» »

Fotografije za osebno izkaznico

Fotografije za osebno izkaznico

Volk| ::

Zakaj v upravnih enotah zahtevajo sliko iz fotografskega studia, kjer je najmanjša količina slik 6 za katere moraš plačat 16€, potem pa ti sliko poskenirajo pa ti jo vrnejo?
Tisto eno sliko bi si sam natisnil na nek foto papir, pa dal tja. Včasih verjamem, da so hoteli prepreči bledenje slike, toda sedaj, ko je tehnika tako napredovala, se mi to zdi čisti nateg. Če ti sliko poskenira je vseeno na kaki papir je natisnjena, le da se vidi dobro.

Mi smrdi po korupciji, kot tista o zamenjavi prve pomoči po 4 letih kao da rok potekel. Ja, kot da je povoj postal neuporaben zaradi let.
Ta država smrdi....
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

M-XXXX ::

Hm, kdo pa pravi, da hočejo slike iz foto studija? Lahko tudi svoje prineseš (če so seveda slikane po pravilih), ter za nekaj centov razvite na pravi fotopapir...

jype ::

Komot svojo fotko prineseš, samo pravilno mora biti posneta: http://www.mnz.gov.si/fileadmin/mnz.gov...

blackbfm ::

Jz mam na novi vozniski sliko z iphona hehe. Verjetno je doma nemogoce narest primerno sliko brez retusiranja (ki je sicer prepovedano), samo tam itak noben nima pojma in gre komot skozi.

Volk| ::

Aja? to pa prvič čujem, da lahko mas svojo sliko. Hvala za info in link.

Kaj preko e-fotografa fizična oseba ne more oddat slike?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

izbrisiracun ::

Sem bil v zadnjem letu in pol 3 krat na UO za podaljšanje izpita, itd. in vedno se je našel nekdo ki so mu zavrnili sliko, ker je bila "črta/praska čez obraz" enkrat sem moral tudi sam po novo fotogtafijo. Zadnjič, ko sem šel mi je šlo že kar na smeh, ko reče stranki: "ta slika pa ne bo vredu", in je moral domov:))

pablic ::

Jaz sem otroke doma poslikal, sprintal in nesel na UE.

jype ::

Pri otrocih ne komplicirajo preveč, pri odraslih pa kar radi.

Šimpanz ::

Ma jaz se vedno sam slikam pa še nisem imel problema. Paziti moraš na fore ki so navedene na web strani, pa da nimaš kakšnega pokrivala, gledati moraš naravnost pa redečih oči ne smeš imeti. Je še ena fora da mora biti ozadje svetlo in to je to.

Yugos ::

a lahko na aparatih v dm narediš preko ključka tako sliko?

Volk| ::

Mislim, da ne, ker ne moreš izbrat take velikosti. Ali pač?
@Printer
Si sliko doma sprintal na laserski printer ali kako?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

St235 ::

Yugos je izjavil:

a lahko na aparatih v dm narediš preko ključka tako sliko?


V bistvu ja, sam obrezat jo moraš. Deluje tudi z slikcami iz kabine, če je treba. Sam včasih je treba mal zatežit, če je uradnica za šalterjem preveč pametna. Parametri za sliko so podani in če slika temu ustreza ni razloga, da jo zavrnejo.

Šimpanz ::

Ma jaz sem printal pri kolegu ki ima fotoprinter, obrezu pa sem z olfa nožem.

KTr1sk ::

Pa mi je tudi meni uspelo v prvo, sploh ni nič omenil karkoli o fotografiji samo skeniral jo je in mi jo vrnil :), mi je pa doma delela težava z fotkanjem ker je bila senca in sem odpravil z photoshopom, sem pa se postavil v sobi pred bela vrata in fotkal z "zunanjo" bliskavico, mi pa ni jasno kako fotkajo brez kakršnihkoli senc.
Drugače pa tukaj je še en vodič, kako se fotografirati za oseben dokument ;)
http://www.e-fotografija.si/templates/?...
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

jype ::

KTr1sk> mi pa ni jasno kako fotkajo brez kakršnihkoli senc.

RejZoR ::

To ali pa imaš mal bolj orenk flash, ki ga usmeriš v bel strop in se razprši čez skoraj cel prostor in poveča svetilnost brez usmerjene svetlobe, ki sicer ustvari močne ostre sence.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urosz ::

nevem zakaj je sploh treba nosit slike ob današnji tehnologiji. komot bi lahko imeli napravo, ki te poslika na upravni enoti.

s1m0n ::

Jaz za svoje uporabim lepo bliskavico v načinu za odboj od stropa (tako kot razlaga RejZoR) in je rezultat odličen, bi šlo veliko bolje s pravo opremo a ni potrebno.

Gladi ::

urosz je izjavil:

nevem zakaj je sploh treba nosit slike ob današnji tehnologiji. komot bi lahko imeli napravo, ki te poslika na upravni enoti.

Neboš vrjel, ampak tudi to se da.

amigo_no1 ::

Samo je še dražje kot klasično slikanje.

Gre tudi brez dodatne luči:
Na sončen dan, zunaj, sonce v hrbet in bo slika tudi brez senc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

urosz ::

ne smeš se zunaj slikat (ozadje mora biti enobarvno)

DimmniBurek ::

Nebo je lahko enobarvno :)
Alpa zid recimo....
There Is No Stronger Drug Than Reality

NeMeTko ::

urosz je izjavil:

nevem zakaj je sploh treba nosit slike ob današnji tehnologiji. komot bi lahko imeli napravo, ki te poslika na upravni enoti.

To me spominja na američane - na letališču mi 'officer' pred nos nastavil Logitechov Quickcam in škljocccc. Nobeno kunštvanje z neko drago opremo.

KoMar- ::

Jp, Quickcam 9000 :)

forest_guy ::

Morda kdo ve, kje se nahaja kakšen "fotomat"?

Prebral sem namreč, da so po novem tudi te slike vredu za osebne izkaznice:
kako-za_tretjino_zmanjsati_ceno_osebne_izkaznice

Hvala!

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

V City parku spodaj nasproti trgovine Swarowski.

fosil ::

Ceneje je, če ti uspe v prvo.
Je bil pred kratkim en prispevek na 24ur in so šele v drugem poskusu naredili ustrezne fotke.
Potem si pa na istem.
Tako je!

bluefish ::

Predvsem zato, ker niso točno vedeli, kako avtomat deluje.

fosil ::

Jah sej noben ne ve ko gre prvič.
Ko ga boš naslednjih rabil čez 10 let boš pa itak že pozabil ali pa bo že vse drugače.
Tako je!

delavec44 ::

Mogoče ve kdo kje je fotomat v Kopru?

[D]emon ::

fosil je izjavil:

Je bil pred kratkim en prispevek na 24ur in so šele v drugem poskusu naredili ustrezne fotke.
Potem si pa na istem.


Samo poudaril sem vzrok za njihove probleme.

Drugace sem jaz zadeve urejal in s fotkami iz avtomata, in s fotkami slikanimi doma. Nikoli nobenih problemov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Hayabusa ::

Važno je da si na sliki brez senc ter da ujameš pravo razmerje širine/višine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slikanje za potni list

Oddelek: Loža
4011420 (1329) Pac-Man
»

podjetje - izobraževanje

Oddelek: Loža
101606 (943) telexdell
»

Pretečen Vozniški Izpit

Oddelek: Na cesti
165426 (4770) --MiRaLdInJo
»

Ericsson preizkuša tehnologijo za 10-gigabiten 5G

Oddelek: Novice / Ostale najave
97967 (5155) cegu
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6524575 (23009) matter

Več podobnih tem