» »

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev?

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev?

1
2
3 4 5

Glugy ::

Vse kar je novo in je včasih v navzkrižju z starim se mora pač popljuvat obvezno pa seveda najdt razloge proti. Tud avtomobilov niso najprej hotl pa imel pripombe nad uvedbo le teh; zdej jih imamo za samoumevne, tud električne skiroje bomo enkrat mogl imet za samoumevne. Ne vozim električnega skiroja; niti ne mislim ga kadarkol kupt ampak ja prepoved se mi zdi idiotska. Pač je treba vzgojit kulturo obnašanja pri električnih skirojih tak k se za gre; mislm sej tud pri avtomobilih je bila včasih še veliko slabša kultura pa s tem slabše razmere. Pač dlje časa k je neki v pogonu ; bolj bomo tega navajeni in temu prilagojeni.

aborko ::

Ja itak. Zaradi e- skirojev vaši dizlaši zdaj osamljeni stojijo na dvoriščih in v garažah. Ne mi s pravljicami.
S skiroji se seveda vozite tudi v nalivu in se boste tudi ko bo 10 centi snega.
Pa res čudno, da niste že prej tega počeli, z navadnimi.

Poleg mene (že 10 let nazaj) poznam vsaj še 5 takih, ki so zamenjali avto za el. kolo ali skiro za kratke razdalje. No pa dejmo pikica mal preštudirat.A se el. skiro in avto izključujeta? A ne moreš z el. skirojem okoli po lepem vremenu (kar je večino časa), za slabo vreme pa še vedno imaš avto (če si za palerino preveč hoh). Čudno je samo tebi, kot je že omenjeno z navadnimi skiroji hitro zašvicaš in/ali si počasnejši.
Pa od kdaj je elektrika eko, me tudi zanima.

Elektrika je eko, ko primerjaš 12kg skiro z 1-2 tone težkim avtomobilom, ki porabi ranga 100x manj energije, zavzame konkretno manj prostora, pa da sploh ne začnemo debate okoli izpustov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Karkulator ::

Pika na i je izjavil:

Ja itak. Zaradi e- skirojev vaši dizlaši zdaj osamljeni stojijo na dvoriščih in v garažah. Ne mi s pravljicami.
S skiroji se seveda vozite tudi v nalivu in se boste tudi ko bo 10 centi snega.
Pa res čudno, da niste že prej tega počeli, z navadnimi.

Fulfulful eko je hoja peš.
Pa od kdaj je elektrika eko, me tudi zanima.
Ko se bodo nakopičile te vaše k baterije, jih ne nosite k meni na dvorišče.


Pika na i: "S skiroji se seveda vozite tudi v nalivu in se boste tudi ko bo 10 centi snega."
Ne se ne, ampak to nima ceze. Tudi če se s skirojem vozijo samo 10 % časa, ko bi se sicer z avtom, so OGROMNO prispevali k EKOLOGIJI in k ZMANJŠANJU PROMETA NA CESTI.

Pika na i: "Pa res čudno, da niste že prej tega počeli, z navadnimi."
Seveda tega niso počeli z navadnimi, ker so počasnejši in mnogo manj praktični ;)

Pika na i:"Fulfulful eko je hoja peš."
To NE DRŽI. Hoja peš je priporočljiva z vidika zdravja, vendar NI EKO. Mnogo bolj EKO je električni skiro. Človek je zelo neučinkovit "stroj", izkoristek enetgije človeških mišic je samo 30 % glede na energijski vnos hrane. Če upoštevamo še mnogo večjo ceno, in mnogo več porabljenih resorsev, ki jih porabimo za pridelavo hrane, ki je ekvivalentna eni kilovatni uri električne energije, vidimo da je hoja VELIKO MANJ EKO KOT ELEKTRIČNI SKIRO (je pa še vedno veliko bolj EKO kot avto).

Pika na i: "Pa od kdaj je elektrika eko, me tudi zanima."
Seveda je eko, v primeru ko za transport uporabimo električni skiro, mnogo bolj kot hoja peš v tem primeru. Glej prejšnji odstavek.

Pika na i: "Ko se bodo nakopičile te vaše k baterije, jih ne nosite k meni na dvorišče."
Ko se baterija iztroši v električnem skiroju, se jo lahko proda za stationary storage za solarne sisteme, ko se istroši še tam, se jo pa reciklira (na enak način kot se danes reciklira 90 % vseh svinčenih baterij). Nobeden nebo zavrgel miljone in miljone evrov vrednih izrabljenih baterij ;)

MrNighthawk ::

Karkulator je izjavil:


To ni problem električnih skirojev, ampak njegovih uporabnikov. Za opaznost zaloh zapovemo obvezno odsevno nalepko (za par centov), tudi glede nakazavanja smeri, lahko motiramo "žmigavce" na levo in desno stran balance (cena par evrov). Nikakor pa te problemi niso in ne smejo biti razlog za prepoved, sploh glede na koristi, ki jih električni skiroji prinesejo (manj avtomobilov na ulicah, posledično manj prometnih zastojev, posledično hitrejši čas potovanja vseh ki potujejo z avtomobilov, povrh pa električni skiroji porabijo kakšne 50 - 100 x manj energije kot navaden bencinski/dieselski avto za isto število kilometrov.)


No saj ne zagovarjam prepovedi. Ampak bo potrebna neka zakonska ureditev.

scipascapa ::

Oberyn je izjavil:

Meni je totalno vseeno. Saj se spet lahko navadim vžgati mojega velikega dizla in se odpeljati 500 m v trgovino, 3x na dan. Tako kot sem počel pred skirojem. Skiro sem nabavil ravno zaradi tega, da bi malo pripomogel k čistejšemu okolju. Ampak če družba čistejšega okolja noče, meni ni problem, dizel je na dvorišču. Kar prepovejte.


Pešhonda/Kolo pretežka zate?

MrNighthawk ::

Karkulator je izjavil:

Pika na i: "S skiroji se seveda vozite tudi v nalivu in se boste tudi ko bo 10 centi snega."
Ne se ne, ampak to nima ceze. Tudi če se s skirojem vozijo samo 10 % časa, ko bi se sicer z avtom, so OGROMNO prispevali k EKOLOGIJI in k ZMANJŠANJU PROMETA NA CESTI.

FFS, dej ne nakladaj. Eko friendly ljudje že 30 let hodijo peš, s kolesom ali pa z javnim prevozom. Me zanima kako boš zmanjšal promet v snegu in dežju.
Še vedno ima skiro baterijo, katere izdelava in reciklaža niso ravno najbolj eko.

Stalinovic ::

Če ženske moti, potem sem pa takoj da se prepove. Že tako so zatirane in iz ankete je jasno razvidno da imajo skuterje izključno moški da nagajajo ženskam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Goegoff ()

scipascapa ::

S temi skiroji se bo folk še manj migal....res dobra zadeva.

roCkY ::

Skirojčki ao čiat luštna zadeva. Problem je v glavah. Zadeva sodi v našem okolju na kolesarsko stezo omejitev 25 km na pločniku pa 7 KMh. Določit da ima zadeva stikalo za preklop in je to to.
Ampak ker folk nori se to ne bo izšlo.

Bi pa tile veliko profitirali z EV skiroji... malo močnejšimi morda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

Invictus ::

Eh, uvedejo naj zavarovanje električnih skirojev, pa bo.

Drugače je to zadnja leta najbolj uporabno izumljeno prevozno sredstvo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Idiotizem je prepovedati napredek. Bo treba malo pocukati urbaniste, da prilagodijo koncepte. Fino bi bilo, ce bi bile pocasi poti vsaj deloma pod streho.

Knez Fjodor ::

Kar se tiče poškodb:
https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-...

Statistika poškodb po mojem skromnem mnenju kaže, da se število kolesarjev ni bistveno spremenilo. Razmerje koles in skirojev na cesti je zagotovo večje, kot kaže razmerje poškodb. Ocenjujem, da za desetkrat. To marsikaj pove o varnosti te naprave. In tudi tu nastane problem njihovega uvrščanja v promet.

Kdor kolesari, bo to počel naprej. Kdor pa zaradi udobja piči z električnim skrirojem, je šel prej na bus ali pa z avtom. Zdi se, da se s temi modernimi napravami vozijo ljudje, ki se jim prej ni dalo voziti s kolesom. Ker menda "zašvicajo" in potem na šihtu niso dovolj lepi. In imajo novo tehnološko igračko. In se jim zdi, da so zelo ekološki.

jype ::

Če je ta naprava v Sloveniji tako zelo osovražena, si jo bom moral očitno čimprej omisliti, res pa drži, da nimam pojma, kaj naj z njo počnem.

Priklenil bom pred kakšno turistično znamenitost in pustil tam, to se sliši še najbolj smiselno.

PacificBlue ::

Po mojem mnenju bi vsako prevozno sredstvo, ki je gnano na pogonsko gorivo ali elektriko moralo biti registrirano in lastnik bi moral opraviti tečaj oz izpit za to prevozno sredstvo.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Pika na i ::

PacificBlue je izjavil:

Po mojem mnenju bi vsako prevozno sredstvo, ki je gnano na pogonsko gorivo ali elektriko moralo biti registrirano in lastnik bi moral opraviti tečaj oz izpit za to prevozno sredstvo.

Tako je. In dokler to ni urejeno, nima kaj delat na cesti še manj med pešci.
In zraven prodajat pravljic, kako skrbi za okolje.

zee ::

Priblizno ena zrtev na teden v Singapurju. Zaradi objestnosti vecine voznikov elektricnih skuterjev.

Da ne bo pomote: Podpiram uvedbo elektricnih skuterjev, vendar pod dolocenimi pogoji in ne kar povprek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

zee je izjavil:

Priblizno ena zrtev na teden v Singapurju.
Koliko žrtev na teden je od motornega prevoza sicer in kdaj bodo vsaj osebni avtomobili prepovedani?

Pika na i je izjavil:

Tako je. In dokler to ni urejeno, nima kaj delat na cesti še manj med pešci.
Saj je urejeno. Vozniki motornih vozil naj spokajo s cest, pa se bodo ljudje na skirojih lahko varno vozili tam, pa ne bodo ogrožali nobenega pešca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Goody ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Karkulator je izjavil:


Na skiroju lahko montiraš košaro tako kot pri kolesu in greš v trgovino, ali pa vzameš ruzak in stvari zložiš v ruzak.

Boš čez eno leto povedal, kam si parkiral svolj ljubljeni skiro.
Stavim, da se tudi spomnil ne boš več, v katerem kotu garaže se na njemu nabira prah.


Ti lahko jaz že zdaj povem? Že 2 leti se vozim vsak dan brez padavin v službo (naredil skupno cca 2000 km) z el. skirojem in upam da se bom še naprej. Za isto pot porabim zaradi prometa več časa z avtomobilom. V trgovino pa grem s kolesom. Sam bi se raje vozil s kolesom ampak ne gre - takoj zašvicam, da bi sedel zašvican v službi pa tudi ne gre. V prostem času pa naredim cca 7000km vsako leto s kolesom (veliko večino od tega gorskim po singlcah). Tako da kondicijo imam, švicam pa še zmeraj.

Stalinovic ::

jype je izjavil:

zee je izjavil:

Priblizno ena zrtev na teden v Singapurju.
Koliko žrtev na teden je od motornega prevoza sicer in kdaj bodo vsaj osebni avtomobili prepovedani?

Pika na i je izjavil:

Tako je. In dokler to ni urejeno, nima kaj delat na cesti še manj med pešci.
Saj je urejeno. Vozniki motornih vozil naj spokajo s cest, pa se bodo ljudje na skirojih lahko varno vozili tam, pa ne bodo ogrožali nobenega pešca.


Koliko infarktov je potrebno preden prepovejo Nutelo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Goegoff ()

Goody ::

Pika na i je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Po mojem mnenju bi vsako prevozno sredstvo, ki je gnano na pogonsko gorivo ali elektriko moralo biti registrirano in lastnik bi moral opraviti tečaj oz izpit za to prevozno sredstvo.

Tako je. In dokler to ni urejeno, nima kaj delat na cesti še manj med pešci.
In zraven prodajat pravljic, kako skrbi za okolje.


Zakaj sta se pa omejila na vozila gnana s pogonskim gorivom oz. elektriko? To bi pa ja vsaj enako moralo veljati za kolesa. S kolesom se lahko kamot pelješ tudi 60 km/h ali več. Dejmo to tud dat pod registracijo, zavarovanje... Ni nobenega razloga da ne bi. Ceste so za avtomobile, pločniki pa za pešce press. Ostalo prepovedat.

feryz ::

E skiroji bodo prepovedani. Ne zaradi česarkoli, ampak zaradi nadzora mas.
Že na tem forumu je vpliv pezdetev gormozanski. V naravi je še nekajkrat večji. Mediji bodo poskrbeli, da se bo to tudi zgodilo in udejanilo v gnilih bučah.
Da je e skiro ultra nevarna zadeva, ki jo je treba prepovedati, vožnjo pa drago sankcionirati.

Itak, da je treba tudi bicikle prepovedati. Konstrukcijsko niso omejeni na max 25 km/h. Torej morajo obvezno ven iz vseh naselij. Za vožnjo izven naselja, pa jih je treba opremiti z delujočimi svetlobnimi napravami, tehničnim pregledom, zavarovanjem in registracijo.

jype ::

Goody je izjavil:

Ceste so za avtomobile
Ne, niso.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Goody ::

jype je izjavil:

Goody je izjavil:

Ceste so za avtomobile
Ne, niso.


Povej to Piki in Pacifiku.

feryz ::

jype je izjavil:

Goody je izjavil:

Ceste so za avtomobile
Ne, niso.
A te oči ni naučil, da je prisvajanje tujega kraja in posledično kaznivo dejanje?

Miki N ::

To mencanje po korakih je sama izguba časa. VSE prepovedati, poregulirajte me do konca!

Sp3m ::

Električne skuterje izenačiti s kolesi in obvezno predpisati čelado!

jype ::

feryz je izjavil:

A te oči ni naučil, da je prisvajanje tujega kraja in posledično kaznivo dejanje?
Ceste sem plačal, torej so moje.

Sp3m je izjavil:

obvezno predpisati čelado!
Samo za voznike in potnike v osebnih avtomobilih, saj statistika pravi, da ti utrpijo daleč največ poškodb glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Goody ::

Sp3m je izjavil:

Električne skuterje izenačiti s kolesi in obvezno predpisati čelado!


A tako kot so za kolesa obvezne čelade?

Karkulator ::

Knez Fjodor je izjavil:

Kar se tiče poškodb:
https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-...

Statistika poškodb po mojem skromnem mnenju kaže, da se število kolesarjev ni bistveno spremenilo. Razmerje koles in skirojev na cesti je zagotovo večje, kot kaže razmerje poškodb. Ocenjujem, da za desetkrat. To marsikaj pove o varnosti te naprave. In tudi tu nastane problem njihovega uvrščanja v promet.

Kdor kolesari, bo to počel naprej. Kdor pa zaradi udobja piči z električnim skrirojem, je šel prej na bus ali pa z avtom. Zdi se, da se s temi modernimi napravami vozijo ljudje, ki se jim prej ni dalo voziti s kolesom. Ker menda "zašvicajo" in potem na šihtu niso dovolj lepi. In imajo novo tehnološko igračko. In se jim zdi, da so zelo ekološki.


Skirojev in električnih koles je cca 30 tisoč v Sloveniji, poškoduje se jih koliko: 220 tistih na skiroju pa recmo še ene 40 tistih na e-kolesu, sepravi skupaj 260. To je dosti manj kot en procent. Pa še tisti, ki se poškodujejo se poškodujejo zato ker so štorasti (velika večina njih).

sepravi

e-skiro/e-e kolo : 260/30000= 0,9%
navaden kolo: 1990/ cca 200000 kolesarjev=0,995 %

ZAKLUČEK: Skiroji/e-kolesa so kar se tiče verjetnosti poškodb ENAKO VARNI kot navadna kolesa ;)

Pa nemoreš se zjutraj voziti s kolesom v službo da zašvicaš in potem cel dan smrdiš, kdo te bo pa vohal.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

jype je izjavil:

feryz je izjavil:

A te oči ni naučil, da je prisvajanje tujega kraja in posledično kaznivo dejanje?
Ceste sem plačal, torej so moje.

Sp3m je izjavil:

obvezno predpisati čelado!
Samo za voznike in potnike v osebnih avtomobilih, saj statistika pravi, da ti utrpijo daleč največ poškodb glave.
Tudi moje, ne moje!!
Tudi sanacijo bank si plačal, pa ne moreš s kufrom po keš noter. Po tisti del, ki so ga tudi ostali plačali, mislim.

Sicer, glede na to, kolikor ti plačuješ za ceste, ti pripada točno en neasfalitran ograbek okrog njive. Da gaziš po njem.

Karkulator ::

MrNighthawk je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Pika na i: "S skiroji se seveda vozite tudi v nalivu in se boste tudi ko bo 10 centi snega."
Ne se ne, ampak to nima ceze. Tudi če se s skirojem vozijo samo 10 % časa, ko bi se sicer z avtom, so OGROMNO prispevali k EKOLOGIJI in k ZMANJŠANJU PROMETA NA CESTI.

FFS, dej ne nakladaj. Eko friendly ljudje že 30 let hodijo peš, s kolesom ali pa z javnim prevozom. Me zanima kako boš zmanjšal promet v snegu in dežju.
Še vedno ima skiro baterijo, katere izdelava in reciklaža niso ravno najbolj eko.


ČESA NE RAZUMEŠ: V dežju bo promet enak, ko nebo dežja, bo pa zaradi skirojev recimo 2x manjši, štekaš?

Hoja ni EKO friendly, električni skiro je mnogo bolj EKO friendly od hoje ;) Izkoristek človeških mišic je samo 30 % in zadeva (človeško telo) laufa na ZELO DRAGO GORIVO ;)

Gledati moraš COST/BENEFIT. Izdelava baterije ima mnogo manjši COST, če ga primerjaš z BENEFITOM, ki ga prinese ;) (SI V PROFITU = manj onasnežuješ s e-skirojem). ;)

c3p0 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Karkulator je izjavil:


Na skiroju lahko montiraš košaro tako kot pri kolesu in greš v trgovino, ali pa vzameš ruzak in stvari zložiš v ruzak.

Boš čez eno leto povedal, kam si parkiral svolj ljubljeni skiro.
Stavim, da se tudi spomnil ne boš več, v katerem kotu garaže se na njemu nabira prah.


E-skiro nikakor ni nobena modna muha, neumnost. Eno leto se z njim vozim v pisarno, ni pristal v nobenem kotu. Razmišljam kvečjemu o boljšem.

Prej sem se vozil s kolesom, ker ni tako daleč. E-Skiro ima veliko prednost: nič švica. Navadni skiro je švic mašin, kot kolo, zato odpade. Avto odpade, ker ni parkinga, pa še daleč od tega, da bi bil EKO. Javnega prevoza ni.

jype ::

Karkulator je izjavil:

Pa nemoreš se zjutraj voziti s kolesom v službo da zašvicaš in potem cel dan smrdiš, kdo te bo pa vohal.
Pametni se tuširamo.

c3p0 ::

Pika na i je izjavil:

Ja itak. Zaradi e- skirojev vaši dizlaši zdaj osamljeni stojijo na dvoriščih in v garažah. Ne mi s pravljicami.
S skiroji se seveda vozite tudi v nalivu in se boste tudi ko bo 10 centi snega.
Pa res čudno, da niste že prej tega počeli, z navadnimi.

Fulfulful eko je hoja peš.
Pa od kdaj je elektrika eko, me tudi zanima.
Ko se bodo nakopičile te vaše k baterije, jih ne nosite k meni na dvorišče.


Naliv ravno tisti čas je redek, morda parkrat na leto. Obstaja tudi pelerina. Po snegu sem se tudi že vozil, je šlo, ne da bi priporočal. Je pa naslednji dan že očiščeno. Navadni skiro ni praktičen za v službo, ravno prej omenjeno.

Baterije se že leta reciklirajo.

To so vsi argumenti, ki jih premorete ludisti? Potem bo bolj kratka debata.

jype ::

feryz je izjavil:

Tudi sanacijo bank si plačal, pa ne moreš s kufrom po keš noter.
Komot grem.

c3p0 je izjavil:

E-Skiro ima veliko prednost: nič švica.
To je v resnici hiba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Goegoff ::

Egocentrične asshole (ali pa zgolj neuvidevneže, nepazljiveže ali nepozorneže) lahko srečaš povsod; veliko raje jih srečam, ko so na kotalkah, rolki, kolesu, zorbu, ali pa e-skiroju, kot pa sedeče za volanom dveh ton pločevine.

Če so pa moteči, je pa treba probleme reševat predvsem z boljšo infrastrukturo, ne pa s pavšalnimi prepovedmi.

jype ::

Karkulator je izjavil:

Hoja ni EKO friendly, električni skiro je mnogo bolj EKO friendly od hoje ;) Izkoristek človeških mišic je samo 30 % in zadeva (človeško telo) laufa na ZELO DRAGO GORIVO ;)
Če mišic ne uporabljaš, propadejo, za njimi pa tudi vsi ostali organi.

c3p0 ::

MrNighthawk je izjavil:


Še vedno ima skiro baterijo, katere izdelava in reciklaža niso ravno najbolj eko.


Tvoj telefon pa deluje na paro?

Master_Yoda ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Pa nemoreš se zjutraj voziti s kolesom v službo da zašvicaš in potem cel dan smrdiš, kdo te bo pa vohal.
Pametni se tuširamo.


Kristalna kugla:

Odgovor: Nimamo tusa v sluzbi
Jype replika: Zamenjaj sluzbo
Dovie'andi se tovya sagain.

Miki N ::

Ej to s tem legendarnim potenjem nisem nikoli razumel. Se kar dosti peljem v službo s kolesom (mesto) in precej večji problem na kolesu je mraz, švica pa se ponavadi poleti - samo takrat je vroče za vse in ne vidim kako bi skiro to rešil. Saj greš na šiht s kolesom, ne na Franjo - že samo čakanje pred številnimi semaforji ti nudi VEČ kot PREVEČ oddiha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Karkulator ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Pa nemoreš se zjutraj voziti s kolesom v službo da zašvicaš in potem cel dan smrdiš, kdo te bo pa vohal.
Pametni se tuširamo.


Ne saj ni panike, če imaš možnost se tuširati, ti kar, podpiram. :) Samo večina pa možnosti tuširanja v sližbi nima.

feryz ::

Mene, kot egocentričnega asshola, lahko trefiš povsod.
V dvotonski pločevini, na e skiroju, na e biciklu, na e monociklu, na rolerjih, še popoldne peš komaj falim par ljudi.
Tip prevoznega sredstva ni merilo za varnost, kot si pravilno ugotovil.

jype ::

Master_Yoda je izjavil:

Odgovor: Nimamo tusa v sluzbi
Jype replika: Zamenjaj sluzbo
Narobe.

Postavite tuš.

feryz je izjavil:

Tip prevoznega sredstva ni merilo za varnost, kot si pravilno ugotovil.
Ja, je.

Idioti v osebnih avtomobilih pobijete 100 ljudi vsako leto, idioti na skirojih jih pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

c3p0 ::

jype je izjavil:

To je v resnici hiba.


Seveda, a za švicanje je ogromno časa ob drugih terminih. Pa redkokdo ima v pisarni na voljo tuš.

jype ::

c3p0 je izjavil:

Seveda, a za švicanje je ogromno časa ob drugih terminih. Pa redkokdo ima v pisarni na voljo tuš.
Torej je treba prepovedati pisarne brez tuša? Se strinjam.

Karkulator ::

jype je izjavil:

feryz je izjavil:

Tudi sanacijo bank si plačal, pa ne moreš s kufrom po keš noter.
Komot grem.

c3p0 je izjavil:

E-Skiro ima veliko prednost: nič švica.
To je v resnici hiba.


Jype: švic je dober popoldne, ko "nebenemu ne smrdiš pod nos cev dan", švic NI DOBER zjutraj, ker potem ljudem "smrdiš pod nos cel dan. Ne govorim zate, govorim za večino ljudi, ki možnosti tuširanja v službi nimajo.

Miki N ::

Ma ne vem, jaz sem na kolesu zašvical ponavadi edino poleti na poti domov, ko že fino pribija sonce... ne razumem, kako bi lahko na kolesu (vožnja po ulicah v službo) zašvical bolj kot pri eni hoji... pa saj se v mestu celo manj utrudiš kot pri hoji, ogromno se tudi čaka na prehodih... prijetno pihlja ipd... ????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Goody ::

Miki N je izjavil:

Ej to s tem legendarnim potenjem nisem nikoli razumel. Se kar dosti peljem v službo s kolesom (mesto) in precej večji problem na kolesu je mraz, švica pa se ponavadi poleti - samo takrat je vroče za vse in ne vidim kako bi skiro to rešil. Saj greš na šiht s kolesom, ne na Franjo - že samo čakanje pred številnimi semaforji ti nudi VEČ kot PREVEČ oddiha.


Če se tebi ne dogaja še ne pomeni da ga ni (Legendarno potenje). Sam zašvicam pri 10 stopinjah v kratki majci na kolesu...Če pa vzamem nahrbtnik za laptop, sem pa na kolesu vedno moker po hrbtu ob katerikoli temperaturi. Na eskiroju pa nisem. Tako pač je. Pa verjemi da imam kondicijo za kolo in ne švicam zaradi pomanjkanja le-te.

Miki N ::

Goody je izjavil:



Če se tebi ne dogaja še ne pomeni da ga ni (Legendarno potenje). Sam zašvicam pri 10 stopinjah v kratki majci na kolesu...


To ni normalno. Ok, razen če imaš res res blazen vzpon... čudno no. Ampak ok, potem je to zate rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Karkulator ::

jype je izjavil:

Karkulator je izjavil:

Hoja ni EKO friendly, električni skiro je mnogo bolj EKO friendly od hoje ;) Izkoristek človeških mišic je samo 30 % in zadeva (človeško telo) laufa na ZELO DRAGO GORIVO ;)
Če mišic ne uporabljaš, propadejo, za njimi pa tudi vsi ostali organi.


Drži, hoja (uporabljanje mišic) je dobro za zdravje, eko friendly pa NI.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824586 (4415) sds
»

Nakup skiroja

Oddelek: Loža
355608 (1746) Apel
»

Z elektr. skirojem na mestni ter primestni avtobus

Oddelek: Loža
213229 (2451) Phantomeye
»

Skiro v mestu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9114897 (10407) bandidosss

Več podobnih tem