» »

Apple znatno otežil menjavo baterij v iPhonu

1 2
3
»

ST-777 ::

Mobilec Oppo premagal v prodaji Appla?

"Podjetje Apple je po številu prodanih naprav v drugem četrtletju letošnjega leta iz tretjega mesta izpodrinilo kitajsko podjetje Oppo, ki uporabnike storitev mobilne telefonije vse bolj navdušuje z odličnimi izdelki." https://www.racunalniske-novice.com/nov...

bbf ::

Sej tud Dacia že od leta 68 več avtov proda kot Ferrari...

ST-777 ::

bbf je izjavil:

Sej tud Dacia že od leta 68 več avtov proda kot Ferrari...
Zgoraj omenjeni mobilec je po prodaji tretji v svetovnem merilu. Boljša primerjava bi bila: saj tudi Toyota več avtov proda kot Ferrari. Če bi nekdo rekel, da mi podari avto, vendar ga moram imeti do konca življenja, na izbiro pa bi imel Toyoto in Ferrari, bi seveda izbral Toyoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

          ::

ST-777 je izjavil:

Če bi nekdo rekel, da mi podari avto, vendar ga moram imeti do konca življenja, na izbiro pa bi imel Toyoto in Ferrari, bi seveda izbral Toyoto.


Tole je pa zelo dobra primerjava s telefoni, čestitam. Česa tako genialnega si pa ne more kar vsak izmisliti.

no comment ::

Ljudje, ki ne bi imeli niti šenkanega iPhona, se pritožujejo, da je le-ta predrag...

Saul Goodman ::

poweroff je izjavil:

Zaenkrat še ne bom menjal, ker se mi ne zdi smiselno menjat telefona dokler še dela.

Menjal bom seveda za nekaj, kar bo flashano z Lineagom ali kaj podobnega.

Ali hočeš reči, da vidiš poslovni priložnost za prodajo flashanih telefonov? Če ja - go for it.


menim, da je bilo vprašanje v originalnem postu dovolj jasno. ampak očitno ne želiš resno odgovarjat, jaz pa ne mislim iz tebe vlečt odgovorov.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Ja, če hočeš resen odgovor je tale: če imaš dovolj znanja, se ne boš pustil nategnit, če si pa owca, boš pa ostrižen. Ali kaj si hotel slišat? Da so se volkovi prijazno odločili, da ne bodo klali več ovc?
sudo poweroff

Saul Goodman ::

poweroff je izjavil:

Ja, če hočeš resen odgovor je tale: če imaš dovolj znanja, se ne boš pustil nategnit, če si pa owca, boš pa ostrižen. Ali kaj si hotel slišat? Da so se volkovi prijazno odločili, da ne bodo klali več ovc?


Hotel sem slišat, kakšen je tvoj nasvet "strankam", ki ne posedujejo dovolj znanja, da bodo flashal svojga novega Samsunga. glede na to, da o teh stvareh predavaš in svetuješ, imaš verjetno pripravljene kakšne predloge. ugibam, da poznaš tudi Bazzella in njegove podcaste in poznaš njegova stališča.

torej:

a) kupi samsung (ali huawei, pocophone, whatever) in ostani na stock rom
b) kupi iphone, because it's lesser evil
c) jest si bom flashal lineage, ti pa kokr češ, owca

zgleda je C. :) od tebe sem hotel slišat, kaj bi dejansko priporočal average userju in kako utemeljuješ svoj predlog. oba se recimo strinjava, da je najbolj ne-ovčja izbira kupit p/p androida in flashat trenutno najbolj popularen privacy rom, hkrati se pa oba zavedava, da ta rešitev ni primerna za najine fotre in matke. kaj ponuditi njim?

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

kaj ponuditi njim?


Verjetno odvisno od situacije .. lahko povem kako je pri mojih starših.

Moj fotr kupuje nov telefon, ker se mu stari LG heca pa mi je rekel naj mu dobim kak telefon. Jaz kot uporabnik iOS, bi najraje videl da bi tud šaltal na iOS, zaradi več razlogov:

- Mati vedno rada ve "kje smo", odkar ve da se to da vedet (Find friends).
- Šeranje slik / videjev med nami bi bilo dost bolj enostavno (brat ima tudi iOS), ker Viberja, Facebooka, in drugih social/šering appov noben ne uporablja.
- iOS-u načeloma bolj zaupam kar se tiče privacy-ja.
- Fotr nima pojma kaj vleče iz Playstora in ne razume dovoljenj oz. mu za to ni mar.

Zakaj sem se odločil, da ostane na droidu:

- Ker ga že ma in ga nočem navajat na drug sistem in verjamem da bi potreboval nekaj časa da "pade not".
- Ker iOS nima slovenskega vmesnika
- Ker v primeru da bi ga razbil, popravilo ne bi bilo poceni.
- Ker ni advanced user kakor jaz in vse kar rabi je par appov in brskanje po netu - zato pač ne daš jurja za telefon.
- Ker non Apple telefoni imajo povečini možnost razširitve spomina z microSD kartico in da ga obsodim na Applov telefon z 32 alpa 64GB spomina sam ne bi mirno spal.

Malo sva gledala po netu, vključila njegov budget in zgleda da bo kupil Samsung A40.

Tako da vsekakor je odvisno od posameznika do posameznika in kakšne prioritete pač ma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

poweroff ::

Saul Goodman je izjavil:

zgleda je C. :) od tebe sem hotel slišat, kaj bi dejansko priporočal average userju in kako utemeljuješ svoj predlog. oba se recimo strinjava, da je najbolj ne-ovčja izbira kupit p/p androida in flashat trenutno najbolj popularen privacy rom, hkrati se pa oba zavedava, da ta rešitev ni primerna za najine fotre in matke. kaj ponuditi njim?


Glej, direkten in iskren odgovor je, da zasebnost v tem svetu žal stane. Nehvaležna primerjava z avtomobilizmom - če se hočeš voziti varno, imaš na voljo:
- najnovejši SUV z airbagi, itd...
- javni prevoz oziroma peš

Avto za 1000 EUR, te pač ne bo obvaroval hudega na način, kot te bo najnovejša Mazda 3, ki ima 5 zvezdic na NCAP testu. Seveda pa varnost ni edini del zgodbe. Je tudi ekologija, poraba, stroški vzdrževanja. Skratka, kupiš najvarnejši avto, daš zanj kup denarja in zraven popolnoma pohodiš ekološki vidik...

Podobno je s telefoni.

Ena varianta je, da kupiš Android, za katerega je predviden normalen support oz. redne posodobitve. Kar v grobem pomeni Google (Pixel). Pa recimo tudi BlackBerry ni tako slaba izbira. Minus je seveda cena. Pa Googlu se stalno pošiljajo tvoji podatki. Ampak tam imaš menda načeloma možnost op-outa...

Druga varianta je, da kupiš iPhone. Kjer imajo za varnost dobro poskrbljeno (za zasebnost sicer ne vemo, ampak načeloma tudi), downsize pa je, da se zapreš v zlato kletko (in spet je problem cena). iPhone je v redu telefon, sicer ima rahlo slab usability, ampak nič hujšega, varen, lep... sicer drag (in precenjen), ampak moj glavni očitek je, da z iPhonom zgubiš svobodo. Zapreš se v njihov ekosistem. V Zlato kletko.

Glede na to, da sta zasebnost in svoboda precej povezani... marsikomu to ni ravno všeč.

Potem so malo bolj eksotične variante, da kupiš kakšen "privacy telefon" s prednaloženim custom ROM-om, recimo Pixli s Copperheadom, ali kaj podobnega. Kjer je spet ubijalska cena. Dobesedno nesramno ubijalska.

Skratka, kakorkoli obrneš, zasebnost ima vedno ceno. To pa zato, ker živimo v družbi nadzora in je zasebnost za podjetja tržna priložnost.

Kar se meni osebno zdi moralno narobe, zasebnost bi morala biti že v osnovi omogočena, ne pa da je ravno obratno. Da smo prišli tako daleč, da je treba zasebnost ekstra - in mastno - plačati.

Iz tega razloga zagovarjam gverilski pristop: kupi poceni telefon in ga "pohekaj". Ampak tukaj je pa spet downsize - gverilci sicer v filmih živijo romantično svobodno in pravičnosti polno življenje, v resnici pa spijo v džungli med komarji. In zjutraj ni tople kavice.

Tako da alternativi sta v resnici verjetno samo dve. Ali boš odprl denarnico... ali pa se boš oborožil z znanjem. Zdaj, če me vprašaš za moje starše, je rešitev preprosta. Jaz se tisti, ki mu bom na telefon naložil custom ROM.

Problem so vsi ostali starši. In vsi tisti, ki ne poznajo nikogar, ki bi jim to pomagal narediti.

Tukaj žal ni neke pametne rešitve. Prostovoljstvo je sicer super stvar, ampak do neke mere. Vsak ima na koncu dneva svoje življenje.

Kaj naj rečem... živimo v krutem svetu. Mogoče je prednost vsaj v tem, da se pri nas ubadamo s telefoni. V Sudanu ljudje ne iščejo hekerjev, ki imajo prave kable bi znali na poceni telefon nahekat custom ROM. Tam iščejo "hekerja", ki ima kalašnika in zna z njim odgnati lokalno milico, ki je prišla v njihovo vas ropat. In tudi tam obstaja prostovoljstvo samo do določene mere...
sudo poweroff

ST-777 ::

shadeX je izjavil:

Malo sva gledala po netu, vključila njegov budget in zgleda da bo kupil Samsung A40.
Samsung A40 za 260 € ima AMOLED zaslon, kar je dobro, Samsung A10 pa je le 170 €. Če tvojemu očetu dober zaslon ne pomeni kaj dosti, se mi zdi, da je A10 boljši nakup.

https://www.mimovrste.com/mobilni-telef...
https://www.mimovrste.com/mobilni-telef...

zmaugy ::

poweroff je izjavil:

Zaenkrat še ne bom menjal, ker se mi ne zdi smiselno menjat telefona dokler še dela.

Menjal bom seveda za nekaj, kar bo flashano z Lineagom ali kaj podobnega.

Ali hočeš reči, da vidiš poslovni priložnost za prodajo flashanih telefonov? Če ja - go for it.


Naj mi nekdo pove, zakaj se nihče ne odloči in začne prodajati telefone z Lineage OS? Če je to relativno tako enostavno izvesti, da to počnete entuziasti doma, zakaj tega nihče ne ponudi na trgu?
Čim boljši telefon po specsih in varnejši OS, to bi par znalcev lahko začelo svoj posel z majhnim vložkom - se mi zdi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

hojnikb ::

Sj maš nekaj takega; Pixel.
#brezpodpisa

shadeX ::

ST-777 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Malo sva gledala po netu, vključila njegov budget in zgleda da bo kupil Samsung A40.
Samsung A40 za 260 EUR ima AMOLED zaslon, kar je dobro, Samsung A10 pa je le 170 EUR. Če tvojemu očetu dober zaslon ne pomeni kaj dosti, se mi zdi, da je A10 boljši nakup.

https://www.mimovrste.com/mobilni-telef...
https://www.mimovrste.com/mobilni-telef...



Tnx za predlog. Žal A10 nima fingerprint senzorja pa tudi manj RAM-a (2GB) kot A40 in slabšo "selfie" kamero. Bo že dal tistih nekaj EUR več in vem da bo zadovoljen za naslednjih 5 let.

Je pa tud on naredil napredek v zadnjih 3. letih in sicer iz "Jaz za telefon ne dam več kot 50EUR", v "bi dal malo več za telefon". ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zmaugy ::

hojnikb je izjavil:

Sj maš nekaj takega; Pixel.

A ni Pixel Google spyphone?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

shadeX ::

Ah, pozabil sem še tole dodat.

Danes mi piše sestrična in ker se njen Huawei heca bi rada nov telefon. Pa me sprašuje, kje bi najceneje dobila iPhona 8. Ko svetujem prvo vprašam po potrebah, ker načeloma vem da več kot za pisanje po messengerju ne rabi. Pa sem nekaj časa vrtal sem ugotovil da razloga za nakup zelo dragega telefona sta predvsem dva:

- Mi je všeč
- Ga ima večina prijateljic

Glede na to da gre letos prvič na faks v LJ, sem začel sumit da je celo nekaj na tem, da človek noče ven izpast iz družbe če nima istih oz. podobnih interesov. Kakšne telefone imamo je očitno zelo pomemben dejavnik med mladino. Sam jaz se ne spomnim, da je bilo to tako cca 10-15 let nazaj, pa takrat so že bili dobri in slabi telefoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

poweroff ::

zmaugy je izjavil:

Naj mi nekdo pove, zakaj se nihče ne odloči in začne prodajati telefone z Lineage OS? Če je to relativno tako enostavno izvesti, da to počnete entuziasti doma, zakaj tega nihče ne ponudi na trgu?
Čim boljši telefon po specsih in varnejši OS, to bi par znalcev lahko začelo svoj posel z majhnim vložkom - se mi zdi.

Zato, ker se v resnici vsem je*e za zasebnost. Zato.

Zasebnost seveda vsi cenijo, si je želijo in gor in dol, ko je pa treba za to plačat 10 EUR več, malo spremenit navade, se česa novega naučiti ali imeti telefon z malenkost slabšo kamero - pa zasebnost nenadoma ni več pomembna.
sudo poweroff

zmaugy ::

Samsung 9/9+ sta kompatibilna z Lineage. To se mi zdita telefona s spodobnimi specsi. Cene precej nižje od zadnjega krika, tako da je prostor za dodano vrednost.
Pri 500 milijonskem trgu EU se bi zagotovo našlo lepo število kupcev, da bi manjša firma lahko našla dovolj dobička na tej niši.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrNighthawk ::

zmaugy je izjavil:

Samsung 9/9+ sta kompatibilna z Lineage. To se mi zdita telefona s spodobnimi specsi. Cene precej nižje od zadnjega krika, tako da je prostor za dodano vrednost.
Pri 500 milijonskem trgu EU se bi zagotovo našlo lepo število kupcev, da bi manjša firma lahko našla dovolj dobička na tej niši.


Pred kratkim sem gledal, S8 in S8+ nista kompatibilna ampak S7 pa je. Kar je weird.

hojnikb ::

Dokler so modemski deli teh telefonov blackbox, se o neki hudi zasebnosti glih nemormo pogovarjat, lineage gor ali dol.
#brezpodpisa

poweroff ::

Ja, to je pa itak še poseben problem, ki ga ne rešuje noben alternativni ROM.
sudo poweroff

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

Dokler so modemski deli teh telefonov blackbox, se o neki hudi zasebnosti glih nemormo pogovarjat, lineage gor ali dol.

To folku tukaj ni jasno, kljub tehničnemu forumu ;).

Praktično vsi telefoni, od prvih naprej, so ranljivi preko modemov. Samo včasih še ni bilo dovolj virov, in interesov, da bi to počeli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

Vprašanje: A ima Google kaj z modemskim delom na Samsung telefonu z Lineage OS?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

bbf ::

Madona.. kateri telefon pa bo obvaroval lastnika pred vdori v zasebnost? Še nevem kako zaščiten OS ne bo obvaroval uporabnika, da sam od sebe trosi okoli po socialah svoje markerje. Tudi po pozlačenih vogalih bajt psi ščijejo, pa po zlati strehi golobi serjejo.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple v Franciji kaznovan zaradi upočasnjevanja iPhona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
389137 (5844) Jarno
»

Apple znatno otežil menjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12321837 (16371) bbf

Izkušnja z EPL - obtožili so me, da imam neoriginal ekran (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21038830 (26852) TheBlueOne
»

Apple bojda ob iztrošeni bateriji upočasni iPhone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
14540161 (34293) MrStein
»

Navdušenje nad iPhoni plahni?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
445263 (3448) d0rK

Več podobnih tem