» »

Iscem: Ryzen gen 1 ali 2

Iscem: Ryzen gen 1 ali 2

blockhd ::

Pozdrav,

Kupil sem si nov PC z Ryzen 3700x plato in Asus Strix B450 plato... Plata seveda ni bila posodobljena (BIOS), da bi podpirala tretjo generacijo Ryzen procesorjev in tako je moj racunalnik neuporaben...

Ali obstaja kaksna dobra dusa, ki bi mi za krajse obdobje (max 2 dni) posodila proc Ryzen 1. ali 2. generacije? Katerikoli proc bi bil ok... Ko bi posodobil BIOS, bi procesor nemudoma vrnil.

Uslugo sem pripravljen v razumnih okvirih tudi placati.

Hvala in lp,
Rok
ni podpisa, je nekam spizdu....

hojnikb ::

amd boot kit
#brezpodpisa

blockhd ::

Sem upal da se ne bom rabil s tem ukvarjat, anpak ce ne bo odziva, bo pa treba :-)
ni podpisa, je nekam spizdu....

Stokarino ::

Veliko Slo računalniških podjetji ti nudi to storitev, malo poglej (LJ).

dolenc ::

Mogoče bo mal hitrej če boš napisal iz katerega konca sploh si.

Han ::

Lahko nabaviš še Athlon 200GE za ~45 eur, katerega po flashu plate ali prodaš ali imaš za rezervo.

Edit: vidim, da je to pravzaprav "Short Term Processor Loan Boot Kit", ki ga ponuja AMD brezplačno.

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

pero50 ::

sem imel enak problem. Kupil sem na bolhi procesor 6400, katerega sem par dni kasneje prodal za isti denar naprej.
Opcija je da kupiš procesor, posodobš in ga vrneš
Posodobi ti ga kakšna trgovina
menjaj matično

scipascapa ::

ima kdo kak višek računa, da pridem do gratis procesorja? :P

hojnikb ::

sj ni gratis; mors vrnat
#brezpodpisa

blockhd ::

dolenc je izjavil:

Mogoče bo mal hitrej če boš napisal iz katerega konca sploh si.

V bistvu sm dolenc :-)
ni podpisa, je nekam spizdu....

win64 ::

Han je izjavil:

Lahko nabaviš še Athlon 200GE za ~45 eur, katerega po flashu plate ali prodaš ali imaš za rezervo.

Edit: vidim, da je to pravzaprav "Short Term Processor Loan Boot Kit", ki ga ponuja AMD brezplačno.

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/p...

A je to že kdo preizkusil? Ker piše, da moraš v prošnjo za posojo podat korenspodenco pogovora z proizvajalcem matične plošče. Kjer je razvidno, da ti oni ne morejo pomagat.

Once you have submitted your claim for a processor loan boot kit, AMD will require pictures of your 3rd Gen Ryzen™ Desktop Processor and AMD Socket AM4 400 Series motherboard, which clearly shows the model numbers and unique serial numbers as well as a copy of the purchase invoice(s) to authorize the request. Additionally, a summary or copy of communication with the motherboard manufacturer is requested to indicate why support from the Original Design Manufacturer (ODM) is not suitable.

Original Manufacturer Replacement

The Original Design Manufacturer (ODM) of the motherboard will support affected end users with an RMA exchange for a compatible motherboard, upon request. Affected end users are recommended to contact their local representative for the motherboard manufacturer to exchange their motherboard.

blockhd ::

Sem šel kar v eno rač trgovino, počakal 1h in dal 20€ .... Najmanj posla :)
ni podpisa, je nekam spizdu....

filip007 ::

Edino pravilno, pa še najhitreje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov pc ne prikaže slike

Oddelek: Strojna oprema
171526 (1130) TOP
»

AMD-jev kavelj 22 z novimi procesorji Ryzen

Oddelek: Novice / Procesorji
318229 (4785) Mr.B
»

Windows 7 problem pri prenosu licence

Oddelek: Operacijski sistemi
162795 (2425) opeter
»

Nvidia predstavila svojo tablico Tegra Note

Oddelek: Novice / Android
96030 (2111) dottor

Več podobnih tem