» »

Težave s kabelskim modemom na USB v Win98

Težave s kabelskim modemom na USB v Win98

Klinsmann ::

Še en problem mam...
Imam RCA kabelski modem, priklopljen pa je na USB. Nameščen mam Win98, problem pa je v tem, da se včasih modem kr "vgasne" - in sicer neha utripati lučka z napisom "PC LINK", ostale lučke ("ACTIVITY", "CABLE" in "POWER") še vedno gorijo...posledica je seveda, da ne morem več dostopati do interneta...zaj ker gre za "PC LINK" sumim, da je težava v komunikaciji med modemom in računalnikom... Kadar se to zgodi moram pač resetirat mašino in znova zagnati Win98 pa spet dela oz. pomaga že, da komp znova zaženem v DOS in pol na novo zaženem Win98! Se pa to dogaja čisto po random...včasih po kake par dni sploh ne, pol pa mogoče tudi v uri, dveh po dvakrat...
Kakorkoli, slišal sem, da je baje problem zaradi gonilnikov v Win98 oz. zaradi USB v Win98 in sem tudi slišal, da so tudi drugi meli take težave...
No, tudi kolega je imel podoben problem, namestil je WinXP in potem težav ni blo več, samo za mene to ne pride v poštev, ker se mi zdi, da moj računalnik trenutno ni dovolj zmogljiv za XPje :(
Je pa iz tega kr očitno, da je problem najverjetneje zaradi Win98...
Ve kdo kako možnost, da bi se temu izognil, ker je res nadležno vsake tolko cajta resetirat, še posebej, če človek glih kaj dela...!???
HVALA!
MARIBOR VIOLCNI!!!

Cokolesnik ::

Namestni najnovejše gonilnike ali pa modem priključi na mrežno kartico, kjer je ponavadi manj problemov oz. jih ni z ustreznimi gonilniki za mrežno kartico. Mrežna kartica stane okoli 2 tisočaka.

WinXP imajo novejše gonilnike, zato verjetno pri njih ne prihaja do težav z usb povezavo modema.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

tudi na XP je problem s tem modemom na USB. zato je najboljša rešitev mrežna kartica,ki te pride v comtronu 2500.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISA mrežna+računalnik, priklopljen na ARNES kabelski internet (Telemach področje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231624 (1445) Azrael
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211869 (1454) kajak33
»

USB ali com port

Oddelek: Pomoč in nasveti
271840 (1626) cekr
»

Težave.... ADSL !

Oddelek: Pomoč in nasveti
261434 (1021) connan
»

RCA Cabel modem Tomson in IP nastavitve ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71327 (1219) Fury

Več podobnih tem