» »

Osebna izkaznica

Osebna izkaznica

Kleemen ::

Drug teden mi poteče osebna izkaznica, tako da bom na Upravni enoti naročil novo. Zanima me samo ali je dovolj eno leto stara fotografija za osebni dokument, ki izkazuje mojo pravo podobo ali je nujno potrebno tudi potrdilo e-fotografa s kjer lahko prenesejo fotografijo? Problem je ta, da sem se slikal lani za pasport, ampak e-fotograf velja samo eno leto. Pod zahteve je samo da se predloži fotografijo, ki izkazuje pravo podobo, e-fotograf naj bi bil nujen v primeru, da si se od takrat spremenil in ne izgledaš več podoben, kot razumem?

Potrebujete eno fotografijo velikosti 3,5 cm x 4,5 cm, ki mora kazati državljanovo pravo podobo oziroma potrdilo e-fotografa z referenčno številko digitalne fotografije.

tech level ::

prvo sem mislil težit.. potem sm ugotovu da tudi jaz morem novo osebno naredit in kaj za vraga je zdej ta e fotograf?

WhiteAngel ::

Prineseš lahko fotko v fizični obliki ali pa potrdilo od e-fotografa, kjer je gor v bistvu URL do fotke.

Kleemen ::

To sem razumel, ampak ne komplicirajo če prineseš samo fotko v fizični obliki? Ker sem bral na netu da jih veliko fotk zavrnejo, če ne prineseš poleg še e-fotografa, ki dokazuje da je fotka nova oz. stara manj kot eno leto. Na listu od e-fotografa je napisan tudi datum fotografiranje in veljavnost kao 1 leto, zato sprašujem. Moja je stara 1 leto in dva meseca, tako da e-fotograf ne bi več veljal, fizična fotka je pa ok in izkazuje mojo pravo podobo, saj se v enem letu nisem vizualno nič spremenil. :D

metalc ::

Jaz sem kaki 2 leti nazaj prinesel papirnato fotko, ki je takrat bila stara kakih 5 let. Tetka na UE je očitno ocenila, da sem si dovolj podoben, in fotka je lepo šla skozi.

Kleemen ::

Pol bom tudi sam probal srečo samo s fizično fotko.

anketar ::

gtfo, pa kaj se bodo še spomnl? jao kaj vse komplicirajo, da ne more uslužbnc za šalterjem presodt a si to ti al ne je pa tud žalost

Šimpanz ::

Delal osebno pred nekaj meseci. Na UE sem se slikal nato pa je teta na šalterjuugotovila da ima v sistemu še sliko za pasoš odprd enega leta in je uporabila kar tisto.

LeyaPrive ::

anketar je izjavil:

gtfo, pa kaj se bodo še spomnl? jao kaj vse komplicirajo, da ne more uslužbnc za šalterjem presodt a si to ti al ne je pa tud žalost


Ja, znajo ful komplicirat. Mene je referentka zavrnila, ker sem imela drugo barvo las kot je bila na sliki. pa čeprav je slika na osebni črno bela in se barve las sploh ne vidi....

Znajo zavrniti tudi, če prideš z brki/brado, na sliki jih pa nimaš itd..

buttcrack ::

to so res debilne fore... ne moreš uporabit slike, če si postrižen/sfriziran/obrit en dan za slikanjem, lahko pa vse to opraviš eno uro po oddaji slike na UE.
Debilizem brez primere. Ko sem zadnjič to razlagal referentki na šalterju me je debelo gledala kot da predavam o raketni znanosti :)

Vice ::

Kaj je smisel imeti osebno, če imas pasuš.?

Utk ::

Pasoš ne gre v denarnico.

Ko sem zadnjič to razlagal referentki na šalterju me je debelo gledala kot da predavam o raketni znanosti :)

Fučka se njej kakšen si ti, delala ti je uslugo. Če si na sliki obrit, v realnosti pa bin Laden, ali obratno, boš imel na kakšni meji probleme. Lahko se tu pri nas kurčit, bomo vidli kako boš enemu bosanskemu policaju razlagal o raketni znanosti...ali pa Američanom, ki so itak znani po smislu za humor na kontrolah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Vice je izjavil:

Kaj je smisel imeti osebno, če imas pasuš.?

Izguba pasuša ima hujše posledice kot izguba osebne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tusi ::

Najcenej se je doma slikat, obrezat in zmultiplicirat (recimo https://www.idphoto4you.com/), razviješ 1 fotko (par centov), razrežeš in greš do tete na šalter.

Vice ::

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

Kaj je smisel imeti osebno, če imas pasuš.?

Izguba pasuša ima hujše posledice kot izguba osebne...


Kaj ima to veze? Kdo pa hodi z njim 24/7 okoli? Vzameš ko rabiš tiste 2x na leto (namesto osebne)

Machete ::

Vice je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

Kaj je smisel imeti osebno, če imas pasuš.?

Izguba pasuša ima hujše posledice kot izguba osebne...


Kaj ima to veze? Kdo pa hodi z njim 24/7 okoli? Vzameš ko rabiš tiste 2x na leto (namesto osebne)


Preberi še enkrat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Shields ::

Utk je izjavil:

Pasoš ne gre v denarnico.

Ko sem zadnjič to razlagal referentki na šalterju me je debelo gledala kot da predavam o raketni znanosti :)

Fučka se njej kakšen si ti, delala ti je uslugo. Če si na sliki obrit, v realnosti pa bin Laden, ali obratno, boš imel na kakšni meji probleme. Lahko se tu pri nas kurčit, bomo vidli kako boš enemu bosanskemu policaju razlagal o raketni znanosti...ali pa Američanom, ki so itak znani po smislu za humor na kontrolah.


Jaz sem postrigel lase + se obril par let po fotki in mi nihče ni težil

Utk ::

Shields je izjavil:

Utk je izjavil:

Pasoš ne gre v denarnico.

Ko sem zadnjič to razlagal referentki na šalterju me je debelo gledala kot da predavam o raketni znanosti :)

Fučka se njej kakšen si ti, delala ti je uslugo. Če si na sliki obrit, v realnosti pa bin Laden, ali obratno, boš imel na kakšni meji probleme. Lahko se tu pri nas kurčit, bomo vidli kako boš enemu bosanskemu policaju razlagal o raketni znanosti...ali pa Američanom, ki so itak znani po smislu za humor na kontrolah.


Jaz sem postrigel lase + se obril par let po fotki in mi nihče ni težil

In to je dokaz za kaj...?

Shields ::

Da preveč komplicirajo in se človeka da prepoznati tudi če malo spremeni izgled

GupeM ::

Vice je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

Kaj je smisel imeti osebno, če imas pasuš.?

Izguba pasuša ima hujše posledice kot izguba osebne...


Kaj ima to veze? Kdo pa hodi z njim 24/7 okoli? Vzameš ko rabiš tiste 2x na leto (namesto osebne)

Vsak polnoletni občan je dolžan imeti osebni dokument vedno pri sebi oz. v neposredni bližini (recimo, da si na vrtu za hišo, osebni dokument imaš pa v hiši). Če imaš izpit za avto in potni list, potem osebne izkaznice res ne potrebuješ, ker v Sloveniji vozniško dovoljenje velja kot osebni dokument (pa še to ne v vseh primerih, je pa dovolj za policijo, da preverijo identiteto). Če nimaš pa niti izpita, niti osebne izkaznice, bi pa moral potni list imeti vedno pri sebi. Takrat pa odpade tvoje blizenje o rabi 2x na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Vice ::

Se strinjam, sem pozabil, da nekateri tukaj ala Machete nimajo vozniške... se zgodi. Tiste 2x letno je bilo mišljeno za kakšno urejanje določenih uradnih postopkov, pa še to se včasih zadovoljijo z vozniško...

buttcrack ::

Utk je izjavil:

Pasoš ne gre v denarnico.

Ko sem zadnjič to razlagal referentki na šalterju me je debelo gledala kot da predavam o raketni znanosti :)

Fučka se njej kakšen si ti, delala ti je uslugo. Če si na sliki obrit, v realnosti pa bin Laden, ali obratno, boš imel na kakšni meji probleme. Lahko se tu pri nas kurčit, bomo vidli kako boš enemu bosanskemu policaju razlagal o raketni znanosti...ali pa Američanom, ki so itak znani po smislu za humor na kontrolah.

pazi to, američanu se je par mesecev gladko jebalo za vse. važni so bili prstni odtisi na blaznicah in v potnem listu.
Sicer pa mi referentka ni delala nobene usluge, ona je tam v službi. Slike mi ni vzela, ker imajo taka pravila, zgodbo o tem da grem k frizerju in brivcu po oddaji slike, sem ji omenil naknadno. V prihodnje malo bolj počasi ali dvakrat preberi in pojdi malo po svetu, preden predavaš...

Invictus ::

Vice je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

Kaj je smisel imeti osebno, če imas pasuš.?

Izguba pasuša ima hujše posledice kot izguba osebne...


Kaj ima to veze? Kdo pa hodi z njim 24/7 okoli? Vzameš ko rabiš tiste 2x na leto (namesto osebne)

Zato...

https://siol.net/novice/slovenija/do-20...

Sicer je za Slovenijo dovolj tudi vozniška...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buttcrack ::

Vice je izjavil:

Se strinjam, sem pozabil, da nekateri tukaj ala Machete nimajo vozniške... se zgodi. Tiste 2x letno je bilo mišljeno za kakšno urejanje določenih uradnih postopkov, pa še to se včasih zadovoljijo z vozniško...

če imaš še papirnato roza barve, ti nič ne koristi.

Vice ::

Če, čebula...

buttcrack ::

ti to resno? Odrasel?

mtosev ::

Sem včeraj pisal na občino za termin, da lahko grem po novo osebno izkaznico pa še nisem dobil odgovora. Kolk rabijo, da odgovorijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mm&r ::

Na občini boš težko prišel na vrsto, ker občina ne izdaja osebnih :)

Moraš pisat oz. bolje kar poklicat na upravno enoto in ni važno na katero, vsaka UE v SI ti lahko izda osebno izkaznico.
Ponavadi je hitro, na UE LJ, tobačna sem to uredil v eni uri, potem pa še par dni počakaš, da ti jo pošljejo.

Groot ::

Sveže izkušnje iz UE LJ: na telefon moraš imeti blazno blazno srečo da se kdo sploh oglasi. Na email pa odpisujejo s cca. 7-dnevno zamudo. Ko ti končno odpišejo za termin, pa dobiš termin šele čez kakšen dodaten teden. Enako izkušnjo imel sam 2 tedna nazaj in v prejšnjem tednu še dve sodelavki.

Če si iz LJ in si mobilen, ti priporočam, da raje pokličeš v Domžale, ker gre hitreje. Seveda, če urejaš stvar, ki jo lahko urediš tudi drugje (npr. osebno izkaznico ali pa potni list lahko).

MadMicka ::

UE Vrhnika je stvar parih dni.

UganiKdo ::

Ja, na manjših UE gre bistveno hitreje. Meni na kraj pameti ne pade urejat nič na Tobačni. Ponavadi skočim v Medvode na kavo pa se uredim kar se ne da preko Euprave.

Predvsem pa ne poakusat tega urejat na občini ker se bos nacakal:)

bluefish ::

Jap, podobna nedavna izkušnja.
Telefonska rezervacija termina na UE Ljubljana je praktično nemogoča. Po poslanem e-mailu sem dobil povraten klic čez cca. tri delovne dni. Prvi termin je bil nekje dva tedna po klicu, ob kasnejši prestavitvi pa malo manj kot teden dni.

O dejanski obremenjenosti tam zaposlenih pa raje ne bi.

mtosev ::

Ja pisal sem na UE in ne občino. Sem narobe napisal. Na gov strani piše, da se rabim prijaviti za termin in to sem tudi storil. UE Maribor.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Sem se zdaj spomnil napisati. V torek sem dobil odgovor in datum sem dobil za sredo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slikanje za potni list

Oddelek: Loža
4011096 (1005) Pac-Man
»

Kje se slikati za osebni dokument?

Oddelek: Loža
299699 (8552) SimplyMiha
»

Fotografije za osebno izkaznico

Oddelek: Loža
3114625 (11623) Hayabusa
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523952 (22386) matter

Več podobnih tem