» »

Netflixu bežijo ameriški gledalci, drugod počasnejša rast novih

1
2
»

Nikonja ::

niti ne ker jih imajo zaklenjene na Kajmanskih otokih in jih ne morejo pripeljat do ZDA brez da plačajo davek.

Ampak, prevelika decentralizacija bo ratala in folk ne bo plačeval 5 naročnin, počasi se jim bo to spet odbilo od glavo ko bodo torrenti nazaj prevzeli glavno besedo. Škoda, ker problem z muzko je več al manj rešen, meni osebno ne pade na pamet downlodat muzko več, če za teh 6 eurov na mesec imam dostop skoraj do vse muzike kaj obstaja, zmeraj in povsod.

Invictus ::

IP TV tehnologija je danes poceni. Implementacija ni noben problem. Takoj lahko narediš svoj kanal, če imaš vsebine.

Zato je vsaka producentska hiša naredila svoj stream. Ampak potem zadeva za uporabnike postane predraga, saj ne moraš gledat vseh naenkrat :D.

Ravno zaradi pojavov plačljivih stream kanalov se je spet povečala frekvenca downloada torrentov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Markoff ::

Vazelin je izjavil:

Disney bo imel zagotovo navečjo zbirko (Marvel, SW, Avatar...). Kako bo netflix tekmoval proti Disneyu? Čedalje več studiev bo selilo robo iz NEtflixa.

Problem je v ekskluzivah. Sčasoma se bo trg oligopoliziral, nakar bo vstopila vlada US and A in temu naredila konec, beri: vsi bodo morali vsem licencirati svojo produkcijo po razumni ceni.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

avani ::

Dolgoročno bi sam vseeno stavil na Netflix (in proti Disney, NBC, itd.), ker ima Netflix edini res globalno produkcijo, ki je zelo raznolika. Žena rada gleda špansko serijo telefonistas, jaz angleški Stand Up, ali pa nemški Dark. Poleg tega pa pušča ustvarjalcem proste roke in najdeš take bisere, kot je Bojack in tuca&birdie. Ali pa tisti dokumentarec o oshu.

Ameriške firme bodo vedno hotele amerocentricen program in velik nadzor nad produkcijo, kar pa ubija pestrost. Poleg tega imajo Disneyeve stvari vedno tisti Disney okus, ki mi zares ne paše. Po moje bodo dolgoročno izpadli iz streaming igre, ker bodo preveč homogeni.

Invictus ::

Markoff je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Disney bo imel zagotovo navečjo zbirko (Marvel, SW, Avatar...). Kako bo netflix tekmoval proti Disneyu? Čedalje več studiev bo selilo robo iz NEtflixa.

Problem je v ekskluzivah. Sčasoma se bo trg oligopoliziral, nakar bo vstopila vlada US and A in temu naredila konec, beri: vsi bodo morali vsem licencirati svojo produkcijo po razumni ceni.

Prej bo to naredila EU...

ZDA se ne vmešava toliko, poleg tega so velika podjetja zlizana s politiko, saj je lobiranje tam cel biznis... Legalen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Geho ::

MrNighthawk je izjavil:

Netflix, HBO, Amazon prime, Apple TV, Hulu, Disney,... najbrž sem še kaj pozabil. Potem se pa odloči kaj boš gledal in plačeval.

V bistvu bo Apple TV imel le nekaj malega svoje produkcije, bojda pa naj bi imeli tudi zadeve od HBO-ja in ostalih gor, tako da se zna zgoditi da bo netflix moral vžgati drugačno strategijo.
Ni še nič zacementirano, ampak tako se šušlja, da naj bi Apple naredil. Filme pa že zdaj prodajajo po nekje 15€, in to take, ki so bili pred kratkim v kinu, tako da se ti niti ne splača več hoditi v kino.

tikitoki ::

15 EUR za en gnil ameriski film:)? Damn, kaksne cene:).

Se dobro, da me ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

stara mama ::

za 15€ se ti ne splača hodit v kino? Kje ti živiš? ;((
Ekologija™ in Trajnost™

Magic1 ::

Verjetno ima par pamžev, ki hočejo še kolice pa te hitro pride 50€:))
Magic

kurnik121 ::

nikoli nisem nehal uporabljati torrentov ker je to vedno bila in ostaja boljša izbira

- brezplačno
- boljša kvaliteta
- za ogled ne rabiš bit povezan na internet
- dela na vseh napravah, ki so dovolj zmogljive, da predvajajo željeno datoteko
- loadaš samo enkrat potem pa imaš na disku

pač eni boste rekli da kradem ampak mi je vseeno, če bi lahko za max 0,5 eur na uro kupil vsebino, ki bi jo potem downloadal s polno hitrostjo linije brez drmja s polno hitrostjo na računalnik bi jo mogoče še kupil za neke drmja polne precenjene drekce pa ne mislim plačevat

MrNighthawk ::

kurnik121 je izjavil:

nikoli nisem nehal uporabljati torrentov ker je to vedno bila in ostaja boljša izbira

- brezplačno
- boljša kvaliteta
- za ogled ne rabiš bit povezan na internet
- dela na vseh napravah, ki so dovolj zmogljive, da predvajajo željeno datoteko
- loadaš samo enkrat potem pa imaš na disku

pač eni boste rekli da kradem ampak mi je vseeno, če bi lahko za max 0,5 eur na uro kupil vsebino, ki bi jo potem downloadal s polno hitrostjo linije brez drmja s polno hitrostjo na računalnik bi jo mogoče še kupil za neke drmja polne precenjene drekce pa ne mislim plačevat


Cena Netflixa na uro je odvisna od količine, ki jo pogledaš :) Mislim, da prideš zelo hitro na 0,5 € :)
Torrenti (pred tem še eDonkey in eMule) za prenos serij so bili včasih (edina)logična opcija, poleg tega da nisi naročeval DVDjev iz US. Trenutno je pa na razpolago veliko opcij, da prideš do vsebine legalno. Netflix in Amazon pa imata zelo dobro kvaliteto.
Konec koncev s tem, ko serijo gledaš npr na Netflixu, daš nek feedback. Večja kot je gledanost večja je opcija za naslednjo sezono.

Geho ::

stara mama je izjavil:

za 15€ se ti ne splača hodit v kino? Kje ti živiš? ;((

Vožnja do kina in nazaj 5-7€, karte so takoj 10€/osebo, pa da še kaj prigrizneš pa si že krepko čez. Ponavadi greva 2 ali 3, včasih nas gre tudi več. Ampak že na 2 osebah prihranim z nakupom filma, pa še časa vrženega proč za vožnjo ne zabijem.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney+ utegne močno spremeniti trg pretočnih TV storitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5414907 (11259) stajerckozu
»

Netflix razočaral delničarje

Oddelek: Novice / Rezultati
3613787 (11035) Truga
»

Netflix gre po novo milijardo

Oddelek: Novice / Rezultati
3411967 (10244) Glugy
»

Acer zaradi upada prodaje menja direktorja

Oddelek: Novice / Ostale najave
186820 (4989) DomenV

Več podobnih tem