» »

Nasveti za nakup avtomobila

Nasveti za nakup avtomobila

1
2
»

tony1 ::

"- Suzuki swift 1.0 (950 kg in 110 konjev), 13 jurjev. Dober motor, menjalnik in vzmetenje, so pa malo varčevali na materialih v kabini. Med najbolj zanesljivimi znamkami."

Komentar na tole, ker imam enega doma (vse drugo na avtu sicer štima): menjalnik je kvečjemu povprečen, hodi prestavne ročke so predlogi in daleč od uživantskih. V hyundaiju i10 je menjalnik 5x boljši, boljši je tudi v fiesti, jazzu, mazdi2.

Po drugi strani pa je swiftov avtomatik odličen, najboljši v svojem razredu.

FiReFTW ::

Po par dnevih gledanja mi je par vozil padlo v oko, pa me zanimajo komentarji oziroma mnenja.

Prvo kot prvo bi pa vprašal kaj menite o uvozu avta iz nemčije? Slišal sem da bi znalo bit ceneje in bi lahko prišparal kar nekaj denarja.

No, glede avtomobilov pa takole.

Gledal sem takšne ki so mi všeč vizualno notranjost in zunanjost, pa da imajo spodoben motor, in da so med malo bolj zanesljivimi znamkami, ne kakšne dacie itd..

In zaenkrat imam tole

Cenovno najbolj ugodno in všečno:

VW Golf 1.4TSI
VW Passat 1.4TSI
Škoda Octavia 1.4TSI
Mazda 3 2.0

Malenkost dražji rang avtomobila (vzdrževanje itd):

Audi A3 sportback 1.4TFSI


Lepo prosim za mnenja o teh avtomobilih, gledal sem pa tam okol 2014-2016 letnik

hojnikb ::

poldy_nwx je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:


- Corsa 1.4T (150 konjev), 12 jurjev - investiraš še 600€ za rahlo trše aftermarket vzmetenje ali pa vzameš 100 konjsko verzijo in čipiraš na 170 konjev (je isti motor, bonus 100 konjske verzije je še ta, da padeš v nižji razred). In se lahko lepiš Octaviam RS na rit.


Ti to resno? 100 in 150 KM da imata enak motor? Preverjeno ali na pamet?

Koliko sem sam na hitro gledal, je tudi razlika tudi v podvozju: npr. 150 KM ima zadaj diske, 100 KM pa ne.

Si to gledal 101HP verzijo? Ker sodeč po slikah ma defenitivno zadaj tudi diske...

je pa zanimivo, da je teh avto zdaj zelo malo po avtonetu, 101HP verzij tapoceni (11k) ni nobene več... Očitno se poslavljajo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

poldy_nwx ::


Si to gledal 101HP verzijo? Ker sodeč po slikah ma defenitivno zadaj tudi diske...


Hmmm... a veš da sedaj nisem več 100%:|

hojnikb ::

ker 1.4 izvedb maš 5; 75, 90, 101, 140 (2 vratn) in 150HP...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

feryz ::

Kakšna ultra trol tema!!! Tip bo čez eno leto kupil avto, ena stara jajca, in že zdaj, kao, zbira ponudbe!? Pa to ne moreš verjeti.

Jaz sem lani enkrat sedel pred kompom, ne vedoč, kaj bi pravzaprav počel. Nakar mi kapne, da bi si lahko kupil nov avto. Čeprav je bil Mondeo star še ne eno leto. Pač sprememba v življenju.
Odprl sem net, v roku 15 min lociral kaj si želim, skočil v avto in čez eno uro sem bil tam. Porabil sem še nadaljnjih 5 minut, da sem si ga ogledal in se odpeljal. Že ko sem bil na poti nazaj, so se začeli urejati papirji in čez par dni sem šel po avto.
BTW, govorimo o Zafiri (prosto po Lakotniku), katere nakupna vrednost je bila krepko preko 100k. Kupljena v par minutah. Je pa res, da gre za unikaten avto, brez konkurence. Zato se ni treba odločati med alternativami. Ker jih preprosto ni.

EnStot ::

Ej feryz-e, a maš erekcijo !?

FTad ::

Vprasanje. Recimo, da imas zastavljen budget za avto 30kEUR (ali pa 10kEUR, 20kEUR). Koliko % bi bili pripravljeni iti preko budgeta, ce bi imel avto izjemno boljso opremo ali manj prevozenih km, itd? Bi bilo to 10%, 15%?. Osebno bi sel do ene 10-12% preko. Kaj pa ostali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

matobeli ::

Komot tudi 20%.

Še raje grem pa precej več v minus, če se izkaže da mi avto za 20k ne nudi bistveno več od tistega za 12k.

RatedR ::

Predenj karkoli nabaviš obvezno naredi en pregled po spletu za tiste avtomobile, ki so ti všeč. Govorim objektivno, ampak folk ki predlaga razne Suzuki, Mazde, BMW-je in vse podobno kar se non-stop kvari, očitno ne razmišlja za vnaprej.

Če hočete imet avto za dolgo časa dajte malo pomislit, katerih starih avtov je na cesti za ta čas res ogromno?
Odgovor: VAG vozil - Golf, Seat, Škoda, Audi (izpostavil bi Golfa). Sem sam lastnik in tudi poznam veliko ljudi, ki imajo oz. so imeli Golf 4, Audi A3 ipd. (letniki 1998-2003) pa še vedno jih vidiš vsak dan na cestah in so boljši kot marsikatera 2015+ jajca. Kilometrine pa na vseh 350.000+

Raznih Suzukijev, Mazd, Dacia, Lancia, BMW in nevem kaj še sploh ni več, so že odpovedali pred 15. letom starosti.

Za 10k dobiš Golf 7, 1.6 ali 2.0 mašino. Odličen avto, mala poraba, v primeru kakšne težave so poceni rezervni deli z Avtodoc, Euroton. Tekel ti bo pa ob rednem vzrževanju do 300-400k kilometrov. V primeru potrebe po večjem avtomobilu pa kakšen Passat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

J.McLane ::

Super, kupi raje preverjen TSI, ker Mazde 2.0 bencinc se baje ful kvarijo :))

To ni pluvanje čez VW, je samo opozorilo da določeni modeli, določeni letniki se "obnašajo" zelo različno kot tvoja pozitivna subjektivna izkušnja. Kako pa veš kateri rabljen je dober "letnik" kateri pa ne? Ja ceno pogledaš.

Morda so pa ravno zaradi te "afere TSI" dober buy letniki po 2016, ker jim folk še vedno ne zaupa, motorji so pa že poštimani (ali so res?).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

FTad ::

matobeli je izjavil:

Komot tudi 20%.

Še raje grem pa precej več v minus, če se izkaže da mi avto za 20k ne nudi bistveno več od tistega za 12k.


Govorim za isti model avta.

J.McLane ::

To kar vidiš po cesti, da se vozi je zelo zavajujoče, ker nek Suzuki ima 2%, Mazda 1,5%.. delež pri prodaji novih vozil, VW pa 17%
http://www.ads-slo.org/statistika-prvic...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

RatedR ::

@J.Mclane Izpostaviti sem hotel 1.6 in 2.0 TDI. Vem pa da imajo vsi TSI-ji težave z vodnimi pumpami.
To z deležem je res, vpliva pa tudi na dobavljivost rezervnih delov, sploh če bi kakšno stvar rad porihtal 2-3x ceneje.

Pomembno je da ne mešamo kvalitete izdelave, voznih zmogljivosti ipd. s ceno nakupa in vzdrževanja - tu so azijci vsaj 5 let za Volkswagnom, kaj šele kakšnim Audijem. Peljal sem se v Elantri 2016, kjer je lastnik hvalil da nima nobenih težav pri 130k kilometrih. Kvaliteta izdelave je naravnost slaba, sedeži bledijo, plastike škripajo, vožnja nad 100km/h neudobna, avto nestabilen, slabo izolirana kabina ipd. pa je dal za avto 10.000EUR.

Če potegnemo črto pod vse - kvaliteta, oprema, vzdržljivost, izgled - so nemški precej boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

FiReFTW ::

RatedR je izjavil:

Predenj karkoli nabaviš obvezno naredi en pregled po spletu za tiste avtomobile, ki so ti všeč. Govorim objektivno, ampak folk ki predlaga razne Suzuki, Mazde, BMW-je in vse podobno kar se non-stop kvari, očitno ne razmišlja za vnaprej.

Če hočete imet avto za dolgo časa dajte malo pomislit, katerih starih avtov je na cesti za ta čas res ogromno?
Odgovor: VAG vozil - Golf, Seat, Škoda, Audi (izpostavil bi Golfa). Sem sam lastnik in tudi poznam veliko ljudi, ki imajo oz. so imeli Golf 4, Audi A3 ipd. (letniki 1998-2003) pa še vedno jih vidiš vsak dan na cestah in so boljši kot marsikatera 2015+ jajca. Kilometrine pa na vseh 350.000+

Raznih Suzukijev, Mazd, Dacia, Lancia, BMW in nevem kaj še sploh ni več, so že odpovedali pred 15. letom starosti.

Za 10k dobiš Golf 7, 1.6 ali 2.0 mašino. Odličen avto, mala poraba, v primeru kakšne težave so poceni rezervni deli z Avtodoc, Euroton. Tekel ti bo pa ob rednem vzrževanju do 300-400k kilometrov. V primeru potrebe po večjem avtomobilu pa kakšen Passat.


Poglej malo gor ko sem nastel keri avti so mi padli v oko

J.McLane ::

No, avtor tele teme ne išče dizla ampak bencinca, če se pa išče bencinca so pa določeni Azijci kar OK izbira. Pa pri avtu starem 3-4 let nebi smelo kaj dosti crknit, večina takih avtov je še kako leto v garanciji.

Zanimivo pa da avtor tele teme ni nič povedal o velikosti avta, ker nekateri mu kar svetujejo Swifta, morda bi pa kupil Fiat Pando, no morda pa Škodo Superb.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

IL_DIAVOLO ::

Samo da je nemc, pa naj bo to karavan ali pa hatcback. V glavnem, nobene vizije kaj sploh želi.

FiReFTW ::

J.McLane je izjavil:

No, avtor tele teme ne išče dizla ampak bencinca, če se pa išče bencinca so pa določeni Azijci kar OK izbira. Pa pri avtu starem 3-4 let nebi smelo kaj dosti crknit, večina takih avtov je še kako leto v garanciji.

Zanimivo pa da avtor tele teme ni nič povedal o velikosti avta, ker nekateri mu kar svetujejo Swifta, morda bi pa kupil Fiat Pando, no morda pa Škodo Superb.


Sem lepo napisal da so mi vsec limuzine.
V skrajnem primeru bi tut skrajsan ala golf prisel v postev.

Karavani pa terenci odpadejo.

IL_DIAVOLO ::

Potem pa počakaj leto ali dve, da padejo cene tej zverini:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

hojnikb ::

tale 1.5 turbo ni glih posrečen motor
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa je narobe z njimi?

hojnikb ::

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

J.McLane ::

Če iščeš neko rabljeno limuzino (ali kombilimuzion) C segmenta ki ni starejša od 4 let, nima lenega motorja, bencinar in max 15k € imaš zelo majhno izbiro. Te kriterije daš v A.net in dobiš vsega 29 zadetkov, od tega jih še nekaj odpade ker so premajhni (B segment).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

IL_DIAVOLO ::

hojnikb je izjavil:

mešanje olja z bencinom.
https://www.wardsauto.com/engines/honda...


Honda spokesman Chris Martin says abnormal oil dilution remains “extremely rare, especially outside of extremely cold weather areas.”

Torej, pri nas ne bi smelo bit težav.

CleanPower ::

pozdravljeni,

kaj pravite na seat exeo, dizel 170km letnik 2011?

drzni86 ::

Da malo obudim tole temo...

Kupuje se avto... zahteve so sledeče:

-karavan
-dizel (trenutno se še dela 25-30.000 km letno)
-cena okoli 10.000 (+- 1.000)

Glede znamk/modelov sem odprt in iščem nekaj kar ima najboljše razmerje med udobjem/ceno vzdrževanja/porabo/ceno...

Neon87 ::

C4 Picasso star 3-4 leta.. okrog (realnih) 100000 prevoženih km. Kaj takega bi jaz kupil, če bi imel denar..

rosomah ::

hyundai i30 karavan... berlingo ... renokvaže... peugeot partner.... k'kšna kia... nato pa pač obvezni dojče vagni....
pa malo za hec: "" moj partner me tepe(e)"" je nekdo mel napisano na pižoju ;)

IL_DIAVOLO ::

Utk ::

Mater, tolk starega cliota, ali pa i20, dizla s tolk opreme ne bi dobil za ta denar. Jaz bi rekel, da obstaja nek razlog za to...

IL_DIAVOLO ::

Potem pac vzames 2 leti starejsega, ce ti je prepoceni :D

Sheteentz ::

En mini offtopic: Koliko okvirno v procentih se pričakuje, da se zbije ceno na avto.net? Da se ne bom počutil preveč nategnjenega ob prodaji, oz. nakupu kakšne 10+ let stare kripe?

ziga1990 ::

Sheteentz je izjavil:

En mini offtopic: Koliko okvirno v procentih se pričakuje, da se zbije ceno na avto.net? Da se ne bom počutil preveč nategnjenega ob prodaji, oz. nakupu kakšne 10+ let stare kripe?


Pričakuj, da boš moral plačat navedeno ceno zbijanje je možno samo ne pa bit prepričan, da je prodajalec dolžan znižat ceno.

Glej najprej pojdi tja si avto oglej in ga pelji na testno vožno in šele potem se meni o ceni in ne klicat prodajalca in že po telefonu zbijat cene. Osebno bi rekel, da se da dobiti do 10%
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Sheteentz ::

Bolj sem jaz tisti, ki prodaja, in me kličejo s smešno nizkimi cenami in ne vem kaj naj si mislim. Eden je kar priznal, da odkupuje starejše avte in jih rihta, prodaja naprej, drugi bi ga rad kupil za svoje ljudi v južnih krajih (ta mi je še posebej sumljiv), imam tudi enega, ki deluje resen ampak tudi zbija za več kot 25 procentov.

IL_DIAVOLO ::

Daj link, da ocenimo, v kolikor seveda želiš izdati svojo identiteto :)

Sheteentz ::

ziga1990 ::

meni cena zgleda dokaj ok če gledaš druge Golf Plus istega letnika
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Vsaj 1500 evrov prevec, ce mene vprasas.

ziga1990 ::

^^ da nisi ti tisti ki hoče zbiti ceno za 25%+ ?:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Hehe ne, imam jaz kar sem zelel :)

ziga1990 ::

Sem šel še na Mobile.de pogledat od 2700EUR pa do 6800EUR so podobni Golf Plus-i z podobnimi kilometri in motorjem tako da je cena kar ok.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Sheteentz ::

Tudi gledam statistiko ogledov in lepo pada. Četrtek: 75, petek: 62, sobota: 51, nedelja, 32 (ajde, tole bo še malo višje). Po eni strani se mi ne da pretirano zgubljat časa s prodajo in bi se najraje te kište čim prej znebil, po drugi strani mi pa židovsko srce ne dovoli, da bi ga prodal prepoceni :D

anketar ::

ne bit trigger happy, cena je več kot dobra, sploh če so km realni, ne nč spuščat, ponavad tisti ka misljo, počakajo teden al dva pol šele pokličejo (hočjo vidt če boš še zbil ceno)

ziga1990 ::

ta hitri so dilerčki ki po telefonu zbijajo ceno
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Sparkxl ::

ziga1990 je izjavil:

Sem šel še na Mobile.de pogledat od 2700EUR pa do 6800EUR so podobni Golf Plus-i z podobnimi kilometri in motorjem tako da je cena kar ok.


Eno so cene na internetu ,drugo pa realnost. In v nemčiji take stare dizl kante enostavno ne prodaš. In gredo direktno v prešo, po tem, ko se optimistično probajo prodat za nerealne zneske.
In pri nas ni bistveno drugače. Vse to se zdaj vozi na jug za drobiž.
Iz lastnih izkušenj lahko povem da če se danes prodaja rabljen dizl, je potrebno kar lepo nižat ceno, če se ga hočeš znebiti.
Ker zaradi traktorizacije zadnjih 20 let v eu jih je ogromno, zaradi dieselgata pa je povpraševanje nikakvo.

bluefish ::

Pordečeli. Prosim, da v prihodnje ne odgovarjate na prispevke "določenega" uporabnika in bodisi predlagate izbris ali opozorite nanj v temi Opozori moderatorja v2.0

Hvala.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta do 16000

Oddelek: Na cesti
384543 (3123) Scaramouche
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
588968 (7178) m0LN4r
»

Avto do 15k eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
617976 (6036) Raptor F16
»

Operativni leasing za fizične osebe

Oddelek: Na cesti
4610068 (9419) Utk

Več podobnih tem