» »

Vračilo robe na aliexpressu

Vračilo robe na aliexpressu

techuser ::

Dobil sem robo z napako in pokvarjeno. Prodajalec priznal napako. Dal je možnost full refund and return good in pa partial refund brez vračila.

Zanima me, ker bi naj jaz vrnil robo na kitajsko v devetih dneh, da bom plačal poštnino, ki bi bila visoka. Je tako da ti tega ni potrebno narediti oz. da mora prodajalec plačati stroške prevoza oz. poslati kurirja na dom?

Je kdo že imel s tem izkušnje oz. vračilom?

steev ::

Jest sem mal zatežu pa so mi vrnil denar brez da bi robo vračal. Reci mu, da mu pošlješ nazaj, ampak da ti bo moral še poštnino plačat. Kar se mu verjetno ne bo splačalo in ti bo naredil full refund, brez da bi rabi posalti nazaj.
:|

techuser ::

Sem vprašal podporo, live chat. So rekl da ko poteče 9 dni, lahko daš pritožbo na dispute in bodo oni vrnil ves denar. Ker ni dolžnost da kupec plača poštnino, ker se res ne bi splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Invictus ::

Poleg tega najbolj pomaga zanič ocena prodajalca. Takrat so pripravljeni na marsikaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techuser ::

Nisem ga ocenil in če bo vse v redu ga tudi ne bom.

bobby ::

Je tako da ti tega ni potrebno narediti oz. da mora prodajalec plačati stroške prevoza oz. poslati kurirja na dom?

Ni tako in nic mu ne mores. Zakonodaja, ki veljabza podrocje Slovenije ne velja za kar povsod.
Pogoje, po katerih si skleni pogodbo z njim jo prebwri pred nakupom.
Kaj lahko naredis. Eden ti je ze zgoraj omenil, slaba ocena, pritožba na aliexpress, kaj dost vec pa ne mores naredi.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Nikonja ::

enak primer sm tudi jaz imel, 2 krat, obakrat partial refund brez vračila ker se ne splača vračat nazaj in se tudi oni tega zavedajo. 2 krat sem tudi imel primer ko po 3 mesecih nisem dobil paket, dobim dnar nazaj, paket pride 2 tedna po tem... tko da sm glih na nuli :)

techuser ::

Sem se obrnil na aliexpress podporo, so rekli naj ne storniram dispute, da se bodo oni pogovorili. Drugače pa sem izbral FULL REFUND AND RETURN GOODS. S tem da seller ni zavezan da plača stroške vračila. Partial Refund je pa dal 30% cene. Goljufe najdeš povsod, ampak jih je kar nekaj na tem aliexpressu.

Mare2 ::

techuser je izjavil:

Sem se obrnil na aliexpress podporo, so rekli naj ne storniram dispute, da se bodo oni pogovorili. Drugače pa sem izbral FULL REFUND AND RETURN GOODS. S tem da seller ni zavezan da plača stroške vračila. Partial Refund je pa dal 30% cene. Goljufe najdeš povsod, ampak jih je kar nekaj na tem aliexpressu.


Pa si se pozanimal, koliko stane poštnina s sledenjem do Kitajske?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

techuser ::

Toliko, da se ne splača. Aliexpressov agent mi je povedal, da se bo dogovoril s prodajalcem za neko ugodno rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94511567054 (6126) Pac-Man
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123177 (2751) carlosk1966
»

Ebay - prodajalec mi ni vrnil poštnine

Oddelek: Loža
242389 (1766) marjans
»

Alibaba naročilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6417816 (13236) darkolord
»

Aliexpress je nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7724074 (16064) MIHAc27

Več podobnih tem