetne zračnice pač niso tiste iz decathlona kjer dobiš 2 za 3EUR, kvalitetna zračnica je tudi precej bolj gumijasta in bolj debela, ter ima mnogo boljši ventilček.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Cange ::

Nekaj je mnenje, drugo je prepričanje. Nobl je nobl, pa tudi če se uporabi stranski efekt namena. Sej veš da se dobi zračnice, ki imajo že original mleko notri?

SeMiNeSanja ::

Ma za tebe so samo polne gume!

Po možnosti
 Varianta 1

Varianta 1



ali

 Varianta 2

Varianta 2

Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jype ::

https://www.schwalbe.com/en/tour-reader...

Pa navadn šlauh s presta ventilčki, pa napumpat na 5 barov enkrat na mesec.

Cange ::

Sumim da tole buzeriranje pelje do zaključka, da ni garancije za stabilen tlak na original zračnicah z mašilom?
Drugače pa imam big apple 28" 2.00, s tem, da je zadaj heavy duty MTB 29" zračnica. Ste obe zgubljale tlak pred polnjenjem z mašilom.
tole: https://www.schwalbe.com/en/tour-reader...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil kolo - razpada

Oddelek: Loža
434927 (3806) jype
»

Mestno kolo - polna guma

Oddelek: Loža
114264 (3476) DKirbi
»

Polnjenje kolesarskih pnevmatik na Petrolovih avtomatskih tlačilkah

Oddelek: Šport
1812950 (12215) jype
»

Kolo - polna guma

Oddelek: Loža
205171 (3307) T0RN4D0

Več podobnih tem